A.DIO/TELEVISIE £eidóc@otucmt 1 AVRO loopt primeur van serie „Peter de Grote mis Gijzeling van Amerikanen in Teheran leidde tot nationaal volksvermaak MAANDAG 18 AUGUSTUS 1986 PAGINA 7 ierg. h%EEFILM- rqiGUREN OP ET SCHERM e geheide filmfiguren ivond op het scherm. Eerst fed. II om 20.05 uur een et van regisseur Steven Iberg en nadien om 21.10 een documentaire over de jte levensdagen van Mari- Monroe, een werkje dat ér werd uitgezonden en jal kritiek kreeg, -en Spielberg wordt in ■ywood als een wonder- beschouwd. Zijn roem hij uit kassuccessen als en „Raiders of the Lost Pas in première ging ingste produktie onder de ,The Color Purple", die >lf beschouwt als zijn eer- ïrieuze maatschappijkriti- film. Hierin wordt in de van een documentair de ontwikkeling uitge- it van een zwarte slavin in zuiden van Amerika tot zelfbewuste vrouw. zijn dertiende jaar ikte Spielberg spelender- zijn eerste film, waarvoor :n prijs kreeg. Na zijn op- ig volgden „Jaws" en an- publiekstrekkers. Monroe-film omschreven irder als flodderwerk van IBC. Hierin krijgen teveel ■en van verdacht allooi de is zonder houdbaar bewijs vertellen hoe de Kennedy- lers haar voor hun karretje den hebben gespannen. TON OLIEMULLER HILVERSUM AVRO-tv heeft de strijd met de BRT om het eerste uitzendrecht van 'Peter de Grote' verloren, de Russische tsaar die buiten Rus land zijn licht opstak. De AVRO zal deze acht uur du rende NBC-serie niet als eerste uitzenden, maar zal ook niet afzien van uitzending, zoals zij eerder dreigde. Integendeel: de AVRO vangt de 'BRT-pri- meur-vlieg' af door de serie binnen acht dagen er door heen te jagen. De afleveringen worden op 11, 12, 15 en 19 september uitge zonden. Daarmee heeft de AVRO in principe de race om de primeur verloren, maar trekt uiteindelijk toch aan het langste eind, omdat zij eerder is met de vervolgdelen. Aanvankelijk wilde de AVRO 'Peter de Grote' bewaren voor het komend winterseizoen. Toen de omroep vernam dat de BRT de serie al vanaf 7 september wilde uitzenden, besloot de programmadirektie van de AVRO om de BRT te vlug af te zijn en de eerste af levering 48 uur eerder uit te zenden. Om 'Peter de Grote' in het al opgestelde program maschema voor september te kunnen inpassen, is de omroep vorige week gestart met de uitzending van dubbele afleve ringen van 'Penmarrick'. Toen de BRT dit AVRO-plan vernam, dreigde de Belgische tv de distributeur van de serie (Viacom International in Lon den) met een juridische proce dure. BRT-voorlichter Hugo Morrens: „Wanneer wij een serie aankopen, bedingen we altijd het eerste uitzendrecht voor Europa. Dat halen we er niet altijd uit, maar meestal lukt het wel om de primeur te pakken te krijgen voor het Nederlandstalig gebied". Jan Goeienbier, de voorlichter van de AVRO vertelde dat in het AVRO-contract 5 septem ber als eerste uitzenddatum staat vermeld. Zwart-op-wit. Desondanks zendt de omroep de eerste aflevering pas op 11 september uit, waardoor de BRT de primeur krijgt die de AVRO zo graag had willen hebben. Tegelijkertijd laat de omroep van Wibo de kans niet glippen om het eerste uitzen drecht van de BRT te door kruisen met een programmati sche supersprint. Goeienbier: „We proberen de BRT helemaal geen vliegen af te vangen. Wij hebben gewoon naar geschikte uitzenddata ge zocht en daarbij letten we maar op twee dingen. Ten eer ste moeten we rekening hou den met de bestaande pro grammering en al gemaakte afspraken en daarnaast kijken we naar het belang van de Ne derlandse kijker. Het is voor de kijker aantrekkelijker om 'Peter de Grote' in vier vlak op elkaar geprogrammeerde afleveringen uit te zenden dan bijvoorbeeld in acht wekelijk se afleveringen van 45 minu ten". EDWIN BAKKER De gijzeling van 52 Amerika nen binnen en buiten het am bassadegebouw in Teheran