Peloton is al gehavend Boris Becker aas der aces PiWiMWHihM Somont 'ummenigge kondigt afscheid aan /ESTDUITSER SNOEIT VIJANDEN DE MOND BERNARD HINAULT IS NIET FIT Olympische Spelen voor het eerst in wedstrijdvorm te zien zal zijn? Ja. En er waren de af gelopen twee weken weer in totaal bijna 400.000 mensen naar komen kijken. Strafschoppen Die hadden er zoals gebruike lijk goed geld voor over. Om te zien hoe de tennissport zich verlaagt tot een soort straf- schoppenserie. Waarbij de eindstrijd een droevig diepte punt vormde. De voortekenen hiervoor dienden zich gisteren al bij de allereerste opslag aan. Ivan Lendl had de toss gewon nen en vergunde de jonge ti telverdediger de eerste opslag- beurt. Becker buitte dit pre sentje optimaal uit: hij sloeg meteen een ace. Zoals hij er in de eerste set nog zes zou slaan. De nummer één van de we reldranglijst stelde er daar slechts drie tegenover en „dus" boekte Becker zijn eer ste succes: 6-4 in 40 minuten. In de tweede fase van de strijd sloeg de Tsjechoslowaak geen enkele opslag rechtstreeks raak en Becker presteerde dat weer maar liefst zeven maal. De beloning was de tweede setwinst (6-3). Daarna raakte het Duitse wonderkind even van (op)slag. In de derde set bleef zijn ace zorgwekkend lang uit en Lendl nam prompt een voorsprqng van 4-1. Hij moest echter toestaan dat zijn acht jaar jongere opponent de marge verkleinde naar 5-4 en toen het er op aan kwam, bij drie breekpunten voor Lendl, bleek de urenlange training van Becker toch niet voor niets. Met zijn 15e ace maakte „Boom Boom Boris" zijn bij naam waar eri brak hij het morele verzet van Lendl. „De manier waarop Boris ser veert is niet te bestrijden. Ik kan niet zeggen of zijn opslag erop vooruit is gegaan. Hij heeft altijd al goed geser veerd", verdedigde de verlie zer zich na afloop. „Ik ben erg teleurgesteld, maar om hier te winnen moet ik de open Fran se kampioenschappen laten schieten en meer op gras trai nen". Lendl kon gisteren nog niet vertellen of hij die stap volgend jaar inderdaad doet bij zijn pogingen ook de nog ont brekende Wimbledon-trofee in zijn goedgevulde prijzenkast te krijgen. „Als ik nummer één van de wereld wil blijven, moet ik alle Grand Slam-toer- nooien blijven spelen", is zijn dilemma. Boris Becker maakte zich na zijn tweede achtereenvolgende Wimbledon-overwinning ui teraard minder zorgen. Het kanon uit Leimen beschouwde zijn prestatie als bewijs dat hij geen eendagsvlieg is. Nadat hij vorig jaar als ongeplaatste spe ler verrassend de Londense eer voor zich had opgeëist, vie len zijn prestaties lange tijd te gen. De critici stelden zich in rijen van drie op toen hij in 17 toernooien buiten de prijzen viel en bovendien verloor van de internationaal (toen) nau welijks bekende Michiel Scha pers. Becker heeft zijn vijanden voorlopig de mond gesnoerd door het snelle gras, waarop zijn opslagen een vaartje van 250 kilometer per uur schijnen te kunnen bereiken, volledig uit te buiten. Dat hij bij zijn volley's en zijn sporadische spel aan het net gisteren (in te genstelling tot eerder in het toernooi) soms lelijk door de mand viel, zal de Heimat hem wel willen vergeven. De West duitsers refereren liever aan de onmogelijke wijze waarop hij een mislukt balletje van Lendl succesvol retourneerde. Met meer geluk dan wijsheid, maar dit ter zijde. ROB LANGEVELD MAANDAG 7 JULI 1986 PAGINA 9 iELDORP Karl- Rummenigge heeft ijn column voor het 5 Welt am Sonntag zijn leid van het Westduit- BH>etbalelftal aangekon- Als reden geeft ienigge op: „Ik ben •jarige weliswaar nog en zou best wel het toernooi om de Euro- titel in 1988 in eigen mee kunnen maken. tussen nu en dat looi is er eigenlijk een !ief niemandsland, ;m< 0-j' r10j ïdag zonder kwalificatiewed strijden, alleen met wat vriendschappelijke ont moetingen. Ik sta nu op een totaal van 95 inter lands. Maar