Van Bijsterveldt bij toeval taktisch ster! Leidse Valpartij ontsiert profronde SPORTTRIBUIME JAN SIEMERINK KARAKTERVOL Krauwelprolongeert titel Toussaint en Huveneers winnaars in Nieuwkoop CfiidócSoU/UKlt MAANDAG 18 AUGUSTUS 1986 PAGINA C LEIDEN Niet met mooi maar met „werk"-tennis werd Jan Siemerink na fi nale-winst op Jan Willem Lugthart voor een jaar de eigenaar van de giganti sche wisselbeker, die de winnaar van het B-enkel- spel van de Leidse Hout elk jaar weer naar huis moet proberen te torsen. Een inspanning die wel licht net iets te veel ge vraagd is van de schijn baar „overtenniste" jeugd speler. De Unicummer staat al vanaf het begin van het seizoen vrijwel elke dag op de baan, moest voortdurend goed presteren en was daarbij ook nog veelvuldig onder weg (in Zweden en Frankrijk). In feite had Siemerink de wedstrijden op De Leidse Hout aan zich voorbij moeten laten gaan ook al omdat hij woensdag alweer naar Genève moet om de qualify te spelen voor de jeugd-wereldkampi- oenschappen voor landen teams maar in de veronder stelling verkerend dat nog punten moest worden ver gaard voor de LC Masters, schreef Siemerink toch in. Toen bleek dat hij reeds vol doende punten had, vond hij dat hij aan zijn sportieve ver plichting moest voldoen. Een verplichting, die veel van zijn krachten heeft gevergd en waarbij de wedstrijdleiding het hem ook al niet gemakkelijk maakte. Doordat er teveel par tijen aangenomen waren en wedstrijdleider Mare Ekker veel accepteert, ook van on- willende deelnemers, om zijn toernooi in alle vriendelijk heid te laten verlopen, moes ten vele halve-finalewedstrij- den gisteren worden ver speeld. Ook Siemerink diende in de ochtenduren nog te zwoegen om de eindstrijd te gen Lugthart, die overigens zaterdag al zijn halve finale te gen Joost van Leeuwen af werkte, te bereiken. Drie uur lang moest Siemerink werken voordat Martijn Krans, die op Lisse ook al een plaaggeest vormde voor Siemerink, met 6-3, 4-6, 6-4 verslagen werd. Rijnkanters Marquèrite Patiwael won op de Leidse Hout verrassend het damesenkelspel C door op één dag Bionda Zonderop én Carola Geerlings te verslaan. En of dat niet genoeg was, hield Jan Willem Lugthart hem ook al drie uur bezig en het heeft maar een haar ge scheeld of Lugthart had de trofee een jaar lang op de schoorsteenmantel staan. Lugthart kon Siemerink zo lang volgen, omdat Siemerink niet zijn eigen spelletje speel de. Geen moment verscheen de jeugd-international aan het net, wat een kolfje naar Lugt- hart's hand is. Toch bleek Sie merink uiteindelijk de meest vaste, al mocht hij van geluk spreken dat de verlossing bij 7-5 in de tiebreak van de der de set kwam na een netbal. Verrassend Was de winst van Siemerink en die van Heieen van den Berg op Wil den Hollander (die met Martijn Krans de zege in het gemengddubbel in de schoot kreeg geworpen omdat Eveline Krul en Berry Janse in de halve finale geen w.o. wensten te geven) bij de B-da mes van te voren reeds ge pland, zonder meer verrassend waren de eindoverwinningen van Hans van Bijsterveldt en Marquérite Patiwael in de C- klasse. Van Bijsterveldt klopte eerst de papieren favoriet Onno van Paridon en was ver volgens te sterk voor Marco van Trigt, die in het Leidse nog niet verloren had. De stu dent medicijnen paste tegen Van Trigt „per ongeluk" pre cies de geeigende taktiek toe: „Ik ben mijn backhand-aan- valsbal een beetje kwijt en moet nu meer vanaf de baseli ne proberen de bal terug te sli- cen. Ik