Braziliaans carnaval jiaar binnen gedirigeerd eia^CCOUAOIU^ STAD OMGEVING Een cadeau van formaat Voor een antiek boek mogen ze me uit bed halen99 kkenmarkt opnieuw druk bezocht Theater en muziek op Vrouwen kerkplein Inspecteur ontgroend a en luxe handdoek van 50 x 100 cm wordt uw deel als u ons een nieuwe abonnee opgeeft De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Not I Nac Noteer als nieuwe abonnee ingaande. Naam: Adres: Postcode/plaats: Telefoon:(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt bet abonnement betaald per 0 maand automatisch ad f 22,49 0 kwartaal per acceptgiro ad f 67,43 Stuur als dank de banddoek aan: Naam:Voor Adres: Postcode/plaats:. Stuur deze 998, 2500 plaats: :e bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer I Vd Den Haag (postzegel betalen wij). -d&Ai Ceidóe Soutant LEIDSE LAKENFEESTEN mensen dan vorige week naar de binnenstad waren gekomen. De mode-expositie in het Waaggebouw trok in elk geval twintig procent meer bezoekers dan vorige week. Het concert in het Van der Werffpark, dat vorige week niet buiten kon plaats vinden, trok bijzonder veel publiek. Blues-pianisten Jaap Dekker en Little Willie Litt- lefield improviseerden er lus tig op los. Het publiek was laaiend enthousiast. Van avond heeft er rond de Bees tenmarkt nog een vlaggen- dag plaats. Iedere kroeg heeft een vlag gekozen en verzorgt muziek van het betreffende land. Morgenavond worden de Lakenfeesten afgesloten met het „Rembrandfestival" en een groot vuurwerk. mont; F. C. Reiner, geb. 20-7-1911. vrl.. geh. gew. met W. H. F. Giete- link; J. A. van Eeden, geb. 5-2-1904, vrl.. geh. gew. met P. J. Warmerdam; C. M. Wijnands. geb. 17-8-1937. vrl., echtgen. van C. E. J. van der Wiel; C. H. Duivenvoorden, geb. 6-6-1900, vrlgeh. gew. met P. J. Warmerdam. Gehuwd: F. H. Kortekaas en C. Holswilder, C. W E. de Zinger en M. H. Blonk, P. A. Konradt en I. M. Booi, P. Dijkshoorn en K. Rijnsbur ger, J A. C. Sassen en J. D. de Win kel, J. Wildschut en M. J. van der Hout, P. J. Mink en G. M. van Kerk hof, A. J. Schreuder en I. van Ros- sum, E. J. de Geus en J. Voster, M. Delmeer en W. H. van der Holst, W. M. Hoefnagel en T. Maat. E. C. H. M. Smteur en E. C. Ravensbergen, G. D. L. Ceulemans en J. E. Deijn, A. W A. Schenk en H. A. W. Heshusius, J. van den Berg en T. Katsan, C. J. Pluimgraaf! en L. J. Bergen, W. H. H. Schalks en L. C. M. Koree, T. J. Kruijt en M. M. C. Bosch. INBREKER GEPAKT LEIDEN Voorbijgan gers hebben in de nacht van zaterdag op zondag in de Steenstraat een 29-jari- ge inwoner van Doeti- chem gepakt. De man werd betrapt bij een in braak in een auto. De man verkeerde volgens de poli tie onder invloed van drank. Een tweede man die betrokken was bij de inbraak in de auto wist te ontsnappen. Bijdrage: Sylvia v. Leeuwen Foto: Wim van Noort Tips: 071-122244, toestel 23 a a MAANDAG 14 JULI1986 PAGINA 5 3r braderie in 'jrlemmerstraat V st— Ook dit jaar wordt weer een brade- ifiHaarlemmerstraat gehouden. Donder- rcvrijdag 8 augustus zal de langste win- n van Leiden opnieuw vol staan met ;ns. Totaal gaat het om 150 stands. Vrij- lewinkeliers doen mee. Verder worden Tige Mare en het gedeelte van de Haar- rtraat tussen de Haven en de Pelikaan- Inonstraties gegeven van allerlei oude a»n. Van vrijdagmiddag drie uur tot n acht uur trekt wat de organisatie jen looporkest" onder de naam Har- jparade door de winkelstraat. Het is dit ^rde keer dat weer een braderie in de gierstraat wordt gehouden, nadat er ja- >p dergelijke schaal niets werd georga- r de winkeliers. Leidenaars vluchten naar politiebureau