>e mooiste dag van Johan van der Velde f »st I Die jongens van Zimbabwe stonden echt te zweten" OKT CetdócSomcmt Lammertink maakt montere indruk IK HAD ER VOOR GEBEDEN' TOUR DE FRANCE Op de losse tour OVETT WINT OP MIJL Pech voor cricketers WOENSDAG 9 JULI 1986 PAGINA 7 p en Johan van der Velde rijdt in het geel. VILLERS-SUR-MER De verwondingen van Jos Lam mertink vallen zo mee, dat hij waarschijnlijk morgen of vrij dag met een ambulancewagen van de ANWB naar huis mag. In het ziekenhuis van Rouen werd vastgesteld dat de Ne derlandse kampioen bij een val aan het eind van de vierde etappe van de Ronde van Frankrijk geen schedelbasis- fractuur heeft opgelopen. Wel een zware hersenschudding en een barst in zijn schedel. Bo vendien moesten verschillende wonden aan hoofd gehecht worden. Lammertink deed in de nacht van maandag op dinsdag geen oog dicht, maar maakte giste renmorgen op Peter Post al weer een montere indruk. „Jos zat te ontbijten", vertelde de gerustgestelde ploegleider. „Het ging al weer een stuk be ter. Het was gelukkig allemaal niet zo ernstig als het zich eerst liet aanzien". Lammertinks hoofd werd zwaar gehavend. Door de zwellingen zat een oog dicht en kon nog geen exacte diag- rupt einde van ziin eerste Ron de van Frankrijk. Hij was al zes jaar beroepsrenner eer hij aan zijn debuut toekwam. Met de nationale kampioenstrui om de schouders was hij in grote vorm veelbelovend in de weer. Het noodlot trof de veel door ziekte geplaagde Twent opnieuw. De val van Lammertink en die van verschillende anderen had tot gevolg dat een aantal renners voor de vijfde etappe de valhelm opzette. Niet de ploeggenoten van Jos Lam mertink. Post: „Renners zijn hard. Ze staan niet lang stil bij een ongeluk. Bewust niet. An ders kunnen ze hun beroep niet meer uitoefenen. Ze zijn net als Formule I-coureurs. Die geven ook g^s. Als renners gaan zitten huilen, kun je hen net zo goed naar huis sturen". JVLERS SUR MER feter Post heeft lang ge- ^jtrzeld of hij voor Johan Jjin der Velde een plaats n zijn Tour-ploeg zou in- 2jimen. De Amstelvener ml zich nu wel gelukkig rlrijzen dat hij het toch orMaan heeft. Wat voor ederland een kleine iupur leek te gaan wor- <gn, is op slag veranderd, t an de Normandische ^Ust pakte Van der Velde d e ritzege en de gele trui. een vlucht van meer 'stan honderd kilometer ib^et de Fransman Joel felier werd Van der Vel- de dertiende landge- eW die deze eer te beurt kit. ri ■*)e mooiste dag in mijn le- glunderde de Brabander -|t> hij voegde er aan toe: „Ik leb er gisteravond ook voor ïbeden". Daarna was hij »an slapen. Een rustige acht doorgemaakt, ondanks Fiè emoties rond htt ongeluk bt zijn ploegmakker Jos 'afammertink overkomen was. I i) één klap heeft Johan van b$r Velde de Tour in ons land st» de belangstelling omhoog u fcstuwd. Dat is altijd het ver- ztssende in de sport. Dag na n kg kwamen onze landgeno- in net iets te kort. Amerika an, Fransen en een Belg 'gjonden in de schijnwerpers totdat Van der Velde zich op maakte voor de zoveelste stunt in zijn 9-iarige loopbaan als professional. Hij is altijd een zondagskind geweest in het peloton, maar eentje met gebruiksaanwij zing. Op zijn beste dagen kon hij vlammen tegen de wereld top, dan weer fietste hij luste loos in de rondte. Tussendoor smakte de grillige vedette meer