Hoog spel Italië werpt vruchten af Match Kasparov-Karpov botsing van tegenpolen AMERIKAANSE OVERWINNING HELPT CUBA I SPORTTRIBUIME CeidóeSouAtmt Nijssen wreekt zich op Okker NEDERLAND VERLIEST VAN ENIGE EUROPESE RIVAAL Ruime winst organisatie Sanchez maakt einde aan zegereeks Wilandt Scherpe Joegoslavische kritiek op Barcelona MAANDAG 28 JULI 1986PAGINJ SPORTPRIJSYRAGEN DEN HAAG De resultaten van de sportprijs- vragen in Nederland en omliggende landen zijn: Lotto 30 De winnende getallen zijn: 5 - 11 - 12 - 26 - 35 - 40. reservegetal: 39. Aantal deelnemers: 511.241, inleg: f. 2.256.038,--. Cijferspel: 7 3 3 4 8 0. YV5 spel: Het W5 spel werd zondag gespeeld op Duindigt Eerste koers: nr. 14 Yonkers (G.Kleyweg), tweede koers: nr. 5 Yubina Boszorg (H.Lange- weg), derde koers: nr. 9 Wenri Princess (G.van Eykelenborg), vierde koers: nr. 9 Terence Hill (F.van Klaveren), vijfde koers: nr. 6 Uwe (M.v.d.Togt). Het juiste rijtje is: 14-5-9-9-6. Uitbetaling f. i, reservegetal: 34. 419.91 Westduitse lotto: 8 - 16 - 22 - 27 - 21 Spel'77: 0 2 6 4 1 9 5. Belgische lotto: 2 - 10 - 16 - 20 - 29 - 41. reservegetal: 26. Joker- 2.196.822. AMERSFOORT Tom Nijssen zal zich nog wel eens afvragen, waarom hij twee weken terug het vier de satelliettoernooi in Velp liet schieten om zich zo vrij te maken voor het Neder landse Davis Cupteam, dat overigens zonder de in breng van de 21-jarige Sit- tarder verloor van Israël. Met een halve finaleplaats voor Nijssen in Velp was niet Bernard Boileau, maar de Nederlander voor de tweede keer binnen twee jaar winnaar geworden van het totale Nederlandse sa tellietcircuit. Nijssen name lijk herhaalde gistermiddag zijn prestatie van twee jaar terug door de sterkste te zijn in de finale van het af- sluitende Masterstoernooi bij Flehite in Amersfoort. Met zijn verdiende winst op de Italiaan Stefano Mezza- dri (6-4,6-2) eindigde Nijs sen op de vierde plaats in het „over-all"-klassement van het vijf toernooien tel lende circuit, terwijl hij zich door zijn afwezigheid in Velp maar net plaatste (als veertiende van de zestien spelers) voor het Master stoernooi. Door een prima week in Amersfoort met ze ges op Thomas Stalhandske, Marc van Eekeren (kwartfi nale), circuitwinnaar Boi leau (halve finale) en Mez- zadri, van wie hij in Deven ter nog verloor, kreeg Nijs sen dertien punten (tien voor het circuit en drie bo nus voor Masterswinst) bij geschreven bij zijn totaal van negentien ATP-punten. Daardoor schommelt Nijs sen momenteel rond de 350ste plaats op de wereld ranglijst. Nijssen had met de over winning in het circuit onge veer vijftig plaatsen hoger op de ATP-lijst kunnen staan als Daviscup-team- coach Tom Okker wat meer interesse voor zijn pupil had getoond. Nijssen, Neder lands hoogst genoteerde dubbelspeler: „Okker wist niet eens, dat ik het satel lietcircuit speelde. Ik had zeker verwacht te mogen dubbelen tegen Israël". Bij het Amersfoortse Flehi te nam Nijssen dan ook min of meer wraak op Okker door niet alleen het Master stoernooi op zijn naam te schrijven, maar ook in het dubbelspel met Johan Ve- kemans de nodige AT P-punten te vergaren. Wel iswaar ging deze finale voor Nijssen gistermiddag met twee keer 7-6 verloren te gen het Australisch/Ameri kaanse duo Neil Smith- /Paul Hoysted, maar het goed op elkaar ingespeelde Nederlandse koppel mocht zich wel tot eindwinnaar van het dubbelspel in het circuit laten kronen. Dat Nijssen met zijn dubbe le triomf en passant een slordige 1200 Amerikaanse dollars op zijn bankreke ning kon bijschrijven, was voor hem mooi meegeno men en geeft hem finan cieel weer wat meer ruimte om de grotere (grand-prix- )toernooien af te lopen. HANS ENGELBRECHT Charles Urbanus legt aan voor een dubbelspel in het duel met Italië. Guido Poma, die eerder een home-run