iate Burton (Yanessa ,Ik ben geschapen voor lef spelen van bijrollen .ADIO/TELEVISIE CcidoeSowuvnt DONDERDAG 10IUU 1986PAGINA 15 ■r jegatief advies zendtijd ieuwe Vrijzinnige Omroep IDSCHENDAM - De Omroepraad heeft een 'fjatief advies uitgebracht over de aanvraag van ^Nieuwe Vrijzinnige Omroep (NVO) voor be- •%te zendtijd. De NVO is volgens de Omroe- e'ad, die de taak heeft de minister van WVC te :iHseren, onvoldoende representatief voor het pinnige protestantisme. Volgens de omroe- ad is deze stroming al voldoende vertegen- >rdigd in de IKON. De Remonstrantse Broe rschap heeft nog niet besloten of ze zich achter San vraag om zendtijd voor de NVO zal stellen. ^Algemene Doopsgezinde Sociëteit heeft laten "jen de aanvraag niet te steunen. De NVO wil V en televisie programma's (laten) verzorgen ondersteuning van een vrijzinnige levenshou- ng die binnen en buiten kerkelijke verbanden duitdrukking komt. De minister van WVC moet ii een besluit over de aanvraag nemen. Frans Nijhof Azië-correspondent voor de KRO HILVERSUM - Per 1 augustus 1986 start Frans Nijhof als cor respondent Oost-Azie en de Azeanlanden voor de KRO, de actualiteitenrubriek Echo-Ra dio en Brandpunt-Televisie. Vanuit zijn standplaats Manil la zal hij de actualiteit volgen en de achtergronden van de ontwikkelingen in dit deel van de wereld schetsen. Frans kreeg bekendheid tijdens de machtwisseling in de Filipij- nen, toen hij begin dit jaar als enige in het hoofdkwartier van de Marcos-tegenstanders bivakkeerde en van daaruit berichtte. HANS ZENDER CHEF-DIRIGENT RADIO KAMERORKEST HILVERSUM De Duitse komponist/dirigent Hans Zender is per 1 augustus 1987 benoemd tot chef-diri gent van net Radio Kamerorkest in Hilversum. Hij volgt Ernest Bour op, die vanaf 1976 het orkest als chef heeft geleid. Ernest Bour zal als vaste gastdiri- gent aan het Radio Kamerorkest verbonden blijven. Hans Zender (1936) studeerde kompositie, piano en orkestdirektie in Frankfurt en Freiburg. Vanaf 1959 was hij achtereenvolgens dirigent in Freiburg, chef dirigent te Bonn en General-musikdirektor in Kiel. Van 1971 tot 1983 leidde hij als chef-dirigent het or kest van de Saarlandse Radio, waarna hij werd be noemd tot Generalmusik-direktor van Hamburg en tot muzikaal leider van de Hamburgse Staatsopera. Deze laatste funktie blijft hij tot 1988 nog bekleden. Bij alle Duitse radio-orkesten vervulde hij gastdirek- ties, evenals bij o.m. de Berliner Philharmoniker, het London Symphony Orchestra, het New Philharmoni- ca Orchestra en het BBC Orchestra. VPRO-marathon met Henk van Hoorn en mr. Geertsema HILVERSUM In de maanden juli en augustus heëft de VPRO-radio elke vrijdag een marathoninterview op het programma staan, een vijf uur durend praatpro gramma op radio 1. In een speciaal daartoe ingerichte, gecapitonneerde ruimte onderhouden gerenommeerde interviewers zich vijf uur lang met Nederlanders van formaat. Gedurende die ontmoeting staan de micro foons voortdurend open. Elk zuchtje, elke aarzeling, elke woordenwisseling en elk moment van schaamte of bezinning wordt rechtstreeks uitgezonden zoals afgelo pen vrijdag tussen de Gaay Fortmann sr. en John Jan sen van Galen. Interviewer en gast zijn van 8.00 uur 's morgens tot 13.00 uur 's middags onafgebroken tot eikaars gezelschap veroordeeld. Komende vrijdag zitten tegenover elkaar Henk van Hoorn, eindredakteur van VPRO's Het Gebouw, en mr. W. J. Geertsema, een der weinige mondige VVD-ers en bovendien heer van stand. 