Adriaan van Dis uit de ijskast gehaald Reclamecampagne sCRO-radio "io [DIP/TELEVISIE QeidwOowuvnt WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1986 PAGINA 11 larom woorden werven", Ie serie „Uitgelezen", De twee programmamakers Hans van Dijk en Gabriël Maassen. VERSUM „Over drie en hoort u ons denken. r twee weken hoort u ons verdienen. Donderdag •t u onze zorgen. Op Radio advertenties met vet-belet- e koppen als deze en spot radio en tv hebben de lopen weken de aandacht ten vestigen op een KRO- 18.20 tot 19.00 uur op Radio 5. Een programma over reclame maken voor een programma over reclame maken... Radio 5 is een slecht beluister de zender die voor veel luiste raars onvindbaar lijkt. Wat kun je doen om te laten weten, dat er een programma is en w wéar het te vinden is? Twee oprogramma op donderdag jonge journalisten bij de KRO, augstus: het programma Hans van Dijk en Gabriël Maassen, wilden dat eens on derzoeken. En er meteen een programma over maken. Zij schakelden een reclamebureau in en deden mee aan brain storming. Wie het programma aanzet kan beluisteren waar om men is gaan luisteren hoe reclame er in slaagt men sen aan te zetten tot luisteren. Vanaf vandaag heeft de KRO een speciale telefoonlijn be schikbaar, waarop men uitge legd krijgt waar Radio 5 te vinden is op het radiotoestel. Het gaat om de middengolf (298 meter ofl008 khz). ANITA MATHEIJ BIJ TROS-AKTUA AMERSFOORT Anita Matheij (25) start met ingang van 1 oktober bij de TROS als verslaggeefster bij de actuali teitenrubriek van deze om roep. De in Amersfoort woon achtige verslaggeefster heeft enkele jaren bij de Amers- foortse Courant gewerkt. Van Anita's hand verscheen vorig jaar het boekje 'Kom 's Langs' over bejaarde mensen en hun kinderen. Daarnaast presen teerde zij het afgelopen sei zoen een talkshow van de Amersfoortse Stadsomroep. oals we al meldden rijkt Adriaan van Dis de en de Nipkowschijf de jaarlijkse onder- •heiding van tv-journa- sten voor opmerkelijk werk, zoals Ivo de Wijs oor zijn bijdragen aan ARA-radio de Reiss-mi- ofoon krijgt. aar is breedvoerige discussie n vooraf gegaan. Van de intig voorgedragen pro- •amma's resteerden er na scussie nog zes, die bij kriti- •he kijkers lang nawerkten, reek de Jonge voor zijn ver- ining op oudejaarsavond ■erd weer genoemd, maar die reeg eerder een prijs. Henk voor zijn informatieve rogramma's op NOS-tv rijkte op de voordracht naast ,dèle Bloemendaal voor haar erlijnse show, opgenomen oor Jop Pannekoek. leel hoog stond de film Shoah" genoteerd van Clau- e Lanzmann over de men- jnvernietiging door de nazi's, naar Nipkow is er speciaal oor Nederlandse produkties n bovendien gaat het om een ioscoopfilm, die te beginnen i Parijs zoveel aandacht trok, at VPRO-tv die op het cherm bracht. erieuze aandacht kregen erder de programma's die de CRO bij haar 60-jarig bestaan et maken door Anke Serra- lis en Marga Kerklaan in .Zestig jaar lief en leed" over rrouwen in de kerk en de on- [ehuwde vrouw, eerder ge- trezen als doordacht docu mentair werk. Jan Keja van de KRO werd ook als kandi daat opgevoerd, omdat hij voor de vertaling op tv zorgde van de oorspronkelijke musi cal „Fien", waarin hij een aan het tv-beeld aangepaste bena dering vond. „Gouden bergen" van de VPRO kreeg waardering voor het openleggen van financiële falsificaties en „De straat" van Ireen van Ditshuysen en Netty van Hoorn voor de NOS toonde verrassend ont hullend hoe er geleefd wordt in stadstraten waar buitenlan ders en oorspronkelijke be volking met elkaar optrek ken, als het ware een nieuwe leef- en wooncultuur creëren met alle ontnuchteringen vandien als kruimeldiefstal, parkeerbeschadigingen en woordenwisselingen, soms eindigend in een handdruk. Daar waren alle