Lokale Omroep Katwijk begint met uitzendingen Voorschoten buigt zich over gekraakt woonwagenkampje Fietser gewond Zwemvierdaagse in Bollenbad Getuigen ongeval gezocht Noordwijkerhout wil Leidsevaart reconstrueren Noordwijkse ondernemers binden in .EIDEN OMGEVING CeidócÊoirtant WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1986 PAGINA 15 S< JSSE WIL COMPOSTVATEN ej UBSIDIËREN eerjjSSE De gemeente Lisse wil de aan- weichaf van eompostvaten door de burgerij iel imuleren, met het oog op een betere ver werking van afvalstoffen. Wie een com- ostvat koopt zou 50 gulden subsidie kun- en krijgen. De totale investering wordt eschat op 15.000 gulden, uitgaande van de erkoop van 300 vaten. Een goede compost- lo van de VAM (240 liter inhoud) kost on- eveer 140 gulden, bij subsidie zou de aan schaf derhalve 90 gulden bedragen. Ook in ®!,eidschendam en Noordwijkerhout is men OK' r toe overgegaan composteren te subsidië- In Leidschendam is in enkele maan- en tijd een respons van tien procent be- Een dergelijk hoog percentage wordt i Lisse overigens niet verwacht. Wassenaar verbouwt raadhuis de Paauw WASSENAAR De gemeente Wassenaar wil haar raadhuis „De Paauw" aan de Raadhuislaan grondig verbouwen. Het pand blijft alleen bestemd voor de gemeente, nadat pogingen om de bovenverdieping te verhuren op niets zijn uitgelopen. De verbouwing kost bij elkaar ongeveer tweeënhalve ton, waar bij zijn gerekend de nieuwe inrichting en het monteren van an tieke schilderijen uit het gesloopte Huize „Nieuw Rijksdorp" aan de Berkheistraat. De verbouwing omvat het maken van grotere kamers voor de vier Wassenaarse wethouders, het inrichten van fractiekamers voor alle partijen uit de gemeenteraad, een lees zaal, een expositieruimte en meer vergaderruimte. Ook komt de schooladviesdienst (nu nog in de Europaschool) terecht in raad huis de Paauw. Het gebouw blijft in de toekomst in gebruik voor het voltrekken van huwelijken en gemeenteraadsvergaderin gen. Volgens wethouder Barning moet het karakter van het monu mentale witte gebouw, dat is te zien vanaf de Rijksstraatweg, worden behouden. Hij voorspelt dat de exploitatiekosten door de verbouwing zullen dalen met bijna twee ton per jaar. Gemeente licht bewoners op LEIDSCHENDAM De ge meente heeft bij de bouw van de wijk Duivenvoorde een klein aantal bewoners van Wildenborgh grond in reke ning gebracht die ze uiteinde lijk niet hebben gekregen. Volgens de noteriële akte zou den de nieuwe eigenaren 1.67 are betaald hebben, maar ze hebben 18 vierkante meter minder gekregen. De bewo ners hebben in een brief aan het gemeentebestuur geklaagd over deze gang van zaken. Subsidie voor marathon Bollenstreek NOORDWIJKER- HOUT De mara thon Bollenstreek die dit jaar op zaterdag 30 augustus wordt ge houden, krijgt dit keer weer een subsi die van 1050 gulden van de gemeente Noordwijkerhout. Daarin zit ook 150 gulden in voor de aankoop van een be ker. De Duinpan kampt met tekorten DE ZILK Omdat de baropbrengsten in het verenigingsgebouw de Duinpan in De Zilk in 1985 tegengevallen zijn, kampt het bestuur met een groter tekort over dat jaar dan oorspronkelijk werd beraamd. Dat bleek gisteravond in de raadscommissie financiën van de ge meente Noordwijkerhout. Er was wel een tekort geschat, maar omdat de bar 21.000 gulden minder opbracht dan was begroot, liep het tekort op tot 38.000 gul den. Dat tekort ligt niet aan de stichting zelf, want volgens wethouder Heemskerk heeft die „vreselijk hard gewerkt". Ge volg is wel dat het tekort