sloeg, is uit. HAARLEM Cuba kan de 29e editie van het toernooi om het wereldkampioenschap vandaag in feite al be slissen. Dat de formatie van manager Pedro Chavez voor de achttiende keer de titel in ontvangst mag ne men, staat buiten kijf. De Verenigde Staten voorkwam zaterdag dat het Cubaanse treffen met Zuid-Korea het karakter van een vroegtijdige finale krijgt. De college-honkballers zorgden voor de verrassing van het weekeinde. In Haarlem was de zevende inning tegen Korea be slissend. De homerun van Bill Narleski bracht de Amerikanen terug in de wedstrijd. Als derde honkman speelde Narleski eveneens een hoofdrol. Op een opofferingsslag van Chang Yup Roh startte de Aziatische honkloper voordat de bal gevangen was. Korea was vervolgens geheel van slag: 4-10. Cuba bepaalt zelf met welke marge de wedstrijden in Nederland worden gewonnen. Gisteren sloegen Luis Casanova en de zijnen er tegen België weer lustig op los. In Eindhoven werd de hoog ste score van het toernooi geboekt: 21-3. Daags tevoren waren de Middenamerikaanse collega's uit Venezuela er met 9-3 genadig vanaf gekomen. Bij afwezigheid van een echte tegenkandidaat werpt Taiwan zich op als mogelijke nummer twee. De Aziaten nemen een aanzienlijk bescheidener houding aan dan de Cuba nen. Onder leiding van homerun-hitter Wang werd dit week einde eerst Puerto Rico (1-0) en vervolgens Japan (5-4) met slechts een run verschil afgetroefd. De eindstrijd tussen Cuba en Taiwan is wel overeenkomstig de verwachtingen van de organi satoren; het onderlinge treffen is vastgesteld op de laatste dag van het toernooi. honkbal heeft de eerste negen dagen 104.000 betalend wers getrokken. Dit hebben de organisatoren gisteren bekend gemaakt. Exclusief de inkomsten uit de verkoop van passe par- touts dienen 132.000 kaarten te worden verkocht om de begrote recette te ontvangen. De verwachte winst zal voor de helft worden besteed aan de uit breiding van honkbalaccommodaties in Nederland. De andere helft gaat volgens de statuten van de International Baseball As sociation (IBA) naar de deelnemende landen. Het toernooi duurt nog tot zaterdag. Best bezochte van de vier honkbalsteden is Haarlem. Daar wer den de wedstrijden (inclusief genodigden) bijgewoond door 64.300 kijkers. Weinig belangstelling was er zaterdag in Utrecht voor de ontmoeting tussen Colombia en Japan, die 48 betalende toeschouwers trok. NAVRATILOVA BRENGT FEDERATIE BEKER NAAR VERENIGDE STATEN Hana Sedlakova-Mandlikova, die eerder vorige week in stilt het huwelijk was getreden met de kok Jan Sedlak, in actie te Gabriela Sabatini. DEN HAAG Emilio Sanchez, als tweede ge plaatst bij de vandaag be gonnen open Nederlandse tenniskampioenschappen in Hilversum, heeft giste ren Mats Wilander op ei gen grond een nederlaag toegebracht. In de finale van het toernooi van Baa- stad won de 21-jarige Spanjaard met 7-6, 4-6, 6- 4. Hij maakte daarmee een einde aan een reeks van 23 zeges van Wilan der bij de open Zweedse kampioenschappen. Voor Sanchez was het de derde Grand-Prixzege van het jaar na Nice en Mtlnchen. In een herhaling van de Wim- bledon-finale heeft Martina Navratilova tijdens de eind strijd van de Federatie-beker in Praag de eindzege voor haar nieuwe vaderland, de Verenigde Staten, veilig ge steld. Navratilova's overwin ning met 7-5, 6-1 op de don derdagochtend in het geheim met een tien jaar oudere kok getrouwde Hana (Sedlakova)- Mandlikova volgde op de 7-5, 7-6 waarmee Chris Evert Lloyd eerder Helena Sukova had verslagen. Daarmee was de finale beslist. Door een overwinning van het dubbel Martina Navratilova/Pam Shriver op Sedlakova/Sukova (6-4, 6-2) werd het uiteindelijk 3-0 voor het oppermachtige Amerikaanse team. Onder het toeziend oog van de Tsjechoslowaakse minister president dr. Lubomir