^Villy Lindwer biedt Onderhoudend beeld van ederlands muziekleven 1NDERWIJZERS BEKENNEN LIEFDE VOOR LIMBURG j TV-Mort ADIO/TELEVISIE ïinjI EetdócGouiant maandag 28 juli 1986 pagina 7 jVERSUM De documentaire is ste} de op veel punten nogal on-Ne- 'oudigndse provincie Limburg, die de liddarwijzers/filmers Maurice Nijsten tiiseq0 Erkens maakten is niet geheel 1 pla|er kritiek. Toch spreekt er een n Li^ndere liefde uit „Limburg, een isgeval". Het tweetal ©nschrijft de juktie als een impressie. „We vordflen van „de laars van Neder- oals maar hebben regelmatig gas te- \rto^enomen om de zaken op afstand mP'qekijken", aldus Maurice Nijsten. JaaKRO zendt deze speciale kijk ng Wond uit (Ned. II om 21.30 uur), documentaire werd eigenlijk ge nu hn uit onvrede. De geschiedenis a aajer aan vooraf ging, hangt nauw E^n met de VARA, die het Mergel- nificj onder de loep nam. Het tweetal werd niet zelfstandig op pad ge stuurd, maar met een regisseur van die omroep. De beelden die werden vastgelegd stemden niet direct over een met wat het duo in gedachten had. „Het was een buitenstander die in Limburg kwam kijken terwijl wij er wonen", zegt Maurice Nijsten ter toelichting. „Wij hadden heel andere ideeën over wat zouden moeten wor den vastgelegd. Misschien zijn we door de jaren heen wel te grote indi vidualisten geworden". Jo Erkens en Maurice Nijsten beslo ten het typische karakter van de pro vincie in beelden te vangen. Dat is ten slotte „Limburg, een grensgeval geworden". Wat vooral uit de opna men en het commentaar spreekt, is de liefde voor deze Bourgondisch ge tinte landstreek. Met de hand van de meester typeert het tweetal de pro vincie, daarbij gebruik makend van prachtige natuur-opnamen. De over vloed aan dieren, die alleen nog in Limburg zijn terug te vinden, hielp ze daarbij. De rij lijkt eindeloos, van de vroedmeesterpad tot de geelbuik- kikker. Deze opnamen worden afge wisseld met stukjes historie en beel den van het rijke Limburgse leven. Het carnaval, dat wordt omschreven als „het vijfde seizoen", de kastelen in het land van Valkenburg en de in vloeden van drie culturen die Maas tricht tot een heel bijzonder stad maakt, komen aan bod. Het is een produktie, die elke onderwijzer op zijn videorecorder zou moeten opne men om als straks de provincie Lim burg weer aan bod komt, het in de klas te tonen. Er is geen mens die op zo'n overtuigende manier over de schoonheid van Limburg kan vertel len, als de beelden tonen. „Limburg, een grensgeval" is de ze venendertigste produkties van het duo, dat in 1968 zijn eerste film ver vaardigde. Maurice Nijsten en Jo Er kens gaan uitdagingen niet uit de weg. Maurice Nijsten: „Hoewel het lijkt alsof we zomaar met de camera de natuur in zijn gestapt, is dat niet zo. Het scenario voor deze film werd volledig achter het bureau uitge dacht. Daarna zijn we pas gaan fil men. Dat voorkomt dat een docu mentaire verdrinkt in een opeenvol ging van aardigheden zonder dat er een lijn in te ontdekken valt". Hoewel het tweetal over een rijk en soms uniek filmarchief beschikt, heb ben ze de discipline om niet zomaar naar die natuur-opnamen terug te grijpen. Nijsten: „Voor de opnamen van de Waterspreeuw konden we niet anders, maar de rest is over een periode van drie jaar opgenomen. Het komend seizoen zijn ia verschillende landen produkties van het tweetal te zien. In eigen land zendt de KRO dit winterseizoen „Oog voor de natuur" uit, over het onderaardse leven van de mol. Voor het seizoen '78/'88 staat een nieuwe serie afleveringen op het programma van „Natuur in eigen land". HANS PIËT —JRLAAT „JAAR VAN DE MUZIEK" IN DRIE PORTRETTEN ïjVERSUM „Het Jaar j De Muziek" was voor de krisie-afdeling van Radio (erland Wereldomroep V) reden om vier muzi- portretten te vervaardi- De bedoeling van dit rtet, bestemd voor een in- Jationaal kijkpubliek, was i alleen om een beeld te ge- van wat Nederland op het jikale vlak te bieden heeft, r ook