ging daarom niet naar het net. Marco bleek met met name op zijn gevaarlijke spin- forehand veel problemen te hebben met mijn slice-ballen". Van Trigt behaalde wel de ti tel in de herendubbel met Sjoerd van de Mark. Het Hille- gomse koppel kwam niet in de problemen tegen het duo Mare Fleischeuer/Onno Guinau, dat onverwacht Robbie van Wijn gaarden en Anatol van der Ven had verslagen. Evenals Van Bijsterveldt ver sloeg Marquérite Patiwael twee sterker geachte tegen standsters. Haar mooiste over winning van de dag was die op Bionda Zonderop, van wie de Koudekerkse dit jaar nog niet had gewonnen. Uiterst gemoti veerd hield Patiwael haar clubgenote uit de finale om de kroon op een goed gespeeld toernooi te zetten door Carola Geerlings nipt te verslaan: 6-3, 1-6, 7-5. Loek Verhees heeft met over macht het toernooi van de Rijnkanters gewonnen. De Katwijker verloor in drie par tijen in totaal vijf games. Zijn tegenstander in de finale, Hans Ekker, kon er drie win nen: 6-0, 6-3. Ekker was ook gemakkelijk in de eindstrijd terecht gekomen. Hij klopte Jack Manuputty met 6-1, 6-3. Manuputty vertelde een dag later nachtmerries aan dat duel te hebben overgehouden: „Ik heb keihard gewerkt en maar vier games gewonnen. Ik droomde vannacht dat ik stond te ploeteren aan de ene kant van het net en dat Ekker aan de andere kant op een stoel de bal rustig terugsloeg terwijl hij een broodje kroket zat te eten". Hetty Bosch zal vannacht wel licht slecht gedroomd hebben over het treffen met Liz Wea- re. De speelster van Unicum maakte maar één game in de finale. Ook Liz Weare was op permachtig in dit toernooi. Zij verloor maar acht games. Het herenenkelspel D30+ werd gewonnen door Leo Le- feber. De Lissenaar bleef in de eindstrijd Wout Melissen voor: 6-1, 6-2. Bij de dames D-plus- sers eindigde Els Westdijk als eerste. Zij liet Wil Duiven voorde achter zich: 6-2, 6-2. Nationale Veteranen Kampioenschappen Het grote contingent „Leidse" heren heeft slechts twee plak ken weten te bemachtigen in Noordwijk. In de gemengd dubbel bij de 35-plussers werd Piet Veentjer met Trudy Groenman tweede na het vrij dagse verlies tegen favorieten Tine Zwaan en Nick Fleury. Ook Joost Rodenburg en Jan de Groot, die de singlefinale bij de oudste heren niet haalde omdat hij tegen Cees Marré het bijltje erbij neergooide, kwamen niet verder dan een tweede plaats. Hein Winter en Fred van Duinen waren in drie sets sterker dan het Leid se koppel. Winst was er wel voor de bij Casino spelende Trudy Groenman, die in de fi nale van het DE40+ teamge note Els Veentjer versloeg en Uitslag en Leidse Hout HEB: halve finales: Jan Siemerink Martijn Krans 6-3, 4-6, 6-4; Jan Wil lem Lugthart - Joost van Leeuwen 6- 1, 6-1. Finale: Siemerink - Lughart 7- 5. 3-6. 7-6 DEB: halve finales: He- leen van den Berg - Madeion Verde- gaal 6-2, 6-3; Wil den Hollander - Bionda Zonderop 6-1, 6-0. Finale: Van den Berg - Den Hollander 6-1, 6- 4. HDB: halve finales: Leon Damen- /Marcel Vink - Freek Tanis/Michael van den Berg 4-6, 6-1, 6-0; Stefan Faas/Bob van Overbeeke - Pieter van Meel/Rogier Liefbroer 5-7, 6-2, 6-3. Finale: Vink/Damen - Faas/Van Overbeeke 6-4, 6-2. GDB: halve fina les: Wil den Hollander/Martijn Krans - Heieen van den Berg/Her man van der Capellen 4-6, 6-4, 7-5; Eveline Krul/Berry Janse - Ellen de Jong/Fred van Trigt 6-3, 6-1. Finale: Den Hollander/Krans - Krul/Janse w.o. HEC: halve finales: Hans van Bijsterveldt - Onno van Paridon 6-3, 6-3; Marco van Trigt - Marius