Het kleurrijke leven van Josephine Baker •RADIO/TELEVISIE CeidócGowtfl/nt VKIJDAG 8 AUGUSTUS 1986 PAGINA 8 JACHT OP PAPIERTJE VOL VERWIKKELINGEN HILVERSUM Meer nog dan hier geldt op de Ameri kaanse universitei ten „de jacht op het papiertje", het behaalde doctoraal, het moeizaam bij eengeschreven script dat toegang geeft tot de maat schappij en de be tere banen. De klassieke wijsheid:' niet voor de school, maar voor het le ven leren wij, staat daar op een niet al te hoog pitje. Hier over handelt „Paper Chase" van regisseur/scena rist James Bridges, die deze film situeert op de Harvard Universiteit, zaterdag als nachtfilm op KRO-tv op Ned. II om 22.45 uur. Deze film dateert uit '73, maar het verhaal moet vele tv-kijkers nog bekend zijn uit de gelijknamige tv-serie rond '80. Die was komisch opgezet, boven dien opgerekt naar aanleiding van het gegeven in de film. Hiervoor staat Bridges niet verantwoorde lijk. Hij werd wel gevraagd voor het maken van deze tv-serie, maar toen hij vernam er een kluchti ge toets aan te moeten geven, omdat tv-kijkers an dere eisen stellen dan bioscooppubliek, bedankte hij voor de eer. Film en tv-serie laten zich dan ook niet direct vergelijken. In de film draait het meer om de strijd om het bestaan. Rechtenstudent Hart (Timothy Bottoms), met als doel voor ogen het zo snel mogelijk behalen van het papiertje, stuit op een professor (John Houseman), die in zijn vak hoog staat aangeschreven. De filosofie van het redht slaat hij hoger aan dan feitelijke wetskennis, al staat het een uiteraard niet los van het ander. Zijn wijze van doceren ligt Hart niet Deze profes sor bouwt zijn colleges niet op uit weetjes, maar weidt liever uit over samenhangen, over oorzaken en gevolg en over interpretaties van wetsartikelen, die op het eerste gezicht niet voor de hand liggen, maar bij enig doordenken uitzicht bieden op een meer doordachte visie op het verschijnsel recht Hart moet hier niets van hebben en probeert uit handen en hooghartigheid van deze hooggeleerde heer te blijven. Op zich al een hele onderneming, maar dan wordt hij bovendien nog verliefd op de dochter van deze professor, een rol van Lindsay Wagner, ook bekend van de tv. De professor staat daar geenszins bij te juichen, omdat zijn dochter al getrouwd is met een man die bij de professor als profijtelijker genoteerd staat dan die schichtige student Dit leidt in deze film tot tal van verwik kelingen, waar uiteindelijk niemand ongeschonden uit te voorschijn komt. Zo heeft Bridges deze film dan ook bedoeld. Het ging hem nooit om opper vlakkige filmvertelsels. Hij staat ook voor films als „China syndrome" en „Urban cowboy", ook al van die samenlevingsverschijnselen, waarvan hij naar de diepere gronden zoekt. Bridges loopt daar niet zo gemakkelijk over heen als zijn collega's die voor de Amerikaanse tv werken. Nochtans ontstaat in het geval van „Paper Chase" een ietwat moeizame film, die diep gravend misschien wel teveel over hoop wil halen. Dit vooral met betrekking tot de rol van Lindsay Wagner, die als getrouwde vrouw met haar liefde voor de student en haar respect voor haar vader gevoelsmatig in wankel even wicht koord danst. De complicaties die dat oproept bij de student blijven ook de kijker niet bespaard. Maar dat de jacht op het papiertje en even snel carrière maken zich moeilijk laten rijmen met wat van oudsher onder studeren wordt verstaan, maakt deze film wel duidelijk. En dat stond voorop in de bedoelingen van Bridges. TON OLIEMULLER MAXWELL SMART KEERT TERUG OP SKY CHANNEL LONDEN Maxwell Smart, de perfecte persiflage op alle detec tive-series, keert vanaf twee september terug op Sky Chan nel. De