voor het ko mende jaar ook hoger wordt geschat. De gemeente zal de tekorten weer voor haar rekening nemen. VOORSCHOTEN Een 14-jarige fiet ser uit Voorschoten is gistermiddag ge wond geraakt bij een botsing met een personenauto. Het ongeluk gebeurde op de Bachlaan in Voorschoten. De be stuurder van een NZH-bus wilde link saf slaan en wachtte op het passeren van een hem tegekomende auto die be stuurd werd door een 21-jarige Voor schotenaar. Het slachtoffer echter haal de op dat moment de wachtende bus links in en botste tegen de aankomende auto. Het jongetje is met onbekend let sel naar het Diaconessenziekenhuis in Leiden gebracht. KATWIJK De Vereni ging Lokale Omroep Kat wijk (VLOK) begint woensdag 27 augustus met haar reguliere uit zendingen in Katwijk. De gemeente heeft daartoe het informatiekanaal be schikbaar gesteld. Voor lopig is gekozen voor een uitzendfrequentie van eenmaal per maand voor de lokale t.v. en weke lijks voor de radio. De te levisieuitzending duurt van 19.00 tot 20.00 uur, terwijl de radio elke week tussen vijf en zeven uur te beluisteren valt. Het eerst uitgezonden programma van de VLOK op woensdag 27 augustus staat voor een groot gedeelte in het te ken van de visserijdagen Katwijk. De VLOK in Katwijk is al ge ruime tijd op het info-kanaal van de gemeente zichtbaar met haar kabelkrant. Vanaf komende woensdag komt daar echter de maandelijkse televisieuitzending bij. Een belangrijke gebeurtenis, aldus VLOK-voorzitter drs. Jan van der Beek. Hiermee wordt de eerste daadwerkelijke stap gezet van de plaatselijke loka le omroep. Een stap echter, die nog wel financieel onder steund dient te worden door de gemeente. Alhoewel in principe een drie jaar lange subsidie toegezegd is Van in totaal 150.000 gulden, moet de beslissing daarover nog door de gemeenteraad genomen worden. De heer J. van der Beek hoopt dat dit uiterlijk in de raad van september zal ge schieden. De door de VLOK gemaakte televisieprogramma's bestaan voorlopig uit aktualiteiten en een of meer reportages. Ge zien de maandelijkse frequen tie zal de nadruk van het uur zendtijd voornamelijk komen te liggen op het uitzenden van reportages over plaatselijke gebeurtenissen. Het verkrijgen van de start subsidie door de gemeente raad is voor de VLOR een bittere noodzaak. Wil men komen tot goede programma's dan is de aanschaf van appa ratuur noodzakelijk. Volgens de heer N. van der Zwan, programma-coördinator van de VLOK, komt men met een eerste investering van onge- 55 mille voorlopig uit. ven nieuws en actualiteiten elkaar afwisselen. Onderdelen daarvan zijn onder andere een plaatselijk weerbericht en een felicitatierubriek. Verder Voorwaarde blijft wel, dat het zal er medewerking zijn van bedrijfsleven jaarlijks een fors bedrag in de kas van de VLOK stort. „Die toezegging is er (reeds 23.000 gulden is toegezegd)", aldus de voorzit ter van de VLOK, zodat het het Genootschap Oud-Kat- ijk. De LOK krijgt haar studio ruimte in de lokalen van de Mgr. Bekkerschool. In eerste instantie wordt gewerkt met voorlopig bestaan verzekerd een vaste ploeg van vrijwilli- blijkt, mits de gemeente dit gers. Het ligt echter wel in de jaar over de brug komt. De radiouitzending van de VLOK is te ontvangen op ka naal 4 (88.1 MHZ). Wekelijks wordt er uitgezonden van 17.00 tot 19.00 uur. Het eerste en laatste half uur bestaat het programma uit muziek, ter wijl van half zes tot half ze- bedoeling deze groep uit te breiden. De VLOK is een ver eniging met op dit moment circa honderd