Verbanning dreigt ook voor Nicaraguaanse kardinaal aan tafel kerk wereld Acht Mei wijst op noodzaak dialoog ficidocSoaran weer 10 2'. ACHTERGROND CetdaeSowa/nt DONDERDAG 10JULI1986PAGI» Oprichter Aktion Sühnezeichen overleden Naar nu pas bekend is geworden is Lothar Kreyssig, oprichter van Aktion Sühnezeichen. zaterdag in Bergisch Gladbach bij Keulen overleden. Hij is 87 jaar geworden. Om een bijdrage te leveren aan de verzoening tussen beide Duitslanden heeft Ak tion Sühnezeichen sinds de oprichting in 1958 meer dan 10.000 jonge vrouwen en mannen als vrijwilliger naar landen ge stuurd die tijdens de Tweede Wereldoorlog hebben geleden on der het nationaal-socialisme. Ook in Nederland zijn vrijwilli gers van Aktion Sühnezeichen actief. In de jaren tachtig speel de de organisatie een belangrijke rol in het verzet tegen de plaatsing van nieuwe kernwapens in de Duitse Bondsrepu bliek. Kreyssig werd in 1898 in Flöha bij Chemnitz (het huidi ge Karl-Marx-Stadt geboren. Laszlo Paskai nieuwe voorzitter Hongaarse bisschoppen De Hongaarse bisschoppen hebben de aartsbisschop-coadjutor van Kalocsa, Laszlo Paskai, gekozen tot nieuwe voorzitter van de bisschoppenconferentie als opvolger van de overleden kar dinaal Lekai in deze functie. Mgr. Paskai is 59 jaar oud en be hoort tot de orde der Franciscanen. Hij werd in 1951 priester gewijd. Van 1973 tot 1978 was hij rector van het priestersemi narie te Boedapest en gelijktijdig hoogleraar in de filosofie aan de theologische academie aldaar. De Hongaarse kardinaal Las zlo Lekai, die op 1 juli op 76-jarige leeftijd overleed, is gisteren onder zeer grote belangstelling begraven. Duizenden katholie ken, onder wie tal van kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders, woonden de uitvaartmis in de kathedraal van Esztergom bij. Sommige mensen bezitten een zekere middelmatigheid van geest die ertoe bijdraagt hen verstandig te maken. Jean de la Bruyère Geen visum voor Bhagwan Bhagwan Shree Rajneesh krijgt geen visum voor een (tijdelijk) bezoek aan ons land. De regering vreest dat zijn komst de openbare rust en orde in gevaar brengen. Dit standpunt blijkt uit ant woorden van minister Van den Broek (buitenlandse za ken) op vragen van de Eerste Kamerleden Vis en Glastra van Loon (beiden D66). De minister baseert zijn weige ring voor het verlenen van een visum op grond van uit latingen die de Bhagwan heeft gedaan over bepaalde personen, groepen en instel lingen. Volgens de minister worden die uitlatingen door bepaalde delen van de bevol king als beledigend ervaren en kunnen deze leiden tot verscherpte afkeurende reac ties bij het publiek. Van den Broek noemt het niet uitge sloten, dat deze uitlatingen in ons land publiekelijk zullen worden herhaald. Er is, tij dens een overleg over deze zaak, namelijk niet de garan tie gegeven, dat Bhagwan dergelijke uitspraken niet zal doen als hij in ons land zou zijn. Om soortgelijke redenen hebben ook West-Duitsland, Engeland, Griekenland en de Verenigde Staten Bhagwan de toegang tot hun land ge weigerd. Overigens blijkt uit het ant woord, dat Bhagwan geen aanvraag voor een visum voor tijdelijk verblijf in ons land heeft ingediend. Docent Rolduc in theologen commissie van Vaticaan De priester dr. J.H.T.G. Am- baum (37), docent dogmatiek en liturgie aan het grootsemi narie Rolduc van het bisdom Roermond, is door paus Jo hannes Paulus II benoemd tot lid van de internationale