Nieuwe mens" bestaat ook in Cuba niet i2:adio/televisie Radionieuwsdienst onpartijdig medium CcidAeSotumii DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1986 PAGINA 13 'lisabeth ch warzkopf lich t 'echts Vi tipje an de sluier... JLVERSUM Elisabeth hwarzkopf, de wereldver- jarde zangeres gaf in decem- "14 een zogenaamde mas- s in de Amsterdamse nesta Koepelzaal. Als zang- dagoge ging Elisabeth zes gen in de weer met veertien iderlandse zangtalenten, die zelf selecteerde uit een oep van dertig. De master- een initiatief van im- essario Pieter Alferink, >rd tenslotte afgesloten met n feestelijk slotconcert in de tépelzaal. ider leiding van Sigrid van r Linden volgde TROS-tv gebeuren en verwerkte het een fantasieloos werkstuk anavond, Ned. II om 21.55 r) Het half uur durende ogramma zal de kijker larschijnlijk wat rauw op de aag vallen. Zonder enige uit- wordt deze namelijk deel- noot van de masterclass. De portage bestaat grofweg uit ie delen: de masterclass-les- met wat reacties van de erlangen, een interviewtje et Elisabeth en de impressie in de slotavond. Nou ja, im- essie... Het is allemaal maar in tipje van de sluier. Nu kun in dertig minuten ook niet iel laten zien en vooral de itavond heeft daar onder ge- den. Alleen Mathieu Dirks ;ven in beeld, aar het Sigrid echter vooral te doen is geweest, is om werkmethode van Elisa- th Schwarzkopf in beeld te engen. In het portret komt zangpedagoge naar voren een vakvrouw. Op een iendelijke manier wijst ze lar leerlingen op hun klein- foutjes: een verkeerd geleg- klemtoon, een te lang aan houden toon of een onjuiste ticulatie. Daarbij gaat ze een ap niet uit de weg en put uit jen ervaringen als een tekst oeilijk te zingen is. De leer- igen zijn naderhand heel en- ousiast over hun samenwer- ng met Schwarzkopf. „Ze is iel'"'" eerlijk", zegt de een, laar energie is een batterij aaraan ik mij kan opladen",, een ander. Schwarzkopf eft in het korte gesprek on- ;r meer haar visie op een iccesvolle zangcarrière. „Ta- nt alleen is niet genoeg. Je oer er wel degelijk voor stu- ren, want zingen is een am- icht, het is een kunstvorm, aarbij expressie bijvoorbeeld ;el belangrijk is. Je moet zo'n eesterwerk namelijk ook 'er kunnen brengen op het ïbliek". HANS PIÉT Oude films op AVRO-middag HILVERSUM De filmcyclus gaat het matinee van de vaste AVRO-uit- zenddag in het komend winterseizoen beheersen. Elke week begint de uit zenddag met een film die te oud is om op de avond te programmeren, maar nog te leuk is om definitief op zolder te laten liggen. De films die de AVRO op de plank heeft liggen, vormen er sta peltjes: elke film past in een cyclus die uit vier of vijf produkties bestaat. In de meeste gevallen draait een cyclus om een acteur, actrice of regisseur, maar thema's als rode draad voor de cyclus worden door de Algemene niet uitge sloten. Eén cyclus draait in ieder geval rond Marilyn Monroe. Welke personen of thema's de AVRO in haar matinee- -voorstellingen verder centraal stelt, wilde een woordvoerder nog niet kwijt. HILVERSUM - De berichtgeving van de Radionieuws dienst ANP wordt gekenmerkt als het meest onpartij dig. Dit kwam naar voren uit een onderzoek, waarbij het televisiejournaal van de NOS en de kranten als meer partijdig en afhankelijk werden ervaren. De re sultaten van dit onderzoek kwamen terecht in de docto raalscriptie van nieuwslezer Arend Langenberg. Zijn scriptie is tot stand gekomen in samenwerking met de NOS-afdeling kijk- en luisteronderzoek. Uit het onderzoek dat in '85 plaatsvond onder 1200 luis teraars van 15 jaar en ouder kwam naar voren dat 38 procent vgn deze groep de berichtgeving van de Radio nieuwsdienst als objectief ervoer tegen respectievelijk 26 en 7 procent dat van het NOS-tv-journaal en de kranten. Wat betreft zorgvuldigheid wint het NOS- journaal het met een banddikte van de radionieuws