Masters sterk bezet LEIDSE COURANT TENNS CIRCUIT Scylla en Avanti: samen sterker Leo van Berkel geeft toon aan ^sportuitslagen Jan Laan snelste op 3000 meter instuif ALLEROEIPLOEGEN NOG IN DE STRIJD Poels dankt zege aan nieuwe zet SPORT CcidócSouoant WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1986 PAGINA 8 LISSE Van de ruim 160 deelnemers aan de 3000 meter van de instuif van De Spartaan was thuislo- per Jan Laan gisteravond de snelste met 8.19.6 mi nuten. Tot en met de laatste serie, die om elf uur pas finishte, gebeurde er meer dan ge noeg aan de Speckelaan. Bij voorbeeld het lopen van de Bataven Hans van der Vijver (8.50.2) en Sjaak van Sehie (8.56.1). Van der Vijver moest in tijd wel zijn clubge noten Henk van de Oever (8.30.4) en Jaap Duivenvoor de (8.37.5) voor laten, maar de voormalige Holland loper was nog niet onder „de ne gen" gekomen. Jan Jansen zag een gedurfd gelopen race niet beloond in winst, maar de voldoening over een sterk gelopen race compenseerde veel. Sjaak van Schie was na ruim drie jaar weer eens op de baan te bewonderen. Hij greep de gelegenheid aan om zonder noemenswaardige baantraining zijn serie te winnen in 8.56.1 minuten. Naast de Bataafse successen werden ook goede verrich tingen van anderen geno teerd. Holland had in „ein- zelgënger" Theo van der Veer een atleet die tot een acceptabele tijd kwam: 8.36.2 minuten. AAV-er Hans Koe nekoop won zijn serie in 8.43.6 minuten, NSL-ers Jan Kaptein en Paul Barnhoorn noteerden 8.53.6 en 8.50.9 mi nuten en Spartaan Rob van Everdinck dook met 8.57.9 minuten ook onder de „ne gen". Eerder op de avond deed Ada Steenvorden haar bij naam, Bontempi, eer aan door in de laatste meters de winst op haar 800 meter te pakken. Lenie van der Poel snelde in haar serie naar 2.24.4 en ook Margret van der Peet was weer op dreef: 2.30.1 minuten. In de kogel- ring haalden Mare van Beel- en en Tom de Koning beide 11.12 meter terwijl Sandra Zirikzee het hoogspringen bij de meisjes won met 1.68 me ter. Lea van der Aart won het discuswerpen door met 37.88 meter zus Marga Korte- kaas (35.18) achter zich te houden. NOTTINGHAM Na twee dagen zijn op de wereldkampi oenschappen roeien te Not tingham alle Nederlandse bo ten nog in de strijd. De dames dubbel vier bereikte gisteren zelfs de eindstrijd. Vier boten plaatsten zich tot nu toe voor de halve finales. De uit nood geboren dubbel vier bestaande uit Marijke Zeekant. Marjan Pentenga, Letty Wessel en Jos Compaan wist zich als eerste Nederlandse representant ze ker van een optreden op de fi naledag. In een veld van vier boten moest tijdens de herkan sing tenminste een tweede plaats bereikt worden. De Ne derlandse quadruple leidde lange tijd, maar moest in de tweede kilometer buigen voor de Fransen. Toen was er al een dermate groot gat met de in derde positie varende boot van de Amerikanen geslagen dat de beslissing in feite geval len was. Harriet van Ettekoven mocht derde worden om nog over te gaan naar de volgende ronde van het toernooi. Het gevecht met de Hongaarse Erika Ber- tenyi, die tot 500 meter voor de finish op de derde plaats lag, won zij in de slotfase over tuigend. Ook voor de lichte vier zonder