Moeders wil is wet etgöifbaah VII hond zoekt: huis Geen enkel spoor identiteit dode man Agent ontkent ontucht met meisje T>!> Wethouder opent midgetgolfbaan Pekinees Pollie is een schoothond :ÏDEN OMGEVING QcidócQowiant ZATERDAG 12IULI1986 PAGINA 15. ivrijdings- incert op mmofoonplaat rIJK Het bevrijdings- srt, dat op 5 mei in de Nieu- .erk van Katwijk werd gege- is op grammofoonplaat ver ben. Het concert bestaat uit massale samenzang van een intal Katwijkse koren, bege- Idoor Jaap van Rijn op het den Heuvel-orgel. Het orgel- té Nieuwe Kerk Katwijk Zee verkoopt de eerste 200 >n en cassettes voor 17,95 Ituk. Ze zijn te koop bij R.W. Duyn aan de Schelp 15 in ^rijk en voor en na de vrijda- jndconcerten in de Nieuwe WASSENAAR De politie van Was senaar heeft nog geen enkel aankno pingspunt in het onderzoek naar de identiteit van de dode man die op 26 juni in de Wassenaarse duinen is ge vonden. De 23 tips die donderdag na een opsporingsbericht op de televisie binnengekomen waren, hebben geen enkel spoor opgeleverd. Gisteren heeft het rechercheteam van Wasse naar achttien tips nagetrokken. Hoe wel de meeste daarvan in eerste in stantie bruikbaar leken, heeft geen enkele een aanknopingspunt opgele verd. WASSENAAR De 52-jarige brigadier van de politie in Wassenaar die woens dag werd aangehouden door de rijksre cherche in Den Haag, ontkent de aan klacht dat hij ontuchtige handelingen heeft gepleegd met een 10-jarig meisje uit Wassenaar. Op last van de rechter commissaris is de man voor voorlopig zes dagen in bewaring gesteld, dit uit vrees voor herhaling en om het onder zoek voort te kunnen zetten. Van aan randing is volgens de aanklacht geen sprake, het gaat volgens justitie om sexuele handelingen zonder geweld. De ouders van het meisje deden enkele we ken geleden aangifte, de politie-man werd van rechtswege geschorst. Hoog bezoek voor Duinrell WASSENAAR Attrac- tiepark Duinrell krijgt woensdag 16 juli zeer bij zonder bezoek. Het wordt afgelegd door de 29-jarige Duitse mevrouw Dorothea Spohler uit Hannover. Zij heeft als hobby het bezoe ken van zoveel mogelijk attracatieparken. In 1985 bezocht de Duitse 44 pret parken in West-Duitsland, België, Denemarken, Zwe den en Zwitserland en haalde daarmee het Gui- ness Book of Records. Duinrell is het eerste Ne derlandse park dat door mevrouw Spohler wordt aangedaan. Sportdag in de Veen ROELOFARENDS- VEEN Kinderen van 4 tot en met 12 jaar kunnen maandag weer terecht op de jaarlijkse sportdag in sporthal De Tweesprong en het zwembad. De diverse sportieve activiteiten beginnen om 10.00 uur. Inschrijven kan vanaf 9.15 uur. Meedoen kost een rijksdaalder per kind. Voor de besten zijn prijzen beschikbaar; alle deelnemers krijgen een herinnering. De prijsuitreiking is om 16.00 uur. Jongen(12) sticht brand in duingebied KATWIJK De politie van Katwijk heeft gistermiddag een 12-jarige Katwijkse jongen aangehouden nadat hij een duinbrandje had gesticht. Het vuur, dat om ongeveer twee uur ontstond, vernielde een stukje duingebied nabij snack bar De Driehoek bij de noord- parkeerplaats. Honderdtwintig vierkante meter werd platge brand. De brandweer die snel ter plaatse was, wist het vuur te doven voordat de snackbar in gevaar kwam. Het is niet bekend waarmee de het vuur ontstoken heel jongen WETSVOORSTEL POLITIEREGISTERS DEN HAAG Bij de Tweede Kamer is gisteren het wetsvoorstel politieregisters in gediend, een gezamenlijk ontwerp van de demissionaire ministers van justitie, bin nenlandse zaken en defensie. Deze wet is ontworpen ter bescherming van de per soonlijke levenssfeer van mensen wier ge gevens in politieregisters