populaire komiek Don Adams speelt de geheim agent, die aan het eind van de jaren zestig er telkens weer in slaagde alles mis te laten lopen als ge volg van zijn inventiviteit. Adams, die drie Emmy Awards kreeg voor zijn rol als Maxwell Smart, vindt in „Get Smart" de aantrekkelijke Barbara Feldon als „99" (Ninety Nine) aan zijn zijde. Met in zijn schoen een te lefoon en met de intelligentie van 99 bestrijdt hij op succesvol le wijze de niet aflatende stroom vijandelijke agenten. „Get Smart" maakt deel uit van de nieuwe winterprogramme- ring van Sky Channel. Vanaf 1 september brengt het satelliet station 23 nieuwe series, tien nieuwe tekenfilm-avonturen, honderd uur sport, en een nieu we serie zondagavond-films. Deadly Ernest keert, na een jaar afwezigheid, weer terug op het scherm met nieuwe griezel verhalen (elke zaterdag), terwijl zich een nieuwe video-jockey aandient: D.J. Kat. Het dier werd gemaakt door de mensen die verantwoordelijk zijn voor de poppen van „Spitting Ima ge". Het programma, dat dage lijks wordt uitgezonden, wordt opgenomen in de Loosdrechtse studio's van John de Mol en maakt deel uit van de tien-en- een-half uur die wekelijks door Sky Channel in Nederland wor den geproduceerd. De Australi sche komiek Paul Hogan pre senteert in het nieuwe seizoen elke dinsdag een half uur du rende show vol komische grap pen en gasten. Nieuw zijn o.m. de Australische reeks over kan goeroe „Skippy", de avonturen- serie „Double Deckers" over ze ven kinderen en een Londense bus en de drama-produktie „Cash Company". De Kromme op single HILVERSUM - Willem, de Kromme, van Hanegem heeft wat minder voetbal uit Mexico bekeken dan de gemiddelde voet balliefhebber. De oorzaak was dat hij vele uren in de studio doorbracht waar met hem de opnamen werden gemaakt voor zijn eer ste single. Deze verschijnt dezer dagen in de handel onder de titel „Don't Forget Me". Hij liet weten, dat het maken van een plaatje voor hem gold als een al jarenlange wens. Harry Nilsson schreef de tekst. Hans Vermeulen goot het in de vorm van een rockballade, hiertoe aangespoord door het van nature rauwe stemgeluid van Willemn. Op die manier kreeg Willem een heel eigen sound. De tv-kijker kan er zaterdagavond kennis van nemen in het programma „Voetballer van het jaar Ruud Gullit" op Ned. I om 21.15 uur. IMPONERENDE „CHASING A RAINBOW' HILVERSUM „Als de schijn werpers niet op haar gericht wa ren, was Josephine Baker oprecht, maar ook heel gecompliceerd. Voor haar collega's was ze echter een monster en zeker geen heili ge... wat zou dat vervelend zijn ge weest. Op het podium straalde ze als de zon. Dan kon het publiek zich koesteren in haar glorie, licht en warmte. Maar het was goed, dat een orkestbak Josephine van haar publiek scheidde, want anders hadden heel veel mensen lelijke brandwonden opgelopen". Dat zegt Jean-Claude Rouzard, die tijdens de laatste jaren van Josep hine's leven haar metgezel en ma nager was in „Chasing a Rain bow", de Engelse documentaire, die de VPRO zondag uitzendt (Ned. II om 22.32 uur). Het is een rake typering voor het ex-koormeisje uit St. Louis, dat vijftig jaar lang Parijs in haar ban hield met opvallende danspasjes, hoge vibrerende zang en een half naakt, slank en heel lenig lichaam, hetgeen heel opzichtig wordt ge toond in deze documentaire. Het portret geeft een imposant beeld van het leven van deze (om streden) legende. Hoewel maker Christopher Railing zijn bewonde ring voor Baker niet onder stoelen of banken steekt, is het geen hel dendicht geworden. Dankzij veelal uniek archiefmateriaal en inter views met mensen die haar per soonlijk hebben gekend, worden vooral haar artistieke