Belastingen in Noordwijkerhout |aan volgend jaar niet omhoog Doorweekte paalzitters vooral bezig met omkleden ■f Deel Rijndijk bij Alphen afgesloten na bommelding Buurthuis De Weipoort ondergaat opknapbeurt IDEN OMGEVING SïeidóaQowuvnt ZATERDAG 26 JULI 1986 PAGINA 11 RDWIJKERHOUT Voor paalzitters in Noordwijkerhout net langste deel erop. Drie da- en nachten met regen heb- le^i ze achter de rug. Verschillen- wé deelnemers hebben zich giste- drie keer omgekleed om toch lar wat droogs aan te hebben. F] omdat ze al hun kleren zo'n aan hebben, worden er re- Efcpakken geleend van kennis- paA en familie. Maar ze worden wel zat. Jan Bramna uit zei dat hij bijna Ntn kans had gekregen om rus- te zitten: „Als je je hebt omge- 3 4feed begint het weer te regenen i ben je weer nat". Coby Kooper-Steenbeek vond het gisteren na 55 uur wel genoeg. Ze had haar streeftijd gehaald en zocht de droogte en de warmte op. Als een deelnemer vele uren op de paal heeft gezeten mag hij of zij daarna niet lan ger dan een paar uur slapen. Dan worden de paalzitter wakker ge maakt en moeten wat bewegen. Pas daarna mogen ze langer naar bed. Op die manier komen ze weer in het ge wone ritme. Op de paal zelf slapen blijft een pro bleem. Sommigen dutten even weg, diepgebogen met het hoofd op de knieën. Korte slaapjes zijn het, van steeds vijf minuten. Voor één deelne mer lijkt dat genoeg: Nico Bouw meester uit Heemskerk zit er bij of hij nog maar net op paal 10 is ge klommen. Tinie Roos uit Noordwij kerhout en Erwin Schrama uit Lisse hadden het gisteren af en toe moei lijk. Zo'n down-periode kan een uur duren en vervolgens kan de paalziter er weer levendig bij zitten, maar meestal nemen die crisisuurtjes snel in aantal toe. De enige Katwijker in, het gezelschap, Dick van Woersem lijkt er nog aardig bij te zitten, wat overigens niet wil zeggen dat hij zon dagmiddag half vijf wel zal halen, want het kan heel plotseling afgelo pen zijn voor een deelnemer. Pa i n Noordwijkerhout zal in 5B7 de gemeentelijke be- '.jtingen niet verhogen. Noordwijkerhoutse be- ilking wordt daardoor «rtor het derde achtereen- ilgende jaar ontzien door iTe gemeente. Dat blijkt j de ontwerp-begroting 9öo|or volgend jaar die B en v* van Noordwijkerhout Ibben opgesteld. Het jllege waarschuwt echter r te groot optimisme, e staan aan de voora- )nd van een nieuwe be- nigingsronde", zo 'tyforijven B en W in de nota van inbieding. 'a$ financiële positie van oordwijkerhout is op het ujenblik vrij gunstig. Het ge meentelijk huishoudboekje vertoond voor volgend jaar een overschot van een kleine 170.000 gulden, terwijl eerst een tekort dreigde van ruim 210.000 gulden. Die meevaller wordt veroorzaakt door onder meer lagere energiekosten, het wegvallen van een arbeids plaats op het bureau weg- en waterbouw en een hogere uit kering van het rijk voor on derwijsvoorzieningen in de ge meente. Ook over 1985 springt Noord wijkerhout er gunstiger uit dan eerst werd verwacht. In de nota van aanbieding geven B en W wat cijfers, waaruit blijkt dat onder meer de lage rentestand en het niet direct vervullen van ontstane vaca tures de gemeente wat voor deeltjes hebben opgeleverd. Niettemin waarschuwt het col lege dat het Noordwijkerhout de komende jaren financieel wel eens wat minder voor de wind zou kunnen gaan. Reden: het rijk beknibbelt stevig op de uitkeringen aan de ge meenten. Volgens veel ge meenten, waaronder ook Noordwijkerhout, worden zij te zwaar gekort. Het rijk zou zelf wel eens wat meer de hand op de knip mogen hou den in plaats van te bezuini gen op de uitkeringen aan de gemeenten. De gemeente