„Ik hoor er nu ook bij" Burgemeester Boekhoven: speelverbod voetbalclub Veendam schuld van KNVB Bolide van Rothengatter deugt niet Burgemeester; wil busvervoei voetbalfans TENNIS CIRCUIT Sport op tv Nijssen sneuvelt in kwartfinat FC DEN HAAG EEN VAN DE SLACHTOFFERS ONNO VAN PARIDON: SPORT CeidaeSoiumtt ZATERDAG 12 JULI 1986 PAGlf VANDAAG Nederland 1, 13.00, 18.00 en 23.35 uur: Vriendschapsspelen Moskou. Nederland 2, 15.30 uur Studio Sport. Nederland 2, 18.45 uur Wielren nen: Tour de France. België Nederland* 1, 15.40 en 18.50 uur Tour de France. België Nederland* 1, 22.40 uur. Sport op zaterdag. België Frans, 15.40 uur Tour de France. Duitsland 1, 15.30 uur. Sport- schau. Duitsland 2, 22.00 uur Das Ak- tuelle Sport-Studio. BBC 1, 11.45 uur Grandstand. BBC 2. 17.40 en 23.55 uur. Cric ket. ITV, 13.05 uur Worstelen. ITV, 16.00 uur Motocross. Sky Channel, 14^5 uur Ameri can football. Sky Channel, 15.40 uur Motor sport. Sky Channel, 21.00 uur Worste- MORGEN Nederland 2, 15.30 uur Studio Sport. Nederland 2, 19.00 uur Studio Sport. België Nederlands 1, 15.40 en 18.35 uur Tour de France. België Nederland* 1, 20.05 uur Sportweekend. België Frana, 1540 uur Tour de France. Duiteland 1. 14.30 uur Atletiek. Duitsland 1, 18.10 uur Sport- schau. Duitsland 1, 19.50 uur Sport- schau-Telegramm. Duitsland 2, 16.02 uur Die Sport-Reportage. Duitsland 3, 19.00 uur Sport im Westen. BBC 1, 00.35 uur Paardesport. BBC 2,14.55 uur. Sunday grand stand. BBC 2, 22.20 en 00.00 uur Auto sport. Sky Channel, 14.35 uur Ameri can football. Sky Channel, 16.00 uur Golf. Sky Channel, 22.10 uur Austra lisch voetbal. Europa TV, 13.00 uur Paarde sport. Europa TV, 21.00 uur WK bas ketbal. Oud-voorzitter Avellino krijgt negentien jaar SALERNO Antonio Sibilia, van 1980 tot 1982 voorzitter van de Italiaanse voetbalclub Avellino, is gisteren door de rechtbank in Salerno veroordeeld tot negentien jaar gevangenisstraf wegens medeplichtigheid aan een poging tot moord. Sibilia, die al vanaf 1983 in de gevangenis zit, was aan het begin van de jaren tachtig één van de leiders van de maffia in Napels. In september 1982 probeerde hij met anderen de officier van justitie Antonio Gagliardi om het leven te brengen. Vanuit een riidende auto openden zij het vuur op Gagliardi's wagen. De jurist, gevreesd om zijn har de optreden tegen de maffia, bleef onge deerd. Chinees Longean wint wereldbeker tafeltennis PORT OF SPAIN De Chinese tafeltennisser Chen Longean heeft in Port of Spain (Trinidad) de we reldbeker gewonnen. In de finale, een herhaling van de eindstrijd om de wereldtitel in 1985 in Gothen burg, versloeg hij zijn landgenoot en wereldkampioen Jiang Jialiang met 21-18, 12-21 en 21-18. Longean verdiende met zijn zege 40.000 gul den. Beste Europeaan was de Zweed Mikael Appelgren, die als vijfde eindigde. Andrzej Grubba, de Poolse dubbelspelpartner van Bettine Vriesekoop, werd zesde. DEVENTER Tom Nijssen, de enige Nederlandse tennisser die bij. Satelliet-toernooi in Deventer doordrong tot de laatste acht, is er gist? niet in geslaagd de halve eindstrijd te bereiken. Nijssen verloor ir>' kwartfinale van de Italiaan Stefano Mezzadri in twee sets: 2-6, 4-6. t De Nederlandse Nanette Schutte is tijdens het internationale tennis nooi in Perugia met haar Westduitse collega Gabriela Dinu in de kw; nale uitgeschakeld. Het duo verloor van de Poolse tweetal Iwona zynska en Anne Minter in twee sets: 5-7 en 3-6. De Fransman Thierry Tulasne is in de kwartfinale van het met 37! •gulden gedoteerde tennistoernooi van Bordeaux uitgeschakeld. Tul verloor kansloos van de Haitiaan Ronald