Schaatser Jansen ook
succesvol op de fiets
Twee zwemtitels Niels Ouwerkerk;
IflfÏÏÏÏÏÏTl
SPORTTRIBUNE
fi&idacSou/ta/ni
MAANDAG 7 JULI 1986PAGINA9
VOORSCHOTEN Dat
goede schaatsers vaak ook
als wielrenner voor in het
peloton meedraaien, werd
zaterdag in de amateur-
ronde van Voorschoten
nog maar eens bewezen
door Alex Jansen. De
Leidse marathonschaatser
toonde zich op de Richard
Wagnerlaan de snelste
van een kopgroep van zes
renners, die zich hadden
losgemaakt uit een eerste
pelotonnetje van veertien.
Maar ook in de wedstrijd
voor liefhebbers en vete
ranen ging de zege naar
een renner op gladde ij
zers: Jan Huigsloot (Swift)
won zijn tweede koers
binnen drie dagen door
zijn medevluchter Gerrit
van der Plaat (Ahoy') in
de eindspurt eenvoudig te
verslaan.
De overwinning van Jansen
kwam onverwacht. De levens
genieter reed tot zaterdag im
mers slechts twee koersen, die
een lange rustperiode na het
drukke schaatsseizoen defini
tief besloten. Kennelijk genoeg
voor de 25-iarige renner om in
de, niet al te sterk bezette,
Ronde van Voorschoten met
een toe te slaan. Daar was hij
één van de veertien renners
die na 30 van de 80 kilometer
de handen ineen sloegen en
het peloton snel tot kanslozen
reduceerden. Geholpen door
de spaarzaam vallende regen
druppels weliswaar, die het
parcours voor veel renners
toch te gevaarlijk maakten.
Favoriet in de kopgroep was
zonder meer Jan van Straaten.
De Leiderdorper verkeert in
de vorm van ziin leven hij
won het sterk bezette criteri
um van Monster en boekte
meerdere tweede plaatsen
maar hij kon het verdienstelij
ke werk in Voorschoten niet
afronden. Toen de gehalveer
de kopgroep, na enkele mis
lukte vluchtpogingen, immers
de laatste natte bocht nam op
weg naar de finish, moest Van
Straaten in de remmen voor
Harm Jansen (Ahoy'), wie de
natte klinkers veel meer angst
bezorgden dan de voor zich
rijdende Alex Jansen. Deze
ondervond „totaal geen hin
der" van de glimmende steen-
3es en begon de eindspurt
ankbaar met 15 meter voor
sprong op zijn medevluchters,
van wie zelfs Van Straaten het
gat niet meer dicht kreeg.
Op een moment dat de straat
stenen nog droog waren ont
snapten Jan Huigsloot en Ger
rit van der Plaat het peloton
liefhebbers en veteranen. Zij
bleven vooral door een goede
samenwerking tot en met de
eindsprint weg. De Swiftren-
ner hoefde in de slotmeters
nauwelijks aan te zetten om
zijn medevluchter achter zich
te laten. Klaas Duivenvoorde
Noordwijkerhout), terug van
S3> vX srv.v-e
Marco Vermei) probeerde tussentijds te ontsnappen uit de kopgroep van 14 man. Hij kreeg Ri
chard Ippel en G. Hulst In zijn wiel.
weggeweest, won de spurt van (Berkel). 5. Eri£ Stroombergen (Lis-
het peloton en werd derde. se). 6 Gerrit Pronk (Scheveningen),
n» I li tel app>n 7- Paul Kooijman (Leiden). 8. Marco
ue uitstagen. Vermeij (Lisse), 10. Aloys Goosscn
Amateurs: 1. Alex Jansen (Leiden). 2. (Leiden), 12. Richard Ippel (Leiden),
Jan van Straaten (Leiderdorp), 3 16. Ton Wubben (Roelofarendsveen).
Harm Jansen (Delft). 4. G. Hulst Liefhebbers en
Huigsloot (Oude Wetering), 2. Gerrit
van der Plaat (Rotterdam), 3. {(laas
Duivenvoorde (Noordwijkerhout), 6.
Piet Kralt (Rijnsburg). 8. Pieter Eve-
lein (Leiden). 9. Adne van Diemen
(Zoeterwoude). 10. Dennis van der
Berg (Zoeterwoude).
Eerste overwinnirt]
Hanneke Lieverse
t(
LEIDEN Hanneke Lievj.,
heeft zaterdag haar eT'
overwinning van dit seii
feboekt. De wielrenstern
.isse won in Vreeland11
eindspurt voor Linda vanU
Berg en haar plaatsgenottf1
Koolloos. Het drietal wast!
ronden voor het einde 11
snapt. Gisteren werd Lievr
vijfde in Boxtel.
is
BS Leiden op zoel£
naar nieuwe coach i
LEIDEN BS Leiden, daf«
komend seizoen nu definF
uit gaat komen in de eerst*
visie, zal op zoek moeten
een nieuwe coach, nu Fi
Kales het bestuur van de li
se basketbalclub te ken|
heeft gegeven niet erg veel
te hebben in een voortzet)
van de samenwerking. Na
vertrek van Boris Monkl^
en Léon Zaal naar rayon i
steklasser Leiderdorp, Is
het derde verlies voor
„tweede" team, dat door
ter ziele gaan van de ere<P
sieploeg van BS Leiden nu
promoveerd is tot de ee
formatie. In dat eerste tw
zal volgend seizoen nog E
Bert Kragtwijk, als enige I?
de oude eredivisieploeg, wfl
lijks optreden. If
Hans Wesseling „wint" chaotische triathlon
NOORDWIJK De vier
de editie van de Noord-
wijkse triathlon is niet uit
gegroeid tot de meest suc
cesvolle. Sterker nog, het
werd de meest rommelige
van het kwartet. De oor
zaak lag dit jaar in het ge
brek aan vrijwilligers. Te
zamen met de slechte co
ördinatie tussen organisa
tie en politie leidde dit tot
vreemde en gevaarlijke si
tuaties voor de 68 gestarte
deelnemers, van wie Hans
Wesseling uiteindelijk tot
„winnaar" werd uitgeroe
pen.
De problemen deden zich gel
den tijdens het fietsen, bij de
splitsing voor. het VVV-kan
toor in Noordwijk, waar de
deelnemers de verkeerde kant
op werden gestuurd. Noord-
wijker Wesseling kende het
parcours wel uit zijn hoofd en
volgde als een van de weini
gen de juiste route. Een aan
wezige politieagent trachtte
orde te scheppen in de chaos,
maar slaagde er niet in enkele
Duitse toeristen tijdig een halt
toe te roepen. Ongelukken ble
ven echter uit. De resterende
deelnemers werden via de
kortste weg teruggestuurd
naar het zwembad.
Thomas Steenvoorden, de
winnaar van de vorige twee
edities, en zijn plaatsgenoot
Hans Wesseling hadden geen
concurrentie van de overige
atleten waardoor de wedstrijd
vooral een tweestrijd werd
tussen dit tweetal. Steenvoor
den dolf daarin het onderspit
met zo'n tweeëneenhalve mi
nuut achterstand. Na afloop
kregen de eerste vijf fietsers
keurig dertien minuten aftrek
voor hun teveel gefietste kilo
meters. De wedstrijd had ech
ter allang geen waarde meer.
Van der Harst
sterkste bij
catamarans
NOORDWIJK De Neder-
landse zeilers overheersten dit
weekeinde voor de kust van
Noordwijk bij de Europese
kampioenschappen zeilen ca
tamarans. De Scheveninger
Maarten van der Harts deed
dat in de 15 m2-klasse. Hij
bleef de Fransman Erik
Proust voor. Net als vorig jaar
werden Bos en Staal Europees
kampioen in de 18 m2-klasse.