tussen november '79 en janua ri '81 duurde daarom zo lang, omdat de Perzische volkswoe de op Amerika moeilijk te be teugelen viel. In totaal „444 lange dagen" bleven de gegij zelden ten prooi aan terreur van buiten af en aan mentale ondermijning van binnen uit. Een nauwgezet relaas van dag tot dag vervaardigde de Cana dese tv onder bovengenoemde titel van dit politieke gebeu ren. KRO-tv zendt deze don derdag uit op Ned. II om 20.45 uur. De woede van het volk was gewekt door het vertrek van de zieke Sjah van Perzië naar Amerika, na het volk te heb ben uitgebuit. Iran eiste van Amerika, dat hij terugge stuurd cq. uitgeleverd zou worden. Hij kwam uiteinde lijk in Egypte terecht en stierf later. In die dagen raakte het Perzi sche gezag stuurloos, namen de studenten het initiatief tot straatterreur en groeide de gijzeling uit tot een nationaal evenement. Hele gezinnen trokken naar Teheran om met eigen ogen waar te ne men hoe vertegenwoordigers van de machtigste natie ter wereld reddeloos als ratten in de val zaten. Een dergelijke documentaire zou men uit Amerika hebben verwacht, maar het lag meer voor de hand dat dit werk door anderen zou worden waargenomen. De Canadese ambassade speelde een be langrijke rol in de bemidde ling bij de oplossing, bleek be ter geïnformeerd, terwijl de mensen van de Canadese tv gemakkelijker toegang had den tot bronnen in Iran zelf. Hieruit hebben zij beeldmate riaal te voorschijn gehaald, dat nog niet eerder is ver toond. Gegijzelden vertellen hoe zij meenden, dat die gijzeling binnen een dag verholpen zou zijn onder druk van de moge lijkheden, die president Jim my Carter ter beschikking stonden. Daar is echter geen of op een verkeerde manier gebruik van gemaakt, hoewel ambassadeurs van andere lan den in Teheran, Canada, En geland, Nieuw-Zeeland, Au stralië en Zweden hun dien sten aanboden. Zelfs Wald- heim van de Ver. Naties deed voorstellen, maar ook dit zette weinig zoden aan de dijk. Bovendien keerden in Ameri ka de kansen van Carter, het geen later leidde tot de ver kiezing van Ronald Reagan. Dit stond eerder krachtiger optreden van Carter in de weg. Hierbij voegde zich het feit van de mislukte poging tot bevrijding van de gegijzelden door het speciale commando „Eagle Claw", een jammerlijk mislukte onderneming die acht militairen het leven kost te. Wel werden tussentijds Amerikanen, die kans zagen te ontkomen, opgenomen in de Canadese ambassade, die ze met valse paspoorten het land uithielp. Terreur De terreur bestond uit de voortdurende bedreiging van de levens der Amerikanen. Zij vertellen hoe zij van tijd tot tijd tegen de muur werden gezet en hoe schijnexecuties werden uitgevoerd, waarbij regelmatig geweren werden ontgrendeld. Menigeen dacht, dat zijn laatste uur geslagen was. Anderen werden in geï soleerde cellen gevangen ge houden. Zelfs bracht een man bijna de hele periode op een toilet door, waarin hij was op gesloten. De nadruk in deze documen taire valt op de persoonlijke relazen. Er waren er die een grote psychologische klap te verwerken kregen en met zelfmoordplannen rondliepen. Er waren er ook wier mentale krachten schenen toe te ne men en tot het uiterste hun koelbloedige opstelling be waarden, de houding aanne mend van: waarin een groot land groot kan zijn. Ambassdeur Laing liet weten, dat hij bij de Perzische rege ring om hulp op grond van di plomatieke onschendbaarheid had gevraagd. Die kon echter^ niet worden toegezegd van wege de bestuurlijke proble men in het land zelf. Zeker is dat de gegijzelden in tenser leefden. Tweemaal vierden zij in gevangenschap kerstmis met Perzische gewe ren op hen gericht. Dit leidde tot een intens religieus erva ren. Als niet minder ontroe rend komen de beelden over van de uiteindelijke terugkeer naar Amerika na het ophef fen van de gijzeling. Daarbij speelden zich hartroerende taferelen af. De gijzeling kwam pas tot een einde, toen de Iraanse studen ten niet goed raad meer wis ten met hun gevangenen, hun land in oorlog raakte met Irak en Algerije begon te be middelen. Pas toen droegen de studenten hun gevangenen aan het wettig gezag over en kon hun vrijheid worden be werkstelligd. Dit leidde in Amerika tot een nationale feestdag. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 16.30 TROS Popformule Zo- mertour, hits en clips ge presenteerd door Linda de Mol NOS 17.30 1/j6-Journaal TROS 17.40 Mask, jeugdserie. Afl.: Gouden regen 18.00 TROS Sport, sportmagazi- TELEAC 18.30 Voorlichtingsprogramma over de cursus personal computer I 18.45 Voorlichtingsprogramma over de cursus Por Favor TROS 19.00 Bassie en Adriaan, kin derserie. Afl.: Bassie krijgt een lesje 19.05 The A-Team, Amerikaan se serie. Afl: De verdwenen echtgenoot. B.A. komt een vroeger vriendinnetje te hulp, wier echtgenoot ver dwenen is NOS 20.00 Journaal TROS 20.28 Te land, ter zee en in de lucht, openluchtspektakel vanavond met het traditio nele Achteruitrijden en de Caravanrace 21.20 TROS Western Verzoek- film: A. The Long Riders, speelfilm (1980) van Walter Hill. Een stel broers uit één familie gaan al schietend en rovend het land door, te herkennen aan hun lange jassen. B. Bandolero, speelfilm (1968) van An drew McLaglen. Een onbe kende man hoort de beul Grimes opscheppen dat hij de Bishop-bende gaat op hangen. Dit verhaalt heeft verstrekkende gevolgen... C. The Bravados speelfilm (1958) van Henry King. Jim Douglas is vastbesloten wraak te nemen op de Bra vados, die zijn vrouw ver moord hebben 23.00 TROS Aktua, actualitei tenrubriek met reportage over de bejaardenzorg ir ons land. Verder een inter view met Paul Bremer, de Amerikaanse ambassa deur in Nederland, die bin nenkort zijn post gaat ver laten om voor president Reagan de taak van rei zende ambassadeur tegen het terrorisme op zich te nemen. Ook een reportage over de stelling dat het grote aantal thuisbevallin gen in ons land er de oor zaak van is, dat het sterfte cijfer onder pasgeborenen niet zo sterk terugloopt als in ons omringende landen. 23.30 TROS Sport, samenvat ting van de W.K. Speed way in het Olympisch Sta dion NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doven NEDERLAND 2 18.10 Tweede trekking van de Staatsloterij 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Joegosla- ven 18.30 Sesamstraat 19.00 Journaal HUM.VERBOND 19.12 Kwartslag. Interview met de feministische schrijfster Marilyn French VOO 19.27 Master of motorcross, motorcross vanaf het strand van Scheveningen. Met als gasten: Bananara- ma en Samantha Fox 20.05 Veronica film: Spielberg special. Interview met de Amerikaanse regisseur Steven Spielberg over zijn werk in het algemeen en over zijn laatste film „Co lour Purple" 20.30 Special Golden Earring. Vanaf een volgepakt strand in Scheveningen nieuwe en oude hits van deze popgroep 21.10 Marilyn Monroe: Een leven vol intriges en romances- .'Say goodbye to the Pre sident'. BBC-documentai- re over de mysterieuze omstandigheden waaron der Marinlyn Monroe op 1 november 1962 overleed, (herh.) NOS 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven TELEAC 22.50 Voorlichtingsprogramma over de cursus Leermoei lijkheden NOS 23.05 Studio Sport. W.K. Zwem men EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma- overzicht 17.35 Children's Programmes: Tik Tak, Gigi and Programma overzicht 18.05 Count Down. Popmuziek 18.45 Weerbericht 18.50 Agenda. A weekly outlook on the News 19.20 Weerbericht en World Watch 19.30 1985, a year to remember. Muziekprogramma met inter views en videoclips van Tina Turner, Bruce Sringsteen, Ma donna en Whitney Houston. Presentatie: The Thompson 