tv-journalis- ten het over eens, daar wor den de kastanjes uit het vuur gehaald van de subcultuur van de nieuwe leefgewoonten. Dit soort werk dient om de kijker vertrouwd te maken met gemiddelde Nederlanders die in de dagelijkse praktijk omgaan met het vreemdelin genvraagstuk, zoals de huis vrouw, die met haar tasje naar de groenteboer gaat, maar zegt het benodigde geld. afgepast in haar decolleté met zich mee te voeren. Anders loopt zij kans het kwijt te zijn voor zij in de winkel arri- Ijskast Bij al deze besprekingen viel toch steeds weer de naam van van Dis. Eigenlijk daarom niet zo verwonderlijk, omdat in voorgaande jaren hij ook hoge ogen gooide. De man toont een grote belezenheid, staat schrijvers, ook buiten landers te woord op hun ni veau en hij bereidt zich altijd terdege voor. Dan ook nog vindt hij (en zijn team) voor zijn programma's gesprek spartners met originele bijna vervreemdende inbreng, zoals die twee Britse kunstenaars die als duo opererend zelfs de zelfde taal spraken, in ritme, uitdrukkingen en Intonatie alsof zij eikaars stem en taal lenen. Zelfs de oogopslag kwam conform over. Bij vorige besprekingen over van Dis' kandidatuur had hij op zeker moment de pech, of niet, dat hij de eigenzinnige schrijver Willem Frederik Hermans naast zich aantrof. Die veegde toen volkomen de vloer aan met Adriaan. Daar had van Dis niet van terug, hoe ferm hij zich ook vooraf had gewapend tegen die dis cussietortuur. Dat werd toen als een diskwalificatie tegen hem aangevoerd. Hij kwam op voorstel in de ijskast te recht, opnieuw ter discussie als er ooit betere dagen voor hem zouden aanbreken. Daar meende de Nipkow-jury nu aan toe te zijn. Met de VPRO ligt van Dis nog in discussie of hij het ko mende seizoen weerom zijn lichtelijk arrogante gezicht zal laten zien. Hij wil in principe niet, maar de VPRO wenst hem in een andere opzet van zijn programma. Mogelijk kan de Nipkowschijf er toe bijdra gen, dat van Dis nu zelf ook uit de ijskast treedt waarin hij zichzelf heeft verstopt. Er ging in de Nipkowjury ook meer dan één stem op om IKON-directeur Wim Koole als persoonlijke onderschei ding hem de schijf om te han gen. Tegen de opvattingen van diverse van zijn geloofs genoten in blijft hij zijn stem pel op zijn kerkelijke omroep drukken door geïnspireerd door de bijbel samenlevings wee te laten vertalen in tv- spelen, die een uitweg bieden uit impasses als generatiecon flicten in bijv. de serie „De Weereld" en discriminatiepijn in „De familie Wijntak". Daar past een onderscheiding bij, maar zo werd aangevoerd, de IKON kreeg eerder een prijs, vooral voor het werk in de in formatieve sfeer, waaruit de figuur van Koole ook nooit weg te denken is geweest. Ivo de Wijs ontvangt de Reissmicrofoon voor zijn ra diowerk bij de VARA, bijdra gen aan diverse rubrieken, waarin hij niet alleen als voormalig cabaretier taai- speels, maar zeker ook infor matief van wanten weet. „Theo en Thea" van het VPRO-kinderprogramma ko men in aanmerking voor een eervolle onderscheiding. Zij zetten een goed stukje theater op bet scherm neer, daar niet van. Maar zij mikken op de zelfde wijze fout als Wim Schippers, die intussen door de VPRO naar huis is ge stuurd met de opdracht met een beter stuk werk terug te komen. Waar lijdt dit kinder programma aan? Wel, men dramt en draaft door. Men neme als pure humor en uit gangspunt een vies woord of onsmakelijk gebruik, dat doen kinderen ook. Die lachen maar gaan daar niet op door. Verzinnen per minuut wat anders. Zo speels als wat. Zo niet op de kindermiddag bij de VPRO. Daar gaan onvol groeide volwassenen een half uur lang door op wat de kin dermond gezegd zou kunnen hebben. Terwijl het kind al lang met wat anders bezig is, liggen Thea en Theo nog dub bel van het lachen, intussen mijlen ver verwijderd van de wereld van het kind. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 16.50 17.30 17.40 18.25 19.00 19.24 VARA Da's lachen, tekenfilms NOS 1/26-Journaal VARA Zomerpop, oude en nieu we clips. Presentatie: Jan- Douwe Kroeske. Groepen: Ohio Players, Miracles, Bruce Hornsby and the Range, Thinkman, Cock Robin, Prince, Neil Young, Tim Finn, Killing Joke, Hol- ger Czukay Gil Julie, tekenfilmserie. AfI.: Een spannende wed strijd De smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: Het stinkei en de smurfbrandweer D* Groene Ruimte, na- tuurdocumentaire van Bert Koetzier over het ontstaan, het'verval en de redding van de groene ruimte. Commentaar: Guus van derSteen. (herh.) NOS Journaal, met o.m. een in memoriam door Vara- voorzitter Marcel van Dam naar aanleiding van het overlijden van mr. J.A.W- Burger, van I949 - I966 voorzitter van de Vara., MIVA overbrugt die af stand (Missie Verkeers middelen Aktie) 20.33 VARA's Zomertijd (3), va kantieprogramma gepre senteerd door Dieuwertje Blok. Gasten: Ramses Shaffy. Hij vertelt wat hij in het nieuwe seizoen gaat doen. Marian Ramsey, ac trice uit de film „Police Academy". Er wordt een fragment uit deze film ge toond en Marian zingt het lied „Tomorrow" uit de musical Annie", begeleid door het trio van Henk Westrus. Jeroen Piket, een 17-jarig schaaktalent, die bij de jeugd WK in Noor wegen vijfde werd. 21.25 Man over de vloer, Engel se comedy-serie. Afl.: Als de kat van huis is 21.50 Achter het nieuws, actua liteitenmagazine met re portage over Soedan. De burgeroorlog in het zuiden van het land leidt tot grote hongersnood onder de be volking. Inmiddels is ook de eerste stroom vluchte lingen naar buurland Oe ganda op gang gekomen. Verder wordt mr. Jaap Burger herdacht. 22.15 Het leven van Verdi, Itali aanse serie. Afl. 8: Zware jaren. Verdi ontmoet te genstand van een groep jonge kunstenaars die ver nieuwing willen in de mu ziek. Wordt hij oud? Heeft hij geen inspiratie meer? NOS 23.35 Journaal 23.40 Nieuws voor doven NEDERLAND2 VPRO 16.01-17.30 De Noodgolf, serie komische programma's- El De geheime tuin, Amerikaanse speelfilm (1949). Regie: Fred Wilcox. Een Engels meisje, opge groeid in de tropen, keert na het overlijden van haar ouders terug naar Enge land. In het donkere huis van haar oom ontdekt ze steeds meer geheimen NOS 17.40 Studio Sport. W.K. Hoc key voor dames te Amstel veen: Nederland-Spanje 18.10 Derde trekking van de 18.15 18.30 19.00 19.12 22.30 22.45 23.45 Nieuws voor doven Sesamstraat Journaal Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine. Van daag onder voorbehoud: 1. Follow-up van de schaapherder Jan Boom. 2. Genemuiden (herh.). 3. De kleine uitgever i Herinneringen aan Ri chard Strauss, documen taire over het leven van de beroemde componist en dirigent Richard Strauss. Commentaar: Sir John Gielgud. De dirigent zelf komt ook in beeld in de stomme film „Der Rosen- kavalier" (1926). Verder fragmenten van enkele opera's die hij componeer de. i Studio Sport: W.K. Vier span te Windsor NOS Journaal Studio Sport Nieuws voor doven EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma- overzicht 17.35 Kinderprogramma: met Tic Tac, Gigi 18.05 Europa Count Down. Popmu ziek met Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Spectrum: The news in review 19.20 Weerbericht, World Watch en programma-overzicht 19.30 Paul Gauguin: The Savage, documentaire over Gauguin's boek 'Noa Noa', waarin zijn eerste verblijf op Tahiti wordt beschreven. Er wordt gebruik gemaakt van pas ontdekte tek sten van Gaguin zelf en zijn schilderijen worden onder de loep genomen. 