"Voor 'n Hema-fan is lekker ook lekker voordelig." Philip Nagtegeller nestelt zich aan kop TENNIS CIRCUIT Alkemade al achttien jaar een (gezellig) begrip r SPORT C&idaeCowuvnt WOENSDAG 16 JULI 1986 PAG| LEIDEN Alle koplo pers in de zes onderdelen van het LC circuit hebben hun koppositie behouden. Twee van die zes, Mark Post en Sandra Smit, moe ten hun plaats na de zesde toernooiweek evenwel de len. De De Munnik-speler Mark Post, die het afgelo pen weekeinde zo succes vol was bij Shot, moet nu in de heren C-categorie Philip Nagtegeller naast zich dulden. D-aanvoerd- ster Sandra Smit van TEAN weet Ingrid Tjho op gelijke hoogte. De hoge notering voor Nagte geller is een opmerkelijke te noemen. Daar waar de acht hoogst geklasseerde C-heren, met uitzondering van Matthijs Glastra, allen een of meerdere eindzeges op hun conto heb ben staan, kan de OLTC-er slechts bogen op één finale plaats. Het gegeven echter dat Nagtegeller, in tegenstelling tot de anderen, in vrijwel elk toernooi acte de présence geeft en daar steeds een dan wel meerdere punten wegsnoept, bepaalt Nagtegeller's hoge klassering. De grootste sprong in deze categorie werd ge maakt door de winnaar van De Boekhorst, Onno van Pari don. De Noordwijkerhouter klom door de vijf punten winst van de tiende naar de derde plaats. Dat het spannend zal worden in deze klasse is duidelijk. Maar liefst twaalf spelers, waaronder ook de winnaars van Forescate, Mark Fleischeuer, en van Nieuw- Zeidó&Qowumt Het zal voor Henny Koemans nog een hele opgave worden om zich te plaatsen voor de Masters op de OLTC. koop, Jacco Schoonenwolf, weten zich op dit moment kansrijk. Ook bij de C-dames is de strijd hevig. Niet zozeer aan de kop van het klasse ment, dat al enige weken on gewijzigd is, maar wel daaron der. Door het geringe aantal punten van het merendeel van de dames kan een toernooi- winnares opeens de „laatste" acht binnenstappen. Dat bleek afgelopen week toen Marie Louise Goedhart en Marijke Kramer zich bij die acht mengden door overwinningen in respectievelijk Nieuwkoop en Voorschoten. Gedeelde D-koploopster In grid Tjho dankt haar klasse ring aan de vier tot nu toe be haalde finales, waarvan een (in Langeraar) in winst werd omgezet. De Alphense ging ook in Nieuwkoop onderuit te gen Esther de Boer, die een belangrijke kanshebster voor de Masters kan betekenen. De Boer staat met een punt min der dan Forescate-winnares Natasha van Schaik aan de poort van die Masters. Een grote sprong voorwaarts maakte hier Leontien van Laarhoven, afgelopen maan dag in deze krant nog abusie velijk opgevoerd als D-titel- houdster van Sassenheim. Springen deden ook Leo Bie- zeman en Luc van Wijk. Bie- zeman „sprong" van de negen de plek naar de derde positie en Van Wijk kwam uit het niets op de zesde plaats te recht. Waren er vorige week geen dames B-toernooien en dus geen verschuivingen te note ren, bij de heren in de hoogste categorie waren die verande ringen ook maar minimaal. Door bij Forescate het maxi maal daar te verdienen punten binnen te slepen, steeg Erik Snellenberg van een onveilige achtste naar een iets meer be schutte vierde plek. Die acht ste plaats heeft Snellenberg overgedaan aan Henny Koe mans, die aan de vooravond van het toernooienseizoen ver klaarde de Masters graag nog een keer te bereiken. Of Koe mans in zijn opzet zal slagen, zal moeten blijken. De toer nooien waarin „simpel" pun ten te vergaren waren, zijn, met een paar evenementen van zwaarder kaliber (Hille- gom, Casino, Roomburg, Zee en Duin, Nieuw Vennep en De Leidse Hout) voor de boeg, de finitief voorbij... Standen HEB: 1. Freek van der Capellen (Unicum) 14; 2. Michael van den Berg (Unicum). Marcel Vink (Hille- gom) 12; 4 Jan Willem Lugthart (Leidse Hout) 11, Erik Snellenberg (Unicum) 11; 6. Martijn Krans (Uni cum) 10; 7. Jan Siemerink (Unicum) 9; 8. Henny Koemans (OTC) 8; 9. Ste fan Faas (Dekker) 7; 10. Hans Ton- jann (Unicum) 5. DEB: 1 Tine Lan- geveld (Unicum) 12; 2. Heieen van den Berg (Dekker) 11; 3. Jacqueline Wenderholt (Noorderlicht) 3. 