Greg Lemond legt jongensachtige onbezorgdheid af js^' 1 1 posting foutloos; Schapers futloos tport op tv re?- TOUR DE FRANCE Tour de Femmes samen met Ronde van de Toekomst Op de losse tour Reidóa Sotmant ZATERDAG 19 JULI 1986 PAGINA 7 DAAG triand 1, 13.00, 18.00 en VI uur Vriendschapsspelen. triand 2, 15.00 an 18.45 uur. yde France, triand 2, 21.55 uur: Otympl- 5j* Nederland», 15.00 en =>9 uur Tour de France. rO|6 Naderlanda 1, 22.40 uur j.t op zaterdag. Ié Frans, 15.00 uur Tour de ce. Inland 1, 18.05 uur Sport land 2. 21.55 uur Das Ak- ch Sporl-Studio. staand 3, 19.00 uur Sport im 1, 13.30 an 00.25 uur. ids tand 2, 23.05 uur Golf. 2). 13.05 uur Worstelen. 16.00 uur Atletiek 3 Channel, 12.00 an 21.55 Vriendschapsspelen. iddChannel, 14.30 uur Basket- Do .„Channel, 15.30 uur Motor- I. Channel, 21.00 uur Worste- ipa TV, 21.00 uur. WK bas- "Vland 2. 19.00 uur Studio /5jë Naderlanda, 15.00 an uur Tour de France. Vja Nederlands, 20.10 uur "Weekend. r lè Frans, 15.00 uur Tour de e ce. Ié Frana, 19.00 uur Sport. v 18.25 uur Golf. tland 1, 18.10 uur Sport- 'til'; «e ctlan< Ind 1, 19.50 uur Sport- Telegramm. land 1, 23.50 uur WK bas eband 2. 17.07 uur Die •^-Reportage iland 3, 19.00 uur Sport im ij 1, 21.40 uur Boksen. D2, 14.55 uur Sunday grand- II. ^2, 00.00 uur Golf. cj^O.30 uur: Boksen. ^Channel, 12.30 uur Vriend- psspelen. —Channel, 14J5 uur Ameri- lootball. Channel, 22^0 uur Austra- voetbal. Van kilometer tot kilometer NIMES In Carcassonne starten 161 renners voor de vijftiende etappe van de Ronde van Frankrijk over 225,5 kilometer naar Nimes. Na lichte regen bij de start, wordt het zeer warm. Prieto vertrekt niet. 22 km: Eerste tussensprint: 1. Solle- veld (6 seconden bonificatie), 2. Bauer (3 seconden), 3. Arnaud (2 se conden). 59 km: Solo Bondue. 65 km: Tweede tussensprint: 1 Bon due. 2. Solleveld, 3. Van der Poel. 69 km: Bondue ingelopen. 80 km: Derde tussensprint: 1. Solle veld. 2. Van der Poel, 3. Castaing. 108 km: Doorkomst Cote Neffies (4e 2 Herrera, 3. pe 149 km: Doorkomst Cote Fontanilles (4e cat.): 1. Rossignoli, 2. Gaston. 3. Bernard. 161 km: Vijfde tussensprint: 1. Pee- ters, 2. Caritoux, 3. Pedersen. 169 km: Kopgroep met P. Simon. Ca ritoux, Hagnedooren, Van der Poel, Hoste, Lavainne, Vallet. Van Holen, Bincoletto, Schepers. Van Calster. Dhaenens en Contini. 170 km: Solo Van der Poel. Door komst Cote St. Loup (4e cat.): 1. Van der Poel. 2. Caritoux. 3. Contini. Lek ke band Simon, pech Van Calster. Rooks bij kopgroep. 206 km: Zesde tussensprint: 1. Binco letto, 2. Van Holen, 3. Hoste. 215 km: Van Holen, Hoste en Contini nauli behoudt gele trui. DAMES HOUDEN RECLAMEKARAVAAN OP NIMES Voor de wielerda- mes in de Ronde van Frank rijk had organisator Felix Levitan gisteren een verras sing in petto. De Tour-direc teur liet weten dat de Tour de Femmes volgend jaar ge lijk met de Ronde van de Toekomst in september wordt gereden. Volgens Le vitan koersen de dames zo langzaam, dat ze regelmatig de reclame-karavaan van de grote ronde ophouden. En dat levert weer problemen op voor de grote jongens van de Ronde van Frankrijk, die de karavaan al een paar keer dreigden in te lopen. King De zevende etappe in de Tour de Femmes anno 1986 werd gisteren gewonnen door Betsy King. De Ameri kaanse had na de .rit over 89 kilometer van Gignac naar Nimes een voorsprong van zeven seconden op het pelo ton. De