De titel in de 16 m2 meter
klasse ging naar de Beverwijk-
se broeders Spijker.
LEIDEN - Zijl/LGB-er
Niels Ouwerkerk heeft tij
dens het tweede weekein
de, waarin de Nederland
se zwemkampioenschap-
pen werden afgewerkt op
zowel de 100 als de 200 m
vlinderslag, de titel gegre
pen. Schoolslagzwemmer
Antoine van Weerde (LZ)
haalde met het goud op de
200 m schoolslag eveneens
een tweede kampioen
schap uit het water. Aan
Leidse zijden vielen ver
der ook Maaike Parrel
(Zijl/LGB) en Nancy Kijk
in de Vegte in de prijzen
De meisjes die voor LZ in
de Speedo-finales uitkwa
men wisten gezamenlijk
de verenigingsprijs voor
hun club binnen te halen.
Niels Ouwerkerk kwam
op de beide vlinderslag-
nummers tot respektieve-
lijk 1.06.04 en 2.27.30. Op
de derde afstand die hij
aflegde, de 200 m wissel
slag, eindigde hij als 15e.
Zijn club- en leeftijdsge
noot Robert Janssen reik
te op juist deze afstand het
verst. In 2.28.74 tikte hij
als vierde aan.
Bij de j.o. 18 bevestigde Antoi
ne van Weerde dit weekeinde
nogmaals zijn suprematie op
de schoolslagnummers. Op de
dubbele afstand eindigde nij in
2.29.51 wederom als eerste.
Maaike Parrel (Zijl/LGB) be
landde op de 100 m vrij m.
geb. 74, in een zeer goede
1.04.57, op de tweede plaats.
Nancy Kijk in de Vegte (LZ)
pakte op de 100 m vlinderslag
m. geb. 74 met 1.15.45 een
bronzen plak. Van degenen
die geen eremetaal opstreken
kwamen Laurens van Kam
pen (Zijl/LGB) en Olga Bouw
meester (LZ) er nog het dicht
ste bij. De Zijl/LGB-er haalde
op de 200 m vlinderslag
beste tijd met maar liefst 1
sekonden omlaag en behaf
een viifde plaats op slecht^
sekonden van nummer
Olga Bouwmeester repte o*
100 m schoolslag naar 1.3J
De ex-Alkemade-zwerrv
werd vierde maar helaas I
gediskwalificeerd. Verder i
ten alleen Danny Dubbe!
man (Zijl/LGB), Karin Sta)
en Angelique Hoogenboonv
de snelste zes te gera^
Fleur Bakker, Bianca Ha
en Bianca Singeling behaal?
geen persoonlijke eer. r
droegen zij ertoe bij dat L2
verenigingsprijs bij de Spe^]
meisjes veroverde.
ATLETIEK
Grand Prix Vugh!
(Scheld* Sport) 10.99. 6.
Maas (Sprint) 11.00. 200 meter 1.
Oe Kom 21.18. 2. Frayn* (Aus)
21.39. 3. Visserman (AAC) 21.46.
4. Ellsworth (Lycurgus) 21.84 400
meter 1. Herman (Bel) 47.03, 2.
Johnston (Aus) 47.23. 3. Van Gel-
(Thor) 48 16. 000 meter 1. BourVa
(Aus) 1.50.45. 2. Oeteeleneere
(Bei) 1.50.53. 3. Deemet (Bel)
1 50.75. 4. Cools (Thor) 1.51.78. 5.
Donners (Unites) 1.51.80. 110 me
ter horden: 1. Van Meurlk (AAV
•36) 14.58. 2. Burooss (Start
14.58. 3. Alves (PSV) 14.78
meter horden: 1. Gordon (Aus)
51.07. 2. Gllaman (Unltas) 54.98.
Verspringen: 1. Kwek el (Spark)
7.21 m.. 2. Shlrtey (Aus) 7.01 m.. 3.
Fossey (Aus) 6.90 m. Potaheog: 1.
Davis (Vst) 5.20 m.. 2. Maes (Bel)
5.20 m.. 3. Oesruelles (Bel) 5.10
m.. 4. Van Hoeht (Bel). Slgurdsson
(IJsl) 5.00 m., 6. Honey (Aus) 5 00
m. Discuswerpen: 1. Nandapi
(Aus) 56.06 m.. 2. Slevntc (Aus)
54.84 m. Speerwerpen: 1. Van der
Meer (V&L/TC) 71.72 m.. 2. Keen
(Aus) 69 52 m., 3. Heyneman
(AAC) 69.04 m.. 4. Bunck (AAC)
67.70.
Damee
100 meter 1. Cooman (AVR)
11.34. 2. Vader (AVR) 11.54. 3.
Johnson (Aus) 12.08. 4. Van Dorp
(Holland L) 12.09. 5. Mandema
(Otympla '48) 12.52. 6. Oaans
(PAC) 12.55. 200 meter 1. Vader
Mandema 25.81. 6. Kamp
25.62. 400 meter 1. Stewart (Aus)
53.16. 2. Van Agt (PSV) 53.66. 3.
Van der Wal (Lycurgus) 53.85. 4.
De Leeuw (ADA) 54.56. 5. Knl|n
(Sparie) 55.85. 000 meter 1.
Schwass (Aus) 2.06.22. 2. Verbeek
(Otympla '48) 2.08.38. 3. Van
Llmpt (PH) 2.08.80. 100 meter
horden: 1. Remming (Aus) 13.65.
2 Laurendet (Aus) 13.78. 3. Htd-
dlng (Hera) 13 94. 400 meter hor
den: 1 Laurendet 57.30. 2. Van
Hees (Energie) 60.75. 3. Gljssen
(Otympla '48) 61.12. Verspringen:
1. McLean (Aus) 6.27 m.. 2. Re
ming (Aus) 6.21 m.. 3. Van Heezik
(ADA) 6.18 m.. 4. Hlddlng (Hera)
6.06 m.. 5. OHialager (Sprint) 6.02
m. Hoogspringen: 1 Stanton
(Aus) 1.89 m.. 2. Brown (Aus) 1.86
m.. 3. Wijnants (Sparta) 1.75 m.. 4.
Miller (Aus) 1 75 m.. 5 Verhellen
(Bel) 1 75 m Kogelstoten: 1. Mar
tin (Aus) 19.59 m.. 2. Dunant
(ADA) 16.24 m.. 3. Ellenne (Aus)
15.94 m. Discue: 1. Martin 59.10
m.. 2. Wlarda (Impala) 54.44 m.. 3.
Geldhof (Bel) 52.96 m.. 4. Dunant
51.58 m.. 5. Etlenne 48.34 m.
Bislet Gsm## Oslo
200 motor 1. Brisco-Hooks (Vst)
22.59 seconden. 2. Cheese Do-
rough (Vst) 23.14. 3. Cook (Gbr)
23.24. 800 meter 1. Wachtel (Odl)
I.59,99. 2. Bussmann (Wdij
2.00.54. 3. Clark (Vst) 2 00.57 400
meter horden: 1. Fllntoff (Aus)
53.76 seconden. 2. Busch (Odl)
54.05. 3. Feuerbach (Odl) 54.38.
Verspringen: 1 Lorraway (Aus)
6,68 meier. 2. Boegman (Aus)
6.48. Discuswerpen: 1. Christova
(Bul) 69.78 meter. 2. Sachse (Odl)
69.02. 3. Madetzky (Odl) 67.08.
100 meier 1. Drechsler (Odl)
10.80 seconden. 2. Bolden (Val)
II,11. 400 meier 1. Dtxon (Vsl)
50.24, 2. Muller (Odl) 50.84. 3. Ko-
cembova (Tsj) 51.19. 1500 meter.
