I Het is goed om zo nu en dan afstand te nemen van je werk idse Els Griffioen elt de harten §j haar studenten TINEKE" SCHUIFT IN OKTOBER NAAR DE AVOND IQ/TELEVISIE Ecidoe Sou/temt DINSDAG 22 JULI 1986 PAGINA 11 jde-presentatri- ki Joost werd jvaardeerd. Zij £|S Griffioen ...de hoogste waardering MKn te™ijl (jje 00it Voor presentatie is gegeven... ij Han Yun- Hua 8.3 in de wacht sleepte. i zijn afkomstig uit een telefonische enquête, die onder 202 :rs aan de uiterst succesvolle cursus „Ni Hao" („Hoe maakt erd gehouden. Het totaal aantal cursisten was 11.271. Zij exemplaar van het taalgedeelte van de cursus aan, ter- 11.352 exemplaren van het cultuurboek werden verspreid, feleac aanneemt dat meerdere personen uit een gezin (ge- twee) deelnam aan de cursus, wordt het aantal geschat op De uitzendingen werden echter ook door heel veel niet- 2A gevolgd. Teleac schat de kijkdichtheid ondanks de late uit kop de maandagavond (om 23.00 uur) dan ook op gemiddeld mOOO per uitzending, wat betekent dat enkele miljoenen kij- -2-1 of meerdere uitzendingen zagen. Zij waarderden de lessen (317.5, terwijl de deelnemers de cursus een 8 gaven. Volgens s dat een ongekend hoog cijfer. De meeste mensen (71 pro- lgden de cursus uit belangstelling voor de Chinese taal en ,Veel personen hebben echter ook plannen om ooit nog eens 3alna te gaan (8 procent). Anderen (10 procent) volgden de cur- Bn:*ege hun beroep of functie of omdat zij door hun afkomst -6-jhebben met China (13 procent). Voor meer dan driekwart ^cursisten bevatten de televisielessen vrij veel of heel veel ^informatie, hetgeen volgens Teleac niet verwonderlijk is s4 cursus waarin taal en cultuur worden gecombineerd. in procent van de cursisten keken naar alle 13 televisielessen. ijftig-plussers was dat percentage nog hoger (68 procent), Ook ekte Teleac pen ongekend succes want normaal gesproken Ongemiddelde van de lessen op ongeveer een derde. De cursus veel mensen in zijn geheel op video opgenomen. De helft laxcursisten beschikte over een videorecorder en daarvan nam alle lessen op om opnieuw te bekijken of om de gemiste /3.isnog te zien. inaHao" werd geexperimenteerd met de lengte van de lessen. i/3j normaal gesproken rond de dertig minuten bij de cursus >-0 was hij verlengd tot 45 minuten. Achtenzeventig procent vond die lengte goed, terwijl 17 procent graag lange- 5 a had gehad. Ook de radiolessen werden goed beluisterd. Zes- luisterde naar een of meer radio-uitzendingen. De gemid- Alfeftijd van de cursisten lag rond de 43 jaar. Zoals werd ver bad tweederde daarvan een hogere beroepsopleiding. Zesen- ,giVocent was volledig of gedeeltelijk werkzaam, 12 procent was oneerd, terwijl 13 procent uit huisvrouwen bestond. De rest 21 of zoekt werk. waöadagen in het Amsterdamse Tropenmuseum trokken in drie £®!e belangstelling van circa 30.000 bezoekers. De daar georga- jp workshops waren binnen enkele dagen volgeboekt. Voor 88 i heeft de cursus voor een groot deel of helemaal aan de ver- _jigen voldaan. Via de radio wordt het multimediale cursuspro- niddels voortgezet. In het najaar volgen een aantal studie-bij- isten. HILVERSUM De populaire talkshow van Tineke de Nooij wordt het komend winter-seizoen naar de avonduren ver schoven. Hoewel Veronica deze verande ring nog niet definitief wilde bevestigen, gaf de woordvoerder wel toe dat er „plan nen in die richting zijn". Volgens ingewij den hebben die plannen echter al defini tief vorm gekregen. De veranderingen in het uitzendschema hebben onder meer te maken met de vas te uitzenddag die Veronica het komend