Feyenoord nog zonder veel zelfvertrouwen Vet geen Jioongelach PSV oor -&idóe(2oivi€t/nt Een cadeau van formaat Is Rinus Michels nog langer geloofwaardig? Terug gevonden hond inspireert tot zege Grote beroering in cricketwereld iipeerrecord na elf jaar Titel triathlon voor Axel Koenders MAANDAG 18 AUGUSTUS 1986PAGINA9 ZOALS al een aantal jaren te doen gebruikelijk nodigde de van bondsmanager tot bondscoach gepromoveerde Rinus Mi chels begin vorige week alle trainers in Zeist uit. Ongeveer de helft bleef weg. De opgegeven redenen daarvoor zullen van uiteenlopende aard zijn geweest, maar ook de aankondi ging dat Michels zelf zou spreken zal niet door iedereen en thousiast zijn ontvangen. Te meer daar ook Michels niets vreemd is dat riekt naar opportunisme. Zo predikte de hoog ste technische man in Zeist twee jaar geleden als hoogste goed attractief en aanvallend voetbal. Vorige week was in eens het resultaat weer het alleen zaligmakende. Over con sistent beleid gesproken. MlCHELS kreeg van de wel in Zeist aanwezige trainers nauwelijks weerwerk. Dat kan duiden op eensluidendheid van mening, maar lijkt eerder een gevolg van amechtige apathie. Het valt ook niet mee om uit een en dezelfde mond in een kort tijdsbestek twee bijna volslagen tegengestelde meningen te horen. Maar voetbal is kennelijk niet alleen oorlog, voetbal is ook een materie waar je zonder de minste problemen van standpunt kunt veranderen zonder je geloof waardigheid te verliezen. Zo groot is de invloed van Michels kennelijk. Michels kreeg het moeiteloos voor elkaar dat een hele competitieronde wordt uitgesteld om de weg te plaveien voor het Nederlands elftal. Daarover meldde de bondscoach vorige week in elk geval al wel, dat er eigenlijk nog steeds te weinig speelruimte is voor Oranje. Waarmee Michels zich, zoals het een goed strateeg betaamt, al weer prima heeft in gedekt tegen eventuele tegenvallers als straks om het Euro pees kampioenschap moet worden gespeeld. LOS ANGELES Martina Navratilova heeft het tennistoer nooi van Los Angeles op haar naam gebracht door in de finale met 7-6 (7-5) 6-3 van haar Amerikaanse landgenote Chris Evert- Lloyd te winnen. Na zeventig onderlinge duels tussen de ma donna's van het tennis is de stand nu 37-33 in het voordeel van Navratilova. Het was tevens één van de fraaiste partijen tot nu toe. Navratilova onthulde na afloop, dat ze tijdens het toernooi een paar dagen ongeconcentreerd had gespeeld omdat een van haar lievelingshonden was weggelopen. „Maar nu is het dier gelukkig weer gevonden", aldus een opgeluchte Navratilova. „Het heeft me overigens wel weer eens doen inzien, dat het leven niet uit sluitend uit tennis bestaat". Ook in het dubbelspel was Navratilova succesvol. In de finale won ze met haar vaste partner Pam Shriver in twee sets van de Westduitse Claudia Kohde-Kilsch en de Tsjechoslowaakse Hele na Sukova. De setstanden waren 6-4 6-3. a en luxe handdoek van 50 x 100 cm wordt uw deel als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I Noteer als nieuwe abonnee ingaandeI I Naam:Voorletters:I Adres: Postcode/plaats: ITelefoon:(voor controle bezorging)l Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch ad f 22,49 0 kwartaal per acceptgiro ad f 67,43 Stuur als dank de handdoek aan: Naam:Voorletters: Adres: iLuutr/[Jiuuu ur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer I 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). 