Pieters 6-1, 6-0. Finale: Van Bijsterveldt - Van Trigt 7-6, 6-4. DEC: halve fina les: Marquérite Patiwael - Bionda Zonderop 3-6, 6-3, 6-3; Carola Geer lings - Petra Velzel 6-1, 6-1. Finale: Patiwael - Geerlings 6-3, 1-6, 7-5. HDC: halve finales: Marco van Trigt/Sjoerd van de Mark - Hans van Bijsterveldt/Maarten van Hage 6-2, 6-2; Mare Fleischeuer/Onno Guinau - Anatol van der Ven/Rob van Wijn gaarden 3-6, 6-4, 6-3. Finale: Van Trigt/Van de Mark - Fleischeuer- /Guinau 6-3, 6-3. GDC: halve finales: Els Heyboer/Marc Bruininga - Ca- rien en Jeroen van der Meer 6-2, 6-2; Pascal Jongmans/Martin Hoekstra - Marlies van Balen/Mare Nije 2-6, 6-3, 6-1. Finale: Heyboer/Bruininga - Jongmans/Hoekstra 6-4, 6-4. HEV: halve finales: Piet van Duyvenvoor- de - Bram Biekart 6-2, 6-2; Joop Bek kering - Harry Mulder 6-0, 6-2. Fina le: Van Duyvenvoorde - Bekkering 7-5, 4-6, 6-2. DEV: 1. Inge van Zuur- en; 2. Tilly van Overloop; 3. Juliette Grimbergen. HDV: halve finales: Piet Guyt/Piet van Duyvenvoorde - Soeriplo/Jan Wolters 6-3, 6-4; Joop en Frans Bekkering - Frank Bon te/Aad van Zuuren 5-7, 6-2, 6-3. Fi nale: Guyt/Van Duyvenvoorde «»- Bekkering/Bekkering 6-4, 6-3. GDV: halve finales: M. van Goor/Schwartz - Inge van Zuuren/Jos Jonge 7-6, 6-1; A. Heyer/Soeripto - Tilly van Over loop/Jan Wolters 6-2, 3-6, 7-5. Finale: Van Goor/Schwartz - Heyer/Soerip to 0-2. 6-1. Nationale Veteranen Kampioen schappen finales: HE35+: Ruud Thijssen - Theo Boilerman 6-3, 6-1. HE40+: Ben de Jel - Nico Welschen 6-4, 6-3. HE45+: Peter Blaas - Gerard Schol- tes 3-6, 6-0, 6-2 HE55+: Henk de Zoete - Aad Koppel le 6-0, 6-0. DE35+: Ada de Laive - H. Janssen 6- 2, 6-2. DE40+: Trudy Groenman - Els Veentjer 7-6, 6-0. DE50+: Corry Bitter - W. Hulshof 6-1, 6-3. HDlf Ben de Jel /Ruud Thijssen - Pier Blaas/Nico Welschen 6-4, 6-7, fd HD45+: Guus Groen/M. Mourmai jt, T. van Schie/Rob Gurowitsch 6-4 ,t 6, 6-4. HD55+: Fred van Duin I /Hein Winter - Joost Rodenburg/ de Groot 6-3, 5-7, 6-3. DD40 Tril Groenman/Els Veentjer - MadeleS Hemmse/Jenny Ridderhof jr DD50+: Anneke de Jongh/In Pufkus - A. Huizinga/M. Moliji 4-6, 7-6 GD55+: M. Blom/N. R -Ineke Pufkus/Rob Bruininga 6 7. 6-3. Rijnkanters HEC1: halve finales: Loek Verhe Jan Mars 6-2, 6-0; Hans Ekker - J Manuputty 6-1, 6-3. Finale: Verhe Ekker 6-0, 6-3. HEC2: halve fina Marco Smit - Jaap van Delft 4-6, 6-2; Jan Mens - Karei Vlekke 7-{ 4. Finale: Smit - Mens 6-2, 6-4. D halve finales: Liz Waere - Loes der Heiden 6-1, 6-2; Hetty Bosc Nolly Bennink 4-6, 6-3, 6-0. Fin Waere - Bosch 6-1, 6-0. HDC: R Bosma/Enno Zimmermann - Thoi de Mooy/Loek Verhees 6-7, 6-4, Erik de Graaf/Willem Taat - 1 Dofferhoff/Jan van Duivenbode 6-2. Finale: Bosma/Zimmermanr De Graaf/Taat 3-6, 6-1, 6-1. Dl k/Liz Waere 3-6, 6-4, 6-2; Ly Voorham/Nelly Vogelaar - Lie van der Laan/Roos Lacourt 6-3, I Finale: Gijsbers/Goedhart ham/Vogelaar 6-3, 7-6. GDC1: haf finales: Saskia Endema/Paul Dat^ - Loes van der Heiden/René 1 Hensbergen w.o.; Simone den 1 1( lander/Jaap de Leeuw - Miriam i merink/Loek Verhees 6-2, 6-3. Fir. Ie: Endema/Damen - Den Hollant ÏJ /De Leeuw 4-6, 7-6, 6-4. GDC2: hn vc finales: Dineke van der Plas/, Kuivcnhoven - Koos en Eleon IÉ Vlekke 7-5, 6-2; Renate van der B t/Wout de Mooy - Krijna Ravensb gen/Jan Parlevliet 6-2, 6-2. Fin Van der Plas/Kuivenhoven - e der Bent/De Mooy 6-4, 6-1. HE3 1( halve finales: Leo Lefeber - Wim Klerk de Wolters 6-3, 4-6, 6-2; W li Melissen - J. Wessels 6-4, 6-2 Fin Lefeber - Melissen 6-1, 6-2. DED31, halve