'ÏLLIS ISLAND" IS NIET ANDERS DAN „DYNASTY" ijVERSUM „Voor mij geen hoofdrollen wegge- I in tv-series. Dat komt jat ik geen schoonheid ben, -Ie ogen van televisie-regis- fs, wat niet wil zeggen dat geen interessant gezicht 1 Erg vind ik dat niet, want ()u van het spelen van bij- n. Bovendien voel ik niets het sterrendom. Dat t meestal toch niet langer zes maanden. Bij speel- i ligt dat wat anders, maar tornt omdat ik graag elke werk. Een bijrol in een i betekent namelijk drie tn voor de camera en zes •n thuis. Als je dan terug- op de set is het moeilijk eer in je rol te komen", Kate Burton, die in de i-serie „Ellis Island" dag, Ned. I om 20.28 naast haar inmiddels leden vader Richard als itor Phipps Ogden de rol zijn dochter Vanessa Burton heeft, als ze te- iver je zit, iets betove- s. Bovendien blijkt ze een rhoudend vertelster te die meerdere keren laat en het leven eigenlijk veel Hort te vinden. Maar ze wil ook nog zoveel onderne- l. Kate: „Ik ben nu 28 jaar. ik straks 35 ben en ik ont- Jeen zekere bevrediging bij !elf over mijn prestaties op 'toneel of het witte doek, ga ik door met acteren, zo dan onderneem ik rustig wat anders. Weet je, mijn le ven is mijn carrière en niet andersom. Bovendien wil ik dolgraag kinderen. Michael (haar man, die in het New- yorkse theater The Circle The Square werkt) en ik wil den er dit jaar al aan begin nen, maar we vonden eigenlijk allebei dat het nog te vroeg was". Kate lijkt constant in een tweestrijd met zichzelf gewik keld. Net als ze heeft besloten het acteren verder voor gezien te houden omdat, in haar ogen, de auditie voor „Wild Honey" zeer slecht is verlo pen, krijgt ze de rol aangebo den en neemt ze hem met bei de handen aan. Ze relativeert direct door te zeggen: „Voor mij betekent een film niet meer dan 'twee uur in het donker'. Het is amusement en zeker niet zo belangrijk als een baanbrekend kanker-onder zoek". Toch denkt ze erover pas kin deren te nemen op het mo ment dat ze in aanmerking komt voor het spelen van ou dere vrouwen. „Momenteel zijn de meeste rollen die van meisjes van zo'n jaar of 24, maar dat kan niet eeuwig zo blijven. In die overgang kan ik er, zonder dat mijn toneelcar rière er schade van onder vindt, een paar jaar tussenuit stappen. Mocht het daarna toch niet meer lukken dan zit ik daar niet zo mee. Voor mij betekent een kind meer dan de hoogste onderscheiding in de filmwereld. Wie zal zich dan nog druk maken over zo'n stomme rol". Dat Kate, net als haar vader op het toneel belandde, is toe val. Pas de laatste vier jaar houdt ze zich er mee bezig. Haar droom was diplomaat te worden om op die manier Rus land en Amerika nader tot el kaar te brengen. Ze ging dan ook naar de Verenigde Naties- school, studeerde Russisch, ge schiedenis, politiek en schone kunsten en zag, mede dankzij haar vader, ongelooflijk veel van de wereld. Behalve Engels en Russisch spreekt ze Frans. Een opleiding aan de toneel school volgde pas toen ze de twintig al was gepasseerd. Kate heeft geen moment spijt van haar opleiding. Behalve een perfectioniste is Kate na melijk nogal opvliegerig van aard „In de amusementswe reld heb je vaak te maken met volslagen idioten. Dan komt wat ik heb geleerd, goed van pas. Het helpt mij bovendien bij het acteren. Doordat ik geen interesse had in toneel spelen, werd ik niet op jonge leeftijd al in een door mijzelf opgeworpen keurslijf geperst. Ook dankzij mijn vader, die mij aanmoedigde, heb ik de kans gekregen heel belangrij ke levenservaringen op te doen. Die kan ik nu gebruiken als ik een rol moet spelen. Wij Burtons zijn bovendien boe kenwurmen, maar lezen ook Kate Burton: „Voor mij betekent een film niet meer dan 'twee uur in het donker' alles wat los en vast zit omdat we bang zijn dat we anders iets missen. Als ik word ge vraagd voor het spelen van een klassieke rol weet ik on- middelijk wat zich in die pe riode afspeelde. Ik heb inmid dels in een groot aantal klas sieke stukken gestaan zoals zes werken van Tsjechov. Ook met „Ellis Island" had ik geen problemen, al stelde die televi sie-serie historisch gezien niet veel voor. „Ellis Island" is niet meer dan „Dynasty". De hele immigranten-geschiedenis