Freek van der Capellen verslaat Stefan Faas TENNIS CIRCUIT Dynamo Kiev krijgt geen rust sportprogramma sportuitslagen Gerard Kleinveld niet te kloppen in Ronde van Nootdorp Loosduinen tegen oud-internationals Tien équipes bij CHIO in Rotterdam Atletiekploeg voor drielandenwedstrijd FC Utrecht klopt 's-Gravenzandse SV HTORT £eidóc©pm<uvt VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1986 PAGINA 7 Jan de Nijs alsnog in eindstrijd fcURICH Oud- bereldkampioen fan de Nijs heeft jich via de herkan singen alsnog ge plaatst voor de fina- van het wereld kampioenschap voor gmateur-stayers in ^ilrich. Ook de Itali aanse titelverdedi ger Roberto Dotti kwam via de her kansing in de eind strijd, die vanavond pp de Oerlikon-baan wordt gehouden. i Hoog bezoek Op de velden van de vereniging Oranje Blauw aan de Gunter- steinweg en in het nabijgelegen conferentiecentrum Overvoorde 1 organiseert de Haagse Voetbal Bond deze week een jeugd kamp voor spelers van tien tot veertien jaar. De circa zeventig deelnemers kregen gisteren hoog bezoek. De vrijwel voltalli ge selectie van Feyenoord kwam een kijkje nemen en deelde en passant de nodige adviezen uit. De jonge voetbal lers kijken hier dan ook zeer geïnteresseerd naar de Rotter damse profs. Feyenoord's as sistent-trainer Wim Jansen en HVB-coach Louis Krikke (op de rug gezien) leidden het geheel In de bedoelde banen. Agassi verrast Mayotte STRATTON MOUNTAIN André Agassi, een 16-jarige Amerikaan, heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi in Stratton Mountain voor een verrassing gezorgd door Tim Mayotte uit te schakelen. Agassi, niet bij de eerste 200 van de wereld gerangschikt, trof een matig spelende May otte: 4-6, 6-4, 6-2. Martin Lau- rendeau uit Canada was de tweede man die uit het kwali ficatietoernooi de derde ronde haalde. Laurendeau (21), de nummer 416 op de wereld ranglijst, kwam uit kansloze positie terug in zijn partij met Paul Annacone: 6-3, 4-6, 9-7. Heren zesde bij WK racquetball ORLANDO Tijdens de wereldkampioenschappen in Orlando, in de Amerikaanse staat Florida, is de Neder landse herenploeg als zesde geëindigd. Na een zege van 3-1 op Costa Rica volgde een nederlaag met dezelfde cij fers tegen Japan. De Neder landse dames werden zeven de door eerst van Ierland te verliezen met 4-0 en vervol gens Frankrijk met 3-1 te verslaan. Canada werd we reldkampioen bij de heren, de Verenigde Staten zege vierde bij de dames. QUICK-FEYENOORD VERVROEGD NAAR 19 AUGUSTUS DEN HAAG De vriendschappelijke ont moeting tussen Quick en Feyenoord zal op 19 augustus worden gespeeld. Het duel ter gelegenheid van het 90-jarige bestaan van de Haagse tweedeklasser stond aanvankelijk op 2 september, maar Feyenoord moet één dag later voor de competitie bij Roda JC aantreden. Het tweede elftal van FC Den Haag toonde gisteravond weinig medelijden van het in de tweede klasse van de zondag HVB uitkomende DZS, dat met 15-0 volle dig aan flarden werd geschoten. De overige resultaten van gisteravond waren: ADO- DRL 1-2, RKAVV-HVV 6-1, Spoorwijk-Ce- leritas 1-5, VDS-Duindorp SV 3-1, Paraat- landelijke jeugd Feyenoord 2-5, VIOS A 1- landelijke jeugd RVC 1-2. Helene Aubert zeventiende CEDAR VALLEY Tine- ke Bartels is met het paard Olympic Duco als negende geëindigd in een voorproef