houdt er rekening mee dat nog te nemen maatregelen van het pas geïnstalleerde kabinet er toe zullen leiden dat het huis houdboekje er in 1987 minder gunstig uitziet dan nu wordt gedacht. Mocht dat zo zijn, dan zal de gemeente een reserve potje aanwenden om daar de tegenvallers uit te betalen. De burgers hoeven dan niet als nog extra belasting te betalen. Het is overigens wel mogelijk dat de Noordwijkerhouters een hogere of lagere aanslag voor onroerend-goedbelasting krij gen dan in de afgelopen jaren. Dat heeft te maken met de hertaxatie van onroerend goed per 1 januari. De afgelopen ja- rèn werd belasting geheven op basis van een schatting van de waarde van onroerend goed uit 1981. De waarde van hui zen en dergelijke is echter mo gelijk gewijzigd, waardoor er meer of minder belasting be taald moet worden. Tegelijk met de begroting voor 1987 brengt het college de zo genaamde meerjarenbegroting uit, waarin voorzichtig een blik op de inkomsten en uitga ven tot 1990 worden gewor pen. Ook hier de bekende klaagzang: de gemeente wil wel meer doen, maar heeft er geen geld voor. Burgemeester F. Winkel, verantwoordelijk voor het politieapparaat, wil bijvoorbeeld een betere be reikbaarheid van de politie en intensievere surveillance, maar ziet daar door de bezui nigingen weinig van terecht komen. Het onderhoud van wegen zal zich de komende jaren vooral beperken tot het in goede staat houden van de trottoirs en voetpaden. De gemeente wil de komende jaren wel een voetpad aanleggen langs het deel van de Zeestraat tussen de Schulpweg en de Bavobrug. Die brug zal dan verbreed worden, of er komt een voet gangersbrug naast. Ook komt er verlichting op de Leidse- vaart tussen de Pilarenlaan en de grens met Lisse, op het deel van de Herenweg vanaf de Dorpsstraat, op de Koningin neweg en op de Kerkstraat. Ook wil het college geld reser veren om de grote zaal van De Schelft uit te breiden, zodat activiteiten als koffieconcerten en toneelvoorstellingen (onder meer van ODI) beter tot hun recht komen. De begrotingen zullen op don derdag 25 september en woensdag 23 oktober behan deld worden in de Noordwij- kerhoutse gemeenteraad. BURGERLIJKE STAND BOEN Ondertrouwd: R. Nathalia |R. C. Denis. C. Sijtsma en P. A. M. Irhoog. W. J. van der Hulst en M. raan, J. L. van der Linden en J. W. Peter. J. N. van Bemmel en W. C. t/j Jongenelen. J. M. J. Koppenhol en I Ruijtenbeek. B. J. M. Vernoolj en J den Outer., L. van der Linden en Y Bers. J. N. G. Kok en B. I. F. H. J. van Engelen en I. P. A. I Keepers. M. W. M. de Vrind en F. ;J. Hoogendijk. W. D. Tan en T. A. L eira, J. N. van Hecke en J. Plug. •en: Gerard z.v. G. Schoneveld. rus Jacobus z.v. P. J. van Es en G. inberg. Catharina d.v. W. Ra- jergen en J. van Egmond, Maar- fcSlmone d.v. M. A. M. Verhagen en [m. O. Visser. Patty d.v. W. Groen n Gustav z.v. J. J. A. van Asten en M. T Smijs. Amanda d.v. W. C. H. 5 en C. H. van Zijl. Arian Eg- E. H. van der Plas en C. H. n der Plas. Jaantje Johanna d.v. N. van Beelen en J. J. van der Plas. F. P. in 't Hout en J. C. idswaard. Kim Romy d.v. A. H. Waveren en M. J. W. Kleine Meint z.v. M. van Kuiken I I. H. W. Vel Tromp. Peter z.v. C. Mos en C. C. Jansen. Maria Elisa- itth d.v. A. D. C. G. van den Akker H. J. P. de Ridder. Nicodemus lieodoor z.v. H. Olivier en L. A. Zou tendijk. Roelof z.v. R. W. J. de Moolj en N J. Schoneveld. Mark z.v. H. van Beelen en J. H. Teljeur, Elizabeth Ca tharina Maria d.v. F. A. Hulsebosch en I. L. van der Kant, Jeffrey Michel z.v. G. Reumerman en C. A. M. Koomen. Ingeborg Martine d.v. L. van Hilten en G. G. Siepel. Thomas Henri