Ik ben geen tomeloze idealist meer" Louise Brooks en de censuur DIO/TELEVISIE CeidacSotvtmtt DONDERDAG 31 JULI 1986 PAGINA 13 .VERSUM De NCRV vanavond veel muziek in programma. Na wat nos- ;ie met The Blue Diamonds, iet later op de avond de rt aan de meidengroep tzle Sizzle (Ned. II om 20.30 ir), die eerder dit jaar Neder- id vertegenwoordigde op it Eurovisie Songfestival, [oewel de vier vriendinnen Ier meer door „Kinderen ir Kinderen" de nodige er- aring hebben met het voor amera's staan, is deze special et eerste televisie-programma raarin Mandy Huydts, Marjon leller en Laura en Karin lasblom centraal staan. Het ordt geen medley van hitsuc- >ssen. In de twintig minuten at de show duurt, zingt het wartet in totaal maar drie edies. Het zijn het bekende Mies Heeft Een Ritme", Senmaal Jong" en het (in- liddels) hitparade-succes „Ne- ;r Give Up". Volgens de RCV is de bedoeling van het rogramma te laten zien hoe ;t de meisjes is vergaan sinds in het Noorse Bergen der ende werden. De camera eemt een kijkje op school dandy en Laura zitten op het lominius College, Marjon op et Nieuwe Lyceum en Karin p de Modevakschool) en is er ij wanneer de fanatieke mu- iekliefhebbers fanmail beant- roorden. Er is ook een im- ressie van hun belevenissen jdens het Songfestival van rmir in Turkije, waar de roep vierde werd en de kij- er ziet hoe ze de choreografie istuderen voor „Never Give IP" [oewel het viertal nu van een 'elverdiende vakantie geniet, al er straks hard gewerkt ïoeten worden. Behalve dat un schoolwerk de nodige tijd beslag neemt, eist ook de laten-industrie ze op. Zo staat voor oktober een nieuwe ngle op het programma, be- volgend jaar gevolgd door un eerste elpee. Dus als ze luis of op school niet zijn te treiken, probeer dan een van Hilversumse platenstudio's A. DEN DOOLAARD: HILVERSUM „Jongen", schudde lang geleden de moe der van A. den Doolaard het hoofd, toen haar zwervende zoon weer eens thuiskwam met niet meer dan twintig gul den in kas, „Jongen als je wilt, kun je morgen weer op een behoorlijke, fatsoenlijke ma nier geld verdienen in plaats van zo door te gaan met wat jullie bohémien noemen, maar wat ik omschrijf als: op de schobberdebonk leven". Moe der haalde uit het Oud-Hol landse kabinet zijn diploma's en legde ze op tafel: einddiplo ma HBS met hele hoge cijfers en, uit de kantoortijd, Mercuri- us-diploma's correspondentie Frans, Duits, Engels en boek houden. Vergeefs: A. den Doolaard wilde nooit meer naar kantoor terug, liever trok hij naar Frankrijk, verwerkte zijn ervaringen in de druiven pluk in de bekend geworden roman „De Druivenplukkers" om nu, 55 jaar later, op 85-jari- ge leeftijd, als „schrijver, dich ter, journalist en essayist" te worden geëerd met een hoor spel naar het boek en een vier uur durende interview op TROS-radio. „Ik heb", zegt Marlies Corda, samensteller van zowel hoor spel als interviews, „nog nooit een mens ontmoet die zo prin cipieel in het leven staat zon der daarbij onuitstaanbaar te worden, een man die altijd de {'uiste keuzes heeft gemaakt, ïoe impopulair op het moment zelf ook. Ofschoon de literaire kritiek vaak hooghartig de neus ophaalt voor de minder- A. den Doolaard: „Ik ben heel blij dat Ik leef, maar Ik ben niet zo blij dat mijn leven samenvalt met deze eeuw van verschrikkingen". waardig geachte kunst van het vertellen, kan bijna iedere bi bliothecaris bevestigen dat Den Doolaards boeken bijna permanent zijn uitgeleend en telkens moeten worden omge ruild omdat ze letterlijk zijn stukgelezen". „De Druivenplukkers" is het verhaal van Vladja, een boe renzoon die vanuit Slowakije naar Bourgondië trekt, de druivenpluk meemaakt en deze ervaringen ondergaat als initiatie in het grote mensen leven. De jongen maakt kennis met liefde, haat, jaloezie en vriendschap, gevoelens die worden verpersoonlijkt in de figuur van André met het woeste oog, een hartstochtelijk man, instinctief aanvoelend wat recht en