prestaties belicht, maar worden haar ver richtingen tevens in een historisch perspectief geplaatst. Hierdoor wordt bijvoorbeeld duidelijk waar om Le Revue Nègre, waarmee ze in 1925 in Parijs arriveerde, zo'n succes werd. Het is echter niet al leen haar exotische uitstraling ge weest, die haar een vijftig jaar du rende carrière heeft verschaft. Het 'persoonlijke stempel dat ze drukte op de composities die ze zong, de onweerstaanbare ritmische vitali teit van haar dansen en haar heel eigen gevoel voor humor bezorg den Josephine een unieke plaats in de artiestenwereld. Wat dat betreft overtreft de docu mentaire elk boek dat over haar is geschreven, want hoe het ook on der woorden is gebracht, de uit straling die ze op het podium had, wordt alleen echt duidelijk als je naar de beelden kijkt. Uitputtend Samensteller Christopher Railing ondernam voor „Chasing a Rain bow" een uitputtende zoekactie naar materiaal. Hij kwam tenslotte thuis met stukjes celluloid, waar van het bestaan niet bekend was. In dit filmmateriaal ligt ook de kracht van dit portret. De opname waarin Josephine de fameuze „Ba nana dance" doet bijvoorbeeld werd in Amerika ontdekt. Hoewel het decor hetzelfde is als tijdens de uitvoering in de Folies Bergère werd het dansje speciaal opgeno men en ingekleurd. Dankzij de censuur is dit een heel kuise ver sie, want door de inkleuring heeft ze meer aan dan tijdens de Parijse uitvoeringen. Er valt heel veel over Josephine Baker te vertellen. De samenstel ler koos echter (ook vanwege de tijd) voor een gedegen vogelvlucht. Om de chronologie niet uit het oog Josephine Baker tijdens haar hoogtijdagen in Parijs. Haar metgezel was een luipaard, ledereen vroeg zich af wie van de twee eigenlijk het dier was. te verliezen en het commentaar te kunnen inpassen bij de beelden wordt een aantal zaken echter wat oppervlakkig behandeld. Wat was bijvoorbeeld precies haar verhou ding met generaal Peron? Troef Voor Josephine was haar lichaam haar grootste troef en deze komt uitgebreid in beeld (misschien zelf wat te veel, al werd ze voor veel vrouwen een soort voorvechtster in het conventionele Frankrijk). De danseres geloofde in talent en niet in discipline en dat eerste had ze, zo bewijzen de opnamen. Gesti muleerd door haar twee laatste echtgenotes (ze trouwde vier keer, waarvan twee keer voor haar vijf tiende) kon ze een ster worden, die het hevigst scheen in Parijs. De rest van de wereld (waaronder Amerika) volgde haar verrichtin gen met de nodige reserves. In het vooroorlogse Berlijn werd ze bij voorbeeld afgewezen. Dat had na tuurlijk ook met het opkomende Nationaal Socialisme te maken. Tenslotte had ze geen blauwe ogen en blond haar. In de oorlog nam ze actief deel aan het Franse verzet (vooral in Noord-Afrika) en kreeg daarvoor twee onderscheidingen: Films Er zijn beelden uit de twee films waarin ze speelde: „La Creole" waarin haar onnavolgbare timing, zang en gek doen goed uitkomen en het ambitieuze project „Prinses Tamtam", dat door te snelle over gangen en te commerciële grappen niets werd. Het laatste gedeelte van het por tret wordt vooral gevuld met de verwezenlijking van haar droom: elf kinderen uit verschillende de len van de wereld te adopteren. Ze noemde hen haar „Rainbow clan",. Die kinderen, van wie er twee commentaar leveren (Josephine komt zelf nergens in het portret aan het woord), werden opgevoed op een kasteel in de Dordogne. Dat ze als moeder een minder geslaag de rol speelde in het leven, wordt ook duidelijk. Het feit dat ze nooit succes heeft kunnen boeken in Amerika (haar eerste liefde), heeft Josephine haar hele leven dwars gezeten. Toch meent een vriend dat ze van blijd schap is gestorven. HANS PIËT ^Nederland^ NEDERLAND 1 AVRO 15.45 Country Camera (1), ze vendelige Engelse natuur filmserie over de West Country 16.10 m Mensen zoals jij en ik, serie korte verhalen van Herbert Reinecker met Kees Brusse in de hoofd rol. 1. Taxi in de regen. 