z.v. P. W. Hoogenraad en M. J. Men- tink, Susanne d.v. W. L. van der Plas en D. Boezaard. Pleun Johannes z.v. S. Leune en J. W. Qualm. Gerrlt Jo hannes z.v. W. L. Noort en A. W. van Zadelhoff. Joram Olof z.v. W. E. Post- ma en M. J. Blok. Renê z.v. J. Zwa nenburg en M. van Duijn, Martine Ire- na d.v. C. J. Kole en K. van de Wete ring, Chantal Roszika d.v. E. M. van Dijk, Leendert Daniël z.v. L. Ravens- bergen en H. A. de> MooiJ, Vincent Christiaan Etienne z.v. S. P. M. Les- ger en C. T.. E. M. Mlmpen, Nlesje Ariea d.v. H. van Duijn en P. L. Jon ker. Thomas David z.v. A. G. Roede- rer en J. N. Harris. Robin Cornelis z.v. T J. Brock en I. J. Streefkerk, Jona than Maas z.v. J. J. Noorda en J. H. Boertlen. Irene Mariëtta d.v. P. Gerris en A. Burggraaf. Sarah d.v. C. J. Klootwijk en M. Vooijs, Cornelia Adri- ana d.v. G. C. van den Berg en A. M. M Berkhout, Herman Gijsbertus z.v. F. H. van den Berg en J. Broos. Ro nald z.v. J. A. van der Schans en P. van Kruistum, Marlëlle Margaretha d.v. R. F. A. van Dun en M. F. de Win ter. Kim d.v. R. Wijnstroot en N. van der Plas. Overleden: H. van Leeuwen, geb. 16- 7-1930. man; H. B. van Kranen, geb. 22-4-1936, man; J. A. Brouwer, geb. 24-4-1908. man; J. R. Veldhorst, geb. 20-9-1903. man; K. A. Steenland. geb. 19-12-1925. vrl.. echtgen. van J. Jongbloed; M. H. Verboon. geb. 2-8- 1913, vrl.. geh.gew. met I. J. Lee mans; M. C. Behage. geb. 1-6-1898, vrl., geh.gew. met H. Everwijn; A. C. Rutjens. geb. 26-6-1897, vrl., ge h.gew. met H. Roozendaal; J. de la Rie, geb. 31-1-1901. man; L. C. van Houten, geb. 28-12-1923. vrl., echt- gen. van A. van Rijn; M. Schaap, geb. 3-3-1905, man; J. de Bruin. geb. 15- 12-1924. man; M. de Kooter, geb. 19- 6-1907. vrl., echtgen. van A. Kouwen- hoven; J. Kool van Heerens. geb. 24- 9-1936, man; A. Levarht, geb. 9-7- 1933, man; I. D. Douwes. geb. 30-12- 1932, vrl., geh.gew. met A. R. Geor ge; H. J. Boelee, geb. 30-5-1901, man; J. K. Bouma. geb. 19-2-1930, man; M. F. van Vliet. geb. 6-7-1891. vrl., geh.gew. met P. J. Borgmeijer; C. H. van der Voort, geb. 15-2-1905, man; jonkvrouw R. C. O. Quarles van Ufford. geb. 24-4-1926, vrl.; N. A. M. Straathof, geb. 21-11-1903. vrl.. ge h.gew. met T. J. Lubbe; C. G. Minnee, geb. 15-3-1908. vrl.. echtgen. van M. van der Melj; E. Thiel. geb. 27-7- 1898. vrl., geh.gew. met R. Raar; J. Riethoven, geb. 22-2-1919, man; H. B. van Iperen. geb. 29-7-1921, man; N. de Blieck. geb. 5-1-1920, vrl., echtgen. van J. Brakels; E. van Rijn. geb. 4-3-1904, vrl., geh.gew. met G. Krijgsman. Gehuwd: P. J. M. Dijkmans en L. Starre. C. Bekooij en D. van de Meent. E. A. Brijder en Y. L. Middel koop. H. Mooten en I. H. Newton, H. A. Buikstra en C. M. E. Moes, R. Mat ters en J. Bekooy. ALPHEN AAN DEN RIJN De politie van heeft gis teren rond het middaguur een deel van de Rijndijk bij Alphen afgesloten. De reden daarvoor was een bom melding bij het Genie-complex aan de Hoorn 115 in Alphen. Later bleek het vals alarm te zijn. Om half tien werd door een onbekende man telefonisch gemeld dat zich een bom in het pand bevond, die om exact twaalf uur 's middags af zou gaan. Het is niet bekend, wie of welke groepe ring het telefoontje pleegde. Het Genie-complex van de Konink lijke Landmacht is onderdeel van het ministerie van Defensie. Op het moment van de melding was er vrijwel geen personeel in het complex aanwezig. De Koninklijke Marechaussee, die snel vanuit Den Haag ter plaatse was, doorzocht het terrein en het gebouw tot ongeveer half één 's middags nauwkeurig. Er werd echter niets aangetroffen. Wel ontdekte de Marechaussee een gat in de afrastering rond het