dan eens tegen de grond, soms zwiepte nij zelfs over de rand van de weg in een ravijn, zoals op 20 juli 1983 in de afdaling van Made leine, waarbij hij zijn pols en zijn sleutelbeen brak. Meer dan vijf maanden later werd de laatste ijzeren pin uit de aan elkaar gezette gewrichten gehaald en Van der Velde kon zijn loopbaan vervolgen. Opvolger In 1980 leek Van der Velde de opvolger van Joop Zoete melk in de Tour te gaan wor den. Hij had Zoetemeld in de Alpen op superieure wijze over de toppen geloodst en gold toen als de nieuwe klim mer voor de komende jaren. Een maand eerder had hij als eerste Nederlander de Daup- hiné gewonnen, een presti gieuze etappewedstrijd in de Chartreuse^cols. Ergens is het toen misgegaan met het „zondagskind". Som migen zeggen dat hij in die dagen verkeerde vrienden had. Hij verplaatste zich graag in peperdure sportwagens en bezocht als liefhebber van MET JEAN NELISSEN IN DETOUR rock&roll en jazz ook nog wel eens discotheken. Desondanks stond hij twee jaar na de triomf van Zoetemelk in Pa rijs op het podium naast de onvermijdelijke Bernard Hi- nault en naast Joop Zoete melk. Daarna kwam de breuk in de klimmende liin. Johan van der Velde verhuis de voor een hutkoffer lires naar Italië, reed nog eens een vijftiende plaats in de Giro, maar hij vertoonde in het hooggebergte ook tekortko mingen. Hij had in een lange re ronde altijd een slechte dag, die hem de toppositie in het klassement kostte. Tijdrijder De belangrijkste oorzaak waarom zijn echte doorbraak als ronde-renner is uitgeble ven en de zeer hoge verwach tingen nooit zijn ingelost is echter zijn beperkte mogelijk heid als tijdrijder. Jarenlang heeft Van der Velde daar te gen gevochten, hij zocht in de omgeving van Breda tijdrit- parkoersen uit waarop hij in zijn eentje trainde om er gek van te worden. Niettemin bio logeerden de chronometers hem zodanig dat hij in dit be langrijke onderdeel van het rondewerk nimmer de top be reikte. En een grote ronde winnen zonder tijdrijder te zijn is praktisch onmogelijk. Zo veranderde Van der Velde stilaan van klassementsriider in een soort kamikaze-piloot, die met succes ging duelleren met de sprinters en die zo nu en dan stuntte als hij zich op een dag goed voelde. In de recent verreden Ronde van Italië liet hij zich in de door de regen spekgladde en gevaarlijke afdaling naar Pejo Terme als een steen naar be neden vallen en won hii de etappe. Hij is intussen veel se rieuzer geworden, de wilde haren zijn verdwenen. Hij is ook al 29 en hij is er zich van bewust geworden dat de jaren snel voorbijgaan. Johan van der Velde gaat winnend over de finish. Beulswerk Toch heeft hij voor het beuls werk in de Tour altijd een ze kere affiniteit behouden. In Italië voelde hij zich eenzaam en buitengesloten. Hij zat thuis als de Tour verreden werd en daar kon hij niet lan ger tegen. Daarom koos hij voor een vervolg van zijn loopbaan bij Peter Post, de man bij wie hij als 21-jarig broekje beroepsrenner werd. Het werd destijds in 1978 een fantastische entree met over winningen in de Ronden van Knetemann en Hennie Kui per waren toen op het top punt van hun roem, maar zij reden ook graag in dienst van het nieuwe supertalent in hun ploeg. Zover als dit illustere drietal is Johan van der Velde nooit gekomen, maar hij heeft wel een zeer