2. Het Krediet. 3. Een dagje naar buiten (herh.) 16.55 Honderd Beroemde Schilderijen 17.05 Ik zag twee beren, kinder programma 17.20 Ontdek je plekje, serie over de schoonheid van stad en land. Afl.: Brielle NOS 17.30 V>6-Journaal AVRO 17.40 Paspesies, Leonl Jansen leest voor uit prentenboe ken en praat met kinderen 18.05 Wind in de wilgen, der tiendelige animatieserie. Afl. 7: Op trektocht 18.25 Minjon: Tussen wit en zwart, Minjonners zoeken de kleur in ons bestaan 19.00 Bas Boris Bode (8), Neder lands/Duitse jeugdserie. Inspecteur van Maarsen verdenkt Rutger van dief stal. Bas Boris, Rutger en Annette worden aan een verhoor onderworpen (herh.) 19.25 Blokletters, spelprogram- ma. Presentatie: Fred Os- ter NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 Penmarric (6 en 7), twaalf delige Engelse tv-serie naar de roman van Susan Howatch. Janna en Mark gaan scheiden. Tot groot verdriet van Janna worden de kinderen toegewezen aan Mark. Na de dood van Rose keert Mark terug naar Penmarric 22.15 Masada (7), achtdelige Amerikaanse historische serie. Als Silva erachter komt wat er gebeurt na de machtsovername van Pomponius Falco wordt hij woedend. De mensen op de berg Masada komen meer dan ooit dichter tot elkaar (herh.) 23.00 m AVRO's Televizier: Ter rorisme (1), tweedelige special over het internatio naal terrorisme, gepresen teerd door Ria Bremer 22.30 AVRO's Sportpanorama: Amsterdam 711-Toer- nooi, verslag van de ge speelde wedstrijden op de eerste dag van het jaarlijk se internationale voetbal toernooi 00.00 Jazz met Jacobs. Pim Ja cobs ontvangt jonge jazz musici NOS 00.30 Journaal 00.35 Nieuws voor doven ei^1 slechthorenden ia NEDERLAND2 RVU F 17.00-17.30 Hoor je me? (2). In?e formatieve serie over coma NOS P1 18.15 Nieuws voor doven slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaaijer den 18.30-18.45 Sesamstraat 19.00 Journaal VOO 19.12 Magnum, Amerikaansi misdaadserie. Afl.: Luthet Gillis: File 001. Magnum gaat op de universitei over zijn vak doceren, ontstaan problemen als df studenten met hun eerstr proefopdracht beginnen 20.00 Nederland Muzieklan<y muziekprogramma vanui Monnickendam. Presents tie: Erik de Zwart 20.50 Double take (1), tweedell ge Amerikaanse tv-filn van Jud Taylor, gebaseer» op William Bayer's best seller 'Switch'. Met o.a. Ri chard Crenna, Beverlj D'Angelo en Vincent Ba getta. Frank Janek, re chercheur bij de politie ii New York, brengt twe» moorden met elkaar in ver band. Hij wil in het breir van de moordenaar door dringen. Hiermee breng hij zichzelf en zijn vriendii in gevaar (slot: 23.35 uur) NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Kenmerk special: Tussei modelrevolutionairen wormen, film over het le ven in Cuba na de revolutlf 23.28 Bericht van de Wilde Gan zen NOS 23.30 Nieuws voor doven slechthorenden VOO 23.35-01.05 Double take (slot) tweedelige Amerikaans» tv-film van Jud Taylor (ver volg van de uitzending var 20.50 uur) EUROPA TV Kinderprogramma's, met o.a 'Tik Tak' en 'Gigi' Europa Countdown, popmu ziek met Adam Curry Weerbericht Business News, actualiteitei uit het Europese zakenleven Weerbericht, World Watch er programma-overzicht El Jardin de Venus, dertiende lige Spaanse serie naar verha len van de Maupassant, Boe cacio en Zayas. Afl. 11: El pre- venido enganado violante (2) Sail for Europe, documentaire Sport Reports. Stunt Challen