fan Sienierink «rijgt Zweden pdel snteen uud van Maurik zilveren hordenloper TENNIS CIRCUIT RIK SNELLENBERG LEERT SNEL Ajax gedegradeerd iPORTTRIBUIME CeidaeGommii MAANDAG 14JUL11986 PAGINA 17 EN/VOORSCHO- rink in zes wedstrijden geen Het Nederlandse en^e^ verlies. Iteam tot en met zes- 't. i jaar heeft zich ge- antst voor de finales van loupe Jean Borotra, Forescate Erik Snellenberg heeft tij- rt jeugd Davis Cup, dens dc, fin,al® van,,het hf" f, \T j renenkelspel B op Forescate ijs. De Nederlanders revanche genomen op Henny Koemans voor het tijdens Dekker geleden verlies. Daarmee haalde de pas 15-ja- rige Snellenberg zijn eerste Bl-titel binnen. Een opmer kelijk feit mede ook omdat Snellenberg pas één jaar de status van B-speler bezit. Snellenberg zei veel geleerd te hebben van het verlies in de eindstrijd van Dekker: „Ik liet Henny toen teveel gaan en dan ben je er bij hem gauw geweest". Dat bleek gisteren wel in de eer ste set toen Snellenberg bij een 4-2 voorsprong even ver slapte, waardoor Koemans vier games op rij en de set won. Het treffen was het aankijken meer dan waard, waarbii Koemans veelvuldig zijn geliefkoosde spelletje, de aanval, oppakte om de stugge verdediging van Snellenberg te ontmaskeren. Dat lukte uiteindelijk niet ook al om dat Koemans volgens eigen zeggen door een blessure niet altijd voluit kon gaan. Snel lenberg had daarbij het ge luk, dat hij het matchpoint tegen achtereenvol- iei Polen (4-1), Tsjechos- Pe(kije (4-1) en Zweden Het was met name e" Unicum-speler Jan 3r^erink te danken, dat tulerke Zweedse jeugd- aag in eigen huis (Baa- vofi) werd verslagen, dl %ink moest bij een 2-2 _de met vele chauvinis- Zweedse toeschouwers 61pmde baan op om tegen k isson het winnende binnen te halen. De uiurger liet zich evenwel piets of niemand van de torengen, ook niet toen de tiebreak van de set een matchpoint te rken kreeg. Siemerink o<*iet 4-6, 7-6, 6-1. Sieme- 1tegevierde eerder in het idubbelspel met Jacco 4 die zijn single ver- Tsj Paul Dogger zorgde Sn^et derde punt, Remco luis verloor wederom, ft al incasseerde Sieme- verkreeg na een netbal. Met een smash haalde Snellen berg dat punt en zijn eerste Bl-titel binnen: 4-6, 6-4, 6-4. Een pupil van Koemans, de 15-jarige Mark Fleischeuer, kwam wel aan winnen toe. De Voorschotense C-speler maakte het zichzelf tegen Philip Nagtegeller echter be hoorlijk moeilijk door een 6- 2, 5-1 voorsprong bijna uit handen te geven. Een tiebre ak werd noodzakelijk, die Fleischeuer met 10-8 won. De finalistes in dezelfde klasse, Marijke Kramer en Eveline Poell, leverden een gevecht op leven en dood, die door „Forescatiane" Kra mer werd gewonnen. Een ander lid van de organise rende vereniging, Natasha van Schaik, eigende zich de titel bij de D-dames toe. Waarmee alle C- en („gewo ne") D-enkelspeltitels bij Fo- rescate-spelers terecht kwa men. Thuisspeler Luc van Wijk maakte namelijk zijn plaatsing bij de D-heren vol ledig waar. In de halve fina le had Van Wijk, die met Mark van der Schoor ook het dubbel won, het nog zwaar tegen Carlos Jong- mans, maar in de eindstrijd heerste het „broertje" van Jacqueline zoals hij wilde over Roel Jacobs. Bij de der tigplussers kwamen de titels CeidaeSouwmt terecht bij Unicummer Peter van Schie en OLTC-er Han- ny Wenzel. Nieuwkoop Met dank aan Karl van Uden die in de halve finale op matchpoint tegen hem op gaf, werd Frank Reeker winnaar van het hoofdon