dienst. TROS-Aktua export vanuit 'Blauwe Engel' HILVERSUM De TROS gaat met ingang van het komend winterseizoen maandelijks het programma „TROS Aktua Ex port" uitzenden. Dit programma bericht over het reilen en zei len van de Nederlandse ondernemers in het buitenland en wordt uitgezonden vanuit het Amsterdamse World Trade Cen tre, „De Blauwe Engel". Het programma gaat het Nederlandse ondernemersschap over de grenzen per land bekijken. Zo wor den er o.m. speciale uitzendingen gemaakt over Nederlanders,in de Verenigde Staten en in China. Het programma zal een min der 'bedrijfsgerichte' aanpak kennen dan het KRO-programma „Brandpunt in de Markt": Aktua Export stort zich niet zozeer op Nederlandse bedrijven met nieuwe produkten en de marketing- -verwachtingen daarvan, maar veel meer op het (ontbreken van) succes van Nederlandse bedrijven in het buitenland. De term 'bedrijven' moet ruim opgevat worden: het kan zowel over concerns als Philips en Verkade gaan, maar ook over een Ne derlander met een restaurantje in de jungle of over een Neder landse acteur in Hollywood. „TROS Aktua Export" wordt gemaakt door de bekende Aktua- -ploeg. De eindredactie is in handen van Gerard Baars. IKON-FILM: „TUSSEN MODELREVOLUTIONAIREN EN WORMEN" HILVERSUM „De nieuwe mens" kenmerkt zich volgens de in 1967 doodgeschoten le gendarische Cubaanse revolu tionair Che Guevara door opofferingsgezindheid, vader landsliefde en discipline. De nieuwe mens geeft de samen leving wat hij kan en krijgt wat hij nodig heeft. Alleen met de nieuwe mens kan een samenleving gemaakt worden die vrij is van uitbuiting en onderdrukking. De Cubaanse leider Fidel Ca stro, met Che Guevara de grondlegger van de Cubaanse revolutie, is sinds 1959 aan het bewind en anno 1986 is het ideaal van Che Guevara nog ver weg. De Cubanen hebben geen honger, hebben goed on derwijs en een goede gezond heidszorg, maar daarmee houdt het vooralsnog op. De levensstandaard ligt in Cuba veel en veel lager dan in de westerse landen. Bovendien is de vrijheid van de mensen beperkt, de sociale controle is drukkend groot en kritiek le veren op „Het Systeem" kan minder prettige consequenties hebben. Dat blijkt ook uit de IKON- film „Tussen modelrevolutio nairen en wormen", die op vrijdag 8 augustus (Ned. II om 22.45 uur) wordt uitgezonden. Het is een film waarin ogen schijnlijk tevreden, ja zelfs blije mensen opdraven, maar ook een film waarin de „wor men", het „schorem", de men sen die het niet eens zijn met het systeem, aan het woord komen. Van jongs af aan worden scho lieren in „revolutionaire" pak jes gehesen en al heel jong predikt de geüniformeerde F2f Bi ïmmmmmmmmmmmMmi jeugd „de revolutie" en de „strijd tegen het imperialis me". Ogenschijnlijk overtuigd én overtuigend dreunen de kinderen hun revolutionaire lesjes op, soms goedkeurend gadegelagen door Fidel Castro himself. De revolutie is voor de jeugd een vanzelfsprekend heid. In elk wijk houdt een revolu tionair comité toezicht op de burgers. Waakzaamheid is het parool, en van iedereen wordt een dossier bijgehouden. Je moet natuurlijk goed je best doen op school en je werk goed verrichten, maar daar naast dien je je verdienstelijk te maken voör de revolutie. Wat dat precies betekent is niet helemaal duidelijk, maar in elk geval dien je de revolu tie uit te dragen. Wie hard werkt en zich voor beeldig gedraagt kan in aan merking komen voor het pre dikaat „arbeider van de maand", „verpleegster van de maand" of zelfs „patiënt van de maand". Behalve een me daille of een diploma kan er een reisje naar het Oostblok aan vast zitten of, wat belang rijker is, meer kans op een goede woning. Geen wonder Positief „Cuba springt er in Zuid- en Midden-Amerika positief uit", aldus Marcel Bayer, één van de makers van de film, „maar er wordt een prijs voor be taald. De Cubanen zijn blij en „caraïbisch" vriendelijk, maar