zijn opgeslagen. Het wetsontwerp geeft regels voor de aan leg en de inhoud van de registers, voor de behandeling van gevoelige gegevens en voor de mogelijkheid tot koppeling met an dere verzamelingen van persoonsgegevens. Ieder politiekorps moet een reglement heb ben voor elk register. Voor registers van tijdelijke aard zullen aparte regels gelden. De wet geeft ook precies aan aan welke personen en instanties gegevens mogen worden verstrekt. Daarmee wordt ook de geheimhoudingsplict van de politie con creet ingevuld. ilCHTER IN KORT GEDING OVER ONTRUIMING WONING JRDWIJK/DEN JG De 71-jarige rouw J.C.H. Huls- Ji uit Noordwijk heeft vochtend voor de itbank in Den Haag dat haar inwonende jter en vier kleinkin- in het huis aan de Vo- Jirdreef 11 in Noord- H verlaten. „Ik kan het inwonen niet meer Jragen", zei de bejaar- *rouw tegen president J Portheine. „Ik vind iVerschrikkelijk dat ik ■jmiin moeder voor de rechtbank sta", merkte haar dochter, mevrouw A. Koomen, op. Mevrouw Koomen trok in no vember 1985 wegens huwe lijksmoeilijkheden bij haar moeder in. Tot die tijd woonde zij in het Brabantse Brakel. „Ik werd met vlag en wimpel binnengehaald", aldus de dochter. Volgens mr. W.M.A Kalkman, raadsman van de moeder, nam zijn cliënte haar dochter en vier kleinkinderen (van 10, 13, 15 en 18 jaar oud) in huis om haar te helpen. „Maar de problemen zijn me vrouw boven het hoofd ge groeid. Zij heeft 30 jaar alleen gewoond en kan de drukte niet meer aan". Volgens Kalk man leidde de vrouw voor de komst van haar dochter een teruggetrokken en uiterst reli gieus leven met bijbelstudie en evangelisatiewerkzaamheden. De woning aan de Vogelaar- dreef 11 is een sterk vervallen, 150 jaar oude boerderij en staat midden in het Noordwijkse duinlandschap. Vroeger was het een vakantieboerderij. De dochter woont met haar vier kinderen in het voormalige vakantiegedeelte dat met een schot is afscheiden van de woonruimte van de moeder. Volgens mevrouw Hulsbosch is de woning, die eigendom is van de Stichting Zuidhollands Landschap, zeer gehorig en beschikt haar dochter niet over een eigen waterkraan. Mevrouw Koomen, die geen huur hoeft te betalen, moet daarom bij haar moeder water gaan halen. Ook het toilet wordt gemeenschappelijk ge bruikt. „Ik zou er niet willen wonen, al is de omgeving nog zo mooi", merkte Kalkman op. Op de vraag of haar kinderen voor veel overlast zorgen, ant woordde mevrouw Koomen met: „Het zijn geen oude man netjes". De dochter zei haar moeder niet te begrijpen. „We drinken samen koffie, ik breng haar eten. Laatst was ze gevallen en toen heb ik haar opgetild. Wie had dat anders moeten doen?" In april som meerde de moeder haar doch ter per brief de woning te ver laten. Deze reageerde niet. „Waarom niet?", vroeg de pre sident. „Ik zit er goed en ik zie geen reden om weg te gaan". Haar moeder riep daarop uit dat ze haar uit de boederij wil len werken. De dochter heeft zich niet als woningzoekende ingeschreven. „Ik ga wel eens naar een oud huisje kijken. Maar er is toch niet met moe der te praten. Haar wil is wet, dat is altijd zo geweest". Uitspraak op 18 juli. Met het onthullen van het naambord heeft de Zoeter- woudse wethouder A.R. van der Heijden gistermiddag een midgetgolfbaan geopend in re creatiegebied De Vlietlanden. Na het bekijken van een foto collage over de totstandko ming van de baan, sloeg de wethouder bovendien ook zelf een balletje. De baan, Vlietgolf geheten, telt achttien holes en wordt gerund door een Voorschotens echt paar, de heer en mevrouw Van de Water. Hoewel Vlietlanden grotendeels op Leidschendams grondgebied ligt, neemt de