om de verschillende ningen tot uitdrukking te $gen. Dat het na dertien i in vaste dienst van de We- lomroep te zijn geweest iete y L'n<*wers laatste RNTV- ilukties zouden worden, zelfs hij niet kunnen dro- vajTROS zendt de portretten vawrie maandagavonden uit. valeerste, waarin het Neder- ouvfls Blazers Ensemble is te Jo|, komt vanavond op de t h^ (Ned. I om 23.25 uur). De jere twee worden op 11 au- __fus (Jan Akkerman) en 25 (Big Band) uitgezon- Het half uur durende mu- nv kprogramma rond Flairck fd vorig jaar september al r de omroep vertoond. >7c/iducer en regisseur Willy 'e- |dwer, die momenteel naar fr. j nieuwe (werk-)invulling i zijn leven zoekt, neemt ?n Ier de verzameltitel „A "ys jch Of Music" op indruk- kkende wijze afscheid van TV. Hij werd het slachtof fer van de reorganisatie, die vorig jaar plotseling de kop op stak bij zijn werkgever. Van de elf mensen die op de televi sie-afdeling in vaste dienst werkte, gingen er zes de laan uit. Het had allemaal te maken met bezuinigingen. De directie van RNTV had het idee dat freelance-medewerkers goed koper zijn, vandaar. Lang geduurd Het heeft behoorlijk lang ge duurd voordat de Nederlandse televisie-kijker kennis kan maken met deze onderhouden de portretten. Ze werden be gin vorig jaar vervaardigd en zijn inmiddels al doorverkocht naar twaalf landen zoals Zwit serland, Hongarijen en Zwe den. Ook de BBC heeft be langstelling getoond. Aange zien de Wereldomroep geen zendtijd heeft op de Neder landse televisie stapte Lindwer naar de TROS, die na het zien van ziin kwartet, direct be langstelling toonde... en te recht. Van de portretten is, vi sueel gezien, die van Jan Ak kerman het aardigst. Hoewel er in de andere programma's ook een aantal beeldgrappen zit verwerkt, leenden het Ne derlands Blazers Ensemble en Big Band zich niet zo voor een overdreven visualisering. Dat was ook niet direct nodig want wat het oog mist, wordt ruim schoots goedgemaakt voor het oor. Beide shows staan muzi kaal namelijk op een vrij hoog peil. Opmerkelijk aan de volgens Lindwer vrij dure program ma's, is het feit dat alles in le venden lijve wordt gespeeld. De muziek werd in stereo op een vierentwintig-sporen- bandrecorder opgenomen. Vooral bij het portret van het Nederlands Blazers Ensemble is het jammer dat de TROS niet over de middelen beschik te het met een optimale ge luidskwaliteit op de buis te brengen. Via Nederland 2 is het echter niet mogelijk om in stereo uit te zenden. Uitzondering Er is geen regel waar geen uit zondering op is en zo ook bij „A Touch Of Music". Het nummer „Wallenberg" van Jan Akkerman wordt name lijk niet live uitgevoerd. Willy Lindwer: „De reden daarvoor is dat Akkerman op dat num mer alle instrumenten zelf be speeld. Dat was in de studio dus heel moeilijk te reproduce ren. Daarom hebben we het een videoclip-achtig uiterlijk gegeven door gebruik te ma ken van foto's en door bepaal de momenten in scène te zet ten". Akkerman, die in Hilversum als 'lastig' wordt omschreven, was volgens Lindwer „uiterst tevreden" over het eindresul- Een deel van het Nederlands Blazers Ensemble. taat. „Dat ik bij onze samen werking geen problemen had, kwam omdat ik een goede verstandhouding had met Jan. Nadat we elkaar hadden leren kennen, wilde hij graag aan de reeks meewerken". De keuze van Akkerman, die niet zoveel in de publiciteit treedt, had met zijn internatio nale reputatie te maken. Lind wer: „Onlangs nog kwam hij in een BBC-poll in de top tien van 's werelds beste gitaristen voor. Bovendien werd hij als enige Nederlander uitgenodigd voor het Bach-festival in Ber lijn". Liefde De liefde voor muziek moet bij de samenwerking tussen Ak kerman en de regisseur ook een rol hebben gespeeld, want muziekliefhebbers zijn het. Willy Lindwer toont dat op in drukwekkende wijze bij het Nederlands Blazers Ensemble. Zit je tijdens een concert van dit hechte muziekgezelschap van wereldfaam te zoeken naar de