winterseizoen toegewezen heeft gekregen. Dat is de woensdag. „Op woensdagmiddag kijken veel minder mensen televisie dan op de zaterdag. Bovendien vormen kinde ren op hun vrije woensdagmiddag een zeer groot deel van het kijkpubliek. In die programmering past Tineke niet. Haar show spreekt een wat ouder publiek aan", aldus een Veronica-woordvoerder. Alle redenen dus om 's middags een pro grammering in elkaar te zetten die meer op de maat van de jongste doelgroep is ge sneden en „Tineke" naar de vroege avond te verschuiven. De omroep twijfelt nog of ze het programma voor of na zeven uur zal uitzenden. Gebeurt het na zeven uur, dan komt „Countdown" in het gedrang. De populariteit van Tineke speelt bij de veranderingen een grote rol. Haar talk show scoorde vanaf het allereerste begin zeer hoge kijk- en waarderingscijfers. Tij dens het eerste tv-seizoen, waarop mid dag-televisie werd geïntroduceerd, be haalde Veronica met haar programma de hoogste kijkdichtheid én de hoogste waar dering terwijl de show op de minst voor delige dag (de maandag) werd uitgezon den. Ook gedurende het laatste seizoen, toen „Tineke" op de zaterdagmiddag was ge programmeerd, scoorde zij met haar spon tane 'praat-grabbelton' de hoogste cijfers. Ze behaalde zelfs een record: „Tineke" werd het eerste programma dat in de mid daguren een kwart van onze bevolking - meer dan drie miljoen kijkers - aan de buis wist de kluisteren. Alle redenen dus om het programma op een nog gunstiger uur te programmeren: in de VS gebeurt niet anders. Hoe hoger de waardering en hoe groter de kijkdichtheid, hoe makkelij ker het in de 'prime time'-uren wordt ge plaatst. STUART ADAMSON (BIG COUNTRY): 9? LONDEN De schoonheid van Schotland is een trekpleis ter voor veel vakantiegangers. Het uitgestrekte heuvelland schap met hier en daar een kale rotswand, de prachtige steden zoals Edinburg, de kronkelige landweggetjes en de stilte maar ook de zee, die woest kan beuken, vormen de unieke contrasten, die het land een romantisch, soms een zaam, maar vooral woest uiter lijk geven. Diezelfde afwisse ling is muzikaal terug te horen bij het uit Dumfermline af komstige Big Country. Onder leiding van Stuart Adamson vermengt het viertal folkmu ziek met melodieuze rock en laat het gitaren klinken als doedelzakken. Hoe die menge ling van stijlen in levenden lij ve uitgroeit tot een onvergete lijke gebeurtenis, laat de BBC vanavond (om 19.00 uur) en vrijdagavond (de herhaling om 00.20 uur) horen en zien met een concert, dat eerder dit jaar werd opgenomen in Hexagon, Reading. Het is het afgelopen jaar stil geweest rond Big Country. Met de elpee „The Seer" (op het titelnummer zingt Kate Bush de tweede stem) vierde het kwartet een paar maanden geleden zijn terugkeer. Stuart Adamson: „Na twee jaar con stant op tournee te zijn ge weest, had ik er even genoeg van. Ik had tijd nodig om bij te komen van de teleurstellingen en de constante druk die op mij werd uitgeoefend. Een nieuwe zenuw-inzinking, zoals rond 1980 vlak voordat ik met Stuart Adamson (tweede van links): „Die nieuwe energie wil ik graag met mijn publiek delen" Sandra trouwde, wilde ik niet nog een keer meemaken. Het was geen plezierige ervaring. Als je dan merkt dat je steeds meer gaat drinken, waardoor je jezelf niet meer in de hand hebt, wordt het tijd om de za ken eens op een rijtje te zetten. Begin vorig jaar vond ik dat het zo niet langer kon door gaan en heb ik het bijltje er tij delijk bij neergegooid. Ik heb de tijd genomen om van mijn twee kinderen te genieten en samen met Bruce Watson (gi tarist) ben