1. Philip Nagtegeller (OLTC). Mark Post (De Munnik) 17; 3. Onno van Paridon (De Boekhorst) 15; 4. Mat thijs Glastra (Dekker). Loek Verhees (Zee en Duin) 14; 6 Marco van Trigt (Hillegom) 13; 7. Hans van Bijster- veldt (Munnik). Marius Pieters (OLTC) 12; 9. Jan Baan (Voorhout). Marcel Lolling (De Munnik) 11; 11. Mark Fleischeuer (Forescate). Jacco Schoonenwolf (De Munnik) 9. DEC: 1. Carola Geerlings (Unicum) 18; 2. Marquerite Patiwael (De Munnik) 16; 3. Bionda Zonderop (De Munnik) 11; 4. Fleur Meijer (Unicum) 9; 5. Marie Louise Goedhart (TEAN) 6; 6. Seda de Vries (Thor) 6; 7. Pascal Jongmans (De Merenwijk). Maaike Tromp (TEAN) 5; 9. Marijke Kramer (Fores cate), Petra Velzel (Unicum). Tiny van Velzen (Zoelerwoudse TC) 4. HED: 1 Paul Wisselink (OLTC) 20; 2. Erik Bolten (Unicum) 17; 3. Leo Biezeman (Hillegom). Gerard Kroese (Boskoop) 14; 5. Jan Pieter Hartwijk (Unicum) 13; 6. Luc van Wijk (Fores cate) 12; 7. Gilbert Lefeber (Lisse), Remco Outshoorn (Nieuw Vennep) 11; 9. Erik Steegers (De Merenwijk). Guus Stigter (Voorhout) 10. DED: 1. Sandra Smit (TEAN). Ingrid Tjho (TV Nieuwe Sloot) 15. 3 Gerdi Ver- woert (De Munnik) 13; 4. Leontien van Laarhoven (Sassenheim) 11; 5. Petra van Dooren (Van Nispen) 10; 6. Miriam Siemerink (Rijnkanters) 8; 7. Marieke Halenbeek (Nieuw Vennep), Liliane van Heteren (Munnik) 1- 9. Eugenie Simon (Tehado), Natasha van Schaik (Forescate) 6. Prijsvraag het speciale Leidse Courant Tennis Circuit sweatshirt zijn: H. Canter Visscher (Voorscho- H. Fleischeuer (Voorscho- krijgen het shir mogelijk thuis gestuurd. ALKEMADE Het is ze ker niet overdreven te stellen dat het open ten nistoernooi van de TV Al kemade nu al achttien jaar lang een (meer dan gezellig) begrip is in ten nissend „Leiden". Vanaf de eerste uitgave van dit nog steeds door Willem Renee gestuurde evene ment bleek de aantrek kingskracht bijzonder groot en ook de uitvoering van 1986 is daarop geen uitzondering. 't Feit alleen al dat steeds meer mensen een week van hun vakantie reserveren om maar optimaal van het Alke- madese open toernooi te kun- niemand nu precies waarom „Alkemade" zo aanslaat bij de tennissers en tennissters uit het Leidse district. Wel kun nen Willem Renee en zijn mede-organiserende makkers uit de wedstrijdleiding (Evert van Beek, Jan van Veen en Loek Koek) wat zaken aan stippen die mogelijk een rol spelen. Het knusse park 't is hier geen fabriek' en de verantwoordelijke personen („de mensen van de wedstrijd commissie en de kantinecom missie doen er gewoon alles aan om het voor iedereen ge zellig te maken en gezellig te houden") worden door het viertal gememoreerd. Van de 330 partijen die deze week op de vijf banen in Al kemade worden afgewerkt, valt een groot gedeelte in de categorie Heren Dubbel D. Een met ruim negentig combi naties goed gevulde lijst van 128 vormt daarvan de oorzaak. „Tekenend voor ons toernooi, zo'n lijst", laat eerstejaars-or ganisator Loek Koek weten. „De gezelligheid staat vooraan en dubbelen in D staat nu een maal vaak voor gezelligheid". Ook de D-mixed lijst van 64 van het door vier geldschieters (Heem bouw. Grumble, Rob van der Geest en RABO- Bank) gesponsorde toernooi mag er dit jaar overigens zeker zijn. Vergeleken met de overweldi- fende belangstelling voor de )-onderdelen, valt de deelna me aan „C" wat tegen. Al mag de HEC-lijst bepaald redelijk sterk worden