Vlaardingse Connie Meijer won de sprint van de grote groep en werd tweede. Mieke Havik eindigde als achtste, Corrie Timmermans werd tiende. De Italiaanse Maria Canins behield de lei ding in het algemeen klasse ment. "\lpaal ard Hinault bereikte gisteren een mijlpaal. De Breton droeg Ide 75e dag de gele trui van de Ronde van Frankrijk. Omdat hij oJ/f jaar stopt met wielrennen, zal hij niet aan het record van r Merckx, die 93 gele truien kreeg, komen. ede lantaarn zijn solo achter het peloton, is Henk Boeve uit de ploeg van il/fen na de vijftiende etappe op de laatste plaats in het algemeen eiement terecht gekomen. Jammer voor de Twent, maar tegen- 'drdig is er geen beloning meer voor de rode-lantaarndrager. geveld 'it Solleveld behoeft de Ronde van Frankrijk maar uit te rijden tich winnaar van de rode trui te mogen noemen. De tomaten- -ker uit De Lier won gisteren drie van de zes tussensprints en m 99 punten voor op Johan van der Velde, die het nationale s heeft opgegeven. siiden Hèiden werd gisteren in Nimes uitgeroepen tot de beminnelijk- stenner van de dag. De oud-schaatser had alleen maar gezegd dat ijlou proberen Parijs te halen, s, .^crot Iter de eindstreep van de vijftiende etappe was het zo vol met Jsten dat Maarten Ducrot onmogelijk van zijn fiets kon vallen. In rrije ruimte was dat beslist gebeurd, want de Utrechtse Zeeuw alleen nog maar liggen. Dat hij, uitgemergeld en wel. na een ffan 225 kilometer door de oven van de Midi de eindstreep had *pkt. mocht een wonder heten. Ducrot had al zijn krachten ach- "^platen op het toilet van het hotel in Toulouse. Hij was donder- rfvond plotseling ziek geworden. „Ik moest overgeven, kreeg krampen en vreselijk diarrhee", vertelde de bleke coureur met #e stem. NIMES In steeds scher pere bewoordingen nam Greg Lemond gisteren, na, de door de Belgische sprinter Frank Hoste ge wonnen etappe naar Ni mes, afstand van ploegge noot Bernard Hinault. Nooit eerder was hij zo duidelijk in zijn verklarin gen. „Als ik in de Alpen de sterkste ben, zal nie mand anders de Tour winnen", sprak de Ameri kaanse nummer twee van het algemeen klassement. „Het zal me nooit meer overkomen dat ik de beste ben zoals het vorig jaar en dat Hinault in Parijs ge huldigd wordt". De tegenstellingen in de ploeg van de Zwitser Paul Köchli worden met de dag meer geac centueerd. 's Avonds aan tafel wordt er, volgens Lemond, nog maar weinig gesproken. „En dat komt niet alleen om dat wij vermoeid zijn", zei hij veelbetekenend. Lang heeft Köchli de enorme spanningen in zijn ploeg met de mantel der liefde kunnen bedekken. Gisteren heeft Lemond de alli antie, die er ogenschijnlijk tus sen Hinault en hem bestond, opgeblazen. In de Verenigde Staten wordt Lemond verweten dat hij geen winnaar is. Wel sterk, maar geen winnaar. „Een echte winnaar is hard voor zichzelf en voor anderen en kijkt naar niemand", schreef de New York Times. „Lemond lacht, maakt grappen, is vriendelijk en wordt tweede". Greg Lemond heeft furieus geantwoord dat de Times een vals imago van hem opbouwde en heeft zijn jongensachtige 18e Etappe 21 juli 162,5km St. Jean de Maurienne0 f""^roix I de Fer CL S8.5hm /TélégrapHe fiOHC 33Kc"ttGa,ibier Lautaret L AIpe d'Huez Briancon Greg Lemond (links) en Bernard Hinault lijken zo heel wat af te lachen samen, maar de waarheid is anders. Frank Hoste wint de etappe in