20.10 Athos, the holy mountain. Do cumentaire 21.05 Sport Reports. Swimming: World Champs Madrid, Hoc key: Germany - New Zealand- /Ladles World Cup 22.350 World Watch, Weerbericht, Programma-overzicht Journaal Tik Tak, kleuterprogramma, (herh.) Plons, kinderprogramma, (herh.) Kameleon, doe-programma voor kinderen. Presentatie: Danny Verbiest en Ellen. Afl.: In een nieuw kleedje. Danny wil zijn interieur veranderen en geeft allerlei- tips zoals: een ta pijtje maken; een lakkastje, ta fellakens met opdruk; kurken allerhande, (herh.) Eerst het ei (first the egg), tweedelige jeugdfilm van Ro bert Thompson. Met: Justine Bateman, Christ Hebert e.a. Deel 1 Juke Box lemandsland, informatief toe ristisch programma met: cam- ping-touren in IJsland; nieuws uit de wereld van reisen en toerisme. Presentatie: Herman Cole Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht Journaal Lovejoy, thrillerreeks over een avontuurlijke antiekhandelaar en diens extragavante praktij ken om aan de kost te komen. Met: Ian McShane, Phyllis Lo gan, Malcolm Tierney e.a. Afl. 7: Het van het (the real thing.) Mijn grote liefde heet muziek, serie specials rond Vlaamse artiesten. Vanavond: Wim de Craene Programma van het Vrije Woord, uitzending door der- ■22.40 Paardekoersen, jour naal en Coda: Aanvang van Ida Gerhardt BF 1 00 Mededelingen van de ONEM 15 Cinó-Vacances, gevarieerd kinderprogramma met Nils Holgerson; Dar, Dare Motus; De Smurfen DO Ce soir, regionaal magazine 30 Journaal 00 Grand Ecran: Barbara Strei sand: Funny Girl, Amerikaanse speelfilm (1968) van William Wyler met Barbara Streisand, Omar Sharif, Kay Medford e.a. Vanaf haar prille jeugd wilde Fanny Brice al het toneel op. Later blijkt dat zij meer succes heeft in haar carrière dan in haar privé-ïeven 22.25 II était une fois la tèlé, serie herhalingen van programma's. Vanavond: Venez done chez moi: Serge Gainsbourg 22.50 Laatste nieuws TV 5 16.05 Klimbo, kinderprogramma 16.20 Eureka, educatieve tekenfilm 16.25 La magie de la nature 16.55 RSVP: Dixieland Louisianne, showprogramma 17.50 Pierre Nadeau rencontre..., 3 vrouwen uit Quebec in Genève 18.20 La bonne aventure. serie 18.40 Vancouver Expo 19.00 Klimbo 19.15 Eureka, educatieve tekenfilm 19.20 Kluane, toeristische informatie over het nationale park Kluane in Alaska 20.20 Le grand rendenz-voua, show programma 21.10 La bonne aventure, serie 21.30 Vancouver Expo 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 13 The Simon Potter Show, met de nummer 1-noteringen uit de diverse hitparades (herh.) 18.00 (a The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running TriVia Quiz (herh.) 19.00 [a The Amanda Redington Show (herh.) 20.00 ta The Nino Firetto Show, met fanclubnieuws en de corres pondentie-rubriek 'Write on' (herh.) 21.00' taThe Martin Buchanan Show, met o.a. een portret van een videoregisseur in 'The Vi deomakers en het muziekbla den-overzicht met Sunie in "Between the lines' (herh.) 22.00 (a The Simon Potter Show (herh.) 23.00 [a Music Box special 00.00 ta The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 01.00 [a The Gaz Top Show 02.00 ta The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' 03.00 (3 The Nino Firetto Show 04.00 (3 The Martin Buchanan Show 05.00 El The Simon Potter Show 06.00-07.00 ia The Shadow t de speelfilm „Funny girl" met Barbra Streisand. RTBF I om 20.00 uur. Nobelprijswinnaar Gérard Debreu (op de foto met zijn vrouw) komt aan het woord in „Die stillen Stars". Duitsland 2 om 23.35 uur. DUITSLAND 1 16.00 Zoogeschichten, serie. Van daag: Een nieuw tehuis voor 50 apen 16.15 Zu Lande, zu Wasser und in der Luft, zomerse spelpro- gramma 17.15 Eine handvoll Gold, serie over een goudgraversfamilie in Au stralië. Afl.: Gerechtigkeit 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Haute, aktualiteiten 18.14 Wundern inbegriffen. Van daag: Scholle a la Sisu 18.40 Kunst-Stiicke. Konrad Klapp- heck und Matta: Maschinen- Monster und Démonen 19.00 Simon Simon, serie. Afl.: Das Eiswürfspiegel.) 