1 veiï. pits wil naar Edinburgh P jdens WK hockey Londen MSTELVEEN Frans Spits heeft het plan opge- t tijdens het toernooi om de wereldtitel hockey ver ior heren, van 4 tot 19 oktober in Londen, uit te ie jken voor een tussentijds trainingskamp. De lofdcoach, diep in de zorgen na de erbarmelijke re- Itaten in oefenwedstrijden tegen Schotland en Bel- denkt daarbij aan Edinburgh. Volgens het pro- j amma van het toernooi in Londen is de kans groot, ï'ste 1 Nederland vier dagen achtereen niet hoeft te tien. De trainingsfaciliteiten in de Engelse hoofd ei zijn van dien aard, dat Spits het liefst zijn heil iers wil zoeken. verigens zullen twee spelers van de WK-selectie tot inden niet in de competitie voor de hoofdklasse ac- ren. Ties Kruize is coach van Klein Zwitserland en inald Jan Heijn, die na Londen eveneens stopt, aakt alleen de wedstrijden van Bloemendaal 2 mee. De Nederlandse ploeg die deelnam aan de spe len voor gehandicapten in Gothenburg arriveer de gisteren op Schiphol. Daar werd Joop Sokkel, die vijf gouden en zilveren medailles veroverde, op de schouders genomen. DEN HAAG In de vaderlandse cricketwereld is gisteren grote beroering ontstaan en woede gerezen over de uitslag van de wedstrijd HBS-Excelsior in de hoofdklasse. HBS dacht gewonnen te hebben met een verschil van één run: 168-167. Maar toen de scoreboeken van beide partijen na afloop werden vergeleken, bleek dat in het scoreboek van HBS Excelsior 169 runs had vergaard, terwijl het boek van de Schiedammers uitkwam op 170 runs. Nadat de scheidsrechters ruim twee uur hadden vergaderd, waarbij ook de beide aanvoerders werden betrokken, kreeg Excel sior de overwinning toebedeeld, uiteraard tot grote teleur stelling van de spelers en supporters van HBS. De commis sie van beroep gaat deze week overigens nog beoordelen of de zege van Excelsior geldig blijft. Zie verder elders in Sporttribune. Steen in nek van doelman HEERENVEEN Scheidsrechter Bulthuis moest het eerste-divi- sieduel Heerenveen- Wageningen zaterdaga vond onderbreken, na dat de Friese doelman Aldo Swager een steen in de nek had gekregen. De kei was gegooid door Wageningse aan hangers achter het doel van Swager. Na twee minuten rust voor de duizelige doelman kon de wedstrijd worden voortgezet. ITTERDAM Het ngelach ontsteeg net 't de kelen van de va ir landse voetbalwereld, iar het scheelde niet I of PSV zou zich heb- in ontpopt als de risee jor op de eerste competi- idag onderuit te gaan. leer dan drie miljoen impte de sponsor van de dhovense ploeg de l%orbije transferperiode de formatie van mana ir Hans Kraay en trainer juus Hiddink. Maar met aanwinsten Vanen- irg, Koeman en Nielsen aflopende verkoop- laarde genoemd) lijkt de abantse ploeg met de iropese aspiraties geen it sterker dan vorig br. Hetgeen op zich meer in voldoende garantie op prolongatie van landstitel, dat wel. van Ajax en is bijna te verwaar- En misschien slaagt er nog wel in om het peil afgelopen zaterdagavond Sparta nog een paar graden te krikken. Dat zal trou- ook wel nodig zijn, want kopiëring van de verrich- tegen Sparta (1-1) zal het van de hondstrouwe hoorbaar worden. Net als snorkend tevreden ge- bij Bayern München, zaterdag onder het toe ziend oog van Kraay overtui gend in Düsseldorf Fortuna onderuit haalde (3-0). De Zuid duitsers fungeren zoals bekend in september als eerste oppo nent van PSV in het Europa- Cuptoernooi, maar behoeven zich met een dergelijke tegen stander niet zo gek veel zorgen te maken. Guus Hiddink moest het dan- ook in zijn vuurdoop als hoofdtrainer onmiddellijk hebben over „sleutelen aan zijn ploeg de komende dagen". En dat is een niet zo bijster vertrouwenwekkend commen taar van de leider van een ploeg die slechts Arnesen mis te. „We kunnen dat mooi doen tijdens een toernooi in Barce lona", ging Hiddink verder. „Daar spelen we dinsdag tegen Tottenham Hotspur en woens dag nog een