fijftien uur alternatieve Olympische Spelen J.DIO/TELEVISIE Controversiëel rapport over toekomst van BBC sjpODWILL GAMES: "ÉVeRSUM Het 2J.jVoetbal en Wimble- DEtiebben we net achter 2jfug en de Tour de i i^ce is intussen op toe- DEiHet lijkt dat we zo 1piveer genoeg sport op cherm hebben gehad. Jq| Veronica niet. Ver- wad over drie weken JJÏeert deze omroep (0^n uur zendtijd aan aa/por Ted Turner geor- '!:feerde 'Goodwill Ga- ia/ Afgelopen zaterdag Jjji deze omroep er QeidóaOounarit WOENSDAG 9 JULI 1986PAGINA9 "tCAVAN ARNHEM iR 'HIER EN NU' fERSUM Met ingang van 1 Itus 1986 keert Marga van (em terug naar de NCRV-ra- 20Ïtualiteitenrubriek 'Hier en Zij zal op free-laneebasis enke llen per week de bureauredac- i de presentatie van deze ru- >7, j verzorgen. Marga van Arn- II (begon in 1972 bij de NCRV als TSitatrice van het toenmalige "^programma 'Radio Actief', la- lltifvolgd door 'Taxfree'. Eind ja- 3Afcventig begon ze mee te wer- in. lan de sportuitzendingen van ^MCRV-radio en van 'Studio '9 Twee jaar geleden verliet ze «t^mroep en maakte ze de over- i (ftaar de AVRO, waarvan ze nu Phprugkeert. (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN - De regeringscommissie Pea cock, geleid door professor Alan Peacock (64), heeft een rapport van 200 pagina's ge publiceerd over de toekomst van de BBC. Deze omroep is een jaar lang doorgelicht in opdracht van premier Thatcher, die de fi nanciële problemen van de BBC beu is en vindt dat er reclame moet komen in prak tisch alle tv- en radioprogramma's. In haar rapport doet de commissie Peacock, die het niet met Thatcher eens is, enkele controversiële suggesties op lange termijn, o m. wat betreft een systeem van betaal- en/of abonneetelevisie. Het rapport voor spelt dat de Britse kijkers na verloop van tijd geen omroepbijdrage meer zullen hoe ven te betalen en dat zij enkel betalen voor wat zij wensen te zien. Volgens Peacock en zijn medewerkers zal voor het einde van deze eeuw op omroepgebied nog veel ver anderen. De commissie Peacock conclu deerde uit de beschikbare gegevens, dat re clame op de BBC geen goede oplossing zou zijn voor deze omroep, die in het buiten land nog geregeld voor een regeringsdienst wordt genomen; In werkelijkheid is de BBC bij koninklijk handvest volledig onaf hankelijk en werkt hij met een eigen sta tuut. Alleen wat de financiering betreft hangt de omroep af van de regering die aan het bewind is. Zij bepaalt de omvang van de jaarlijkse bijdrage. De Britten betalen zelf 54 pond per jaar. Maar omdat televisie maken zo'n verschrikkelijk dure bezigheid is, zit de BBC tegenwoordig vrij gemakke lijk in zware financiële problemen. Wil deze omroep zijn faam hoog houden, dan mag hij geen armlastige onderneming wor den. Volgens de BBC-bonzen is de huidige omroepbijdrage van de Britten veel te ge ring. Maar premier Thatcher houdt met knorrige vasthoudenheid vol, dat zij haar kiezers niet nog meer geld afhandig wil maken voor een omroep waarin volgens haar overwegend extreem-linkse militan ten aan de touwtjes trekken. De regerende partij vindt trouwens altijd dat in de BBC niets dan tegenstanders van haar zitten. De commissie Peacock stelt verder tien Pond voor elke autoradio „voor. De commissie ad viseert bovendien Radio 1 en Radio 2, twee populaire BBC-stations, gewoon te privati seren. Hun nieuwe eigenaars zouden dan maar moeten zien dat zij rondkomen met de opbrengst van reclame. Uitvaartdienst Alje Klamer op NCRV-radio HILVERSUM NCRV-radio besteedt in een speciale uit zending aandacht aan de uitvaartdienst van ds. Alje Klamer, die zaterdag j.l. ge houden is. Deze uit zending is vanavond van 21.30 tot 22.30 uur via Radio 1 en Radio 2. Het pro gramma „Zomera- vondmuziek", dat ge programmeerd stond tussen 20.30 en 22.30 uur, zal hierdoor een uur korter worden. tenement vindt plaats in #rtpu en bestaat in totaal uit p^rsehillende takken van Pol Topsport, want er zullen 21-lskou zo'n vijftig Olympi- 1 ^kampioenen aan de start hijnen. _Je Jong, de eindredacteur /eronica Sport, is razend """Tusiast over de 'Goodwill njfs'. die hij euforisch 'de natieve Olympische Spe- loemt. 