finales: Els Westdijk - Hef»1 Voskuyl 6-3, 3-6, 6-3; Wil ven voorde - Kleestadt 6-7, 6-0, Finale: Westdijk - Van Duiv< 6-2, 6-2. IIDD30+: halve finales: Zimmermann/Piet Groenewoud a Loek Koek/Sjaak Veen 6-1, Heinz Janse van de Sligte/Am 1 Willemse - Rob Jansen/Wim if Klerk Wolters 6-3, 6-4. Finale: Ja van de Sligte/Willemse - Zimml f mann/Groenewoud 3-6, 6-1, DDD30+: halve finales: Corry Grieken/Jannie Hollander - Mar Jongerius/Els Westdijk 7-6, 6-2; Hoogervorst/D. de Ruyter - He Voskuyl/M. van Waasbêrgen 3-6, 7-5. Finale: Van Grieken/Hollandi Hoogervorst/De Ruyter 6-1, GDD30+: halve finales: Crla vy/Theo van der Ham - Greet Evert van Winsen 6-2, 6-2; Chris v der Water/Ruud Rietbroek - M. B k/Rob Jonkheer 6-2, 6-1. Finale: L vy/Van der Ham - Van der Wall /Rietbroek 6-4, 2-6, 6-2. Van Veenendaal weer „de oude" LEIDEN Amateur Frank van Veenendaal is weer helemaal „de oude". De Sassenheimer, die enige tijd met een vormcricis te kampen had, revancheerde zich vrijdag met een glansrijke over winning in het criterium van Maasland, één van de meest aan sprekende koersen in Zuid Holland. De Sassenheimer soleerde daar naar de zege door in de finale uit een kopgroep weg te springen. Zaterdag ontsnapte Van Veenendaal met drie concur renten uit een tienmans kopgroep. In de eindgalop strandde hij op de derde plek. Tenslotte liet hij gisteren zijn gezicht zien met een vijfde plaats in Beverwijk. Swiftamateur Tom de Jong (Roelofarendsveen) bereikte de fi nish in Waarderpolder gisteren als zevende. Jeugdrenner Mark Varkevisser sleepte een tweede plaats in de wacht in Nieuwe- ALMERE—HAVEN Carla Krauwel is er in geslaagd haar nationale titel op de hele tri athlon te prolongeren. Haar eindtijd van 11 uur 32 minuten en 50 seconden bleek snel ge noeg om alle concurrentes op grote achterstand te zetten. De sterk acterende Krauwel had de wedstrijd in feite al na het fietsen beslist. Op dat mo- mpnt HoHrnnrr Ho nr-v,H van haar naaste concurrentes, van wie Henny Verdonck nog het dichtst bijkwam, reeds meer dan een half uur. Uitein delijk zouden daar achttien minuten van overblijven. Ook Thomas Steenvoorden schitterde in de Flevopolders rond Almere. Een prima twaalde plek viel hem ten deel. Voor Steen voorden de ik het hele jaar naar uitgeke ken. Ik ben echt verschrikke lijk blij". Steenvoorden klokte een tijd van 9.59.59. De Voorhouter Ronald War merdam werd in zijn eerste ul tra-triathlon 31ste. Na twee onderdelen bezette Warmer dam nog een achtste plaats. Zijn eindtijd bedroeg 10 uur 35 NIEUWKOOP Onder grote publieke belangstelling hebben Naaldwijker Nico Toussaint en Barend Huveneers (Berkel en Rodenrijs) gistermiddag de Ronde van Nieuwkoop gewonnen. Toussaint won het criterium door zich in de sprint van een grote kopgroep de snelste te tonen. De kopgroep bestond aanvankelijk uit tien man, die in het begin van de wedstrijd ontsnapten. Te gen het einde meldden zich echter nog twee groepen van dezelf de omvang vooraan. Leidenaar Alex Jansen kwam als achtste over de finish. Huveneers was oppermachtig in de wedstrijd KNETEMANNWINT, LUBBERDING GEBLESSEERD Lutke SchipholtL wint dameskoer: j LEIDEN Voorafgaand a n de profkoers reden twee m;,. zes dames eveneens een we strijd achter dernies. De p u meur verliep zonder prob 1 men; de dames waren na ?i loop enthousiast over hi kennismaking met de knett^ rende brommertjes. Winnar van de finale werd de Haag Sandy Lutke Schipholt. In renster van Van Duuren biet na een