20.30 Hands Irish Lace, documen taire 21.00 Sport Reports: Hockey; Spain - Holland, Swimming; World Champs Madrid 21.40 World Watch, weerbericht he 35 Journaal Tik Tak, kleuterprogramma, (herh.) Plons, kinderserie, (herh) Het geheim van de Leeuw van Venetië, 3-delige jeugdserie. Met: Robertino Nana, Oswald Versyp, Denise Zimmerman e.a. Afl. 2. (herh.) Dromen (Dreams), dertiendeli ge Amerikaanse serie over een groepje jongeren dat een eigen rockband wil oprichten. Met: J. Stamos, Carin Devore, A. Mac- klin e.a. Afl.: 12. Tranen in het donker (Tears in the night) E Comedy Capers, korte komische film met Clyde Cook. Afl.: De troebadoers STOP (15), verkeerstips voor jongeren Onze merkwaardige wereld (Phenomenal world). Ameri kaanse documentaire-serie. Vandaag: Tijden van overleven (Seasons of survival) Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Bill Cosby Show, Amerikaanse comedy-serie. Met: Bill Cosby, Phylicia Ayers-Allen, Lisa Bo- net e.a. Afl.: De vakantie van Theo. Theo is er van overtuigd dat hij snel een succesvol foto model zal worden. Kijk uit, verkeerstips. Van daag: De automobielinspectie: enkele nieuwigheden I Road to Salina, Franse speelfilm (1969) van Georges Lautner. Met: Mimsy Farmer, Robert Walke, Rita Hayworth e.a. Een jongen wordt door een vreemde vrouw aangezien als haar zoon, die vier jaar ge leden verdween. Hij speelt het spel mee, maar als de dochter opduikt en hem ook als zoda nig herkent, wordt het steeds vreemder i Het Gerucht, kunstmagazine van Annie Declerck. Met: De fotograaf Leigh Weiner; Pre- Columbiaanse textiel Nationale loterij en paarde- koersen )-23.30 Journaal en Coda: Ont bijt. van Jacques Prèvert f| TBF 1 LlS >or .00 Mededelingen van de ONEM 15 Cinè vacances, gevarieerd kinderprogramma met Hon gaarse sprookjes. Dare, Dare Motus; De Smurfen 00 Ce Soir, regionaal magazine 30 Journaal 20.00 Contacts, verkeerstips 20.05 Les rues, de San Francisco (The streets of San Francisco), Amerikaanse politieserie met Michael Douglas, Karl Malden, e.a. Afl.: Le timbre de la mort (Stamp of death) Een man steelt een verzameling zeldza me postzegels, daarna belt hij de eigenaar op. 20.55 Coup de film, filmmagazine gepresenteerd door Terry Fou- 21.05 Rox Box, popmuziek gepre senteerd door Ray Cokes 22.05 Laatste nieuws 22.30 Le coeur et l'esprit, Katholie ke uitzending TV 5 16.05 5 Ans dèja, amusement met Mare Favreau 16.50 25 Fois la Suisse 17.40 Les cles du regard, cultureel magazine 18.30 Les conteurs Valaisans (3), Een serie over getuigenissen van een recent verleden 19.00 5 Ans déja, amusement met o.a. Arbel 19.35 Le tour du Lac Leman. Toeris tische informatie over het grootste meer van Zwitserland 20.30 Les clés du regard, Cultureel magazine waarin aandacht voor de naïeve kunst 21.30 Les contours valaisans (4) 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 E) The Simon Potter Show, met een overzicht van de En gelse hitparade 18.00. 0 The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 (3 The Amanda Redington Show (herh.) 20.00 0 The Nino Firetto Show (herh.) 21.00 (3 The Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 [3 The Simon Potter Show (herh.) 23.00 (3 Rox Box, tweetalig muziek programma in samenwerking met de RTBF. Presentatie: Ray Cokes 00.00 (3 The Shadow (herh.) 01.00 (3 The Gaz Top Show 02.00 (3 The Amanda Redington Show 03.00 (3 The Nino Firetto Show 04.00 13 The Martin Buchanan 05.00 13 The Simon Potter Show 06.00-07.00 (3 The Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende 16.00 lm Schlepp - de langste benen van de wereld. Een reportage over het booreiland Statfjord C 16.45 Die Spielbude, kinderpro gramma 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, aktualiteiten 18.14 Wiedersehen mit Wanniger. Afl.: Die Entführung 16.40 Abenteur Tierwelt im Reich der Mitte, serie natuurfilms. 