is slechts de haak om het verhaal aan op te hangen, maar dat is televisie. En dan te bedenken dat het een van de boeiendste periodes uit de Amerikaanse geschiedenis is. De ouders van mijn stiefvader zijn immigran ten. Vroeger hing er bij ons een foto in de gang van zijn moeder, die als tienjarige op Ellis Island binnenkomt". Kate heeft geen hoge pet op van de Amerikaanse televisie. „Het is een machtig medium, waar je prachtige dingen mee zou kunnen doen. Wat het pu bliek echter krijgt voorgescho teld zijn series zoals „Dallas". Snelheid is het enige dat telt. Ook bij „De hut van oom Tom", waar ik een bijrol in speel, hebben ze kwaliteit op geofferd aan snelheid. Die produktie is echt een lachertje. Als je in Amerika naar de commerciële tv kijkt ben je eerder geneigd een pistool te pakken, dan dat het ontspan ning biedt. Afschuwelijk ge maakte griezelfilms worden afgewisseld met programma's over de drugsproblemen bij kinderen. Ik vind de hele gang van zaken beangstigend, zeker als je bedenkt dat het in tellect van de gemiddelde Amerikaan... nou ja, vergeet intellect maar..., zijn algemene ontwikkeling op een heel lag pitje staat. Hij weet niet eens wie Gorbatsjov^is... En dan is er iemand zoals Ronald Reagan, die wil dat universi teiten worden geprivatiseerd. Dat betekent dat er nog min der mensen gaan studeren, terwijl juist de eis zou moeten zijn dat iedereen na zijn lagere school een paar jaar doorstu deert. Hoewel ik de televisie bekritiseer, ben ik dankbaar voor wat ik heb mogen doen. Het is tot nu toe een heerlijke ervaring geweest waarvan ik veel heb geleerd. En dat telt tenslotte ook". HANS PIËT 17.30 17.40 20.00 20.28 Wild America, Amerikaan se natuurfilmserie. Afl.: Schepselen uit de cayon Recht door zee, belevenis sen van zeelieden, opstap pers en een solo-zeiler Andere ie ook gewoon, serie over kinderen en hun families in de verste uit hoeken van onze aarde. Afl.: Straatjongen in Seoul, over een Koreaanse wees jongen NOS VrS-Journaal EO Onder zeil, Engelse repor tage over het leven aan boord van een groot zeil schip Pablo, tekenfilmserie Lassie, een nieuw begin, Amerikaanse jeugdfilm uit 1983 over de broemde Schotse collie. Met o.a. Je- anette Nolan, Sally Boyden en Shané Sinutko. Ada is ziek en gaat met haar kin deren naar haar zoon Stu art in Californië in de hoop dat hij haar kan helpen. Onderweg sterft Ada ech ter De kauwgomballenboom, liedjes gezongen door Elly en Rikkert NOS Journaal EO De beuk erinl Ronduit-dis- cussieprogramma over het onderwerp burgelijke on gehoorzaamheid. Presen tatie: Jan van der Bosch Tijdsein, actualiteitenma gazine met een reportage over de onrust in de Sy- risch-orthodoxe gemeen schap in Nederland naar aanleiding van de aan staande uitwijzing van de familie Saker in Enschede. De ongeveer tweehonderd Syrisch-orthodoxen vre zen eenzelfde lot. Verder een gesprek met de West- duitse staatssecretaris van Binnenlandse Zaken over de invloed van 'terroristi sche en communistische organisaties' op de anti- kernenergiebeweging in de Bondsrepubliek en een vooruitblik op het Billy Graham-congres dat za terdag in Amsterdam be gint Ars Musica, muziekpro gramma. Werken van Cou- perin en d'Angelbert uitge voerd door Feike van der Heide, cello; Susannne Gagnon, clavecimbel; Ank Mulder, dwarsfluit (herh.) De joden en onze bescha ving, negendelige Ameri kaanse documentairese rie. Afl.: De kracht van het woord NOS Journaal Nieuws voor doven 18.15 18.20 18.30 18.45 19.00 19.12 19.27 NOS Studio Sport extra. Met wielrennen, rechtstreekse reoprtage van de zevende etappe Cherbourg - St. Hillaire-du-Harcouèt (201 km.) met commentaar van Jean Nelissen, en paarde- sport, samenvatting van de landenwedstrijd op het WK Concours Hippique in Aken met commentaar van Hans Eijsvogel Nieuws voor doven Paspoort voor Turken