leden. Uit de begroting blijkt dat in het jaar 1990 er circa 800 leden dienen te zijn. Het lidmaatschap kost twaalf gulden per jaar. Kon takten met de VLOK kunnen gelegd worden via Postbus 300 in Katwijk. sassenheim positief sver steun lan jntwikkelings- roject ASSENHEIM De af- eling Sassenheim van de lederlandse Christen Vrouwenbond heeft bij B n W van Sassenheim een aanvraag ingediend om fi- tel nancieel gesteund te wor- den bij de 2 jaar durende sr aktie voor een ontwikke- a™ ingsprojekt in Haïti. De ri, commissie Welzijnswerk tus heeft zich gisteravond po- iisitief uitgesproken over 1 dit verzoek om subsidie. pbDe grootte van het bedrag dat de gemeente beschik- neibaar zal stellen is echter wnog niet bekend. iok sc b'De 115 leden die de afdeling Sassenheim telt, beijveren zich *se al geruime tijd om geld in te fe zamelen. Met puzzelakties, iee bingo-wedstrijden en verkoop e z van artikelen van de SOS We reldhandel is reeds een bedrag n'evan 2294,65 bij elkaar ge est bracht. Landelijk gezien was ee,de totaalstand opgebracht door alle deelnemende afdelingen op 15 mei van dit jaar bijna vier ton. Hoewel er bij de ge meente Sassenheim nog geen duidelijk beleid is ten aanzien van. ontwikkelingssamenwer king heeft de commissie Wel zijnszaken begin dit jaar ver klaard medewerking te zullen verlenen aan een aantal vor- men van ontwikkelingshulp e en samenwerking. Aange- mspoord door deze gemeentelij- ke stellingname besloot de Ne en derlandse Christen Vrouwen- d( bond een financiële bijdrage te t vragen. Vooral ook omdat een overeenkomstig verzoek aan ïgs de gemeente Rijswijk tot een ivi aanzienlijke donatie heeft ge leid. Mevrouw Tineke van rie Zandbergen: „We zetten ons in voor vrouwen in Haïti, omdat hun situatie erbarmelijk is. In dit land een van de armste ter rtjwereld, wordt op grote schaal honger geleden. De medische toestanden zijn erg slecht, veel mensen sterven aan TBC en de kindersterfte is bijzonder hoog". „Wij hopen", aldus me vrouw Van Zandbergen „dat de gemeente Sassenheim op z'n minst het door ons ingeza- n melde bedrag zal verdubbe len". BIJ DEZE KRANT INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEK, THEATER RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA BIG BAND BOLLENSTREEK Foto-onderschrift: De Big Band Bollenstreek luistert de zwemvierdaagse muzikaal op. NOORDWIJK Voor de elf de achtereenvolgende maal wordt in het Bollenbad in Noordwijk deze week de zwemvierdaagse gehouden. Het festijn begint vandaag en duurt tot en met zaterdag. Als reservedag is maandag 25 au gustus aangewezen. Het pro gramma van het zwemevene- ment staat bol van de activitei ten met op vrijdag en zaterdag bijvoorbeeld de kampioen schappen Voor-Paal-Staan ofwel watertrappelen, achter- uitzwemmen en een waterglij- baanrace. Verder zijn er de monstraties kunstzwemmen en turnen. Op de slotdag is er een spring-luch tkussen -kasteel voor kinderen en kunnen be zoekers gebruik maken van een verzameling „komische" fietsen met hobbels en knob bels op de banden, lange stu ren merkwaardige zadels. Za terdagmiddag geeft de Big Band Bollenband een concert. Dit orkest bestaat uit twintig musici en staat onder leiding van saxofonist Aad Laros. KATWIJK De aanrijding die zondag plaatshad op de Koningin Julianalaan heeft een andere toedracht dan de Katwijkse politie in eerste instantie 'dacht. De auto waarin de Katwijkse vrouw zat die ernstig gewond raak te, reed op de Julianalaan. De Duitse auto reed vanaf de Industrieweg de Julianalaan