Nimes, Silvano Contini (rechts) slaat met de vuisten op het stuur uit teleurstelling. onbezorgdheid afgelegd. Hij is op z'n 26e met de ernst van het bestaan als topsporter op het hoogste niveau geconfron teerd. Want weer dreigt Le mond opgeofferd te worden aan de Franse belangen. Ten minste, zo voelt hij het zelf aan ondanks de verklaring van sponsor Bernard Tapie dat naar zijn mening Lemond de Tour gaat winnen. „En dat mag van mij", zei Tapie. „Als Greg de beste van de ploeg is en hij wint, dan betekent dat evenveel publiciteit voor mijn producten Stel dat dit op verzet stuit van Hinault? Tapie: „Hinault rijdt niet voor zichzelf, maar voor de belangen van mijn merken die op zijn trui staan. In de wielersport lopen ze met hun sentimenten dertig jaar achter. In de formule-één slagen ze er in coureurs van wereldfor maat met elkaar te laten sa menwerken voor een geza menlijk belang, waarom kan dit dan niet in het wielren- Uitslaande brand Vorig jaar moest Tapie al een uitslaande brand in zijn ploeg blussen. Op Luz Ardiden kwam het tot een uitbarsting tussen Lemond en Köchli. De Amerikaan verweet zijn Zwit serse ploegleider hem ten voordele van Hinault de wed strijd hebben te doen verlie zen. Köchli zou aan Lemond noodzakelijke inlichtingen uit de koers hebben achtergehou den. Dezelfde avond liet Tapie zijn helikopter starten en vloog naar Luz Ardiden. „Na een uur praten had ik de rijen al weer gesloten", zegt Tapie. Het was ook in Luz Ardiden dat Hinault zijn opzienbarende verklaring deed dat hij in 1986, dit jaar dus, Lemond zou helpen de Tour te winnen. In middels is bekend dat Hinault op dit besluit al enkele keren is teruggekomen. Elke avond moet Köchli zich telefonisch bij Tapie melden om verslag te doen van de sfeer en de samenwerking in de ploeg. Tapie is ook tussen twee vuren geraakt. Aan de ene kant zal hij zich als spon sor van de eerste (nota bene Franse) renner, die zes keer de Tour wint, onsterfelijk maken. Aan de andere kant weet hij dat Hinault over enkele maan den stopt en dat hij dan nog vier jaar verder moet met Le mond, want zolang loopt diens contract, tenzij het wordt afge kocht. Tapie ziet via Lemond bovendien voor zijn produkten in de Verenigde Staten een grote markt braak liggen. Daartegenover staat dus het Franse sentiment. Wie is op dit moment de sterk ste van de twee rivalen? Le mond, gisteren: „In de tijdrit ten zijn we nu nagenoeg gelijk, in de bergen klim ik iets be ter". Is Hinault dan aan zijn vlucht op de Tourmalet begon nen om jou te dwingen in de verdediging te blijven? Le mond: „Dit sluit ik niet uit. Ik kon toen ook niet achter Hi nault gaan jagen, want dat is aan niemand te verkopen. Maar de anderen zijn gelukkig blijven rijden, anders pakt Hi nault tien minuten". Opvallend is dat tijdens de twee Pyreneeën-etappes Paul Köchli, door Hinault drie jaar geleden binnengehaald als trainer van de ploeg, zich voortdurend in de omgeving van Lemond ophield. De twee de ploegleider, Maurice le Guilloux, mocht Hinault vol gen. Alleen toen Hinault op Superbagneres ver achterlag, kwam Köchli heel even langs zij. Pijnlijk Lemond: „Als Hinault in de komende dagen beter pres teert, zal je mij niet horen kla gen. Dan kan ik het best ver werken dat ik weer tweede of misschien zelfs derde word. Maar ik denk dat nu niemand mij zal kunnen verslaan. Want ik heb de ervaring opgedaan