onrecht is, eerder koersend op wat zijn hart hem ingeeft dan wat de wet voor schrijft en daar uiteindelijk de tol voor betaalt. De hoorspel- bewerking volgt de sfeer van ernstige zinnelijkheid uit het HILVERSUM Louise Brooks en de censoren heb ben altijd lijnrecht tegenover elkaar gestaan. Met de vorige week uitgezonden „Die Büchse der Pandora (Lou- lou)" is „Das Tagebuch einer Verlorenen" (zaterdagavond, Ned. II om 22.45) dankzij de censuur een van de meest verminkte films uit de ge schiedenis. En dan te beden ken dat de toen 21-jarige Louise als Thymiane haar beste rol speelt. Weinig mensen hebben de film in de jaren dertig kunnen zien omdat de verspreiding werd gesaboteerd en er maar een klein aantal kopieën be schikbaar was. Door de pers werd de rolprent volledig de grond ingeboord omdat hij nog geladener en onverbiddelijker naturalistisch was. Fran^oise Gaborit, die met haar dochter Cathérine zorg droeg voor de reconstructie van de films vertelt: „Van Das Tagebuch einer Verlorenen" was vrijwel geen materiaal meer aanwezig. Geen negatie ven, geen origineel scenario en geen rapporten van de cen suur. Het enige dat was over gebleven waren drie kopieën; een Belgische, een Zwitserse en een Italiaanse. Freddy Bu- che slaagde erin om van deze kopieën de meest complete versie te maken, maar over tuigd dat het de originele ver sie is, zijn we niet. De tussenti tels tussen de verschillende versies hadden kleine ver schillen, maar een zekere mo raliserende toon om de hard heid van de beelden en het melodramatische karakter af te zwakken, hadden ze alle maal". Vooral over de slotscène be staan grote twijfels. Volgens Louise Brooks werd op regis seur Pabst grote druk uitgeoe fend voor dit halfslachtige ein de te kiezen. Ook van de origi nele filmmuziek is niets meer over. R. Viger en A. Bernard componeerden daarom een nieuw, modern muziekstuk, dat uit twee delen bestaat en wonderwel bij de film past. boek op de voet en het lachen, snikken, hijgen en vloeken is dan ook niet van de lucht. Minder geslaagd is de snelle opeenvolging van scènes. In een poging zo weinig mogelijk informatie verloren te laten gaan, is het uur durende hoor spel volgepropt met hoofdfigu ren, bijfiguren, vogel-geluiden en intriges. Het geheel vergt een grote concentratie van de luisteraar en mensen die het boek niet hebben gelezen, zul len slechts met moeite het tempo kunnen bijbenen. Bewogen leven Voorafgaand aan het hoorspel doet A. den Doolaard in vier afleveringen van elk één uur verslag van zijn bewogen le ven; achtereenvolgens ver haalt hij, sprekend zoals hij schrijft, van de ontstaansge schiedenis van de roman „De Druivenplukkers" en zijn schrijverschap; van de Tweede Wereldoorlog waarin hij van uit Londen een radio-pro gramma „De Brandaris" („In naam van Oranje doe open de poort") maakte voor Neder landse zeevarenden en van zijn opvattingen over de na tuur zoals die tot uiting komen in zijn roman over de Mont Blanc „De grote verwildering" en waarover Den Doolaard voor de microfoon zegt: „Voor de oer-elementen bestaat de mens niet. Ze leven hun leven volgens hun eigen wetten. Als De interviews worden achtereenvolgens uitge zonden op 3, 10, 17 en 24 augustus op Radio 4, tel kens van 22.30-23.30 uur. Het hoorspel valt op de zelfde zender te beluiste ren op 31 augustus, 22.28- 23.30 uur. de mens toevallig op het ver keerde moment zijn vingers in dat geweldige raderwerk steekt, dan wordt hij verzopen, verzengd, verstikt, verpletterd of verbrand". In de laatste af levering volgt tenslotte zijn vi sie op de twintigste eeuw: „Ik ben heel blij dat ik leef, maar ik ben niet zo blij dat mijn le ven samenvalt met deze eeuw van verschrikkingen". „Instinct-mens" Uit de interviews komt Den Doolaard opnieuw tevoor schijn als, zoals hij zichzelf omschrijft, een „instinct mens". Den Dolaard: „Er zijn twee dingen: instinct en rede. Op de een of andere manier spelen die in mijn leven een grote