ik overgestapt op appel- en sinaasappelsap. Ik moet je zeggen, dat ik weer mens ben geworden. Ik treed het leven nu met een fris opti misme tegemoet en ook op het podium heb ik er weer zin in". Tony Bultler (basgitaar): „Er is niets erger dan de kleedkamer weer op te zoeken met de we tenschap dat de groep zich niet voor honderd procent heeft in gezet. Ik weiger om tijdens een concert dezelfde theatrale hoogstandjes uit te halen als de avond ervoor, maar aan het einde van die twee jaar waren we meer machine dan mens". Stuart: „Dan ben je te ver ge gaan. Bovendien heb ik deze carrière niet gekozen omdat ik snel rijk wilde worden. De re den is dat ik van muziek hou. Dus niet alleen om persoonlij ke reden, maar ook artistiek gezien, is het nodig om zo nu en dan eens afstand te nemen van je werk en het te analyse ren. Dat voorkomt herhalin gen. Daarbij geloof ik dat je al leen optimaal kunt functione ren als je doet waar je zin in hebt. Ik hou er niet van om te gen mijzelf te moeten zeggen; waar je nu mee bezig bent, staat je wel niet aan, maar je verkoopt er wel een paar dui zend platen extra mee". Tony: „Ik herinner mij de laatste Britse tournee ter on dersteuning van „Steeltown". Op een van de eerste avonden liep Stuart een beschadiging op aan een van zijn ribben. De tournee was geboekt, dus de volgende avond stonden we weer op het podium. Pas toen we halverwege de reeks con certen het optreden in No- thingham hadden afgewerkt, realiseerden we ons dat we te ver waren gegaan. Stuart was gewoon vreselijk ziek. Hij stond op het podium bloed op te geven en was eigenlijk niet in staat om op te treden. We voelden ons schuldig omdat we het publiek niet hadden kunnen geven waar ze voor gekomen waren. We zijn mis schien professionele muzikan ten, maar doen alsof er niets aan de hand is, kunnèn we niet. Dat schuldgevoel heeft onze ogen geopend". De Amerikaanse tournee, als voorprogramma van Hall en Oates, werd dan ook afgezegd. De enige opdracht die Stuart wel afwerkte, was de sound track voor de film „Restless Natives". Stuart: „Daarna heb ik een tijd lang niets geschre ven. Niet omdat ik creatief leeg was, of omdat geen tek sten meer wilde schrijven, maar omdat ik bang was dat ik mijzelf zou gaan herhalen. Ik had heel sterk het gevoel, dat ik met „Steeltown" alles al had gezegd. Dat gevoel heb ik nu niet meer. Ik ben blij met „The Seer" en tevreden over de concerten, die we de afgelo pen maanden hebben ge speeld. Er heeft een frisse wind door mijn leven gewaaid en die nieuwe energie wil ik graag met mijn publiek delen". HANS PIËT ^Nederland^ NEDERLAND 1 NCRV 15.45 De ondergang van de Blue Finn, Australische film uit 1979 van Carl Schulz. Met o.a. Hardy Kruger en Groeg Rowe. De 14-jarige Snook Pascoe wil graag visser worden, net als zijn vader. Zijn va der heeft echter weinig vertrouwen in hem. Snook krijgt de kans van zijn le ven zich te bewijzen als er een hevig noodweer komt opzetten 17.15 Zeven molens, zevendeli ge Tsjechische tekenfilm serie. Afl. 5: De grote vogel 17.20 De vogel en de worm, Joegoslavische animatie serie NOS 17.30 Journaal NCRV 17.40 Het geheim van de Vuur- berg, dertiendelige Nieuw- zeelandse jeugdserie. Afl. 5: Initation. De eerst zo on aardige Sarah Jane mag nu lid worden van de ge heimeclub 18.05 Kate Maggie, tiendelige Australische serie over het leven van twee vrouwen in het Australië van de vorige eeuw. Afl. 6: Weggelopen van huis 18.55 De vrienden van de Roze Panter, tekenfilms 19.25 De vluchteling (3), achtde- lige Australische serie NOS 20.00 Journaal NCRV 20.28 