1. Pulca (Roe) 4 01.20. 2. McRo-
berls (Can) 4.05.36, 3. Murray
(Gbr) 4.06.24. 10.000 meter 1.
Krtstlansen (Noo) 30.13.74 (WR).
2. Cunha (Por) 31.29.41. 3. Vereb
(Hon) 32.19.86, 4. Van Landeghem
(Bel) 32.29.73, 5. Kirkeberg (Noo)
32.37.99. 6. Tomsslnl (Ma)
32.40.22. 7. Beurskens (Ned)
32.40.69 Speerwerpen: 1 Whit-
bread (Gbrt 69.28 meter. 2. Sol-
berg (Noo) 67.80.
400 meter 1. Clark (Aus) 45.08 se
conden. 2. Schorsing (Odl) 45.30.
3. Nix (Vst) 45.72. 1500 meter 1.
Crabb (Gbr) 3.39.03. 2. Buskas
(Zwe) 3.39.15. 3. Scammel (Aus)
3.39.41 3000 meter 1. Buckner
(Gbr) 7.40.43, 2. Brahm (Vst)
7.46.96. 400 meter horden: 1.
Harris (Vst) 47.62 seconden. 2.
Phillips (Vst) 48.15 3. Schmld
(Wdl) 48,98. Kogelstoten: 1. Sage
dal (Noo) 20.24 meier Discuswer
pen: 1. Hjeltness (Noo) 67,22 me
ter. 2. Bugar (Tsj) 65.68.
100 meter 1. Christie (Gbr) 10.26
seconden. 800 meter 1. Jones
(Vst) 1.44.70. 2. Fall (Sen) 1.45.41,
3. Babacar (Sen) 1 45,55, 4. Mack
(Vst) 1.45.57. Mijl: 1 Cram (Gbr)
3.46.31, 2. Scotl (Vat) 3.48.72, 3.
Sphey (Vst) 3.49.60. 4. Gonzales
(Spa) 3.50.82. 5. Walker (Nwz)
3.53.72. KL000 meter 1. Aoutta
(Mar) 27.26.11. 2. Nenow (Vst)
27.28.80. 3 Antlbo (Ita) 27.89.52.
4 Mei (Ha) 27.43.97. 5. Valnio (Rn)
27.44.57, 6. Seko (Jap) 27.45.45.
Hoogspringen. 1. Howard (Vsl)
2.32 meier. 2. MOgenburg (Wdl)
2.29. 3. Zvara (Tsj) 2.25. 4. Nord-
gulst (Vst) 2.25. 5. Sjoberg (Zwe)
2.25. Hlnkstepeprtngen. 1. Simp-
klns (Vst) 17.42 meter. 2. Banks
(Vst) 17.15. 3. Holm (Zwe) 17.03.
ten (Odl)
100 meter 1. Glance (Vst) 10.08.
2. Schröder (Odl) 10.29. 3. Brlng-
mann (Odl) 10.29. 800 meter 1.
Barbosa (Bra) 1.45.08. 2. Kallnkin
(Sov) 1.45.16. 3. Busse (Odl)
1.45.23. Kogetsitngeren: 1. Llhrt-
nov (Sov) 86.04. 2. Sedltsj (Sov)
84 92. 3. Nlkoelln (Sov) 82.34. Ko
gelstoten: 1. Tlmmermann (Odl)
21.38. 2. Gunthor (Zwi) 21.38. 3.
Back es (Vst) 19.80.
100 meter 1. Gladlach (Odl) 11.28.
2. Brown (Vet) 11.33. 3. Vader
(Ned) 11.48. 400 meter. 1. Busch
(Odl) 54.03. 2. Feuerbach (Odl)
54.92. 3. Fiedler (Odl) 55.18.
Hoogepringen: 1. Blenlas (Odl)
1.94. 2. Helm (Odl) 1 90. 3. Kuhn
(Odl) 1.65. Verspringen: 1.
Drechsler (Odl) 7.45 meier (evena
ring WR). 2. Radtke (Odl) 7.16.
Stratenloop Gortnchem: 1. R.
Stam (Sprint. Breda) 50.02.1, 2.
Koniuszek (Sprint) 50 26.6. 3. De
Vugt (AV '69. ReuseO 50 38.4. 4.
Keeney (Eng) 50.58.2. 5. P. Stam
(CIKO *66. Arnhem) 52.06.9. 6. De
Rooy (AVR '69. Rotterdam)
52.39.0.
1. Gurina (Sov)
1.57.52. 2. Zabototneva (Sov)
1.57.54. 3. Junghiatu (Roe)
110 meter herden: 1. Forst er (Vst)
13.25. 2. Prokovjev (Sov) 13.28
(evenaring ER. 3. Talley (Vst)
13,31. Discuswerpen: 1. Oebartas
(Sov) 67.12. 2. Kovcoen (Sov)
64.24. 3. Hjettnes (Noo) 64.02.
Speerwerpen. 1. Petranoff (Vst)
83.64. 2 Poeste (Sov) 83.12. 3.
Jevsjoekov (Sov) 80.62.
AUTOSPORT
GP Frankrijk formut* 1: 1. Man
set! (Gbr) Wllliams-Honda
1.37.19.272; 2. Pros! (Fra) MCLa-
ren-Porsche op 17.128 seconden;
3. Piquet (Bra) Wllllams-Honda op
37.545 sec; 4. Rosberg (Rn)
McLaren-Porsche op 48.703 sec;
op 1 ronde; 5. Amoux (Fra) Llgter-
Renault; 6. Lafflte (Fra) Ugler-Re-
l;op2rt
Brabham-BMW; 8. Alboreto (Ita)
Ferrari; op 3 ronden: 9. Warwick
(Gbr) Brabham-BMW; 10. Brundle
(Gbr) Tyrrell-Renault; op 4 ronden;
11. Danner (Wdl) met Arrows-
BMW. Stand WK: 1. Prost 39 pun
ten; 2 Manseii 38; 3. Senna (Bra)
Lotus-Renault 36; 4. Piquet 23; 5.
Rosberg 17; 6. Lafflte 14. 7. Ar-
noux 6; 8. Johansson (Zwe) Ferrari
7; 9. Berger (Oos) Benetton-BMW.
Alboreto 6; 11. Brundle. Fabl (Ita)
Benetton-BMW. Patrese 2.
BASKETBAL
Groep A: Spanje-Zuld-Koree 120-
73: Frankrijk-Griekenland 84-87;
BrazlliO-Zuid-Korea 104-74; Grie
kenland-Panama 110-81. Stand:
1 Griekenland 2-4; 2. Spanje 2-4;
3. Brazilië 1-2; 4. Zuld-Korea 2-2;
Frankrijk 2-2; 6. Panama 1-1.
Groep B: Angola-Israel 75-95;
Sovjet Unie-Cuba 129-87; Israel-
Uruguay 84-79; Sovjet Unle-Ango-
la 89-51. Stand: 1. Sovjet-Unle 2-
4; Israel 2-4; 3. Australia 1-2; 4.
Angola 2-2; Cuba 2-2; 6. Uruguay
Groep C: West-Dultsland-tvoor-
kust 88-70; Verenigde Staten-Chi-
na 107-81; Verenigde Staten-
tvoorkust 99-63; Puerto Rlco-
Duitsland 81-69. Stand: 1.
Verenigde Staten 2-4; 2. West-
Dultsland 2-3; 3. Italia 1-2; Puerto
Rico 1-2; 5. China 2-2: Ivoorkust
2-2.
Groep D: Nteuw-Zeeland-Neder-
land 66-84; Joegoslsvte-Maleiste
131-61; Joegoslavia-Nleuw Zee-
land 116-81; Canada-Maleisi8
128-38. Stand: 1. Joegosiavié 2-4;
2. Nederland 2-3; 3. Canada 1-2;
DUIVENSPORT
stand 311
P.V. Da Luchtbode, td. 101: 1. B.