ik hoef niet zo nodig het record van 103 wedstrijden van Franz Beckenbauer te verbete ren. Ik ga met weemoed, zonder wrok. Tien jaar na tionaal elftal, ik ben dank baar voor die tijd. Rest mij nog te zeggen: Servus Franz Beckenbauer. Veel geluk met jouw, met ons nationale team". Tegen over bondscoach Becken bauer en de nationale voetbalbond heeft Rum- menigge zich overigens nog niet in definitieve zin uitgelaten over zijn terug treden. Na het toernooi in Mexico reisde hij met zijn gezin naar Los Angeles om daar vakantie te vieren. Eerder kondigden vier ba sisspelers hun afscheid aan: Felix Magath, toe komstig manager bij HSV, Ditmar Jakobs, Dieter Hö- ness en Hans-Peter Brie- Karl-Heinz Rummenigge FC DEN HAAG LONKT NAAR RICHARD COOKE DEN HAAG FC Den Haag heeft belangstelling voor Richard Cooke. De twintigjarige vleugelspits staat nu overigens nog on der contract bij Tottenham Hotspur. De Londense club zou be reid zijn de voormalige Engelse jeugdinternational te laten gaan, omdat zij moet bezuinigen in de salarissfeer. Cooke, die bij de Spurs als leerlingprof begon, zal, indien FC Den Haag hem aan trekt, waarschijnlijk aan het einde van de week zijn opwachting maken in het Zuiderpark. FC Den Haag heeft vandaag daadwerkelijk een begin gemaakt met het nieuwe voetbalseizoen. De spelers meldden zich weer in het Zuiderpark, waar vanaf morgen zal worden getraind. FC Den Haag speelt trouwens eerder een oefenwedstrijd dan was aangekondigd. Zou aanvankelijk de oefenserie op 19 juli worden geopend met een duel in Appelscha tegen SC Cambuur, inmiddels is bekend gemaakt, dèt de nieuwe eredivisieclub reeds volgende week dinsdag in actie komt bij Union Solingen, een club uit de Westduitse tweede Bundesliga. LIEVIN Het eerste weekeinde in de Tour heeft al enige duidelijk heid in de verhoudingen gebracht. Bernard Hinault sukkelt met een streng geheim gehouden aandoe ning aan de bronchiën en heeft al twee minuten op zijn rivaal Laurent Fignon verloren. De Amerikanen hebben heel verrassend de show gestolen met de gele trui van Alex Stieda na de ochtendrit van za terdag en de etappezege van David Phinney, die gisteravond onze landge noot Henk Boeve een banddikte voorbleef. Het peloton is na drie dagen al danig gehavend. Niet alleen kwamen in de ploegentijdrit van zaterdag twaalf renners, onder wie drie van Roy Schui ten (Simons, Van Orsouw en Arras) en liefst zes Colombia- nen te laat binnen, maar het aantal gekwetsten is gisteren met 25 toegenomen. Eén van de slachtoffers is Jelle Nijdam, die bij de vierde en laatste val partij van de dag in een klu wen op de grond lag en daarbij z'n pols kneusde. Hij kwam met achterstand binnen. Opvallend is dat tot nog toe geen enkele ploeg zijn sprin ters in stelling heeft kunnen brengen. De meest pretentieu ze formaties, die van Hinault en Post, misten gisteren de slag toen een kopgroep van twaalf met nog anderhalf uur rijden de ruimte in ging. Twee landgenoten waren er wel bij: Gerrit Solleveld en Henk Boe ve Maar ook de kleine Charly Mottet van de Guimard-ploeg, die tot tien kilometer voor de streep geen trap teveel deed en zich toen ineens realiseerde dat hij de gele trui van ploeg- makker Thierry Marie kon overnemen. Misrekend Tot de harde werkers in de kopgroep behoorden Henk Boeve en Gerrit Solleveld. De laatste reed zaterdagochtend al vooruit met de Belg Michel Dernies. In het zicht van de fi nish gingen de twee ruzie ma ken. Ze stonden bijna stil op de straat en werden dan ook tweehonderd meter voor de streep achterhaald door de Belg Pol Verschuere, die de etappe won. In de ploeg van Raas was men over de misrekening van Sol leveld niet te spreken. „Als hij doorrijdt pakt hij de gele trui", meende Kees Priem. Solleveld ging gisteren dus op herhaling, demarreerde tot drie keer toe, maar Charly Mottet kwam hem telkens halen. De