19.57 Programma-overzicht 20.00 (E Tagesschau 20.15 m Schafkopfrennen, serie in vijf delen van Franz-Xaver Sengmüller en Bernd Fischer- hauer. Met: Kürt Mergenthal, Bernd Helfrich en Werner Rom. Afl. 1: Grün-Solo 21.15 USA - die neuen Einwanderer. Een documentaire over de stroom immigranten uit de Derde Wereld in de Verenigde Staten 22.00 Freitagsabend, mediakunde voor beginners. Met o.a. Tho mas Freitag, Udo Thomer, Margot Mahler e.a 22.30 Tago8themen, aktualiteiten 23.00 B Und es war Licht (La sym phonic pastorale), Franse speelfilm (1946) met Pierre Blanchar, Michèle Morgan en Line Noro. Regie: Jean Delan- noy. een getrouwde pastoor neemt het blinde meisje Ger trude in huis. Hij wordt verliefd op haar, en verbiedt zijn zoon met haar te trouwen. Na een geslaagde oogoperatie ziet gertrude alle moeilijkheden die tussen hen zijn. Zij geeft zich zelf de schuld en pleegt zelf moord 00.45 Tagesschau 00.50 Nachtgedanken DUITSLAND 2 16.05 Tips ffür Aktive, informatief programma. 1. Met dieren le ven: Honden. 2. Wanneer het gebeurt is 16.30 Hilfe, wir werden erwachsen, Amerikaanse comedy-serie. Afl.: Lampenfieber 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern, regionaal nieuws 17.15 Tele-lllustrierte, actualiteiten, sport en amusement 17.50 Agentin mi» Herz (Scarecrowe and Mrs. King), Amerikaanse serie. Afl.: Die Doppelgangerin. Met: Kate Jackson, Bruce Box- leitner, Beverly Garland e.a. Aansl.: Heute-Schlagzeilen 18.20 Agentin mit herz, deel 2 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Stunde des Leon Bisquet, psycho-thrlller naar het boek van georges Simenon. Met Klaus Schwarzkopf, Beatrice Kessler. Günther Mack e.a. Regie: Lutz Büscher. Lèon Bis quet is perronbediende in een dorp, waar hij alleen leeft. Zijn leven lang wordt hij al door le dereen minderwaardig behan deld. Zelfs zijn dochter heeft hem in de steek gelaten. Dan duikt er een vreemde op in het dorp, een kleurling. De volgen de morgen wordt de man dood aangetroffen 20.55 Die Sport-Reportage. WK- Zwemmen vanuit Madrid 21.45 Heute-journal 22.10 Frederik II van Pruissen -Die grosse und die kleine Welt. Een film van David H. Witten berg over de op 17 augustus 1786 overleden Frederik de Grote 22.55 l3The Dream ia over, een bal let van Christopher Bruce naar composities van John Lennon 23.35 Die stillen stars. Nobelprijs winnaars privé gezien. Van avond: professor dr. Gérard Debreu, de Amerikaanse wis kundige van Franse afkomst. 00.05 Heute DUITSLAND 3 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tagesschau 20.15 Lindenstras8e, serie. Met: Ma- rie-Luise Marjan, Monika Woy- towicz, Joachim Luger e.a. Afl.: De uitdaging 20.45 Wer Oma nicht kennt, hat die Zeit verpennt. Ein Autobahn- kiosk und seine Gaste. Repor tage over een wegrestaurant in het Sauerland waar 'oma Grassmann' de scepter zwaait. Zij ziet de vrachtwagenchauf feurs als zonen en probeert ze een gevoel van geborgenheid te geven. Ze Is dan ook zeer geliefd 21.30 Er sucht sie - sie aucht ihn. (herh.) 22.00 Tatort, misdaadserie. Afl.: Dode duiven in de Beethoven- straat. Met: Sieghardt Rupp, Gleen Corbett, Christa Lang 23.40 Laatste nieuws BBC 1 16.50 Songs of praise 17.27 Regionaal journaal 17.30 Wait 'til your father gets home, serie. 17.50 Heidi, kinderserie. 18.10 Fame, Amerikaanse serie. 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan 20.35 Rock and Roll years: 1971 Laatste aflevering met Elton John. Rod Stewart. Nell Dia mond en Meianie 21.05 What a carry on. Komische fragmenten uit Britse comedy series met o.a. Joan Sims en June Whitfield 21.25 Wilderness Road, natuurserie. Afl.: Love among the ruins 22.00 Journaal 22.30 Fighting back 23.20 Come dancing, Britse kampi oenschappen salondansen 00.00 Matt Houston: Amerikaanse detectivereeks. 