rol. Zo wist ik voor ik aan het schrijven van een boek begon altijd alleen hoe het zou eindigen. Ik schreef het laatste hoofdstuk het eerst, om net als bij zeilen een baken te hebben waar ik op toe kon laveren. In die zin ben ik een instinct-mens. Tegelijk is dat instinct altijd in toom gehou den, gebreideld door de ratio, door de rede. Waar ik een he kel aan heb is er zomaar-op- los-schrijven over een onder werp waarover je niets weet. Je moet je inwerken, het ver volgens van je afzetten om op een natuurlijke manier naar voren te kunnen komen. Zoals een impuls vanuit de hersenen naar de vingers gaat, die op hun beurt naar de pen grijpen of tasten naar de toetsen van de schrijfmachine, dan komt het er vanzelf uit". De verteller vertelt. Den Dool aard: „Ik ben geen tomeloze idealist meer. Ik geloof niet in Sinterklaas, maar wel in in het geven van geschenken van de ene mens aan de andere. Wat mij op de been houdt, is het besef van het bestaan van de wijsheid. Ik geloof niet langer in grote veranderingen, maar misschien kan het in het klein. Wij mogen de aarde niet ver raden. Dat gebeurt gedachte loos aan alle kanten en daar moet verzet tegen komen". ARJEN SCHREUDER NEDERLAND 1 EO 16.30 Wild America, Amerikaan se natuurfilmserie. Afl.: Vissers in het gezin (1), tweedelige aflevering over een paar verweesde jon gen van de Canadese mar ter, ook wel visser ge noemd, die de presentator mee naar huis neemt zodat ze daar kunnen opgroeien 16.55 Recht door zee, belevenis sen van zeelieden en solo zeilers 17.05 Anders is ook gewoon, serie over kinderen en hun families in de verste uit hoeken van onze aarde. Afl.: Nieuw-Zeeland NOS 17.30 ViS-Journaal EO 17.40 Het kleine huis, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: Te- rugblik naar het verleden (1). Albert blijkt ernstig ziek te zijn, zonder dat er veel hoop op genezing is 18.30 David, een man naar Gods hart, serie over het leven van David. Afl. 7: De koning is dood, leve de ko ning! 18.55 Pablo. Afl.: Jules Verne 19.00 (Bin het kielzog van de Vikingen, Noorse docu mentaire uit 1985 met een verslag van een reis die de oude Vikingen ooit ge maakt hebben van Noor wegen naar New Found- land NOS 20.00 Journaal EO 20.28 CD En toch vliegt het, Zwit serse documentaire over twee mannen, Hans Farner "en Ernst Ruppert, die zelf een zweefvliegtuig ge maakt hebben. De film werd aangevuld met beel den die werden opgeno men bij Fokker 21.00 Marskramers (2), serie van zes programma's waarin Feike ter Velde praat met evangelisten uit de Derde Wereld. De opnamen wer den gemaakt tijdens de conferentie van rondrei zende evangelisten in de RAI te Amsterdam 21.25 Van U wil ik zingen, hoog tepunten uit dit koorzang programma van het afge lopen seizoen 22.05 De open cirkel, serie praatprogramma's waarin Wim Knijff praat over hu welijk, gezin en opvoeding. Vanavond: Schoolkeuze NOS 22.55 Journaal 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden 23.05-ca.00.35 Galaconcert Franz Liszt. Pianoconcert nr. 2 in A en de Faust-sym- fonie, Liszt uitgevoerd door solisten van het Fest- spiel-orkest en het Fest- spiel-koor Bayreuth o.l.v. Pierre Boulez NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Turken 18.30 Sesamstraat 19.00 Journaal NCRV 19.12 E Stan en Ollie in de olie (Jitterbugs), Amerikaanse speelfilm uit 1943 met Stan Laurel Oliver Hardy, Bob Bailey, Vivian Blaine e.a. Stan en Ollie reizen ker missen af, alwaar zij met een oplichter kennisma ken. Hij kan met behulp van pillen uit water benzine maken. Stan en Ollie hel pen hem met de verkoop 20.30 Frizzle Sizzle Special, muzikaal programma rond de meidengroep die Ne derland vertegenwoordig de op het Eurovisie Song festival in het Noorse Ber gen 20.55 Murder, she wrote, Ameri kaanse tv-serie met o.a. Angela Lansbury, Terry Ki- ser en Tricia O'Neil. Afl.: Dood in de namiddag. Jes sica verblijft bij haar nicht Nita in New York. Tijdens haar bezoek wordt