'In 1980 werden de eriïi in Moskou door de VS in kot, waarna de Russen in ^/weigerden naar Los An- te komen. Sinds 1980 lln de topsporters uit de Pr grootmachten niet meer mebver elkaar gestaan. Tij- '"de 'Goodwill Games' ge- ire dat wèl. Ik ben er echt e1vertuigd dat er heel wat 'H®ds zullen sneuvelen'. '£<tull thinking? Aan de verschijnen namen als Lewis. Edwin Moses, Wil- T")nks, Zola Budd, Sebasti- I >e en Jarmila Kratochvi- 1 Namen die al voor heel wat hoogtepunten gezorgd hebben. Een willekeurige greep uit de sporten die op het programma staan: basketball, boksen, waterpolo, volleybal, worstelen, roeien, judo, gym nastiek, atletiek, zeilen, sifr- fen, schoonspringen, moderne vijfkamp, tennis en kunstrij den. Met vijftien uur zendtijd en 22 sporten zal het duidelijk zijn, dat Veronica geen com plete live-verslagen zal geven, maar voornamelijk hoogtepun ten. Hoogtepunten Die hoogtepunten krijgen ze overigens niet zomaar, daar moeten ze wèl wat voor doen! Bob de Jong: 'We kopen de beelden van Cable News Net work (CNN), de TV-maat- schappij van Ted Turner.We hebben hier in Hilversum op het dak een schotel staan en kunnen 24 uur per dag naar CNN kijken. We hebben het contract met CNN dat we de beelden mogen overnemen, maar... we mogen de beelden die we hier in Hilversum ont vangen niet uitzenden'. Dat is geen restrictie van CNN, maar heeft alles te ma ken met het monopolie van de PTT, de NOS en de EBU (Eu ropean Broadcasting Union). De Jong: 'Volgens de wet mo gen we alleen maar live-tv- -beelden vanuit het buitenland doorgeven, wanneer we ge bruik maken van PTT-lijnen. Zouden we de CNN-signalen direkt uitzenden, dan gaat dat buiten de PTT om en zijn we plotseling weer piraten'. Aangezien de EBU (de over koepelende organisatie van 32 Europese landen die met el- Er zullen in Moskou records gebroken worden. kaar nieuwsberichten en eve nementen uitwisselen) er van heeft afgezien om de beelden van de Goodwill Games' on der haar leden te verspreiden, stond Veronica met de rug te gen de muur. Bob de Jong: 'We konden öf zelf een direkte lijn met Moskou vragen, of de videorecorder buiten Neder land op scherp stellen. Wan neer we het eerste zouden doen, zouden we zo'n driehon derd uur een direkte lijnver binding met Moskou tot stand moeten brengen. Dat zou het faillissement van de omroep betekenen, want één uur kost zo'n 50.000 gulden'. Naast een eigen ploeg in Rus land, zit er nu dus een Veroni- ca-ploeg in de CNN-studio's in Atlanta video-beelden (die óók in Hilversum direkt ontvan gen worden) op te nemen. Een koerier vliegt constant heen en weer om de banden zo snel mogelijk in Hilversum te krij gen. Toch gaat deze werkwijze niet ten koste van de kwaliteit van het programma. De Jong: 'Wanneer je bij voorbeeld een sportactiviteit een kwartier lang live uitzendt, dan is daar altijd een grote groep kijkers in geïnteresseerd, omdat het spanningseffect duidelijk aan wezig is. Zend je dezelfde pres tatie achteraf uit, dan moet je volstaan met een korte samen vatting van maximaal een mi nuut of zeven. Alleen dan blij ven de kijkers geboeid kijken. En wie wel eens naar ons re guliere programma kijkt op de zaterdagmiddag, weet dat we onze verslagen altijd zo kort ên krachtig mogelijk houden. Verder verschillen onze sport uitzendingen met die van de andere omroepen door een sterker accent op de huma- n-interest-aspekten, zonder daarbij de prestatie naar het tweede plan te