stuurman bestaan de uit Peerdeman, Roebroek, De Regt en Hoogendoorn was de derde plaats voldoende om in de strijd te blijven. Geen moment is het Nederlandse viertal in gevaar geweest. In het veld van vijf boten was Ja pan duidelijk de zwakste. De Hongaren trachtten in de be ginfase te verrassen. Ze verlo ren hun eerste plaats ras en vielen terug tot de vierde posi tie. De Laga/Skadi/Orca-com- binatie nestelde zich halver wege de wedstrijd op de twee de plaats om die niet meer te veriaten. Volleybalverlies tegen Rusland B KRIMPEN AAN DE IJSSE1 De keuzeheren in he Russische volleybal kunnei^. putten uit een machtig arse naai. Dat bleek gisteren ii Krimpen aan de IJssel, di startplaats van een trip vai de Russische B-selectie doo n" Nederland. Terwijl de A-spe, Iers in de Verenigde Stateij vertoeven, fungeerde d >j tweede garnituur als veel sterke sparring-partner voo na Nederland. Binnen zevei ins kwartier was het voor 100 toeschouwers 0-3 (11-15, li 15, 4-15). LEIDEN Het B- en C- veld van de LC Masters, dat begin september plaats heeft bij de OLTC lijkt het sterkste dat denkbaar is. Met name bij de B-heren is een achttal spelers uit het circuit ge komen, dat dit seizoen behoorlijk van zich heeft doen spreken. Alleen C- Master van 1985, Martijn Krans, die tijdens de Leidse Hout het laatste benodigde punt verover de, lukte het niet een Bi- finale te bereiken. Alle anderen waren goed voor een of meerdere toernooi- overwinningen of haal den een tweede plek. Zelfs de afwezigheid van Fo- rescate-winnaar en Dekker finalist Erik Snellenberg, die moest afhaken wegens een gebroken pink, doet geen af breuk aan de sterkte van het evenement. Snellenbergs plaatsvervanger, Kees Heems kerk, heeft namelijk zeker ni veau. De Noordwijker was dit jaar finalist tijdens het Groot Rijnmond-toernooi en in Noordwijk, waar hij onder an deren Stefan Faas versloeg. Bij de B-dames mocht slechts Irma van Seeters niet in ten nispak verschijnen op een zondag. Van Seeters bereikte de Masters dan ook pas na ronde-winst op de Leidse Hout. Zijn bij de heren alle deelne mers uit de Leidse regio af komstig, de dames hebben re kening te houden met een speelster van buiten: Marie José Rutten. Rutten hefeft haar tennisdomicilie in Rot terdam bij Victoria en acteer de in „het Leidse" goed in Katwijk en Noordwijk. Beide malen was zij een nipt verlie zende finaliste. Vooral tegen Jacqueline van Wijk, die eer ste werd bij de dames maar alweer in Amerika is, baarde Rutten met goed spel opzien. Dat ook het deelnemersveld van de C-heren klasse heeft, blijkt uit het feit dat slechts Marcel Lolling en Philip Nag- tegeller niet tot een eindzege kwamen. Zij haalden overi gens wel één keer een finale. Tim Bavelaar kan zich door een goede prestatie, volgende week op het Bollenpark-toernooi, nog plaatsen voor het LC Masters Dat deed niet Pascal Jong- mans, maar zij was dan ook de enige geplaatste C-speel- ster. Jongmans, die dit jaar weinig toernooien speelde, completeerde het achttal mede omdat Colinda Voskuil zich wegens griep moest te rugtrekken van het Leidse Hout-toernooi. De strijd in de D-klasse is nog niet gestreden. De D-ers heb ben nog één