Jong talent op VPRO-tv Katharine Hepburn: van conflictmodel tot levensharmonie or TiADIO /TELEVISIE CetdaeSomcwt VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1986PAG1NA 15 de Vries resenteert eadline News ^aast jeuwsman "pap an Meekren die t* LVERSUM - Jan de gaat het tweede uwsprogramma van n ronica presenteren. Het •uwsprogramma dat Ve- ïica naast 'Nieuwslijn' it uitzenden, duurt een er bp half uur en wordt kelijks voorafgaand het half-zes-journaal de woensdagmiddag gezonden. programma heeft de titel ternational Headline ws Magazine' meegekre- en houdt het midden sen een journaal-achtig U Dgramma en een actualitei- irubriek. Het zal kort bin- n- en buitenlands nieuws informatie over sport, mode en show brengen. karakter van het pro- ima is in principe dus stuk lichter dan het half- •journaal van de NOS, bij opmerkelijke uwsfeiten, zal de redactie Headline News niet iromen om daar uitgebreid ïdacht aan te schenken, koste van eerder geplan- onderwerpen. Op euwsrijke' dagen kan He- ine dus een geduchte con- rent voor het half-zes- urnaal worden. Presenta- Jan de Vries is lange tijd iten beeld geweest: in de >irant-dagen van Veronica isenteerde hij samen met ina Visser de toenmalige ualiteitenrubriek 'Info'. dat dit programma werd jedoekt, speelde De Vries schatzoeker in het eerste zoen van 'Op Jacht Naar Schat', waarna hij bij Ve- ïica verdween om in de renigde Staten te gaan deren. Die studie heeft hij niddels voltooid en na een rtstondige baan bij de ÏRO, keert De Vries dit zoen dus weer terug bij onica. Verbakei chef Nos-info na ruzie bij Panoramiek HILVERSUM - Pieter de Vink en Fred Verbakei ruilen hun functies bij de NOS. Verbakei wordt de eindredacteur van de bui tenland-rubriek 'Panora miek', terwijl De Vink de zelfde functie krijgt, maar dan bij 'Het Capitool'. De Vink had voorheen de baan die Verbakei nu krijgt, terwijl Verbakei De Vink's oude baan overneemt. De reden voor deze opmerke lijke ruiling van banen ligt in een conflict tussen Pieter de Vink en de redactie van Pano ramiek. De redactie wilde een andere vorm van presentatie - die volledig in handen was van De Vink - en bovendien een formulewijziging. Het pro gramma zag gedurende de af gelopen periode haar kijk- en waarderingscijfers drastisch dalen. De Vink zag een formu lewijziging en verandering van presentatie echter niet zit ten. Het conflict hierover esca leerde zodanig, dat sommige redactieleden weigerden om verder nog met De Vink sa men te te werken. Fred Ver bakei zal zich niet alleen bezig gaan houden met de eindre dactie van Panoramiek. Met ingang van 1 september wordt hij chef van de afdeling actue le programma's bij de NOS. Dat betekent dat hij in die funktie 'de baas' is van De Vink. Bovendien zal Verbakei, samen met Maartje van Wee gen en Brugsma, de presenta tie van 'Het Capitool' op zich nemen. Wie 'Panoramiek' gaat presenteren, is nog niet be kend. De komende maand gaat de huidige Panoramiek- -redactie een week lang brain stormen over de toekomst van het programma. HILVERSUM Het Shaffy-theater in Amsterdam en de VPRO-televisie starten in november aanstaande met een serie van zes programma's getiteld „Het Lab". In Het Lab krijgt jong, onbekend talent voor en achter de camera de gelegenheid zich te manifesteren. Getracht zal worden bijzondere, vernieuwende en opmerkelij ke produkties op het gebied van theater, muziek, film en video te presenteren. Achter de camera zullen jonge televisiemakers worden opge leid. De medewerkers van het programma zullen