derdeel van het Dulen-toer nooi. In de finale leek de Aemstelspeler volledig on deruit gelopen te worden Onno van Paridon zegevierde op De Boekhorst zowel in het enkel als dubbel. door Richard Oskam. Bij 6-2, 3-0 stokte het stevige spelle tje van Oskam evenwel, waarvan Reeker gretig profi teerde. De titel bij de C-he- ren werd een prooi voor Jac co Schoonenwolf, die ook met Bob van Overloop de dubbel winnend afsloot. Bij de dames in deze categorie Marie Louise Goedhart de sterkste. Tweede werd In- grid Chaudron, die Maaike Tromp de weg naar de finale had afgesneden. In de D- klasse kwamen de eindzeges terecht bij Jurriën van Aken en thuisspeelster Esther de Boer, die Ingrid Tjho met 6- 1, 7-5 de baas bleef. Voor bei- was eerstejaars C-speelster de singlewinnaars was even eens een eerste prijs in de dubbel weggelegd. Met Erik Walters overtroefde Van Aken het duo Percy Dou glas/Marcel Verhoef. Wal ters bleek ook voor De Boer een goede partner in het ge- mengddubbelspel. De Boekhorst Het was Onno van Paridon niet gegeven om revanche te nemen op Loek Verhees. Terwijl Van Paridon in de halve finale van Ferry Hol ster won, lukte dat Verhees niet tegen Sjoerd van der Mark. Waarna Van Paridon op eigen grond weinig mee- dedogen kende met Van der Mark: 6-3, 6-3. Kon deze par tij weinig tot de verbeelding van de toeschouwers spre ken, het herendubbelspel deed dat wel. En ook deze discipline bleek Onno van Paridon (met Sander War merdam naast zich) beter te beheersen dan de aan Frank van Balen gekoppelde Van der Mark. Onno Wempe en Loes van der Heiden werden winnaars van de enkelspelti- tels bij de „tweede garni tuur" C-spelers. Leontien van Laarhoven mag zich voorlopig tooien met de titel „beste D-dame uit de Bollen streek". De winnares van Sassenheim overtroefde in Noordwijkerhout de titel- houdster van Lisse, Petra van Dooren. In de oudste „leeftijdsklasse" liet Estec- speler Phil Harris hethele veld „oude" mannen achter zich, evenals dat Greet van Duin dat deed bij de dames. Shot Snellenberg hield op Forescate Henny Koemans onder druk en won. De Leidse districtskampioen Stefan Faas blijkt ook buiten de districtsgrenzen goed voor de dag te kunnen komen. In Zeist, waar de afgelopen week ook een contingent De Munnik-spelers was neerge streken, bleek Faas de sterk ste in het grote en goed be zette B-veld. Als ongeplaatste speler zegevierde Faas over de papieren nummer twee, Peter van Dommelen met 4- 6, 6-2, 6-3. In C schreef Mark Post weer twee titels op zijn conto bij. In de een tegen een liet de De Munnik-speler Clarenbach, die in de halve finale Giovanni Sekeris on deruit haalde, met 6-3, 6-3 achter zich en met Sekeris dubbelde Post zich naar de eindzege. Castricum De Leidse afvaardiging bij de Internationale Jeugdkampi oenschappen van Nederland is met twee (dubbel)titels in het Leidse teruggekeerd. Een derde was wel verwacht, maar de bij de veertienjarige meisjes als eerste geplaatste Heieen van den Berg kon die plaatsing in de finale niet waarmaken. Tegen de num mer twee van Engeland, Ra chel Viollet, was de Noord- wijkerhoutse er wel dichtbij: 4-6, 6-7. In het meisjesdubbel overtuigde Van den Berg met Marlies Rijnders door Ij- zerloo/Van der Linden met 6-3, 6-1 te verslaan. De twee de „plak" werd binnenge haald door Margot van Over loop, die met Eveline Ha mers in twee „verlengde" sets won van Jolande Schreurs en Mara Eykelen- boom. In de