Sesamstraat Tour de France, samen vatting van de vandaag verreden etappe Journaal VARA De smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: Smurf van winkel Kids, Amerikaanse docu mentaire over de New- yorkse jeugd. Juan Sebas- tian Dominguez trok gedu rende twee jaar met een aantal Newyorkse kinde ren op. Hij volgde hun doen en laten en sprak met hen over atoomoorlogen, sport, sex en Bruce Lee Bejaarden zangconcoure. Registratie van de landelij ke finale van het Bejaarden zangconcours vanuit de VARA-Studio. Presentatie: Hanneke Kappen Kus me, Petruchio, docu mentaire van Christopher Dickson over het New Yorkse Shakespeare Fes tival. Spelers: Meryl Streep, Raul Julia. Regie: Wilford Leach NOS Journaal Studio Sport. Samenvat ting van de vandaag ge- 5 speelde wedstrijden tij dens het WK Basketbal in Spanje Nieuws voor doven EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma- overzicht 17.35 Kinderprogramma's 18.05 Europa Countdown, poppro- gramma met Adam Curry. Vanavond een special rond Whaml 18.45 Weerbericht 18.50 Managing the Landscape, na tuurfilmserie 19.20 World Watch, weerbericht en programma-overzicht 19.30 Europa Report Special 20.00 Beau arts Trio, muziekpro- gra FILMNET 17.00 The Ten Commandments II 18.50 Streets of Fire 20.30 Creature from the Black L*- 21.50 Ordeal by Innocence 23.20-01.00 Persuit of Happiness hael Brandon en Glynis Barber als Dempsey en Makepeace in gelijknamige Engelse serie waarvan vanavond de aflevering deelman" wordt uitgezonden. BRT 1 om 20.20 uur. IT 1 •16.55 Tour de France, recht streekse reportage van de rit Cherbourg - St. Hilaire met commentaar van Mark Van lombeek en Mare Stassijns Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Carolientje en kapitein Snor- rebaard, kinderserie met Paul en An Ricour. Afl.: Het vlie gend tapijt (herh.) De Snorkels, tekenfilmserie. Dubbele afl.: Te paard, te paard; Spook gezocht Tour de France, samenvatten de reportage De kleinste zwerver (The litt lest hobo). Amerikaanse jeugd serie over de belevenissen van een Duitse scheper. Afl.: Vlug ge Freddie Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Presentatie: Etien- ne Cocquyt (herh.) Mededelingen en program- ma-overzicht Journaal Kunst-zaken Dempsey en Makepeace, En gelse politieserie met Glynis Barber, Michael Brandon, Ray Smith e.a. Afl.: Gangsteroorlog Panorama, actualiteitenrubriek Hotel, Amerikaanse tv-serie met James Brolin, Connie Sel- leca, Shari Belafonte e.a. Afl.: Illusies Journaal en Coda: Anadaluza van Granados door Katrien Verbeke (piano) en Mark van Aken (cello) F 1 0-ca.16.55 Tour de France, rechtstreekse reportage van i de zevende etappe Cherbourg - St. Hilaire 0 Mededelingen van de ONEM, vacaturebank 6 Ciné vac an ces, kinderpro gramma met o.a. tekenfilms van "Nils Holgerson' 'Dare, Dare, Motus' en 'De Smurfen' D Regionaal magazine 0 Journaal, met informatie over 1 de Tour de France 0 On s'est trompé d'histoire !d'amour. Franse speelfilm uit 1973 met Coline Serreau, Francis Perrin, Nicole Dubois e.a. Regie: Jean-Louis Bertu- celli. Wanneer Anne en Pierre samen gaan wonen blijkt Anne al snel in verwachting te zijn. (Ze besluiten te trouwen en de wederzijdse familie op te zoe ken 21.40 Les établissements scientifi- ques nationaux, serie weten schappelijke programma's. Afl.: L'lnstitut Royal du patri- moine artistique 22.45 Laatste nieuws TV 5 16.05 Grand echiquier, muzikaal programma van Jacques Chancel met o.a. als gasten de Russische pianist Vladimir Askhenazy en Yves Montand 19.00 Le bruit des mots, tv-film over het isolement van een 25-jari- ge jongeman 20.30 Aujourd'hui la vie, magazine 21.30 TV 5 sport 22.00 Nieuws 22.30-00.00 E Romance de Paris, komedie uit 1941 van Jean MUSIC BOX 17.00 (2The Simon Potter Show, met een overzicht van de LP- en CD-top 20 18.00 (SThe Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 (SThe Amanda Redington Show (herh.) 20.00 [SThe Nino Firetto Show (herh.) 21.00 [SThe Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 (SThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 EJOff the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell (herh. van zaterdag) 00.00 ISThe shadow (herh.) 01.00 (SThe Gaz Top Show, met een nieuwe aflevering van de Gaz Top Running Trivia Quiz 02.00 (SThe Amanda Redington Show 03.00 (SThe Nino Firetto Show 04.00 (SThe Martin Buchanan Show 05.00 (SThe Simon Potter Show 06.00-07.00 (SThe shadow, video- clips gepresenteerd door de Grote Onbekende 2) Ondertiteling via TeleTekst. (S Stereo- of tweetalige uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 ARD Sport extra: WK Con cours Hippique Aken. Finale van de landenteams WWF-Programma Detektivbüro Roth, misdaad serie. Afl.: Wanzenjagd Programma-overzicht (STagesschau Schlag auf Schlag, spelpro- gramma gepresenteerd door Claus Hinrich Casdorff Der 7. Sinn Mensch Meier, amusements programma met o.a. Mercedes Sosa, zangeres en Melanie Holliday, operettezangeres Tagesthemen, aktualiteltenru- Taktiker, Zuchtmeister, Kirr- ner, programma ter gelegen heid van de 80e verjaardag van de oud-politicus Christian Herrendorfer ARD-Sport extra. WK Basket bal: West-Duitsland - China Tagesschau Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.03 Kleine Abenteuer, jeugdserie met Veronique de Massy, Jean-Francois Leblanc, Isabel- le Lebrun e.a. Afl.: Catherine schlagt zurück 15.30 Ferienkalender, tips, amuse ment en spanning. Vandaag o.a. tips voor de verkeersvei ligheid 16.05 Der Stein dea Marco Polo, jeugdserie over een avontuur in Venetië. Met Nicola di Pol, Chiara Doarda, Giuseppe Toni- ni e.a. Afl.: Die Operation 16.30 Ein Fall für TKKG, jeugdserie met Fabian Harloff, Christian Pfaff. Kai Maahs e.a. Afl.: Angst in der 9 A 17.00 Heute 17.15 Tele-llluatrierte. Aktuallteiten, sport en amusement 17.45 Der rosarote Panther, teken filmserie 18.20 Königlich Bayerisches Amte- gericht Tv-serie met Hans Baur, Georg Blëdel, Gustl Bayrhammer e.a. Afl.: Die neue 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Günther Pfitzmann: Lach mal wieder. Programma waarin be kende kunstenaars elkaar weerzien. Met Gisela Schlüter, Edith Hancke, Corinna Genest 20.00 Die groBe Show der Lady Li berty. Een wervelende show rond het 100-jarig bestaan van het Vrijheidsbeeld in New York. Met o.a. Frank Sinatra, Elizabeth Taylor en Tina Tur- 21.00 Wie würden Sie entacheiden? Rechtszaken beoordeeld door burgers. Afl.: De draagmoeder, met Beles Adam, Klaus Mun ster, trude Breitschopf e.a. 21.45 Heute-journal 22.10 Journaliaten fragen - Politiker antworten, discussieprogram ma o.l.v. Reinhard Appel. Gast: CSU-voorzitter Franz Josef Strauss 23.25 Der Schützling, toneelstuk van Epharaim Kishon met Curt Bols, Gustav Knuth, Alice Treff e.a. Regie: Götz Heymann (herh.). Door een aanbeve lingsbrief geschreven door een schrijver krijgt Daniel een baan als irrigatievakman. Zijn enige kennis op het gebied van wa ter heeft hij echter opgedaan in een sodawaterfabriek 00.35 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Industrieroboter. Afl.: 2. In dustrierobots - hoe men ze programmeert 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 El Film am Donnerstag: Fluch dea Blutes (Devil's Doorway), Amerikaanse speelfilm uit 1950 met Robert Taylor, Louis Cal- thern, Paula Raymond e.a. Re gie: Anthony Mann. Na meege vochten te hebben in de bur geroorlog komt de indiaan Lance Poole terug In zijn woonplaats. Daar Is de vijan digheid ten opzichte van hem zo groot dat een bloedbad on vermijdelijk lijkt 21.35 Filmtip 21.45 Ich gsh mit Max, reportage over een schapenhoedster 22.15 Lyrics 23.30 Dichter und Bauerin. Boerin Valja Steiner