mogelijkheid, volgende week op het Noord wijkse Bollenpark, om plaat sing af te dwingen. Het be looft daar een spannende aan gelegenheid te worden, aan gezien een aantal spelers „on der de streep" zich in Noord wijk heeft ingeschreven. Met name de op een gedeelde ne gende plaats staande Tim Ba- velaar, aan wiens totaal ten onrechte vijf op Hazerswoude behaalde punten niet werden toegevoegd, en Edzo Bosma kunnen de posities van even eens in Noordwijk spelende Bader en Steegers en die van afwezige Bolten en Laan be dreigen. Zelfs Pieter Guyt en Gilbert Lefeber hebben nog kansen, daar bij het meer dan 64 deelnemers tellende toer nooi van het Bollenpark een kwartfinalist drie en de win naar zeven punten krijgt bij geschreven, mits niet al teveel spelers zich terugtrekken. Een zelfde aantal speelsters heeft zich in Noordwijk aan gemeld voor het D dames-on derdeel. Op de schema's komt de naam van Marieke Halen beek niet voor en het lijkt waarschijnlijk, dat de plaats bij de laatste acht van de dis trictskampioene op de tocht zal komen te staan. Wel aan wezig is namelijk belaagster Sabine Berkhout en de in mindere mate nog kansrijke Ingrid van Dam, Marieke Brouwer de Koning en Corry van Grieken. Ook Silja Dub- belaar moet haar Masters- plaats nog veilig stellen. Een kwart-finaleplaats kan de Noordwijkse in Oegstgeest brengen. Standen HEB: 1. Jan Willem Lugthart (Leid se Hout) 28; 2. Freek van der Capel- len (Unicum) 20; 3. Marcel Vink (Hillegom) 20; 4. Stephan Faas (Dek ker) 19; 5. Michael van den Berg (Unicum) 19; 6. Jan Siemerink (Uni cum) 18; 7. Martijn Krans (Unicum) 12; 8. Kees Heemskerk (Casino) 11; Erik Snellenberg (Unicum) 11; 10. Henny Koemans (OTC) 10; 11. Henk Burger (DDV) 9 DEB: 1. Jacqueline van Wijk (Uni cum) 19; 2. Margot van Overloop (Unicum) 17; 3. Heieen van den Berg (Dekker) 16; 4. Tine Langeveld (Unicum) 14; 5. Christel Verwoert (De Munnik) 12; 6. Astrid Bouw (Unicum) 8; 7. Madelijn Damen (Nieuw Vennep) 8; 8. Marie Jose Ruiten (Victoria) 7; 9. Irma van See ters (Munnik). 7; 10. Brenda Schultz (Joy) 6; Madeion Verdegaal (Hille gom) 6; Xandra Weller (Jaagpad) 6. HEC: 1. Loek Verhees (Zee en Duin) 34; 2. Marco van Trigt (Hille gom) 30; 3. Hans van Bijsterveldt (Munnik) 26; 4. Mark Post (De Mun nik) 24; 5. Onno van Paridon (De Boekhorst) 23; 6. Marius Pieters (OLTC) 22; 7 Marcel Lolling (De Munnik) 21; 8. Philip Nagtegeller (OLTC) 20. DEC: 1 Carola Geerlings (Unicum) 29; 2 Bionda Zonderop (De Munnik) 28; Marquerite Patiwael (De Mun nik) 28. 4. Marie Louise Goedhart (TEAN) 15; 5. Fleur Meijer (Unicum) 14; 6. Petra Velzel (Unicum) 12; 7. Marja Kuipers (Lisse) 11; 8. Pascal Jongmans (De Merenwijk) 8; 9. Co linda Voskuil (De Boekhorst) 7. HED: 1 Gerard Kroese (Boskoop) 36; 2.Paul Wisselink (OLTC) 33; 3. Marco Stork (Kickers) 29; 4 Leo Biezeman (Hillegom") 27; 5. Patrick Laan (Nieuw Venr\ep) 23; 6. Erik Bolten (Unicum) 22; Erik Steegers (De Merenwijk) 22; 8. Jan Hein Ba der (Sassenheim) 21; 9. Edzo Bosma (Langeraar), Tim Bavelaar (De Munhik) 18; 11. Ronald Bik (Sassen heim) 16; 12. Remco Outshoorn (Lisse) 15. DED: 1 Ingrid Tjho (TV Nieuwe Sloot) 20; 2. Cindy Berkhout (Hille gom) 19; 3. Gerdi Verwoert (De