Majoor Maxim (slot), twee delige Engelse misdaad film naar het boek van Ga vin Lyall. Met o.a. Charles Dance, Jill Meager. Harvey Ashby en Dan O'Herlihy. Het geheimzinnige verle den van professor Tyler staat in een brief geno teerd die hij echter kwijt is. Harry Maxim en zijn colle ga Agnes proberen deze in bezit te krijgen en uit han den van de KGB te houden 21.45 Alles draait om Martin, Engelse comedyserie met o.a. Richard Briers en Pe nelope Wilton 22.15 Hier en nu, actualiteiten magazine 22.40 Zing een nieuw lied, serie kinder- en jeugdkorenpro- gramma's met geestelijke liederen. Presentatie: Jan Stolk 23.05 Dertien persoonlijke ont moetingen, meditatie door Ds. A. Klamer uit Hil- 23.10 De avonturen van Sher lock Holmes, dertiendeli ge Engelse serie over de detective Sherlock Holmes en zijn assistent Dr. Wat son, gebaseerd op de ver- halen van Sir Arthur Conan Doyle. Met o.a. Jeremy Brett en David Burke. Afl.: De blauwe edelsteen. Wanneer de hertogin van Marcar ontdekt dat haar kostbare juwelen gestolen zijn moet Sherlock Holmes proberen achter de daders te komen NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voordoven 18.20 Paspoort voor Italianen 18.30-18.45 Sesamstraat 19.00 Journaal IKON 19.12 M'n vader of m'n thuis (1), tweedelige Australische tv-film met o.a. Marillac Johnston en Belinda Gi- blin. Lindy is geadopteerd toen ze pas drie jaar was. Op een dag brengt een brief haar volledig uit haar evenwicht 19.37 Kenmerk, actualiteiten magazine met een reporta ge over lobbiënde r.k.-zus- ters in Washington. Deze nonnen, verenigd in de or ganisatie 'Network', lob- biën bij congresleden o.a. voor een boycot van Zuid- Afrika, het staken van de hulp aan de contra's in Midden-Amerika en het stopzetten van de nucleai re bewapeningswedloop NOS 20.00 Leven en dood van Ko ning Jan, aflevering uit de (BBC-)serie koningsdra ma's van William Shake speare. Met o.a. Leonard Rossiter, Mary Morris, John Thaw en George Costigan. Regie: David Gi les. Als gevolg van de one nigheden over de troonop volging in Engeland, raken Engeland en Frankrijk in oorlog 22.50 Journaal 23.05 Nieuws voor doven EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programmao verzicht 17.35 Kinderprogramma's 18.05 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.50 Europa Report 18.55 Eureka 19.20 World Watch, weerbericht en programmaoverzicht 19.30 Strange place for growing, documentaire 20.00 Music Gala Concert Zagreb (2), muziekprogramma 21.05 Sport Reports 22.35 World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 City of Angels 18.50 Catlow 19.35 Cartoon Wuddel 19.40 Airwolf all.: Annie Oakley 20.30 Ghost of Flight 401 22.05 The Buster Keaton Story 23.40-01.10 The Serial ië kinderprogramma Jientje en kapitaein Snor- ?nsbaard, kinderserie met Paul ign An Ricour. Afl.: Een knots- aekke ontdekkingsreis (2): de ,nnaanmannetjes njika (2), zevendelige Zweedse jr-serie van Arne Stivell met 'Ier Ola Svonni e.a. Een jongen eilt Lapland brengt een rendier ■naar de dierentuin van Parijs zeven van Blake (Blake's II). dertiendelige Engelse iience-fictionserie met o.a. reth Thomas. Paul Darrow, Knyvette, Jan Chappell i. Afl. 8: De gijzeling. Hoewel nu ook door de Federa- vogelvrij is verklaard, blijft 11 lij Blake op de hielen zitten in aa|e hoop de Liberator in zijn npezit te krijgen. Op een veria- en planeet krijgt hij een kans Mededelingen en program ma-overzicht journaal Weerbericht Cunstzaken Mike, praatshow met Mike ferdrengh vanuit het casino te ïlankenberge. Thema: Waar- >m gaan steeds meer mensen illeen