Agenor. Ook Libor Pimel reikte de laatste vier niet. De Tsjechoslowaak leed een nederlaag tegi jonge Zweed Kent Carlsson. De Zweedse tennisbelofte Mikael Pernfors is in de kwartfinale vai met 231.000 dollar gedoteerde tennistoernooi in Gstaad uitgeschakeld zijn landgenoot Jan Gunnarsson. Stefan Edberg bereikte de halve wel door een zege op de Westduitser Damir Keretic. VEENDAM Nog voor- dat het voetbalseizoen is begonnen en competitie leider Jan Huybregts van vakantie is teruggekeerd, zijn er alweer problemen over het wedstrijdschema. Onder andere het pro gramma van FC Den Haag zal moeten worden aangepast, omdat burge meester Boekhoven van Veendam voor de vastge stelde datum 17 augustus een speelverbod heeft op gelegd. De nieuwbakken eredivisionist SC Veen- dam mag FC Den Haag, Ajax en FC Utrecht niet ontvangen in stadion de Langeleegte op de data waarop die wedstrijden door competitieleider Huybregts zijn vastge steld. Dat heeft de Veen- damse burgemeester R.G. Boekhoven van Veendam de KNVB per telex laten weten. De burgervader besloot tot het verbod, omdat het stadion van Veendam niet is ingericht op de komst van de, volgens Boekhoven, „risicovolle aan hang" van deze clubs. „Het is de schuld van de KNVB dat ik heb moeten be sluiten om de competitiewed strijden van Veendam tegen R.G. Boekhoven van Veendam over het „speelverbod" dat hij de eredivisie-debutant Veen dam op drie competitiedagen oplegde. Boekhoven is tot zijn besluit gekomen omdat het stadion de Langeleegte (nog) niet voldoet aan de door de KNVB gestelde veiligheidseisen. Inmiddels heeft de gemeente Veendam wel opdracht gegeven nieuwe hekken te plaatsen, maar de werkzaamheden zullen zeker niet vóór 1 oktober zijn uitge voerd. „De KNVB wist daar van, maar reageerde niet op ons verzoek om pas verderop in het seizoen de clubs met de zogenaamde „risicoverhogende factor" naar Veendam te laten komen", aldus de Veendam- mer burgemeester. Verzoek Op 24 juni liet de gemeente Veendam competitieleider Jan Huybregts per telex weten dat niet voor aanvang van de nieuwe competitie aan de vei ligheidsvoorschriften kon wor den voldaan. „Geef ons niet direct die zware wedstrijden, luidde ons verzoek. Maar wat gebeurt er: de KNVB schuift ons direct Den Haag, Ajax en Utrecht op ons dak. Wij zijn echt van goede wil, we zeggen niet zomaar nee. De KNVB eist van ons dat er een apart supportersvak moet zijn, volle dig afgesloten van de andere bezoekers. Bovendien moeten er aparte entrees, kassa's en toiletvoorzieningen komen en tevens poortjes in het hek naar het veld. Het zijn de eigen KNVB-reglementen, waaraan we ons willen houden. Dus speel ik de bal keurig terug naar de voetbalbond", aldus Boekhoven. Weliswaar wordt er volgende week overleg gevoerd tussen de gemeente Veendam, Veen- dam-voorzitter Wim Everards en de dan van vakantie terug gekeerde Jan Huybregts, maar volgens burgemeester Boekho ven blijft het probleem be staan. „De directeur van de hekkenfabriek is hier geweest nadat veiligheidsfunctionaris Rob de Bakker het stadion heeft bekeken. Het hekwerk moet worden besteld en komt pas in de veertigste week aan, dan is het al oktober. Voor het monteren reken ik ook twee weken, dus voor half oktober kunnen de risicovolle duels niet worden gespeeld. Andere firma's zijn niet in staat de klus sneller te klaren. De KNVB zal het niet leuk vin den, maar we doen niet meer of minder dan ons aan haar ei gen eisen houden". Het speelverbod van Boekho ven betekent dat de wedstrij den tegen FC Den Haag (zon dag 17 augustus), Ajax (zondag 21 september) en FC Utrecht (zondag 5 