complex. Het is echter niet bekend of deze opening er al eerder was. Op het tijdstip dat het projectiel af zou moeten gaan, gebeurde er evenmin iets. Uit voorzorg sloot de politie van vijf voor twaalf tot kwart over twaalf een gedeelte van de Rijndijk voor alle ver keer af. De politie was, evenals de brandweer en een ambulance tijdens de zoekactie aanwezig voor eventuele noodgevallen. Het was niet nodig om de Explosieven Opruimings Dienst te waar schuwen. ZOETERWOUDE Be stuur en sympathisanten van het Zoeterwoudse buurthuis De Weipoort grijpen de vakantieperio de aan om het houten ge bouw eens flink onder handen te nemen. De ge hele achterwand wordt vernieuwd, terwijl ook de vloer van de zaal van het buurthuis volledig wordt vervangen. Het buurthuis nabij de hoek Weipoortseweg/Lange Kerke- pad is zo'n 12 jaar geleden gebouwd als kleuterschool. Het was een dependance van de kleuterschool Zonnegaarde en omdat de Weipoort een kinderrijk gebied was, was het alleszins aanvaardbaar dat er een gebouwtje met ruimte voor één klaslokaal werd ge plaatst. Na zes jaar werd de kleuterklas als gevolg van een daling van het leerlingenaan tal opgeheven. Enthousiaste bewoners van de Weipoortseweg hebben zich toen ingezet voor behoud van het gebouwtje om het vervol gens te bestemmen als buurt huis. En niet zonder succes want in de zes jaar dat het buurthuis nu actief is heeft het zijn bestaansrecht meer dan bewezen. Het enthousiasme bij de leden is groot en ook de in zet van het bestuur is opval lend te noemen. Het gebied Weipoort waartoe ook wor den gerekend de Ommedijkse- weg, Uiterdijk, Noord Aa en Gelderwoude omvat nog geen 200 woningen. Toch telt het buurthuis 180 seniorleden, 30 jeugdleden en nog eens 50 donateurs. Nu het gebouw er 12 jaar staat zijn enkele vernieuwingen noodzakelijk. Buurthuis-voor zitter Sjaak van der Salm ziet evenwel niet op tegen dat kar wei. „We doen alles met eigen mensen. Ze zijn nog steeds en thousiast en dan bereik je de beste resultaten. Als de oude achterwand weg is kunnen we direct goede isolatie aanbren gen en dat scheelt weer op de stookkosten. Het mes snijdt dus aan twee kanten. De vloer van de zaal is niet zo best meer en om geen risico te nemen wordt die ook helemaal ver nieuwd. In de kosten van de vloer draagt de gemeente die nog steeds eigenaar is fi nancieel bij. De achterwand betalen we zelf", aldus Van der Salm die met zijn bestuur al weer druk bezig is met de voorbereidingen op het ko mende seizoen. In september gaan diverse cursussen van start en buurt huis De Weipoort staat open voor nieuwe ideeën over cur sussen. Als het dan enigszins mogelijk is wordt zo'n cursus uiteraard bij gebleken be langstelling in het pakket opgenomen. Voor reacties: Sjaak van der Salm, telefoon nummer 01715-1312. dienstverlening ARTSEN Leiden: Groep 1 Tan. Janssen, Zwijnenburg. Mey er, R. van Leeuwen, Verhage Groeneveld en De Ruiter: za. en zo. dr. H. Meyer, tel. 215510. Groep 2: Bergmeyer, Pieterse. Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en E. de Lange: za. dr. F. Kruis, tel. 126371 en zo. dr. Van Gent, tel. 122538 Groep 3: Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Stolk, Jürgens, Fo- gelberg en Muysenbergh: za. dr. Smit, tel. 130177 en zo. dr. J. van Leeuwen, tel. 120412 Groep 4: Van Wingerden, Lahr, Van Rijn. Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer. Van de Waardt. Ar- nou, J. Zaaijer en R. Zaaijer: za. dr. Arnou. tel. 311414 en zo. dr. Bénit, tel. 720404 Groep 5. Schaeler. Jasperse. Crul, Kooy- man. De Jong. Prince. Reinders. D. Hammerstein en A. Hammer- stein: za. dr. De Jong, tel. 123752 en zo. dr. Prince, tel. 761754.Oegstgeest: vanal za, 10 uur; dr. Held. tel. 174955. Pa tiënten van dr. Steenhoven of dr. Voorzaat: bellen naar 176867. Spreekuur za. en zo. 11:30- 12.30. Kaag - Abbenea - Nieuw Vennep: tel. 02526-72850 Leiderdorp: za. dr. Lands meer. tel. 413913 en zo. dr. Kemme. tel. 893139. Spreekuur van 12.30 tot 13.00. Voorscho ten: za. dr. Schotanus, tel. 2356, en zo. dr. Meiman, tel. 2493 Warmond - Voorhout: huisart senpraktijk Oosthout, tel. 02522- 30697 Noordwijk: Groepsprak- tijk tel. 19300. Katwijk aan Zee: dr. Dijk. tel. 12336 Kat wijk - Rijnsburg - Valkenburg: dr. Rietbroek, tel. 21818 Sas- senheim: dr. Schmidt, tel. 11253 Alkemade - Rijnsaterwoude: dr. Glansbeek. tel. 01713-2511. Praktijk Saeys/van Mierlo/Roe- len/Brock: dr. Saeys, tel. 01713- 2217 Alphen: groep 1. za. dr. Varkevlsser. tel. 21767 en zo. dr. Van Engelen, tel. 21915. groep 2. za. dr. Hertzberger, tel. 73264 en zo. dr. Boss. tel. 72472 Ha- zerswoude-Koudekerk: dr. Har- kes-Onderwater, tel. 01728-8790 Benthuizen - Boskoop: dr. Harderwijk, Ml. 01727-7540 Langeraar - Nieuwveen - Ter Aar - Waubrugge: dr. Nooter en dr. Vreyling, tel. 01729-8104 Nieuwkoop - Noorden: dr. Brinkman/Sluis, tel. 01725-9301. TANDARTSEN Leiden - Lei derdorp - Oegstgeest: dr. Van Broeckhuyzen, tel. 768019, za en zo spreekuur om 13.00 uur. Al kemade Leimuiden: eigen tandarts bellen voor 15.00 uur. Leidschendam: Voor spoedge vallen tel. 974491. Bollen streek: dr. Van Schravendijk, tel. 02522-14579. APOTHEKEN Leiden - Lei derdorp - Oegstgeest - Voor schoten: Apotheek Doeza in Lei den en Apotheek Beker in Oegstgeest. Alkemade: Apo theek Alkemade. open: zat 12- 13. 17.30-18 u, zon feestda gen 12.30-13 en 17.30-18 u. Noordwijk Katwijk: Apotheek De Jong, Kon. Julianalaan 22. tel. 01718-14370. Noordwij kerhout: za geopend van 9-13. u. en van 17-18 u. en zo van 12- 13 u. en 17-18 u. Spoedrecepten tel. 3511 of dienstbel. Sassen- helm: 02522-10169. WIJKVERPLEGING Leiden - Noordwijkerhout - De Zilk - Voorhout: tel. 071-122222. Bollenstreek: Wijkverpleging Gezondheidscentrum, tel. 02522-14147. Hillegom: Opga ve via het antwoordapparaat, tel. 02520-16217. Leidschendam: Kruisvereniging, tel. 070-455300. Oegstgeest: Kruisvereniging, tel. 071-177444. DIERENARTSEN Leiden: dr. Roest. tel. 890405 en dr. Van der Wouw, tel. 764058 Voor schoten - Leidschendam: dr. Westgeest, tel. 768616. APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 1 augustus waargenomen door Apotheek Doeza in Leiden en Apotheek Beker in Oegst- ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. In juli 1916, alweer zeventig jaar geleden, werd in Noord wijkerhout de eerste steen ge legd voor de nieuwe (tweede) parochiekerk. Het „Geïllu streerd Zondagsblad" van die dagen wist te vertellen, dat de steen gemetseld werd door mgr.Möllmann, vicaris-gene raal (in die tijd nog een echte kerkelijke „hoge ome", waar je als gelovige roomse tegenop keek en die je in het paars ge kleed kon tegenkomen, als je een beetje geluk had) van het Haarlemse bisdom. Het Zon dagsblad liet een mooie teke ning zien van de kerk en ook mooie kieken van de plechti ge steenlegging, maar aan wie de kerk zou worden toegewijd deed er minder toe; er werd geen patroonheilige genoemd. Trouwens, in die zelfde week werd ook nog een eerste steen gelegd voor een parochiekerk in Den Hoorn, bij Delft, en Zijne Doorluchtige Hoogwaar digheid de bisschop van Haar lem zelve consacreerde de nieuwe kerk in Wormerveer. Het kon niet op in die dagen, het rijke roomse leven bloeide als nimmer tevoren. Wat ook niet op kon, in juli 1916, was