LEIDEN Twee jonge Leidenaars uit de omgeving van de Diikstraat zijn vrijdag middag naar het politiebureau gevlucht, omdat ze bang waren dat buurtbewoners hen te grazen zouden nemen. De buurtbe woners verdenken hen er namelijk van, dat ze gedurende een jaar ontucht hebben gepleegd met verschillende jongens tussen de acht en vijftien jaar. De verdachten, 20 en 17 jaar oud, nodigden de jongetjes uit om bij hen thuis een videofilm te kijken. Bij die ontmoetingen pleegden ze regel matig sexuele handelingen met hun jonge bezoekers. Eén van de jongens is er over gaan praten, waarna deining ontstond in de buurt. De twee verdachten hebben zichzelf vervolgens aangegeven. Moeder en dochter gewond na val LEIDEN Een 46-jarige Leid se vrouw en haar dochter van 16 jaar oud zijn zaterdagmiddag overgebracht naar het Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp, na dat ze met de bromfiets waren gevallen op de Churchillaan Het tweetal kwam uit de rich ting van de Haagweg en haalde ter hoogte van de Brandts Buys- kade een fietser in. De moeder, die stuurde, moest naar rechts uitwijken, om een verhoging in het fietspad te ontwijken. Dat lukte niet. De vrouw botste te gen het obstakel en viel. Ze liep hoofdletsel op. Haar dochter, die achterop zat, raakte gewond aan haar been. Ruzie om hond LEIDEN Een 34-jarige Leide- naar heeft vrijdagmiddag met een flinke sprong het vege lijf moeten redden toen een andere Leidenaar met zijn auto op hem inreed. De Leidenaar kwam tot zijn daad tijdens een ruzie over zijn hond. De 34-jarige man had de loslo pende hond van de Leidenaar naar het politiebureau overge bracht, omdat het beest veel overlast veroorzaakte voor bewo ners van de Nagtegaallaan. Buurtbewoners klaagden daar al langer over. De politie stelt een onderzoek in naar het gebeurde. LEIDEN Als de klan ten zeggen dat hij maar zeker 100 jaar moet wor den en dat zijn fietsen stalling moet blijven be staan, dan hebben ze het over P.A. Krekelaar uit de Dullenbakkersteeg. Die P.A. staat voor Pieter Adrian us, want zijn ou ders vernoemde hem naar de bekende Leidse burgervader tijdens de Spaanse bezetting, Van der Werff. Volgende maand wordt Kre kelaar 73 jaar en hij is nog jong van lijf en leden. Hij staat elke morgen om half ze ven op en doet dan zijn gym nastiekoefeningen, sinds hij een pacemaker heeft is het hardlopen er niet meer bij), dan eet hij een bord zemelen en gaat de hond zo'n drie kwartier uitlaten. Daarna neemt hij nog een luchtig ontbijtje en vertrekt hij naar de fietsenstalling annex kunsthandel annex rommel markt in het steegje tussen Hema en Oude Rijn. Om ne- fen uur komen de eerste lanten. Tussen de meubelen van de oude Leidse wagen maker van de Oude Varken markt die Krekelaar bijna compleet in zijn bezit heeft en die hij graag aan de ge meente zou willen verkopen ten bate van het in oprich ting zijnde Wagenmakersmu seum de schilderijen, het serviesgoed en andere spul len staan de fietsenrekken, die zich gedurende de dag steeds meer vullen. „Kunt u mijn achterband een beetje oppompen. Hij is wat zacht", vraagt een meisje, die net haar oude fel geel geverf de opoe fiets komt brengen. Service van de zaak" zegt Krekelaar en geeft het meisje het bonnetje van haar fiets. De zaak bestaat nu bijna an der half jaar en loopt goed. „Maar het duurde wel een half jaar, voordat de zaak een beetje bekend werd. Inmid dels weten de de mensen me te vinden en er komen ook LEIDEN Geboren: Brenda dv F. H. M. van Deursen en M. J. A. Kerk vliet, Stefan zv. A. Zwanenburg en T. Hoek, Gert-Jan zv. D. C. Overduin G. Hoek, Ingeborg