op, waarna de aanrijding ontstond. Getuigen worden verzocht contact op te nemen met de Katwijkse politie, tel. 01718-25511. NOORDWIJKERHOUT De gemeente Noordwij kerhout is van plan een spaarpotje te maken van 2,5 tot 3 miljoen gulden om over ongeveer vier jaar de Leidsevaart geheel te reconstrueren. Dit maakte het college van B en W gisteren bekend tij dens een persconferentie over de begrotingsplan nen voor de komende ja ren. Verdere grote inves teringen zijn voorlopig niet te verwachten, omdat er tekorten dreigen te ontstaan. Voor het fonds voor de Leid sevaart is al een miljoen gul den beschikbaar. In 1985 bleef dit bedrag over en het college wil voorstellen om dit te ge bruiken voor de reconstructie. Het is daarbij de bedoeling dat de weg verbreed wordt, gas wordt aangelegd en openbare verlichting wordt aangebracht. Voor dit doel moeten stukken land worden aangekocht en moeten enkele woningen wor den gesloopt. Na de recon structie zal de Hoogeveense polder een betere ontsluiting krijgen. Verder kan de gemeente niet veel meer doen in de komende jaren. Kleine investeringen worden wèl gedaan. Zo zal er geld uitgetrokken moeten worden voor een woonwagen kampje. Ook wil het college De Schelft uitbreiden. De te verwachten tekorten worden voor 1988 geschat op 148.000 gulden, in 1989 op 253.000 gulden en in 1990 op 135.000 gulden. Voor de burger zal er geen lastenverzwaring zijn, omdat de reserves groot genoeg zijn. Groenvoorzieners Saoedie-Arabië naar Leiderdorp Saoedi-Arabië is een woestijn achtig land waar je niet direct een afdeling groenvoorziening zou verwachten. Toch bezoch ten gisteren vier „groenvoor zieners" uit dit olierijke Arabi sche land gisteren Leiderdorp om hier hun licht op te steken. NOORDWIJK Van een oorlog tussen het Noord wijkse bedrijfsleven en de gemeente is vooralsnog geen sprake. Gistermid dag na afloop van een ge sprek tussen de onderne mers en wethouder War merdam verklaarde on; dernemer Goemaat: „Wij hopen de zaak op een vreedzame manier te kun nen oplossen. Met acties is niemand gediend". Maan dagavond hadden de on dernemers een heel wat harder standpunt ingeno men en werd gesteld, dat de gemeente snel door de knieën moest, want an ders zouden er acties ko men. Reden van de onenigheid is, dat het Noordwijkse bedrijfs leven in hogere mate wil pro fiteren van de opbrengst van de toeristenbelasting dan de gemeente voor ogen staat. Dat werd gisteren duidelijk ge maakt in een gesprek met wethouder Warmerdam. De opbrengst van de toeristenbe lasting gaat, zoals de zaken er nu voor staan, voor tweederde deel naar de algemene dienst van de gemeente, en voor één derde deel naar een fonds voor puur toeristisch beleid. De on dernemers willen die verhou ding omdraaien. De wethouder kon gisteren in het gesprek geen toezeggingen doen. „En dat verwachtten wij ook niet", aldus Horeca-voor- zitter P. Goemaat. „De wet houder moet eerst ruggespraak houden met de commissie toe risme, die tot de huidige ver deling heeft besloten". De on dernemers zullen de commis sie begin volgende week een stuk aanbieden waarin zij hun voorkeur voor een andere ver deling van de opbrengst van de toeristenbelasting zullen onderbouwen. „Wij vinden het niet meer dan logisch ook aan te tonen dat we tweederde deel nodig hebben". SASSENHEIM De gemeen te Sassenheim heeft voor 1987 een uitgebreid woningbouw programma opgezet. Het ac cent zal hierbij komen te lig gen op de bouw van woningen in het plan Postwijk. Uitbrei ding zal plaatsvinden in