oktober) uit het is nog niet welkom". Burgemeester R. BoekhC van Veendam: „FC Den Ij competitieprogramma m<^ worden geschrapt. Veen speelt wel in haar eigen, dion tegen PSV (woensdaf augustus), Go Ahead E(I (zondag 31 augustus) en 1 (zaterdag 6 september). j wedstrijden dragen imj niet een hoog risicocijfer. BRANDS HATCH Naast sportieve ellende zijn er voor het Zakspeed-team, waarvoor de Nederlandse formule 1-cou- reur Huub Rothengatter rijdt, bij de trainingen voor de Gro te Prijs van Engeland ook nog moeilijkheden gerezen met of ficials. Na afloop van de eerste officiële training van gisteren werd bij een routinecontrole de bolide van Rothengatter als ondeugdelijk gekwalificeerd. De wedstrijdleiding schrapte de naam van de Nederlander, die de 25e tijd had gemaakt, voor straf door. Bovendien kreeg zijn team een boete van 5000 gulden, omdat een naast het motorblok aangebracht brandblusapparaat leeg was. Stalbaas Erich Zakowski kan tegen de uitsluiting van Ro thengatter protest aantekenen en daarmee bewerkstelligen dat zijn Nederlandse coureur vandaag toch nog aan de start kan komen voor de laatste training. „Ik heb de hoop be paald niet opgegeven met twee wagens te kunnen starten zon dag", aldus Zakowski. De Braziliaan Nelson Piquet was gisteren de snelste. Zijn beste ronde ging in 1 minuut en 7,690 seconden. De Willi- ams-rijder had daarmee een beduidende voorsprong op de Oostenrijker Gerhard Berger en zijn stalgenoot Nigel Man- sell. Rothengatter kwam niet verder dan 1.17,357, bijna drie seconden langzamer dan zijn ploegmaat Jonathan Palmer. a Nelson Piquet blijft tijdens de training onder meer Michele Alboreto voor. DEVENTER Burgemeester mr. C. Waal van Deventer eist van de voetbalclub GA. Eagles dat het komende seizoen voet balsupporters van bezoekende teams tussen NS-sfetion en sta dion met bussen worden ver voerd. Is dit niet geregeld voordat er wedstrijden met verhoogd risico worden ge speeld, dan zal de burgemees ter overwegen gebruik te ma ken van de mogelijkheid duels te verbieden. Waal heeft dit het bestuur van GA Eagles gisteren meegedeeld. Tot en met het afgelopen sei zoen liepen de supporters van bezoekende clubs van het sta tion naar het stadion. Ze gin gen ook lopend terug. De poli tie begeleidt hen. Op grond van politierapportage vindtb burgemeester Waal dat deze gang van zaken te veel risico's voor de openbare orde met mÊKIÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊI^M zich mee brengt. Geblek# dat supporters zich ondel gemakkelijk aan het pol toezicht kunnen onttrej en zich nogal eens misdrj Ook ontstaat de mogelijW van een confrontatie tussd aanhang van GA Eagles ei van bezoekende club. I Uitvoering van het plan i het busvervoer van de sujl ters stuit op dit moment! op het gebrek aan geld voö aanleg van een in- en uii op het GA Eagles-terrein gemeente Deventer heeft voor subsidie aangevraag het rijk in het kader va bestrijding van de kleine minaliteit en de zogeno< terugploegregeling. Dit kent dat het project zou den verricht door werkli met behoud van uitkering! werk is begroot op zo'n art hale ton. LEIDEN/NOORDWIJKER- HOUT Als morgen de fina les van het tenniskampioen schap van Noordwijkerhout bij De Boekhorst worden ver speeld, dan zal alle aandacht ongetwijfeld gaan naar de pa pieren favoriet Onno van Pa ridon, die nu eenmaal voor'ei gen publiek speelt. C-speler Van Paridon moet vandaag dan wel winnen van Ferry Holster, een speler die hij moet kunnen pakken, maar bij Van Paridon weet je het nooit. Zelf zegt hij daarover: „Ik ben erg wisselvallig, kan de ene dag werelds staan te