intermediair II voor de we reldkampioenschappen dres suur in het Canadese Cedar Valley. De proef leverde een overwinning op voor de Francaise Margit Otto-Ore- pin. Met haar paard Corlan- dus kwam ze tot een totaal van 1456 punten. Bartels haalde 1376 punten. Bert Rutten eindigde als 15e met Nobby op 1346 punten. Hele ne Aubert en Mister X wer den 17e van de 32 deelne mers met 1341 punten. LEIDEN Zo ongecon centreerd als Freek van der Capellen op Room burg tegen Stefan Faas. stond spelen, zo gebrand op de zege was de jongste Van der Capellen giste ren op Zee en Duin tegen de Nieuwvenneper. Opgejut door zijn omgeving die bij hoog en laag volhield, dat hij nooit van de districts kampioen kon winnen hij zou geen vechtlust hebben wilde de Unicummer in de vliegende storm het tegendeel bewijzen. Dat lukte Van der Capellen, mede omdat hij het advies van de Katwijkse „wind-deskundige" Maarten Lugthart om de bal gewoon in het spel te houden, niet in de wind sloeg. Doordat anders zo taktische Faas constant wilde scoren op de eerst per onge luk en later bewust half court geslagen ballen van Van der Capellen en daarbij veel fou ten maakte, sloot de Leider dorper de eerste set met 6-1 af. In de tweede set kwam Faas terug van 2-5 naar 4- 5, maar moest toch toezien hoe Van der Capellen na een lan ge laatste game met wisselen de kansen voor de eerste keer in drie confrontaties de winst pakte en zo de eerste halve fi nalist werd. Mike Oosterveen en Frans Grimbergen voegden zich als laatsten bij de acht sterksten op Zee en Duin. Terwijl de papieren favoriet zich „ins loeg" tegen Mister Katwijk Waldo Jansen, deed Grimber- gen hetzelfde tegen Ton Luykx. Voor Margot van Overloop en Tine Langeveld was die fase van inslaan in de Ceidóc Soinant eerste ronden voorbij. Met name Tine Langeveld moest er tegenaan. Tegen Jacobine van der Dussen speelde de Al- phense weer een van haar be ruchte lange partijen, die pas na 3-6, 6-3, 7-5 in haar voor deel beslecht werd. Ook Van Overloop moest drie sets lang zwoegen voordat zij langs Ma rijke Guyt glipte: 4-6, 6-3, 6-4. Minder problemen ondervon den Paul Wisselink, Pieter Guyt en Marco Vlieland om de volgende ronde, de halve finale, van het herenenkel spel D te behalen. Favoriet Wisselink deed dat wel heel overtuigend door Jan van der Marei gameloos van het gra vel te spelen. Nieuw Vennep Henk Burger is de eerste hal ve finalist in het HEB1 door niet de verwachte tegenstan der, de vierde geplaatste Ger- ben Zuydam, maar Zuydam's overwinnaar Jean Marc van Maren met 7-5, 6-3 te ver slaan. De dames in dezelfde klasse zagen Astrid Bouw ver rassend winnen van hoofd klasser Esmier Hoogendoorn. De nieuwe Unicum-troef mag het in de halve finale opne men tegen de sterke Brenda Schultz, die van Madeion Verdegaal won en een w.o. kreeg van Birgit Pardoel. In de andere helft zijn de dames nog niet zover. Xandra Wel- ler, die met tweemaal 6-1 won van Esther Veldt, moet om de laatste vier te bereiken Mi randa van Dijk aftroeven. De andere kwart gaat tussen Mi riam de Groot en Sacha Schultz, die Katja Nelis eron der hield. Bij de B2-dames blijft Bionda Zonderop aan de winnende hand. Zonderop be haalde de kwart na de 7-5, 6-4 winst op Esther Veldt. Zijn de „Leidenaren" in de laatste fase van het HEB1 af