dat ik in een lastige ronde, zo als deze is, vooral in de laatste week nog sterk verbeter. Ik ken nu mijn eigen lichaam be ter en daarom barst ik van het zelfvertrouwen. Als inderdaad uitkomt wat ik verwacht, kan Hinault zijn record vergeten, hoe pijnlijk het misschien ook voor hem is". De stemming in de ploeg is dus verdeeld. Philippe Leleu heeft gezegd dat hij niet graag traint en nog minder graag in de wind rijdt om een Ameri kaanse miljonair nog rijker te maken. Lemond: „Als ik in de Alpen triomfeer en ik word dan niet als enige leider aan vaard, ga ik meteen weg bij La Vie Claire. Er zijn op dit mo ment talrijke kapitaalkrachti ge sponsors in de Verenigde Staten in de wielersport geïn teresseerd. Ik zal dan een ei gen team formeren, bestaande uit de beste Amerikanen en ervaren Westeuropeanen. Maar ik hoop dat het niet zo ver komt". Bernard Tapie heeft het drei gement begrepen. „Ik zal met mijn helikopter naar Gap vlie gen en met de mannen nog eens praten", zei hij gisteren. De Tour finisht vanavond in Gap, aan de voet van de Al pen. Lemond: „Maandag, op weg naar l'Alpe d'Huez, valt volgens mij de beslissing". En Tapie: „Dan moet de ploeg er staan, als een eenheid achter de beste man". Intussen werd er gisteravond aan tafel tussen Hinault en Lemond in het ho tel in Caissargues nog minder gesproken dan in de voorgaan de dagen. Men kon zelfs spre ken van een beklemmende stilte. ^ERLAND-ISRAEL IN EVENWICHT NA EERSTE DAG DAVIS CUP-DUEL 2 "SvENINGEN Het is J prognoses zijn maar al te ^ergens goed voor. Neem jsteren, de eerste dag van Javis-Cupontmoeting tus- (jp tennisteams van Neder- ^n Israel. Wie van tevo- gDu hebben aangekondigd j^enno Oosting zijn partij Amos Mansdorf zou en en dat Michiel Scha lie wereldranglijst com- verloochend. Zo gebeur- jlt echter wel degelijk op 3>or slechts een handvol louwers bevolkte Mets el in Scheveningen. Hoe >ok, de tussenstand (1-1) n ieder geval goed voor- Michiel Schapers in de Ie partij maar de helft Jde motivatie van zijn janger Menno Oosting op 'pn brengen, dan had het rlands team het weekein-. ft een redelijk gerust hart 'loet kunnen zien. Maar ladat de jonge Brabander "'rijwel foutloze partij af- |le (6-0, 6-4, 6-1), maakte ;>ers een dermate futloze jk dat al het andere dan voor de trouwens al nin overtuigende Glick- j(na bijna viereneenhalf verd het 7-5, 2-6, 11-9, 9- 4 regelrechte schande zou jeweest. i lubbelspel, dat voor van- Ifig (14.00 uur) op het pro- ffna staat, zou uiteindelijk aens een beslissende wen- aan deze halve finale van juropese zone B kunnen En dan ziet het er voor b Tom Okker en zijn tij- Se volgelingen behoorlijk somber uit. Nogmaals, in het besef hoe gevaarlijk het ook is om in de toekomst te kijken, normaal gesproken moet Israël over de betere dobbelaars kunnen beschikken, Glick- stein bijvoorbeeld stond twee jaar geleden aan de zijde van de Zweed Stefan Simonsson in de finale op Roland Garros, niet het minste toernooi toch. En ook Mansdorf (of wellicht Shahan Perkiss) hebben hun sporen in deze tak van de ten nissport al eerder verdiend. Tom Okker stond gisteren dan ook voor een stevig dilemma. De duurbetaalde „non-playing captain" van de Nederlandse ploeg zal ongetwijfeld de afge lopen nacht enige kopzorgen hebben gekend over de te hanteren opstelling. Schapers en Huub van Boeckel bezitten de meeste routine, maar zijn nu