Dories 10.29. 2. R. Oteleman
10.31. 3. C. v. Di|k 10.33.
10.32, 3. Bentvetzan-Gerrttsen
10.33.
TIG. *s Grsvamends a.d„ 208: 1.
W. v.d. Beuk el Zn. 10.18, 2. M.
da Zeauw 10.25. 3. Comb. Ver
slaag 10.24.
P.V. De Haul, ad. 112: 1. J. Zul-
derwtjk 10.23. 2. H. Vis 10.23. 3.
Gebr. De Gler 10.23.
P.V. Rijswijk, aul. 124: 1. P. Bey-
nevetd 10.30. 2 T. Mljnders 10.33.
3. H. Gljzen 10.33.
P.V. Da Ootavaar, ad. 14ft 1.
Comb. Schut 10.29. 2. W. Vroll|k
10.29, 3. L. Spaans 10.30.
241: 1. W. Koppe 10.26. 2. B. v.
Lochem 10.31. 3. C. Prtna Zn.
10.35.
en 3. H. Bolle Doom 10.31 en
10.35. 2. R. Elfrink 10.31.
H.P.C. Geri. Vrienden, a-d. 127: 1
en 2. C. Bourn en 10.21 en 10.31.
3. L v. Dijk 10.33.
P.V. De Zaterdagvliegers, eul. T*
I. en 3. L Berghmans 10.28 en
10.36. 2. T. Neyhof 10.35.
P.V. De ReteduH, ad- 184: 1. T.
Vink 10.31. 2. J. de Boer 10.33. 3.
Gebr. de Graat 10.32.
75: 1. Onvtee-langeveld 10.51. 2.
W. Onvtee 10.51, 3. J. BorsDoom
10.52.
Gevt. Vrienden Waaaanaar. ad.
200: 1 en 2. W. v. Zanten 10.27 an
10.34. 3. W. Schaap 10.39.
GOLF
Nolte (amateur) 296 slagen; 2.
Renders 301; 3. Woof 304. 4 Ruts
(amateur) 305. 5. Van den Berg,
Smlts Van Waesberghe (amateur)
308; 7. temmens 309; 8. Armour.
Gee. Hom. O'Mahoney, B. van
HONKBAL
Hoofdklasse: UW-Amstel Tijgers
5-4. ADO-Plonlers 6-5. Kinheim-
Sparta 6-3. Neptunus-Nlcols 9-8.
Pvatee-Glants 8-6. Neptunus-
HCAW 4-3. Klnheim-Giants 7-9.
ADO-Nlcols 1-13. UW-Sparta 7-6.
A. Tllgers-Pioniers 11-4. Tweed*
kiese* B: Zwi|ndrecht-Vlaardlngen
Holy 7-15. Braves-Thamen 8-13.
Schiedam-Botlek 14-1, Squeeze-
Wassenaar 5-7. Storka-Voorult-
gang 1-7.
MOTORSPORT
GP Belgte wegraces
125cc: 1. Brlgaglla (Ita) MBA
43.21.59; 2. Plelroniro (Bel) MBA
43.39.79. 3. Perez (Arg) Zandelia
43.47 94. 4. Grsslnl (Ita) Garelll
43.48.88. 5. Ligeols (Bel) M8A
43,52.45. 13. Straver (Ned) MBA
45.03.83. 20. Spek (Ned) 46.28.21.
21. Eggens (Ned) Eiga-LCR op 1
5. Kneubilhler (Zwl) LCR
250cc: 1. Pons (Spa) Honda
47.43.42; 2. McLeod (Gbr) Arm
strong 47.54.39. 3. Cornu (Zwl)
Honda 48.19.39. 4. Sarron (Fra)
Honda 48.19.71. 5. Carter (Gbr)
Cobas 48.20.88. 19. Doorakkers
(Ned) Honda 49.32.44. Stand WK:
1. Lavado (Van) 72 pnten. 2. Pons
62. 3. Ms rig (Wdl) 51. 4. Wlmmer
(Wdl) 44. 5. Sarron 31.
SOOcc: 1. Mamola (Vst) Honda
57.25.02; 2. Lawson (Vst) Yamaha
57.42.45. 3. Sarron (Fra) Yamaha
58.27.84. 4. Gardner (Aus) Honda
58.33.30. 5. McElnea (Gbr) Yama
ha 58.38.65. op 1 ronde: 8. Pajlc
(Ned) Honda, 9 Van Duimen (Ned)
Honda. Stand WK: 1. Lawson 84
punten. 2. Mamola 74. 3. Gardner
72. 4. Baldwin (Vst) 52. 5. Sarron
43.
Zijspannen: 1 Webster/Hewitt
(Gbr) LCR-Yamaha 45.05.42; 2.
Mlchel/Freec (Fra) Krauser
45.13.46, 3. Stelnhausen/Hliler
(Wdl) Busch 45.16.33. 4. Bllland/
Waltlsperg (Zwl) Krauser 45.39,63,
5. Bayley/Nlxon (Gbr) LCR-Yama
ha 45 50.66. 19. Van Reeuwljk/
Blauw (Ned) op 1 ronde. Stand
WK: 1. Mlchel/Freec (Fra) 42 pun-
ten. 2. Webster/Hewitt (Gbr) 39. 3.
Streuer/Schnleders (Ned) 30. 4.
Abbot/Smith (Gbr) 27. 5. Eflloff
Egloff (Zwl) 23.
Cross 129 ce Norg
la manche: 1. Sirijbos (Oss) Cagi-
tava, 2. Xhofleer (Oss) Yamaha. 3.
Stuurman (Slledrecht) Kawasaki,
4. Tragter (Epse) Honda, 5. Poste-
ma (Assen) Honda, 6. Pruymboom
wasakl. Sa manche: 1. Strljbos. 2.
Pruymboom. 3. Tragter. 4. Visser
(Papendrecht) Honda. 5. Stuur
man. 6. Mink (Eindhoven) Kawasa
ki. Eindstand: 1. Tragter 75 pun-
ten. 2. Pruymboom 71. 3. Xhofleer
65. Stand NK: 1. Van den Berk
(Oss) Yamaha 351. 2. Tragter 337.
3. Rijkers 292. 4. Stuurman 278. 5.
Xhofleer 281. 6. Van Asten (Val
ken swaard) Kawasaki 222.
GP croes Frankrijk 500 cc
1a manche: 1. Jo be (Bel) Kawasa
ki. 2. Geboers (Bel) Honda. 3. Mal-
herbe (Bel) Honda. 4. Van dar Van
(Ned) KTM. 5. Nteoll (Gbr) Kawa
saki. 10. Rood (Ned) KTM. 2*
mancha: 1. Job*. 2. Thorpe (Gbr)
Honda. 3. Geboers, 4. Malherb*.
5. Nlcoll. 9. Van der Van. Stand
WK: 1. Thorpe 229 punten. 2. Mal-
PAARDESP0RT
Eerst* koers, 2000 meter 1. Yard
Boekelte (M. Eek en) kllometerti|d
1.21.6. 2 Ynette Albo. 3. Yackle
gestart Zorba Osse-
2,20. koppel 396.40,
11.931,50.
Tweede koer*, 2190 meter. 1.
Moondigger (E. Bloem) 2.16.8. 2.
Ring Out. 3. Ototo. Winnend
10.30. plaats 4,20 3.90
3.00. koppel 87.60. trio
1071.80.
Derde koers, 2000 meter. 1. Alfa
Nora (H. Grift) 1.21.5. 2. Adret
Vri|eness. 3. Zandy H. Niet ge
start: Zalda Buitenzorg. Winnend
2.30. plaats 1.50 2.10 4.20,
koppel 21,70. trio 252.80.