wezig, in het HEB2 doen de spelers uit district Leiden nog volop mee. Mark Nagelker- ken (6-1, 7-5 tegen Rogier Liefbroer), Frank Liefbroer (6-1, 7-5 tegen Richard Os kam) en Fred van Trigt, die Karl van Uden in drie sets de baas bleef, hielden de Leidse eer hoog en plaatsten zich bij de laatste acht. Een ronde verder reeds is C-speler Mar co van Trigt. Peter Grimber gen maakte het de nummer een van het HEC1 een set knap lastig, maar moest toch zwichten: 3-6, 6-2, 3-6. Op merkelijk waren hier de zeges van Marcel van Paridon en Erik Bakker, die in het HEC2 won van Bob van Overloop, over respectievelijk Sjoerd van der Mark (3) en Philip Nagtegeller (7). Drie Klaver Drie toernooi Afgaande op het feit dat bij de enkelspelen in C alle halve fi nalisten reeds bekend zijn, lijkt het of het stevig gespon sorde Zoeterwoudse toernooi voor de wedstrijdleiding (Jo- han en Tiny van Velzen en Esther Pley) een gelopen zaak is. Als het drietal in de reste rende dagen echter evenveel driesetters krijgt te verwer ken als gisteren, dan komt men nog behoorlijk in de pro blemen. Zo moest de plaatse lijke favoriet Harold van Of feren langer dan verwacht te gen Eelco van Adrichem op het Mateco verblijven (6-3, 1- 6, 6-1) en had Ruud van der Voort het nog zwaar tegen Tim Bavelaar, die eerder Hoekstra versloeg. Het veld verloor de als vierde geplaat ste Marcel Lolling, die in drieën verloor van Charles Gerrits. De enige tweesetter leverde Hans van Bijsterveldt, die ook in het herendubbel met Maarten van Hage de halve eindstrijd behaalde, af tegen Cees van Velzen. Stefa- nie Hartkoorn verraste door als D-speelster de halve finale binnen te wandelen na de 6-3, 6-2 winst tegen Bernadet Kortmann (2). Haar Waddinx- veense plaatsgenote Cora San ders kon het goede voorbeeld niet volgen en verloor in straight sets van de als eerste geplaatste Joan Zonnevylle. De enkelende D-dames zagen Claudine van der Ven verder Harold van Offeren moest tegen Eelco van Adrichem weliswaar drie sets op de eigen Zoeterwoudse Mateco-banen verblijven, maar bereikte de halve finale wel. kans te laten. Een andere Me ren wijker, Jos Vergeest, had lang werk nodig tegen Paul Drok (2), maar de moeite was niet tevergeefs, want na 4-6, 7-5, 7-6 bereikte Vergeest de halve finale bij de twaalfjari ge jongens. Bij de veertienjari ge jongens vestigde Edwin Leunissen de aandacht op zich door Diederik de Leur (4) met 7-6, 6-4 te verslaan. Club genote Claudia Witteman mag zich de eerste finaliste noe men. De De Munnik-speelster kwam tegen Wendy Ter wijn niet in de problemen: 6-3, 6-1. De Merenwijk Dat er in de eindronden van een toernooi vaak spelers van de organiserende vereniging te zien zijn, is normaal, omdat er relatief gezien nu eenmaal veel eigen spelers inschrijven. Maar dat er bij de oudste jon gens drie Merenwijkers zich bij laatste vier plaatsten, is toch wel opmerkelijk. Wel licht de meest onverwachte speler van dat Leidse drietal is Erwin Breedeveld, die dit seizoen zijn visitekaartje nog nergens had afgegeven, maar het toch maar presteerde om de nummer een van de plaat singslijst, Alexander Diehl, van het park te spelen. Bree develd inspireerde met zijn prestatie Danny Lesquilier, die Sohail Moussavi (2) in het gravel liet bijten. Mare Prins was een „logische" halve