theologencommissie. Na een opleiding in Bonn promo veerde hij in 1977 op een proefschrift over de opvattin gen van prof. Edward Schil- lebeeckx inzake de sacra menten. Sinds 1977 is Am- baum docent in Rolduc. Ambaum is redactielid van het internationale theologi sche tijdschrift Communio. Hij werkt aan de vertaling in het Nederlands van de kate- chismus die de Duitse bis schoppen vorig jaar publi ceerden. De paus benoemde voor het eerst ook leken in de theologencommissie. Het gaat om de Brit John Finnis en de Amerikaan William May. Voorzitter van de theo logencommissie is kardinaal Joseph Ratzinger, hoofd van de Congregatie voor de Ge loofsleer. Tot de leden beho ren de Franse theoloog Yves Congar, de Zwitser Hans Urs von Balthasar en de Brazili aanse bisschop Boaventura Kloppenburg. Vaticaan biedt replica's gouden zegels te koop aan Het Vaticaanse Geheim Ar chief gaat replica's uitgeven in de oorspronkelijke lege ring van historische gouden zegels uit eigen bezit. De 'Ar chivaris en Bibliothecaris van de Heilige Roomse Kerk', de Oostenrijkse curie kardinaal Alfons Stickier, verwacht volgens het katho lieke persbureau KNA van de verkoop een opbrengst van een kleine drie en een half miljoen gulden. Die zijn dringend nodig voor het res taureren en beter beveiligen van de archiefruimten van het Vaticaan en het logischer indelen van de zegel verza meling. De replica's van de eerste serie van 31 stuks zul len in oktober worden aange boden. De primaat van de Rooms-Katholieke Kerk van Nicaragua, kardinaal Miguel Obando y Bravo, zou wel eens hetzelfde kunnen overkomen als bisschop Vega en mgr. Carballo, als hij de wet ten van de revolutie niet respecteert". Dat ver klaarde de voorzitter van het Nicaraguaanse parle ment, Carlos Nunez. Hij zei dat de toestand de komende dagen zich nog wel eens zou kunnen toespitsen wat betreft de verhouding tussen Kerk en Staat. Waarnemers merken op dat de kardinaal van plan is op reis te gaan met het doel, vooral westerse landen in te lichten over de toestand waarin de RK Kerk van Ni caragua zich bevindt. Dat zou wel eens als een grote uitda ging kunnen worden opgevat door de Sandinisten om hem te verbannen. De Nicaraguaanse bisschop pen hebben in een aan alle bisschoppenconferenties ter wereld gerichte brief zich verweerd tegen het feit, dat de Sandinistische regering van Nicaragua steevast de paus en de bisschoppen aan duidt als „bondgenoten van de Amerikaanse imperialisti sche plannen". In de dinsdag gepubliceerde brief roepen de Nicaraguaanse bisschop pen hun mede-bisschoppen uit de wereld op tot solidari teit en tot gebed „voor de vervolgde Kerk van Nicara gua". Naar de bisschoppen melden wordt de toestand waarin de Kerk van Nicara gua zich bevindt van dag tot dag moeilijker als gevolg van de dreigementen en de druk, uitgeoefend door de rege- ring-Ortega. Priesters wor den bezocht door leden van de veiligheidsdienst, die hen goedschiks of kwaadschiks trachten te bewegen de band met de kerkelijke hiërarchie te verbreken. Ook worden, aldus de brief, eenvoudige gelovigen geprest dienst te doen als „informanten tegen de Kerk". De Nicaraguaanse bisschop pen verwijten de regering- Ortega dat zij de RK Kerk tot zwijgen tracht te brengen door haar van de televisie te bannen sedert 1981, censuur te oefenen op de kerkelijke pers en Vaticaanse documen ten, of die met een beledi gend commentaar later te pu bliceren. Dat is onder meer