vooral wor den gezocht op kunstacademies, theaterscholen en de Neder landse Film- en Televisie Academie. Elke aflevering zal over het algemeen bestaan uit meerdere onderdelen en in totaal ongeveer zestig minuten duren. Het Lab wordt geproduceerd vanuit het Shaffy-theater in Amster dam. Het zogeheten COBO, een pot waaruit experimentele co- produkties tussen televisie en andere kunstvormen worden be taald, heeft reeds een positief advies over Het Lab uitgebracht. De redaktie van Het Lab bestaat uit Dick Hauser (Shaffy) en Harry Hosman (VPRO). In een Katharine Hep- burn-cyclus van vijf films gedurende augustus zet NCRV-tv er morgen ge lijk twee op het scherm. Eerst in het begin van de avond om 20.10 uur op Ned. II „Guess who is co ming to dinner", waarna als nachtfilm om 23.10 uur „African Queen". Levensernst behoorde tot de grondtoon van Katharine Hepburn. Dat komt naar vo ren in veel van haar films. De acht uur-film morgen behan delt de rassendiscriminatie. Wij beoordeelden deze film eerder als van een schrijnen de thematiek. Zij staat hierin tegenover of liever naast Sid ney Poitier, als blank meisje die met een neger thuis komt. Hij is arts, maar gezien zijn huidskleur weinig aantrekke lijk als schoonzoon voor haar vader, Spencer Tracy. Uitein delijk wordt de keuze van de geliefden gerespecteerd, maar de hele film lang gaan alle maatschappelijke en menselij ke voors en tegens van een gemengd huwelijk tijdens een dinertje over tafel, gesprek ken met een teneur die type rend is voor het huidige Ame rika. Min of meer dezelfde thema tiek maar in meer avontuur lijke vorm treft men in „Afri can Queen". Daarin belandt Katharine via de zending in het oerwoud. Haar broer, een zendeling, wordt gedood. Op zichzelf aangewezen om in de bewoonde wereld terug te ko men klampt zij een avontu rier aan, een rol van Hump hrey Bogart. Zij zijn tot elkaar veroordeeld om het vege lijf te redden, maar dragen elkaar wederzijds een diepe minach ting toe. Zij vindt hem te ruig, hij haar te preuts. Samen moeten zij echter de gevaren klaren. Tijdens die vlucht om lijfsbehoud worden zij andere mensen met respect voor el kaar. Beiden maken een in nerlijke ontwikkeling door. Later deze maand volgen nog de films „Bringin' up baby" met een comediennerol naast Cary Grant over een ver strooide wetenschapper die door een iong meisje van zijn stuk wordt gebracht, „Adams rib" over een juristenechtpaar dat thuis anders tegenover el kaar staat dan in de rechtszaal waar zij verschillende belan gen verdedigen, en „Love among the ruins", waarin Laurence Olivier de advocaat speelt die een vrouw moet verdedigen voor wie hij eer der liefde koesterde. Harmonie Al Katharines films steunen op het conflictmodel tussen mensen, die door de ervarin gen van het leven zelf tot harmonie komen. Haar film talent leende zich daarvoor in het bijzonder. De nu biina 80- iarige filmster, die al haar hele leven als eigenzinnig staat omschreven, beschikt over dat merkwaardige ver mogen geheel in haar rol te kunnen verdwijnen. Net als heden ten dage Meryl Streep die in een rol een ander mens wordt, de mens die zij uit moet beelden. Staat Kathari ne tegenover Sidney Poitier, dan ziet men Sidney en de vrouw met wie hij te maken heeft, net als in de tweede film met Humphrey Bogart, die altijd en overal toch Humphrey zal blijven en niet als Katharine van binnen uit een gedaanteverandering on dergaat. Voor haar 45 rollen kreeg zij in een lang werkzaam leven vier Oscars, louter op grond van spelkwaliteit, want