op vakantie? Jitzending door derden. Pro- |ramma van de Liberale Om- !oep Eurovisieconcert. Midzomer- ïoncert op de Holmenkollen- ichans in Oslo met o.a. Thema pil een symfonische dans fprieg). Ouverture uit Maskera de (Nielsen), Fragmenten uit de 5eer Gynt-suite (Grieg). M.m.v. let Filharmonisch Orkest o.l.v. Mariss Jansons, het Ballet van le Noorse Opera en folklorlsti- Iche groepen jtlournaal en Coda: Valse retro njan F. Engelen en K. Costy, Jitgevoerd door het Brussels "saxofoonkwartet ialF 1 löAnnonces ONEM, vacature- yfciné vacances, gevarieerd kinderprogramma .Ce soir, regionaal magazine ^Lotto-trekking ''Journaal IfLes sentiers du monde, docu- 1j^nentaireserie. Afl.: Les ma- saai. querriers de la savane. De „Spitting Image" uitvoering van Sarah en Andrew. Hun huwelijks plechtigheid is morgen op alle netten te volgen vanaf 12.00 uur. Een interview met het tweetal is vanavond te zien op BBC 1 om 20.00 uur. de Masaï-krijgers in Ke- 21.20 E Ciné-Club de Minuit: L'homme de la rue (Meet John Doe). Amerikaanse speelfilm uit 1941 met Gary Cooper. Barbara Stanwyck. Edward Ar nold e.a. Regie: Frank Capra. Uit wraak voor haar ontslag schrijft de journaliste, Ann Mir- chell, een verzonnen brief naar de krant, waarin staat dat de afzender John Doe zelfmoord gaat plegen. Dit doet zoveel stof opwaaien dat men nieuws gierig wordt naar John Doe 23.30 Laatste nieuws TV 5 16.05 Vitamines, kinderprogramma 16.25 Scoop a l'une, journalistenquiz 17.10 Les années d'illusion (3), tv- serie naar de roman van A.J. Cronin 18.05 Les lettres d'un bout de mon de,. documentaireserie 19.00 Europees weerbericht 19.05 Vitamines, kinderprogramma 19.25 Scoop a l'une, journalistenquiz (herh.) 20.10 Les années d'illusion (4), tv- serie naar de roman van A.J. Cronin 21.05 Un lieu un regard (1). driedeli ge documentaireserie over Lu xemburg 22.00 Nieuws 22.30-00.00 Un esi jolie petite pla ge, Franse speelfilm uit 1948 van Yves Allégret MUSIC BOX 17.00 SThe Simon Potter Show, met o.a. de "Music Video Chart' 18.00 KlThe Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 [SThe Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' (herh.) 20.00 (SThe Nino Firetto Show, met verzoekvideo's en de Europese concertagenda (herh.) 21.00 ISThe Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 [SThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 [SThe star guest show (herh. van zaterdag) 00.00 [SThe Shadow (herh.) 01.00 ISThe Gaz Top Show 02.00 BThe Amanda Redington Show 03.00 [SThe Nino Firetto Show 04.00 ISThe Martin Buchanan Show 05.00 [SThe Simon Potter Show 06.00-07.00 [SThe Shadow, video clips gepresenteerd door <Je Grote Onbekende ^DuitsJancT DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Frauengeschichten: Mitzi Weiland, filmportret over de kleinste vrouw van Duitsland 16.45 Spass am Dienstag, kinder programma met Donald Duck, Goofey e.a. 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.14 Büro, Büro, tv-serie. Afl.: Der kleine, dicke Alf 18.40 Sprungbrett, klelnkunstpro- gramma. Vandaag: Erwin Gro- sche, cabaret en Chaotic Strings, muzikaal dadaïstisch theater 19.00 Der Weg ist das Ziel, tv-serie. Afl.: Watzmann-Ostwand 19.57 Heute im Ersten 20.00 (UTagesschau 20.15 Alles Oder Nichts, spelpro- gramma met Max Schautzer. Vandaag met als onderwerp: Griekse eilanden 21.00 Panorama, berichten, analyses en meningen 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie met Barbara Bel Geddes, Lin da Gray, Larry Hagman e.a. Afl.: Sue Ellens Stunde. JR is niet van plan zich bij de rech terlijke uitspraak