00.50 Weerbericht BBC 2 18.30 King's country, documentaire serie over bezienswaardighe den in Engeland. Afl.: Coast Estuary 19.00 Charlie Chan at Monte Carlo, Amerikaanse speelfilm (1937) van Eugene Forde met Warner Oland, Keye Luke, Virginia Field e.a 20.10 Under sail: Festival of Sail. 20.30 Open Space 21.00 Royal heritage 22.00 Hilary, Komische serie. 22.30 Rush the fallow deer, natuur film 23.35 Harty goes to Edinburgh, im pressies van het Internationale Muziekfestival van Edinburg. presentatie: Russell Harty 00.00 Newsnight, aktualiteiten 00.45 Weerbericht 00.50-01.20 Open University ITV 16.25 Anglia News 16.30 The Young Doctors 17.00 Alphabet Zoo. (herh.) 17.10 The Moomins. (herh.) 17.20 She-Ra Princess ot Power 17.45 Dramarama 18.15 Emmerdale Farm 18.45 News at 5.45 19.00 About Anglia 19.30 Survival 20.00 The English House 20.30 Coronation Street 21.00 Langley Bottom 21.30 Scales of Justice 22.00 Return to Eden 23.00 News at Ten 23.30 Return to Eden 00.20 I Hear the Blues 01.10 In Conversation SKY CHANNEL 16.00 El The Pat Sharp Show 16.45 El Bruno Brookes 17.30 El Gary's Favorite Videos 18.30 The Tales of Wells Fargo 19.00 Dennis. Innocents in Space. 19.30 The Flylhg Nun. 20.00 Mork and Mindy. 20.50 The Untouchables 22.30 Sydney Winfield Premiership 23.30 El Gary's Favorite Videos 00.03-01.00 El Bruno Brookes NEDERLAND 1 NOS: 09.30 en 13.00 Nieuws voor doven. NCRV: 14.30 De Carsons 15.15 Katherine Hepburn Cyclus 16.55 Vrienden van de roze panter NOS: 17.30 Journaal. NCRV: 17.40 Het geheim van de Vuurberg NEDERLAND 2 NOS: 13.00 Nieuws voor doven. 16.30 Studio Sport. W.K. Hockey voor dames te Amstelveen RVU: 17.00 Levende rituelen. FEDUCO: 17.40 Open Universiteit MUSIC BOX 07.00 El Muziekprogramma's. Gaz Top Show (07.00), Amanda Redington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Martin Buchanan Show (10.00), Simon Potter Show (11.00) en The Shadow (12.00). 13.00 0 Mu ziekprogramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Gesundheit 10.00 Heute 10.23 Zum Blauen Bock. 11.55 Um8chau. 12.10 Melodie einer Stadt- Salzburg. 12.55 Persover zicht 13.00 Tagesschau 14.50 n Klamottenki8te 15.05 Unsere kleine Farm 15.50 Tagesschau. 16.00 Frauengeschichten. 16.45 Spass am Dienstag 17.45 Tages schau 17.55 Hier und Heute. DUITSLAND 2 15.00 Heute. 15.03 Kiwi - Abenteuer in Neeseeland 15.30 Ferienkalender. 16.05 Hinter Glas leuchten die Far- ben 16.30 Patrik Pacard 17.00 Heu te. 17.15 Tele-illustrierte. 17.45 Ein himmlisches Vergnügen BBC 1 07.50 Breakfast time 10.20 Dudley Do-right. 10.25 The Monkees 10.50 Newsround special delivery 10.55 The Adventures of Bullwinkle and Rocky. 11.00 Hartbeat. 11.25 The Adventures of Bullwinkle and Rocky 11.30 Playschool. 14.00 Journaal, nieuwsoverzicht voor doven. 14.30 Bagpuss. 17.22 Regionaal nieuws 17.25 Wait 'til your father gets homo 17.50 Heidi. ITV 09.25 Anglia News and Weather 10.30 Cartoon Time 10.35 Glenroe 11.00 Once upon a time...Man 11.30 About Britain 12.00 Jamie and the Magic Torch 12.10 Rainbow 12.30 Gardens for All 13.00 News at One 13.20 Anglia News and Weather 13.30 Tucker's Witch 14.30 That's Hollywood 15.00 Heiloom 15.25 An glia News 15.30 The Young Doctors 16.00 Jamie and the Magic Torch 16.10 The Moomins 16.20 Inspector Gadget 16.45 Splash 17.15 Emmer dale Farm 17.45 News at 17.45 SKY CHANNEL 08.45 Sky Trax. (herh.) 14.15 Sky ways 15.05 The best of a country practice 16.00 El The Pat Sharp Show. 16.45 El Monsters of rock. 17.30 El The UK Network Top 50 RADIO 1 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 22.50 Momenten om te vieren. 