gebeurd met de brief van de paus aan de Nicaraguaanse bisschoppen van 29 juni 1982. In de afgelopen zeven jaar is de RK Kerk van Nicaragua beroofd van twee vrouwelij ke ordeleden en zestien gees telijken. Zij werden uitgewe zen. Naar de brief meldt onder vinden buitenlandse priesters en ordeleden bijna onoverko melijke moeilijkheden voor het verkrijgen van een ver blijfsvergunning. De „Zusters van Barmhartigheid" van Moeder Teresa van Calcutta mochten, ondanks een jaar onderhandelen, uiteindelijk toch niet twee vestigingen in Nicaragua stichten. Daar staat, aldus de bisschoppelijke brief, tegenover dat geestelij ken en ordeleden van de zo genaamde Volkskerk, „die bijna volledig in dienst staat van de regering", geen stro breed in de weg wordt ge legd. De Nicaraguaanse bisschop pen zien in de Volkskerk het gevaarlijkste wapen van de Sandinisten, „omdat die af stevent op een scheuring bin nen de RK Kerk". De bis schoppen beschuldigen de geestelijken en ordeleden van de Volkskerk ervan, op internationaal niveau „de ideeën en laster van de San dinisten tegen de Kerk te verbreiden' De bisschoppen stellen in hun brief vast, dat ieder die binnen of buiten Nicaragua meningen verkondigt die niet in de smaak vallen van de Sandinistische regering, door haar als subversief wordt beschouwd. De rege ring beschuldigt de RK Kerk geen dialoog te willen, „hoe- 'wel in 1985 in totaal tienmaal commissievergaderingen zijn gehouden voor de regeling van de betrekkingen tussen Kerk en Staat". De RK Kerk heeft, aldus de brief, herhaal de malen voorstellen gedaan tot het aangaan van een dia- Kardinaal Obando Y Bravo loog, „maar die werden steeds afgeketst, het laatst op 2 mei 1986". De Nicaraguaanse ambassa deur bij de H. Stoel, Ricardo Peter, heeft dreigende taal gebruikt en gezegd dat zijn regering zal Wijven antwoor den met politieke maatrege len op politieke activiteiten van een deel van de RK Kerk van Nicaragua. Naar zijn mening meten paus en bisschoppen waar het Nicara gua betreft met tweeërlei maat, omdat zij de contra's nooit hebben opgeroepen de wapens neer te leggen en ook niet hebben geprotesteerd te gen de Amerikaanse inmen ging. De paus heeft daarente gen in Colombia wel getracht de guerrilla's te bewegen de wapens neer te leggen, aldus de ambassadeur. MEER AANDACHT VOOR EVANGELISATIE Lausanne-commissie heeft weer wind in de zeilen "Ik denk dat evangelisatie nu hoger op de kerkelijke agenda staat en dat er een toenemende belangstelling voor is". Dit zei gisteren in Zeist (Woudschoten) dr. Leighton Ford, voor zitter van het uitvoerend comité van de Lausanne Commis sie voor wereldevangelisatie. Het uitvoerend comité is deze week vier dagen in conferentie geweest in Nederland. Dat comité telt vijftien leden. Stafleden brachten het aantal conferentiegangers op ongeveer vijfentwintig. De Lausanne Commissie zelf telt 75 leden in ongeveer vijfentwintig lan den. De Lausanne Commissie is in 1974 in de Zwitserse stad Lau sanne als een soort paraplu voor kerken en organisaties tot stand gekomen. Volgens dr. Ford bracht de eerste conferen tie een geest van samenwerking onder de deelnemers en eenheid onder het gezag van de Schrift. „Het is een wonder zoals dat verder is gegaan: christenen uit vele delen van de wereld zijn in staat om samen te werken op basis van een gemeenschappelijke visie. Dat betekent motivatie tot het werk, gezamenlijk gebed en inspiratie om aan