ok Marian Laudin il hardere aanpak Mellaard evenaart record „Rechten desnoods door de rechter laten Initiatief Karpov beloond liego Maradona oetbalt zich rijk NUBOER FINALIST Fidel Castro bevestigt boycotdreiging M I PORT EeidaeSommtt donderdag 7 augustus 1986 pagina 7 /(PELS Diego Armando Maradona, ster van wereld- mpioen Argentinië in Mexico, voetbalt zich rijk in Italië. Italiaanse sportkrant „Tutto Sport" onthulde gisteren n tabel met de salarissen van de sterren uit de Italiaanse etbalcompetitie. Maradona, onder contract bij AC Napoli, iat bovenaan met een jaarwedde van 2,7 miljoen gulden, komsten uit reclame werden niet meeberekend. Daniel issarella, eveneens Argentijn, getransfereerd van Fiorenti- naar Inter Milan, staat tweede met 2,3 miljoen gulden, ■tie is Preben Elkjaer-Larsen, de Deense spits van Hellas trona, met 1,5 miljoen. Vierde is de Westduitser Karl- ïinz Rummenigge van Inter Milan met 1,4 miljoen, vijfde Fransman Michel Platini van Juventus met 1,25 miljoen zesde de eerste Italiaan, Alessandro Altobelli van Inter, !t 1,2 miljoen gulden per jaar. Italiaanse supporters protesteren ROME Honderden Italiaanse voetbalsupporters hebben hun ontevredenheid betuigd over de straf maatregelen van de Italiaanse voetbalbond inzake omkoping. Vooral de aanhangers van Lazio, dat naar de derde divisie werd teruggezet, kwamen in actie. Zij kwamen in de nacht van dinsdag op woensdag bij het stadion bij elkaar. In de loop van gisteren begonnen zij met een „sit-in" voor het ge bouw van de Italiaanse voetbalbond. Later op de dag kwam het in Rome tot een gewelddadige con frontatie met de politie. De ordedienst probeerde een protestmars met traangas tot staan te brengen. De voetbalsupporters bekogelden de politie met ste nen. In Udine, teruggezet van de eerste naar de tweede divisie, Vicenza, dat verboden werd te pro moveren naar de eerste divisie, en Perugia, terug gezet naar de vierde divisie, reageerden de suppor ters minder heftig. In Empoli en Pisa werd de pro motie naar de eerste klasse door het verdict van Milaan met enthousiasme begroet. Becker klopt Flach DEN HAAG Boris Becker heeft bij het tennistoernooi in de Amerikaanse stad Stratton Mountain 2 uur en 20 mi nuten op de baan moeten staan om de derde ronde te halen ten koste van de Amerikaan Ken Flach. De Wimbledon- kampioen won uiteindelijk met 6-4, 6-7, 6-4. Favoriet Ivan Lendl had het veel Gemakkelijker tegen de Zuidafrikaan iarry Moir. De Tsjechoslowaak gaf slechts drie games uit handen: 6-1, 6-2. In het Grand Prix-toernooi in KitzbU- hel werd Thomas Muster, zondag win naar van de finale van de open Neder landse kampioenschappen in Hilver sum, in de tweede ronde uitgeschakeld. De Oostenrijker verloor voor eigen pu bliek van de Zweed Joaki'm Nyström: 6- 2, 6-7, 6-1. Nijdam blijft aan leiding KOPENHAGEN De twee- de etappe, over 221 kilome ter, bracht in de Ronde van Denemarken hoegenaamd geen wijzigingen in het alge meen klassement. De Deense proloog-winnaar Hans-Hen- rik Oersted raakte achterop. Zijn tweede plaats achter Jel- le Nijdam uit Zundert werd overgenomen door zijn land genoot Jesper Worre, die via zijn derde plaats in de sprint achter de Belg Eddy van Haerens en de Deen Rolf Sö- rensen vijf seconden tijdaft- rek veroverde. ZURICH Erwin Niiboer heeft zich rechtstreeks geplaatst voor de finale van het wereldkampi oenschap voor profstayers. De Twent, rijdend in Spaanse dienst, eindigde achter gangmaker Joop Zijlaard als derde achter de Zwit ser Max Hürzeler en de Italiaan Paolo Rosola. René Kos werd met zijn zesde plaats naar de her- kansing verwezen. Matthieu Her mans moet zich eveneens richten op de herkansingen. De ploegge noot van Nijboer werd in de tweede serie slechts zesde, op één ronde