Vierde koers, 1900 meter. 1. Sil
ver Look (T. Qulnn) 1.21,1, 2. Hal
cyon. 3. Wouter Raaphorst. Niet
gestart: Season Raaphorst. Win
nend 2.60. plaats 2,30 3.00
1.30, koppel 104.80. trio
571.50.
Vijfde koers, 2800 meter 1.
Alexandra Wind (mej. M. Poort)
1.20.7. 2. Atlila van Weert. 3.
Agamble Again. Niet gestart: Zep
Star Last. Winnend 4,60, plaats
2.10 3,90 3,00. koppel
40,60. trio 507.30.
Zeede koers, 2000 meter 1. Zan
zibar Oldeson (J. Oorthuljsen)
2,30 2,10 1,70, koppel
37,90. trio 305.40.
Zevende koers, 2800 meter (Gro
te Prijs der Lege lenden): 1.
Mack the Knife (S. Johansson)
1.17.3, 2. Hallon Brunn. 3 Perfekl
Nevele. Niet gestart Noble Atout.
Winnend 1,40, plaats 1,50
3.20 6,10. koppel ƒ7.90. trio
246.40.
Achtste koers, 1808 meter. 1.
Zorro P (C. Wortel) 1.18.1. 2 Zozo
Nevele. 3. Yke Baker. Niet gestart:
Zodiak. Winnend ƒ11.90. plaats
3.00 1.50 1.90. koppel
11.70. trio 202.90
Negende koers, 2000 meter 1.
Wenrl Princess (G. van Eyketen-
borg) 1.18.7, 2. Terence HUI. 3.
Waltysien. Winnend ƒ3,20, plaats
ƒ2.10 ƒ6.70 ƒ11,00. koppel
51.20. trio 4686.50.
Tiende koers, 2000 meter 1. War
Glory (J. de Leeuw Jr.) 1.17.6, 2.
Way to Fortune. 3 Warhorae. Win
nend 6.90, plaats ƒ2.80 ƒ3.20
ƒ4.50, koppel ƒ46.50. trio
527.10.
Elfde koers, 2100 meter 1. Zorg
Boko (C Roodenri(s) 1.18.8, 2.
nend 2.00. plaats ƒ3.30 1.30
1.90. koppel 18.80. trio
48.50.
Twaalfde koers, 1009 meter 1.
Whippet Postille (P. Zandt) 1.17.0,
2. Umtenwll. 3. Verlc Brach. Win
nend ƒ5,00. plaats /2.20 ƒ1.60
2.30. koppel ƒ11,10, trio
104,30.
----- r. 661.518.-.
ROEIEN
Studentenwedstrijden
Skiff: 1 Oostenri|k 7.58.50. 2.
Sovjet Unie 8.03.20. 3. Belgi#
8 03.60. Twee zonder. 1. Neder
land 7.52.66. 2. Sovjet Unie
7.59.40. 3. China 6.00.70. Dubbel
twee: 1. Nederland 7.20,70, 2.
Frankrijk 7.22,73. 3. Polen
7.26.17. Vier zonder 1. Sovjet
Unie 7.35.53. 2. Nederland
7.38.77. 3. Hongarije 7.50.38.
Skiff: 1. Polen 7.04,23, 2. Sovjet
Unie 7.13.75. 3. Frankrijk 7.17,82.
Twee zonder 1. Italte 6.55,55, 2.
China 7.01.62. 3. Oostenrijk
Duitsland. Achten: 1. West-Duits-
land 5.47.47. 2. Joegoelavte
5.52.64, 3. Frankrijk 5.57,79, 4.
Nederland 6.00,02. Vier zonder 1.
Sovjet Unie 6.17.31. 2. Halte
Sovjet Unie 6.28.15. 2. Polen
6.31.02. 3. Nederland 6.32,97.
SCHAKEN
NK dames
Se ronde: Sefmeier-Van der Mlje
0.5-0.5. De Greef-Riemslag l-O.
Pluymert-Brulnenberg 0-1, Vree
ken-Benschop 0.5-0.5. Ven der
Giesaen-P. Cameron 0-1, Mulder-
De Wit 0-1. Belle-Van Eist 1-0.
Sotdy-Har
De Vries
0-1. Prins-A. Cameron 1-0. Rois-
berman-De Kleuver 0,5-0.5. Hol
len berg-Llmbech 1-0. Theunlseen-
Mesman Roodzant 1-0. De Beer-
Meijer 1-0. 9* en laatst* ronde: P.
Cameron-De Groef 0.5-0,5, Van
der Mlje-Brulnenberg 0.5-0,5. De
WH-Benschop 1-0, Vreeken-Sel-
maier 1-0, Hsrmaen-Pluymert 1-0,
Riem slag-Belle 0-1, 0* Vries-Van
der Glessen 1-0. Van Gent-Van
Bst 1-0. Eindstand: 1 De Greef 7
punten. 2. Bruinenberg. P. Came
ron. Van der Mlje. Vreeken. De
WH 6. 7. Belle. Harmsen, Sal meier
5.5.
SCHIETEN
Skaat, senioren. 1. Giardim (Ha)
195 puntan (plus 25 In da extra se
rie): 2. Scribanl (na) 196 (-*-23); 3.
Ludvigsaon (Zwe.) 194 («23), 7.
Van leperan (Ned) 192, 21. Pterlk
(Ned) 186.
Junioren: 1. Dompeling (Ned) 192
pnt.
Trap, aanleren: 1. Clont (Ita) 196
(♦24). 2. Gavrthenko (Sov) 196
(♦22), 3. Gtevanetti (Ita) 192 («23).
SOFTBAL
Hoofdklasse: Heitee-Terrasvogels
0-6. Hailoo-T orrasvogels 0-6.
HHC-KInhaim 1-0, HHC-Kh
0-1. Twins-DSC 74 2-1. Btoemen-
daal-HCAW 2-1. Bloemendaal-
HCAW 4-3. Eerste Ideees A: ADO-
DSS 19-0. ADO-DSS 11-1.
Spaamwoude-Schledam 3-2,
Spaamwoude-Schledam 0-4,
UW-Onze Gezellen 0-2, UW-
Onze Gezellen 5-2. Shell-Run 71
8-4. Shell-Run '71 3-0. B: Hoofd-
dorp-Plrates 4-1. Hoofddorp-PIra-
les 0-3, Storfcs-Nuenen 0-6,
Storke-Nuenen 2-7. Ducks-EOO 1-
0. Ducks-EDO 0-10. Frogs-PIno's
3-1. Frogs-PIno's 0-3.
Rayon Den Haag
Dsmas 1* klaaaa: OSBSC 1-Was-
senaar 2 7-11. Hygléa 1-VUC 1 3-
7. Volle Bak 1-Wings-WK 1 0-5.
Blue Birds 1-Hygte 1 1-12. 2e
klasse: VUC 2-Full Speed 1 6-6.
Slorks 2-ADO 3 11-8. Alphlans 2-
te Werve 12-1. 9e klasse A: Alphl
ans 3-Hygtea 3 23-17. Wassenaar
4-Kokolisnl 9-8. Wlngs-WK 2-VUC
4 7-8, Red Llons 2-ADO 4 3-3.
Storks 3-Laakkwartier 1 14-4. B:
VUC 3-Volle Bak 2 9-1. Blue Birds
2-Blrds 2 4-16. Power'66 2-DWO 1
9-24. «e Klaaaa A: Power'66 3-
Wassenaar 6 10-18. DSBSC 3-
ADO 7 7-37. B: Scorpions 1-
Storks 5 13-3. ADO 5-Red Llons 3
16-2. C: Scorpions 2-OSBSC 2 8-
20. Slorks 6-Laakkwarller 2 26-10.
LSBSG-ADO 6 13-9.