vertelt de schrij ver Josef Winkler haar Russi sche jeugd 00.15 Laatste nieuws Meryl Streep (op de foto met zanger Sting) is te zien in de Sha kespeare musical „Kiss me, Petruchio". Ned. II om 21.27 uur. BBC 1 John Craven's Newsround, jeugdjournaal mDuncan dares, kinderserie QDGo for it Journaal en weerbericht London plus Top of the pops, popprogram- [LEastendere, tv-serie CDBodymatters, medisch ma gazine. Afl.: Skin talk Les Oustin's Laughter show, amusementsprogramma met Les Dennis en Dustin Gee Journaal Crimewatch UK, programma waarin de kijker te hulp wordt geroepen bij onopgeloste mis daden In sickness and in health, tv- Food, trucks and rock and roll Crimewatch update, de eerste reactie n.a.v. de uitzending van 22.30 uur Weerbericht BBC 2 17.10 WK Concours Hippique vanuit 19.00 Mission impossible, Ameri kaanse tv-serie 19.50 British Open Golf 1985, sa menvatting 20.40 Seven days at Stony Cross 21.10 Timewatch 22.00 The travel show 22.30 Moonlighting, tv-serie met Cy- bill Shepherd, Bruce Willis, Al- lyce Beasley e.a. 23.15 WK Concours Hippique vanuit Aken, samenvatting 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01.15 Open University ITV Nature Trail Under the Same Sky Connections Nieuws About Anglia, regionaal maga- Crossroads Anything goes Give us a clue Minder (herh.) Troubles and Strife TV eye Nieuws The Peterborough Festival of Country Music Wheels Tales of Darkness Pioneers of Faith SKY CHANNEL 17.30 (SThe great video-race, met Ronnie the Runner 18.30 The Tales of Wells Fargo. Afl.: Hank 19.00 E Dennis. Afl.: Tenting Tonight 19.30 Green Acres. Afl.: The Wed ding Deal 20.00 Charlie's Angels. Afl.: One of our Angels is missing 21.00 A Gift to last, dramaserie 21.55 E The Untouchables. Afl.: The Genna Brothers Story 22.50 Championship Wrestling 23.45-00.45 (SThe great video-race (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 15.00 Double Trouble (8) 15.15 Schwarzwaldkliniek 16.00 Ik zag twee beren 16.15 Toppop hitar chief 16.35 Simon en Simon 17.20 Ontdek je plekje NOS 17.30 '/te- Journaal AVRO 17.40 Paspesies NEDERLAND 2 NOS 15.40-17.00 (DTour de France, rechtstreeks verslag van de etappe St. Hilaire - Nantes (204 km.) BRT 1 15.00 Liedjes, dansen, melodieën 15.40 Tour de' France 16.40-17.55 Liedjes, dansen, melodieën (verv.) 15.40-16.55 Tour de France MUSIC BOX 07.00 ^Muziekprogramma's. Gaz (07.00), Amanda (08.00), Nino (09.00), Martin (10.00), Simon (11.00) en The Shadow (12.00). 13.00 (SHerh. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Mensch Meier (herh.) 11.55 Die groBe Show der Lady Liberty 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau und Tagesthemen 13.15 Nieuws vanuit het Europees Parlement 14.30 ISTeletekst 14.50 Shackleton, tv-film 15.50 Tagesschau 16.00 Lucie und die Wunder, speelfilm 17.15 Drei himmlische buchstaben, reportage DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.40 Pro gramma-overzicht 14.45 Heute 14.50 E Teufelskerie, speelfilm 16.15 Ferienkalender 16.30 Frei- zeit... und was man daraus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllu- strierte 17.45 ISDas Traumschiff BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30- 11.50 Play school 14.00 Nieuwsover zicht voor doven 14.30-14.50 Hokey Cokey 16.40 Home on sunday 17.12 Regionaal nieuws 17.15 Morph SKY CHANNEL 08.45 SSky Trax. Herhalingen 14.15 Skyways 15.05 A country practice 16.00 (SThe Pat Sharp Show 16.45 (SHere comes the weekend ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 11.30 Cartoon Time 11.35 The Poseidon files 12.30 About Bri tain 13.00 Teetime and Claudia 13.10 Rainbow 13.30 Jobwatch 14.00. Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 Friday Film Matinee: Brenda Starr 16.00 Take the high road 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.05 KRO: Pierement. 