niet bepaald dikke vrinden en bovendien was het laatste optreden van Schapers puur tegenvallend. Oosting is van het aanwezige kwartet op pa pier de minst bekwame dub belspeler, maar zit wel vol zelfvertrouwen en kan boven dien goed met Van Boeckel overweg. En dan resteert na tuurlijk ook altijd nog Tom Nijssen, die eveneens gegadig de is voor het straks zo crucia le vier-mansduel. Menno Oosting - 22 jaar oud, indien niet op reis wonend in het Brabantse Son en momen teel de nummer 159 van de ATP-ranglijst - gaf gistermid dag een overtuigend visite kaartje af. Klein en gedrongen is hij, maar dat lijkt hem op de tennisbaan weinig' uit te ma ken. Mansdorf, maar liefst 77 plaatsen hoger genoteerd, moest de kracht van zijn oppo nent aan den lijve ondervin den. De 20-jarige speler uit Tel Aviv toonde weliswaar duide lijk aan zich allerminst op z'n gemak te voelen op gravel en maakte veel onnodige fouten, maar moet toch ook hebben geconstateerd hoe dit voor een niet onbelangrijk deel werd afgedwongen door Oosting. Die in de eerste set na een wat aarzelend begin (eerste game twee dubbelfouten, tweede liefst negen breekpunten) op nul zegevierde. Keffertje In de tweede set leek Oosting die succesvolle lijn aanvanke lijk rustig door te kunnen trekken. Maar na 2-0 ging het even mis en won Mansdorf vier games op rij. De Israëli sche nummer één liet zich daarna echter door wat invloe den van buitenaf uit zijn con centratie brengen. Een venij nig en volhardend keffertje, klaarblijkelijk wakend in de tuin van één van de het cen- tre-co'urt omringende wonin gen, produceerde knap veel la waai en Mansdorf klaagde hierover bij de umpire. Die echter weinig meer kon doen dan te vragen of de heer des huizes toevallig onder het schaarse publiek zat. Het ge blaf duurde nog even voort, net lang genoeg om Oosting de gelegenheid te geven terug in z'n ritme te komen. Weer vol op gemotiveerd won hij de tweede set alsnog met 6-4 en de derde was vervolgens al he lemaal geen kwestie meer: 6-1. „Het ging niet slecht", was even later de niet al te spits vondige uitleg van Oosting die verder zijn toch wel verras? sende zege op Mansdorf een logisch gevolg van een nu door te maken, sterke periode noemde. „Ik heb wat meer va riatie in m'n spel gekregen. Dat heeft het zelfvertrouwen goed gedaan, misschien wel eens iets té goed zoals halver wege die tweede set toen ik er weer even iets te gemakkelijk over ging denken". Desillusie Na het succes van de terecht glunderende Oosting, was het navolgende optreden van Schapers een bittere desillusie. De 26-jarige Rotterdammer maakte een ongeïnteresseerde indruk, gewoon een aanflui ting jegens het publiek en niet te vergeten de overige leden van de nationale ploeg. Een bijzonder traag, maar juist op de belangrijke momenten met precisie opererende speler als Shlomo Glickstein, ooit (zij het •slechts een* week lang) de nu mero 23 van de wereld maar inmiddels volledig op z'n re tour en nu 291e, is weliswaar geen dankbare tegenstander, maar Schapers moet toch prof genoeg zijn om dat te kunnen bestrijden. De nationale kam pioen is zelf ook niet één van de allerbeweeglijksten, maar zoals hij gistermiddag zonder enige vorm van overtuiging over de baan zwalkte, tja, dat belooft helaas maar weinig goeds voor de nog resterende partijen. Alleen in de tweede set kon Schapers (6-2) de eer aan zichzelf houden, de overi ge drie moest hij na veel span ning maar weinig hoogstaand spel inleveren: 7-5, 11-9, 9-7. DICK KIERS sportuitslagen TENNIS Davis Cup Nederland-lsraël 1-1: Oosting-Mans- dorf 6-0, 6-4, 6-1; Schapers-Glick- stein 5-7, 6-2, 9-11. 