midgetgolfbaan juist nog een klein stukje Zoeterwouds grondgebied in beslag. Dat is dan ook de reden dat een Zoe- terwoudse vertegenwoordiger gisteren de openingshandeling verrichtte. De baan is afhan kelijk van het weer zeven dagen per week geopend van 11.00 tot 22.00 uur. Overigens is het de bedoeling dat er ook een jeu de boules- baan op het terrein komt. De bouw hiervan begint na de bouwvakvakantie. Wekelijks ver schijnt in de Leid- se Courant de ru briek „Hond zoekt huis". In deze ru briek wordt een hond (of soms ook wel een kat) be schreven, die in het asiel verblijft. De in deze rubriek beschreven dieren zijn óf gevonden, óf door hondenbe zitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteen lopende redenen afgestaan, vaak begrijpelijke, maar soms ook volslagen onzinni ge. De in „Hond zoekt huis" be schreven dieren zijn alle gezond, hebben een wor- menkuur onder gaan en zijn volle dig ingeënt. Tegen betaling van 95 gulden (inclusief dierenpaspoort) en 45 gulden voor katten zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goede aan zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Lei den, tel. 411670. Geopend: di-vr 10- 12,14-17 u; za 10-12, 14-16 u. zo en ma gesloten. Een van de vele honden, die momenteel in het asiel zit, is Pollie. Het is een Pekinees. Een echte rashond met ook alle bijbehorende eigenschap pen. Helaas zijn die eigen schappen niet allemaal zo po sitief. Zo zijn de Pekineesjes nogal bezitterig. Wie een bot af wil pakken, zou daar wel eens spijt van kunnen krij gen, omdat een Pekinees zich niet makkelijk iets af laat pakken. Verder zien zij hun baas als bezit en een ander moet daar niet te dicht bij in de buurt komen, want dan wordt de Pekinees boos. Dat was ook de reden dat Pollie in het asiel belandde. Het is de tweede keer dat Pollie in het asiel is terecht gekomen, want zo'n acht maanden geleden zat hij daar ook al. Hij werd toen door een echtpaar meegenomen. dat al een Pekinees had en dus op de hoogte was van de eigenaardigheden van deze hondjes. Helaas ontpopte Pol lie zich in een wel zeer bezit terig hondje. Als de baas de bazin iets te dicht benaderde, dan werd Pollie jaloers en gromde hij. Dat vond die baas niet leuk en Pollie werd weer naar het asiel gebracht. Daar zit de schoothond nu tussen nog 16 andere honden, 75 katten, 2 konijnen en een pappagaai. Pollie is acht jaar en hij ziet er prima uit. Óm dat Pollie dus nogal bezitterig baas alleen woond Wel kan Pollie goed tegen andere katten of honden, daar is hij niet zou gauw ja loers op. ómdat de Pekinees jes nogal eenkennig zijn, zijn het ook goede verdedigers van het huis. Bij onraad zul len ze direct alarm slaan. Goedbedoelende bezoekers zullen zich even aan Pollie moeten voorstellen. Als de hond de mensen een beetje kent dan is hij daar ook snel goede kameraden mee. Het bezitterige van Pollie zou wat in toom gehouden kunnen worden als men Pollie niet te veel verwent. Als deze advie zen worden opgevolgd, dan is Pollie een heel aardig hondje, waar men veel plezier aan kan beleven. Pollie is verder wat nerveus in de auto, maar wordt niet wagenziek. Bea Bea, de poes van vorige week, zit nog steeds in het asiel. Er heeft zelfs niemand voor haar gebeld. Bea is daar echter niet eenzaam. Ze heeft nog 75 andere poezen om zich heen om mee te spelen. DUINLUST: „De villa „Duinrust" te Katwijk, waar H.M.de Konin gin met Prinses Juliana Haar zomerverblijf zal houden". PUINHOOP: „Een Fransche vlieger neergeschoten; hoe een vliegtuig vernield wordt, wanneer het door afweerkanonnen ten val Is gebracht". „Geïllustreerd Zondags- ji" van 15 juli 1916 wilde I