het. evangeli seren te gaan", aldus dr. Ford. Lausanne kreeg een vervolg in andere plaatsen. En ook nu heeft het uitvoerend comité plannen gemaakt voor nieuwe conferenties: volgend jaar wil men samenkomen in Singapo re. Het jaar daarop zal er een bezinning plaatsvinden over het thema 'bekering', onder meer met vragen over de bete kenis van dit woord in een boeddhistische samenleving of een marxistische wereld. In 1989, vijftien jaar na de eerste conferentie van Lausanne, hoopt men opnieuw in deze stad bijeen te komen om een terugblik op de afgelopen jaren te houden. Het comité heeft ook plannen om een netwerk op te zetten voor onderlinge communicatie. Volgend jaar zal er een boek verschijnen waarin speciale onderwerpen aandacht krijgen, als nadere uitwerking van het in 1974 opgestelde 'Covenant' (verbondsovereenkomst). Op de conferentie is ook de wens naar voren gekomen tot verjonging van het evangelistenbe stand De kerken stellen de Lausanne Commissie voor een uitdaging, nl. in die zin dat er grote behoefte is aan leider schap en het zoeken naar nieuwe manieren om het Evange lie te brengen. De commissie is er niet slechts om mensen te trainen, vooral ook om ze te bemoedigen. Evangelisten stromen naar RAI In de RAI in Amsterdam ver zamelen zich deze dagen de deelnemers van „Amsterdam '86", de conferentie voor rondreizende evangelisten, georganiseerd door de be kende Amerikaanse evange list Billy Graham. De confe rentie, die zaterdag wordt ge opend en tien dagen duurt, is een vervolg van „Amsterdam '83". toen vierduizend evan gelisten elkaar in Amsterdam ontmoetten. De Billy Graham- organisatie verwacht dit jaar achtduizend deelnemers uit 175 landen. Ook voor de evangelisten geldt dat dat zij aan een nauwkeurig onder zoek worden onderworpen al vorens zij de congresruimte binnen mogen. Volgens Tom Goosmann, perschef van de organisatie, wordt het con gres „nog tweemaal beter" dan het vorige. „Het Is steeds weer een ervaring om al die mensen met gezichten vol hoop in de deuropening te zien staan," aldus Goos mann. De Acht Mei beweging acht een „ernstige dialoog" met het Nederlandse episcopaat geboden om te voorkomen dat de huidige polariteit in opvattingen zich verder gaat ontwikkelen in een onder mijnende polarisatie. Dit schrijft de voorzitter van het beleidsplatform van de Acht Mei beweging, me vrouw Wies Stael-Merckx, in een brief aan kardinaal A. Simonis naar aanleiding van het ontslag van abt Baeten uit de Bisschoppelijke Beleid sadvies Commissie. Baeten werd ontslagen wegens zijn handelwijze tijdens de afslui tende eucharistieviering van de Acht Mei-manifestatie vijftien jaar oud tafelgebed gebruikt van Huub Ooster huis dat tegen de regels in door alle aanwezigen werd meegezongen. De Acht Mei Beweging ver wijst naar een uitnodiging tot een gesprek onder leiding van een onafhankelijke ge spreksleider in een eerdere verklaring over de kwestie- Baeten waarin „ons omgaan met verschillende nlanieren van geloven aan de orde zou kunnen komen". Ook wordt gewezen op de uitspraak van bisschoppen die zich novem ber vorig jaar jaar bereid verklaarden tot zo'n dialoog. In de brief wordt betreurd dat sindsdien niets meer van zo'n bereidheid is vernomen. Volgens een besluit van de Bijzondere Bisschoppensyno de uit 1980 waarin de bis schoppen hun onderlinge meningsverschillen probeer den bij te leggen, zouden de bisschoppen ook in contact moeten blijven met „kriti