ge 1983 and Giants of Brasil World Watch en weerbericht 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) 18.05 Plons, kinderprogramma (herh.) 18.10 Prikballon, kinderserie over het maken van voorwerpen, animatie en een lied. Presenta tie: Francis Verdoodt (herh.) 18.25 Dol op dansen (Dancing Daze, 1). zesdelige Australische serie over de Green Sisters, die naar de stad trekken in een appar tement bij de geheimzinnige Stephen Isaacs 19.15 E Comedy Capers: Avontuur om middernacht (Midnight Patrol), korte komische film met Snub Pollard 19.30 Uitzending door derden. Pro gramma van de liberale Radio- Omroep 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerbericht 20.20 Callan, Engelse speelfilm uit 1974 van Don Sharp. Met Ed ward Woodward, Eric Porter, Catherine Schell e.a. Ex-gehei- magent Callan kan weer in dienst komen als hij de zaken man Schneider vermoordt. Mears. een andere geheima gent, ziet Callan liever niet in de dienst terugkomen en wil hem dwarsbomen 22.00 Filmportret: George Stevens - A filmmakers journey (2), bio grafie van de regisseur, gerea liseerd door zijn zoon. Inter views met regisseurs, acteurs, actrices, medewerkers en frag menten uit de films 'Giant', 'A place in the sun", 'Shane' e.a. 22.500 Journaal en Coda. 'Vis', uit 'Aardewerk' van Hubert van Herreweghen RTBF 1 18.00 Mededelingen van de ONEM, vacaturebank 18.15 Ciné vaeanves, gevarieerd kinderprogramma met o.a. Hongaarse sprookjes, 'Dare, Dare Motus', 'De Smurfen', 'Dr. Snuggles' 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.30 Journaal 19.57 Minute Papilion, consumen tenrubriek met als onderwerp. Assurance et responsabilité ci vile familiale 20.00 Guerrs en pays neutre, zesde lige tv-serie naar het boek 'Ge- nève appelle Moscou' van Dra- go Arsenijevic. Met Jacques Denis, Geneviève Mnich, Anna Prucnal e.a. Regie: Philippe Lefebvre. Afl.1: Le directeur- résident 20.55 Marcinelle: Boi« du cazier (slot), tweedelige documentai reserie 22.10 Muaiquea en vacancee. Sym fonie Orkest van de RTBF o.l.v. Georges Dumortier m.m.v. so listen. Concert in D voor viool (KV 218), Mozart; Ouverture 'II signore Bruschino', Rossini en 'Boléro', Ravel 23.10 Laatste nieuws TV 5 16.05 Pare du Lubsron, documentai re 16.33 Les snfants d'ailleurs, docu mentaire over Bali 16.57 BZZ, kinderprogramma John Huston komt aan het woord in het tweede deel van het filmportret van regisseur George Stevens. BRT 1 om 22.00 uur. 17.56 Cahnt-flipper, amusements programma 18.39 Contes du fond des mera, in formatieve serie over wijn 19.00 Le pare regional du Corae, documentaire 19.27 Lea enfanta d'ailleura, docu mentaire over kinderen in Ka-, 19.53 Pollen, variétéprogramma 20.50 Boite aux lettres, literaire do cumentaire 21.45 Contea du fond des mera, do cumentaire 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 E The Simon Potter Show, met hits uit Amerika 18.00 E The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 S The Amanda Redington Show (herh.) 20.00 EThe Nino Firetto Show (herh.) 21.00 a The Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 EThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 E Rox Box, tweetalig muziek programma in samenwerking met de RTBF. Presentatie: Ray Cokes (herh. van woensdag) 00.00 E The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 01.00 E The Power Hour, hardrock- programma gepresenteerd door Amanda Redington en Dante 02.00 E Chart attack, overzicht van de Music Box top 40, gepre senteerd door Simon Potter 03.00 E Non-stop dance hour, non stop videoclips om op te dan sen 04.00 E Backtracks, een uur lang 'gouwe ouwen' 05.00 SOff the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 