respectabele ere lijst opgebouwd met onder an dere Nederlandse titels, het Kampioenschap van Zürich, drie etappes in de Tour en nu dan de gele trui Een lintworm en verschillen de valpartijen, onder andere in de Gold Race, en vlak voor de Tour nog een voorhoofd- holte-ontsteking gepaard gaande met hoge koortsen, le ken zijn seizoen naar de knoppen te jagen. Johan van der Velde herstelde echter juist op tijd en ondanks dat hij gisteren op de laatste helling nog even te voet ging omdat zijn derailleur oversloeg, werd het dank zij hem voor Neder land een mooie dag in de ron de. Dankbaar noteerden honder den journalisten uit tientallen landen gisteren dat Van der Velde, zoals vroeger de Itali aanse kampioenen Fausto Coppi en Gino Bartali altijd deden, voor zijn succes gebe den had. Een dwalende die tot het geloof is bekeerd. Dit doet het altijd in een vercommerci- aliseerde wereld, die wordt geregeerd door sponsors, re clameteksten en een niets ontziende competitie. n<— sportuitslagen ■CLRENNEN Br de France Bde etappe: Van der Velde (Ned-Post) 3 04.05. Belier (Fra-De Gnbaldy) op 0.02, 3. Hickaert (Bei-Post) op 0.39, 4. In- ^in (Spa-Echevarri) op 0.40, 5. Ittierrez (Spa-Gonzales) op 1.15, 6. .ideraerden (Bei-Post), 7. Lieckens J-Godefroot), 8. Matthieu Her- jis (Ned-Perurena), 9. McKenzie ll-Godefroot), 10. Bontempi (Ita- iava). 11. Muller (Zwi-De Gribal- y 12. Castaing (Fra-Thevenet), 13. den Brandë (Bel-De Kimpe), 14. "Uthier (Fra-Thevenet). 15. Hoste 'n-Bazzo). 16. Bauer (Can-Köchli), -Gomez (Fra-Echevarri), 18. Dill- "iidi (Zwi-Zandungo), 19. Poels id-Raas). 20. Priem (Ned-Raas), 21. icoletto (Ita-Zandungo), 22. Rooks |d-Schuiten), 23. Vichot (Fra-De ibaldy). 24. Rodriguez (Col-Min- K), 25. Regis Simon (Fra-Theve- 26. Laguia (Spa-Echevarri), 27. ex (Bel-De Kimpe), 28. Garde i/fc-De Gnbaldy), 29. Claveyrolat :),^-Thevenet), 30. Antonio Esparza lefc-Perurena). 38. Van der Poel atd-Raas). 46. Millar (Sch-Post), 55. Stttemelk (Ned-Raas), 58. Van Wijk Jd-Schuiten), 62 Stevenhaagen FW-Sehuiten). 64. Anderson (Aus- 34(0. 66. Winnen (Ned-Post). 71. bberding (Ned-Post), 74. Lemond (il-Köchli). 83. Nijdam (Ned-Raas), sziHinault (Fra-Köchli). 86. Nijboer BJd-Perurena). 90. Fignon (Fra- irJmard), 91. Nulens (Bei-Post), 92. jeh Lancker (Bei-Post), 95. Delgado >oB-Schuiten). 97. Hampsten (Vst- luthli), 117. Peeters (Bei-Raas), 138. ?slgne (Fra-Guimard), 142. Ducrot i. Id-Raas). 143. Veldscholten (Ned- |uiten), 151. Herrera (Col-Gemini- (0, 154. Emonds (Bei-Raas) allen op P. 164. Roosen (Bei-Raas) op 1.46, .rf. Knetemann (Ned-Schuiten), 187. bleveld (Ned-Raas) allen in dezelf- ri Rijd als Roosen. 192. Boeve (Ned- i luiten) op 2.54, 194. en laatste Gre- nl (Vst-Neal) op 7.09. Uitgevallen: inoz (Spa-Bazzo). affemeen klassement: 1. Van der NJde 19 01.50. 2. Gaigne (Fra-Gui- Nfd) op 0.36, 3. Marie (Fra-Gui- rsrd) op 0.42, 3. Mottet (Fra-Gui- tilrd) op 0.45, 4. Fignon (Fra-Gui- )rd) op 0.49, 6. Pelier op 0.56, 7. Pldiot (Fra-Guimard) op 1.02, 8. infer (Fra-Guimard) op 1.05, 9. lechler (Zwi-Boifava) op 1.28, 10. -+ideraerden op 1.29, 11. Roche T-Boifava) op 1.33, 12 Leali (Ita- Ifava) op 1.38, 13. Bontempi op ■S>, 14 Zimmermann (Zwi-Boifava) 40. 