zij on derscheidde zich van beroem de Hollywood-sterren door buiten haar werk niet de aan dacht op zichzelf te vestigen. Het zogenaamde lobbyen, het je zelf verkopen in de wan delgangen, ging haar slecht af. Zij moest het helemaal hebben van haar talent, dat haar in sommige films in de steek liet, geflopte produkties, maar ook leidde tot klassie kers, waartoe beide films van morgenavond gerekend mo gen worden. Beroemde Hollywood-regis- seurs lieten met enige regel maat weten voor bepaalde filmonderwerpen niet buiten haar te kunnen. Was haar ei genzinnigheid spreekwoorde lijk en trad zij wel buiten de aanwijzingen van de regis seur, zij zocht en vond veelal een eigen invulling voor een bepaalde rol, zo geïntensi veerd bezig een karakter te etsen, dat regisseurs gaande het maken van de film zelf in verrukking raakten over haar invoelingsvermogen. Zij cre ëerde acterend herkenbare mensen bij voorkeur in nete lige levenssituaties, waarin die tegenover elkaar staan en samen naar een uitweg moe ten zoeken. Het is iuist deze aan mensen verstrekte opga ve waarom NCRV-tv haar werk koos voor een filmcy clus. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 AVRO 16.10 Mensen zoals jij en ik, se rie korte verhalen met Kees Brusse. 1. Schilderen in Ierland. 2. Een vrienden dienst. 3. Detrouwgetuige 17.05 Ik zag twee beren, kinder programma 17.20 Ontdek je plekje, serie over de schoonheid van stad en land. Vandaag: Zaanse Schans NOS 17.30 Vi6-Journaal AVRO 17.40 Paspesies, Leoni Jansen leest voor uit prentenboe ken en praat met kinderen 18.05 The red arrows, een show van het stunt-team van de Engelse Royal Air Force 18.10 Wind in de wilgen, kinder serie. Affl.: De avonturen van pad 19.00 Bas .Boris Bode, Duitse jeugdserie. Deel 9. (herh.) Rutger wordt door de in specteur nog steeds ver dacht van de schilderijen diefstal 19.25 Blokletters, spelprogram- ma. Presentatie: Fred Os- ter NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 Penmarric, Engelse serie. Afl. 10 en 11. Marcus en Hugh Castallack laten zich bij het leger inschrijven en worden naar Frankrijk ge zonden. Philip blijft de boerderij runnen maar voelt zich schuldig 22.15 Masada, historische serie. Deel 8. (slot), (herh.) De weersomstandigheden vallen in het voordeel uit voor Eleazar en de zijnen. De Romeinen worden be laagd door brand 23.00 AVR0'8 Televizier, met - aandacht voor het interna tionale terrorisme, gepre senteerd door Ria Bremer 23.30 AVRO's Sportpanorama. Presentatie: Jos Kuier 23.45 De jonge theatermakers, portretten van jonge thea termakers NOS 00.10 Journaal 00.15 Nieuws voor doven NEDERLAND2 RVU 17.00 Hoor je me?, serie over coma. Afl. 3: Artsen, ver pleegkundigen en zielzorg NOS 17.30 Studio Sport: W.K. Hoc key vanuit Amstelveen en W.K. Zwemmen vanuit Ma drid NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 19.00 Journaal KRO 19.12 KRO's Tekenfilmfestival 19.25 De verstekeling (The Sto waway), een Italiaans jon getje verschuilt zich op een schip naar Amerika. Één maal aangekomen, ontfer men een bakker en een pizzeria-eigenaar zich over hem 19.45 KRO's wereldcircus, hoogtepunten uit het 10e circus festival van Monte Carlo 20.45 Kapitein Courageous (Captain Courageous), Amerikaanse speelfilm (1977). Regie: Harvey Hart. Een klassiek verhaal over een rijke, verwende 15-ja- rige jongen. Tijdens zijn tocht naar Europa valt hij overboord van een luxe oceaanstomer. Hij wordt opgepikt door een Portu gese vissersboot waar hij zich leert te gedragen als een man NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Kenmerk special: Sudah, laat maar. Afl.: Van toen tot toekomst 23.28 Bericht van de Wilde Gan zen NOS 23.30 Nieuws voor doven KRO 23.35-01.25 De kapitein en de pop (Captains Doll), tv-film naar een verhaal van D.H. Lawrence. Met: Jeremy Irons, Gila von Weiters- hausen, Jane Lapotaire e.a. Regie: Claude What man. 1919. Alex Hepburn dient in Duitsland in het Britse leger. Hij heeft een Pools-Duitse maitresse, een gravin die In haar on derhoud voorziet door het maken van poppen. Als Alex's vrouw Evangeliner, die in Engeland verblijft, ter ore komt dat hij een verhouding heeft, komt ze naar Duitsland. Ze dreigt haar invloed aan te wen den zijn maitresse te laten deporteren. EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programme» overzicht 17.35 Kinderprogramma's: Tik Tak, Gigi 18.05 Europa Count Down. Popmo- 18.45 Weerbericht 18.50 Business News: The Headline Stories about European Busi ness 19.20 Weerbericht, programme- overzicht 19.30 Drama: 'El Jardin da Venus' 20.15 Documentaire: The painter W.J.M. Turner (1775-1851) Film van John Read over de creative gave van Turner, zijn moderne kijk en de Europese Inslag van zijn werk 21.05 Sport Reports. Hockey: Hol land Scotland en Australia England 22.40 World Watch, Weerbericht "jelgië^ RT 1 ,15(3 This ia Elvis. Gedramati- - seerde documentaire (1981) J van Malcolm Leo en Andrew Solt over het leven van Elvis Presley. Me): David Scott, Paul Boensch. Johnny Harra, Lau- rence Koller e.a. ^55 Journaal ~~Z] 00 Tik Tak, kleuterprogramma, (herh.) Plons, kinderprogramma, (herh.) 10 Prikballon, kinderserie over het maken van voorwerpen, animatie en een lied. Presenta tie: Francis Verdoodt, (herh.) 25 Dol op dansen (Dancing daze), zesdelige Australische serie met Meryll Tankart. Afl.: 2. De Green Sisters doen een auditie voor een reclame-spot 15 Uitzending door derden: Pro gramma van de Groene Om roep 40 Paardekoeraen, mededelin- 45 Journaal ste '0 Weerbericht ,15 (D Gewone mensen (Ordinary people). Amerikaanse speelfilm (1980). Met: Donald Suther land. Mary Tyler Moore. Judd Hirsch e.a. Redford debuteer de met deze film als regisseur en kreeg meteen een Oscar. De film kreeg er twee: de an-- dere was voor scenarioschrij ver Alvin Rakoff. Het verhaal gaat over Conrad, de zoon van. een nog al burgerlijk echtpaar, die een zelfmoordpoging on derneemt. Die mislukt. Wan neer hij besluit om eens met een psychiater te praten, wor den hem een aantal van zijn karaktertrekken en oorzaken daarvan duidelijk. !15 Filmportret: Hulde aan Billy Wilder (The American Film In stitute Salute to Billy Wilder), verslag van de uitreiking van de onderscheiding "Life achie vement award" die elk jaar aan een filmpersoonlijkheid wordt gegeven. Oit jaar de ac teur en regisseur Billy Wilder. Met vele gasten en filmfrag menten. Gastheer: Jack Lem- 0 25-23.45 Journaal, paardekoer- epe sen en Coda: Eens van Adri- aan Roland Holst st< ïl fBF 1 Mededelingen van de ONEm Ciné-vacances, gevarieerd kinderprogramma met Hon gaarse sprookjes: Dare, Dare Motus en de Smurfen Ce aoir, regionaal magazine Journaal. Aansl.: Minute Papil- Ion. consumentenrubriek. Van daag: Les talismans porte- bonheur Guerre en pays neutre, 6-deli- ge serie naar het boek 'Genè- ve appelle Moscou' van Drago Arsenijevic. Afl. 2: Anna. Met: Jacques Denis. Geneviève Mnich, Anna Prucnal. L'oeil des autres, serie buiten landse documentaires. Van daag: Les gestionnaires de la mort, Canadese documentaire over euthanasie