duel. Van die ge legenheid moeten we gebruik maken om een paar zaken op een rijtje te zetten". Mogelijk dat de hortende PSV-machine dan komend weekeinde wat soepeler draait. Tegen Sparta was het bedroe vend wat de landskampioen presteerde. En de Rotterdam mers konden zich moeiteloos in de race houden met hun aanzienlijk beter betaalde col lega's uit Eindhoven. Er zat bijna nog een stuntje in voor de ploeg van de zich nog im mer van gestudeerd koeter waals bedienende Barry Hug hes. Maar negen minuten voor het einde leidde een onoplet tend ogenblik in de Rotter damse defensie alsnog tot de gelijkmaker van Ruud Gullit, Piet Wijnberg was zaterdag avond een te leurgesteld man. Hij slaagde er net niet in een door Ruud Gullit verleng de voorzet van Jurrie Koolhof uit het doel van Sparta te houden. Het betekende de gelijkmaker voor PSV. Het bespaarde PSV zoals ge zegd een blamage en bezorgde Sparta, dat aan de ouverture van het seizoen officieel 12.000 toeschouwers (het leken er overigens wel meer) en een aardige recette overhield, een verheugende avond. „Wij", sprak Hughes op de hem be kende wat overmoedige wijze, „wij hebben de rest van de voetbalwereld laten zien hoe je PSV moet aanpakken. Maar ik heb al eens eerder het voor beeld moeten geven. We heb ben PSV bestreden met een gedisciplineerde en agressieve aanpak. En dan komen ze in moeilijkheden". Hughes had ondanks zijn met het jaar lachwekkender wor- ende jargon het gelijk aan zijn zijde. PSV voelde zich he lemaal niet thuis op Spangen, waar de Eindhovenaren overi gens al vier jaar niet meer hadden kunnen winnen. „Er zat geen verband tussen de li nies", probeerde Hiddink het povere optreden van zijn team te analyseren. „Dat kwam doodat Koeman te veel feite lijk libero moest spelen, omdat Sparta met twee agressieve spitsen opereerde. Daardoor kwamen we op het midden veld kracht te kort". Hiddink signaleerde de feiten, juist, maar gaf in zijn argeloosheid tevens een brevet van onver mogen aan zijn spelers. Van wie ook Gullit, meestal gecon fronteerd met Steur als oppo nent maar verder door een zone-dekking doeltreffend be waakt, slechts door zijn immer langer wordende haardos op viel. Sparta acteerde aanzienlijk po sitiever. De op papier ver zwakte ploeg blijkt met Rid derhof, Steur en Böckling als aangetrokken spelers en Olde Riekerink als waardig vervan ger van Blind (Ajax) nauwe lijks verzwakt. Zoals mocht worden verwacht ontbreekt het in de ploeg na het vertrek van Van Gaal aan een dragen de kracht, maar in duels als met het inspiratie oproepende PSV is dat collectief redelijk op te vangen. De tweede club van Rotterdam kan de toe komst dan ook redelijk opge wekt tegemoet zien. Of zoals Hughes het uitdrukte: „Als we kunnen doorgaan op de nu in geslagen weg komen we er wel". Daar was geen speld tus sen te krijgen. Tot slot nog een woord over John Blankenstein. De Haagse scheidsrechter, een bijna ge trouwe kopie van Ignace van Swieten, streeft er kennelijk naar zijn kaartenbak zoveel mogelijk onaangetast te hou den. Dat is niet altijd de goede aanpak. Maar daar komt Blan kenstein nog wel achter. FRANK WERKMAN Sparta-PSV 1-1 (0-0): 17. Lengkeek 1-0, 81. Gullit 1-1. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 12.000. Sparta: De Goeij; Olde Riekerink, Di- liberto, De Kant, Wijnberg; Ridder- hof, Schmidt, Steur, Eijer; Lengkeek, Bóckling. PSV: Van Breukelen; Gerets, Koe man, Nielsen, Heintze; Van Aerle, Vanenburg, Gullit, Valke (Koolhof); Van der Gijp, Thoresen. 