06.00-07.00 S The Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende CD Ondertiteling via TeleTekst. S Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzendlng. ■HZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Fluchtversuch, Duitse speel film uit 1975 met Tomislav Sa- vic, Hermina Pipinic, lliya Ivezic e.a. Regie: Vojtech Jasny. De twaalfjarige zoon van een gast arbeider in Wenen gaat er van door. In zijn moederland pro beert hij zich alleen te redden 17.35 So sing Kinder. De voetgan gers 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.14 Wiedersehen mit Graf Yoster, tv-serie. Afl.: Goldschatz ge- 18.40 Musik vom Convoy 19.00 Der ganz normale Wahnsinn 19.57 Heute im Ersten 20.00 ETagesschau 20.15 E GroOe Freiheit Nr. 7, Duitse speelfilm uit 1943/1944 met Hans Albers, Ilse Werner, Hans Söhnker e.a. Regie: Helmut Kautner. Een Zeeman beleeft vrolijke rijden op de Reeper- bahn in Hamburg. Als hij een vaste vriendin vindt, worden zijn verwachtingen niet vervuld 22.00 Gott und die Welt: Abbé Pier re. Een oude lompenverzame laar in het geweer tegen de nieuwe armoede in Frankrijk 22.30 Tagesthemen, met o.a. 'Be richt aus Bonn', parlementair nieuws 23.00 Heut abend..., de ARD-talk- show met Joachim Fuchsber- ger. Gast: Jürgen von der Up- pe 23.45 Die Ballade von Gregorio Cor- tez (The Ballad of Gregorio Cortez). Amerikaanse speelfilm uit 1983 met Edward James Olmos. Tim Scott en Pepe Ser- na. Regie: Robert M. Young. Gregorio Cortez schiet in Texas een sheriff uit zelfverde diging neer. Hij slaat op de vlucht voor zijn achtervolgers 01.25 Tagesschau 01.30 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 14.55 Das Rennen gegen die Sonne (Against a crooked sky), Ame rikaanse speelfilm uit 1976 van Earl Bellamy. Met Jewel Blanch, Steward Peterson, Shannon Farnon e.a. 16.20 Ferienkalender, gevarieerd programma 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann. De tropen dicht bij huis: Botanische tui nen in Duitsland 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 EDas Traumsehiff, serie met vakantieverhalen op zee 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjoumal, reportages van buitenlandse correspon denten 20.15 Derrick, Duitse politieserie met Horst Tappert, Fritz Wepper, Friedrich von Thun e.a. Afl.: Der Fall Weidau. Niemand kan de dood van de negentienjari ge Klaus verklaren. Een vergif tigde bonbon en een tweede ongeluk leidt Derrick naar de oplossing 21.15 Vorsicht Fallot De recherche geeft adviezen ter voorkoming van misdrijven 21.45 Heute-journal 22.10 Aspekte, cultureel magazine 22.50 Die Sport-Reportage 23.20 Polizeirevier Hill Street (Hill Street Blues). Amerikaanse po litieserie. Afl.: Schmutzige Fin ger 00.05 The Monte Carlo Story, Itali aanse speelfilm uit 1956 met Mariène Dietrich, Vittorio De Slca, Arthur O'Connell, e.a. Regie: Samuel A. Taylor. Graaf Dino della Fiaba Is verslaafd aan het gokken. Zijn relatie met een markiezin brengt geen financiële verlichting. Een laat ste avond in de speelzaal doet het geld echter weer binnen stromen 01.40 Heute DUITSLAND 3 18.30 Die kleine Fussbatlelf und ihre Nöte, kinderserie. Afl.4: De speeltuin 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws, sport, weekend-weerbericht en Blick- punkt Düsseldorf 20.00 Tagesschau 20.15 Abenteuer Natur. 