stemming in de drie Ne derlandse ploegen is er niet beter op geworden. Roy Schui ten heeft nog zeven man over, Jan Raas pakte twee keer net naast het dagsucces en Peter Post heeft ook nog niets ge wonnen. Gisteren had Post één man (Guy Nulens) mee in een vluchtgroep, die halver wege de etappe drieënhalve minuut voorsprong op het pe loton pakte. Assistent Walter Planckaert kwam echter naast Nulens rijden en vertelde dat hij er beter mee kon stoppen. Daarna miste Post dus de defi nitieve ontsnapping en voor1 zijn ploeg rest op dit moment slechts een troostprijs, de groe ne puntentrui voor Vande- raerden. Afstandelijk 4e EtapDe Lievin 7juli 243km 46,5km C, DouBens SLongpré Evreux De beste posities in het klasse ment worden na de triomf in de ploegentijdrit door zeven man van Guimard ingenomen. Peter Winnen is de best ge klasseerde landgenoot. De klimmer uit de Peel werd voor de start van de zondagrit ge complimenteerd door de grote baas van de Tour, Felix Levi- tan. „Ik heb gezien dat je heel goed rijdt", zei de Tour-direc teur. „Van jou ben ik gewend dat je pas in de tweede helft van de Ronde in vorm komt, dus dat belooft wat". Winnen reageerde rustig op 5e Etappe yr sur Mer 82kmS UsieUx[XJ Gerrit Solleveld deed de nodige inspanningen. het compliment. Vele tegensla gen van de laatste jaren heb ben hem afstandelijker ge maakt. „Ik maak me nergens meer druk om", zei hij, „het enige dat ik doe is de hele dag uiterst geconcentreerd rijden en opletten om niet bij een valpartij te geraken". Intussen loopt Bernard Hi nault, de man op wie heel Frankrijk de hoop gevestigd heeft voor een zesde zege en die bij iedereen tevoren hui zenhoog favoriet was, met een sombere trek op zijn gezicht rond. Hinault is onderweg po pulairder dan ooit, honderd duizenden mensen roepen zijn naam, maar hij sukkelt met zijn gezondheid. Hij heeft ademhalingsproblemen. De bronchitis wordt elke dag behandeld, een Tour-renner krijgt echter weinig kans om te herstellen. Zeker nu het weer is omgeslagen. In een dag tijd liep de temperatuur twintig graden terug, het re gende bovendien. Hinault kan zeker nog herstellen, maar op dit moment lijkt zijn record heel ver weg. DEN De sceptici ien gelijk gekregen, tinale van het heren- Jlspel op Wimbledon eren verzand in een om de hardste fce en van acceptabel was geen moment ke. De 18-jarige Boris Ier bewees in twee Jen twee minuten dat fegenwoordig nauwe- |meer behoeft te kun- tennissen om de Ibledontitel te verove- Met 15 onhoudbare gen tegenover 6 aces ™Ivan Lendl, verdien- Westduitser evenals I jaar vooral de kwa- tie „Aas der Aces", el enige waardering voor ;rs prolongatie van de Engelse titel op zijn is, waren de luide aan- igingen van het Engelse ;k gisteren toch eigenlijk rijpelijk. Zij keken im- naar een stierlijk verve partij. Want slagenwis- >n kreeg men nauwelijks i. Pas bij 2-2 in de eerste s er voor het eerst voor- sprake van een rally. de 122 saaie minuten de 15.000 Centre- gangers welgeteld vijf te zien waarbij de bal dan vijf keer achtereen net nog geen meter hoge jing. Het duurde zelfs een uur en vijf minuten ?ns de duur betaalde he- l |ïe bal voor de eerste (en ■■e keer) zeven maal onaf- ^ken heen en weer speel- En toch kregen de Britten -tnden weer veelvuldig op ir. Bij elke ace en elke __pe die Lendl hooguit in ^get kon retourneren. de samen met o.m. „pri- f \»inister" Thatcher in de p j Box gezetelde IOC- Jitter Samaranch krabde ^^vel een aantal malen op """hoofd. Was dat nou de die op zijn komende Een beker voor Boris Becker en een schaal voor Martina Navratilova. Het betrof een herhaling van het vorig jaar toen Becker en Navratilova beiden Wimbledon op hun naam schreven. Becker deed het gisteren voor de tweede maal, Navratilova mag na zeven eindoverwinningen van routine gaan spreken.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9