spelen om de andere dag volledig onderuit te gaan". Hoe wisselvallig de 16-jarige scholier wel is, blijkt uit zijn resultaten van dit seizoen tot nu toe. In de competitie pro moveerde Van Paridon met De Boekhorst naar de over gangsklasse B; in Lisse verloor Onno van Paridon in de derde ronde van Jan Baan. Tijdens de districtskampioenschappen was hij tegen elke verwach ting in het hele C-veld te sterk af („Mijn mooiste resultaat tot nu toe, vooral ook omdat alle favorieten meededen") om in het volgende toernooi in Sas- senheim van Loek Verhees te verliezen. Verhees is ook de speler die Van Paridon hoopt te ontmoeten in de finale op eigen grond, zodat hij revan che kan nemen voor die ne derlaag. Een nederlaag die overigens geen echte schande betekent, daar Verhees even eens tot de C-top behoort. Des ondanks wil Van Paridon, die in de ochtenduren bij zijn va der op het (bloembollen)land werkt („een goede warmifig up"), zich kost wat kost revan cheren: „Na die districtstitel dacht ik dat ik er was, maar in Sassenheim ging het allerbe- labberst. Voordat iedereen nu denkt dat ik een eendagsvlieg ben, wil ik het tegenoverge stelde bewijzen". Mocht dat lukken, dan wordt het de derde keer dat Van Pa ridon een C-titel binnenhaalt. Want, hoewel de Noordwijker- houter dit jaar pas echt is doorgebroken, was hij vorig jaar al goed voor een toernooi- overwinning, inderdaad op het eigen park. Bovendien was Van Paridon in 1985 dichtbij overwinningen op toenmalige C-toppers Erik Snellenberg en Martijn Krans. Leunde hij vo rig jaar dus dicht tegen de C- top aan (de Masters miste hij op één punt), dit seizoen is Onno van Paridon de te klop pen speler. Die doorbraak is volgens Van Paridon te wijten aan het feit dat hij mentaal sterker geworden is. Hoe dat zo gekomen is weet hij niet aan te geven: „Wel is het zo, dat ik tijdens de districtsjeugd won van Richard Oskam, een ware „angstgegner", van wie ik altijd verloor. Bovendien hoort Richard bij de groep (met Jan Siemerink, Marius Pieters en Erik Snellenberg) waar ik altijd tegenop gekeken heb, wat ik overigens hele maal niet leuk vond". Door die zege en de districtstitel heeft die vroeger zo onbereikbare groep Van Paridon, wiens doorbraak des te opmerkelij ker is omdat hij afgelopen winter met een voorhoofdshol te-ontsteking kampte, in de kring opgenomen. Onno van Paridon: „De laatste tijd vra- VN oudste van de Van Sterken- burg-broers, die in Carola van Soest een sterke partner had, eronder te krijgen: 6-2, 3-6, 6- 4. Geen winst voor de oudste, wel winst voor de een na jong ste Van Sterkenburg, Matthijs. De runner up van de districts jeugd won na Artesia zijn tweede titel bij de tienjarigen. Het contingent Veenendalers, dat onder leiding van actieve trainster Carla de Waard, in Rijnsburg acte de présence gaf, was goed voor drie titels. Twee daarvan waren voor Carola van Soest, die bij de 14-jarige en 16-jarige meisjes overtuig de. De derde was, zoals ver meld, voor Ankie de Ridder. Met Ankie de Ridder werd Van Soest van de eindzege in het meisjesdubbel afgehouden door Esmee den Hollander en Mariëlle van der Zande. gen zij mij hoe ik gespeeld heb Zomercup en dan hoor je er toch bij, niet?" De Rijnkanters Perry Pauw was met vier overwinningen de grote man van het jeugdtoernooi in Rijns burg. De Katwijker won het jongensenkel tot en met 14 jaar door Leiderdorper Patrick Pracht met 6-3, 6-2 terug te wijzen en verloeg met Ernst Jan Hogewoning de verras send zo ver geraakte Rijnsbur gers Sander Wubbolts en Mar tin van Leeuwen. In de andere finales stuitte Pauw tweemaal op Arnoud van