de schaduwzijden zijn duide lijk en je weet niet wat er ach ter de schermen gebeurt". Mensen die het er niet mee eens zijn houden zich stil of proberen het land uit te ko men. Dat kan bijvoorbeeld Helden van de revolutie als gevel- x., versiering. door „onaangepast gedrag". Zo veranderde een notoire vrou wenjager plots in een „nicht": Deze „a-sociaal" kreeg daar mee het stempel „onaange past" en de kans het land uit te komen. In Miami, Florida, zitten veel uit Cuba gevluchte mensen. Ze kijken tevreden kleuren-tele- visie, in tegenstelling tot de op Cuba levende Cubanen, en rij den in doorgaanse grote auto's rond, wat lang niet voor alle Cubanen weggelegd is. De „Amerikaanse" Cubanen ro ken eigenlijk alleen nog maar Cubaanse sigaren. MARTIN VOORN NEDERLAND 1 16.30 16.55 17.05 17.30 17.40 20.00 20.28 EO Wild America, Amerikaan se natuurfilmserie. Afl.: Vissers in het gezin (2) Recht door zee, serie evangeliserende program ma's rond het thema 'zee' Anders is ook gewoon, serie over kinderen en hun families in de verste uit hoeken van onze aarde. Afl.: Nieuw-Zeeland NOS 1A6-Journaal EO Het kleine huis, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: Te rugblik naar het verleden (2) David, een man naar Gods hart, serie over het leven van David. Afl. 8: Een zwarte bladzijde. In een koffiebar in Oldenbroek praten jongeren over 2 Sa muel 11 en 12(herh.) De zeevaarders van de Stille Zuidzee, Ameri kaanse documentaire uit 1983 over één van de be langrijkste bevolkings groepen van de Stille Zuid zee, de Polynesiërs De Kauwgomballenboom, liedjes gezongen door Elly en Rikkert NOS Journaal EO Zandkastelen, Ameri kaanse tv-film. Wanneer Larry hoort dat hij werk loos wordt kan zijn vrouw dat moeilijk accepteren. De spanningen in het gezin lopen hoog op Tijdsein, actualiteitenma gazine met een reportage over stress op vakantie en aandacht voor de merk waardige kanten van het economische wonder in het land van de rijzende zon De joden en onze bescha ving, negendelige Ameri kaanse documentairese rie, gepresenteerd door Abba Eban. Afl. 4: De smeltkroes van Europa NOS Journaal Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Turken 18.30-18.45 Sesamstraat 19.00 Journaal TROS 19.12 The A-Team, Amerikaan se tv-serie. Afl.: De verbor gen schat. Face ontmoet het meisje van zijn dromen en wordt daardoor bijna opgepakt door Generaal Fullbright 20.00 Simonskoop, filmrubriek gepresenteerd door Simon van Collem. Met aandacht voor de gisteravond in pre mière gegane Nederlandse speelfilm 'Op hoop van ze gen' van Guido Pieters. Verder aandacht voor 'Poltergeist II' met o.a. Craig T. Nelson en Geraldi- ne Page en voor 'Revolu tion'. met o.a. Al Pacino, Nastassja Kinski, Donald Sutherland en Ann Lennox 20.25 TROS Actie-verzoektilm. De kijkers kunnen een keus maken uit drie actie films. 1. Groeten uit Brus sel (That lucky touch), En gelse speelfilm uit 1975 van Christopher Miles. Met o.a. Roger Moore en Shel ley Winters. Wapenhande laar Michael Scott heeft het plan opgevat een nieuw wapen aan de NAVO te koop aan te bieden. 2. Een dodelijk spel (The Ve netian Affair), Amerikaan se speelfilm uit 1967 van Jerry Thorpe. Met o.a. Ro bert Vaughn en Elke Som- mer. Reporter Bill Fenner wordt met de dood be dreigd wanneer hij een verhaal moet maken over een bomaanslag. 3. De in triganten (Hide in plain sight), Amerikaanse speel film uit 1980 van en met James Caan. Jackie Scole- se slaat met zijn nieuwe echtgenote op de ylucht voor de mafia. Hij weet niet dat de ex-man van zijn vrouw naar hem op zoek gaat 21.55 Elisabeth Schwarzkopf, documentaire over de 'meesterklas' die de zan- geres/zangpedadgoge in december 1984 in Neder land gaf (zie elders op deze pag.) NOS 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma- overzicht 17.35 Kinderprogramma's, met o.a. 