'Lebensele- ment Süsswasser', reportage over rivieren en meren 21.00 Das romantische Zeitalter, documentaireserie over de Ro mantiek. Afl.: Die Faszination des Todes 21.45 Delia und Brenton (4), Austra lische tv-serie naar de roman 'All the rivers run', van Nancy Cato. Met Sigrid Thornton. John Waters, Charles Tingwell e.a. 22.35 Sommer-Jazz. Subway heute: Lou Donaldson-Kw(artet (herh.) 23.30 WK Schaken '86 00.00 Laatste nieuws Richard Crenna en Beverly D'Angelo in de Amerikaanse tweeluik „Doubletake". Ned. 2 om 20.45 uur. BBC 1 Fame, Amerikaanse tv-serie Journaal en weerbericht London Plus, regionaal maga- Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan No place like home, tv-serie. Afl.: Don't tell mother E Dynasty, Amerikaanse tv- serie. Afl.: The trial (2) Journaal, regionaal nieuws en weekend-weerbericht Eln at the deep end, vierdeli ge documentaireserie. Afl.: Opera Singer Omnibus at the proms The Late film: Sunshine, Ame rikaanse speelfilm uit 1973 van Joseph Sarent. Met o.a. Chris- ta Raines, Cliff DeYoung en Brenda Vaccaro Weerbericht BBC 2 17.25 Cricket Tweede testmatch Nieuw Zeeland - Engeland, Trent Bridge 19.10 Crime club, Amerikaanse speelfilm uit 1973 met Lloyd Bridges. Paul Burke, Victor Bu- ono e.a. Regie: David Lowell 20.20 Tekenfilm 20.30 Ebony 21.00 The Great Egg race, spelpro- gramma 21.30 Gardener's world, serie over tuinieren 22.00 My Muaic: Steve Race, muzi kale serie 22.30 EThe Healing Arts, negende- lige documentaireserie over al ternatieve geneeswijzen. Afl.: Family Doctor 23.20 Cricket, samenvatting 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01.35 The Rockford files, Amerikaanse speelfilm uit 1974 met James Garner, Lindsay Wagner, William Smith e.a. Re gie: Richard T. Heffron ITV 17.00 Kinderprogramma's 18.15 Informatief programma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 20.00 Albion market 20.30 IAC atletiekwedstrijden, van uit Crystal Palace 22.00 The practice, dramaserie rond een gezondheidscentrum 23.00 Nieuws 23.30 Spitting image, satirisch pop- penprogramma 00.00 A touch of love, Amerikaanse tv-film 02.00 Janice Harvey sings SKY CHANNEL 17.30 E Live on Friday 18.30 The Tales of Wells Fargo 19.00 E Dennis 19.30 The Flying Nun 20.00 The New Dick van Dyke Show. Afl.: Sobriety Test 20.30 The New Candid Camera Show 21.00 Vegaa. Afl.: Seek and Destroy 22.00 1988 PGA Champignonship Golf, rechstreeks verslag van uit Toledo, Ohio 00.00-00.50 Wagon Train Mary Lou Retton presenteert het fitness-programma „Eating Right - Feeling Fit". Sky Chan nel om.10.10 uur. MUSIC BOX 07.00 E The Power Hour 08.00 E Backtracks, een uur lang 'gouwe ouwen' 09.00 E Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 10.00 E Non-stop dance hour 11.00 B Chart attack, overzicht van de Music Box top 40, gepre senteerd door Simon Potter 12.00 B Private eyes, muzlekspeclal 13.00 E Herhalingen DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe men 10.23 Die Sport-Reportage 10.55 Den Rauchern blëat der Qua lm ina Gesicht, documentaire 11.40 Vorsicht, Fallel 12.10 Aualandjournal 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Programma-weekoverzicht DUITSLAND 2 11.30 E Programma-overzicht 12.00-14.00 Nachbam in Europa, In formatie en amusement voor buitenlanders en Duitsers BBC 1 07.45 Open University 09.30 The Clangers, poppenserie 09.40 The Family Ness 09.45 The Saturday Picture Show 11.55-18.05 Grandstand, sporimaga- zlne SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine mei o.a. 'Emily', 'Inspector Gadget', 'He-man and the Masters ot the Univer se' en 'Moby Dlck'. Om 10.10 Eating Right - Feeling Fit, ge presenteerd door Mary Lou Retton en Bruce Jenner. Om 10.35 The Elephant Boy 12.00 E The Pat Sharp Show 12.45 E Jump, met Tony Blackburn 13.35 B The great video-race ITV 07.25 TV-AM, ontbijttelevisle 10.25 Get fresh 12.30 Telebugs 13.00 Nieuws 13.05 Woestelen 14.00 Hell drivers RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.30 VARA: Zuidelijk Afrika: Op weg naar morgen. 