fina list. Prins (3) versloeg Ray mond Poots. Robert van der Salm gooide roet in het Me- renwijks eten door de vierde man, Carlos Jongmans geen Nij verdal De Leidse afvaardiging bij het internationale jeugdtoernooi in Nijverdal heeft onder lei ding van DTL Peter Klein uitstekende prestaties neerge legd. Zowel Heieen van den Berg als Kees Jan Schuylen- burg en Erik Snellenberg be reikten in hun leeftijdsklassen de halve finales. Het drietal boert ook goed in de dubbels. Daarin werd zelfs al de fina les bereikt. ARNOLD VAN DER CAPELLEN NOOTDORP Oud-Tour de Francewinnaar en geboren Noot dorper Jan Janssen verzorgde gisteravond in samenwerking met burgemeester mr. Jos Waals het startschot van de Ronde van Nootdorp. Dit keer was de ronde alleen voor liefhebbers en ve teranen. Onder grote publieke belangstelling won Gerard Klein heid uit Lisse de 50 kilometer. Hij maakte deel uit van een kop- iroepje van drie renners. Gerard Bouwman uit bet Brabantse peffen werd tweede voor de Hagenaar Joost Wennekes. Winnaar Gerard Kleinveld was erg aktief en was bij meerdere ontsnappingen van de partij. Hij had niet veel moeite de sprint van het trio te winnen. Tweede aankomende Gerrit Bouwman: „Ik ben tevreden. Ik kan nu eenmaal niet sprinten en was daar om blij dat ik Joost Wennekes nog voor kon blijven". Voor de laatste was de Ronde van Nootdorp een goede voorbereiding voor de Ronde van Luxemburg waar hij binnenkort aan de start zal verschijnen. Kees Duivenvoorden (Noordwijkerhout) werd vierde voor Evert Diepeveen (Kockengen), Kees Lansbergen (Delfgauw) en de plaatselijke favoriet Peter van Venrooij. Ton Rozema uit Pijnac- ker werd negende voor Frans van Helden uit Gouda. Vanavond komen de liefhebbers/ veteranen aan de start in Haagse Gaslaan. DEN HAAG Zaterdag-vierdeklasser Loosduinen viert op 1 september het 50-jarig bestaan. Bij de oprichting beschikte de ju bilaris over slechts twee elftallen, dat op de dag van vandaag is uitgegroeid tot negen tien teams. Voorts kwam een jeugdafde ling van de grond zodat Loosduinen thans als een gezonde vere niging te boek staat. Op het Madestein-complex kan de club bo vendien over een fraaie accommodatie beschikken. Het eerste elftal van Loosduinen speelt zaterdag een juUileum- wedstrijd tegen een elftal van oud-internationals, waarvan Joop Stoffelen de coach is. De „sterren van weleer" zijn: doelman Heinz Stuy, Piet de Zoete (oud-speler van Loosduinen), Lex Schoenmaker, Sjaak Swart, Frans Bouwmeester, Piet de Vries, Nol Heijerman, John Rep, Hugo Hovenkamp, Rob Rensenbrink en Ruud Geels. Om 14.30 uur wordt de bal aan het rollen ge bracht. Vooraf, om 12.30 uur, spelen de C-jeugdteams van Loos duinen en Sparta tegen elkaar. Oefencampagne De oefencampagne van de amateur-voetballers gaat ook dit weekeinde gestaag voort. RVC werkt morgen en zondag een toernooi te Nieuwenhoorn af. Daar komen ook de reserve-elftal len van Sparta, SVV en Excelsior opdraven alsmede Xerxes, CVV en nog veel meer teams. De jeugd van FC Den Haag doet mee aan een toernooi bij PEC Zwolle. De Haring-wedstrijden van Scheveningen beginnen morgen voor de zaterdag-afdeling. Om 14.00 uur komt PPSC naar Houtrust. Op dezelfde tijd duelleren SVPTT en HVV aan de Benoordenhoutseweg. De nederlaagserie van SV '35 (om de Job den