19.00 Hart aber herzlich, (Heart to Heart), Amerikaanse serie. 19.57 Heute im ersten 20.00 Tagesschau 20.15 Der Kandidat (Le Candidat), toneelstuk van Gustave Flau bert. Met Klaus Schwarzkopf, Chariklia Baxevanos, Christine Biniasch e.a. Regie: Thomas Engel. Rousselin, een gepen sioneerde bankdirecteur, stelt zich kandidaat voor de verkie zingen. 21.55 Brennpunkt 22.30 Tagesthemen 23.00 Ohne Filter. In de studio tre den op: Dr. John, David Sand- born band, Robert Gray band en Stan Webbs Chicken Shack 00.25 Tagesschau 00.30 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.05 Mickys Trickparade. Pret voor pretvogels met buikspreker Fred Roby 16.30 E Vater der Klamotte: Vater mit kecken Knaben, slapstick 17.00 Heute. Aansl.: Aus den L£n- dern, regionaal nieuws 17.15 Tele-lllustrierte. Actualiteiten - sport - amusement 17.45 Robin Hood, serie. Afl.: Ri chard Löwenherz. (1). Aansl.: heute-Schlagzellen en Mitt- wochslotto 18.20 Robin Hood (2) 18.55 Lotto am Mittwoch 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 P.l.T. - Peter lllmanns Treff. Hits en nieuws uit een disco theek in Bochum 20.15 ZDF Magazin. Actualiteiten 21.00 Die Profis, Amerikaanse mis daadserie. 21.45 Heute-Journal, aktualiteiten 22.10 An8tösse. Met: Computer in die Schulen? Vragen en ant woorden met betrekking tot het computeronderwijs 22.40 Der Flachsacker (De Vlasch aard). Belgische speelfilm (1983) over het leven op een boerderij in West-Vlaanderen. Regie: Jan Gruyaert. Het ver haal van het leven op een boerderij in West-Vlaanderen. 00.05 Heute DUITSLAND 3 18.30 Familie mit Bommel, kinder serie. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Ich stelle mich: Arthur Brau- ner, filmproducent 21.45 Wissenschaftshow: Potpourri Erstaunliches 22.30 Das letzte Melodram (Le der nier melodrama), Franse speel film (1977) van George Franju. 23.45 D O Die erste Nacht (La première .nuit), korte Franse film (1958) van George Franju. 00.00 Laatste nieuws Leslie Phillips speelt de rol van een bonthandelaar In de Engelse speelfilm „Not now darling". Sky Channel om 20.50 uur. BBC 1 17.22 Regionaal nieuws 17.25 Wait 'till your father gets home, serie. Vandaag: The swimming pool 17.45 Heidi, serie. Afl.: A visit from Frankfurt 18.10 Fame, Amerikaanse serie. Afl.: A class act 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.40 Lame Ducks, komische serie (slot) met o.a. John Duttlne, Lorraine Chase en Brian Murp hy 21.10 Dallas, Amerikaanse serie met Linda Gray, Larry Hagman en Victoria Principal. Afl.: Mas querade. In Martinique laat Jack zich voor Dimitri door gaan. Ondanks Graces waar schuwing dat Jacks en J.R.'s leven in gevaar zijn, nemen ze beiden deel aan een party en persconferentie. 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 The mystic warrior, 2-delige mini-serie (slot) Tijdens een jachtpartij ziet de jonge Mah- to-indiaan Ahbleza voor het eerst een blanke. Bovendien schiet die blanke met een ge weer een bok dood en dat is zowel voor Ahbleza als voor zijn vader een wonder. De me dicijnman waarschuwt voor moeilijkheden. Die laten niet lang op zich wachten. 00.25 Rhoda, Amerikaanse komische serie met Valerie Harper in de hoofdrol. Afl.: Ida's Doctor 00.50 Weerbericht BBC 2 18.25 [3 Nieuwsoverzicht en weer bericht 18.30 King's country, documentaire serie over bezienswaardighe den in Engeland: Heathland 19.00 Kick, Amerikaanse speelfilm (1978) van Sean S. Cunning ham. Met: Jlm Baker, Malacy McCourt. Een voetbaltrainer gaat. om zijn schulden af te betalen, werken in een In steling voor jonge deliquenten 20.30 Designers, informatieve serie (slot). Afl.; Designer power 21.00 Sweat of the sun, tears of the moon. Documentaire-serie (7). Afl.: Kings for a day met een speciale bijdrage uit Rio de Ja- 22.00 M.A.S.H., Amerikaanse serie met Alan Alda, Loretta Swit e.a. Afl.: L.I.P 22.25 In traction. Tv-spel van Stuart Paterson over een man die zelfmoord tracht te plegen, maar half verlamd terecht komt in een ziekenhuis, waar hij te maken krijgt met deli quenten. 