18.05 Muziekprogramma. 19.02 AVRO: Teddy's Tip Tijd. 20.02 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 21.02 Water en vuur. 22.02 NCRV Vrijdag Sport. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 AVRO: Wordt vervolgd Radio- Zomereditie. 18.15 Minjon. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Vakantiespits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.02 Countdown café. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspekten van de Kamer muziek. Holland Festival: Schönberg Kwartet met sol. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium: BBC Symfonie Orkest. 22.00 Horizon. 22.30 NOS Jazz. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 EO: Totaal Zomers. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.00-20.00 Leiden Lokaal. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Cocktail. Rustige muziek. 20.03 Imago: Jongeren magazine. 22.10 Hangmat. 23^0-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee. 22.05 Country-Side. 23.00 Notturno. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel en weerbericht. 18^0 Irina Zaritskaya (piano) speelt Kabelewski. 19.00 Kroniek 2 Met een ezelin door de Cevennes (herhaling) (1), Fred van Leeuwen, rekon- strueert" de Ceveness-reis die Robert Louis Stevenson in 1878 maakte en beschreef in zijn reisverhaal „Travels with a Donkey". 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Llszt-concert door het koor schoonheid Genk. Daarna ka mermuziek: 1. Trio opus 1 nr. 1 in fis (1841), Cesar Franck. 2. Sonate in d voor altviool en piano. Michael Glinka. 23.00 Middelheim big bands. Het BRT-J.O. met arrangementen van Jerry van Rooyen. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03-17.00 TROS: TROS Nieuwi Show. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Het muzikaal portret. 12.03 Wegens vakantie gesloten. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen* 15.03 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non-stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Concerto mattinale. 10.00 Caroline. 11.00 Odeion Blazersensemble. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Basiseducatie. Les 2 09.45 Werken aan werk. Afl.: 14. 10.00 Taal van alledag. Les 17. 10.15 EO: Muzikale fruitmand. 11.30 De besten van orkesten. 12.00 Nieuws. 1205 Zie-zo-zomer. 12^0 EO... in de regio. 1245 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Opo Doro (open deur). 13.30 Kayen Rasja (Er is hoop). 13^45 lyi haberler (Goed nieuws). 14.00 NOS: Homonos. 14.30 VPRO: Euroburo. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.0 Cultureel magazine. 11.00 Nieuws 11.03 Het onderwerp van de week 1200 Nieuws. 1203 Wat Nu Weer? BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Voel je thuis. 10.03 Onze keus. 11.03 Zomerzaterdag. Operettemu ziek. 13.15 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Wat doen we met het weekJ end? 10.03 Klankband: filmmuziek. 11.00 De Vlaamse top tien. 11.30 Tips voor de top. 1200 Top 30. De nationale hitparade 14.00 Radio Rijswijck popradio. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Ochtendconcert (1). 1. Trio Ir g, opus 63 voor fluit, cello en piano. Carl Maria Von Weber, 2. Symfonie In Es. opus 35, nr, 5. Luigi Boccherini. 09.20 Ochtendconcert (2). 1. Polonai se uit het ballet „Het verhaal van Honza". Oskat Nebdal. 2. Sonate voor viool en plana Leos Janacek. 3. Dansen uil Maroszek. Zoltan Kodaly. 10,00 Woordprogramma. André De medts 80 (2). 11.00 Uit het grote muziekrepertoire 1215 Koormuziek. 13.15 Nieuwigheden uit de BRT-dl» cotheek.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 8