solisten, „A Touch Of Music" brengt ze tijdens uit voeringen van werken van onder anderen Tristan Keuris, Mozart, Satie en Henry Brant feilloos in beeld. Lindwer: „Klank-regisseur Jo Diederen heeft tijdens de opnamen naast mij gezeten met de partituren zodat ik precies wist wat er ge beurde". Ook de belichting werd prach tig uitgewerkt: geel voor zach te passages, blauw voor de fel lere delen en rood voor de wat melancholieke klanken. Alle programma's werden in een speciaal ontworpen decor vervaardigd en hoewel de voorbereidingen de nodige tijd vergden, kostten de opnamen vaak niet meer dan een dag. De muziekgezelschappen wor den geïntroduceerd met een korte biografie. Bij het Neder lands Blazers Ensemble komt bijvoorbeeld tot uitdrukking dat ze een grap niet uit de weg gaan. Zo is er een opname te zien met Edo de Waart, die via een enorm videoscherm het orkest dirigeert. Ook aardig is het feit dat Willy de herken ningsmelodie van de Wereld omroep „Merk Toch Hoe Sterk" door alle groepen op ei gen wijze liet arrangeren. Jazz-suite Het laatste programma met Big Band blinkt uit dankzij de gespeelde jazz-suite, die spe ciaal voor deze uitzending werd gecomponeerd. Verant woordelijk voor dit „Flying Dutch Saucer Concerto" is Henk Meutgeert. De groep, die speciaal voor deze gelegenheid werd samengesteld, bestaat uit de beste jazz-muzikanten die Nederland telt. Dat je er even voor moet gaan zitten, zal dui delijk zijn, want wat zich in de studio afspeelt, is knap, heel knap. Hoewel de TROS eigenlijk een jaar te laat is met deze produk ties, is het bewonderingswaar- dig dat ze toch nog worden uitgezonden. Of de portretten hoge kijkcijfers halen, is de vraag, de echte muziekliefheb ber zal er echter optimaal van genieten. HANS PIËT ^Nederlaru NEDERLAND 1 TROS 15.00 D Een dubbelleven (A double life), Amerikaanse speelfilm uit 1948 van George Cukor. Met o.a. Ronald Colman, Edrnond O'Brien en Shelley Win ters. Een acteur kan zich niet meer los maken van zijn werk. Hij is dan ook al twee maal gescheiden van dezelfde vrouw 16.40 Muziek uit eigen land in de polderpopparade, mu ziekprogramma opgeno men in de Twentehallen in Enschede met optredens van o.a. Dolly Dots, Lee Towers, G-Race en Geor gië Davis. Presentatie: Erik de Zwart en Linda de Mol (herh.) NOS 17.30 'Aö-Journaal TROS 17.40 Maak, Amerikaanse teken filmserie. Afl.: Spiegel beeld 18.00 21 jaar TROS amusement, serie waarin oude amuse mentsprogramma's nog eens van de plank worden gehaald. Inleiding: Willy Dobbe. Vandaag een com pilatie van ABBA (1981) en een special rond Gilbert 0'Sullivan(1972) 18.55 Bassie en Adriaan, serie korte filmpjes. Afl. 9: Een (on)rustig dagje vissen 19.00 The A-team, Amerikaanse tv-serie met o.a. George Peppard, Mr. T en Dirk Be nedict. Afl.: Moeilijkheden met Harry. Een oud-bok ser blijkt meer te weten van een moord op zijn col- NOS 20.00 Journaal TROS 20.28 Op volle toeren, muziek programma vanuit de Efte- ling. Presentatie: Chiel Montagne 21.20 Caravan to Vaccares, Frans/Engelse misdaad film uit 1974 van Geoffrey Reeve naar het gelijknami ge boek van Alistair Ma- cLean. Met o.a. Charlotte Rampling, David Birney en Michael Bryant. Een orga nisatie die zich bezig houdt met de smokkel van be paalde figuren naar Ameri ka komt in moeilijkheden 22.55 TROS Aktua, actualitei tenrubriek 23.25 Het Nederlands blazers ensemble. Documentaire over het in 1966 door stu denten aan het Amster dams Conservatorium op gerichte Nederlands Bla zers Ensemble' Werken van Keuris, Mozart, Satie en Brant o.l.v. Edo de Waart (zie elders op deze pag.) NOS 00.00 Journaal 00.05 Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voordoven 18.20 Paspoort voor Joegosla- ven 18.30-18.45 Sesamstraat 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: Een klein sterfgeval, Engelse docu mentaire over miskramen KRO 19.27 Van koningen en konin ginnen, impressie van het Limburgse Schuttersfeest dat op 6 juli j.l. werd ge houden in Stramproy. 