de sce nario-schrijfster Joyce Holleran vermoord aange troffen 21.40 25 jaar Blue Diamonds, muzikale hoogtepunten van dit Nederlandse duo 22.05 New Jersey Mass Choir, opname van een optreden in Nederland NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, met aandacht voor de rege ringsverklaring 23.15 Studio Sport. Impressie van het WK Honkbal 00.00 Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV Weerbericht en programma- overzicht Kinderprogramma's Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry Weerbericht Managing the landscape, do cumentaireserie. Afl.: The shif ting horizon World Watch en weerbericht Europa Report Special II Trittico, opera van Puccini vanuit de Scala in Milaan Sports Report World Watch en weerbericht 17.00 Arabian Adventure 18.40 Dr. Detroit 20.15 Natuurfilm: Learning about 20.30 A Stranger is Watching 22.00 Made in Italy 23.40-01.10 Exterminator II België In de film „Jitterbugs" krijgen Stan en Ollie te maken met een pplichter die beweert pillen te bezitten waarmee je uit water ben- tine kunt maken. Ned. II om 19.12 uur. BRT 1 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kinderserie (herh.) De Snorkels, tekenfilmserie. Dubbele afl.: Schatgraverij; Ju nior's geheimpje Doorzetters (Winners), achtde- lige Australische jeugdserie. Afl.: Andere voorlichting Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Presentatie: Etien- ne Cocquyt (herh.) Mededelingen en program- ma-overzicht Kunst-zaken Dempsey en Makepeace, En gelse politieserie met Glynis Barber, Michael Brandon, Ray Smith e.a. Afl.: Tequila cock tail. Een bendeleider biedt Londense buurtwinkeliers te gen waanzinnige bedragen 'bescherming' aan. Spikings laat Dempsey en Makepeace bewijzen tegen de man verza melen maar dat gaat niet zo gemakkelijk. Een kruimeldief die ze willen verhoren wordt doodgeschoten en een tipge ver van Makepeace komt in het ziekenhuis terecht. In haar woede gaat Makepeace dom me dingen doen Panorama: Het proces van een proces, documentaire over een rechtszaak in Nantes waar de beklaagden erin slaagden een rechtstreekse tv- uitzending te verkrijgen door de rechter te gijzelen Hotel, Amerikaanse tv-serie met James Brolin, Connie Sel- leca, Shari Belafonte e.a. Afl.: Intieme vreemden Journaal en Coda: Chaconne in G, Handel door Guy penson (clavecimbel) »TBF 1 18.00 üMMMInflM van da ONEM, vacaturebank L15 Ciné vacances, gevarieerd kinderprogramma 9.00 Ce eolr, regionaal magazine J9.30 Journaal a.00 Traites sur commando (The molly maguires), Amerikaanse speelfilm uit 1969 van Martin Ritt, naar het boek van Arthur H. Lewis. Met Richard Harris. Sean Connery, Samantha Eg- gar e.a. 1876: In een mijnstad je in Pennsylvania groeit lang zaam het verzet tegen uitbui ting en slechte arbeidsomstan digheden onder de bevolking 22.00 Paroles, bekende wetenschap pers aan het woord. Van avond: llya Prigoglne, nobel- prijswinnaar chemie 23.00 Laatste nieuws TV 5 16.05 Clementine, tv-film (herh.) 17.35 Aujourd'hui en France, actu-# eel magazine 18.30 TV 5-aport, met o.a. kanova- ren 19.00 Croquignole, tv-film 20.40 Aujourd'hui en France, actu eel magazine 20.45 Aujourd'hui la vie, informatief programma met ditmaal een reportage over slapeloosheid 21.40 TV 5-aport, met o.a. karate 22.00 Nieuwe 22.30-00.00 D Bruxelles transit, speelfilm van Samy Szlinger- baum over een joodse familie die na de oorlog vanuit Polen in Brussel arriveert MUSIC BOX 17.00 GDThe Simon Potter Show, met een overzicht van de LP- en CD-top 20 18.00 0The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 0The Amanda Redington Show (herh.) 20.00 IS The Nino Firetto Show (herh.) 21.00 (SThe Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 (SThe Simon Pottar Show (herh.) 23.00 0Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell (herh. van zaterdag) 00.00 (SThe shadow (herh.) 01.00 (SThe Gaz Top Show, met een nieuwe aflevering van de Gaz Top Running Trivia