Mu8iques en vacances: Jonge Franstalige solisten. Groot Omroep Symfonie Orkest van de RTL o.l.v. Louis de Fromet. m.m.v. Georges Lentz, viool (uit Luxemburg. Vioolconcert in d kl.t. opus 47. Slbe(ius Laatst* nieuws Een film-portret van regisseur Billy Wilder is te zien op BRT 1 om 22.15 uur. TV 5 16.05 Le pare régional des landes 16.30 Les enfants d'ailleurs. Docu mentaire 16.55 BZZ, kinderprogramma 17.00 Treize 17.50 Cabaret 18.40 Contes du fond des mars. Do cumentaire 18.55 Rétrostalgie 19.00 Le pare regional de la mon- tagne de Reims et de la fordt d'orient, documentaire 19.30 Les enfants d'ailleurs, docu mentaire over kinderen in Nieuw Guinea 19.55 BZZ, kinderprogramma 20.00 Georges Dandin ou le marl confondu. Stuk van Molière 21.15 Guy Lafitte a Bordeau, variété 21.45 Contes du tond des mere. Do cumentaire 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX CS The Simon Potter Show, met hits uit Amerika (3 The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) (3 The Amanda Redington Show (herh.) (3 The Nino Firetto Show (herh.) (3 The Martin Buchanan Show (herh.) (3 The Simon Potter Show (herh.) (3 Rox Box, tweetalig muziek programma in samenwerking met de RTBF. Presentatie: Ray Cokes (herh. van woensdag) 13 The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende (3 The Power Hour, hardrock- programma gepresenteerd door Amanda Redington en (3 Chart attack, overzicht van de Music Box top 40. gepre senteerd door Simon Potter (3 Non-stop dance hour, non stop videoclips om op te dan- 04.00 (3 Backtracks, een uur lang 'gouwe ouwen' 05.00 (3 OH the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 06.00-07.00 (3 The Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende iJDuitsland^ DUITSLAND 1 17.45 Tages8chau 17.55 Hier und Heute 18.14 Wiedereehen mit Graf Yoster, serie. Afl.: Johann hier und Jo- hann da 18.40 Musik vom Convoy 19.00 Der ganz normale Wahnsinn 19.57 Programma-overzicht 20.00 Tagesschau 20.15 Neptuns Tochter (Neptune's daughter). Amerikaanse speel film (1949) van Edward Buzzell met Esther Williams. Keenan Wynn. De onverslaanbare zwemster Eve Barrett probeert haar" zus te beschermen tegen een onweerstaanbare man. 21.45 Plusminus 22.30 Tagesthemen. 23.00 Sport8chau. Met o.a. Interna tionaal Atlethiek Toernooi IS- TAF 00.00 Ausgestossen (Odd Man Out), Engelse speelfilm (1946) van Carol Reed met James Mason. Robert Newton, Robert Beatty. Johnny McQueen, lid van de Ierse vrijheidsbeweging, raakt tijdens een overval op een fa- briekskas gewond. Hij slaat op de vlucht. 01.50 Tagesschau 01.55 Nachtgedanken. DUITSLAND 2 17.45 O Das TraumschiN, vakantie verhalen op zee. 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournat, 20.15 Geheimnis in Cornwall, mis daadfilm naar een idee van Carola Stoll. Met Silke Dor- now, Christine Wodetzky. Re gie: Michael Mackenroth. Eve lyn Carter gaat m op het aan bod van haar tante, Lady Wea- therfield, om haar te assisteren bij het uitwerken van de aante keningen van tien jaar archeo logisch onderzoek. 21.45 Heute-journal 22.10 Aspekte, cultureel magazine 22.50 Die Sport-Reportage 23.20 Hill Street Blues, Amerikaan se politieserie. Afl.: Herfstcol- lectie 23.35 Une étrange affaire. Franse speelfilm (1981), met Michel Piccoli, Nathalie Baye. Regie: Pierre Granier-Deferre. De nieuwe chef in een warenhuis zorgt voor een totale omme keer van de gang van zaken 01.15 Heute DUITSLAND 3 19.00 Aktuelle Stunde 20.00 Tagesschau 20.15 Ungezahmtes Verhalten, re portage over de in het wild le vende paarden van de Camar- 21.00 Das romantische Zeitalter, Serie over Romantiek. 