20.10 Pudd'nhead Wilson, Ame rikaans/Duitse tv-film uit 1983 van Alan Bridges naar een roman van Mark Twain. Met o.a. Lise Hi- boldt, Ken Howard en Ja mes Pritchert. De half donkere slavin Roxy is zo bang dat haar blanke on geboren baby een leven als slaaf te wachten staat, dat zij bij de geboorte haar kind omruilt met dat van haar meester 21.30 Limburg, een grensgeval, documentaire over de pro vincie Limburg, die voor Nederlanders van boven de grote rivieren al de sfeer van het buitenland ademt. Zo zijn er de Bour gondische stad Maas tricht, de grindgaten, de grotten in de St. Pieters berg, de beschermde dorpsgezichten en de unieke natuur, die van deze provincie iets aparts maken (zie elders op deze pag.) NOS 22.30 Journaal 22.45 Studio Sport. WK honkbal in Nederland 23.45 Nieuws voor doven EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma overzicht 17.35 Kinderprogramma's 18.05 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Agenda 19.20 World Watch, weerbericht en programma-overzicht 19.30 Otto Klemperer's journey through his times, documen- 21.05 Sport Reports 22.35 World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 Ba-Ba Black Sheep 17.50 Creature from the Black La goon 19.10 Condominium 20.00 Filler F1-F14 20.30 Hollywood Classic, No Man of 22.10 Friday the 13th II 23.35-01.15 Sabine h.) Plons, kinderprogramma (herh.) Kameleon, doe-programma voor kinderen. Presentatie: Oanny Verbiest en Ellen. All.: Zelf spelletjes maken (herh.) De poema (Cougar. 1), Ameri kaanse jeugdfilm in drie delen van Stephen H. Foreman. Met Kim Houser, Wayne Best e.a. Fiesta Plaza Tico Tico, zomer- show vanuit Bellewaerde ge presenteerd door Gust Lan ders. Met o.a. Johan Vermin nen. Sandra Kim, Willy Som- mers en Eddy Smets Mededelingen en program- ma-overzicht Journaal Lovejoy, negendellge misdaad serie over een avontuurlijke antiekhandelaar en diens ex- tragavante praktijken om aan de kost te komen. Met lan McShane. Phyllis Logan. Mal colm Tierney e.a. Afl. 4: Vrien den. vijanden van Rome Mijn grote liefde heet muziek, serie specials rond Vlaamse artiesten. Vanavond: El Combo Vreemde krachten, dertiende lige serie van Wim Offeciers over paranormale verschijnse len en begaafdheden. Afl. 6: Zwarte magie, met o.a. aan dacht voor hekserij in Cen- traal-Afrika en de dansers van het kwaad op Sri Lanka Journaal en Coda: 'Het gras heeft de nacht al begonnen' van Herman Gorter 3F 1 i Mededelingen van de ONEM, vacaturebank Cinó-Vacsnces, gevarieerd kinderprogramma Ce soir, regionaal magazine Journaal Barbra Streisand-cyclus La chouette et Ie pussycat (The owl and the pussycat). Ameri kaanse speelfilm uit 1970 met Barbra Streisand. George Se gal, Robert Klein e.a. Regie: Herbert Ross. Midden in de nacht wordt Felix Sherman wakker doordat een dame zich luid scheldend voor zijn flat ophoudt. Hij opent zijn voor deur. een daad waar hij spijt van krijgt II était une fois la télé, serie waarin oude programma's die ten tijde van hun uitzending belangrijk en actueel waren nogmaals worden vertoond. Vanavond: de reis van de Apollo 16 Laatste nieuws Klimbo, kinderprogramma Eureka, serie educatieve te kenfilms Rock des annéee 50/60, mu ziekprogramma Les indiens de la mer, docu mentaireserie over het Ameri ka van voor Columbus Ce monde ephemere, portret van de schilder Miyuli Tanobe Paradoxe. Schilder Norvl Mor- La bonne aventure, tv-serie Vancouver Expo '86, reporta ge Barbra Streisand speelt de hoofdrol in de Amerikaanse film „The owl and the pussy cat". RTBF 1 om 20.00 uur. 19.00 Klimbo 19.15 Eureka 19.20 RSVP, amusementsprogram ma met o.a. Robert Leroux 20.10 Documentaire 20.40 Des faiseurs d'images, docu mentaire 21.10 La bonne aventure, tv-serie 21.35 Vancouver Expo '66, reporta ge 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 (2 The Simon Potter Show, met de nummer 1-noteringen uit de diverse hitparades (herh.) 