Strou- gal, IOC-voorzitter Juan Anto nio Samaranch en haar eigen ouders maakte Navratilova van haar eerste optreden s tien jaar voor eigen pud een grandioos succes. E\l Lloyd was minder zeker in voorgaande edities. Ze C last van een onwillige linkj* nie. Maar na de nederlaag gen de Italiaanse Sandra I, chini herstelde zij zich bewee derenswaardig. Zaterdag fa' sloeg zij zij Bettine Bunge 6-3, 6-4 waarna zij gistereii het eerste enkelspel van d£ nale net iets meer uitlr dingsvermogen toonde dai| voor eigen publiek spelej dochter van de voorzitter de Tsjechoslowaakse ten bond, Helena Sukova. Melkhuisje P1 Twee Nederlanders en Argentijnen hebben zich u u kwalificatie geplaatst vooi)oj hoofdtoernooi van t Melklfu je, dat vandaag in Hilvei is begonnen. Voor Neder zijn het jeugdspeler Chri l Feenstra, die in twee d drie driesetters tot een einde bracht (tegen de R 'j caan Ortiz, de Australiër Tyson en de Argentijn Gi vo Querrero) en Jan Wi Lodder. Deze laatste won de Haitiaan Richard Lan en de Australiër Marc I nett. In de derde ronde Japanner Shuzo Matsuoka eerder Sauer uitschakelde, bij de stand 4-6,6-3,4-1 in», voordeel van Lodder we vermoeidheid op. De Argt nen, die zich kwalificeer g zijn: Carlos Castellan tavo Tiberti. Simone Schilder heeft gist 'j het Masters-toernooi vanjfj Satelliet-circuit gewonnen won in Amersfoort in de c strijd in twee sets van M< j Beltgens: 6-2, 6-4. (Van onze correspondent Paul van der Voorn BARCELONA Het semi-officiële Joegoslavische persbi2 reau Tanjug is een campagne begonnen tegen de kandid< F tuur van Barcelona voor de Olympische Zomerspelen va 1992. In een niet ondertekend commentaar wordt het IO(p opgeroepen de spelen niet toe te wijzen aan „landen did niet in staat zijn een garantie te bieden voor de naleving van de elementaire olympische principes en de mensen rechten". De Joegoslavische hoofdstad Belgrado is even eens kandidaat voor de Spelen. Tanjug beweert dat het onlangs in Spanje gehouden Wl( basketbal is verlopen in een sfeer van discriminatie tege Joegoslavië. Bovendien wijst het bureau op het terrorism in Spanje. Als voorbeeld van het vermeende racisme wore het applaus aangehaald dat het Spaanse publiek over ha voor de verliezende Russische basketbalpoloeg in de final tegen de Verenigde Staten. Tanjug citeert daarover ee Spaanse politieman met de opmerking: „Het publiek ha zich tegen Amerika gericht omdat tien van de twaalf spe Iers negers zijn". Het commentaar van Tanjug daarop: „T oordelen naar dit soort uitlatingen is het racisme na d dood van Franco niet uit Spanje verdwenen". LONDEN De bookma kers in Londen weten er eigenlijk amper raad mee. Ze houden zich opmerke lijk koest en zijn (nog) niet bereid grote bedra gen op het spel te zetten voor de revanche tussen Gari Kasparov en Anatoli Karpov. Beide schaakfe nomenen uit de Sovjet Unie beginnen vanavond 'om 18.00 uur in de bal zaal van Hotel Park Lane in de Engelse hoofdstad aan hun derde twee kamp. En voor de derde keer vormt de wereldtitel de inzet van hun confrontatie. In februari 1985 werd de eerste aanval van Kasparov op de titel ge dwarsboomd door abrupt in grijpen van FIDE-voorzitter Campomanes op het moment dat zijn tegenstander in een geestelijke crisis was geraakt. Campomanes staakte de strijd na 48 partijen op de stand 5-3 en schreef een nieuwe match over 24 partijen uit, waarbij hij tussen de regels door een wijziging in het reglement doorvoerde en titelhouder Karpov bij verlies een revan che garandeerde. Veertien maanden na het begin van de langdurigste en meest verbit terde tweekamp werd in no vember vorig jaar die tweede 'match met 13-11 gewonnen door Kasparov. Het schaak imperium van Karpov, tien jaar heerser in de schaakwe reld, op en buiten het bord, wankelde. Maar de bureau cratie in de