23.15 Harty goes to Edinburgh 23.45 New8night, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35-01.30 Open University ITV 16.00 Take the High Road 16.25 Anglia News 16.30 Sons and Daughters 17.00 The Little Green Man. (herh.) 17.10 The Moomins. (herh.) 17.20 Do it 17.45 Razzmatazz 18.15 Candid Camera 18.45 News 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads 20.00 Where ther'es life 20.30 Coronation Street 21.00 Miss United Kingdom '86 22.00 The Return of Sherlock Hol mes 23.00 News at ten 23.30 Crime Inc. (herh.) 00.30 Band of the Year 1986 01.15 I Shall Always remember SKY CHANNEL 16.00 IS The Pat Sharp Show 16.45 0 Young, free and single, met Gary Davies 17.30 5] All American Hot 100. Met David Jensen 18.30 The Tales of Wells Fargo. The Sooners 19.00 Dennis. Dennis haunts a Hou se 19.30 The flying nun. Where there's a will 20.00 Barbara Mandrell and the Mandrell Sisters. Country Western-show. Gast: B.J. Tho- 20.50 Not Now Darling. Engelse film (1972) met Leslie Phillips en Ray Cooney. Een bonthande laar probeert zijn maïtresse een bontjas te verkopen tegen een heel lage prijs. De man van de vrouw vermoedt dat er iets niet in de haak is. 22.35 Shell international motor sports 1986. De Franse Grand Prix 500 CC. 23.40 Roving Report 00.10-00.55 0 Young, free and single, met Gary Davies (herh.) NOS: 09.30 en 13.00 Nieuws voor doven. EO 16.30 Florida een staat van zorg, bezoek natuurreservaten in Florida 16.55 Recht door zee, bele venissen van zeelieden en solo-zeilers 17.05 Anders is ook gewoon. Van avond: Zuid-Afrika NOS: 17.30 Yj6- Journaal MUSIC BOX 07.00 El Muziekprogramma's. Gaz Top Show (07.00), Amanda Redington Show (herh.) (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Martin Buchanan Show (10.00), Simon Potter Show (11.00) en 'The Shadow' (12.00). 13.00 0 Her- DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf 10.00 Tagesschau 10.23 Le Candi dat. 12.00 Umschau 12.55 Perso verzicht 13.00 Tagesschau 14.50 Larry, der Gangsterschreck 15.05 Unsere kleine Farm. 15.50 Tagesschau 16.00 Ging ich auf und ging ich unter... 16.45 Anna, Ciro Co. DUITSLAND 2 15.00 Heute 15.03 Kleine Aben- teuer. 15.30 Ferienkalender. 16.05 Der Stein des Marco Polo. 16.30 Enid Blyton tv-film 17.00 Heu- BBC 1 07.50 Breakfast time 10.20 Dudley Do-right 10.25 Record breakers 10.50 Newsround special delivery 10.55 The adventures of Bullwinkle and Rocky 11.00 Hartbeat 11.25 The Adventures of Bullwinkle and Rocky 11.30 Play School 11.50 Cricket: 3e testmatch Enge land - Nieuw-Zeeland 14.05 Journaal 14.25 Mop and Smiff 14.40 Cricket ITV 10.25 Anglia News and Weather 11.20 Wheels, (herh.) 12.00 Once Upon a Time...Man. (herh.) 12.30 About Britain 13.00 Flicks 13.10 Puddle Lane. (herh.) 13.30 The Sullivans 14.00 News at One 14.20 Anglia News and Wea ther 14.30 Hotel 15.30 Three Little Words 16.00 Take the High Road 16.25 Anglia News 16.30 Sons and Daughters SKY CHANNEL 08.45 Sky Trax. (herh). 14.15 Sky ways 15.05 The Best of a Country Practice 16.00 0 The Pat Sharp Show CO Ondertiteling via TeleTekst. E) Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■BZwart/wit-uitzendlng met on dertiteling via TeleTekst. 03 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. B3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. RADIO 1 18.58 Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 NOS Podium van de Neder landse lichte muziek. 20.30 Langs de lijn. 22.30 Akkoord. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Late date. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek RADIO 2 18.03 Hier en nu. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: The John Peel Show. 20.02 Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands RADIO 4 18.00 NOS: Nieuws. 18.02 AVRO: Het betere werk: Oude en klassieke muziek. 19.00 Compact Concert. 20.00 Nieuws. 20.02 Kasteelconcert: Olim Ensem ble. 22.00 De mooiste kleren van de kei- 23.00 Zeg, luister 's, hoorspelmagazi- RADIO 5 18.10 TROS: Tempo Doeloe extra. 18.30 Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 21.00 NOS: NOS-Cultuur REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmagazine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Actualiteiten en 19.00- 20.00 Geestelijk leven. BRT 1 18.30 De BRT Big Band 19.10 Actueel en weerbericht 19.33 Cocktail, rustige muziek 20.03 In de club. Swingende muziek 21.03 Filmmuziek 22.10 't Chanson 23.10 Crooners en soft music 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 22.05 Radio Tropical 23.30 Twee tot twee BRT 3 18.10 Actueel 18.30 Salonmuziek voor fluit 19.00 Symposium 19.45 Home-Made 20.30 Musica Antiqua MORGEN RADIO 1 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. (9.50- -10.00 Snotneus Ahoy.) 12.05 De burgemeester is jarig. 12.56 NOS: Mededelingen voor land en tuinbouw. 13.08 AVRO: AVRO's Radiojournaal. 14.05 Toppers van toen. 15.05 Muziek met Meta op Radio 1. 16.05 KRO: In plaats van. 17.08 Echo-magazine. (17.45 Kerk en samenleving) RADIO 2 07.03 NCRV: Het levende woord, me ditatie. 07.10 Vandaag...donderdag. 08.03 Hier en Nu. I Ontmoeting. I Plein Publiek, l Denk je nog aan die tijd? I Kletsmajoor. I Het blijft Hollands. I De groeten thuis. I Middagpauzedienst. I Hier en Nu. I The Best uit Globaal. I Studio 55. (voor ouderen). RADIO 3 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 De Hugo van Gelderen Show. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Polderpopparade. 15.03 De TROS presenteert de natio nale hitparade RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VOO: Veronica's Meesterwer ken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Ned. Muziekland Klassiek. 14.00 EO: Metronomium. 16.00 VPRO: Het Portret: Albert de Klerk RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leergeld. 10.00 KRO: M/V Special. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 Vijftig plus. 12.00 Nieuws. 12.05 Sporen in het achterland. 12.30 De Derde wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Kruispunt. 13.30 Boekenwijsheid. 13.43 Thuis en in de synagoge. 14.00 Zin in muziek educatief. 15.00 Glas in lood. 16.00 NOS: Zo kan het ook. 16.30 Een leven lang. 17.00 Nederlanders in de Prehistorie. 17.30 Hobbyscoop. 17.46 O.V.: Uitzending voor de land- 17.56 NOS: Mededelingen en Nieuws REGIONAAL Radio Rijnmond 7.30- 8.30 Actualiteitenmagazine. 9.00- 18.00: leder uur na het ANP-nws re gion. nws. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Overzicht buitenlandse pers. 13.18 tussendoor. 14.03 Accordeonmuziek en Vlaamse liedjes. 15.03 In the mood. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 MuziekUoetiek. 10.03 Vrij parkeren. 12.00 Regionaal. 13.10 De middagpost. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus kort. 17.05 Radio Twee. BRT 3 07.00 Goede morgen 08.15 Ochtendconcert, Symfonie in D, Rochus Dedler 10.02 Concert, Concerto opus 15 voor viool en orkest, Benjamin Britten. 12.00 Tafelmuziek. 13.15 Uit de vroegromantiek. 14.45 Die Schwanengesang. Des Ko- nigs und Propheten Davids, Heinrich Schuetz. 16.27 Album voor de jeugd. 17.00 Hedendaagse klavecimbelmu- ziek. 17.27 Saxofonie, komposities voor sax-kwartet.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11