15. Nulens (Bei-Post) op 1.42, M Rossignoli (Ita-Boifava) op 1.48, Cassani (Ita-Boifava) op 1.51, 18. Iderson (Aus-Post) op 1.54, 19. Pe- htsen (Den-Boifava) op 2.01, 20. Mil- I* (Ned-Post) op 2.03, 21. Winnen ed-Post) op 2.05, 22 Van Lancker •tl-Post) op 2.11, 23. Lubberding ed-Post) op 2.12, 24. Schepers (Bel- ifava) op 2.23, 25. Vandenbroucke op 2.36, 27. Muller op 2.38, 28. Hi- nault (Fra-Köchli) op 2.42, 29. Le mond (Vst-Köchli) op 2.44, 30. Ber nard (Fra-Köchli) op 2.45, 40. Hamp sten en Planckaert op 2.57, 60. Solle- veld op 3.59, 63. Ducrot op 4.17, 64. Emonds op 4.20, 65. Van der Poel op 4.21, 67. Zoetemelk op 4.24, 69 Veld scholten op 4.31, 70. Stevenhaagen op 4 32. 71. Peeters op 4.36, 72. Delgado op 4 37, 74 Rooks op 4.38. 87. Roosen op 5.20, 95. Knetemann op 5.49, 98. Hermans op 5.51, 109. Nijboer op 6.02, 118. Herrera op 6.09, 120. Boeve op 6 10, 127. Van Wijk op 6 13. 132. Poels op 6.15, 172 Priem op 7 16, 187. Nij dam op 13.27, 194. en laatste Winter berg (Zwi-Köchli) op 32.46. Tussensprintklassement: 1. Van der Velde en Solleveld 30. 3. Regis Simon 22, 4. Pelier 20, 5. Stieda 18, 6. Nulens 12. Bergklassement: 1. Stieda 15, 2. Re- gis Simon 13. 3. Pelier 11", 4. Riiiz Ca- bestany, Van der Velde en Duclos- Lassalle 7 Puntenklassement: 1. Vanderaer- den 97, 2. Hermans 69, 3. Lieckens 63, 4. Planckaert 56, 5. Hoste 55, 6. Pelier 46, 8. Van der Velde 41. Dagploegenklassement: 1. Post 9 14.09, 2 De Gribaldy op 0.36, 3. Echevarri op 1.16, 4. Godefroot op 1.51, 5. Thevenel zt, 6. Perurena zt. 8. Raas zt, 14. Schuiten zt Algemeen ploegenklassement: 1. Guimard 57.07.45. 2. Post op 1.47, 3. Boifava op 2.17. (Sov) 1.04,58, 3. Hanske (Odl iedlisjv 1.05. Rijnland-Palts Proloog individueel: 1. Ludwig (Odl). 2. Wuller (Wdl), 3. Popp (Oos). 4 Lesnievski (Pol), 5. Stutz (Zwi), 9. Harmeling (Ned). Puntenwedstrijd: 1. Kappes (Wdl) 25, 2. Cordes (Ned) 17, 3. Barth (Odl) 13. 4. Jentzsch (Odl) 5, 5. Theisen (Wdl) 4, Van Passel (Ned) 2. Ploegenrijdrit: 1. Nederland 3.08,2, 2. Oost-Duitsland 3.08,6, 3. Italië 3.13,9. BASKETBAL WK vierdo ronde: Groep A: Frankrijk-Brazilië 93-85 (AS- AI). Panama-Zuid Korea 111-103 (61- 55). Stand: 1. Spanje 6; 2. Grieken land 3. Brazilië 5; A. Frankrijk, Pana ma A; 6. Zuid-Korea 3. Groep B: Cuba-Uruguay 87-76 (42- 28), Angola-Australlë 74-69 (36-34). Stand: 1. Sovjet-Unie 6; 2. Israël 5; 3. Australië. Uruguay, Cuba, Angola 4. Groep C: China-Puerto Rlco 98-84 (48-42), Italië-lvoorkust 98-62 (48-35). Stand: 1. Verenigde Staten; 2. Italië 6; 3. West-Duitsland. Puerto Rico. China 4; 6. Ivoorkust. 3. Groep D: Canada-New Zealand 110- 74 (43-48), Argentinië-Maleisië 93-73 (53-30). Stand: 1. Joegoslavië, Cana-- da 6; 3. Argentinië 5; 4. Nederland 4;l 5. Nieuw Zeeland, Maleisië 3. SOFTBAL Hoofdklaeee: Kinhelm Bloemendaal 0-4, HHC - Hetloo 3-1, Terrasvogels - Twins 3-2. HCAW - DSC '74 1-2. Yan kilometer tot kilometer Mer. Vlak parkoers, af en toe regen. 5 km: Aanval Gomez en Planckaert mislukt. 6 km: Aanval Ducrot en Planckaert mislukt. 11 km: Aanval van Duclos-Lassalle. Pelier, Bernaudau, Biondi. Bauer, Planckaert, Gaston, Van der Velde en Pedersen volgen. 16 km: Hergroepering. Van der Vel de en Pelier opnieuw ten aanval. 33 km: Munoz geeft op na val. 37 km: Eerste tussensprint: 1. Van der Velde (12 sec tiidaftrek), 2. Pe lier (8 sec 3.Solleveld (3 sec) op 2.40. 44 km: Maximale voorsprong twee- leiders 6.07. 