Dulk-beker) gaat morgen verder tegen Ter Leede, aan vang 14.30 uur. De nederlaagreeks van JAC wordt om dezelfde tijd voortgezet met een wedstrijd tegen Duinoord. Inzet hier is de Koos Roos-bokaal. Ook op zondag oefenwedstrijden bij de vleet. Om 14.00 uur ko men aan de orde: ADO-LENS, VCS-De Flamingo's, Blauw Zwart-FC Lisse, VVSB-RKAVV, SVPTT-FC Den Haag 2, BTC- GONA, VDS-Progress, GDA-Quintus (Druivenserie), Quick Steps-GDS, VIOS-DRL, Spoorwijk-SJZ en RAVA-Schipluiden. Het zondagelftal van Scheveningen begint de Haringserie tegen Oliveo, vanaf 14.00 uur. Hoofdklasser Wilhelmus treedt om 14.30 uur aan tegen RKDEO in Nootdorp. Op hetzelfde tijdstip ver wacht De Postduiven bezoek van Voorburg. ROTTERDAM Aan de landenwedstrijd, die tijdens het 39e CHIO van Rotterdam (13 tot en met 17 augus tus) wordt gehouden, zullen tien équipes meedoen. De verschillende naties zijn: Engeland, Frankrijk, Verenigde Staten, West-Duitsland, Oostenrijk, Spanje, Zwitserland, België, Brazilië en Nederland. De Europese landen komen met vrijwel dezelfde teams uit als tijdens de in begin juli in Aken gehouden wereldtitelstrijd, waar Engeland en Frankrijk respectievelijk tweede en derde werden achter de Verenigde Staten. Uit de bre de Amerikaanse top is ten opzichte van Aken een andere équipe samengesteld. Er zijn inschrijvingen uit vijftien verschillende landen binnengekomen (ook uit Luxemburg, Italië, Zweden, Australië en Canada) en in totaal komen meer dan 500 paarden naar het Kralingse Bos. Traditiegetrouw zal Europees kampioen Paul Schockemöhle, die al twee keer de Grote Prijs van Rotterdam op zijn naam bracht, aan de start komen, evenals Nick Skelton en Pierre Durand, de nummers drie en vier van Aken. De belangrijkste springnum- mers zijn de landenwedstrijd van vrijdag, de na zes jaar opnieuw op het programma geplaatste puissance (zaterdag) en de Grote Prijs van Rotterdam op zondag. Het totale bedrag aan prijzen geld, dat in enkele jaren verdubbeld is, is drie ton. In de dressuurbak komen ruiters en amazones uit elf landen in actie. Hoofdnummers zijn de kür op muziek (kwalificatiewed strijd wereldbeker) op zaterdag en de Grand Prix Spécial op zondag. Tweemaal goud bij WK ;ehandicapten )EN HAAG Bij de strijd m de wereldkampioenschap en gehandicapten in Gothen- urg heeft Joke van Rijswijk Arnhem) in de klasse blinden verspringen gewonnen net een afstand van 4,67 me er. Joop Stokkel (Haarlem- nermeer) veroverde een gou- en medaille op de 50 meter ugslag bij het zwemmen voor eamputeerden met een tijd an 38,9 seconden. Sportwereld Voetbal Philips heeft de irie jaar geleden gesloten ponsor-overeenkomst met 5SV gisteren voor een nieuwe leriode van drie jaar verlengd. Technisch manager Kraay inthulde verder dat PSV op corte termijn zal starten met en voetbalinternaat. Voetbal PSV zal, wanneer oestemming wordt verkregen van de Stichting Arbeidsza- ten, de Canadese voorstopper landy Samuel (22) contracte en. Hockey De Westduitse da- nesploeg verloor in Keulen de voorlaatste oefenwedstrijd voor het volgende week vrij dag in Amstelveen te begin- ïen toernooi om de wereldti- el: 2-1 tegen Australië. Autosport Alain Prost rijdt volgend seizoen niet meer voor het Engelse McLaren- Porsche team in de formule 1- wedstrijden om de wereldtitel. De