Petronella dv. E. T. M van der Poel en A. M. P Hoogervorst. Annemarij Esther dv. T. A. van Tongeren en M. C. Dijk- hoff, Angela Antonia Maria dv R. W. M. Wolvers en L. C. Hoogervorst, Stefan Stefanus Petrus zv. R. W. M. Wolvers en L. C. Hoogervorst, Eline Geertje dv. R. C. Kos en J. van Oos- terhoud, Nicky zv. W. F. J. de Looze i J. M. Streep, Elles Eva Maria dv. P. J. Duiin en J. M. A. van Uggelen, Louise dv. J. van Duin en J. J. Schuitemaker, Anouk dv. P. R. Gue- rain en A. van Egmond, Cenny Vin- centius zv. A. Glasbergen en E. A. de Bolster, Marloes dv. S. Dost en S. C. Versteeg. Michael Domingo zv. A. van Esveld en A. Bouma, Merel dv. B. H. J van der Linden en M. Ver hoog, Tom zv. B. H. J van der Lin den en M. Verhoog, Jasper Willem zv. C. van Wijk en C B. Stijnis, Remy Ramses zv J. Abbas en N. M. van der Hoorn, Cornelis zv. E. van Egmond en L. van Duijvenbode, Jo hanna Antonia Catharina dv. S. F. C. A. van As en C. J. A. van Rijsbergen, Ellen Maja dv. A van Duijn en E. Schuh, Bianca Maria Alida dv. Q. C. M. Zonneveld en M. W. A. van der Zalm. Joram zv. A. J. Wijling en S. Fasel. Krishan zv R. Bhikhie en M. H. Develing, Michael zv. J, M. Blik- man, Shajenne Soraja dv. J. C. J. van Hooven en M. C. H Homborg, Sebas- tiaan zv. N. P. A. Esman en J. Wil- lems, Dirk zv. J. Schaap en C. van Duijn, Anass zv. m. Azhar en H. Reda, Daniël zv. J Kuijt en P M. Kuijpens, Arnout Herman Gerard zv. D. J. de Groot en J. a. E. C. Sloot- man, Aafke dv. H. den Hollander en A. J. de Wit. Mathijs Michael zv. C. P. Swagers en A. M. Netjes, Dieudon- née Corette dv. J. M. C. Coret, Jim my zv. K. H. Tan en J M. Engel. Philip Hugo zv. A. M. G. van der Ham en M. B. Westgeest, Manfred Johannes Cornelis zv. J C. Molen kamp en C. P. van de Akker, Mark zv. J. Vlieland en N. C. Schaap. Yvet dv. J. A. Rozier en E. T. M. van der Poel. Yasmine Coriene dv. A. C. H. Verhoogt en M J. Tomson. Overleden: M. A. van den Heuvel, geb. 25-5-1920, man; J. Visser geb. 17- 4-1904, man; M. de Ridder, geb. 18-1- 1982, man; J S A M. de Gier. geb. 5- 9-1926, man; R. H. Kroes, geb. 5-3- 1925, vrl., echtgen. van G Nuesink; C. Zwart, geb. 12-1-1894, vrl., geh. gew. met T. P. C. de Winter, N. Duijn, geb. 24-12-1915, man, H. van Elburg, geb. 11-4-1921, vrl., echtgen. van W. Wesselink; J. M. A. Tetteroo, geb. 3-10-1919, vrl.; H. Reijken, geb. 6-3-1907, vrl., echtgen. van P. Ver- nieuwe klanten bij. Dat merk ik. omdat de nieuwe klanten altijd vragen of ze vooraf of achteraf moeten betalen", zegt Pieter Adrianus. Dat het goed gaat met de fietsenstalling weerhoudt Krekelaar er echter niet van toch te vertrekken. Niet om dat hij zich nu zo langzamer hand te oud voor het zaken leven voelt, maar omdat hij juist weer met wat nieuws gaat beginnen. Eind augustus opent hij zijn nieuwe kunst winkel aan de Pieterskerk- choorsteeg. Vroeger heeft Krekelaar ook altijd een kunstwinkel gehad, waar hij antieke prenten en voorwer pen verkocht. „Ik ben in 1960 ook met mijn kunst win kel in de Pieterskerkchoor- steeg begonnen. Daarna ging ik naar het Kort Rapenburg en na mijn verblijf in Austra lië ben ik de fietsenstalling begonnen. Maar oude liefde roest niet. De mooie dingen komen zo niet uit tussen de al die spullen en de fietsen. Fietsen stallen is leuk, maar mijn hart ligt toch bij de kunsthandel. Voor een prent of een antiek boek mogen ze me mijn bed uithalen", zegt Krekelaar. „U gaat toch niet weg", vraagt een dame verschrikt, die haar fiets komt ophalen. „Ik heb net een nieuwe fiets gekocht". Krekelaar weet de dame op haar gemak te stel len. „Ik ben van plan de fiet senstalling aan een jongere kracht over te doen", zegt hij. DEN Een Brazili- carnaval bleef uit 'dagavond op de Éenmarkt. Dat lag figens zeker niet aan Hoep „Maracangala", in het kader van de se Lakenfeesten, slagwerkers en dan- isen voor zeer swin- le muziek zorgde. De ^ak lag meer in het ?i.ip van optreden. Net 1 het uitgaanspubliek "rond half elf op de jtenmarkt meldde, r4ten de swingende ilianen hun optre- in de café's voortzet- i^eit dat de festiviteiten de Lakenfeesten na tflf binnen moeten wor- .