Quiz 02.00 (SThe Amanda Redington Show 03.00 (SThe Nino Firetto Show 04.00 [SThe Martin Buchanan Show 05.00 (SThe Simon Potter Show 06.00-07.00 (SThe ahadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende itsland DUITSLAND 1 15.50 Tageeschau 16.00 Osy Zimmerman's Zimmita- tionen. Cabaret uit Zwitserland 16.45 Die Abenteuer von Tom Sa wyer und Huckleberry Finn, jeugdserie naar een roman van Mark Twain. Afl.: Onder valse 17.15 Der Mann und der Adler, kin derfilm van Marie Bardi- schewski Hier und Heute, regionaal ma gazine Klein Freund Winnetou, tv-se rie. Afl.: Die Flöte Neues von Gestern: 1953 Detektivbüro Roth, misdaad serie. Afl.: Tod eines Vertreters Heute im Ersten (BTagesschau Gedenkkonzert zum 100. To- deatag von Franz Liszt. Piano concert nr. 2 in A en 'Elne Faust Symphonie, uitgevoerd door leden van het Bayreuther Festsplel-koor en -orkest o.l.v. Pierre Boulez, m.m.v. Daniel Barenboim, piano en Robert Schunk, tenor. Uitzending van uit het Festspielhaus in Bay- Der 7. Sinn Eine Rose aus Montreux: Himmlische Stimme, Hon gaars amusementsprogramma met Gyula Bodrogi, Imre Antal, Peter Balazs e.a., dat tijdens het tv-festival in Montreux tot ■grappigste' bijdrage werd ge- Tagesthemen, actualiteiten ARD-Sport extra. WK Scher men. finale degen. Commen taar: Stefan Lazar Strafmündig, tv-film van Gert Heidenreich met Robert Düss- ler, Jan Meyer, Ines Burkhardt e.a. Een achtlenjarige jongen vindt de maatschappij onrecht vaardig. In de nabijheid van zijn aangepaste familieleden begint hij zich steeds ongeluk kiger te voelen. Geestelijk kan hij het tenslotte niet meer aan Tagesschau Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.30 Ferienkalender, tips, amuse ment en spanning. Vandaag: Junior Police Call (Chinese jeugdpolitie) 16.05 Der Stein des Marco Polo, jeugdserie over een avontuur in Venetië. Met Nicola dl Pol, Chiara Doarda, Giuseppe Toni- ni e.a. Afl.: De dichter 16.30 Eln Fall für TKKG, jeugdserie met Fabian Harloff, Christian Pfaff, Kal Maahs e.a. Afl.: Het geheim van de Chinese vaas 17.00 Heute 17.15 Tele-llluatrierte. Aktualitelten, sport en amusement 17.45 Der rosarota Panther, teken filmserie m Ondertiteling via TeleTekst. (S Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wlt-ultzendlng. ■UZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■q Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-ultzendina in orginele versie met ondertitels. De muziek van componist Franz Liszt staat centraal in „Gedenkkonzert zum 100 To destag von Liszt". Duitsland 1 om 20.15 uur. 18.20 Königlich Bayerisches Amts- gericht, tv-serie met Hans Baur, Georg Bladel, Olf Fischer e.a. Afl.: De veediefstal 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Agatha Christie: Mord a la carte, tv-film naar een verhaal van Agatha Christie. Met Peter Ustinov, Faye Dunaway, Lee Horsley e.a. Regie: Lou Anto nio 21.00 Gesundsheitsmagazin Praxis: AIDS - klarer gesehen, docu mentaire van Mariene Linke over de meest recente ontwik kelingen rond de ziekte AIDS 21.45 Heute-joumal 22.10 Treffpunkt, jongerenprogram ma met als onderwerp de jeugdwerkplaats Köln-Nippes 22.40 Sommerfestival im ZDF Eu ropa im Femsehspiel: Ab- achied, Zweedse tv-film uit 1982 mei Carl-Axel Heiknert, Kersteln Tldelius, Prikko Nurml e.a. Na de begrafenis van haar vader blikt Valerie terug in het verleden. Ze groeide op in een beschermd milieu en kon met haar angsten en verwachtingen niet terecht bij haar afstande lijke vader 00.05 Heute DUITSLAND 3 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 B Die unsichtbare Frau (The Invlsable woman), Amerikaan se speelfilm uit 1940 van A. Edward Sutherland. Met Virgi nia Bruce, John Barrymore, John Howard e.a. De excen trieke Professor Glbbs zoekt een proefkonijn om een machi ne te testen waarmee hij men sen onzichtbaar kan maken. Model Kitty Carroll voelt er wel wat voor om daarmee haar baas dwars te zitten 21.25 Amerika literarisch. 