54 km: Tweede tussensprint: 1. Van der Velde, 2. Pelier, 3. Forest op 5.50. 68 km: Derde tussensprint: 1. Van der Velde, 2. Pelier, 3. Solleveld. 97 km: Vierde tussensprint: 1. Van 'der Velde, 2. Pelier, 3. van Herrera en Grewal. 104 km: Doorkomst op de Cote Gra tiën (4e cat): 1. Pelier. 2. Van der Velde, 3. Simon. 107 km: Indurain met Planckaert in achtervolging op twee leiders. 116 km: Vijfde tussensprint: 1. Van der Velde, 2. Pelier, 3. Planckaert. 118 km: Doorkomst op de Mont Ca- nisy (3e cat): 1. Pelier, 2. Van der Velde. 3. Indurain. 4. Planckaert, 5. Roll. 124 km: Van der Velde wint in sprint tegen Pelier de vijfde etappe en neemt gele trui over van Gaigne. Planckaert wordt derde. Guttierea snelste van peloton op 1.15. Kritiek Rafael Geminiani heeft zich niet langer kunnen inhou den. De Franse ploegleider van de Colombiaanse forma tie met Luis Herrera als kopman is woedend uitgebarsten over de gang van zaken tot nu toe. Vijf van zijn renners, de helft van zijn ploeg, zijn al onderweg naar huis, lang voor de bergen. „Dat komt allemaal omdat ze zonder conditie naar de Tour zijn gekomen", zei Geminiani. „Na de Ronde van Colombia hebben ze thuis gezeten, bij hun familie in plaats van te trainen. Zo konden ze niet leren de zware versnelling te trappen. Ze doen maar wat, we ten niet wat het is de Tour te rijden. De dokter zet maar spuitjes zonder dat ik er van weet. Wat er bij die mensen allemaal gebeurt, heb ik in 48 ronden van Frankrijk nooit meegemaakt. Er zal nu gedaan moeten worden, wat ik zeg, anders houd ik er mee op". Gekocht? Felix Levi tan en Jacques Goddet, de directeuren van de Ronde van Frankrijk, hebben de wedstrijdjury voorge steld voor de volgende tijdrit alle fietsen afzonderlijk te keuren. Thierry Marie zegevierde in de proloog op een rijwiel met een aërodynamische achtervleugel aan het zadel. Marie kon Eric Vanderaerden uit de ploeg van Pe ter Post ook een paar tienden van seconden voorblijven omdat hij op het parkoers Knetemann, die met materi- aalpech had gesukkeld, aantrof. Knetemann was een mikpunt. Bovendien profiteerde Marie van de eindrush van de Nederlander. Voor de start van de vijfde etappe kwam Peter Post hierop terug toen hem gevraagd werd waarom Vanderaerden sinds hij weer in vorm is steeds maar tweede wordt. Vanderaerden had de proloog altijd gewonnen als Knetemann daar niet was geweest. Dat was nou je reinste omkoperij. De wedstrijdcommissaris sen hebben niets gezien. Zij zaten lekker in het zonnetje. Het was een schandaal dat daar niet tegen werd opgetre den Kleurrijk De Ronde van Frankrijk heeft op de wegen van Nor- mandië opnieuw een kleurrijke figuur verloren. Pedro Munoz kwam na 33 kilometer van de vijfde etappe ten val en werd met een ernstige arm blessure naar het zie kenhuis afgevoerd. Zijn elleboog bleek achteraf niet ge broken te zijn. De Spanjaard was kandidaat voor een hoge eindklassering en een overwinning in een bergetap pe, zoals recent in de Ronde van Italië, die hij volgens zijn zeggen geheel en al als voorbereiding voor de Ronde van Frankrijk had beschouwd. CORK Bij internationale at- enekele weken in Edinburgh letiekwedstrijden in Cork de 5000 meter loopt, wilde zijn heeft Steve Ovett gisteravond de mijl gewonnen in 3 minu ten en 52,99 seconden. De En gelsman, die bij de spelen van het Britse Gemenebet