^oortgezet, is de grootste »,yan de horeca-onderne- ,fidie verenigd zijn in de „jng Beestenmarkt. J. i van café Bristol: „Ik nip best dat het verve- is voor de bewoners hier e)r 's avonds nog lawaai Jakt worden Alleen jn de mensen die kiezen ,7het wonen in de bin- jad daar ook de lasten Hemen. Als ik in Arn hem op het Rembrandts- ^ga wonen, dan weet ik: gebeurt wat. Dan zal ik aJlopen zeuren dat het zo'n herrie is. Het is bo- Het Braziliaans orkest Maracangala trad zaterdagavond op bij de Beestenmarkt. vendien beslist niet zo dat het in Leiden iedere avond feest is. Op 2 en 3 oktober en nu met de Lakenfeesten, dan heb je het wel gehad". Kleijn is overigens zeer te vreden over het verloop van de Lakenfeesten voor de ho reca rond de Beestenmarkt. „Het programma zit goed in elkaar. Misschien dat het za terdagavond wat tegenviel, maar de andere avonden heeft de horeca goed ge draaid. We hebben geleerd van de fouten van vorig jaar. Toen zat er soms teveel ruimte tussen de verschillen de evenementen. Nu duren de Lakenfeesten wat korter en kunnen wij iedere avond wat organiseren". M. Kop, eigenaar van McDo nald's, vond de belangstelling op zaterdagavond ontzettend slecht. „Ik denk dat er te weinig bekendheid aan gege ven is. Ik vind dat je beter wat minder geld kan uitge ven aan de muziek en meer aan publiciteit". Overdag was de belangstelling voor de kinderfeesten op de Beesten markt wel groot. Die activi teiten vonden niet plaats in het kader van de Lakenfees ten, maar wegens de uitbrei ding van „hamburgerrestau rant" McDonald's. De belangstelling voor de La- kenmarkt was ook gisteren weer enorm. T. Kuypers van de VVV dacht dat er meer Buurtvereniging Maredorp poogde zaterdag het Vrou wenkerkplein wat leven in te blazen, 's Ochtends trad een poppentheater op, 's mid dags verzorgde zigeuneror kest Csardas een optreden. De belangstelling voor het poppentheater viel tegen. Op het zigeunerorkest kwam nogal wat in de Haarlemmer straat winkelend publiek af. Mevrouw B. Dietz van de buurtvereniging hoopt dat het plein in de toekomst een muziek- en theaterfunctie krijgt. „Het plein ziet er nu verwaarloosd uit. Dit was ei genlijk een eerste aanzet om er iets leuks van te maken. De buurtvereniging kan dat echter niet alleen. We heb ben daarbij de steun van ge meente, winkeliers en horeca nodig". EN WISKE DE GLANZENDE GLETSJER Pieter Adrianus Krekelaar in zijn fietsenstalling annex kunst handel in de Dullenbakkersteeg. „Nou, die bezuinigin gen bij de politie zijn niet misselijk", hoor de je gistermiddag menig Leidenaar den ken, die een motora gent op een afgetrapt fietsje voorbij zag ko men. Het tafereel bleek echter niet een gevolg van de bezui nigingswoede van de overheid te zijn. Het ging om de ontgroe ning van de nieuwe inspecteur van politie J. Wijbenga. Onder escorte van zijn nieu we collega's moest de aanwinst van de Leidse Hermandad een eindje door de stad fietsen op een wat bijzonder ver voermiddel. Maar daarna hoorde hij er f dan ook echt bij.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 5