van winnaar Schlaphoff. TTELHOUDSTER VAN DER TORRE NA SLIJTAGESLAG UIT NK :heveningen >en de op één na groot- t sportbond van Neder- nd na het plotse vertrek bondscoach Fred »mmes onthand zat, ocht de Haagse tenni- rainer Marian Laudin ïlangs een deel van het ruile" bondswerk op lappen. Maar voor de irkiezing van de nieuwe mdscoach, in officiële rmen directeur-sportif, rerd de in het Tsjechoslo- aakse Plzen geboren uidin niet benaderd. De >orkeur van de KNLTB ng uit naar Stanley ■anker, die na een jaren- inge absentie in Neder- ind als buitenstaander ag worden beschouwd, ludin, tot 1 oktober aan- aande nog Haags dis- ictstrainer, werd be- >emd als assistent-bonds- ech. k weet niet eens of ik een an als bondscoach wel had accepteerd", aldus Laudin Steren in Scheveningen. Iet Franker is een hele goeie bnen gehaald. Hij is een tijd eggeweest en kan daardoor ibelast aan de slag". last onophoudelijk loerend ir de verrichtingen van de - •lal jeugdige - Nederlandse nissers bereidt de 40-jarige Marian Laudin, hoewel zijn voornaam anders doet ver moeden vader van een vierja rig meisje, zich dezer dagen voor op zijn nieuwe bondstaak. „Praten en vooral observeren. Op een Nederlands kampioen schap is het niet de bedoeling dat je individuele spelers gaat coachen. In het verleden is dat door anderen wel gedaan, maar zowel Stanley als ik vin den dat dat niet kan". Tot op heden was er in Sche veningen voor de aanstaande rechterhand van Franker ook weinig aanleiding om zich na drukkelijk te bemoeien met de verrichtingen van de nationale toppers. Van de geplaatste spe lers voor het herenenkelspel stelde tot vandaag alleen de 25-jarige Wim Groeneveld te leur. De als nummer vijf getip te Reeuwijker moest zijn meerdere erkennen in Chris Vermeeren, de Bredanaar die zeven plaatsen lager was ge kwalificeerd. Verder voldeden alle heren aan hun (morele) verplichting bij het streven de nationale titel over te nemen van de vanwege Westduitse competitieverplichtingen af wezige kampioen Michiel Schapers. De eenvoudige winst van Hagenaar Huub van Boeckel op het aanstormend talent Ivar de Jong uit Alphen aan den Rijn (6-0, 6-1) sprong daarbij gisteren nog het meest in het oog. Machtsverschuiving „Ik moet vooral voor de heren gaan werken", vertelt Laudin over zijn nieuwe functie. „Maar naar wedstrijden in het buitenland gaan ook vaak vrouwen mee en zij horen er dan uiteraard net zo goed bij". Vandaar dat Laudin tussen de in rap tempo afgewerkte par tijen op het gravel van de Scheveningse Mets-banen niet alleen adviserend babbelt met bijvoorbeeld Menno Oosting, maar Ook met de speelsters uit de damestop. Die overigens een vrij rigoureuze machtsver schuiving ondergaat. De absentie van de geblesseer de Marcella Mesker wordt bij voorbeeld benut door de onge plaatste Yvonne der Kinderen, die onder meer de geplaatste speelsters Titia Wilmink en (gisteren) Simone Schilder versloeg en daarmee door drong tot de halve finale. Daarin ontmoet Der Kinderen Nanette Schutte, de (onge plaatste) kampioene van 1983, die bezig is aan een come back. In een urenlange slijta geslag elimineerde zij gisteren titelhoudster Marianne van der Torre. Ook voor Karin Moos, zevende op de plaat singslijst, viel gisteren het doek. Zij verloor de uitgestelde partij uit de tweede ronde van de Heemskerkse Carin Bak- kum. „Met Van der Torre en Karin Moos heb in één team ge speeld. Met Moos was dat vier wr-ii jaar geleden", herinnert Lau- WlllCtjC din zich nog met plezier. „Sa men met Mesker en Van Boec kel vormden we het team van Metselaars, waarmee ik drie maal kampioen van Nederland ben geworden". Genaturaliseerd Laudin vluchtte in 1969, een jaar na de Russische inval, uit zijn geboorteland. „Ik was toen nummer acht van mijn