schuiven. De verslaggeving van de 'Good will Games' zal niet anders zijn'. Nederlanders Er zijn echter maar weinig Ne derlandse sporters die naar Moskou afreizen. Alleen onze nationale waterpoloploeg en de surfers Marcel Reintsema. en Hans van Stekelenborg ne-' men deel. De Jong: 'Een beetje teleurstellend, want er waren meerdere individuele sporters en ploegen uitgenodigd. Door een aantal misverstanden en een falende communicatie tus sen de Russisch-Amerikaanse organisatie en de Nederlandse Sport Federatie is de totale omvang en importantie van de 'Goodwill Games' niet bij de verantwoordelijke mensen doorgedrongen. Jammer, want ik weet verschillende sporters en ploegen die graag gekomen waren, maar bij voorbeeld van hun bond geen toestemming kregen. De nationale wieler ploeg wilde ook, maar zij kon den de financiën niet opbren gen. We hebben nog onder zocht of we hen als omroep konden sponsoren, maar dan zouden we de omroepwet met voeten treden, dus daar heb ben we van af gezien'. EDWIN BAKKER NEDERLAND 1 VARA 15.45 Letty (slot), zesdelige En gelse jeugdserie. Samen met de illegale immigran ten uit Pakistan wordt Let ty gevangen gehouden 16.10 Webster, Amerikaanse co medyserie. Afl.: Als de mu ziek zachtjes inzet. Web ster schrijft de beroemde zangeres Diahann Carol een briefje met het verzoek of ze het schoolfeest op wil komen luisteren 16.35 (HOnze levende planeet (The living planet), Engelse documentaireserie van David Atten borough over het ontstaan van het leven op aarde. Afl. 6: Blakeren de woestijnen NOS 17.30 'A6- Jour naai VARA 17.40 Da's lachen...., tekenfilms 18.10 Zomerpop, oude en nieu we clips en opnamen uit 'Clipparade' en 'Je Ziet Maar' 18.55 Gil Julie, tekenfilmserie. Afl. Gil speelt voor dieren arts 19.00 De smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: De verlaten stad van Yore 19.24 Vijf tegen vijf, spelpro- gramma gepresenteerd door Willem Ruis NOS 20.00 Journaal SOCUTERA 20.28 Hoensbroek, programma van het Centrum Beroeps opleidingen in Hoensbroek VARA 20.35 De Konsumentenbus. Frits Bom bezoekt vakan tiegangers in Spanje en lost ter plaatse diverse problemen op. Met o.a. de Consumenten-tenten-op- zet-wedstrijd 21.20 Man over de vloer, Engel se comedyserie met o.a. Richard O'Sullivan, Yootha Joyce en Brian Murphy. Afl.: Hoe vertel ik het mijn moeder. De intocht van Robin wordt op de voet ge volgd door een bezoek van Chrissy's moeder (herh.) 21.45 Achter het nieuws, actua liteitenmagazine met aan dacht voor de kabinetsfor matie. Verder een reporta ge over de deportatie van de Navajo-Indianen. Zij worden door de Ameri kaanse regering gedwon gen hun laatste woon- en verblijfplaats Big Mountain te verlaten omdat daar ko len en uranium in de grond zitten. De Indianen vrezen voor hun voortbestaan. Tenslotte een reportage over hoever we zijn met het openen van grenzen in de EEG. Daaruit blijkt welke papierwinkel noodzakelijk is voor het uitvoeren van een bos bloemen 22.10 Het leven van Verdi (2), negendelige Italiaanse tv- serie van Renato Castella- ni over het leven van de componist Giuseppe Ver di. Met o.a. Ronald Pickup, Stefano Coratti en Daria Nicolodi. Giuseppe is bij de familie Barezzi gaan wonen. Hij wijdt zich nu he lemaal aan de muziek en studeert van vroeg tot laat NOS 23.05 Journaal 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 15.40 (ïlStudio Sport extra. Met wielrennen, rechtstreeks verslag van de zesde etap pe in de Tour de France (Villers - Cherbourg, 200 km.) en paardesport, sa menvatting van het WK Concours Hippique in Aken 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 Tour de France, samen vatting van de vandaag verreden etappe 19.00 Journaal 19.12 Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine met als onderwerpen: 1. Een follow-up van het christelij ke en openbaar onderwijs. 