20,8 EIDEN Het speerwerpen is in Nederland ineens record-ge- üelig geworden; zowel bij de dames als de heren werden afge- pen weekeinde nieuwe nationale topprestaties geleverd. Ingrid ammertsma reikte in Amsterdam tot 58,50 meter. Daarmee wam de eerstejaars seniore van Lycurgus uit Krommenie zestig ntimeter verder dan Elly van Beuzekom (AV Castricum) elf r geleden in Beverwijk. In Leiden kwam Jeroen van der ;er al voor de tweede keer in twee dagen aan een recordworp ie. De atleet van V&LTC uit Den Haag wierp met de dure eer (1200 gulden) 74,54 meter. auwelijks een etmaal eerder had hij het record van Marcel unck ook al verbeterd. „Twee records in twee dagen, dat red nooit meer", bedacht Van der Meer zich. ijn prestatie hielp Nederland zaterdag mede aan de royale zege 60 punten) op Schotland (135) en Noord-Ierland (103). Zie verder elders in Sporttribune ALMERE Axel Koenders uit Ouderkerk aan de Amstel heeft zaterdag het open Ne derlands kampioenschap tri athlon veroverd. Hij had voor 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilometer wielrennen en 42,192 km hardlopen negen uur drie minuten en 35 secon den nodig. Tweede werd Gre- gor Stam uit Almere met een achterstand van '23 minuten. Carla Krauwel uit Noordwijk arriveerde als eerste vrouw aan de finish van de triathlon. Zij had "een ruime voorsprong op de concurrentie. Haar tijd was 11 uur 32 minuten en 50 seconden. Zie verder elders in Sporttribune 12/ iet van Duimen nam gisteren afscheid van de motorsport. Op indvoort slaagde Den Boet er niet in potten te breken. Zodat 13,8fcn afmars na het in ontvangst nemen van de toepasselijke bloe- 22 en er een was met een wat treurig tintje. ROTTERDAM Feye- noords trainer Rinus Is raël mocht dan na afloop van de eerste thuiswed strijd van zijn nieuwe club schertsend opmerken een punt te zijn uitgelopen op PSV, het spel van zijn ploeg zal hem toch tot na denken hebben gedwon gen. Feyenoord schiep zich in de eerste helft handenvol kansen maar gebruikte er maar een, na drie minuten, uit een strafschop door Been. De Rotterdammers hadden na twintig minuten ten minste met vier doelpun ten verschil moeten voor staan. Het bleef bij een voorsprong van 1-0 bij de rust. In de tweede helft zakte Feyenoord ontstel lend terug en toen ook kwam weer de oude fout van het afgelopen seizoen, gebrek aan zelfvertrou wen boven. Bovendien klopte het in de fensief opzicht lang niet altijd in de achterhoede van de Rot terdammers, die bij de treffers van PEC, een afstandsschot van Doufikar, die alle vrijheid kreeg aan te leggen en de mooiste van de wedstrijd, door Foeke Booy, bepaald niet vrij uit ging. Van Herpen kon de naar PSV vertrokken Nielsen niet doen vergeten en de Deense spits Elstrup werd door Israël na ruim een kwar tier in de tweede helft door Is raël Hij was niet in de wed strijd") naar de kant gehaald. Feyenoord mocht tenslotte niet eens mopperen dat beide punten in De Kuip bleven. In de bijna vier minuten blessu retijd, die arbiter Thomas bij telde, schoot Alex Booy van afstand net naast het doel van Hiele die geen hand uitstak. Het zou misschien ook iets te veel zijn geweest voor de ere divisiedebutant PEC, die in elk geval niet naar Rotterdam was gekomen om een zo klein mogelijke nederlaag te lijden. FeyenoordPEC Zwolle 3-2 (1-0) 3. Been 1-0 (strafschop), 48. Elstrup 2-0, 54. Doufikar 2-1, 85. Tahamata 3-1, 86. Foeke Booy 3-2. Scheidsrechter: Thomas, toeschouwers: 14.345. Gele kaart: Kamstra (PEC). Feyenoord: Hiele; Troost, Duut, Van Herpen, Wijnstekers; Heus, Been, Molenaar (Hoekstra); Hofman, El strup (Blinker), Tahamata. PEC Zwolle: Raven; Leusink, Kam stra, Veldwijk, Duin; Alex Booy, Yu- cedag (Van der Hengst), Doufikar; McNulty (Van Ankeren), Foeke Booy, Verschoor. £eicbe@oma/nt

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9