land. Vijf jaar later ben ik tot Nederlander genaturaliseerd en een jaar of tien geleden maakte ik deel uit van het Ne derlands Davis Cup-team. Bij twee wedstrijden was ik reser ve, maar ik heb niet meege speeld". Hoewel van origine Tsjech („geen Slowaak") deed hij her haaldelijk mee aan de Neder landse titelstrijd. „Drie keer ben ik in de halve finale uitge schakeld. Maar zeker eenmaal zat er meer in", aldus Laudin die drie jaar geleden voor het laatst op een NK actief was. „Dit jaar wilde ik weer mee doen, maar hoewel ik A-speler ben, kreeg ik geen toestem ming. Ze wilden kennelijk niet dat ik tegen mijn vroegere pu pillen kwam te spelen". Dat hij in 1975 en 1981 als speler door de KNLTB vanwege on behoorlijk gedrag werd ge schorst, houdt Laudin liever voor zichzelf. larian Laudin: „Met Franker is een hele goeie binnengehaald". Maar het is een onderstreping van het feit dat hij er een ei gen willetje op pleegt na te houden. „Zolang ik in Neder land ben, gaat het niet goed met het nationale tennis", zegt Laudin niet voor het eerst. De komst van Franker, die zelf zijn hulptroep mocht samen stellen, beschouwt hij als „zeer positief". Laudin: „Ik ken hem nog van vroeger bij toernooi en. Als er dan iets gebeurde, was Franker de enige van vijf tien aanwezige trainers die normaal reageerde. Tot nu toe was er altijd negatieve onder linge rivaliteit tussen de trai ners. Er is nooit getracht richt lijnen op stellen. Als district strainer heb ik ook altijd maar gedaan wat ik vond dat goed was", aldus Laudin, wiens functie in de regio Den Haag wordt overgenomen door de Haarlemmer Dick Suyk. „Franker en ik hebben allebei getekend voor drie jaar en al les ligt vrij duidelijk. We zaten automatisch op dezelfde lijn. Beiden zijn we ervan over tuigd dat er in Nederland ta lent genoeg rondloopt. Maar de aanpak zal beslist harder moeten worden". ROB LANGEVELD Chirurgen redden leven ran Ducadam OEKAREST Naar pas nu ekend is geworden, heeft een 'jf uur durende operatie op 12 li het leven gered van Hel- ïuth Ducadam, de doelman an Steaua Boekarest. Duca- am zorgde er voor, dat zijn lub FC Barcelona in de finale an het toernooi om de Euro- ese beker voor landskampi oen versloeg door na de ver enging vier strafschoppen te toppen. De international leed an een ernstige slagaderlijke waal in de rechterarm, ver- orzaakt door bloedproppen ie zich tijdens zijn keepers- oopbaan ontwikkelden. Na en val bij een jachtpartij bij ijn woonplaats Semlac werd tocadam met een speciaal vliegtuig naar het militaire iekenhuis van Boekarest nvergebracht. Daar vochten vijf chirurgen gedurende vijf uur niet alleen om Ducadam's te behouden, maar tevens het levensgevaar te bezwe- Uiteindefijk slaagden de n daar in. Wel zal Duca- ten minste een half jaar ig hebben om geheel te tellen. Na de revalidatie- ode zal hij volgens de art- weer in staat zijn het doel [k verdedigen. Theo van Seggelen. DEN HAAG De ber zwaren die de Vereni ging van Contractspelers (VVCS) en de Centrale Spelersraad (CSR) inmid dels hebben kenbaar ge maakt tegen de eerder deze week aangenomen plannen van het sectie- bestuur KNVB voor de versterkte degradatie uit de eredivisie zouden uit eindelijk wel eens voor de rechter kunnen wor den beslecht. Dat is de mening van Theo van Seggelen, de voorzitter van de CSR. „Inmiddels", zegt Van Segge len, „zijn onze voorzitter mr. Janssen van Raay en andere juristen aan het uitzoeken hoe de zaken er voorstaan. Ook om eventueel te bepalen hoe onze kansen liggen in een mogelijke rechtszaak. Dat laatste is overigens ook in een ander opzicht belang- THEO VAN SEGGELEN VAN CENTRALE SPELERSRAAD: rijk, want dan kan eindelijk eens door de rechter worden vastgesteld hoe we moeten omgaan met de nieuwe regle