Munnik) 18; 4. Stefanie Hartkoorn (TV Waddinxveen) 17; 5 Sandra Smit (TEAN) 15; 6. Leontien van Laarhoven (Sassenheim) 15; 7. Ma rieke Halenbeek (Nieuw Vennep) 12; 8. Syl Dubbelaar (Huis ter Duin) 11; 9. Petra van Dooren (Van Nis pen) 10; 10. Eugenie Simon (Tehado) 10; 11. Sabine Berkhout (Hillegom) 8; Miriam Siemerink (Rijnkanters) 8. LEIDEN In het tennistoernooi van Salvo kan de naam van Hans van Zwieten geschrapt worden van het lijstje met zes geplaatste spelers, zoals dat is samenge steld door bondsgedelegeerde Tilly van Overloop in sa menspraak met de wedstrijdleiding. De als zesde ge plaatste dertigplusser kreeg in Rijpwetering van de plaatselijke outsider Leo van Berkel geen enkele voet aan de grond. Slechts vier games werden Van Zwieten door Van Berkel gegund: 3-6, 1-6. Leo van Berkel gaf daarmee de toon aan voor zijn clubgenoten, waarvan een aantal in de openingsronden winnend uit de strijd kwamen. De meest opmerkelijke thuiszege werd gisteren ge boekt door de plaatselijke huisarts, Wout Beekhuis, die met dub- belpartner Jan Jansen de derde ronde haalde. Beekhuis en Jan sen hadden het één set moeilijk tegen het Hoogmadese koppel Ruud Meyer/Arnold Berger, maar kwamen in de volgende ge deelten niet meer in de problemen: 4-6, 6-2, 6-3. Een rustig dag je, althans op de baan, was het voor het lid van de wedstrijdlei ding. Corry Zonderop. Met ega Henk werd op het gravel gewon nen zonder dat er een game ingeleverd hoefde te worden. Met mede-organisatrice Corry van Haastregt in de Munnik-hal wer den dat er drie meer tegen Wobina Flipse en Marian van der Ploeg. De partij moest vanwege de gestaag neervallende regen van het Ripse gravel naar de indoorbaan verhuisd worden. Die nattigheid hadden de organisatoren blijkbaar verwacht, want reeds enkele maanden geleden sloten zij een „regen-verzeke ring" af. Met De Munnik werd afgesproken dat de hal tijdens het toernooi geheel tot hun beschikking staat voor het luttele bedrag van tweehonderdentachtig gulden. Daar ook 's avonds tot laat gespeeld kan worden met hulp van de verlichting zal het toernooi ongetwijfeld gladjes verlo pen. Enige medewerking van de deelnemers is dan wel vereist. Tot nu toe hebben „Corry en Corry" wat dat betreft geen kla gen. Zo ging het herendubbel tussen Schaepman/Uljee en Ton Lek/Wim Verkerk pas maandagavond om half elf de baan op om er de volgende dag om half een pas weer af te komen. Des ondanks was het viertal in staat om er een schitterende en span nende partij van te maken, die met 7-5, 4-6, 6-4 door Schaepma n/Uljee werd gewonnen. In „gewoon" licht lieten, met uitzonde ring van Van Zwieten, de optredende geplaatste spelers of speel sters zich niet verschalken. Terwijl Ruud Nieuwstraten (3) en Micky van Waasbergen, derde bij de dames, zich niet hoefden in De Sleutels fanatiek, maar Noordwijk wint LEIDEN Een fanatieke instelling heeft De Sleutels gisteravond niet kunnen be hoeden voor een 1-3 neder laag tegen Noordwijk in het nederlaagtoernooi om de Piet Boot bokaal. De opportunistisch spelende gastheer werd na een kwartier op achterstand gezet door Klaas Vink. De snelle Noord wijkse spits strafte een verde- digingsfout vakkundig