18.30 Da Capo. 19.02 KRO's country time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.00 NOS: Nieuws en mededelingen. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 EO: Stof tot nadenken. 01.02 Country uur. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 03.02 Zingen in de nacht. 04.02 Muziek motief. 05.02 Ontbijt met spek. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat's soul- en Disco Show. 21.02 De CD en L.P. Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 21.30 Met pierre op locatie. 23.02 Muziek van nu. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 KRO: Marktberichten. 18.15 Scheepspraat. 18.30 Lezen voor de lol. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Cursus klussen Les 3. 21.00 Ni Hao, Chinese taal en cultuur. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30-18.20 Middag magazine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met 'om 17.30 Verzoekplatenprogramma, 18.00 Ga jij de klas maar in over on derwijs, 19.00 Kunstuur en 20.00-23.00 Live muziek vanuit een Leidse Loka- tie. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT big band. 18.55 Belaardmuziek. 19.00 Nieuws. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Cocktail, rustige muziek. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 11 juli-concert vanuit Knokke. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee. 19.10 Funky town. 20.00 Vlaams artiestengala. 2330-0230 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 1930 Dossier: Piet de Moor en Paul Depondt praten met Karei van Isacker. 19.45 Jazz criss-cross. 2030 Let us know the names. Symfo nieorkest van de Ierse radio m.m.v. Streten Krstic, viool (Joegoslavië), dirigent: Geor ges Elie Octors (België). 22.10 Kamermuziek. 1. veertien varia ties op een eigen thema, Lud- wig van Beethoven. 23.00-2345 Nieuwe muziek. MORGEN 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk vandaag. 14.05 NOS: Radio Tour de France. 17.08 VARA: De Rode Draad. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 08.50 Frans Broekhoff. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 11.50 Frans Broekhoff. 1233 De 100 minuten van Aad van den Heuvel. 14.03 In de leunstoel. 15.03 In de kinderschoenen. 1530 TROS: Café de praatstoel. 1633 Nederlandse artiestenparade. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.02 VOO: Ook goelemorgen. - 09.02 Goud van oud. 11.02 Erik de Zwart. 13.02 Rinkeldekinkel. 15.02 De Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: Paul Sacher - 80 jaar. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 1430 EO: Orgelbespeling. 1430 Klein bestek. 1530 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. 17.15 Vokaal. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Anansi. 10.00 AVRO: AVRO's vijfluik. 11.45 Onder Anderen. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 1330 De berg heeft een muis ge baard. 1430 En toen of de andere wereld. 15.00 Minjon. 1630 Telepoons. 1630 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 0730 Actualiteiten magazine. 1630 Middagmagazine. BRT 1 0531 Met 1 wakker. 0830 Uit de band. 1130 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1333 Radio Tour. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Zomerhappenlng. 09.00 Stripkaffee. 1033 Platenpoets. 1135 Mediatips. 1230 Regioprogramma. 13.10 Ha die Micha. 14.00 De Stemming. 1630 Abraham al gezien? 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 0830 Ochtendconcert. 09.15 Vlaamse muziek. 10.00 Magazine. 1130 Liedrecital Zeger Vanderstee- ne, tenor, Levente Kende, pla- 1238 Tafelmuziek met het Collegium Instrumentale Brugense. 13.10 Actueel. 1330 Kompakt klassiek. 1530 Jonker Lichthart, Jef van Hoof. Tragl-komedie In twee tafere len. 16.15 Eigen muziek.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15