genoemd. Marcel Lolling, Loek Verhees. Marcel van Gaaien en Ernst Verduin kunnen immers zeker tennis sen. Al werd de combinatie Van Gaaien/Verduin er in het HDC inmiddels dan al uitge slagen door het duo Pieter van Dillen/Loek Verhees. Zijn ge noemde heren verder nog nauwelijks in actie geweest, bij de C-dames zijn inmiddels drie van de vier halve finalistes al bekend. Tilly van Overloop klopte daarvoor Corianne Rooderkerk met 6-1, 6-3; Yvonne Hoogeveen won met 6-1, 6-0 van Iris Koster en Cle mentine van Wijngaarden ver sloeg Verena Klaar: 6-3, 6-1. Botesa Het C/D-toernooi van Botesa kent dit jaar honderd partijen minder dan vorig jaar. Mede door het voor Bodegraven sterk concurrerende toernooi in Driebruggen, zullen deze week op de tien banen van Botesa slechts 200 partijen worden gespeeld. Honderd minder dan vorig jaar, maar toen werd het toernooi dan ook in de laatste week voor het „uitbreken" van de vakan tie gehouden... NK Jeugd Heieen van den Berg „over leefde" gisteren als enige „Leidse" de eerste ronde van de nationale jeugdkampioen schappen die in het Groningse Roden worden gehouden. In het meisjesenkelspel tot en met veertien jaar bleef Van den Berg de sterk spelende Artsje Hylkema overigens slechts moeizaam de baas: 5-7, 6-1, 6-3. Marquérite Patiwael en Carola Geerlings, beiden winnend uit de kwalificaties gekomen, gingen in diezelfde eerste ronde eervol ten onder tegen twee meisjes die afgelo pen weekeinde nog Europees kampioen werden met de na tionale bondsploeg. Patiwael verloor met 6-7, 3-6 van Es ther Markensteyn; Geerlings met tweemaal 3-6 van Eva Haslinghuis. Bij de jongens tot en met twaalf jaar, die in Groningen zelf spelen, was er winst voor Kees Jan Schuilenburg. Mat thijs Minderhout werd met 2- 6, 6-2, 6-4 verslagen. Jeugdtoernooien Zowel bij het Alphense TEAN als in Hillegom worden deze week jeugdtoernooien georga niseerd. In Alphen doen daar zo'n honderd jeugdigen aan mee, bij HTC konden 70 in schrijvingen worden geno teerd. Een magere inschrij ving, die de toernooileidingen op beide parken ertoe deed be sluiten veel in poulevorm te laten verspelen. Alle jongens en meisjes singelen door die opzet zeker drie partijen. In Hillegom, waar voorb gen jeugd tevens een „zj kamp" annex trainingswj opgezet, zijn de oudere cii riën redelijk bezet, medél de inbreng van een jeugdige BI-meisjes uitji derland. De jongste jei daar veelal zeer Hillegoi oriënteerd. Bij TEAN kan gesprokei den van een meer reg toernooi, met enige „bf landse" inbreng. Gusti St bijvoorbeeld, speelt hoof het Haagse Thor RW en dan ook als tweevoudij nares getipt. In t/m 12 v Muriël Kengen en Til Canter-Visscher in de f strijd verwacht. Bij de jo| dient Roy Froma op (leeftijds)onderdelen mini de halve finale te berj Ewoud Hennipman lijkt i t .n 14 overigens een ml te kraken noot. In JE met 16 jaar zullen Edwii ber. Jan van Leeuwen, J| Palsgraaf en Ramon Hl moeten gaan uitmaken sterkste i GERT-JAN ONi Plaatsingen Alkemade i I HEC: 1. Marcel Lolling; 2. I hees. DEC: 1. Marie Loui hart; 2. Yvonne Hoogeveen. H Jan Kuivenhoven/Dick Heen 2. Marcel van Gaaien/Ernst VK DDC: 1 Marie Louise GoedHj vonne Hoogeveen; 2. Astrid dl® lenaar/Ankie van VVijnglU GDC: 1. Veronique van Ruilen Stikkelbroek; 2. Brigitte Ai /Martin Hoekstra. HED: 1. M^ i Drok; 2. Robert van der Salm*f 1. Gerdi Verwoert; 2. Wendy f Wereld. HDD: Har Walerj /Gert-Jan Onvlee; 2. Arnold K| van Leeuwen/Theo van de L Loek Koek/Ton Koedam; 4* Douglas/Marcel Verhoef. Dl l Maria Beelen/Riet AkerboomT; ke Knol/Hannie Verwoert. Maria Beelen/Loek Koek; 2.je nette Weerts/A. Beukman. Hit 1. John Dahlhaus; 2. Fred Sf DED30+: 1. Ali Oudshoorn; 2|S< Voskuil. ft Botesa HEC: 1 Richard Plomp; 2. /f' Koek. DEC: 1. Madeleen Vf Anneke Weide HDC: 1 Eiv. p/Ignaee Ponsioen. 