18.00 [3 The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 O The Amanda Redington Show (herh.) 20.00 IE) The Nino Firetto Show, met fanclubnieuws en de corres pondentie-rubriek 'Write on' (herh.) 21.00 m The Martin Buchanan Show, met o.a. een portret van een videoregisseur in 'The Vi deomakers en het muziekbla den-overzicht met Sunie in "Between the lines' (herh.) 22.00 El The Simon Potter Show (herh.) 23.00 El Music Box special 00.00 El The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 01.00 El The Gaz Top Show 02.00 EiThe Amanda Redington Show, met o.a de rubriek 'Club Call* 03.00 E] The Nino Firetto Show 04.00 EiThe Martin Buchanan Show 05.00 El The Simon Potter Show 06.00-07.00 El The Shadow in Ondertiteling via TeleTekst. E) Tweetalige of stereo-uitzen- D Zwart/wit-uitzending. ■H Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. El Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. El Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. d Duitsland DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Unglaublich aber auch wahr? Reportages en gesprek ken over legendes en feiten 17.15 Eine handvoll Gold, tv-serie over een goudgraversfamilie in Australië. Met Carol Drinkwa ter, Bryan Marshall, Michaela Abay e.a. Afl.: Verschüttet 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.14 Wundern inbegriffen, tv-serie. Afl.: De kracht in de spiegel 18.40 Kunst-Stiicke 19.00 Simon Simon, Amerikaanse politieserie met o.a. Jameson Parker en Gerald McRaney. Afl_- Fahndung ohne Hemd und Hose 19.57 Heute im Ersten 20.00 HTageaachau 20.15 Und das leben geht Weiter (E la vita continua, 6), achtdelige Italiaanse tv-serie met Virna List, Jean Pierre Marielle, Clio Goldsmith e.a. Saverio wordt onder verdenking van corrup tie gearresteerd. In de gevan genis legt hij al onmiddellijk contacten met lui die hem later van dienst kunnen zijn 21.15 117 3, reportage over de on dergang van een uit 117 man bestaande Joegoslavische fa milie 22.00 Freitags Abend. 'Mediakunde voor leken', cabaretesk pro gramma met Thomas Freitag, Joy Fleming, Norbert Gott- schalk e.a. 22.30 Tagesthemen, aktualiteiten 23.00 Das Nacht-Studio: Jane Aus ten in Manhattan, Amerikaan s/Engelse speelfilm uit 1980 van James Ivory. Met Anne Baxter, Robert Powell. Michael Wager e.a. In New York stu deert Pierre met een avantgar- distische theatergroep een to neelstuk in. De actrice Ariadne raakt in de ban van Pierre, tot ongenoegen van haar man 00.50 Tagesschau 00.55 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.30 Ferienkalender, gevarieerd kinderprogramma 16.05 Tips für Aktive, informatief programma. 1. Met dieren le ven: Katten. 2. Wanneer het gebeurd Is Hilfe, wir werden erwaehsen, Amerikaanse comedyserie met Meredith Baxter Birney, Mi chael Gross, Michael J. Fox e.a. Afl.: De jonge ondernemer Heute Tele-lllustrierte, actualiteiten, sport en amusement Agentin mit Herz (Scarecrowe and Mrs. King), Amerikaanse tv-serie met Kate Jackson, Bruce Boxleitner, Beverly Gar land e.a. Afl.: Auferstehung Die Lokomotive, tv-film naar Andrè Roussin met Gisela Peltzer, Manfred Steffen, Otto Tausig e.a. Regie: Christian Görlitz Programma-overzicht voor de maand augustus WISO, sociaal-economisch ma gazine Heute-journal lm Dickicht der Kinderheit, portret van de schrijfster Joyce Carol Oates El Sommerfestival im ZDF - Ballett der Spitzenkiasse: The Joyce Trisier Danscompany, dire choreografieën van Joyce Trisier. 1 Dance for six, 2. Four against the Gods en 3. Journey (herh.) Polizeirivier Hill Street (Hill Street Blues), Amerikaanse po litieserie met Daniel J. Travan- ti, Michael Conrad, Bruce Weitz e.a. Afl.: De Mafloso Heute DUITSLAND 3 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 LindenstraOe, tv-serie met Marie-Luise Marjan, Monika Woytowicz, Joachim Luger e.a. Afl.: Thema met variaties (herh.) 20.45 Café Keese, film van Charlotte von Saurma en Peter Douven 21.30 Ein unheimlich starker Tan- zer (herh.) 22.00 Tatort, Westduitse politieserie met Sieghardt Rupp, Yvonne Ingdal, Hermann Lenschau e.a. Afl.: Kressin stoppt den Norde- rexpress. 