7-9. Satelliet-toernooi Velp Herenenkelspel, kwartfinales: Lod der (Ned)-Targett (Eng) 6-3, 6-1; Boi- leau (Bel)-Gustafsson (Zwe) 6-3, 6-1; Sanders (Vst)-Hartnett (Aus) 1-6, 6-4. 6-4; Neuhart (Vst)-Smith (Aus) 6-1, 6- WIELRENNEN Tour de France 15e etappe: 1. Hoste (Bel-Bazzo) 225,5 kilometer in 5.52.31, 2. Contini (Ita-Vanucci), 3. Van Holen (Bel-Go- defroot) op 0.06, 4. Hermans (Ned- Perurena) op 0.08, 5. Da Silva (Por- Zandegu), 6. Marie (Fra-Guimard). 7. Bomans (Bel-Godefroot), 8. Vande- raerden (Bei-Post), 9.- Echave (Spa- Gonzales-Linares), 10. Gaston (Spa- De Gribaldy), 11. Bontempi (Ita-Boifa- va). 12. Castaing (Fra-Thevenet), 13. Ruiz Cabestany (Spa-Perurena). 14. Van der Velde (Ned-Post), 15. Gomez (Fra-Echevarri), 16. Vichot (Fra-De Gribaldy), 17. Stevenhaagen (Ned- Schuiten). 18. Madiot (Fra-Guimard), 19. C. Hernandez (Spa-Echevarri), 20. Criqulelion (Bel-De Kimpe), 21. D. Garde (Fra-De Gribaldy). 22. Knete- mann (Ned-Schuiten), 23. Winnen (Ned-Post). 24. Anderson (Aus-Post). 25. Bernaudeau (Fra-Bazzo). 26. Pee- ters (Bei-Raas), 27. Vandenbroucke (Bel-De Gribaldy), 28. J.-C. Garde (Fra-De Gribaldy), 29. Wijnants (Bel- De Klmpe), 30. Camarillo (Soa-Min- quez). 35. Hinault (Fra-Köchli), 36. Millar (Gbr-Post), 37. Lemond (Vst- Köchli), 40. Hampsten (Vst-Köchll), 41. Van Lancker (Bei-Post). 44. Zim- mermann (Zwi-Boifava), 51. Nulens (Bei-Post), 57. Rooks (Ned-Schuiten). 60. Van Wijk (Ned-Schuiten), 61. Van der Poel (Ned-Raas), 67. Delgado (Spa-Schuiten) op 0.57, 76. Zoete melk (Ned-Raas), 77. Veldscholten (Ned-Schuiten), 96. Roosen (Bei- Raas), 104. Poels (Ned-Raas), 105. Emonds (Bei-Raas), 115. Herrera (Col-Geminianl), 141. Solleveld (Ned- Raas), 148. Ducrot (Ned-Raas) op 4.25, 153. Nijboer (Ned-Perurena) op 15.09, 157. en laatste: Boeve (Ned- Schuitén) op 20.54. Niet gestart: Prieto (Spa-Echevarri). Strijd gestaakt: Greciano (Spa-Eche- varri), Bouvatier (Fra-Minquez). Glaus (Zwi-Legeay), Phinney (Vst-Neal). Algemeen klassement: 1. Hinault (Fra-Köchll) 67.36,10, 2. Lemond (Vst-Köchli) op 0.34, 3. Zimmermann (Zwi-Boifava) op 2.58, 4. Millar (Gbr- Post) op 3.32, 5. Delgado (Spa-Schui ten) op 7.37, 6. Hampsten (Vst-Köch li) op 8.26. 7. Herrera (Col-Geminiani) op 9.57, 8. Rüttimann (Zwi-Köchli) op 10.25, 9. Rooks (Ned-Schuiten) op 12.58, 10. Criquielion (Bel-De Kimpe) op 13.00, 11. Winnen (Ned-Post) op 15.19, 12. Pensee (Fra-Legeay) op 17.12, 13. Cornillet (Fra-Legeay) op 17.24, 14. Pino (Spa-Minguez) op 17.34, 15. Mottet (Fra-Guimard) op 20.03, 16. Madiot (Fra-Guimard) op 20.47, 17. P. Simon (Fra-Legeay) op 22.00, 18. Cabrera (Col-Echevarri) op 22.27, 19. Claveyrolat (Fra-Thevenet) op 23.49, 20. Bernard (Fra-Köchli) op 25.31, 21. Corredor (Col-Geminiani) op 26.31, 22. Jimenez (Col-Geminiani) op 26.56, 23. Chozas (Spa-Gonzales- Linares) op 29.02, 24. Grewal (VSt- Neal) op 29.10, 25. Zoetemelk op 30.16, 26. Lejarreta (Spa-Perurena) op 30.20, 27. Bauer (Can-Köchli) op 30.33, 28. Bernaudeau (Fra-Bazzo) 30.55, 29. Montaya (Col-Nesa) op 31.13, 30. Blanco (Spa-Gonzales-Li- nares) op 32.58, 38. Stevenhaagen op 37.49, 55. Anderson op 50.43, 58. Poels