over de voog dij van John Ross neer te leg gen. Op zijn eigen manier pro beert hij toch zijn zin te krijgen 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Aufgewachsen im Grunewald, Berlin 1933-1943, documentai re gemaakt naar het boek 'Ju- gend in Berlin' van Nicolaus Sombart. Met Heinrich Graf v. Einsiedel. Peter Prager. Henri Francois-Poncet e.a. die terug blikken op hun jeugdjaren in Berlijn 00.05 Tagesschau 00.10 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulem- kampff DUITSLAND 2 15.30 Ferienkalender. Tips, amuse ment en spanning. Vandaag: paardrijden en jeugdromans 16.15 Sammeln schafft Leiden Schiittel-Frost. Reportage over Juliane Seger. die de grootste verzameling cocktails hakers ter wereld bezit 16.30 Der Wunschfilm für Kinder: Patrik Pacard, jeugdserie naar de roman van Justus Pfaue. Met Hendrik Martz. Wolfgang Kieling. Peter Bongartz e.a. Afl.: Entscheidung im Fjord 17.00 Heute 17.15 Tele-illustrierte. Actualiteiten, sport en amusement 17.50 Ein himmlisches Vergniigen, comedyserie met Tony Ran dall. Swoosie Kurtz. Kaleena Kiff e.a. Afl.: Woningnood 18.20 Mit dem Kopf durch die Wand, spelprogramma gepre senteerd door Birgit Lechter- 18.56 Programma-overzicht m Ondertiteling via TeleTekst. (3 Tweetalige of stereo-uitzen- ding. E Zwart/wit-uitzending. KEZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orglnele versie met ondertitels. ■9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Jan Akkerman staat samen met zijn groep centraal in „Bach-rock". Duitsland 3 om 23.00 uur. 19.00 Heute 19.30 mDie Reportage: Der Schlei- er ist ihre Zuflucht, reportage over vrouwen in een Egyptisch dorp 20.15 E 1st ja irre - Agenten auf dem Pulverfass (Carry on Spy ing). Engelse speelfilm uit 1964 met Kenneth Williams, Charles Hawtrey, Barbara Windsor e.a. Regie: Gerald Thomas. Des- mond Simkins, opleider van geheimagenten, krijgt de op dracht samen met drie van zijn leerlingen, de door de onder wereld ontvreemde geheime formule X weer boven water te brengen 21.42 Mach mit - der Umwelt zulie- be, milieutips 21.45 Heute-Journal 22.10 Das kleine Fernsehspiel: Za- charias Wenn man neunzig ist, sollte man seine Mutter nicht mehr vermissen, aber fehlt mir. Filmportret van Za- charias Dische 23.40 Polizeirivier Hill Street (Hill Street Blues). Amerikaanse po litieserie met Daniel J. Travan- ti. Veronica Hamel, Bruce Weitz e.a. Afl.: Ein Schrit zu 00.30 Heute DUITSLAND 3 Lord Schmetterhemd, pop penspel met de Augsburger Puppenkiste. Afl. 2: Der grosse Koyote Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Ausland8reporter. Michael Busse vanuit Parijs: La Defèn- se, unser Klein-Manhattan Rückblende, documentairese rie. Afl.: Vor 50 Jahren: Berlin und die Olympischen Spiele. Reportage over de Olympische Spelen van 1936 die in Berlijn plaatsvonden E Der Forellenhof, tv-serie van Heinz-Oskar Wuttig. Afl.: S.v.p niet storen (herh.) Wanderungen durch die DDR: Das Oderbruch. 'Wer hierher kommt, der geht nicht mehr'... Reportage over de schoonheid van het vlakke Oderbruch- landschap Kostbarkeiten aus Dresdner Sammlungen Musik im Fernsehen: Bach- Rock, met de groep van Jan Akkerman Laatste nieuws BBC 1 17.15 Dastardley Muttley 17.20 Wacky races (herh.) 17.35 Think of a Number (herh.) 18.00 John Graven's Newsround 18.05 We are the Champions, de- handicapte kinderen uit Noordwest Engeland binden een sportieve strijd aan 18.35 Rolf Harris' cartoon time, te kenfilms 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Royal wedding interview. „Our lives Together". Inter view: Sue Lawley en