Sovjet Unie laat zich niet van de ene op de an dere dag veranderen en Kar pov behield tot dusverre alle privileges. De derde tweekamp, waarin Karpov met wit begint, zal wederom over 24 partijen gaan. Twaalf in Londen met geld, waarvan vijf-achtste deel voor de winnaar, plus nog wat kleingeld als 10.000 pond voor de aantrekkelijkste partij. De laatste twaalf wor den in Leningrad gespeeld, in de Dzjerzjinski-zaal, genoemd naar de oprichter van de Tsje- ka, de voorloper van de KGB. In Leningrad zal ongeveer hetzelfde bedrag op tafel ko men, maar dan in roebels, en inmiddels al door beide groot meesters beschikbaar gesteld voor de slachtoffers van Tsjernobyl. In Londen is sprake van een historisch moment. Het is pre cies honderd jaar geleden, dat Steinitz de eerste officiële we reldkampioen schaken werd. In een tweekamp over twintig partijen, gespeeld in New York, Saint Louis en New Or leans, versloeg hij Zuckertort met 10-5 (plus 5 remises). Had Steinitz de primeur, Kasparov werd in november de jongste wereldkampioen in de schaakhistorie. Hij telde 22 le vensjaren op de dag dat hij Karpov onttroonde. De ro manticus met de wilde ideeën had het gewonnen van de stil le tacticus. Een revolutie in de schaakwereld leek op komst. Hoge pieten in de Russische schaakfederatie en de wereld federatie (FIDE) trokken de haren uit het hoofd. Zij had den op het verkeerde paard gewed en hun macht brokkel de af. Het derde creatieve dispuut tussen beide schaakgiganten zal ongetwijfeld niet de laatste zijn, de verliezer krijgt een herkansing tegen de winnaar van het kandidatentoernooi (Joesoepov-Sokolov), maar zal wel beslissend zijn over de schaakmacht. Zeker voor Campomanes, de huidige voorzitter van de FIDE, en Sevastjanov, de hoogste schaakbaas in de Sovjet Unie. Beide heren hebben hun lot opgehangen aan Karpov, zijn fervente aanhangers, stro mannen soms, van de vroege re wereldkampioen. Campomanes moet tijdens de olympiade in Doebai in okto ber herkozen worden. De stemmen uit de Sovjet Unie zullen daar doorslaggevend zijn. Bij winst van Karpov zal hij zijn ambtstermijn verlen gen, bij verlies zit de oppositie in het zadel. Het duo Lucena- /Keene geniet de steun van Kasparov. Lucena, een rela tieve outsider uit Brazilië, wordt gepousseerd als voorzit ter met de sluwe Brit Ray mond Keene, de organisator in Londen, als secretaris-ge neraal. Een negatieve uitkomst zal ook voor Karpov zelf waar schijnlijk ingrijpende veran deringen tot gevolg hebben. Na zijn verlies tegen Kaspa rov consolideerde hij zijn machtspositie, maar moest hij, meer dan hem lief was, daar concessies voor doen. Zo liet hij zich meermalen in vol te nue met Lenin-orde fotogra feren tijdens bezoeken aan fa brieken en gesprekken met arbeiders. Hij behield het voorzitterschap van het vre- descomité, zijn bestuursfunc tie in de Komsomol (commu nistische jeugdorganisatie), zijn wetenschappelijke stoel aan de universiteit van Mos kou, zijn fraaie appartement in het centrum van Moskou met bediende, auto met chauffeur en zijn datsja's (bui tenhuizen) aan de rand van Moskou en de Zwarte Zee. Maar zijn schrikbewind be stond niet meer, hij moest Kasparov naast zich dulden. De half-Jood, half-Armeniër, wiens moeder Clara Tsjageno- va Kasparjan zijn oorspronke lijke naam Harri Weinstein veranderde in Gari Kasparov, is er alles aan gelegen Karpov andermaal te verslaan. De animositeit tussen de twee was tijdens de laatste match voelbaar. De gunst van het publiek in Moskou ging uit naar de jongste van de twee. lillende karakters. Kas parov, de impulsieve, flam boyante grootmeester met hang naar complicaties en ge durfde offers, en altijd op zoek naar de beste zet tegen over Karpov, de weergaloze tacticus, degelijk, zonder gla mour maar wel het braafste en ijverigste