Fransman zal waarschijn lijk naar Ferrari overstappen. Zeilen Het Nederlandse duo Sepers/Van Ek heeft gis teren op het Bieler-meer in Zwitserland de vierde regatta in het WK in de Vaurien-klas- gewonnen. Van der Meulen en Visser bleven eerste in het klassement. AMSTERDAM Voor Dynamo Kiev is het twaalfde Amsterdam-toer nooi geen laatste toets op weg naar een nieuto voet- baljaar. Integendeel, het is een gejaagde onderbre king van de inhaalrace, die op dit moment in de competitie van de Sovjet Unie plaats vindt. Dynamo Kiev is door de Mexi caanse verplichtingen van een dozijn spelers zeven wedstrij-, den achterop geraakt bij de andere ploegen. De reis naar Amsterdam is voor de Oekraï- ners dan ook gevat in een strak tijdschema. Gisteren rond vijf uur landde de ploeg op Schiphol, twee uur later wilde Valeri Lobanovski, club- en bondscoach, de spelers groep weer op het veld hebben voor training. De rijzige coach was aan de vooravond van het toernooi gehaast als een Ame rikaans zakenman, die nog net dertig seconden heeft om een geslaagde transactie af te ron den. „Mijn spelers hebben een on gekend druk seizoen achter de rug. Na Mexico is er even een korte onderbreking geweest, maar wij hebben al weer zes competitiewedstrijden afge werkt in een periode dat ande ren rust namen of zich met een geleidelijke opbouw stort ten op de voorbereiding van een nieuw seizoen. Voor de spelers is het een uiterst zware belasting. Wij zijn in het toer nooi ook de enigen die spelers hebben over wier fitheid en inzetbaarheid geen absolute zekerheid bestaat". Lobanovski rekent erop dat zeven van zijn Mexico-gangers zullen kunnen spelen en tot dat zevental behoren Demja- nenko, Koetsnetsov, Zavarov, Jaremtsjoek, Rats, Jakovenko, plus mogelijk Beljanov en Blo- chin, die de groei naar de in ternationale top van Dinamo Kiev van het begin heeft mee- Josimar Van de andere opmerkelijke spelers in het Mexicaanse toer nooi zal de Braziliaan Josimar in het Olympisch Stadion ont breken. De rechtsachter van Botafogo heeft voor het nieu we seizoen nog geen overeen komst kunnen bereiken en vloog niet mee naar Neder land. Eenzelfde situatie doet zich voor bij Manchester Uni ted, dat met Frank Stapleton nog geen overeenkomst heeft. De Ierse international zal in het Amsterdam-toernooi ech ter wel aantreden. Voor hem een gelegenheid zich in de kij ker te spelen, voor de club de mogelijkheid te laten zien wat ,er nog in de aanbieding is. Johan Cruijff zal vanavond te gen Botafogo niet het complete kwartet nieuwelingen tonen bij het eerste optreden in Am sterdam. Danny Blind, Jan Wouters en vermoedelijk Al- listair Dick staan in de begin opstelling, Arnold Scholten niet. LEIDEN De Nederlandse herenatletiekploeg voor de drielan denwedstrijd tegen Schotland en Noord-Ierland, die op zaterdag 16 augustus in Leiden wordt gehouden, ziet er als volgt uit: 100 meter: De Kom (AAC), Leeuwenburgh (Sparta); 200 m: De Kom, Jorissen (Metro); 400 m: A. Ellsworth (Lycurgus), Cools (Thor); 800 m: Van Treijen (AV Nijmegen), Van Helden (V&L/TC); 1500 m: Borghans (Unitas), Van Gemeren (AAV '36); 3000 m: Volovics (AAC), Van Rooy (AAC); 110 m horden: De Wit (Uni tas), Van Maurik (AAV '36); 400 m horden: Theuns (PSV), Beu kenkamp (GAC); 3000 m steeple chase: Ten Kate (Fortis), Hofs tee (DOS D); 4x100 m: De Kom, Leeuwenburgh, Jorissen, Mell- aard; 4x400 m: A. Ellsworth, Cools, Van Pelt (Attila), Donners (Unitas); ver: Mellaard (AAC), Maas (Sprint); hinktapsprong: Lucassen (Unitas), Van der Veen (Haarlem); hoog: Wielart (Haarlem), Gebben (De Sperwers); polshoog: Leeuwenburgh, Van de Kaay (AAC); kogelstoten: Schenk (Lycurgus), Bakker (Typhoon); discus: De Wolff (AAC), Meijdam (Hercules); kogels lingeren: Van Noort (De Spartaan), Van der Dool (AV '34); speer: Bunck (AAC), Van der Meer (V&L/TC). DEN HAAG 's-Gravenzandse SV heeft gisteravond een oe fenwedstrijd tegen FC Utrecht met 4-1 verloren. Bij de rust van het door 2000 toeschouwers bijgewoonde treffen in 's-Graven- zande was de stand nog gelijk door doelpunten van Van der Hooft (FC Utrecht) en de Westlandse amateur Klop: 1-1. Na de hervatting scoorden Van der Horst, Van Alphen en Van Loen voor de eredivisieclub. Het duel stond onder leiding van scheids rechter Mollema. De karakteristieken van de gisteravond door de diverse profclubs gespeelde oefenwedstrijden zijn: SVVE-VVV 0-1 (0-0): Verbeek 0-1. Columbia-PEC Zwolle 0-13 (0-3). Doelpunten: McNulty (3), Pelleboer (3), Ver schoor (3), Van Buuren (2), Veldwijk, A. Booy. FC Den Bogch-Olympisch elftal Tsjecho Slowakije 0-1 (0-1): Dostac 0-1. De Graafschap-PAOK Saloniki (Gri) 4-0 (1-0): Leeuwerik 1-0, Cornelissen 2-0, Cornelissen 3-0, Willems 4-0. AGOVV-Vitesse 0-3 (0-1): Schouwenaar 0-1, Schouwenaar 0-2, Laamers (straf schop) 0-3. Bareveld-SC Veendam 1-14 (1-6). Doelpunten Veendam: Steenge (4), Mellema (3), Klompstra (2), Veldmate (2), Van der Meer, Redmeijer, Huizingh., SC Cambuur-Evangelisten USA 1-2 (0-1): Winston 0-1, Koure 0-2, Groète 1-2. Heerenveense Boys-Telstar 0-7 (0-4). Doelpunten: Van Oostrum (3), Demeijer, Jansen, Schaap, Van der Linden. ZATERDAG HONKBAL Hoofdklasse, play-offs: Giants-Ni- cols, ADO-Tijgers. SOFTBAL Hoofdklasse: Twins-Bloemendaal (2x), DSC '74-Helloo (2x), Terrasvo- gels-HHC (2x), HCAW-Kinheim (2x). Eerste klasse B: Nuenen-Pirates (2x), EDO-Pioniers (2x). ZONDAG CRICKET Hoofdklasse: HCC-Bloemendaal, Quick-VOC, Excelsior-VRA, Kam- pong-HBS, Rood en Wit-Kon. UD. HONKBAL Hoofdklasse, play-offs: UW-Nicols, Tijgers-Giants, ADO-Neptunus. Tweede klasse B: Braves-Wasse- naar, Schiedam-Storks, Vlaardingen Holy-Thamen, Zwijndrecht-Botlek, Squeeze-NADO Vooruitgang. SOFTBAL Eerste klasse A: Onze Gezellen- Schiedam (2x), DSS-Spaarnwoude (2x), SHELL-UVV (2x), Run 71-ADO (2x). B: Pino's-Storks (2x), Ducks- Frogs (2x). SCHAKEN Open NK Dieren 4e ronde: Johansson (Zwe)-Barlov (Joe) 0-1, Pliester-Braga (Ita) 0,5-0,5, Grooten-Podzielny (Wdl) 0,5-0,5, Knoppert-Nijboer 0-1, Van der Ster ren-Visser 1-0, Vanheste-R. Kuijf 0-1, Peek-Westennen (Fin) 0,5-0.5, Krud- de-Berg (Den) 0-1. Stand aan de kop: 1. Nljboer, Barlov 3,5; 3. Pliester, Braga, Grooten, Podzielny, Van der Sterren, Kuijf, Berg 3. SOFTBAL Hoofdklasse: DSC-HCAW 3-4, Twins- Terrasvogels 4-6. TENNIS NK Scheveningen Damesenkelspel, kwartfinales: Bol- legraf-Bakkum 6-3, 6-4; Jagerman- Ter Riet 6-4, 6-4. Herenenkelspel, achtste finales: M. Koevermans-Bierens 7-5, 6-4. Kwart finales: Nijssen-Oosting 6-3, 6-2, 7-6; Feenstra-Vissers 6-1, 6-3, 6-0. Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Schilder/NIjssen- Driebergen/Koemans 6-1, 4-6, 6-1; M. Rooimans/Oosting-Sonneveld/EI- tingh 6-0, 6-3; Van Wijk/De Haan-Wil mink/De Jong 3-6, 6-4, 6-3; Driehuis- /Bierens-Eijkenboom/Koch 6-3, 6-4. Toernooi Stratton Mountain (Vst) Herenenkelspel, 2e ronde: Lendl (Tsj)-B. Molr (Zat) 6-1, 6-2; Becker (Wdl)-Flach (Vst) 6-4, 6-7, 6-4; Segu- so <Vst>-M. Davis (Vst) 2-6, 7-5, 6-2; Holmes (Vst)-Kriek (Vst) 6-1, 6-3; Ar- raya (Per)-Wllkison (Vst) 6-4, 4-6, 6-2; Pernfors (Zwe)-Donelly (Vst) 3-6, 6-3, 6-4; Curren (Vst)-Steyn (Zaf) 6-3, 7-6; Connors (Vst>-Pearce (Vst) 6-4, 6-3; Gilbert (Vst)-Freeman (Vst) 3-6, 6-2, 6-0: Aqassi (Vst)-Mayotte (Vst) 4-6. 6- 4, 6-2; Laurendeau (Can)-Annacone (Vst) 6-3, 4-6, 9-7; Srejber (Tsj)-Krïsh- nan (Ind) 6-2, 4-6, 6-2. VOETBAL Noorwegen: Bryne-Start Kristlansand 1-0; Lilleström-Mjöndalen 3-1; Molde- Hamkam Hamar 2-2; Rosenborg Trondheim-Viking Stavanger 4-1; Tromsö-Kongsvinger 3-2; Vaaleren- gen Oslo-Strömmen 3-1. Stand aan de kop: 1. Mjöndalen, Bryne, Ham- kam 11-15; 4. Lilleström 11-14. WIELRENNEN Ronde van Denemar ken 3e etappe: 1. Capiot (Bel) 266 kilome ter in 7.19,00; 2. F. de Wolf (Bel); 3. Sörensen (Den) op 27 seconden; 4. Riis (Den); 5. Peillon (Fra); 6. J. Pe- dersen (Den); 7. Elliot (Gbr) op 0.35; 8. Frison (Bel); 9. Vermote (Bel); 10. Verplancke (Bel); 20. Nijdam (Ned). Algemeen klassement: 1. Sörensen 17.53,50; 2. Nijdam op 3 seconden; 3. Worre (Den) op 0.13; 4. J. Pedersen op 0.18; 5. Peiper (Aus) op 0.23; 6. Ooslerbosch (Ned) op 0.25; 7. Van der Hulst (Ned) op 0.26; 8. Frison op 1.11; 9. P. Pedersen (Den) op 1.12; 10. Van Haerens (Bel); 11. Hanegraaf (Ned). Prof ronde Maarheeze: 1. Poels (Oef feit) 100 kilometer in 2.19.30; 2. Plno (Spa); 3. Siemons (Zundert) op 18 se conden; 4. Verhoeven (Berkel-En- schot); 5. Lubberdlng (Voorst); 6. Sol- leveld (De Lier); 7. Pieters (Zwanen burg); 8. Smit (Halfweg) op 0.25; 9. Van der Velde (Rijsbergen); 10. F. van Katwijk (Oploo). Sörensen onttroont Nijdam AARHUS Rolf Sörensen heeft gisteren de langste etap pe aangegrepen om Jelle Nij dam te onttronen als leider in, het algemeen klassement van de Ronde van Denemarken. De Deen finishte na 266 kilo meter tussen Frederikshavn en Aarhus als derde, een klei ne halve minuut achter de bei de Belgische vluchters Johan Capiot en Fons de Wolf. De twee reden meer dan honderd kilometer voorop met een maximale voorsprong van twaalf minuten. Het peloton kwam kort na Sörensen over de eindstreep. Nijdam werd na de derde etappe als tweede ge rangschikt met drie seconden achterstand op de nieuwe lei der. Straatbasketbal in Noordwijk NOORDWIJK Het Noord wijkse Vuurtoren plein vormt zaterdag 16 augustus het decor voor het eerste Noord wijkse straatbasketbaltoernooi. Aan het toernooi kan worden deelgenomen door gelegen heidsteams, die uit dames en heren moeten bestaan. Het toernooi wordt georganiseerd door Leonoor Sleyser en Paul Alkemade, die beiden ook ver antwoordelijk zijn voor het spelprogramma Rekreaqua '86 in het Bollenbad. Tot 12 au gustus kunnen teams zich bij hen opgeven (01719-15065 tus sen 17 en 19 uur). Het in schrijfgeld bedraagt 20 gulden per team. De poulewedstrijden beginnen 's middags om 14.00 uur, de finale om 20.00 uur. De prijsuitreiking is om 20.45 uur.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7