Andrew Gardner met o.m. beelden van de voorbereidingen van het huwelijk 20.50 m Eastenders 21.20 Commonwealth games, voor beschouwing 22.00 Journaal 22.30 The capital awaits the royal wedding. Met o.m. beelden van de laatste vrijgezellena- vond van Prins Andrew 23.15 Alio, alio. (Herh.) 23.50 Neil Diamond... hello again. Gasten: Stevie Wonder. Carol Burnett en Lionel Ritchie 00.35 Rhoda. Afl: A nice warm rut 01.00 Weerbericht BBC 2 18.25S Nieuws en weerbericht 18.30 Terry Waite takes a different view: Frankie Vaughn 19.00 Whistle test: Big Country, concertregistratie 20.00 Fat man in the kitchen. Schrij ver en fietser Tom Vernon neemt een kijkje in eigen land 20.30 Questions of defence. De ge schiedenis van de NATO. Afl: 3: A 16 inch Manhole Cover 21.00 Wildlife showcase, natuurfilm 21.30 Steam days. Afl: The quest for speed. Miles Kington neemt een kijkje bij Mallard, de re cordhouder onder de stoom- 22.00 Best of oz: Newsfront, speel film 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35-01.50 Open University ITV 17.10 The Moomins. (herh.) 17.20 Storybook International 17.45 Splash 18.15 Emmerdale Farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.20 Crossroads 19.45 The Royal Wedding 20.00 A Royal Romance 21.00 Ne and my Girl 21.30 Duty Free 22.00 Brideshead Revisited 23.00 Nieuws 23.50 There was a Crooked Man 00.40 T.J. Hooker 01.35 Before the Wedding SKY CHANNEL 17.30 [SEngelse top 50 18.30 The Tales of Wells Fargo 19.00 E Dennis 19.30 The Flying Nun 20.00 Golden Soak 21.00 The Outsiders 21.55 Cimarron City 22.50 US College Football 1986 00.10-00 55 [^Monsters of rock (herh.) ^TV-Morge»^ NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nws. voor doven VARA 15.00 Kinderprogramma's 16.36 Onze levende planeet NOS 17.30 1A6-Journaal VARA 17.40 Da's la- NEDERLAND 2 NOS 11.00 [[[Huwelijksplechtigheid prins Andrew en Sarah Ferguson. Commentaar: Tine van Houts en Joop van Zijl (zie BBC 1) 15.00-16.55 mTour de France BRT 1 11.45-ca.14.40 Huwelijksplechtig heid 15.00-ca. 16.40 Tour de France, rechtstreekse reportage MUSIC BOX 07.00-18.00 [^Muziekprogramma's DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau 10.23 E 1st ja irre - Agenten auf dem Pulverfass 11.50 Umschau 12.10 Panorama 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 14.20 E Klamot- tenkiste 14.35 Unsere kleine Farm 15.20 Tagesschau 15.30 Tauchfahr- zeuge - Atomschiffe 16.15 Die Spiel- bude 17.15 Tour de France DUITSLAND 2 12.00-13.15 Hochzeit im Königshaus 15.00 Heute 15.03 Grisu, der kleine Drache 15.30 Ferienkalender 16.05 Mickys Trickparade 16.30 E Vater der Klamotte 17.00 Heute BBC 1 07.15 THE ROYAL WEDDING. Met o.a. 08.05-08.30 in portret Sarah Fer guson. 09.10-09.30 Zigesprekken met vrienden van de prins. 10.05-10.30 mstart feestelijkheden bij het huis van de bruid. 11.00 reportage vanuit Westminster Abbey, 11.45 [Overtrek naar Westminster Abbey, 12.30 m hu welijksplechtigheid o.l.v. de aartsbis schop van Canterbury, dr. Robert Runcie. 13.25 [Overtrek naar Buc kingham Palace, 14.20 m bruidspaar en koninklijke familie op het paleis balkon 14.30 Journaal 15.00 Living free, film 16.30 THE ROYAL WED DING: HONEYMOON DEPARTURE, verslag van de rit per open koets van Buckingham Palace naar het Royal Hospital Chelsea, vanwaar het bruid spaar de huwelijksreis begint. Om ca. 17.00 hoogtepunten van de dag en gedeelten uit het gisteren uitgezon den interview met het bruidspaar SKY CHANNEL 08.45 Sky Trax. Herhalingen 14.15 Skyways 15.05 American College Basketball 16.00 SPat Sharp Show 16.45 EYoung, free single ITV 07.25 TV-AM 10.25 The royal wed ding 14.30 Nws. 15.20 Herbie rides again 17.00 Honeymoon departure RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.08 VOO: Vernonica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Camping '86. 