jongetje uit de klas, betrouwbaar en effi ciënt, altijd op zoek naar het beste resultaat. De tegenpolen botsen in Lon den vier weken. Elke maan dag, woensdag, vrijdag achter het bord, de rest van de week in het hotel. Beide delegaties verblijven in hetzelde hotel, in de buurt van Piccadilly. Om het machtsevenwicht niet te verstoren, tellen beide kampen evenveel leden: ne gen. Secondanten, diëtisten, masseurs, bodyguards, psy chologen. Daarnaast schijnt het sportcomité van de Sovjet Unie een oogje in het zeil te willen houden en heeft zelf Gari Kasparov (links) en An toli Karpov een delegatie naar de Engel hoofdstad afgevaardigd. Een uitgesproken favori j kent het schaakgevecht ni( Kasparov bereidde zich vol met tweekampen tegen Htl ner (4,5-1,5), Timman (4-! Andersson (4-2) en Miles (5, 0,5). Karpov was actief toernooien, in Brussel en B\ gojno. Insiders verwacht! een uitputtingsslag, waarbij druk voor Kasparov h zwaarst zal zijn. Hij zal zi wereldtitel moeten waarmi ken en heeft in dat opzicl aan 12-12 voldoende. De tit! houder is vol zelfvertrouwe maar Karpov heeft ook ni stil gezeten. Hij beseft terde| wat er op het spel staat. Hee zich niet laten verleiden t boude uitspraken, maar kleine kring laten doorsch meren dat hij zich geenszii de mindere voelt van h voormalige wonderkind. minderende controle van Cec- caroli kwamen ze zo ver. Dat Marcel Joost in de vijfde in nings pas de eerste Nederland se hit produceerde, illustreerde voldoende de povere slag kracht van de ploeg van Sha piro. Die dus aanvallend en verde digend faalde en het slechts aan de Italiaanse taktiek had te danken dat er uiteindelijk nog een draaglijk resultaat uit de bus rolde. Nadat Ceccaroli in de achtste slagbeurt het veld moest ruimen („Ik begon slecht te spelen; ik was mijn controle grotendeels kwijt") voor Mari en vervolgens Bos- carol leek het hek voor Oranje even van de dam. Maar op het moment dat Nederland weer wat punten ging scoren, had Italië al een vrijwel onover brugbare voorsprong opge bouwd. Mede dank zij home runs van Gambuti en twee maal Manzini was het inmid dels 9-1 geworden. Hetgeen in de negende gelijkmakende slagbeurt slechts gedeeltelijk kon worden weggepoetst. Dank zij enig fortuin kon de Nederlandse ploeg, die slechts tweemaal met een klap het verre veld bereikte, terug krabbelen tot 9-4. Tot een Ita liaans dubbelspel ook Vrouwe Fortuna knevelde. Puur Italiaans „We zijn gelukkig met deze overwining", sprak Ambrosio- ni na afloop met gepaste trots, „omdat hij werd behaald met een puur Italiaanse ploeg. Vo rig jaar zijn we ermee begon nen de Amerikaanse spelers met een dubbel paspoort uit de ploeg te houden. In het belang van ons honkbal. En die aan pak begint vruchten af te wer pen. Vorig jaar kwamen we met onze werpers nog te kort tegen Nederland. Daar moet ook nog hard aan worden ge werkt. Met onze slagmensen zijn we al goed bezig. Door de achtereenvolgende overwin ningen op Amerika en België waren we mentaal sterk van daag. We vormen nu een echte groep". Kon Italië tevreden terugkij ken op de eerste week van het toernooi om de wereldtitel, Nederland ligt iets achter op het schema. De geplande vier a vijf zeges lijken minder goed haalbaar. Zeker nu is gebleken dat het eerst aanvallend ha perde en nu ook verdedigend nogal schort. Het is de vraag of het Nederlandse team de druk en de inspanning van een eve nement van twee weken in ei gen land nog verder aan kan. Want als zekere pionnen als Knol en Urbanus zoals zater dagavond tegen de Antillen ook al tekenen van vermoeid heid en concentratieverlies be ginnen te vertonen, is dat een teken aan de wand. FRANK WERKMAN Grabbelwerk bij Nederland-Nederlandse Antillen. Frank Bos bereikt het tweede honk, omdat Frank Faneyte de bal niet onder controle