23.00 NOS: Nieuws en mededelingen. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02 Auto in? AVRO aanl RADIO 2 18.03 Tijdsein. 18.25 Op sjouw. 18.50 De wolkenwagen. 19.00 Zie radio I RADIO 3 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.03 De Nationale L.P. Top 50. 22.02 Summernight RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VARA: Blazers Magazine. 18.30 De Klassieken. 20.00 Nieuws. 20.02 De Vara Matinee. 21.35 Maurizio Pollini, piano. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 Het zout in de pap RADIO 5 18.10 VARA: Schaalijs. 18.30 Dichter bij de dichter. 18.40 KZG: Uitzending van de Kerk van Jezus Christus van de Hei ligen der Laatste Dagen. 18.55 Bond zonder naam. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Great expectations. 21.00 Ni hao REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmagazine: Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00-19.00 Migranten BRT 1 18.30 Gastprogramma 19.30 Tierce- en Quarte. 19.33 Cocktail. 20.03 Tropical. 21.03 Passage'86. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 22.05 Maandag om tien. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.30 Engelse folk. 19.00 Kroniek 1. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Kamermuziekconcert. 21.35 Symfonisch met o.m. Summer music (Arnold Bax). 22.30 Blues Live. 23.15 Kamermuziek. MORGEN RADIO 1 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. - 07.30 NOS: Nieuws. 07.33 KRO: Echo. 08.08 Echo magazine. 08.50 Postbus 900. 09.05 Even bijkomen... 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Met de KRO, met Anne. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 12.56 NOS: Mededelingen voor land en tuinbouw. 13.05 KRO: Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio RADIO 2 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Zomertijd in de provincie. 11.03 Kom over en help ons! 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. 13.30 Aktual. binnen- en buitenland. 14.03 Reisreportage. 16.03 Een uur Ischa. 16.54 Vrije Geluiden. 17.03 Het bericht RADIO 3 07.00-18.00 Aktualiteiten. 07.03 VARA: De Meurders Methode. 09.03 Angelique. 10.03 Twee meter de lucht in. 12.03 De Steen Been Show. 14.03 Hollands Handwerk. 16.03 De verrukkelijke vijftien 18.04 NOS: De Avondspits. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen met Michiel Eykman. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: In de schaduw van de meesters. 17.00 Platennieuws RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterst. 09.30 RVU: De Islam in Nederland. 10.00 TELEAC: Great expectations. 10.30 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 11.30 In beweging. 12.00 NOS: Nieuws. 12.05 Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 NCRV: Nederland en zijn bu- De platenbijbel. Muzikaal intermezzo. Grensoverschrijding. NCRV-Leerhuis. Met hart en mond en handen. Praline. NOS: Op de rand van het NOS-Ombudsman. Anders dan anderen. O.V.: Vast en zeker. NOS: Mededelingen en Nieuws REGIONAAL Radio Rijnmond: 7.30 Actualiteitenmagazine. 09.00-18.00: Na ANP-nws, regionaal nws. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.18 Tussendoor. 14.03 78 Toeren tijd met Jo leemans. 15.03 In the mood. 16.03 Beursberichten. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Paradox. Muzikaal programma. 10.03 Dwarskijker. 11.55 Mediatips. 12.00 Regionaal. 13.10 Music Motion. 13.30 Onvergetelijk. 14.00 Jazzkaffee. 15.00 Poeskaffee Americain. 16.00 Rockkaffee. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 11.00 Concert door het symfonie-or kest van de Südwestfunk. 12.35 Tafelmuziek. 13.15 Een interessant Bulgaars kom- ponist: Georgi Mintsjev 13.55 Namiddag bij BRT Drie. 16.05 Wel thuis.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7