22.02 Ronduit-Story. 22.30 Als mensen veranderen. 23.00 NOS: Nieuws en mededelingen. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Meesters der vertel kunst 18.03 Buiten Beeld. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Vakantiespits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.00 Marinierskapel van de Konink lijke Marine. 20.00 Nieuws. 20.02 Muzikale Reizen: Mozart in Pa rijs. 21.32 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Neues Züricher Streichquartett met viool en cello. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Rijdt u ook zo goed. 18.20 Gouden regen Ensemble. 18.30 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Programma voör buitenlandse werknemers. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Rijnland Politiek, 19.00 Popwetens waardigheden. jazz en blues en 20.00- 23.00 Sportcafè. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: ACV. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Coctail. rustige muziek. 20.03 Pandora, muziekmagazine. 21.03 Jazz middelheim. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.05 Radio twee. 22.05 En buiten is het zomer. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folkconcert (4). 19.00 Essay: De Wereld van Paul van Ostaijen door dr. Wim Meewis. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Concert hedendaagse muziek. 22.30 Uit de romantiek. 1. Penthesl- lea. symfonisch gedicht, Hugo Wolf. 2. De vuurvogel, ballet, (originele versie), Igor Stravins- ki. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 07.30 Nieuws. 07.33 De rode draad, vervolg. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.20 Journalistenforum. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. RADIO 3 teder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Popklassiek. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga-party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon met Jacques Pla fond. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Kamermuziek u.d. barok. 10.30 Orkestpalet. 11.50 Orkestmuziek van Hëndel (23). 12.20 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Van minstreels en pelgrims. 15.00 AVRO: Telefoon 39211. 17.00 Muziektheater. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leesvoer. 10.00 TROS: Café chantant Continu. 10.30 De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus - Mieke Tel- kamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: De Pina Colada Show. 16.30 De grote vakantie. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.18 Radio Tour, 19e rit: L'AIpe D'Huez-St. Etienne. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Zomergroeven Gemengd pla- tenprogramma. 10.03 Met de deur in huls. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogr. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf, Jong geluid. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 12.00 Tafelmuziek: 1. Concerto In F, voor sopraanblokfluit en orkest. Giu seppe Sammartini. 2. Partita in G, Georg Philip Telemann. 3. Sonate nr. Ill in a, voor cello en clavecimbel, An tonio Vivaldi. 4. Concerto in Bes, voor viool, strijkers en continuo, Giovanni Battista Pergolesl. 13.15 Pianomuziek. 14.00 Christopher Columbus Jac ques Offenbach. 16.20 Finlandia.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11