2. Wardenier. 3. Coevor- den in Vancouver 20.05 Hendrik VI, driedelig ko ningsdrama van William Shakespeare onder regie van Jane Howell. Met o.a. Peter Benson, Julia For- ster, Bernard Hill en Brian Protheroe 22.30 Journaal 22.45 Hendrik VI (slot), vervolg van dir koningsdrama 00.00 Nieuws voor doven en slechthorenden 00.05-00.25 Studio Sport extra. Samenvatting van de van daag gespeelde wedstrij den in de WK Basketbal in Spanje EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma overzicht 17.35 Kinderprogramma's 18.05 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Spectrum 19.20 World Watch en weerbericht 19.30 Hands, documentaireserie. Afl.: Wool spinning 19.55 Ballet: Salome 21.10 Sports Report 22.40 World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 The Ten Commandments I 18.50 Shaft 20.30 Don't go near the Park 22.00 Cliffhangers (herh.) 22.50 Ninja III, The Domination 00.20-01.45 Hollywood Classic: Hands across the Table (16.55 Tour de France, recht- istreekse reportage van de rit 'Villers-sur-Mer - Cherbourg met commentaar van Mark Vanlombeek en Marc Stassijns Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kinderserie (herh.) E Keromar, dertiendelige Vlaamse jeugdserie met Mike Verdrengh, Senne Rouffaer, Jan Pauwels e.a. Afl. 9: De bloem van Tupistan. De ver bannen Toela vindt Goerki, Timbal en Rinda terug in Loks- bergen (herh.) Stop, verkeerstips voor de "3 jeugd rjj Tour de France, samenvatten- 3 de reportage W Dromen (Dreams. 6). dertien- delige Amerikaanse serie over een groepje jongeren dat een eigen rockband wil oprichten. Met J. Stamos. Carin Devore. A. Macklin e.a. Onze merkwaardige wereld 2 (Phenomenal world). Amerl- 2 kaanse documentaireserie. W Afl.: Een ondergrondse zee I Mededelingen en program- 'i ma-overzicht w Journaal Bill Cosby Show, Amerikaanse comedyserie met Bill Cosby, 'Phylicia Ayers-Allen, Lisa Bo- net e.a. AflDe nieuwe auto Kijk uit, verkeerstips Doelwitten (Targets), Ameri- I kaanse speelfilm uit 1968 van Peter Bogdanovich. Met Boris Karloff, Tim O'Kelly, James Brown e.a. Griezelfilmacteur Byron Orlok wil de filmwereld vaarwel zeggen. Tijdens een Idrive-in vertoning van een van zijn films wordt hij geconfron teerd met een sluipmoorde naar die het publiek tot doelwit Gerard Walschap, programma van Jef Rademakers naar aan leiding van de 88e verjaardag van deze schrijver (vandaag). JHij spreekt over geloof, ge loofsafval, sexualiteit en femi- nlsme. M.m.v. Hugo Claus, Ju- ionj, lien Weverbergh en Walter van herden Broeck w Nationale loterij en paarde- koereen k Journaal en Coda: 'Moeder' uan Mortiniic MiihnK i Martinus Nijhoff ee£F 1 Boris Karloff speelt de hoofdrol in de film 'Targets' op BRT 1 om 20.40 uur. de zesde etappe Villers-sur- Mer - Cherbourg 18.00 Mededelingen van de ONEM, vacaturebank 18.15 Cinè vacances, kinderpro gramma met tekenfilms van 'Contes et légendes'. 'Dare, Dare, Motus', 'De smurfen' en 'Bod et Bolek' 19.00 Regionaal magazine 19.30 Journaal 20.10 Contacts, verkeersinformatie 20.15 Tour de France (slot), tweede lige Frans-Belgische documen taire van Philippe Monnier en Bernard Lascazes over de ge schiedenis van de Tour de France van 1903 tot 1985. Vanavond aandacht voor de periode vanaf begin jaren vijf tig tot 1985 21.05 Rox Box. Popprogramma in samenwerking met Music Box gepresenteerd door Ray Cokes 22.05 Laatste nieuws 22.30 Le coeur et l'esprit, program ma van de katholieke omroep TV 5 16.45 25 fois de la Suisse 17.50 La dame de Givisez 19.00 5 ene déja, amusementspro gramma 19.45 25 fois de la Suisse 20.50 Le livre marginal, cultureel magazine 22.00-22.30 Nieuwe MUSIC BOX 17.00 EThe Simon Potter Show, met een overzicht van de En gelse hitparade 18.00 