sche groepen" van gelovigen. De zwaarte van de maatregel tegen abt Baeten wordt in geen enkele verhouding ge noemd tot het hem ten late gelegde feit en wordt gezien als een uiting van wantrou wen tegenover de Acht Mei Beweging. De Acht Mei Beweging heeft bij wijze van verantwoording aan de achterban ook de cor respondentie met kardinaal Simonis overgelegd. Op een uitspraak van mevrouw Wies Stael-Merckx dat de inhoud en het verloop van de eucha ristieviering de verantwoor delijkheid zijn van de Acht mei beweging en niet abt Baeten wijst de kardinaal erop dat de celebrant verant woordelijkheid draagt voor de viering van de eucharistie. Het secretariaat van de Open Kerk Beweging West-Neder land betreurt in een brief aan de kardinaal dat hij zö „for malistisch" heeft gereageerd. „Het is niet aannemelijk dat onze Heer deze manier van vieren zou hebben afge keurd", alduS Open Kerk, dat meent dat door de reactie van de kardinaal „de kloof tussen de hiërarchie en een aanzienlijk deel van uw gelo vigen onnodig is vergroot". 27.000 handtekeningen tegen Franse kernproeven Leiders van elf kerkelijke en maatschappelijke organisaties onder wie Pax Christi en de vereniging Miliedefensie hebben vandaag bij de Fran se ambassade ruim 27.000 handtekeningen aangeboden tegen de Franse kernproeven in de Stille Oceaan. Friese oplichter praat geld los van dominees Opnieuw kunnen predikan ten, pastoors, directeuren van christelijke scholen en ande re kerkelijke ambtsdragers de 43-jarige Fries Thijs van de B. aan de deur krijgen, die met een zielig verhaal om geld komt. Zijn naam luidt steeds an ders, maar zijn treurig le vensverhaal is steeds gelijk. Hij is inmiddels bekend bij de sterke arm in plaatsen door heel Nederland. Om een voorbeeld te noemen: enige tijd geleden kwam de 1.74 meter lange Fries als Chris Dijkstra aan de deur van een ouderling van de oud-gere formeerde gemeente in Kam pen. Dijkstra vertelde dat hij zojuist de gevangenis had mogen verlaten en dat hij in Kampen een nieuw leven wilde beginnen. De ouderling in kwestie werd zo overtuigd door het verhaal van Thijs van de B. dat hij hem 550 gulden meegaf. Met dit ver haal gaat de goedpratende en blijkbaar sympathiek overko mende Fries door heel het land en weet steeds weer op nieuw enkele honderden gul dens los te praten. De man die inmiddels een jarenlange ervaring opgedaan heeft in deze praktijk, is voor het laatst gesignaleerd in Krim pen aan de IJssel. Daar kreeg hij ook onder de naam Dijk stra een bedrag van 215 mee van de rooms-katholieke kerk aldaar. Tonijn met groenten/ aardappelsalade vla flip Wie met zijn tweeën is heeft nodig: 1 blikje tonijn, 1 pa prika, stuk komkommer, 2 tomaten, 1 lepel mayonaise, 2 lepels vogburt, zout, peper, bieslook, azijn, een kwart krop sla, 2 augurken of 6 olijven: 0,5 tot 1 kg aardappelen, 2 lepels mayonaise, 2 a 4 lepels yoghurt, zout, peper, mosterd, azijn, peterselie, uitje of sjalot; 2,5 dl gele vla (2,5 dl melk, 12 g custard, 15 g suiker), 100 g rode bessen, suiker naar smaak, 2,5 dl yoghurt. Duw de uitgelekte tonijn in kleinere stukken (maak er voor al geen puree van, dat is minder smakelijk). Snijd de gewas sen en van steel en pitjes ontdane paprika klein en verdeel de geschilde komkommer in blokjes. Leg de tomaten een tel in kokend water, ontvel ze en snijd ze in plakjes. Meng een sausje van mayonaise, yoghurt, zout en peper en meng dat luchtig met de