'Tik Tak' en 'Gigi' 18.05 Europa Countdown 18.45 Weerbericht 18.50 Managing the landscape, der tiendelige documentaireserie over Nederlandse landschap pen 19.20 Weerbericht en world watch 19.30 Europa Report Special 20.00 Otto Klemperer in rehearsal and concert, 1971, documen taire over Otto Klemperer, die op 26 september 1971, 86 jaar oud, het New Philharmonic Or chestra dirigeerde in de Royal Festival Hall in Londen. Het zou zijn laatste openbare op treden zijn. Uitvoering van Beethovens 4e pianoconcert, de 'King Stephan' ouverture en de derde symfonie van Brahms 20.45 Made by Hand, documentaire serie over oude Nederlandse ambachten. All.: Stained glass 21.00 Sport Reports. Common wealth Games III 22.30 World Watch en weerbericht Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kinderserie (herh.) I De Snorkels, tekenfilm. Dub- ble afl.: De snorkeldans; Het nieuwtje van de euuw i Doorzetters (Winners), achtde- lige Australische jeugdserie. Afl.: De beste van de klas I Kwizien, tips voor koken, en lekker eten. Presentatie: Etien- ne Cocquyt (herh.) Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Kunst-zaken Dempsey en Makepeace, En gelse politieserie met: Glynis Barber, Michael Brandon, Ray Smith e.a. Afl.: De huurdoder. Wanneer Dempsey en Make peace met hun jonge collega Jimmy op weg zijn naar hun werk, ziet Jimmy de grugshan- delaar en souteneur Shore sa men met diens vriendin lopen. Als hij Shore op drugs wil fouil leren duikt er opeens een man op, die beiden doodschiet I Panorama: Vietnam - Hoe het zover kwam. Documentaire waarin de vraag centraal staat op welke manier de hele Viet- namkwestie van een klein con? flict kon uitgroeien tot een semi-wereldoorlog Hotel, Amerikaanse tv-serie met James Brolin, Connie Sel- leca, Shari Belafonte e.a. Afl.: Omwegen Journaal en Coda: Uit 'Quar- tetto a due Cembali", Boccheri- ni, door het duo Jan van Mol en Paula van Parys IRT 2 dry ,'aV ITBF 1 Sjobi8-Mundial. Zomershow vanuit Bellewaarde met Jean- Marie Pfaff, Jan Ceulemans, Nevada, Cantina Mexico, Joe Harris e.a. Presentatie: Guy Lancier -22.00 Baccara-beker, vanuit het Casino in Middelkerke. Rechtstreekse reportage van de finale van deze leidjeswed- strijd 8.00 Mededelingen van de ONEM, vacaturebank 1.15 Ciné vacances, gevarieerd kinderprogramma met 'Nils Holgersson', 'Dare, Dare Mo- tus' en 'De Smurfen' 1.00 Ce soir, regionaal magazine 1.30 Journaal D.00 Le bar du téléphone, Franse politiefilm uit 1980 van Claude Barrois. Met Daniel Duval, Frangois Pèrier, Georges Wil son e.a. De keiharde gangster Toni Veronèse blaast, om zijn zin te krijgen, nachtclubs en hotels van zijn vijanden op. Aansl.: Marcinelle: Bois du ca- zier, documentaire in twee de len. Vanavond is deel 1 gewijd aan de omstandigheden van de catastrofe van Marcinelle. 30 jaar geleden 135 Marcinelle: Bois du Cazier, documentaire over de mijn ramp in Marcinelle (herh. uit 1976) 22.40 Laatste nieuws Harriet Makepeace (Glynis Barber) en haar collega Jim Dempsey krijgen vanavond te maken met een huurmoorde naar. BRT 1 om 20.20 uur. TV 5 16.05 Croquignole, tv-film 17.35 Aujoura'hui la vie, gevarieerd magazine 18.30 Sport, met o.a. kanovaren 19.00 Areu MC2, satirische tv-film over drie peuters die het leven op hun eigen manier bekijken 20.20 Aujourd'hui en France, actu eel magazine 20.25 Aujourd'hui la vie, met een re portage over mode 21.20 Sport, met o.a. parachutisme 22.00 Nieuws 22.30-00.00 La chanson de Roland, speelfilm uit 1978 van Franck Cassenti. Met o.a. Klaus Kinski MUSIC BOX 17.00 O The Simon Potter Show, met een overzicht van de LP- en CD-top 20 18.00 El The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 O The Amanda Redington Show (herh.) 20.00 El The Nino Firatto Show (herh.) 21.00 13 The Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 13 The Simon Potter Show (herh.) 23.00 (3 Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell (herh. van zaterdag) 00.00 El The shadow (herh.) 01.00 El The Gaz Top Show, met een nieuwe aflevering van de Gaz Top Running Trivia Quiz 02.00 El The Amanda Redington Show 03.00 El The Nino Firetto Show 04.00 El The Martin Buchanan Show 05.00 El The Simon PoHer Show 06.00-07.00 El The shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende m Ondertiteling via TeleTekst. El Tweetalige of stereo-uitzen ding. El Zwart/wit-uitzending. ■HZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Bocksprünge. Heinz Schenk praat met een aantal gasten 16.45 Die Abenteuer von Tom Sa wyer und Huckleberry Finn, jeugdserie naar een roman van Mark Twain. Afl.: Vrijheid voor 17.15 Professor Fussel und seine wahnwitzige Schule, kinder-' film van en met Fritz Strohec- ker 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.14 Mein Freund Winnetou, tv-se rie. Afl.: Der grosse Kriegsrat 18.40 Neues von Gestern: 1954 19.00 Detektivbüro Roth, misdaad serie. Afl.: Milch mit Schuss 19.57 Heute im Ersten 20.00 UlTagesschau 20.15 Den Rauchern blast der Qua lm ins Gesicht. Documentaire over het spanningsveld tussen rokers en niet-rokers 21.00 Der 7. Sinn 21.03 lm Krug zum grünen Kranze, amusementsprogramma met volksmuziek, gepresenteerd door Ruth Mönch en Willy Sel ler 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 1 1 3, tv-film uit 1980 van Heidi Genée. Met Adelheid Arndt, Dominik Graf, Christoph Quest e.a. Wanneer de actrice Katarina merkt dat ze zwanger is van de jurist Bernard met wie ze acht jaar een relatie heeft, besluit ze zich niet te la ten aborteren en accepteert de gevolgen voor haar privê-leven 00.25 Tagesschau 00.30 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.30 Ferienkalender. Tips, amuse ment en spanning. Vandaag: Brunos bunte Bühne 16.05 Der Stein des Marco Polo, jeugdserie over een avontuur in Venetië. Afl.: Das Geheimnis der Lagune 16.30 Ein Fall für TKKG, jeugdserie. Afl.: Dertilinde Hellseher 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Aktualiteiten, sport en amusement 17.45 Der rosay>te Panther, teken filmserie 18.20 Königlich Bayerisches Amts- gericht, tv-serie over een ge rechtshof met Hans Baur, Georg Bladel, Olf Fischer e.a. Afl.: Die Trompete 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Der groBe Preis, spetprogram- ma gepresenteerd door Wim Thoelke 20.50 Die groBe Hilfe, nieuws van de Aktion Sorgenkind 21.00 Telemotor, automagazine 21.45 Heute-journal 22.10 Auf dem Rücken anderer. 'Eu ropese graanoverschotten en de derde wereld'. Reportages uit Egypte, Uruguay en de Fili- 22.55 Silverson, tv-film van Konrad Wagner en Falk Harnack. Met Ernst Schroder, Herbert Bötti- cher, Gracia-Maria Kaus e.a. Persfotograaf Brooke is in Dublin getuige van een onge lukkige samenloop van om standigheden. Alles draait om de clown Silverson die zelf moord wil plegen 00.25 Heute DUITSLAND 3 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 D Der Unsichtbare Agent (The invisable agent), Amerikaanse speelfilm uit 1942 van Edwin L. Marin. Met Jon Hall, llona Massey, Peter Lorre e.a. Frank Griffin wordt in Nazl-Duitsland gedropt als geheim agent. Een drank waarmee hij onzichtbaar kan worden moet hem be schermen 21.30 Amerika literarisch. 'Jack Ke- rouac', filmportret van deze in 1969 overleden Amerikaanse schrijver 22.25 Reisewege zur Kunst, serie reportages over Turkije. Van daag het gebied Centraal Anatolië en Kappadokië 23.10 K! Das Blut der Tiere (Le sang des bêtes), Franse korte film uit 1949 van Georges Franju met schokkende tafere len in Parijse abatoirs 23.30 Wahrnehmungen eines Ein- zelgangers: Georges Franju una seine Filme, filmportret van de Franse regisseur Geor ges Franju 00.15 Laatste nieuws 'masterclass' die Elisabeth Schwartzkopf eind 1984 in Nederland gaf staat centraal in een documentaire op Ned. 2 om 21.55 uur. |Engelar BBC 1 18.10 