zuide lijke richting langs de Molen tocht. Met de bouw van twee flatgebouwen met 65 apparte menten voornamelijk drie kamerflats voor alleenstaande woningzoekenden zal begin 1987 begonnen worden. Woningbouw in Sassenheim Verder worden 12 vrije sector woningen in Postwijk ge bouwd en 4 vrije sectorwonin gen aan de Menneweg 4, in de nabijheid van het sportvelden complex. Bebouwing van het terrein van de voormalige An- toniusschool met 8 woningen zal worden uitgesteld tot 1988 omdat de transacties hierover nog niet rond zijn. Ook exploi tatie van de grond van de An- naschool wordt uitgesloten; dit gebouw zal een permanente bestemming krijgen voor soci aal-culturele doeleinden. De woningbouwvereniging Vooruitgang gaat in het ko mend jaar 15 woningen reno veren, waarvan 13 in de Bij weglaan en 2 in de Concordia- straat. De kosten bedragen 28.000 gulden per woning. COMMISSIE VERGADERT ACHTER GESLOTEN DEUREN VOORSCHOTEN De commissie welzijn zal zich vanavond in een besloten bijeenkomst beraden op de problemen rond het onlangs door twee woon wagens gekraakte woon wagenkampje. Gisteren hebben de commissiele den een aanvulling op de agenda voor vanavond ge kregen met daarbij de wens van voorzitter L. Marselis om achter geslo ten deuren te vergaderen. Op last van de Provincie heeft Voorschoten een woonwagen kampje gerealiseerd bij de Noord-Hoflandbrug aan de Leidseweg. Dat kampje kwam ongeveer een jaar geleden ge reed en bleef ongebruikt. De opzet was en is dat het Leidse Woonwagenschap voor de be woning zorg draagt omdat het regionale kamp in Leiden overbevolkt is. Bekend is ook dat geen enkele bewoner van het woonwagenkamp graag weg wil uit Leiden. Het kamp je in Voorschoten is bestemd voor drie wagens en zal uitge breid worden tot vijf staan plaatsen. Ongeveer drie maanden gele den kwamen twee woonwa gens in Voorschoten aan en kraakten het kampje. De buurtbewoners meenden dat eindelijk het kampje bewoond zou worden, maar verbaasden zich er over dat het stenen ge deelte van de standplaats ge woon dicht bleef. In dat stenen gedeelte bevindt zich een nat en een droog gedeelte oftewel een keuken en een wasgele genheid. De gemeente Voorschoten nam kontakt op met het woon wagenschap Leiden en dat woonwagenschap bepaalde dat de twee woonwagens van het kampje weg moesten, want zij kwamen uit Den Haag. De po litie kreeg de opdracht een lastgeving af te geven en eventueel met de sterke arm de twee woonwagens buiten de gemeentegrenzen te bren gen. De politie heeft de lastge ving niet uitgevoerd en thans blijkt dat het college van Ge deputeerde Staten van Zuid- Holland de kant van de illega le woonwagenbewoners kiest. De gemeente Voorschoten is verplicht deze woonwagenbe woners als inwoners te erken nen. Maandagmiddag vervoegden de woonwagenbewoners zich bij de sociale dienst en maakte veel stampij. Zo erg dat zelfs de politie er bij moest komen. Zo op het oog werd alles in der minne geschikt. De woonwa genbewoners hebben nu toe gang tot de stenen afgesloten ruimten en het ziet er naar uit dat zij voorlopig in Voorscho ten blijven staan. Hoe het alle maal precies is gegaan zal waarschijnlijk vanavond in de besloten commissievergade ring bekend worden. Voor de buurtbewoners blijft een en ander vooralsnog geheim. Zij zien op dit moment alleen dat de twee woonwagens de be schikking hebben over alle ge makken van het lege woonwa genkampje. De Saoedi's willen namelijk ook hun steden van fraaie groene stroken voorzien. Leiderdorp bevat fraaie voor beelden