bekeken koers acht de rug van Joop ZijlaaTd M;| nique Knol en Monica de Wa voor. Voor de streekrenste Hanneke Lieverse en I ,j Koolloos was slechts een biji j weggelegd. j£ Simon Boot f voorlopig it trainer Zuiderkwartier LEIDEN Simon Boot z 1 voorlopig Zuiderkwartier tr; nen. De Leidse eersteklass zag aan het einde van de voi ge competitie Wim Niesii naar Maassluis vertrekken kon tot dusverre geen opvo ger vinden. Boot, die zelf t Zuiderkwartier korfbalt, blij de hoofdmacht trainen tot een nieuwe trainer van buite de vereniging is gevonden. bijzorfder gelukkig gekozen". Zodat ex-drager van de gele trui in de Tour Vincent Bar- teau, vervanger van de zieke Peter Winnen, weer op weg mocht met zijn eerder verwor ven voorsprong. Om natuur lijk te worden te ingelopen. Organisator Joop Riethoven vond na afloop steun bij Ger- Gangmaker Nop Koch en de gevallen Henk Lubber- ding doen hun beklag bij or ganisator Joop Riethoven. De uitgevallen Theo Smit (rechts) luistert mee. rie Knetemann met zijn uit spraak „dat valpartijen nu eenmaal onvermijdelijk zijn". Een onweerlegbaar feit, al zul len de broodrijders volgend jaar toch liever op een langer, minder snel parcours rijden. Een soort parcours dat echter niet in het centrum is te vin den zonder op onoverkomelij ke problemen te stuiten. PIETER EVELEIN LEIDEN Dat profcrite riums na afloop van de Tour de France als voor naamste doel hebben het publiek spektakel te bie den is bekend. Zaterdaga vond werden de paar dui zend toeschouwers van de Leidse profronde (achter dernies) op hun wenken bediend, maar de wijze waarop kon voor een be langrijk deel geen enthou siaste reacties teweeg brengen. Waar het de winnende eindsprint van Gerrie Knetemann betrof hij klopte Joop Zoete melk en René Pijnen was de show perfect, al had het publiek liever een in dezelfde bocht onderuit ge gaan. De één, niet-licentiehou- der Flip Tabeling, werd met een hoofdwond naar het zie kenhuis gebracht voor nader onderzoek, de ander, Swift- renner Paul van Steijn, kwam er met schaafwonden vanaf. Vandaar dat de broodrijders zich afvroegen of het wel ver antwoord was door te rijden. Het ultra-korte rondje van 600 meter bleek ongeschikt voor een wedstrijd achter dernies, waarbij de snelheden op kun nen lopen tot 70 kilometer per uur. De profs kozen eieren voor hun geld: wel doorrijden, maar dan in een aangepast tempo. Joop Zoetemelk daar over: „Je kunt het niet maken om het publiek in de kou te la ten staan, al is dit rondje niet zege van de wereldkam pioen gezien. De valpartij die daaraan vooraf ging liet echter een wrange nasmaak achter. Oorzaak was niet, zoals meest al, een overstekende toeschou wer het parcours was ge heel afgezet maar een dranghek dat ongelukkig stond opgesteld op een ver- keerszuil in de bocht van de Nieuwe Beestenmarkt en de 2e Binnenvestgracht. De gang maker van Henk Lubberding, Harm Smit, raakte met zijn derny een poot van het hek, vervolgens het verkeersbord op de verkeerszuil en ging on deruit. In zijn val sleurde hij de wegkapitein van de ploeg Post mee. Ook de gangmaker van Theo Smit kwam niet on geschonden uit de strijd. Bo vendien reed hij zijn demy to tal loss en moest Smit daarop de strijd staken. Lubberding haakte niet lang na de tweede start af met pijn in zijn zij. Het was niet de enige valpartij van de avond. In de vooraf gaande wedstrijd voor studen ten, gewonnen door Paul Kooijman, waren twee renners

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14