SThe Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 EThe Amanda Redington Show (herh.) 20.00 EThe Nino Firetto Show (herh.) 21.00 (SThe Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 EThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 ERox Box, tweetalig muziek programma in samenwerking met de RTBF. Presentatie: Ray Cokes 00.00 SThe Shadow (herh.) 01.00 (SThe Gaz Top Show 02.00 EThe Amanda Redington Show 03.00 SThe Nino Firetto Show 04.00 SThe Martin Buchanan Show 05.00 SThe Simon Potter Show 06.00-07.00 SThe Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende DUITSLAND 1 15.50 Tageesschau 16.00 Erst etirbt das Wasser..., re portage over Greenpeace en haar strijd tegen de vervuiling van de Rijn 16.45 Denkste?!: lm Kopf brennt noch Licht, tv-spel rond de vraag waar dromen vandaan komen. Wat gebeurt er in ons hoofd als we slapen? 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.14 Amandas stilles Haus..., tv-se- rie. Afl.: Nur Zack liebt's Poly nesisch 18.40 Abenteuer Tierwelt im Reich der Mitte. Afl.: Die Kraniche der Mandschurei 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart), Amerikaanse misdaad serie. Afl.: Jagd in Ketten. Tij dens een zeiltochtje worden de Harts geconfronteerd met bommeldingen 19.57 Programma overzicht 20.00 STagesschau 20.15 Laufen, leiden, langer leben (2), tv-spel met als onderwerp de fitness-rage. Met Gerhart Lippert, Claudia Wedekind, Stefan Schneider e.a. 21.40 Brennpunkt, actualiteitenru- 22.30 Tagesthemen 23.00 EGraig Ruseell in concert, programma van de Canadese komiek en stemmen-imitator Graig Russell uit 1979 (herh.) 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.30 Ferienkalender, tips, amuse ment en spanning. Vandaag Origami, Stuntmannen en wed strijden in de studio 16.05 Mickys Trickparade. Pret voor pretvogels met buikspreker Fred Roby 16.30 Wayne und Shuster-Show, tv- serie met Johnny Wayne, Frank Shuster e.a. Afl.: Dr. Je- kyll und Mrs. Hyde (2) 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actualiteiten, spört en amusement 17.45 H Western von gestern: Jagd auf Apachen-Jack, western met Robert Barat, Paul Hurst, Quinn Williams e.a. Een sherrif maakt met een handlanger in de wildernis jacht op de be ruchte indiaan Apachen-Jack. Spoedig zitten ze zonder wa ter. Bij een waterplaats doen ze een macabere ontdekking. Aansl.: Heute-Schlagzeilen en Mittwochslotto 18.55 Lotto am Mittwoch 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Direkt, actueel jongerenpro gramma 20.15 ZDF-Magazin, actualiteitenru briek 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty). Amerikaanse tv-serle met John Forsythe, Linda Evans, Joan Collins e.a. Afl.: Koninklijke bruiloft 21.45 Heute-Joumal, actualiteitenru briek 22.10 Die Sporl-Reportage. Met aandacht voor de WK Con cours Hippique in Aken en de WK Basketbal in Madrid (W. Duitsland - Italië) 22.55 Sommerfestival im ZDF: Dach überm Kopf, Oostduitse speel film uit 1980 van Ulrich Thein. Met Renate Geissler, Dieter Frank, Udo Schenk e.a. Een vrouw van midden dertig heeft plotseling de behoefte haar ei gen leven te gaan leiden 00.40 Heute DUITSLAND 3 i Schooltelevisie i Industrieroboter. Afl.: 1. In dustrierobots - hoe men ze de- finieërt i Sesamstraat i Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport i Tagesschau i Mittwocha in..., informatie en amusement I Eff-eff, vrije tijd en fitness I Berlin Chammisoplstz, Duitse speelfilm uit 1980 met Hans Zischler en Sabine Bach. Berlin Chammisoplatz is een woon wijk die gerenoveerd moet worden. Daar ontmoet de stu dente Anna de architect Martin i Laatste nieuwe dl Ondertiteling via TeleTekst. O Stereo- of tweetalige uitzen ding. D