af. Tien minuten na de pauze bracht Leo Compeer de gelijkmaker op het scorebord, nadat een in zet van zijn voet kort voor de rust net van de lijn was ge haald. In het vervolg gaf de Noordwijkse routine en condi tie de doorslag. Marcel Vink en Ivan Hermans bepaalden de eindstand op 1-3. FC Lisse (zon) verspeelde een 2-0 voorsprong tegen eer steklasser DCG. Het werd 2-2. Gert van der Hulst verzorgde de score van de Lissenaren. De 0-2 winst van Hazerswoudse Boys op Bernardus kwam tot stand door treffers van Aad van der Linden en Sjaak van Dorp (strafschop). ASC werk te een onverwacht snelle ach terstand (doelpunt Hakkebrak) weg tegen Koudekerk. Benno Schoonwater scoorde op fraaie wijze 1-1. DOCOS benutte de kansen beter dan het fellere Leidsche Boys. Erik Roos scoorde halverwege de eerste rondgang het enige en beslis sende doelpunt. Twee man verdwenen in het boekje. Twee doelpunten van John van Bree konden niet verhin deren dat Woubrugge met 5-2 onderuit ging bij Aarlander- Twan Poels gaat als eerste over de finish in de eerste etappe van de Ronde van Nederland. {ld Leiderdorp zet Voorburg te kijk LEIDERDORP De basket- bailers van Leiderdorp hebben zich gisteravond op sensatione le wijze langs het twee divisies hoger spelende Voorburg ge werkt. In Leiderdorp zege vierde de thuisclub met 89-80, na bij de rust al met 54-40 voorgestaan te hebben. De for matie van coach Peter Pauli- des nam al vroeg in de wed strijd een voorsprong en stond die verder niet meer af. Voor Leiderdorp was Robert Jan Rijsbergen met 25 punten de grote man. Rik Driessen, die vanwege de nog niet betaalde opleidingsvergoeding niet ze ker is van een plaats in de ploeg van Voorburg, werd top scorer aan de andere zijde. Hij en Rob Groenen scoorden bei den 17 punten. Sportwereld Voetbal Lakhdar Belloumi wordt de eerste officiële be roepsvoetballer in Algerije. De middenvelder, die na zijn ex cellente optreden in het eind- toernooi om het wereldkampi oenschap in Mexico kon kie zen uit talrijke aanbiedingen, gaf de voorkeur aan zijn eigen club BCR Mascara. TWEEDE HONGAAR BIJ HAZERSWOUDSE HEREN HAZERSWOUDE Zoals de geruchten al wilden, gaan het Leidse Scylla en het Hazers woudse Dextro-Avanti ko mend seizoen samenwerken in de tafeltenniscompetitie: Avanti-spelers Robert de Groot en Gerard Bakker jr. zullen voor Scylla uitkomen, terwijl Scylla haar thuiswed strijden niet in Leiden, maar in Hazerswoude gaat spelen. Bovendien kreeg laatsgenoem- de vereniging broodnodige versterking van een tweede Hongaar, de 28-jarige Tiber Kreisz. Eén en ander werd gisteren duidelijk op de persconferentie waar beide verenigingen hun samenwerking toelichtten. De laatste weken bestond er grote onduidelijkheid over de invul ling van het eerste mannen- team van Scylla, dat slechts beschikte over twee eredivi siespelers (Peter Paul de Vrind en Sjoerd Meijer), een bezetting van 50% dus. Een nijpend probleem voor zowel spelers als bestuur. Bij gebrek aan een sponsor ligt het aan kopen van spelers niet in de mogelijkheden van de Leidse vereniging. Ook meldden zich geen vrijwilligers van eredivi siekaliber, waardoor de vere niging koortsachtig op zoek moest naar een alternatieve