van stedelijke beplan ting, moet het Consulentschap voor het Stedelijk Groen heb ben gedacht, want deze dienst, die valt onder het ministerie van landbouw en visserij ver wees de Arabische gasten naar het mondaine groene Rijndorp. Op de gemeentewerf aan de Simon Smitweg werden de bezoekers uit het Midden- Oosten ontvangen door onder andere de heer J. Jansen, chef van de Leiderdorpse Groen voorziening, die hen een rond leiding gaf door Leiderdorp en volop de gelegenheid om de beplantingskunst hier af te kij ken. Lisse week in Engelse sfeer LISSE Een Engelse krant, een Engelse mijl en natuurlijk darten. Dat zijn enkele onderdelen van de Engelse week die van 23 tot en met 30 augustus wordt gehouden in Lisse: De week wordt georgani seerd door het Toeristisch Overleg Lisse, waarin winkeliers, horeca, de VVV en sportverenigin gen vertegenwoordigd zijn. In de op Engelse leest geschoeide krant The Lis- ser Times zal het pro gramma van de Engelse week uitgebreid aan bod komen. Op zaterdag 23 augustus wordt de week geopend door wet houder H.A. Smith, die de En gelse vlag zal hijsen op het Vierkant. Daarna is er ter plekke een Engels ontbijt. Aan de Rooversbroekdijk is dan in middels al een concours hippi- que begonnen. 's Middags- wordt er een darttoernooi ge houden in cafe-restaurant 't Vierkant. Zondagmiddag van af drie uur treedt .de jazzband The Oxford Wild Cats op in De Beurs aan de Haven 4. In Artopa wordt maandagavond de film A View to a Kill ge draaid vanaf 20.30 uur. Dins dag- en woensdagavond wordt er gedart in 't Vierkant en Magnifiosi. De jeugd kan woensdagmiddag terecht in in 't Vierkant. Donderdagavond worden er voor alle leeftijds categorieën Engelse mijlen ge lopen. Vrijdagavond is er brid gen in 't Poelhuys. Zaterdag 30 augustus is er van af 13.00 uur een muziekfesti val in jongerencentrum Mag nifiosi en vanaf 14.00 uur een streetparade van een jazzband in Engelse stijl, 's A vonds is er een rock 'n roll-festival in de Beurs en het Bolhoedenbal in het Trefpunt aan de School straat, met medewerking van de carnavalsvereniging De Gaapstokken. VOORSCHOTEN Zowel de Ondernemingsvereniging Voorschoten als de markt kooplieden zijn tegen een uit breiding van de weekmarkt op vrijdag. Aanleiding voor deze uitspraak is de mededeling in het Beleidsplan 1986-1990 van de gemeente Voorschoten waarin de mogelijkheid wordt geschept de weekmarkt met enige kramen uit te breiden. Middenstanders tegen uitbreiding weekmarkt Wethouder L. Marselis stelde de middenstandscommissie ge rust dat zeker niet tot uitbrei ding overgegaan zal worden indien daartoe geen behoefte zou bestaan. Tijdens de vorige gemeenteraadsperiode is ge sproken over een eventuele uitbreiding van het marktter rein en toen bleek er geen be zwaren te zijn of die bezwaren zijn nimmer geuit. De leden van de commissie toonden zich onaangenaam verrast door de mededeling als zou de Ondernemingsvereni ging Voorschoten de bewoners van de huisjes Kerckezathe en de school weg willen hebben uit het centrum om plaats te maken voor winkels. De win keliers willen wel bewinke- ling, maar het dient in goed overleg te gaan met de Ned. Hervormde Kerk, eigenaresse van de woningen en de schooi. Volgens wethouder Marselis zal een en ander eerst gereali seerd kunnen worden indien er overeenstemming bereikt kan worden met de Hervorm de Kerk, bovendien zijn alle huisjes bewoond door bejaarde inwoners en die worden zeker riet op straat gezet.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15