2. Plomp/Paul Bakker GDC: 1.1 en Richard Plomp; 2. Ingr dron/Erik Kip. HED: 1. 2. Gerard Kroese. DED: 1. Siepman; 2. Tony Bakker. 3.fi Vermeulen; 4. Renate KoningR 1. W. Crama/W. Schreuderj" Oostman/Gerard Kroese; 3. Groot/Ad Nooteboom; 4. Jan /Pieter de Meyere. DDD: 1. eveen/A. Ponsioen; 2. An beek/Helma van Zoest. GDD rien en Henk Siepman; 2. Groot/Ad Nooteboom, 3. Keilerhuis/Jan Willem Bakffl Nicolette Kellerhuis/Gert-Jaf dijk. Sportwereld Wielrennen Hennie Kuiper heeft zijn tweede zege behaald in de criteriumreeks voor profs in West-Duitsland. De kopman van de ploeg van Ro ger Swerts versloeg in de elfde en voorlaatste rit Didi Thurau, de leider in het algemeen klas sement. Kuiper klom naar de tweede plaats van de algehele rangschikking, met veertien punten minder dan Thurau. Zeilen Harrie Oosterhof eindigde tijdens de derde race van de WK in de Hornet-klas se op het IJsselmeer bij Hoorn op de negende plaats. Honkbal Nederland is de strijd om de EK voor junioren begonnen met een overwin ning van 8-0 op Spanje. Zwe den won van West-Duitsland met 19-12. Tennis Tweevoudig Wim- bledon-kampioen Boris Becker verloor bij een demonstratie- toernooi in Palma de Mallorca met 6-3, 7-6 van de Zweed Henrik Sundström. Voetbal Brazilië is door de Engelse bond uitgenodigd om deel te nemen aan het toernooi om de Sir Stanley Rous-bo- kaal. Tennis Bill Scanion heeft het toernooi in de Amerikaan se stad Newport gewonnen. In de finale versloeg hij zijn land genoot Tim Wilkison met 7-5, 6-4. Tennis Het Nederlands team (met Vekemans, Liewes en Vermeer) is uitgeschakeld in het toernooi om de Galea- beker door een nederlaag (3-0) tegen Italië. Paardesport De Spanjaard Javier Salvador werd in het Ierse Ennis Europees jeugd kampioen bij de springruiters voor de Britse Julie Green wood en de Oostenrijkse Eva- Maria Orthuber. Golf De Engelse dames- ploeg werd in Hamburg voor de derde keer Europees kam pioen voor Schotland, Spanje en gastland West-Duitsland. Schoonspringen Jolanda van Ruyven (Morgenstond), Glenn Yong (Dolfijn) en Frits Adelmeijer (BSV) worden ko mend weekeinde door de KNZB afgevaardigd naar een worstelaars, Andrei Kujawski (24) en Daniel Byczkowski (26), hebben deze week poli tiek asiel aangevraagd in West-Duitsland. Van der Maas op dreef LEIDEN De Leidse waters kiër Erik van der Maas die afgelopen weekeinde in Ant werpen al het onderdeel sprin gen op zijn naam schreef kwam gisteren sterk voor de dag in de overigens door Ne derland verloren Europa Cup wedstrijd tegen Oostenrijk. Van der Maas verbeterde niet alleen het junioren springre- cord (hij bracht dit op 40.80 meter), maar ook bleek Van der Maas de beste Nederlander in het totaal klassement. Van den Berg nieuwe trainer dames Ter Leede SASSENHEIM Trainer Al- bert van den Berg neemt in het komende seizoen de dames van voetbalvereniging Ter Leede onder zijn hoede. Hij wordt trainer van de interre gionale zaterdagafdeling van deze club. Van den Berg, die al eerder voor Ter Leede werkte, is ook trainer van de dames van UDO uit Oegstgeest. Vol gens Van den Berg zijn beide functies goed te combineren. UDO is een zondagclub, ter wijl Ter Leede op zaterdag ac tief is. De nieuwe trainer volgt bij Ter Leede Hans de Koning op. Deze bedankte drie weken geleden. Twee concerten van Rod Stewart ROTTERDAM De kaart verkoop voor het concert dat Rod Stewart geeft op 2 september in het Rotter damse Sportpaleis Ahoy' verloopt dermate voorspoe dig, dat is besloten tot een tweede concert. Stewart geeft dat een dag later, op 3 september. Gekookte schouderham. 150 gram. 2.15

Leidse Courant | 1986 | | pagina 8