Fame, Amerikaanse tv-serie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal maga- 20.00 Tops of the Pops, poppro gramma met een overzicht van de Engelse hitparade. Presen tatie: Mike Smith 20.30 (TlEastenders, dramaserie 21.00 El Body matters, informatieve serie. Afl.: Speakeasy, over de menselijke stem 21.30 Sharon and Elsie, tv-serie 22.00 Journaal 22.30 El The Thornbirds (2), vijfdeli ge tv-serie naar de roman van Colleen McCullough. Met o.a. Richard Chamberlain 00.05 In the wake of HMS Sheffield, documentaire over het gebruik van Exocet-raketten tijdens de Falkland-oorlog (herh.) 00.55 Weerbericht BBC 2 17.25 (ticket. Tweede testmatch Nieuw-Zeeland - Engeland 19.10 Mission Impossible, Ameri kaanse misdaadserie (herh.) 20.00 Thursday thriller. Violent Sa turday, Amerikaanse speelfilm uit 1955 met Victor Mature, Ri chard Egan, Lee Marvin e.a. De rust in een klein mijnstadje wordt wreed verstoord als drie zwaar bewapende vreemdelin gen die de plaatselijke bank willen beroven 21.30 Twentieth century remembe red: Lord Boothby, herhaling van een programma uit 1981 over dit ex-parlementslid, n.a.v. zijn overlijden vorige maand 22.00 The Travelshow, toeristisch magazine 22.30 Moonlighting, tv-serie 23.20 Making waves, maritiem ma gazine 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40 Cricket, samenvatting 01.10-01.40 Open University ITV 17.00 Kinderprogramma's 17.45 Under the same sky 18.15 Connections 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads 20.00 Anything goes 20.30 Give us a clue 22.00 Troubles and strife 22.30 Workout 23.00 Nieuws en weerbericht 23.30 Wheels 00.15 Burning the Phoenix 00.45 Tales from the Darkside 01.15 Telling the tale SKY CHANNEL 17.30 El The great video-race 18.30 The Tales of Wells Fargo 19.00 E Dennis 19.30 The Flying Nun 20.00 Charlie's Angels 21.00 A Gift to Last, dramaserie 22.00 1986 PGA Championship Golf, rechtstreekse reportage vanuit Toledo, Ohio 00.00-01.00 E The Untouchables. Afl.: The Gang War lorgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 15.00 Schwarzwaldklinik, Duitse tv-serie. Afl.: De vondeling 15.45 Country Camera (1). zevendeli ge natuurfilmserie over de West Country 16.10 ElMensen zoals jij en ik, serie korte verhalen met Kees Brusse in de hoofdrol (herh.) 16.55 Honderd Beroemde Schilderijen 17.05 Ik zag twee beren 17.20 Ont dek je plekje, afl.: Brielle NOS 17.30 VtS-Journaal AVRO 17.40 Paspesies, met Leoni Janssen MUSIC BOX 07.00 El Muziekprogramma's. Gaz Top Show (07.00), Amanda Redington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Martin Buchanan Show (10.00), Simon Potter Show (11.00) en The Shadow (12.00). 13.00 El Mu ziekprogramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 lm Krug zum grünon Kranze, amusementsprogramma 11.50 Um- schau 12.10 Telemotor 12.55 Perso verzicht 13.00 Tagesschau 13.15 El Teletekst 15.00 Claire, Engelse tv- serie 15.50 Tagesschau 16.00 Fluchtversuch, Duitse speelfilm uit 1975 met Tomislav Savic, Hermlna Pipinic, lliya Ivezic e.a. 17.35 So sing Kinder 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 13.15 El Tele- tekst-overzicht 14.45 Programma overzicht 14.50 Heute 14.55 Das Rennen gegen die Sonne (Against a crooked sky), Amerikaanse speelfilm uit 1976 16.20 Ferienkalender 16.30 Freizeit... und was man daraus ma- chen kann 17.00 Heule 17.15 Tele-ll lustrierte 17.45 El Das Traumschiff, vakantieverhalen op zee BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 Dudley Do-riaht 10.25 Silas 10.30 News- round special delivery 10.55 Bull- winkle and Rocky 11.00 Why don't you...? 11.30 Play School 11.50 Cric ket 14.05 Journaal 14.25 Hockey co key 14.40 Cricket, vervolg 17.27 Re gionaal nieuws SKY CHANNEL 08.45 El Sky Trax. Herhalingen 14.15 Skyways 15.05 The best of a Coun try Practice 16.00 El Pat Sharp Show 16.45 El Here comes the weekend 17.30 El Live on Friday, met Gary Davies ITV 07.25 TV-AM 10.30 Sesamestreet 11.35 The Poseidon files 12.30 About Britain 13.00 Teetime Clau dia 13.10 Rainbow 13.30 Democracy working 14.00 Nieuws 14.30 The big store, komische film met de Marx Brothers 16.00 Take the high road 16.30 Sons and daughters 17.00 Kinderprogramma's RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.08 KRO: Echo-magazine. 