het oorlogsgeweld in Europa. Vooral de Britten gingen tekeer, omdat ze dach ten een grote doorbraak bij de Somme te kunnen bewerk stelligen. Het Zondagsblad gaf er weer een schilderachtig commentaar bij: „Sinds een paar weken is de vreeselijke wereldbrand een nieuwe phase ingetreden. Twee jaar lang woeden nu zijn allesverslindende tong- vlammen in onverminderde felheid" je proeft als het ware nog de invloed van een Louis Couperus (die ook als „kranteschrijver" begonnen was) op de „jongens" van de Zondagsbladredactie. „Soms werden ze" (de tongvlammen dus) „in hun vreeselijke vaart eenigen tijd gestuit, op som mige plaatsen werd hun eer ste woede gevolgd door een kalme smeuling, die er schijn baar op wees dat het vuur bij gebrek aan voedsel vroeg of laat een langzamen dood zou sterven en de geteisterde stre ken uit hunne assche zouden kunnen opstaan. Doch on barmhartig rakelde de ver blinde haat der volkeren het vuur weer op en woester dan ooit slaan thans de vlammen aan alle kanten weer uit". Als de lezers en lezeressen van de L.C., bij wie het Zon dagsblad elk weekeinde keu rig werd afgeleverd, dergelij ke apocalyptische taal tracht ten te absorberen, raakten ze geheel van streek, en nie mand zei: „Wat bedoelt het Zondagsblad nu eigenlijk". Vijfentwintig jaar later, toen het Zondagsblad niet meer bestond, moest een nieuwe generatie afgaan op het ge censureerde gedaas van be richten uit „des Führers Hauptquartier", en daar viel evenmin een touw aan vast te knopen. Zo tekenen tijdvak ken zich af tegen de horizon der historie. Het is maar goed, dat het Zon dagsblad ditmaal weer enige ruimte had voor enkele anec dotes, hoewel de kwaliteit daarvan ook niet al te best was. Twee verloofde vrien dinnen ontmoeten elkaar. Piet is verloofd met Treesje, Jan met Leentje. „Treesje komt Leentje tegen en zegt: ,,'k Heb een mooi geschenk van Piet gekregen, een mooi- en gouden ring". Leentje: „Ja?" Treesje: „Ja zeker en er stond in gegraveerd: Piet aan Treesje". Leentje: „Ik kreeg ook een mooi geschenk van Jan, een prachtigen zilveren vork en lepel". Treesje: „Zooo.." Leentje: „Ja zeker, en er stond in gegraveerd „Stationsbuffet". EERSTE STEEN: „De eerste steenlegging van de nieuwe parochiekerk te SCHRIKKELIJK: „Een vreeselijk auto-ongeluk op den rijksweg Haarlem-Leiden. De Noordwijkerhout. In feestelijken stoet begaf men zich naar het bondster- auto, van Amersfoort komend en voor Den Haag bestemd, vloog tegen een paal en rein; op den achtergrond ziet men het R.K.Krankzinnigengesticht „St.Ba- werd gedeeltelijk vernield. Twee dames die achterin zaten werden eruit geslingerd en vo". zwaar gewond opgenomen. Hoe schrikkelijk de schok aankwam en hoe geheel het ach terstuk van den auto als verbrijzeld werd, geeft onze foto, die spoedig na het gebeuren van het ongeval werd genomen, goed weer". DE GROOTE AANVAL: „De groote aanval der Engelschen op de Duitsche linies bij Albert. Een Engelsche voorstelling van het groote offensief, waarop de hoop der Engelschen op een overwinning en doorbraak der Duitsche linies is gesteld. Na een verschrikkelijk bombardement van dagen lang, waarbij de eerste Duitsche linie in puin was geschoten door de zware kanonnen, vielen de Engelschen tirailleursgewijs in dichte zwermen aan. Achter den rug der aanvallers werden de stukgeschoten stellingen dadelijk door de genie hersteld en voor de Engelschen ingericht". JACHTOPZIENER: „De heer W.Slat op het landgoed Raap horst te Wassenaar, die zijn zilveren jubileum herdenkt als jachtopziener van H.M.de Ko ningin".

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11