21.45 Delie und Brenton, Australi sche serie naar de roman 'All the rivers run', van Nancy Cato. Afl.: 5 22.35 Sommer-Jazz: Subway heute: Joe Henderson - Joanne Brac- keen-Kwartet 23.25 W.K. Schaken: Kasparov - Karpov 23.55 Laafate nieuwe j Engeland BBC 1 16.45 Golf - Benson and Hedges 17.17 Regionaal nieuwe 17.20 Wait 'til your father géts home, serie. Afl.: The prowier 17.40 Heidi, serie met Katia Polletin. Afl.: A few surprises 18.05 Montreaux rock, muziekpro- greamma. Eerste aflevering van een velrdelige reeks frag menten van het rockfestival van Montreux. Presentatie: Mike Smith. Groepen: Queen, Colonel Abrams, Animotion, INXS, Julian Lennon, Level 42, Pet Shop Boys en Simply Red 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan, Praatprogramma met Terry Wogan 20.40 No place like home, Komische serie. Afl.: Who loves ya baby Laatste aflevering met William Gaunt. Patricia Garwood en Martin Clunes 21.10 The Colbys, Amerikaanse se rie. Afl.: The Wedding. 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weekend-weerbericht 22.30 In at the deep end: Afl.: One dog and his man. Vierdelige serie waarin een reporter een blitzopleiding krijgt in een be paalde discipline. In deze tweede aflevering volgt de ca mera Paul Heiney die zal deel nemen aan de Woburn Abbey Trial, een wedstrijd voor her dershonden 23.20 Omnibus at the Proms. Le Rossignol van Igor Stravinsky uitgevoerd door het BBC Sym phony Orchestra o.l.v. Ronald Zollman 00.15 Call me savage, Franse komi sche film (1969) van Jean-Paul Rappeneau. Met Yves Mon- tand en Catherine Deneuve. In een hotel in Venezuela zit de 48-jarige Fransman Martin te Catherine Deneuve speelt de hoofdrol in de Franse komi sche film „Le sauvage". BBC 1 om 00.15 uur. genieten van een schuimbad. Plotseling ziet hij een onbe kende via het balkon naar een aangrenzende hotelkamer klimmen. Daar grijpt de man een vrouw bij de keel die net haar haar staat te drogen 02.00 Weerbericht BBC 2 17.15 Golf: Benson Hedges Inter national Open vanuit Fulford 18.25 G3 Nieuwsoverzicht en weer- 18.30 King's Country, documentaire serie over bezienswaardighe den in Engeland. Afl.: Farm- 19.00 Danger route, Britse splonage- film (1968) van Seth Holt. Met: Richard Johnson. Carol Lynley, Een geheimagent ziet zich ge noodzaakt zijn eigen vriendin uit te schakelen 20.30 Ebony, Magazine. Presentatie: Vastiana Belfon. Gesprek met platenproducer Derek Bramble 21.00 The Great Egg race, spelpro- gramma. Afl.: The Crane. Pre sentatie: Heinz Wolff 21.30 Gardenera world, serie over tulnieren 22.00 My Music, muzikale serie 22.30 The Healing Arts. (7) Afl.: Bre aking barriers 23.20 R.A. Summer Exhibition. Overzicht van de werken van 1600 jonge kunstenaars van de Royal Academy. De exposi tie Is in Burlington House. 23.50 Newsnight 00.40-01.25 The Rockford Files, Amerikaanse detectiveserie met James Garner. Af.l: Bea- mer's last case. Jim is razend wanneer hij vaststelt dat hij tij dens zijn vakantie werd 'ver vangen' door een nep-detecti- ITV 16.00 Take the high road. 16.30 Sons and daughters. Australi sche reeks rond de families Palmer en Hamilton 17.00 Voor de jeugd 18.15 Cliff Richard 18.45 Nieuws en weer 19.00 About Anglia 20.00 Albion Market 20.30 Holiday on the buses. Film. 22.00 The Practice. Drama-serie rond gezondheidscentrum 23.00 Nieuws 23.30 Spitting Image 00.00 Family Plot. Amerikaanse Iro nische thriller (1976). Regie: Al fred Hitchcock (zijn laatste film). Harris Is een louche pa rapsychologisch medium. HiJ wordt betrokken bij eeri mord- complot. 