eens herinneren aan twee Irte-kwesties". De eerste vrij profaan, en meteen i geschiedenislesje: „Of- oon over de Fransche stad sis in den vreeselijken Jog, die door de Amerika- zoo terecht „Europa's fmoord" is genoemd, al Jhaaldelijk door iedereen proken werd, weet mis- ien toch niet ieder dat Ca- j langen tijd in het bezit Engelschen is geweest. onder Mary Tudor de tholieke, de dochter van I kerkvervolger Hendrik II van Engeland, werd in I oorlog tusschen Frankrijk Engeland de stad Calais eindelijk door de Fran- ien veroverd. En dat ver- 4 van deze gewichtige stad, i soort voorpost van Enge- d op het Europeesche vas- )nd, trof Maria de Katho- ie zoozeer, dat zij bij het fnemen van de verovering 'tare hovelingen zeide, om te doen begrijpen hoezeer tan Calais hechtte: „Wan- |r ge mijn hart zoudt ope- zoudt ge daarin het >rd Calais geschreven vin- fr staan". i Toen schakelde het Zondags blad over op een verhevener harte-kwestie: „Een dergelijk woord, lezer en lezeres, is ook door een anderen mond, heili ger dan dien van de katholie ke Maria van Engeland, ge sproken". Dat was aangaande de devotie tot het H.Hart van Jezus, „die Jezus Zelf op de krachtigst denkbare wijze wilde aanmoedigen, door aan Zijne dienares de gelukzalige Margareta Maria Alacoque te verschijnen en haar de heer lijkste beloften te doen voor allen, die Zijn H.Hart oprecht vereeren. En onder die belof ten is misschien de meest be lovende, de meest omvattende die waarin Jezus de woorden van Maria de Katholieke tot de Zijne maakt en zegt: De naam dergenen die deze gods vrucht verspreiden zal in Mijn Hart geschreven staan en zal er nooit worden uitge- wischtl" het Malieveld in Den Haag was er een „volkszanguitvoe ring" door soldaten, „door H.M. de Koningin, die daartoe van Katwijk was gekomen, en eene groote volksmenigte bij gewoond". Overleden was -*■ mej. Caroline van den Vijver, „de bekende katholieke Rot- terdamsche weldoenster, een vrouw die in stillen eenvoud 'onnoemelijk veel verdriet wist te stillen en veler tranen droogde. Ze ontsliep in den Heer na een smartelijk lijden, geduldig gedragen. RIP". En aan de Somme, een Frans riviertje, was een slachting gaande, waarbij vooral de En gelsen enorme verliezen le den. Die jongens liepen vruchteloos en nutteloos met duizenden „en masse" het Duitse vuur tegemoet, met een onschuld alsof het een picnic betrof. Zelfs nu, zeven tig jaar later, is daarover nog niet het laatste woord gespro ken. Voer voor militaire des kundigen en historici. Elders aan het westelijk front ging men elkaar te lijf met gifgas sen en gasmaskers, of er wer den „toestellen gebruikt voor het spuiten van brandende en bijtende vloeistoffen tegen de loopgraven van den tegen stander, zooals de Russen dat in Polen gebruiken". Maar ook werden er oefeningen ge houden met Rode Kruishon- den, „die de ziekendragers helpen en prachtige diensten ZELDZAAM: „Op de oude historische abdij Berne te Heeswijk vierde de hoogwaardige prelaat der Norbertijner monniken in ons land. H.v.d.Berg, zijn veertigjarig jubilé als priester. Wij geven hierbij een grodp van professoren en studenten van het Gymnasium met den prelaat in hun mid den, zittend in de voorste rij, vierde van links en rechts". bewijzen aan den Duitschen mikten met hun geweer op bij Ve.dun waren de bomen geneeskundigen dienst". Uh- elk vijandelijk „object" dat zij veranderd in kale. ver- lanen gooiden hun lansen met op hun patrouilletochten ont- schroeide stammen die nooit de vaantjes over de rug en moetten. In het Bois de Prêtre meer bladeren zouden dragen. ip

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15