oplossing. Deze werd gevonden bij de verenieine van Bettine Vriese- koop: Avanti. Waar Scylla kampte met een chronisch te kort aan eredivisiespelers, zat Avanti op dit vlak met een overschot. Zowel Robert de Groot als Gerard Bakker jr. werd de weg naar de eredivi sie geblokkeerd door een pro motieverbod voor het tweede Avanti-team. Een ongemoti veerd meespelen in de eerste divisie dreigde voor deze jonge talenten. Na diepgaand over leg op zowel technisch- als be stuurlijk niveau zijn de vereni gingen tot een unieke con structie gekomen. Overeenge komen is dat de twee Avanti- spelers het komend jaar de Scylla-kleuren zullen verdedi gen. Ter compensatie voor het verlies van deze waardevolle spelers zullen de thuiswedstrij den van het eerste Scylla-team in Hazerswoude worden afge werkt. Tweede Hongaar Scylla-voorzitter Wouter Lan geveld benadrukte dat deze sa menwerking gezien moet wor den in het kader van een „be- langencombinatie": „Zowel Scylla als Avanti trekken pro fijt uit deze regeling. Wij kun nen op een reële wijze onze plaats behouden in de eredivi sie, en daarmee onze aantrek kelijkheid voor aspirant-spon sors. Bovendien hoeven wij dan niet de Nederlandse top te een clubgebouw dat rijp is voor de sloop en te klein voor dergelijke topwed strijden". „En Avanti", ver volgt Langeveld, „biedt op haar beurt twee van haar top- spelers de kans eredivisie te spélen en krijgt meteen het voordeel van een wekelijkse eredivisiewedstrijd in het thuishonk". De Hazerswoudenaren hebben kort voor de aanvang van die competitie een tweede Hon gaar aangetrokken, Tiber Kreisz. Reeds voor de zomer vakantie was de komst gemeld van de 18-jarige, uit zijn va derland gevluchte Andra Pod- pinka. Podpinka is een veelbe lovende speler, van wie echter niet verwacht wordt dat hij een volwaardige opvolger is van de vertrokken Lukov. Daardoor was de opluchting groot toen maandagmorgen het verlossende bericht kwam dat ook een tweede buitenlan der, de 28-jarige verdediger Tiber Kreisz ooit uitko mend in de halve finale van de Europese kampioenschap pen definitief naar Hazers woude komt. Avanti beschikt hierdoor ook dit jaar over een zeer sterk mannenteam, want ook Robert Turk en Bettine Vriesekoop moeten in staat worden geacht een groot aan tal toppers voor hen te laten buigen. Of dit ook zal leiden tot de felbegeerde landstitel is vooralsnog een groot vraagte ken. ASSEN Voor de verandering bleef Twan Poels in de final van een wielerwedstrijd in het wiel van een gangmaker zittel En met een flinke dosis zelfvertrouwen, die hem zelf enigsziif verbaasde, behaalde de net 23 jaar geworden renner uit de ploT van Jan Raas gisteren in Assen zijn tweede profzege. Daarmi maakte hij een einde aan een reeks klasseringen in de subtoj die voornamelijk het gevolg was van een beklemmende kerheid. Ook Eric Vanderaerden verkeerde lang in het ongewisse. Belgische spurter van Peter Post nam de oranje trui over val proloogwinnaar Jelle Nijdam. Bijna was Vanderaerden in f~ klassement gepasseerd door Gert Jakobs, die in de slotfase r onder anderen Poels bijna een halve minuut voor lag. Op drtc meet bedroeg het verschil vijftien seconden. Gevoegd bij de vetf. diende bonificaties in tussensprints werd Vanderaerden kla.