02.15 Lost and found SKY CHANNEL 16.00 The Pat Sharp Show 16.45 Here comes the weekend 17.30 On Friday, met Gary Davies 18.30 The Tales of Wells Fargo. The hide Jumpers. 19.00 Dennis. Dennis and the Ham- Pher. Dennis denkt dat hij een hamster krijgt, maar vergist zich. Het dier blijkt heel ver nielzuchtig te zijn 19.30 The Flying Nun. The sister and the old salt. Zuster Bedrille redt een oude zeeman 20.00 The New Dick van Dyke Show. Guess who's coming to seder? Bernie doet het voorko men alsof zijn nieuwe vriendin Joods is. 20.30 The New Candid Camera Show 21.00 Vegas. Dead Ringer. Dan gaat op zoek naar een gestoorde 21.50 Wagon Train, The Conchita Vasquez Story. Flint loopt in de val die de mooi dochter van een Indianen opperhoofd voor hem heeft gezet. 22.40 Monsters of rock (herh.) 23.25 The great video race (herh.) 00.25-01.00 Pat Sharp Show (herh.) □3 Ondediteling via TeleTekst. GD Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwad/wit-uitzending. ■EZwad/wit-uitzending met on dediteling via TeleTekst. IS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondeditels. ■S Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwad/wit-uitzending in orginele versie met ondeditels. NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven FEDUCO 11.05 Telebord NOS 13.00 Nieuws voor doven MUSIC BOX 07.00 O Muziekprogramma's. The Power hour (07.00), Back tracks (08.00), Off the wall, met Steve Blacknell (09.00), Non stop dance hour (10.00), Chad attack, overzicht van de Music Box top 40 met Simon Potter (herh.) (11.00) en Private Eyes (12.00). DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Spodschau met o.a. Interna tionaal Atletiek Spodfeest IS- TAF 11.05 Umschau 11.25 Neptuns Tochter (Neptune's daughter), Amerikaanse speel film (1949) van Edward Buzzell (herh.) 12.55 Pereoverzicht DUITSLAND 2 10.30 0 Programma-overzicht 11.00 Herdenking van de 200e stert- dag van Frederik de Grote vanuit het kasteel Charlotten- burg. Met toespraken van Bondspresident Richard von Weiszacker en de burgemees ter van Berlijn, Eberhard Dlep- gen 12.30 Nachbarn in Europa, Indorma- tie en amusement voor buiten landers en Duitsers. (12.30 Griekenland. 13.00 Spanje. 13.30 Joegoslavië.) BBC 1 07.45-09.25 Open University 09.30 The Clangers, poppenserie 09.40 The Family Ness 09.45 The Saturday Picture Show 11.55 The Tresasure of Monte Cris- to, Engelse speelfilm (1960) van Robed S. Baker. 13.30 Grandstand: Nieuwsoverzicht, weerbericht, uitslagen, paarde- races vanuit Newburry en Golf: Benson Hedges Cup ITV 10.25 Get Fresh! 12.30 The Telebugs 13.00 ITN News 13.05 Saint and Gravsie 13.30 Wrestling SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory. Met Emily, In spector Gadget, Robinson Crusoe en Deputy Dawg 10.10 Elephant Boy, Afl.: Return Journey. Twee oudere vrouwen zien hun dromen In een nacht merrie veranderen wanneer ze hun ouderlijk huis nog een keer bezoeken. 12.00 The Pat Sharp Show RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 16.05 VARA: De Rode Draad. 17.30 Zuidelijk Afrika: Op weg naar morgen 18.05 VARA: Muziekprogramma. 19.02 AVRO: Teddy's Tip Tijd. 20.02 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 21.02 Water en vuur. 22.02 NCRV Vrijdag Spod. 23.00 NOS: Nieuws en mededelingen. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 16.03 Nederlandse adiestenparade. 17.03 De Nederlandstalige top tien 18.03 AVRO: Wordt vervolgd Radio- Zomereditie. 