over snelheid testen. Hij zegevierde voor de Ier Osullivan (3.53,55) en de Amerikaan Maree (3.53,57). NEDERLANDS ENIGE PROFESSIONELE CRICKETER PAUL JAN BAKKER: LONDEN De ruime supporterssteun heeft niet mogen baten. Ondanks de aanwezigheid van enkele honderden Nederlandse fans is het nationale team er in Londen niet in ge slaagd zich te voegen bij het neusje van de cricket- zalm. De voorsprong die Zimbabwe afgelopen maandag in de finale van het ICC-toernooi had op gebouwd, bleek gisteren op Lord's Cricket Ground te groot. „Toch is dit het beste Nederlandse elftal dat er ooit is geweest", meent de Haagse bowler Paul Jan Bakker. Na in vijf weken negen partijen te hebben gespeeld in wat wel het wereldkampioen schap voor B-landen wordt genoemd, kunnen de Nederlanders terugzien op een geslaagde toer door Engeland. „Ik verwacht wel dat de nu behaalde tweede plaats ertoe leidt dat we vaker worden uit genodigd en dat er meer buitenlandse cricketteams naar Nederland komen", aldus Bakker. De 28-jarige Hagenaar, die nog steeds lid is van Quick, is de eerste en enige Nederlandse cricketprof. Hij staat onder contract bij het „County Team" van Hampshire (Zuid- Engeland) en staat officieel in geschreven als lid van Old Taun Tonians in Southampton. „Maar voor die club heb ik dit seizoen nog niet gespeeld". Na een cricketavontuur van vier Rupert Gomes (rechts) namens 'Nederland in actie tegen Zimbabwe. jaar in Zuid-Afrika werd Bak ker gevraagd een contract te tekenen in het land van hoop en glorie. „Ik ben nu aan mijn tweede seizoen in Engeland bezig en heb nog geen minuut spijt gehad", zo kijkt hij na de teleurstellende nederlaag van oranje terug. „Ook nadat we maandag door Zimbabwe op flinke achter stand waren gezet, hadden we toch nog wel een kansje om te winnen deelt hij de algeme ne opinie. Maar nadat de ploeg op de eerste dag al tegenslag te verwerken had gekregen, volgde er gisteren een - zo mo gelijk - nog grotere. Eerst moest Ron Elferink toen al na krap een half uurtje spelen met een knieblessure het veld ruimen en gisteren werd Ste ven Lubbers getroffen door een zweepslag. „En hij was juist zo goed aan het batten", vond ook Bakker. Uitgere kend Bakker moest trachten de door Lubbers ingezette in haalrace voort te zetten. Zon der al te veel succes. „In zo'n situatie is het altijd moeilijk er ineens in te komen", vindt de Hagenaar. Lastig Ondanks het verlies, waardoor deelname aan het WK voor A- landen (en een grote som geld) aan de Nederlandse neuzen voorbij gaat, is Bakker niet on tevreden over de manier waarop de landseer werd ver dedigd. „Wij zijn de enigen die het Zimbabwe echt lastig heb ben gemaakt. Die jongens stonden echt te zweten Hoewel de blonde Haagse bowler de enige Nederlander is die met cricket zijn brood verdient, was hij aanvankelijk niet uitverkoren voor de na tionale selectie. Pas toen spe ler/trainer Kuggelijn het kort voor aanvang van het toernooi wegens ziekte moest laten af weten, werd Bakker opgeroe pen. „Ik was al stand by'ver telt hij. „Er is me uitgelegd waarom ik er niet bij was. Ach, het klonk wel reëel". Bakker voegde zich daarop meteen bij de ploeg, die op kosten van de organiserende ICC deelnam aan het toernooi. Voor haast alle spelers moest de cricketbond een beroep doen op het zogenaamde loon dervingsfonds van