heeft. HAARLEM Zelfs het „Derde Honk" uitte giste ren op rijm gezet zijn mis noegen. En de voorzanger van zo'n beetje het meest trouwe sportsupportersle- gioen van ons land had gelijk: het Nederlandse honkbalteam slaat Haar lem tot dusver over bij zijn betere optredens. Liep het duel met Zuid-Korea vorige week al op een mislukking uit, ook het treffen met rivaal Italië flopte in de thuishaven. Maar werd er aan de ne derlaag tegen de Aziaten nauwelijks getild, de ver- liespartij tegen Italië hak te er wel danig in. Zeker nadat Nederland daags tevoren in Rotterdam nog met 10-5 had gezegevierd over de Antillen, maar in dat duel al de nodige overtuiging had ver loren. Hadden de grabbelton acties van Oranje in het Nep- tunus-stadion uiteindelijk geen drastische gevolgen, ze bleken wel de voorbode van een te leurstelling tegen Nederlands enige Europese concurrent, Italië. Met 9-4 moesten de va derlandse honkballers in Haarlem hun biezen pakken en de manier waarop belooft weinig goeds voor het reste rende gedeelte van het WK- toernooi. Voor het opnieuw uitverkoch te Pim Mulier-stadion ontrolde zich gisteren een flauwe af spiegeling van wat eens con frontaties van twee vrijwel ge- WORLD CHAMPIONSHIP BASCBAU. lijkwaardige formaties warén. Vorig jaar veroverde Neder land in Haarlem nog de Euro pese titel dank zij een grotere breedte in de werpersstaf. Daarom had manager Silvano Ambrosioni van de Azurri in de eenmalige krachtmeting met Nederland hoog spel ge speeld. Hij had de volgorde van optredens van zijn wer pers omgegooid en zijn beste man, Paolo Ceccaroli, bewaard voor de prestigeslag met Ne derland. „Die had normaal gesproken tegen de Verenigde Staten moeten gooien, vrijdagavond", sprak Ambrosioni, „maar het leek me beter hem voor het duel met Nederland vrij te houden". Hetgeen achteraf een bijzonder goede keus was, want ook zonder Ceccaroli kwam Italië tegen Amerika tot winst. Waardoor de Italianen tegen Nederland een winnen de reeks van drie duels reali seerden. Aan banden Coach Harvey Shapiro had in zijn lijstje van werpers geen andere volgorde aangebracht. Nadat Jan Hijzelendoorn za terdag aan het karwei tegen de Antillen was begonnen, maar in de vijfde slagbeurt WBs vervangen door Ron Gi- roldi, mocht Tony Cohen trachten een dag later de Ita lianen aan banden te leggen. Cohen, naar wie vorige week een vertegenwoordiger van de Amerikaanse profploeg Mil waukee Brewers kwam kij ken, slaagde daar niet in. De 20-jarige werper van Pirates, vorige week winnend werper tegen Porto Rico, werd tot zijn ontsteltenis geconfronteerd met een ontketende Italiaanse slagploeg. Die aanzienlijk pro ductiever opereerde dan ver wacht. Shapiro later: „Dat de Italianen zo agressief en pro- duktief zouden zijn hadden we niet voorzien. Ook slagmensen als Poma, die normaal nauwe lijks aan het lange werk toeko men, haalden nu ineens met lange klappen uit", Dat viel overigens onder de regie van Cohen nogal mee, want deze starter moest tot zijn vertrek zes hits, waaron der een home-run van Poma, incasseren. Te veel echter naar het oordeel van Shapiro, die Bart Volkerijk liet opdraven. De Hagenaar kon het geweld evenwel ook niet keren. On der aanvoering van de Hage naar, in het verleden al eens vaker weggeslagen door Italië, liep het verschil op van 3-0 tot 6-0. Waar de Nederlandse slag mensen vrijwel niets tegen over konden stellen. Ceccaroli slaagde er zelfs met hulp van zijn veld in tot en met de vier de innings het aantal opponen ten tot het absolute minimum te beperken. Pas vanaf de vijfde slagbeurt kwam er enig Nederlands le ven in de brouwerij. Maar de op de honken verschijnende oranjespelers behoefden daar voor geen rake klappen uit te delen; slechts door een ver-

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10