=— mentsleider-, met Nijdam op één seconde. Pas in de slotkilometers werd de tweede etappe van de Roni van Nederland, gestart in het regenachtige Veenendaal, inten sant. Tot dat moment was het alleen maar de vraag gewet wanneer solovluchter Jos Op 't Eyndt zou worden ingehaald. I Belg uit de formatie van De Baeremaeker was na honderd kill meter toevallig aan kop gekomen, doordat hij had meegedai aan een bonificatiesprint. TENNIS Toernooi van Cincinnati Belangrijkste uitslagen Eerste ronde: Salomon (Vst>-Teacher (Vst) 6-4, 6-4, Lavalle (Mex)-Schultz (Vst) 4-6, 7-6. 7-6, Wilkison (Vst)-Schwaier (Wdl) 6- 3. 6-2, Wilander (Zwe)-Layendecker (Vst) 6-4, 6-3, De la Pena (Arg)-Lund- gen (Zwe) 6-7, 6-2, 6-3, Anger (Vst>- reen (Vst) 6-0, 7-5, Svensson (Zwe)- Jaite (Arg) 6-7, 7-5, 6-4, Brown (Vst>- Cash (Aus) 6-7, 6-4, 6-4, Canter (Vst>- Krishnan (Ind) 7-5, 6-4, Hlasek (Zwi)- Forget (Fra) 7-6, 6-4. WIELRENNEN Ronde van Nederland Eerste etappe: 1. Twan Poels (Ned) de 240 kilometer van Veenendaal naar Assen in 6 uur 18 minuten en 29 seconden (10 seconden bonificatie, 38,058 km/uur), 2. Gert Jakobs (Ned) zelfde tijd (5 sec bon). 3. Gerl-Jan Theunisse (Ned) z.f. (3 sec bon). 4. Ludwig Wijnanfs (Bel) z.t„ 5. Frank Verleyen (Bel) op 15 seconden, 6. Erie Vanderaerden (Bel). 7. Peter Pieters (Ned), 8. Willem Wijnanfs (Bel), 9. Marco van der Hulst (Ned), 10. Wim Arras (Bel). 11. Johan Lammerts (Ned), 12. Marc Maertens (Bel). 13. Werner Devos (Bel), 14. Henri Man- ders (Ned), 15. Matthieu Hermans (Ned), 16. Eddy Planckaert (Bel), 17. Ronny Westerlinck (Bel). 18. Ad Wij- nands (Ned), 19. Frank van de Vijver (Bel). 20. Jan van Camp (Bel), 21. Jean-Paul van Poppel (Ned), 22. An tonio Esparza (Spa), 23. Luc de Dec ker (Bel). 24. Wim Meyer (Ned), 25. Jan Goessens (Bel). 26. Corneille Daams (Bel), 27. Dirk Clarysse (Bel). 28. Jan Bogaert (Bel), 29. Cees Priem (Ned), 30. Patrick Verschueren (Bel). Algemeen klassement: 1. Vande raerden 6.24.20, 2. Jakobs op 0.01, 3. Nijdam z.t., 4. Somers op 0.09, 5. Oosterbosch op 0.10, 6. Peiper op 0.12. 7. Poels z.t., 8. Stevenhaagen op 0.14., 9. Bogers op 0.15, 10. Theu nisse op 0.18, 11. Van der Hulst op 0.19, 12. Lammerts z.t., 13. Solleveld z.t., 14. Segers z.t., 15. Hanegraaf op 0.20. 16. Murga op 0.21, 17. Wijnant op 0.22. 18. Knetemann z.t., 19. Van Eynde z.t.. 20. Rooks z.t., 21. Verley en op 0.23. 22. Pieters z.t., 23. Van Poppel z.t., 24. Kemp z.t., 25. Nijboer z.t., 26. Nulens z.t., 27. Kuiper op 0.24, 28. Daams op 0.25, 29. Adri van Houwelingen op 0.26. 30. Devos op 0.26, 97. en laatste Dernies op 15.03. Wilhelm Teil-ronde Zesde etappe: 1. Jan Koba (Tsj) 147 kilometer in 3 uur, 30 minuten en 35 seconden, 2. Daniel Huwyler (Zwi) op. 0.24, 3. Pascal Richard (Zwi) op 0.33, 4. Guido Winterberg (Zwi) op 0.48. 5. Heinz Imboden (Zwi) zt, 33 Stefan Rakers (Ned) op 2.23, 40. Erwin Derix (Ned) op 2.40, 55. Bol (Ned) op 3.55, 59. Daan Luyks (Ned) op 4.11, 66. Bok (Ned) op 5.13. Algemeen klassement: 1. Imboden 16.54.49, 2. Winterberg op 0.47. 3. Hans Küttel (Zwi) op 1.48, 4. Andreas Kappes (Wdl) op 1.52, 5. Werner Slulz (Zwi). 