menten. In feite zou een rechtszaak dus een tweeledig doel hebben. Ten eerste om het besluit van de KNVB aan te vechten. Het gaat tenslotte uiteindelijk om de werkgele genheid voor voetballers. Ten tweede hoe de nieuwe reglementen, waarin wordt gesproken over advies- en in stemmingsrecht voor de CSR in de vergadering betaald voetbal, moeten worden toe gepast". Babylonisch Er is inmiddels in voetbal land dus bijna weer een ba- bylonische spraakverwarring ontstaan over de vraag waar de bevoegdheden liggen van de CSR. Die CSR ontstsond vorig jaar toen voor de ver gadering betaald voetbal een nieuwe structuur werd inge voerd. Daarin was geen plaats meer voor de tot dan geldende „evenredige" verte genwoordiging van de spe lers, maar werd terugge bracht tot de afvaardiging van een zeer beperkt aantal voetballers. Daarbij zou de op te richten en inmiddels een jaar operationeel zijnde CSR het recht krijgen besluiten voor- en achteraf te toetsen. Daaronder moet worden ver staan het advies- en het in stemmingsrecht. Van Seggelen: ,3ij bepaalde zaken moet de CSR vantevo- ren om advies worden ge vraagd. Gebeurt dat niet dan is zo'n besluit ongeldig. Bij het instemmingsrecht gaat het er om dat we vier weken na zo'n besluit onze mening kunnen geven. Als de CSR die niet geeft is zo'n besluit nietig". Algemeen belang De vraag waar het echter in deze kwestie over gaat is deze: hoe moeten de nieuwe reglementen worden gehan teerd? Van Seggelen: „Het sectiebestuur zegt dat onze beide rechten in deze zaak niet van toepassing zijn, om dat het besluit een materie betreft die over het algemene belang gaat. Wij vinden, mét de VVCS, dat het gaat om werkgelegenheid. En is dit laatste ook naar het oordeel van onze juristen en even tueel later naar de mening van de rechter het geval dan kan zo'n beslissing met suc ces worden aangevochten. Het probleem is dat deze af faire speelt in het licht van het nieuwe reglement. Daar bestaat nog geen jurispruden tie over. Daarom zullen we het besluit van de versterkte degradatie desnoods tot voor de rechter uitvechten. Om in de toekomst beter te" weten waar we staan. Komende maandag gaan we onze juri dische adviezen bespreken en bepalen we onze volgende stappen". FRANK WERKMAN Anatoli Karpov (links) en Gari Kasparov achter de tafel in Londen. LONDEN De eerste keer dat oud-wereldkampioen Ana toli Karpov met de witte stuk ken agressief het initiatief nam in de revanchetweekamp tegen zijn landgenoot Gari Kasparov, heeft hem al direct succes gebracht. De titelverde diger zag gisteren op de 32e zet van de vijfde partij het nutte loze van verder spelen in en gaf de strijd op. Hij had op dat moment nog slechts zes minu ten bedenktijd over tegen Karpov nog bijna een half uur. De stand in de tweekamp werd daarmee gelijk gebracht: 2,5-2,5. Karpov nam dus niet, zoals verwacht was, een rust dag na zijn nederlaag, maar zette zich precies op tijd en volgens het speelschema ach ter het bord voor de vijfde confrontatie. Kasparov had zich toen al even laten fêteren door het publiek voor zijn overwinning in de vierde par tij, maar moest dat later duur bekopen. Het zettenverloop in de vijfde partij tussen Anatoli Karpov (met wit) en Gari Kasparov is: 1. d2-d4, Pg8-f6; 2. c2-c4, g7-g6; 3. Pbl-c3. d7-d5; 4. Lcl- f4, Lf8-g7; 5. e2-e3, c7-c5; 6. d4xc5, Dd8-a5; 6. Tal-cl, Pf6-e4; 8. c4xd5,. Pe4xc3; 9. Ddl-d2, Da5xa2; 10. b2xc3, Da2xd2+; 11. Kelxd2, Pb8-d7; 12. Lf8-b5, 0-0; 13. Lb5xd7, Lc8xd7; 14. e3-e4, f7-f5; 15. e4-e5, e7-e6; 16. c3-c4, Tf8-c8; 17. c5-c6, b7xc6; 18. d5-d6, c6- c5; 19. h2-h4, h7-h6; 20. Pgl-h3, a7- a5, 21. f2-f3, a5-a4; 22. Thl-el, a4-a3; 23. Ph3-f2, a3-a2; 24. Pf2-d3, Ta8-a3; 25. Tel-al, g6-g5; 26. h4xg5, h6xg5; 27. Lf4xg5, Kg8-f7; 28. Lg5-f4, Tc8- b8; 