18.05 Man en paard. 18.30 Da Capo. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: True Light. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat's Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en L.P. Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 20.30 Het Concert. 21.30 Met Pierre op lokatie. 23.00 Muziek van nu. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 KRO: Marktberichten. 18.15 Scheepspraat. 18.30 Uitgelezen. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Cursus klussen. 21.00 Ni Hao. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30-18.20 Middag magazine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.00 Mini Magazine over vrije tijdsbesteding, 17.30 Verzoekplaten- programma, 18.00 Ga jij de klas maar in over onderwijs, 19.00 Kunstuur en 20.00-23.00 Live muziek vanuit een Leidse Lokatie. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Brt Big Band. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Cocktail. Rustige muziek. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Passage '86. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio Twee. 22.05 Baccara-beker finale. 23.30 Twee voor twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Gitaarmuziek: Jonathan Taylor. 19.00 Dossier: De maskers van Fumi- ko Enchi. 19.45 Jazz Criss-Cross. 20.30 Symfonieorkest van de Beierse radio o.l.v. Sir Colin Davis. 1. Symfonie nr. 6 voor groot or kest. Karl Amadeus Hartmann. 2. Symfonie nr. 3 in Es opus 55 „Eroica". Ludwig van Beetho- 22.00 Kamermuziek. 22.35- 23.45 Nieuwe muziek. Vokale aktio- MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 Van huis uit. 15.05 Volgspot. 16.05 VARA: De Rode Draad. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 08.50 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 Spanje in van Twaalf tot twee. 13.03 Echo). 14.03 In de leunstoel. 15.03 In de kinderschoenen. 15.30 TROS: Café chantant continu. 16.03 Nederlandse artiestenparade. 17.03 De Nederlandstalige top tien. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.02 Goud van oud. 11.02 Erik de Zwart. 13.02 Rinkeldekinkel. 15.02 De Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert 'Italië'. 09.00 Het Internationale Concertcir- 10.30 Uit het Franse repertoire. 11.40 Het Raphael Strijkkwartet. 12.10 Lunchconcert: The Academy of Ancient Music. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Klein bestek. De pianower- ken v. Liszt. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. 17.20 Vokaal. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Kijken in de toekomst. 10.00 AVRO: AVRO's vijfluik. 11.45 Onder anderen. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.30 De berg heeft een muis ge- 14.00 En toen of de andere wereld. 15.00 Minjon. 16.00 Telepoons. 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden: op zijn zomers. 13.18 Tussendoor: Culturele informa tie. 14.03 78 toeren tijd met Jo Leemans. 15.03 In the mood. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 06.12 Zomerhappening: vakantiemu ziek. 09.00 Stripkaffee (herh.). 10.03 Platenpoets. 11.00 Weekendweerb. door Armand 12.00 Regioprogr. 13.10 Ha die Micha. 14.00 De stemming: weekendmuziek. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus kort. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.30 Pianorecital Karoly Mocsary. 12.20 Tafelmuziek. 15.00 Concert in Montreux. 16.30 Balletmuziek.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13