Junioren A: Blue Birds A-VUC A
0-10. ADO A-Wassenaar A 7-12.
B: Birds-VUC B 14-8. Red Llons-
ADO B 9-9. VUC C-Wa#eenasr B
7-6. Slorks B-Blue Birds B 9-7.
Adsplrenten: Wassenaar-Laak
kwartier 10-3. Laakkwartier-Was
senaar 3-6. Red Uons-BIrds 13-
19. Alphlans A-VUC 10-11. ADO-
Alphlans B 14-7. Pupillen: Birds-
Laakkwartier 6-7. Blrds-Laakkwar-
1ler 9-8. VUC-Alphlans 3-7. VUC-
Alphlans 4-5.
Heren 1# klaaae: ADO 1-Ceterttas
10-6. Slorks 1-Kokollshl 1 7-13.
Kokolishi 2-Storks 2 10-20, Ceteri-
tas-Alphlans 1 9-11,
'66 1 5-17. 9a klaaaa: Storks
3-Alphlans 2 13-18. Wlngs-WK-
DWO 17-7. Wassenaar 2-Power'66
TENNIS
dubberipef: Wllander/Nyström
(ZweJ-Flamlng/Donnelly (Vsl) 7-6.
6-3. 6-3 Gamangd dubbelspel:
Jordan/Flach (Vs1)-Navratllova/
Günlhardt (Vst/Zwl) 6-3. 7-6. Da-
maaankalspel: Navratilova (Vst>-
Mandllkova (Tsj) 7-6. 6-3. Damaa-
dubbelspal: Navratllova/Shrlver
(Vsl>-Mandllkova/Turnbull (Tsj/
Aus) 7-6. 6-3. Maiejeeenkelepe*
Z ver eva (Sov)-Meskl (Sov) 2-6, 6-
2. 9-7. JongeneankelBpel: Velez
(MexJ-Zeeshan All (Ind) 6-2. 4-6. 6-
2.
Setelllel-loernooi Assen
Herenenkelspel, halve finales:
Hsnnell (Vst)-Neuhart (Vil) 7-6. 6-
1; Fiego (JoeJ-Feenstra (Ned) 3-6,
6-3. 6-1.
Herendubbelspel, hahre fin sier.
J. Vekemans/NIjssen (Ned)-On-
cins/Ribelro (Bes) 6-3. 4-6. 6-2;
Thorns (WdlVBeflgens (Ned) 3-6,
6-1. 6-1; Driehuis (Ned)-Wllmink
(Ned) 7-5. 6-4.
Finale: Thoms- Driehuls 7-5. 6-2.
TRIATHLON
8.34.06. 3. Lönnqvlsl (Fin) 8.
4. Boswell (Vsl) 8.47.45. 5. Stam
(Ned) 8.57.17. 6 Aschmonelt (Wdl)
8.59.37. 7. Surprenant (VSl)
9.05.11. 8. Khjnj (Fin) 9 08.15. 10.
Van Zeist (Nad) 9.10.16. 14. Van
Diesen (Ned) 9.25.01. 15. en eer
ste dame: Baker (Nwz) 9.27.36.
WIELRENNEN
1a a lappa: 1 Vecachuere (Bel)
1.58,33; 2. Dernles (Bel) op 2 se
conden. 3. Solteveld (Ned-Rsas)
op 0.03. 4. Anderson (Aus-Post)
op 0.09. 5. Stelda (Can). 6. Quyol
(Fra). 7. Arras (Bel-Schulien) op
0.11. 8. Planckaert (Bei-Post). 9.
McKenzte (Nwz). 10. Peller (Fra).
11. Echave (Spa). 12. Hermans
(Ned-Perurena). 13. Vanderaerden
(Bel-Posl). 14. Hoste (Bel), 15.
Castalng (Fra). 16. Lleckens (Bel).
17. Leieu (Fra). 18. Vandenbrande
(Bel). 19 Bemaudeau (Fra). 20.
Van der Velde (Ned-Post). 21. Crl-
qulellon (Bel). 22. Madlot (Fra). 23.
Rulz-Cabestany (Spa), 24. Serge
ant (Bel). 25. Blncoletto (Ita). 26.
Petlto (Ita), 27. Bontempi (Ha). 28.
Regis Simon (Fra), 29. Blond!
(Fra). 30. Esparza (Spa); 32. Priem
(Ned-Raas). 35. A. van der Poel
(Ned-Raas). 43. Stevenhaagen
(Ned-Schulten), 54. Millar (GBr-
Post). 56. Zoetemelk (Ned-Raas).
59. Poels (Ned-Raas). 64. Van
Lancker (Bei-Post), 67. Lubber-
dmg (Ned-Posl). 71. Winnen (Ned-
Post). 72. Lammertink (Ned-Posl).
81. Nulens (Bel-Posl). 83. Lemond
(VSl-Köchli), 90. Hinault (Fra-
Kdchll). 106. Flgnon (Fra-Gul-
mard). 109. Slemons (Ned-Schul-
tan). 115. Van Wijk (Ned-Schul-
ten), 122. Nljboer (Ned-Perurena),
128. Knetemann (Ned-Schuilen).
133. P ©eters (Bei-Raas). 134.
Veld schollen (Ned-Schulten). 136.
Hampslen (VSt-Köchll), 143.
Roosen (Bei-Raas). 148. Van Or-
souw (Ned-Schulten). 154. Delga-
do (Spa-Schuilen), 165. Emonds
(Bei-Raas). 168. Rooks (Ned-
Schullen). 172 Herrera (Col-Geml-
nlanl), 181. Boeve (Ned-Schulten).
168. Ducrot (Ned-Raas). 191. Nij-
dam (Ned-Raas) allen In de zelfde
tijd als Arras. 210. en laatste Win
terberg (Zwt-Köchll) op 1.47.
9e etappe: 1 Phlnney (VSt-Neal)
214 kllomeler In 5.45.31; 2. Boeve.
3. Dlil-Bundl (Zwl-Zandugo). 4.
Mottet (Fra-Gulmard). 5. Van Eyn-
de Bel-Godefroot). 6. Lauritzen
(Noo-Legeay). 7. Garde (Fra-De
Grlbaldy), 8. Blondl (Fra-Gulmard)
op 0.03. 9. Lemarchand (Fra-Baz-
zo). 10. Vanderaerden op 0.05, 11.
Planckaert, 12. Hermans. 13. Bon
tempi (Ha-Bolfava). 14. Lleckens
(Bel-Godefroot). 15. Hoste (Bel-
Bazzo). 16. Castalng (Fra-Theve-
net), 17. Madlot (Fra-Gulmard), 18.
Glaus (Zwi-Legeay), 19. Gomez
(Fra-Echevarrl). 20 Vichot (Fra-De
Grlbaldy). 21. Dhaenens (Bei-De
Klmpe). 22. Rooks. 23. Peller (Fra-
De Grlbaldy). 24. Rogiers (Bel-De
Klmpe). 25. Van den Brande (Bel-
De Kimpe). 26. Priem. 27. Haex
(Bel-De Klmpe). 28. Anderson, 29.
Allocchlo (Ita-Zanduao), 30. Vllla-
majo (Spa-Perurena). 32. Poels.
42. Stevenhaagen. 69. Nljboer. 70.
Millar. 72. Lammertink. 74. Oelga-
do. 78. Zoetemelk. 80. Lemond.
88- Emonds. 89. Flgnon. 90.
Hampslen, 96. Vefdscholten, 98.
Winnen. 100. Peeters. 101. Knete
mann. 103. Hinault. 108. Herrera.