finale van (feed- in)consolation het troost- toernooi, waarin de verlie zers tot en met de kwartfina le uitkomen kon Arman do Paolini het niet redden tegen Michiel van Beem (0-6, 3-6), wat een officieuze zesde plek betekende voor Paolini. Zevende bij de oudste jon gens werd Michael van der Berg na het 4-6, 2-6 verlies in de halve finale tegen Pa trick Mens. ARNOLD VAN DER CA- PELLEN LEIDEN De cricketters van Ajax zijn gedegra deerd. Tegen Quick Haag 2 en VVV werd dit week einde met ruime cijfers verloren zodat de eerste klasse binnenkort verla ten zal moeten worden. Tegen Quick Haag 2 na men de Oegstgeester bow lers al snel drie wickets, maar tegen het batten van aanvoerder Dé Geer bleek, geen kruid gewassen. De Geer scoorde liefst 150 runs. Quick eindigde door deze prestatie van formaat op een totaal van 299 all out. Alleen Frits de Jongh kon als bowler met opgeheven hoofd van het veld lopen met 5 wickets voor slechts 49 runs in 15 overs. Het batten van de Ajax mannen stond niet in de schaduw van het Haagse geweld: Slechts Danny Eldering (27), Frans Woortman (18) en Fazil Mah- moud (14) kwamen tot redelij ke scores. Ook de dag daarna, tegen het Amstelveense VVV, hield de slagkracht van de Ajacieden te wensen over. Frits de Jongh (29), Mark Verbeek (34) en weer Mahmoud (13) kwamen als enige batsmen in de dubbe le cijfers. Daardoor kwam Ajax na 55 overs op een totaal van slechts 112 runs all out. De gastheren toonden daarna wei? nig respekt voor hun gasten door voor het verlies van slechts 3 wickets de wedstrijd naar zich toe te trekken. Piet de Groot terug van (niet) weggeweest LEIDEN Piet de Groot heeft de verzamelde con currentie uit Zuid Holland zaterdag aangetoond dat hij nog altijd een sterke criterium-renner is. De ex-Hazerswoudenaar, door zijn verhuizing naar Oosterbeek uit het oog ge raakt, won het criterium van Zoetermeer voor Lei- denaar Alex Jansen en Eric Stroombergen (Lisse). De Groot, sinds lange tijd weer deelnemer aan een criterium in de Leidse regio, ontsnapte na zo'n 35 van de 100 kilome ter uit het peloton met Alex Jansen en Eric Stroombergen. Goed samenwerkend namen zij een voorsprong van een halve minuut. Het peloton knabbelde hiervan de helft af, maar leverde vervolgens het gewonnen terrein weer in. Vanuit het wiel van Eric Stroombergen, die tweemaal probeerde weg te komen, spurtte De Groot vrij eenvou dig naar zijn eerste overwin ning van dit seizoen. Jansen sleepte de tweede plaats in de wacht voor de Bollenstreker. Hanneke Lieverse had zater dag in Poortvliet de pech, dat twee rensters het peloton vooraf gingen. In de spurt van de groep was de inwoonster van Lisse immers de snelste, zodat zij derde werd. Hoogstraten wint Kerkpolderloop DELFT Dick-Jan Hoog straten (V&L/TC) heeft gis teren de Kerkpolderloop in Delft gewonnen. Na ruim vijf kilometer (om precies te zijn 5063 meter) had hij een voorsprong van 15 seconden op clubgenoot Patrick Aris. Hans Vrolijk (Sparta) werd derde op vijftig seconden. Bij de dames zegevierde Sparta's Carlien Harms in 17 minuten en 40 seconden. 