de Neder landse Sport Federatie. Bak ker: „Op de vrije dagen moest ik soms een wedstrijdje spelen voor een club. Want zo gaat dat hier in Engeland. Je staat onder contract bij het County Team, maar de kleine clubs kunnen je vragen voor een wedstrijdje. Je bedrijft wat dat betreft je eigen PR. Ze moeten niet alleen weten hoe je speelt, maar vooral dat je af en toe voor ze klaar staat. Van het sa- nu leef. Haast altijd reizen, terwijl de hotelkosten en zo voor je worden betaald. Aan het eind van het seizoen is er nog een lekkere meevaller. Dan wordt het verdiende bo- nusgeld overgemaakt. Want per wedstrijd zijn er extra's te verkrijgen", aldus Bakker. Winterseizoen Paul Jan Bakker benutte tot- nutoe steeds het winterseizoen om elders in de wereld (bij voorbeeld in Australië) zijn cricketheil te zoeken, maar hij weet nog niet of hij dat over enkele maanden weer doet. „Je blijft maar rondreizen. Het is te vergelijken met het leven van een proftennisser. Maar voorlopig wil ik nog wel lange tijd doorgaan. Als je, zoals ik, niet blessuregevoelig bent, kun je het wel tot je 35e op dit niveau volhouden' Over een definitieve terug keer naar de residentie piekert hij dan ook nog zeker niet. Hoewel de hernieuwde ont moeting met de Nederlanders hem goed is bevallen. „Ook ik had hier op Lord's nog nooit gespeeld, terwijl ik er toch heel vaak ben geweest. En het was extra leuk vanwege die Nederlandse f-ans", vond ook hij. Maar net als vele anderen moet ook Bakker zich hebben geërgerd aan de Nederlandse toeschouwer, die na afloop van de match zo nodig hard over het veld hollend, een deel van een wicket als relikwie van Lord's moest meepikken. Daarmee werd de goede beurt, die Nederland in 2 dagen had gemaakt, in de ogen van de Britten volledig verstoord. ROB LANGEVELD LONDEN Een cricket- drama van formaat speel de zich gisteren af op Lord's, waar Nederland zich in de finale van het kwalificatietoernooi voor de wereldkampioenschap pen, volgend jaar in India en Pakistan, gereed maak te om toe te slaan aan bat. Maar het noodlot sloeg toe. Nadat batsman Steven Lubbers werd getroffen door een zweepslag en krimpend van pijn van het veld moest worden gedra gen was de strijd zo goed als gestreden. Nederland verloor met een verschil van slechts 35 runs (253- 218) en moest in het toer nooi om de ICC-Trophy genoegen nemen met de tweede prijs. Atkinson (31) en Lifmann (41) bouwden een solide stand op van 109 voor 2, waar Gomes 28 runs aan toevoegde. Daarna sneu velden er echter in korte tijd drie wickets voor slechts een paar runs. Bij 139 voor 6 en nog vijftien overs te spelen had Zim babwe verreweg de beste kansen. Maar Lubbers en Elferink gaven de moed niet op. Ondanks zijn knieblessure begon Elfe rink, met Lifmann als plaatsvervangend runner, de bowlers heftig aan te vallen. Onder grote span ning vloog de score om hoog. Met 182 runs en nog negen overs te gaan, ste gen de winstkansen voor oranje met de minuut, tot dat Lubbers na 34 runs het strijdtoneel moest verla ten. Dat was het begin van het einde voor Nederland. Elferink moest ook na 31 runs vertrekken en kort daarna was Nederland voor 218 all out, maar zet te een uitstekende presta tie neer door voor het eerst de finale te halen tij dens dit toernooi.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7