109. Van Wijk, 111. Nulens, 112.
Ducrol. 126. Van Lancker. 127.
Solleveld. 129. Roosen. 130. Van
der Velde, 131. Lubberding. 142.
Van der Poel. 160. Stleda, 191.
Nljdam op 7.44, 196. P. Rodriguez
(Col-MInguez) op 31.10, uit de
strijd genomen.
Algemeen klaasement: 1. Marie
(Fra-Gulmard) 9.00.08. 2. Mottet
(Fra-Guimard). 3. Gaigne (Fra-Gul
mard) op 0.03. 4. Flgnon (Fra-Gul
mard) op 0.04, 5. Bondue (Fra-
Gulmard) 0.07, 6. Madlot (Fra-Gul-
mard) op 0.17, 7. Boyer (Fra-Gul-
mard) op 0.20, 8. Mdchler (Zwi-
Bolfava) op 0.43. 9. Vanderaerden
op 0.44, 10. Roche (ler-Boifsva) op
0.48. 11. Lean (Ita-Bolfava) op
0.53. 12 Bomtempl (Ita-Bolfava)
op 0.54. 13. Zlmmermann (Zwt-
Bolfava) op 0.55, 14. Nulens op
0.57, 15. Rosslgnoll (Ha-Bolfava)
op 1.03, 16. Cassanl (Ha-Bolfava)
op 1.06. 17. Anderson op 1.12, 18.
Pedersen (Den-Bolfava) op 1.16,
19. Millar op 1.18, 20. Winnen op
1.20, 21. Lammertink op 1.21, 22.
Van Lancker op 1.26. 23. Lubber
ding op 1 27. 24. Van der Velde op
1.30, 25. Schepers (Ita-Bolfava) op
1 36. 26. Vandenbroucke (Bel-De
Grlbaldy) op 1.45, 27. Bauer (Oan-
Köchli) op 1.51, 28 Müller (Zwt-De
Grlbaldy) op 1.53, 29. Peller op
1.54. 30 HlnauH op 1.57. 31. Le
mond op 1.59. 43. Hampslen 2.12.
59. Planckaert op 2.51. 62. Solle
veld op 3.01. 66. Emonds op 3.36.
67. Van der Poel op 3.36, 68. Du
crol 3.38, 70. Zoetemelk op 3.39.
72. Priem op 3.44, 73. Boeven op
346. 74. Veldscholten z.L. 75.
Stevenhaagen op 3.48. 76. Pee
lers op 3.51. 77. Delgado op 3.52.
78 Rooks op 3.53. 79. Roosen
4.04. 94. Knetemann op 4.33. 95.
Stleda op 4.34. 106. Hermans op
5.06, 114. Phlnney op 5.11. 122.
Nljboer op 5.17. 134. Herrera op
5.24. 146. Van Wijk op 5.28. 192.
Nijdam op 12.42, 197. en laatste
Winterberg (Zwi-Köchll) op 28.11.
Puntenklaseement: 1. Vanderaer
den 53, 2. Planckaert 33, 3. Dlll-
Bundl 30, 4. Hermans 28. 5. Slle-
Osgploegehklsssement: 1. Gut-
mard 17.16.41, 2. De Grlbaldy op
2 seconden. 3 Godefroot. 4. Le-
geay. 5. Schuiten. 9. Post op 0.07.
Algemeen pfeegenklassement: 1.
Guimard 27.00.24. 2. Bolfava op
2.17. 3. Post op 3.38,4. De Grlbal
dy op 5.25. 5. Köchll op 5.56. 6.
Legeay op 6.45. 8. Raas op 10.24,
9. SchuHen op 11.20.
Bergklaaaemanfc 1. Stleda (Vsl-
Neal) 14, 2. Pensee (Fra-Legeay)
6, 3. Pagnln (Ha-Zandugo) 5. 4.
12.
Omloop van het Olieveld (B-klas-
•leker): 1. Teuben (Heerenvêen)
160 km In 3.52,10: 2. Tenhagen
(Haaksbergen); 3. Venema (Heer-
hugowaard); 4. Dijkstra (Haskehor-
na) op 30 seconden; 5. Teunls
(Wierden),
Vreeland: 1. Vranken (Barneveid)
100 km in 2.28.10; 2. R. Moorman
(Amsterdam); 3. Mlchiel Rutgers.
Beam, dames: 1. Llevertse (Hllte-
gom) 1.31.44; 2. Van de Berg (Am
sterdam); 3. Kollos (Lisse).
Omloop van Noord-Limburg (B-
klassleker): 1. Jennen (Born) 156
km In 3.27.50; 2. Nul|ens (Zoeter-
meer); 3. Van der Pas (Rosmalen);
4. Van Pulten (Oudenhoorn); 5.
Piels (Rosmalen).
Gesrl ruiden berg: 1. Ratterman
(Mijdrecht) 90 km In 2.08.52; 2.
Rasenberg (Terhelden); 3. J. Ho-
gervorsi (Pljnacker).
Kaatsheuvel; 1. Van Dijk (Boeket)
90 km In 2.08.14; 2. Talen (Spljke-
nisaeh 3. Van Loon (Sint Wllll-
brord).
Boxtel: 1. Rozendaal (Voorst) 100
km In 2.21.14; 2. Vos (Geffeny. 3.
Broerse (Heesch).
Gieten: 1. Dekker (Hoogeveen) 90
km In 2.09.40; 2. Pots (Hoogkerk);
3. Schotman (Neede).
Eindhoven: 1. Coone (Eindhoven)
90 km In 2.10.14; 2. Van Deursen
(Roozendaal); 3. Hofland (Roozen-
daal).
Hoog karspel: 1. Spijker (Kampen)
90 km In 2.10.40; 2. Vlsscher
(Badhoevedorp); 3. Batvert (Hilver-
Papendrecht; 1. Ratterman (Mij
drecht) 100 km In 2.20.16; 2. P.
Hogervorst (Pljnacker); 3. Bosch
(Gorinchem); 4. Ven de Klundert
(Hoogerhelde); 6. J. Hogervorst
(Pl|nacker).
Zuid land: 1. Talen (Spljkenlsae) 90
km In 2 06.34; 2. Akkermans (Ze
venbergen); 3. Van Pullen (Ouden
hoorn); 4. De WH (Dordrecht); 5.
Van Adrtchem (Kwlntsheul).
ZEILEN
EK 470-Meese
Dames: 1. Bacchlega/Monlca (na).
2. Tusch/Wlchmann (Wdl). 3. Le
brun/Berge (Fra), 10. Vegter/Kreu-
zer (Ned). 30. Kramer/Stavenulter
(Nod) Stand: 1. Tusch/Wlchmann
19 punten. 2. Lebrun/Berge 25.4.
3. Isier/Wardell (Vst) 25.7. 6. Kra
mer/Stavenulter 42.0. 13. Vegter/
Kreuzer 58.0.
Heren: 1. Torten/Torlen (Isr), 2.
Peponnet/Plllot (Fra). 3. Oetken/
Oetken (Wdl). 4. Duetz/Bos (Ned).
33. Stavenulter/Vermeulen (Ned).
47 Van Gent/Bergeljk (Ned). 54.
Van Ek/Beyer (Ned). 59. Oront-
mann/Drontmann (Ned), 65. Van
Garderen/Kramer (Ned). Stand; 1.
Peponnet/Plllot 20 punten. 2.
Duetz/Bos 27. 3. Oetken/Oetkan
33.4. 19. Drontmann/Drontmann
96. 32 Van Ek/Beyer 127. 40. Sta
venulter/Vermeulen 146, 43. Van
Gent/Bergeljk 151, 61. Van Gar-
(Ned). 6« en laatst* race: 1.
Duetz, 2. Roharl (Fra), 3. Bergsma
(Ned). 4. De Leeuw (Ned), 5. Leroy.