'EN Tijdens de |nale Kampioen- »pen atletiek hebben "ulker en Peter van gedaan wat van hen icht werd: de titel ;t. Verrassend was de en plak voor Ruud Maurik op de 110 me- Jjforden. $r put 'f Pet irirste s publieke belangstelling Peter van Noort voor >te succes voor de regio v<b. Met een laatste poging van 62,96 meter pakte hij de titel bij het kogelslingeren, maar ook met zijn slechtste worp was Van Noort ruim te sterk voor de concurrentie. De serie van de Spartaan: 59.28, 61.32, 61.76, 58.06, 61.22, 62.96 meter. Zijn commentaar na af loop: „Eigenlijk wel jammer dat niemand in de buurt komt, zoiets zou stimuleren". Als laatste nummer van de tweede dag van de nationale kampioenschappen werd de fi nale van de 1500 meter afge werkt. En ook dat leverde de verwachte titel op voor een Leids atleet: Han Kulker. In een gezapig tempo lieten de mannen blijken dat er slechts op plaats gelopen zou worden, waardoor een verrassing tot de mogelijkheden behoorde. Kul ker liet zich echter niet van de wijs brengen. Met 3.48.70 mi nuten (zijn slechtste tijd van dit seizoen) eiste de Bataaf de titel op. De tweede Bataaf op die afstand, Wybo Lelieveld, werd in de series gewipt door Limburger Rob de Brouwer, die daarmee de bluf van de Bataaf tijdens het inlopen af strafte. In de finale werd af tredend kampioen Ed van Ge- meren met een tijd van 3.50.53 le. De zilveren medaille van Ruud van Maurik op de 110 meter horden was enigszins verrassend. Hoewel Van Mau rik tot nu toe de snelste in de Grand Prix serie is, mocht van met name een aantal meer- kampers verwacht worden dat zij tijdens de NK aan de start zouden verschijnen om zo doende de kansen van de AAV-er om zeep te helpen. Slechts één meerkamper (Ro bert de Wit) trad aan en hij greep dan ook direkt de titel. Van Maurik bewees met tijden van 14.58 en 14.63 terecht tweede te zijn. Matig Daarna was het echter over met de Alphenaar. In de ver- springbak lukte niets, zodat een afstand van 6.89 meter bleef staan. Ook Yvonne van Dorp stelde op haar specialiteit danig teleur. Na een goede 200 meter op zaterdag (23.77 se conden met iets te veel wind) leek alles in orde om een ge slaagde greep te doen naar een 400 meter medaille. Te traag starten verhinderde dat ech ter. Na 55.06 seconden restte voor Van Dorp niets anders dan uit te huilen. Uithuilen moest ook John Nieumeyer, die bij het hoogspringen tot de outsiders werd gerekend. Met moeite haalde hij de 2.00 me ter, wat hem eerloos negende maakte. Beter verging het Menno Swier die op de 400 meter de finale haalde met een fraaie tijd van 48.15 secon den. Nico van Noort van De Spartaan wierp op routine 45.56 meter met de discus. Es ther Schouten noteerde twee vierde plaatsen op horden nummers. Zaterdag kwam zij op de 400 meter horden tot een fraaie 62.11 seconden en giste ren resulteerde een fraaie 14.18 in een finaleplaats in de 100 meter hordenstrijd. Daarin werd zij vierde met 14.36 se conden. Kees van Klink presteerde op de 3000 meter steeple chase in de snelste serie naar behoren en noteerde 9.20.15 minuten. Op de 5000 meter noteerde Spartaan atleet Jan Laan een nieuw record van 14.20.66 mi nuten. Student Huub Pragt leidde het veld van acht kop lopers de laatste kilometer in en moest dat bekopen met een achtste plaats in de overigens fraaie tijd van 14.15.45 minu ten. Bij het speerwerpen kwam Paul Boere tot 61.58 meter en een zevende plaats. René Zorge kreeg zijn nieuwe speer niet verder dan 55.50 meter en werd daarmee voor laatste. Dirk Maassen van den Brink kwam er op zijn onder deel, het snelwandelen, niet echt aan te pas. Met 1.39.09 uur werd de Leidse snelwan delaar vijfde op (slechts) 2.15 minuten achter de winnaar. GERT VELTHUIZEN

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17