'Max Frlsch, 'Amerika-erfahrung' reportage over het leven en werk van de schrijver Max Frisch 22.25 Reisewege zur Kunst. 'Turkije; van Troje tot Dldyna', reporta ge van Erica Reese over de cultuur aan de Turkse west kust 23.10 Der Sternenhimmel im Au gust, astronomisch magazine van Erlch Übelacker 23.25 Laatste nieuwe BBC 1 14.15 Commonwealth Games Edin burgh, met atletiek 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal maga- 20.00 Tops of the Pops, overzicht van de Engelse top 40 20.30 (IlEastender8, dramaserie 21.00 Body/natters, informatieve medische serie. Afl.: What a mouthfull! 21.30 Sharon and Elsie, tv-serie met o.a. Brigit Forsyth, John Land ry en Janette Beverley (herh.) 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 0 Commonwealth Games, sa menvatting 00.30 Rhoda, comedyserie met o.a. Valerie Harper en David Groh. Afl.: Kiss your epaulets good- 00.55 Wmrtoricht BBC 2 17.25 Roman Holidays, tv-serie. Afl.: Hero-sandwiched 17.45 Heidi, tv-serie. Afl.: Arrival In Frankfurt 18.10 Fame, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Alone in a crowd 19.00 Commonwealth Games Edin burgh, vervolg van de uitzen ding van BBC 1 met o.a. bad minton. bowling, worstelen en wielrennen 20.15 Liszt-week, herdenkingscon cert vanuit Bayreuth (zie Duits land 1) 22.00 The Travelshow, toeristisch magazine 22.30 Moonlighting, tv-serle. Afl.: Knowing her 23.20 Making waves, programma over de kano 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01.15 Open University ITV Nature Trail Under the Same Sky Connections About Anglia, regionaal maga zine Crossroads Anything goes Give us a Clue Troubles and Strife Workout Nieuws Wheels, tv-serie Burning the Phoenix Tales from the Darkside Telling the tale SKY CHANNEL 17.30 SThe great video-race, met Gary Davies en Ronnie the Runner 18.30 The Tales of Wells Fargo. Afl.: Johnny Ringo 19.00 B Dennis. Afl.: Dennis and the Bees 19.30 The Flying Nun. Afl.: With love from Irving 20.00 Charlie's Angels. Afl.: Dancing Angels 20.50 A Gift to Last, dramaserie 21.40 E The Untouchables. Afl.: Ain't we got fun? 22.30 Championship Wrestling 23.20-01.00 0 Sky Trax, popmuziek (herh.) ITV-Morger^ NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 15.00 Schwarzwaldkli- niek, tv-serie 15.45 Overvallers in de dierentuin (slot), driedelige jeugdse rie 16.15 Ik zag twee beren 16.30 Si mon en Simon, politieserie 17.20 Ontdek je plekje NOS 17.30 %B- Journaal AVRO 17.40 Paspesiee MUSIC BOX 07.00 (^Muziekprogramma's. Gaz (07.00), Amanda (08.00), Nino (09.00), Martin (10.00), Simon (11.00) en The Shadow (12.00). 13.00 0Herh. DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Die Andere 11.35 Globus - Die Welt von der wir leben 12.10 Gesundsheitsmagazine Praxis 12.55 Persoverzicht 13.00 Tages schau 13.15 0 Teletekst 14.50 Shackleton - Der Mann in Schatten des Pols (slot), vierdelige filmserie 15.50 Tagesschau 16.00 Karei Ze- man und die Kinder, reportage over filmtrucs 16.15 Baron Münchhausen, kinderfilm 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 13.15 0 Tele- tekst-overzicht 14.45 Programma overzicht 14.50 Heute 14.55 B Nichts ala Arger, slapstick 16.05 Fe rienkalender 16.20 Freizeit... und was man daraus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 (SDas Traumschiff BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20-19.00 Commonwealth Games Edinburgh, met o.a. atletiek (marathon), bowlen, badminton en worstelen BBC 2 10.00 The pink panther show, teken film 10.30 Dudley Do-right, tekenfilm 10.25 Record breakers 10.50 News- round special delivery 10.55 Bull- winkle and Rocky, tekenfilm 11.00 Why don't you...? 11.25 Bullwinkle and Rocky, tekenfilm 11.30-11.50 Playschool 14.00 B3 Nieuwsoverzicht 14.30 Hokey Cokey 14.55 Umbrella 15.15-17.22 Paarderaces op Good wood SKY CHANNEL 08.45 0 Sky Trax. Herhalingen 14.15 Skyways 15.05 The best of a Coun try Practice 16.00 0 Pat Sharp Show 16.45 0Here comes the weekend ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 11.30 Cartoon Time 11.35 The Poseidon files 12.30 About Bri tain 13.00 Teetime and Claudia 13.10 Rainbow 13.30 Jobwatch 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuwe 14.30 The Treasure of San Teresa, speelfilm uit 1959 16.00 Take the high road 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow 17.15 The Moomins adio RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.08 KRO: Echo-magazine. 