26. Rakers op 9.20, 62. Derix op 16.18, 63. Bol op 16.24, 77. Luyks op 21.31, 84. Bok op 39.24. PAARDESPORT Koersen van Hilveraum Eerste koers. 2000 meter: 1. Affco Fortuna (A.H. Suykerbuyk) 2.45,9-, 1.23,0; 2. Zido Boszorg; 3. Zircon. Toto: winnend f. 5,60, plaats t. 1,90 nd f. 1,60 f. 1,40, koppel f. 17,20. trfc f. 90,80. a Tweede koers. 2000 meter: 1. Zimpi )ei se Alkestis (Mej. M.S Poort) 2.40. 1.20,0; 2. Zuzana S; 3. Zondag Toto; winnend f. 1,20. plaats f. 1. f. 1,80 f. 2.80. koppel f. 4,10, Ir t.41,30. Derde koers. 2440 meter: 1. Azzun Diepnow (P. de Boer) 3.20,4-1.22,1; Ablacky Casindra; 3. Zirconia. Toll., winnend f. 7,80, plaats f. 1,70 f. 1,! f. 4,30, koppel f. 17,40. trio I. 209,9 'v Vierde koers. 1609 meter; 1. Am Shoeing (C.S. Schalkers) 2.06, 1.18.4; 2. Yorki Fortuna; 3. Ymir Dal Toto: winnend f. 4.10, plaats f. 1.2 1,40 t. 1,20, koppel f. 11,80, 1. 86,30. Vijfde koers, 2000 meter: 1. Zep Stf Last (S.A. Hartman) 2.40,6-1.20,3; Aaltje Uithuizen; 3. Alex Wieling r Toto: winnend I. 3,60, plaats f. 1,! h 1.1.70 f. 1,40, koppel f. 10,50, till) 67,20. r) Zesde koers, 2000 meter: 1. Zapi 1.: Flight (R.T. de Vlieger) 2.39.6-1.19, )e 2. Walter Rodney; 3. Yonker II. Tol la winnend t. 2,70, plaats f. 2,00 f. 3.( s; f. 1,40, koppel f. 63,50, trio f. 316,61 K Zevende koers. 1609 meter: 1. Ycrai Bestevaer (Mej. M.S. Poort) 2.07, i 1.18,9; 2. Zenobia S; 3. Youngstar its Toto: winnend f. 5,70, plaats I. 1,1 sd f. 2.70 f. 2,80, koppel f. 19,40, tl 7! 1. 143,60. t« Achtste koers, 2900 meter: 1. Viv U Oldeson (G.G.M. Gommans) 3.54, 0. 1.20.8; 2. Ydeltuit B; 3. Vito del 2. Toto; winnend I. 13,50, plaats f. 4.: f. 1,30 f. 2,50, koppel t. 18.30, tr f. 1.330,00. Negende koers. 1609 meter; 1. Zar r (R.R. Veldman) 2.05,0-1.17,7; 2. Vo f< Cartouche; 3. Willie Snel. Niet gen' start: Wapper M. Toto: winner ,i f. 2,80, plaats t. 1,20 f. 2,30 f. 2.0 v koppel f. 19,60, trio f. 158,00. e Tiende koers, 2000 meter: 1. W m Glory (J. de Leeuw Jr.) 2.35,7-1.17, 2. Wil van de Lente; 3. Tempo Rai Niet gestart: Witwy. Toto: winnei J f. 1,60, plaats t. 1,20 f. 1,80 f. 5.0 f koppel f. 2,60, trio f. 90,40. Elfde koers. 2000 meter: 1. Zeus Bi tenzorg (M. Vergay) 2.37,6-1.18,8; f Zodia Pluto; winnend f. f. 1,10, koppel TOTALISATOROMZET: f. 312.876.C ROEIEN WK in Nottingham dl Herkansingen waarbij Nederland! boten betrokken waren: tl Dames: Dubbel vier (de nummers 9 di en twee gaan over naar de finale, ar overige boten zijn uitgeschakeld): 'li 1. Frankrijk 7.04,01. 2. Nederlaroi (Zeekant/Pentenga/Wessel/Com- I, paan) 7.04,90. 3. Verenigde Statl oi 7.08,07, 4. China 7.27,28. U Skif (de nummers een, twee en dl ie naar de halve finales, de overige ten zijn uitgeschakeld): 1. Corazza (Ita) 8.24,07, 2. Gusta» vi son (Zwe) 8.25,72, 3. Van Ettekovi b (Ned) 8.30,29, 4. Bertenyi (Ho ar 8.34,62, 5. Garcia (Mex) 8.50.21. 3 Lichte heren: Vier zonder stuurrfl (de nunmmers een, twee en drie na al de halve finales, de overige boten i 1 uitgeschakeld): 1. Oostenrijk 6.50,50, 2. Nederlar S (Peerdeman/Roebroek/De Rej *l /Hoogendoorn) 6.57,59, 3. Finla/»* 6.59,20, .4 Hongarije 7.07,25, 5. Ji pan 7.23,11.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 8