29. Tel-cl, Ld7-c6; 30. Tcl-c3, Ta3-a5; 31. Tc3-c2, Tb8-a8; 32. Pd3-cl, zwart geeft het op. KOBLENZ Emiel Mell aard heeft gisteravond het Nederlands record ver springen voor de tweede maal geëvenaard. De at leet uit Spijkenisse zege vierde tijdens wedstrijden in de Westduitse stad Ko blenz met een afstand van 7,98 meter. Op 13 juli, tijdens de nationale kampioenschappen in Amster dam, had Mellaard het record, dat sedert 17 september 1956 op naam staat van Henk Vis ser, ook al tot op de centimeter nauwkeurig geëvenaard. Mell aard leverde zijn recordpresta tie in zijn derde sprong met een tegenwind van 0,93 meter. De Nederlandse recordhouder, die de Amerikaan Mike Con- ley zes centimeter voorbleef, liet een voortreffelijke serie noteren: 7,50-7,83-7,98-7,75- 7,87-7,90. Afwachten Hans Koeleman en Robin van Helden zullen nog enkele da gen moeten afwachten of de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie hen waardig acht voor afvaardiging naar de Eu ropese kampioenschappen die van 26 tot en met 31 augustus in Stuttgart worden gehouden. De tweë atleten deden gister avond bij wedstrijden in Ko blenz een laatste poging zich te kwalificeren, hoewel afgelo pen zondag de termijn voor het halen van de limieten offi cieel werd afgesloten. Koeleman voldeed in Koblenz aan de eis van 8.32.00 die voor hem op de 3000 meter steeple chase was gesteld. De atleet uit Uithoorn liep de afstand in 8 minuten en 28,42 seconden. Hij eindigde daarmee als achtste. Robin van Helden bleef op de 800 meter, waarin hij in de B- loop uitkwam en derde werd met 1.46,07, net boven de voor hem gestelde eis van 1.46,00 hangen. De voor het Haagse V&L/TC uitkomende loper manifesteerde zich pas dit sei zoen als een mogelijke kandi daat voor de EK. In april vol deed hij in Baton Rouge in de Verenigde Staten, waar hij studeert al aan de B-limiet (1.47,54). Die prestatie viel echter buiten de limietenpe riode (15 mei-3 augustus). Van Helden liet de afgelopen maanden echter zien dat hij grote mogelijkheden heeft op de 800 meter. De A-eis (1.46,00) benaderde hij twee maal zeer dicht. Op 27 juni liep hij in Hengelo 1.46,13, af- felopen zondag in Vught wam hij tot 1.47,15 en in Ko blenz verbeterde hij zijn per soonlijk record tot 1.46,07. Henk'van der Woip, de voor zitter van de sectiewedstrijd sport van de KNAU: „We gaan deze week nog praten over Koeleman en Van Hel den". De beste prestatie in Koblenz kwam op naam van Steve Ovett. De kalende Brit won de 1500 meter in 3 minuten en 33,78 seconden, de beste we- reldseizoenprestatie. La Coruna Said Aouita, de olympische kampioen op de 5000 meter, heeft gisteravond tijdens atle tiekwedstrijden in de Spaanse stad La Coruna zijn wereldre cord op de vijf kilometer tot op minder dan een halve se conde benaderd. De Marok kaan liep de afstand in 13 mi nuten en 00,86 seconde. Met die tijd, de beste van dit sei zoen, bleef Aouita slechts 0,46 seconde verwijderd van zijn wereldrecord, dat hij 27 juli van het vorig jaar in Oslo op 13.00,40 bracht. In La Coruna kwam ook Rob Druppers in actie. De Utrech ter werd op de 800 meter tweede in 1 minuten en 45 se conden. Hij finishte 0,36 secon den achter de Venozolaan Wil liam Wuyke die hij afgelopen zondag in Vught versloeg in 1.45,29. Wuyke noteerde toen een tijd van 1.45,46. De Span jaard Jose-Luis Gonzalez liep een voortreffelijke 1500 meter. Hij zegevierde in 3.34,04, de tweede wereldseizoentijd. PJONGJANG Fidel Castro heeft bevestigd dat Cuba de Olympische Spelen van 1988 zal boycotten indien de organi satie niet over Noord- en Zuid-Korea wordt verdeeld. De Cubaanse president maakte dit gisteren bekend in een brief, fepubliceerd in de Noordkoreaanse arbeiderskrant Rodong hinmum. „Seoel en Pjongjang moeten samen de olympi