18.05 Man en paard. 18.30 Da Capo. 19.02 KRO's country time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VPRO: VPRO's Nachtleven. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat s Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en LP Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak: Koramu- ziek uit Gambia. 21.30 Voorland. 23.00 Het evenement. RADIO 5 17.58 Mededelingen en Nieuws. 18.10 KRO: Marktberichten. 18.15 Scheepspraat. 18.30 Uitgelezen. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Cursus klussen. Les 6. 21.00 Ni Hao, Chinese taal en cultuur. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30-18.20 Middag magazine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.00 Mini Magazine over vrije tijdsbesteding. 17.30 Verzoekplaten- programma. 18.00 Ga jij de klas maar in over onderwijs. 19.00 Kunstuur en 20.00-23.00 Live muziek vanuit een Leidse Lokatie. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 18.45 Radio Bond. 19.10 Actueel. 19.35 Cocktail. Rustige muziek. 20.03 Imago. Informatief programma voor jongeren. 22.10 Hangmat. 22^0-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee. 22.05 Country-side. 23.00 Notturno, zachte muziek. 23^0-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Pianomuziek. 19.00 Dossier, de funktie van de geis ha in de Japanse samenleving. 19.45 Zeiden gehoord. 20.30 Symfonie-orkest van de Sued- westfunk, m.m.v. Alfred Bren- del, piano, dirigent: David Zin man, 1. Concerto nr. 1 in c voor piano en orkest, Ludwig van Beethoven, 2. Symfonie nr. 4 in ES „de Romantische" An ton Bruckner. 21.50 kamermuziek. 23.00 Mlddelheim big bands, Toshiko Akiyoshl-Lew Tabackin Big band (2e deel). MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk vandaag. 14.05 Van huis uit. 15.05 Volgspot. 16.05 VARA: De Rode Draad. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 08.50 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 Nederland in van Twaalf tot 14.03 In de leunstoel. 15.03 In de kinderschoenen. 15.30 TROS: Café chantant continu. 16.03 Nederlandse artiestenparade. 17.03 De Nederlandstalige top tien. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.02 Goud van oud. 11.02 Erik de Zwart. 13.02 Rinkeldekinkel. 15.02 De Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: VARA-Klassiek. 09.00 Het Internationale Concertcir- cult. 10.35 Franse 20ste eeuwse muziek. 12.00 Jazz op vier Concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. De pianowerken van Liszt. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. 17.20 Vokaal. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Kijken in de toekomst. 10.00 AVRO: vijfluik. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.30 De berg heeft een muis ge- 14.00 En toen of de andere wereld. 15.00 Minjon. 18.00 Telepoons. 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden op zijn zomers. 13.18 Tussendoor. 14.03 78 Toeren tijd. 15.03 In the mood. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Zomerhappening. 09.00 Stripkaffee. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Ha die Micha. 14.00 De stemming, muziek voor het weekeinde. 16.00 Abraham al gezien?. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 00.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 12.00 Tafelmuziek. 13.15 Een namiddag vol sprookjes!. 18.15 Wel thuis, en een prettig week einde

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13