vis, paprika, komkommer, de mees te tomaat en het fijngeknipte bieslook. Maak de salade op smaak af met azijn en zout en leg haar midden op een schotel met blaadjes sla. Garneer dit middenstuk met de achterge houden tomaat en de augurken of olijven. Kook de aardappelen zo lang van tevoren gaar dat ze geheel afgekoeld verwerkt kunnen worden. Voor een salade zijn nieuwe aardappelen, die in de schil zijn gekookt, bijzonder smakelijk. Snijd de gare, koude aardappelen in blokjes en schep er een sausje door van mayonaise, yoghurt, zout, peper, mosterd, azijn, fijngeknipte peterselie en kleingesneden ui of sjalot. Leg de aardappelsalade rond het tonijn-groentenmeng- sel. Kook desgewenst zelf de gele vla en laat haar koud worden. Was de bessen, ris ze van de steeltjes en zet ze een paar uur weg met suiker. Verdeel de yoghurt over hoge glazen, leg er de bessen met sap op en tenslotte de vla. JEANNE Solidariteit in het gedrang ZODRA over een paar dagen het touwtrekken om de i verdeling en de bezetting van de ministersposten ro( kan het nieuwe kabinet-Lubbers het karwei gaan afmj De begroting 1987 is al in concept gereed, zodat de dinsdag in september dit jaar weer een volwaardige Pri| dag zal worden. ONDERTUSSEN weet menige organisatie en belangen] pering eigenlijk niet goed raad met de verdere invullin de plannen zoals die zijn vastgelegd in het regeerakkoon marges zijn smaller dan ooit en iedereen beseft dat aan] bezuinigingen niet valt te ontkomen. Elke regering, van] ke signatuur dan ook, zou de overheidsuitgaven moete perken. Het verschil zou slechts kunnen bestaan uit hij daar een wat ander accent. Op materieel gebied is het y len van de lasten eigenlijk nog de enige politieke besli van enige betekenis. Op het ontwerp-regeerakkoord waren de reacties] werkgevers en werknemers een week of twee geleden lijk positief: de FNV gaf een 6+ en de werkgevers zeil 7. De coalitiepartners CDA en VVD willen de vakbew in de komende vier jaar immers meer betrekken bij hé stippelen van het beleid. Werkgevers en werknemers i een belangrijke rol spelen bij de bestrijding van de werï heid en het maximaal benutten van de groeimogelijkhj De vakbeweging, die zich de laatste jaren ernstig te| gedaan voelde omdat ze nauwelijks gehoor vond voorl plannen, put moed uit deze beloften. Meedenken over voeren beleid betekent enerzijds invloed krijgen, maal derzijds vergt het een heroriëntatie op de eigen taak, pure belangenbehartiging past minder in deze aanpak] stellen van looneisen zou betekenen dat er meer moetj den bezuinigd op andere fronten en dan dreigen de ami} ren of de uitkeringsgerechtigden al snel in de kou te k| staan. Eens te meer wordt nu solidariteit verlangd. Maar nu al dreigen er problemen. De federatieraad de FNV heeft het zes-plusje wat afgezwakt. De vooi] van de radicale Voedingsbond en Jaap van der Scheu] de strijdbare ambtenarenorganisatie zijn niet zo gerust q redelijke afloop. De ambtenaren eisen dat de achterstanj de laatste jaren wordt goedgemaakt. Natuurlijk zijn er menten voor die stellingname, maar meer salaris vi ambtenaren betekent onherroepelijk snijden in uitkei en/of subsidies. En hoewel de top van de vakbeweging meer opkomt! de uitkeringsgerechtTgden dan het merendeel van de i lief is, heeft een groepje FN V-leden nu aangekondigd u vrede met het beleid van de vakcentrale een aparte i voor uitkeringsgerechtigden te willen oprichten. Een v« rustende ontwikkeling, want