sche evenementen organiseren", verklaarde Castro. „Er zijn enige toezeggingen gedaan, maar nog niet voldoende". In 1981 wees het Internationaal Olympisch Comité de Spe len van 1988 aan Seoel toe. Noord-Korea heeft zich altijd ge kant tegen die beslissing van het IOC. Vanaf 1985 eiste Noord-Korea de helft van de olympische evenementen op. Na drie bijeenkomsten met afgevaardigden uit Noord- en Zuid-Korea heeft Seoel goedgevonden dat de competities boogschieten en tafeltennis, een wielerwedstrijd en enkele voetbalwedstrijden uit de voorronden in Pjongjang plaats hebben. De Noordkoreanen willen wedstrijden in ten minste tien sporttakken. Het is mogelijk dat in oktober in Lausanne door het IOC een vierde vergadering wordt belegd. AJAX-FC GRONINGEN NAAR 14 SEPTEMBER DEN HAAG De competitiewedstrijd Ajax-FC Groningen, die voor 14 december op het programma van de eredivisie stond, is in overleg met competitieleider Jan Huybregts verplaatst naar zondag 14 september. In verband met die verplaatsing moet voor de bekerwedstrijden Elinkwijk-Ajax en Eindhoven-FC Groningen nog naar een nieuwe datum worden gezocht. Honkbalteam ADO begint play-offs met nederlaag DEN HAAG De honkbal- Iers van ADO zijn de play-offs om het kampioenschap van Nederland gisteravond begon nen met een nederlaag (5-3) tegen Giants. De Haagse thuis club had lange tijd uitzichten op een betere start, maar in de achtste innings deelden de gas ten uit Diemen alsnog de genadeklap uit. In de eerste innings nam ADO, dat in de normale com petitie als vijfde was geëindigd tegenover Giants derde, de lei ding door Lou Halkema, na een honkslag van Rob van der Valk. Nadat Giants inmiddels op gelijke hoogte was geko men, kwam de slagploeg van ADO in de zevende innings wederom in aktie. Walter van Dijk en Frank van Rest zorg den voor een voorsprong van 3-1. En aangezien scheidsrech ter John Barrett vervolgens aangaf dat er in verband met de invallende duisternis nog slechts één innings gespeeld diende te worden, leek ADO de winst op zak te hebben. Frank Bos en de Haagse wer per Mark Hardiek dachten hier evenwel anders over. De slagman van Giants sloeg een homerun, terwijl alle drie hon ken na matig gooien van de ADO'er bezet waren zodat de gasten alsnog met een zege van 5-3 huiswaarts konden ke ren. Komend weekeinde speelt ADO opnieuw tweemaal thuis en wel tegen Tijgers (zaterdag) en Neptunus (zondag). NAC bedwingt Steaua Boekarest BREDA NAC heeft gister avond de Europese bekerhou der der landskampioenen een gelijkspel afgedwongen. Steaua Boekarest moest in Breda met 0-0 genoegen ne men. In Dordrecht won Feye- noord met 2-1 van DS '79. De score werd geopend door een eigen doelpunt van Slagboom, Matena zorgde in de tweede helft de gelijkmaker alvorens de Deen Elstrup voor de Rot terdamse overwinning zorgde. De karakteristieken van andere oe fenwedstrijden zijn: RKC-Sparta 1-1 (0-0): Böckling 0-1, Lammers 1-1. SVV-Venray 2-1 (2-0): Van Kapel 1- 0, Oosterlee 2-0, Lensen 2-1. Wageningen-Iraklis Saloniki (Gri) 3- 3 (2-0): Van Zanten 1-0, Krommen dijk 2-0, Kofidis 2-1, Papadopoulos 2- 2, Van Zanten 3-2, Papadopoulos 3-3. De Spechten (4e klasse)-Eindhoven 0-1 (0-1): 38. Wijnen 0-1. Amateurselectie Deurne-Helmond Sport 0-6 (0-2). Doelpunten: Van Til burg (4), Van Breemen, Van Tonge- Willem IÏ-FC Twente 1-1 (1-1): Vos 1-0, Weber 1-1. DS '79-Feyenoord 1-2 (0-1): Slagboom (eigen doel) 0-1, Matena 1-1, Elstrup 1-2. FC Groningen-SFC (4e klasse) 4-0 (1- 0)^ Dpelgunten: Eykelkamp (2), Gall, SC Heerenveen-AZ 2-1 (1-0). Doel punten Heerenveen: Schulting, Krohne; AZ: Tol. Germanicus (hoofdklasse)-Emmen 0- 2 (0-0). Doelpunten: Fühler, Hin- SC Veend am-Go Ahead Eagles 1-3 (0-'.).

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7