op 54.13, 71. Emonds op 59.18, 74. Van Lancker op 1 uur en 11 se conden, 76. Nulens op 1.00.36, 81. Veldscholten op 1.04.20, 85. Knete- mann op 1.05.15, 90. Van der Velde op 1.06.14, 97. Solleveld op 1.07.01, 98. Ducrot op 1JJ7.03, 106. Peeters op 1.09.04, 109. Van der Poel op 1.09.38, 110. Van Wijk op 1.09.40, 117. Roosen op 1.10.49, 118. Hoste (Bel-Bazzo) op 1.11.03, 142. Vande- raerden op 1.16.58, 152. Hermans op 1.27.59, 153. Nijboer op 1.32.25, 157. en laatste: Boeve op 1.38.07. Dagploegenklassement: 1. Bazzo 17.37,49, 2. Godefroot op 6 secon den. 3. Post op 0.08, 4. De Gribaldy, 5. Perurena, 6. Guimard. 8. Schuiten. 15. Raas op 0.57. Algemeen ploegenklaatemenh 1. Köchli 202.46,01, 2. Legeay op 54.23, 3. Schuiten op 58.27, 4. Guimard op I.02,09, 5. Post op 1.06.42, 6. Gemi- niani op 1.14.49, 17. Raas op 2.10:06. Puntenklassement: 1. Vanderaerden 221 punten, 2. Hermans 179, 3. Liec- kens (Bel-Godefroot) 164, 4. Hoste 131. 5. Vandenbrande (Bel-De Kimpe) 118, 6. Bontempi (Ita-Boifava) 116. Premie-sprintklassement: 1. Solle veld 185 punten, 2. Van der Velde 86, 3. Arnaud (Fra-Echevarri) 75. 4. Le mond 39. Bergklassemenh 1. Millar 139 pun ten. 2. Hinault 123, 3. Herrera 119, 4. Pensee (Fra-Legeay) 114, 5. Lemond 1C5, 6. Arnaud 73. Tour de Femmes 7e etappe: 1. King (Vst) 89 kilometer in 2.32.27, 2. Meijer (Ned) op 0.07, 3. Menuzzo (Ita), 4. Niehaus (Wdl), 5. Longo (Fra), 6. Vanhuysse (Bel), 7. Sl- monnet (Fra), 8. Havik (Ned), 9. M. de Bruin (Ned), 10. Viers (Bel), 11. Tim mermans (Ned), 17. Hage (Ned). 20. P. de Bruin (Ned), 24. Canins (Ita). 62. Van Rijnsoever (Ned). Algemeen klassement: 1. Canins 14.42,42, 2. Thompson (Vst) op 3.23, 3. Longo op 6.24, 4. Simonnet op 8.52, 5. Lafargue (Fra) op 9.07, 6. Schumacher (Wdl) op 10.11, 7. West her (Zwe) op 10.35, 8. Bonnoront (Fra) op 11.26, 9. Rogers-Dunning (Vst) op 11.37, 10. Damiani (Fra) op II.53, 15. M. de Bruin op 13.58, 21. Havik op 14.37, 27. Hage op 16.38, 29. Meijer op 18.15, 34. Timmermans op 19.23, 49. P. de Bruin op 26.26, 60. Van Rijnsoever op 34.58. ZEILEN EK Star Medemblik 6e en laatste race: 1. Fravezzi/Bon- tempel» (Ita). 2. Hagen/Borowi (Wdl). 3. Ficker/Guarischi (Bra), 4. Bakkër- /Vandenberg (Ned), 5. Gorla/Perabo- ni (Ita). 14. Van Walt Meijer/Huizingh (Ned), 15. K. Douze/Altena (Ned), 31. Staartjes/R. Douze (Ned). Eindstand: 1. Bakker 42,0 punten. 2. Gorla 51,0, 3. Raudaschl 57,4, 4. Bengtson/Klock (Zwe) 57,7, 5. Carlson 58,4, 17. Van Walt Meijer 122,0, 18. Staartjes 128,0, 19. K. Douze 132,0. Sir Stanley Rous overleden LONDEN Sir Stanley Rous is gisteren, op 91-jarige leeftijd, in Londen overleden. Rous was van 1961 tot 1974 voorzit ter van de internationale voet balfederatie (FIFA). De En gelsman heeft meer dan een halve eeuw een grote stem in het internationale voetbal ge had. In 1934, toen hij op het hoogtepunt van zijn loopbaan stond als voetbalscheidsrech ter, koos de Football Associa tion hem, uit meer dan 250 kandidaten, tot secretaris. Rous, geboren op 25 april 1895, werd in 1953, als eerste verte genwoordiger van het voetbal, door koningin Elizabeth gerid derd. Sir Stanley Rous kreeg tijdens het WK in Mexico hartklachten en reisde weer terug naar Londen eer de voorronde was voltooid. mam Betsy King, voor de tweede keer etappewinnares, uitgeput aan de finish.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7