daarmee komt de solidah gedachte steeds meer onder druk te staan. j BOVENDIEN heeft de definitieve versie van het regel koord het aanvankelijke enthousiasme van de werkg wat afgezwakt. Door de tweehonderdmiljoen gulden, dl bedrijfsleven was toegezegd naast de investeringen be>! rende WIR-regeling, is een streep getrokken. Bovel wordt de werkgevers nu al voorgehouden, dat de vol WIR beschikbare gelden zo nodig voor andere doele* kunnen worden gebruikt. Het rapportcijfer van de werkgevers is inmiddels al geen 7 meer en daarmee wordt het er voor het kabinet' bers II niet eenvoudiger op. Toch is er voor de sociale^ ners maar één oplossing om zonder kleerscheuren uit di blemen te komen: het louter behartigen van het eigent} moet wat naar de achtergrond, teneinde in het overleg t werknemers, werkgevers en overheid een evenwichtig nomisch beleid te kunnen uitstippelen. 1 Vrijwel droog DE BILT In het komende etmaal breidt een rug van ho- geluchtdruk zich uit van de Oceaan ten westen van Schot land naar onze omgeving. Er zijn morgen dan ook perioden met zon en het blijft op de meeste plaatsen droog. De lucht, die naar ons land stroomt is afkonftstig uit het hoge noorden. Ondanks de zon zal de temperatuur niet hoger worden dan ongeveer 18 gra den. Er waait een matige noordwesten wind. Het vrij koele weer houdt tot in het weekeinde aan. Pas maandag of dinsdag wordt het wat war mer met middagtemperaturen van iets boven de 20 graden. zuiden kans op een on\) bui. Middagtemperatuur 20 graden in het noordi 28 graden in het zuiden.r Portugal en Spanje: Ta maar in noord-Spanjf noord-Portugal wolkenvi" Middagtemperatuur va( graden langs de noordktf 37 graden in het binnenli Italië en Joegoslavische Overwegend zonnig, vooral in de noordelijke ken kans op een onweJ Middagtemperatuur van' 32 graden. Alpengebied: Aan de not de veel bewolking en ka regen. Middagtemperatu dalen ongeveer 17 grader zuid-zijde zonnige pei maar ook een enkele ont bui. Middagtemperatuur len omstreeks 25 gradenl Weersvooruitzichten voor di verse Europese landen, geldig voor zaterdag en zondag: Zuid-Scandinavië: Half- tot zwaar bewolkt en van tijd tot tijd regen. Middagtemperatuur van 15 graden langs de west kust tot 20 graden in het bin nenland. Britse Eilanden: Af en toe zon, maar ook een bui. Middagtem peratuur van 15 graden in het noorden tot 20 graden plaatse lijk in het zuiden. Benelux: Af en toe zon, maar ook een bui. Middagtempera tuur rond 18 graden. Duitsland: Half- tot zwaar be wolkt en enkele buien. Mid dagtemperatuur tussen 16 tot 20 i Frankrijk: Zonnige perioden, maar in het noorden ook wol kenvelden. Zaterdag in het WEERRAPPORT HEDENMORGL Amsterdam motregen De Bilt regenbui 19 19 13E 13 C Eelde iwbew. Eindhoven regen Den Helder zw.bew. 16 20 17 io r 13 k 12* Rotterdam zwbew 18 18 lil Zcl'^Limburg zTbSw' Aberdeen h bov. 20 17 i Berhjn°na ^g^T Bordeaux onbew. 28 18 25 11 12I Brussel zw.bew. Dublin zwbew. 21 15 13| Ijl Genève onbew.' 21 10, Innsbruck zw.bew. 19 11»! Kopenhagen regenbui 19 9" Locarno Lbew. k 26 HL Luxemburg zw.bew. Madrid onbew. 19 35 10' Malaga zwbew. Mallorca onbew. Malta onbew. 26 32 29 20- 17 0 Moskou zwbew. Munchen zwbew. Nice onbew. 27 26 171 11 20 Oslo onbew 20 22 Sp°)Tte onbew. 23 16, Warschau zw.bew. Wenen h.bew. 20 21 9! 13; Zurich zw.bew. Casablanca zw.bew. 19 12! 20 Las Palmas zw bew. 24 19 Td-Aviv h'bUntV' 29 21

Leidse Courant | 1986 | | pagina 2