Zwart/wit-ultzendlng. ■DZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. BS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. BS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-ultzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 Dogtian and the three muake- So you want to be top, kinder programma John Craven's newtround, jeugdjournaal Heidi, kinderserie The Flinstones, tekenfilmserie Journaal en weerbericht London Plus, actualiteiten Wogen, amusementsprogram ma met Terry Wogan Lame ducks, comedyserie met o.a. John Duttine Dallas, Amerikaanse tv-serie met Larry Hagman, Linda Gray, Barbara Bel Geddes e.a. Journaal, regionaal nieuwe en weerbericht The Africans (7), documentai- Eureka stockade Weerbericht BBC 2 17.10 Cricket en WK Springcon cours Aken 20.30 Industrial designers 21.00 Sweat of the sun, tears of the 22.00 M.A.S.H., Amerikaanse come dyserie 22.25 Screenftlay: All together now, toneelstuk 23.20 Sing country 23.45 Newenlght, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35 Cricket, samenvatting 01.10 Open University ITV 17.20 Do It 17.45 Razzmatazz 18.15 Connections 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19.35 Crossroads 20.00 Where there's life... 20.30 Coronation Street 21.00 The Benny Hill Show 22.00 The return of Sherlock Hol mee, tv-serie. Afl.: The empty house 23.00 Nieuws 23.30 Crime Inc. (herh.) 00.30 The Stones in the Park 01.30 Shalom Chaverim SKY CHANNEL 17.30 EJump, met Tony Blackburn 18.30 The Tales of Wells Fargo. Afl.: The Inscrutible Man. Hardie helpt een collega een handje in de strijd tegen de familie van een bandiet 19.00 D Dennis. Afl.: The New Neighbours. Dennis doet alles om te voorkomen dat mister Wilson gaat verhuizen 19.30 Green Acres. Afl.: Star Wit ness 20.00 The Greatest American Hero. Afl.: Vanity, says the Preacher. Bill wordt uitgeroepen tot man van het jaar door Zuidameri- kaanse dorpelingen 20.55 D Tomorrow we live, Engelse speelfilm uit 1942 van George King. Met o.a. John Clements en Godfrey Tearle 22.20 International Motor Sports 1986 23.25 Roving Report, actualiteitenru briek 23.55-00.55 Jump (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 16.30 Wild America 16.55 Recht door zee 17.05 Andere is ook gewoon NOS 17.30 '/te-Journaal EO 17.40 Onder zeil 18.00 Pablo NEDERLAND 2 NOS 15.40-18.15 Studio Sport extra. Met wielrennen, rechtstreeks verslag van de 7e etappe, en paardesport. samenvatting WK Concours Hippique BRT 1 15.40-16.55 Tour de France RTBF 1 15.40-16.55 Tour de France MUSIC BOX 07.00 [^Muziekprogramma's. Gaz (07.00), Amanda (herh.) (08.00), Nino (09.00), Martin (10.00), Slmon (11.00) en 'The Shadow' (12.00). 13.00 EHerh. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Laufen, leiden, langer leben (2) 11.50 Umschau 12.10 ZDF Mag- zfn 12.55 Persoverzicht 13.00 Tages schau 13.15 Teletekst 13.30 Die Abenteuer von Tom Sawyer und Huckleberry Finn, jeugdserie 14.00- 18.45 ARD Sport extra DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 14.55 Pro gramma-overzicht 15.00 Heute 15.03 Kleine Abenteuer 15.30 Fe rienkalender 16.05 Der Stein des Marco Polo 16.30 Ein Fall fiir TKKG 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte BBC 1 07.50-10.20 Breakfast time 11.30 Pley School 11.50-12.15 Gharbar 13.35 See hearl 14.00 Nieuwsover zicht voor doven 14.30 Little misses and the mister men 14.45 WK Springconcours Aken 17.12 Regio naal nieuws SKY CHANNEL 08.45 ESky Trax. Herhalingen 14.15 Skyways 15.05 A country practice 16.00 SThe Pat Sharp Show 16.45 SJensen'a dimensions ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 11.30 Cartoon Time 11.35 Glenroe 12.00 Once Upon a Time... man 12.30 About Britain 13.00 Tales from Fat Tulip's Garden 13.10 Pudd le Lane 13.30 The Sullivans 14.00 Nieuwe 14.20 Regionaal nieuwe 14.30 Hotel 15.30 Something to trea sure 16.00 Take the high road 16.25 Regionaal nieuws 17.00 Tales from Fat Tulip's Garden RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.08 EO: Tijdsein. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 NOS Podium van de Neder landse lichte muziek. 20.30 NCRV: Zomeravondmuziek. 22.30 NOS: Akkoord. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Late date. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 08.07 Non-stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: Hier en Nu. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: The John Peel Show. 20.02 Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 AVRO: Het betere werk. 19.00 Compact Concert. 20.00 Nieuws. 20.02 Kasteelconcert. 21.40 Liederen van Bernstein. 22.00 De mooiste kleren van de kei zer. 23.00 Zeg, luister 's. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 TROS: Tempo Doeloe extra. 18.30 Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 21.00 NOS: NOS-Cultuur. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Actualiteiten en 19.00-20.00 Geestelijk BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band en zang door Lily Castel. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Cocktail, rustige muziek. 20.03 In de club. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee. 22.05 Radio Tropical. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Een halfuurtje Salonmuziek: Senza Licenza Quantunque. 19.00 Symposium. 19.45 Home-made: Herberigs (6). 20.30-23.45 Musica Antiqua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 08.30 Financancieel nieuws. 08.35 Sport. 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 De burgemeester is jarig. 13.08 AVRO's Radiojournaal. 14.05 NOS: Radio Tour de France. 17.06 KRO: Echo-magazine. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag...donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Plein Publiek. 10.03 Denk je nog aan die tijd? 10.30 Kletsmajoor. 10.40 Het blijft Hollands. 11.30 De groeten thuis. 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en Nu. 13.20 Het beste uit globaal. 16.03 Studio 55. 17.03 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow 09.03 De Hugo van Gelderen Show. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Polderpopparade. 15.03 De Nationale Hitparade. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland Klas siek. 14.00 EO: Metronomium. 16.00 VPRO: Het Portret. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leergeld. 10.00 KRO: M/V Special. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 Vijftig plus. 12.00 Nieuws. 12.05 Sporen in het achterland. 12.30 De Derde wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Kruispunt. 13.30 Boekenwijsheid. 13.43 Thuis en in de synagoge. 14.00 Zin in muziek educatief. 15.00 Glas in lood. 16.00 NOS: Zo kan het ook. 16.30 Een leven lang. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30-08.30 Actualr- teitenmagazine. 16.30-18.20 Middag magazine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 11.00-12.00 Programma voor Ou deren en 17.00-17.30 Mini Magazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Radio tour de France. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muziekboetiek. 10.03 Parkeerschijf, bont magazine. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.00 Nieuws. 13.10 De middagpost. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. 17.05 Radio twee. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtenconcert. 10.00 De vroege berg in de laatroma- tiek. 10.30 Kamermuziek. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Voor houtblazers, met het Rei- chakwintet. 14.00 de symfonische Faust, met het Concertgebouworkest Amster- 15.40 Schotse luitmuziek met Jacob Lindberg. 16.30 A different kind of blues.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9