18.15 Minjon. 'Pas gevedd'. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 18.04 NOS: De Vakantiespits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.02 Countdown café RADIO 4 16.00 Crème du Baroque. 17.20 Vokaal 18.00 NOS: Nieuws. 18.02 Aspekten van de Kamermuziek. Klassieke piano muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Conced Podium. 21.10 Muziekspiegel. 22.00 Horizon. 2230 NOS Jazz RADIO 5 16.00 Telepoons. 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. 17.46 O.V.: De Nederlandse Antillen. 17.56 Mededelingen en Nieuws 18.10 EO: Totaal Zomers. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen REGIONAAL Radio Rijnmond leder uur na het ANP-nws regionaal nws. 16.30 Middagmagazine: Repodages, spel. weer, verkeer, cultuur en spod Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 17.00- 20.00 Lelden Lokaal. BRT 1 18.30 O. L. Vrouw Hemelvaad. 19.15 Toeterniettoe. Leuke deuntjes en verkeersinfo met Jan Sprengers. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus kod. 17.05 Radio twee. Een radioblok voor wie jong en/of jong van had is. 22.05 Country-side. 23.00 Nottumo, zachte muziek. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 16.35 Pianomuziek. 17.00 Kamermuziek. 18.10 Orgelmuziek. 19.00 Uit de romantiek. 20.00 Los Angeles Philharmonisch Orkest, m.m.v.: Barbara Hen dricks, sopraan, Maria Ewing, mezzosopraan. Jerry Hadley, tenor. David Thomas, bas en het Los Angeles Master Chora le. 1) Symfonie nr 90 in C. Haydn. 2) Sheherazade, Ravel. 3) Mis in c (KV 427), Mozad. 21.45 Kamermuziek. 23.00-23.45 Middelheim big bands. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. met om 08.06 en 13.06 TROS Aktua. 07.30 NOS: Nieuws. 1256 Mededelingen voor land- en tuinbouw.) RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Het muzikaal podret. 12.03 Wegens vakantie gesloten. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Gospel-rock live. 10.03 Popsjop. 11.30 Weerman Hans de Jong. 12.03 Los Vast Special. RADIO 4 08.00 NOS: Nieuws. 08.02 AVRO: Concedo mattlnale. 10.00 Caroline. 11.00 Grand Piano Festival. 12.00 VOO: Strauss en Co. RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Spodief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Basiseducatie. 09.45 Werken aan werk. 10.00 Taal van alledag. 10.15 EO: Muzikale fruitmand. 11.30 De besten van orkesten. 12.00 Nieuws. 12.05 Zie-zo-zomer. 1220 EO... in de regio. 1245 Vragen naar de weg. Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Cultureel magazine met agénda-inf., door Rianne van der Giessen. 11.00 Nieuws. 11.03 Het onderwerp van de week. documentair progr. met nwsachtergronden. 1200 Nieuws. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. Kritisch overzicht van de nieuwste platen. 11.03 Zomerzaterdag. Operettesn en musicals. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Wat doen we met het week end? Gevarieerd magazine over vakantie, vrije tijd en toe- 10.30 Klankband. Filmmuziek. 11.00 De Vlaamse top tien. 11.30 Tips voor de top. 1200 Top 30: nationale hitparade. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Ochtendconced (1). 1. Concer to in F voor piano en orkest. Boieldieu. 2. Duo voor harp en piano. Desargus. 3. I Palpiti opus 13, Paganini. 09.20 Ochtendconced (2). 1. Strijk- kwadet nr. 2 in d. Smetana. 2. Drie orkeststukken opus 6. 10.00 Gerard Walschap 80 (1). 11.00 Uit het grote muziekrepedoire. 1215 Koormuziek.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15