23.15 Laatste nieuws Robert Powell (op de foto met zijn vrouw Babs Lord), speelt de avantgardist Pierre in de tv-film „Jane Austen in Manhattan". Duitsland 1 om 23.00 uur. BBC 1 14.45 Commonwealth Games Edin burgh, met o.a. de finales atle tiek, gewichtheffen, bowling, roeien, zwemmen en boksen. Verder aandacht voor Cricket (testmatch Engeland - Nw.- Zeeland) 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal maga- 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.35 Rock'n'roll years: 1968, mu ziekprogramma met o.a. Jimi Hendrix, Manfred Mann, Janis Joplin en Cream 21.05 What a carry on, compilatie 21.30 Wilderness Road, tv-serie. Afl.: In between days 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 m Commonwealth Games, sa menvatting 00.30 Turns, amusementsprogram- 01.00 Weerbericht BBC 2 17.30 Roman Holidays, tekenfilmse rie. Afl.: Double date 17.45 Heidi, tv-serie. Afl.: Blind grandmother (herh.) 18.10 Fame, tv-serie. Afl.: Meta morphosis 19.00 Commonwealth Games Edin burgh, met o.a. zwemmen 21.00 Royal heritage, documentaire- serie. Afl.: Charles 1st 22.00 George Washington (2), zes delige dramaserie 23.00 Liszt-week: A Heart in Pilgri mage, met Paul Crossley 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.35 Cricket, samenvatting 01.05 Open University ITV i She-Ra, Princess of Power i Dramarama Emmerdale Farm i About Anglia, regionaal maga- l Survival. Afl.: Ynfan An Fala, valley beneath the sea I The English House: 1680 - 1780 l Coronation Street I Langlev Bottom l Scales of Justice Return to Eden (herh.) l Nieuws Anglia reports, actualiteiten I The Sweeney (herh.) I Mann's best friend I Throw the Lions to the Chris tians SKY CHANNEL 17.30 El All American hot 100, met David Jensen 18.30 The Tales of Wells Fargo. Afl.: Alias Jim Hardie 19.00 El Dennis. Afl.: Dennis and the TV set 19.30 The Flying Nun Afl.: Flight of the Dodo Bird 20.00 Mork and Mindy. Dubbele afl.: Mork the Monkey's Uncle/The re's a new Mork in town 21.00 Police Woman. Afl.: The Hit 21.55 D The Untouchables. Afl.: Fall Guy 22.50 Sydney Winfield Premiership 23.50-00.50 <2 All American hot 100 (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven NCRV 15.00 De Carsons 15.45 Drie in het wild 16.35 Vrienden van de roze panter 17.05 Vrouwtje Theelepel 17.20 De vogel en de worm NOS 17.30 'AG-Journaal NCRV 17.40 Superhaai 17.45 Het geheim van de Vuurberg (6), jeugdserie MUSIC BOX 07.00 ^Muziekprogramma's. Gaz (07.00), Amanda (08.00), Nino (09.00). Martin (10.00). Simon (11.00) en The Shadow (12.00). 13.00 ESHerh. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Verbraucher 10.00 Heute 10.23 '...und das Leben geht weiter' (4). tv-serie 11.05 Jane Aus ten in Manhattan, speelfilm 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 E) Teletekst 14.50 E Klamottenkis- te: Der Zahnartztgehilfe 15.05 Unse- re kleine Farm 15.50 Tagesschau 16.00 Mut gehort dazu, reportage 16.40 So eind Kinder: Der Bolzplatz DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.15 E] Tele- tekst-overzicht 15.00 Heute 15.03 Kiwi - Abenteuer in Neeseeland, jeugdserie 15.30 Ferienkalender 16.05 Kleine Welt auf Radern 16.30 Patrik Pacard, jeugdserie 17.00 Heu te 17.15 Tele-illustrierte 17.45 Ein himmlisches Vergnügen, tv-serie BBC 1 07.50 Breakfast time 10.20 Com monwealth Games, met o.a. bowling, badminton en zwemmen 14.00 (DJournaal en weerbericht 14.25 Fingermouse 14.40-19.00 Common wealth Games, met o.a. roeien, gewi chtheffen en badminton BBC 2 07.55-08.20 Open University 10.00 The pink panter show 10.20 Dudley Do-right 10.25 Thing of a number 10.50 Newsround special delivery 10.55 Bullwinkle and Rocky 11.00 Why don't you...? 11.20 Bullwinkle and Rocky 11.50 Cricket. Testmatch Engeland - Nieuw-Zeeland 14.05 An Englishman's home: Carlton Towers 14.35-17.27 Cricket en paarderaces SKY CHANNEL 08.45 (3 Sky Trax. Herhalingen 14.15 Skyways 15.05 The beat of a coun try practice 16.00 El Pat Sharp Show 16.45 El Monsters of rock RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 22.50 Momenten om te vieren. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02 Auto in? AVRO aan! RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 EO: Ronduit-radiokrant. 18.03 Tijdsein. 18.25 Op sjouw. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Vakantiespits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.03 De Nationale LP Top 50. 22.02 Summernight. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 Werken van Chopin en Skria- bin. 19.30 De VARA Matinee. 22.10 Jazz-op-vier. 23.00 Het zout in de pap. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 VARA: Schaafijs. 18.30 NOS: Dichter bij de dichter. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Great expectations. 21.00 Ni hao, les 6. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00-19.00 Migranten. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 „Lekenmoraal en filosofie". 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Cocktail. Rustige muziek. 20.03 Tropical. 21.03 Passage '86. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee. 22.05 Maandag om tien. 23.30-4)2.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folk: Hongarije. 19.00 Kroniek I. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Marjana Lipovsek, mezzo Erik Werba, piano. 22.05 Lieder ohne worte. 22.30 Blues live. 23.15 Kamermuziek. ITV MORGEN 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 11.30 Cartoon Time 11.35 Glenroe 12.00 Once Upon a Time... Man 12.30 About Britain 13.00 Jamie and the Magic Torch 13.10 Rainbow 13.30 Gardens for All 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 Tuc ker's Witch 15.30 University Chal lenge International 16.00 Heirloom 16.25 Regionaal nieuws 16.30 The Young Doctors 17.00 Jamie and the Magic Torch 17.10 The Moomins 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo. 08.08 Echo magazine. 08.50 Postbus 900. 09.05 Even bijkomen... 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Met de KRO, met Anne. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.05 Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: AVRO's Radiojournaal. 07.11 Auto In? AVRO aan. 07.30 AVRO's radiojournaal. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Zomertijd in de provincie. 11.03 Kom over en help onsl 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. 16.54 Vrije Geluiden. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De Meurders Methode. 09.03 Angelique. 10.03 Twee meter de lucht in. 12.03 De Steen Been Show. 14.03 Hollands Handwerk. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen met. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Literama-Luisterreeks. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De stadswandeling. 10.00 TELEAC: Great expectations. 10.30 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 11.30 In beweging. 12.00 Nieuws. 12.05 NOS: Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 NCRV: Nederland en zijn bu- 13.30 De platenbijbel. 14.15 Muzikaal intermezzo. 14.25 Grensoverschrijding. 15.00 NCRV-Leerhuis. 15.15 Met hart en mond en handen. 15.30 Praline. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het Vermoeden. 13.18 Tussendoor. 14.03 78 Toeren tijd. 15.03 In the mood. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Paradox. 10.03 Dwarskijker. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Music Motion. 13.30 Onvergetelijk. 14.00 Jazzkaffee. 15.00 Poeskaffee Americaln: country. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 11.00 Symfonie-orkest van de Sued- westfunk. 12.15 Tafelmuziek. 13.15 Pianowerkjes van eigen bo-

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7