Sterkenburg. In de single werd het een overtuigende 6-3, 6-2 zege, maar met Ankie de Ridder aan zijn zij moest Pauw alle reserves aanspreken om de In het toernooi om de Zomer cup versloeg het Nederlandse iongensteam Polen met 4-1. In het Zweedse Bastaad werden twee van die punten binnen gesleept door Unicum-speler Uitslagen Jan Siemerink. Siemerink won zowel het enkel- als het dubbelspel met Jacco Elting. De Rijnkanters Ook Elting was evenals Paul Dogger succesvol in zijn single. Verloren werd de partij van vierde singelaar Remco Heet- huis. De Hollanders komen nu uit tegen de Tsjechen. was niet zo snel van de baan. Tegen teamgenoot André Weening moest de Unicummer tot de bodem gaan: 6-7, 6-0, 7- 5. Booy was ook in het heren- dubbel met René van der Wilk niet succesvol. Bub van der Zee en Marco Stals waren met 6-1, 6-2 sterker en plaatsten zich direct voor de finale, om dat ze van geplande tegenstan ders Luyk/De Groot een walk over kregen. In de C-klasse had de toernooileiding een goede hand van plaatsen, ge zien het feit dat slechts een singelaar, Bart Krans, voortij dig verdween. Krans verloor van Frank Karremans. Nagte- geller, Willem Jan de Jong en Mark Fleischeuer kwamen wel door. Dat deden ook de geplaatste dames Pascal Jong- mans, Eveline Poell, Liesbeth Hooghoudt en Marijke Kra mer. In het herenenkel D kwam Luc van Wijk bij de laatste vier, evenals Natasja van Schaik bij de D-dames. ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN Forescate Henny Koemans en Erik Snel lenberg hebben in Voorscho ten zoals verwacht de halve fi nales bereikt. Had Koemans daarvoor tegen Rien Bóy JE10: 1. Matthijs van Sterkenburg; 2. Fokke Sterk. JE12: halve finales: Martijn Zandvliet - Roy Froma 3-6, 7-5, 7-6; Patrick Wijffelman - Wouter Kloosterman 6-0, 6-0. Finale: Zand vliet - Wijffelman 6-2, 6-4. JE14: hal ve finales: Perry Pauw - Martin van Leeuwen 6-0, 6-2; Patrick Pracht - Ernst Jan Hogewoning 6-0, 6-1. Fina le: Pauw - Pracht 6-1, 6-2. JE16: hal ve finales: Perry Pauw - Christiaan Kooman 3-6, 6-1, 6-1; Arnoud van Sterkenburg - Cort Schroder 4-6, 6-3, 6-4. Finale: Pauw - Van Sterkenburg 6-3, 6-2. ME12: halve finales: Mar leen Vriesendorp - Tamera Canter Visscher 6-2, 6-1; Petra WiUe - Oaet- Onno van Paridon: „De districtstitel is mijn mooiste resultaat". te Timmermans 6-4, 6-2. Finale: Vriesendorp - Wille 6-4, 6-2; ME14: 1. Carola van Soest; 2. Mariëlle van der Zande. ME16: halve finales: Carola van Soest - Esmee den Hollander 6-3, 6-3; Ankie de Ridder - Nathalie van Grieken 6-1, 6-3. Finale: Van Soest - De Ridder 7-5, 6-2. MD14: 1. Elseline Vonk/Lenneke van der Laar; 2. Lin da Broekhof/Annemarije Overschot. MD16: Esmee den Hollander/Mariël- le van der Zande - Ankie de Ridder- /Carola van Soest 7-6, 6-4. JD: halve finales: Ernst Jan Hogewoning/Perry Pauw - Wimbert de Kleuver/Wouter Kloosterman 6-2, 7-5; Sander Wub- bolts/Martin van Leeuwen - Christi aan Kooman/Patrick Wijffelman 4-6, 7-6, 7-6. Finale: Hogewoning/Pauw - Wubbolts/Van Leeuwen 6-4, 6-0. GD: halve finales: Ankie de Ridder- /Perry Pauw - Nathalie van Grie ken/Rob Broekhof 6-2, 6-0; Carola van Soest/Arnoud van Sterkenburg - Annet Bezemer/Patrick Pracht 6-0, 6-1. Finale: De Ridder/Pauw - Van Soest/Van Sterkenburg 6-2, 3-6. 6-4. Finales verliezersronde: JE12: Duif Uittenboogaard 5-7, 6-1. 6-1. Iwan Jonker - Arjan Berkhey I 0. ME12: Yvonne Hensbergen - Severin 7-5, 6-1. ME16: Renat Grieken - Annet Bezemer 3-6, Artesia Nagekomen uitslag finale meis Chantal van Remoortere - Na van Remoortere 4-6, 6-3, 6-1.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 8