Eindstand: 1. Duetz 19 0. 2. Leroy
31.7, 3. Clemens. 4. PauUch (Ned)
58.7. 5. Maas 65.0.
EK Catamaran
15 m2-klasaa: 1. Van de Harst
(Scheveningen). 2. Proust (Fra).
16 m2-klaaae: 1. Spijker/Spijker
(Beverwijk). 2. Schuurman/Boom
(Zandvoort). 3. Oeutefcom/Koot-
haas (Zandvoort).
18 mj-klssse: 1 Bos/Staal (Zand
voort), 2. Van der Schuit/Van Es
(Heerenveen). 3. Van Rijt/Van Rijt
(Haarlem).
1» m2-klaase: 1. Goud/Groene-
veld (Rotterdam). 2. Loos/Haan
(Zandvoort), 3. Hoekstra/Hoekstra
Optimist 1. Bolkzijl. 2. Van Muy-
Olympiajob 1. KagcheOand. 2.
Peet.
Europe: 1. Van Reeuwljk. 2. Van
Flying Junior 1. Jaoquet. 2. Van
18 m2: 1. Oe Ruyter. 2 De Ruyter
Ir
r. 1. Prohn. 2. Van Uffe-
Yngllng: 1. Sluyters. 2. Van Olst.
Pampus: 1 Vervoort. 2. Kuhlwllm.
Laser. 1. Van Kempen. 2. Cancrt-
Solo: 1 Homburger. 2. Blom.
Regenboog: 1. Amsterdam. 2. De
Groot.
Valk: 1. Hoppa. 2. Van Cortan-
bergha.
ZWEMMEN
NK
Dames
100 meter vrijs slag: 1. Van Ben-
turn (DWK) 66.12, 2. Verstappen
(Nekton) 57,08, 3. Brienesse
(Orca) 57.78. 4. Van der Plaats
(Zwemlust/Den H) 57.80. 5. Lelde-
rttz (DWK) 58.26. 6. Baars (Dolfijn)
58.83. 7. Van der Meer (Raket)
58.90. 8. van Velsen (TZC) 59,45.
200 mster rugslsg: 1. De Rover
(Dolfijn) 2.14.88. 2. Demuth
(KNZB) 2.20.29. 3. Van der Lans
(HPC) 2.22.65. 4. De Jong (DZPC)
2.23.50. 5. Worm (HPC) 2.24.81. 6.
Janssen (ZlAN Vitesse) 2.26.77. 7.
Wiersma (Orca) 2.27.20, 8. Elzer-
man (Torpedo) 2.27.85.
200 meter vlinderslag: 1. Anema
(AZPC) 2.18.32. 2. Oudkerk (Ot
ters) 2.20,07. 3. Bakker (HPC)
2.23.75. 4 Plelerse (MZPC)
2.23.84. 5. Speans (OSZ) 2 24.66.
6 De Jong (DZPC) 2 24.81. 7. Kui
pers (Dlnkel) 2.24.98, 8. Van der
Lans (HPC) 2.26.41.
200 meter schoolslag; 1. P. van
Staveren (Steur) 2.37.26. 2. Hllle-
nlus (HPC) 2.37.62. 3. Mildred
Muis (Dedemsvaart) 2.40,75, 4.
Moes (Eemsrobben) 2.42.33. 5.
Wlllemse (Zeeschuimers) 2.45,16,
6. Prins (De Ham) 2.46,27, 7 Lig-
tenberg (Mors) 2.47,22. 8. M. van
Staveren (8teur) 2.51.60.
200 meter wisselslag: 1. Mildred
Muls (Dedemsvaart) 2.19.50. 2.
Marianne Muls (Dedemsvaart)
2.22.41. 3. Moors (MZPC) 2.25.98.
4. Hlllenlus (HPC) 2.26.71. 5. Wlg-
ger (Dlnkel) 2.26,79. 6. Van der
Kolk (ZPA) 2.27.64. 7. M. van Sta
veren (Steur) 2.27,91. 8. Kuiper
(HZPC) 2.28,37.
4x100 meter vrije slag estafette:
1. Dolfijn 3.55,15, 2. Dedemsvaart
3.59.28. 3. HPC 4.00.98. 4. Zwem-
lust/Den Hommel 4.03.72. 5. Dln
kel 4.03.78. 6. WVZ 4.05.10. 7.
MZPC 4.05.68. 8. Orca 4.06.61.
100 meter rugslag: 1. Kroes (HPC)
58.20. 2. Stalman (HPC) 58.83. 3.
Schllngemann (AZPC) 58.99. 4. De
Rover (Dolfijn) 59,79. 5. Smlls
(Dolfijn) 1.00,65. 6. Bekhuis (ZPA)
1.00,86, 7. Pronk (Zeemacht)
1.01.02. 8. Sloeserwfj (Dolfijn)
1.02.07.
100 meter vlinderslag: 1. F. Drost
(AZPC) 55.52, 2. Gerard de Korl
(HPC) 55.49. 3. Dybtona (AZPC)
56.62. 4. Ran (ZlAN Vitesse) 56.99.
5. Machlelsen (Daphnla) 58.09. 6.
Remmlts (PSV) 59.57. 7. Menslnk
(ZPA) 1.00,28. 8. Tummers (Sport
en Spel) 1.01,17.
200 mster vlinderslag: 1. F. Drost
(AZPC) 2.00.91, 2. Gerard de Kort
(HPC) 2.01.65. 3. De Rouw (VZC
Veenendaal) 2.07,96. 4. Weljtmans
(Budel) 2.11,37, 5. Unders (Dolfijn)
2.11,88. 6. Menslnk (ZPA) 2.12.61,
7. A. de Kort (HPC) 2.15.00. 8.
Van oen Berge (ZlAN Vitesse)
2.16,38.
200 meter schoolslag: 1. Vijver
(Het Y) 2.23.56 (NR); 2. Janssen
(HPC) 2.25,07. 3. Cornellsse
2.27,79, 4. Van Weerde (LZ '86)
2.28.15, 5. Steegeling (Zeeschui
mers) 2.29.62 (NAR); 6 Janssen
(VZC Veenendaal) 2.33.82. 7. Ker-
remans (Surena) 2.35.99, Wempe
(Zeeschuimers) 2.35,16 gedlskwa-
200 meter wisselslag: 1. Schllnge
mann (AZPC) 2.08,69, 2. Gerard
de Kort (HPC) 2.09.09. 3. Guy de
Kort (HPC) 2.12.42, 4. Weljtmana
(Budel) 2.13.98. 5. Bekhuis (ZPA)
2.15,20. 6 Kovacs (AZPC) 2.15.80.
7. Oe Boer (DWK) 2.16.67. 8. lln-
ders (Doffijn) 2.17.75.
4x200 meter vrije slag estafette:
1. AZPC 1 7.41,12 (NR), 2. HPC
7.45,54, 3. Dolfijn 7.53.10, 4.
AZPC 2 8.06.12, 5. Zeemacht
8.11.68. 6. HPC 2 8.13,01; 7. ZlAN
Vitesse 8.14.51. 8. DSZ 6.16.69.
(BZV) 1.02.12. i Tlr
mans (AZPC) 1.03,34. Wem mele-
jes 1972: 1. Stewart (KNZB)
1 00.78. 2. Dokter (Zeesier)
1.01,73. 3. Koekkoek (HPC)
1.02,17. Wem meisjee 1971: 1.
Van der Plaats (Zwemlust/Den H)
58,31, 2. Allien (Zwemlust/Den H)
1.00,74. 3. Silvls (Rakel) 1.00.87.
3. Baars (Dolfijn) 59,
mes: 1 Van Bentum (DWK) 56.3i,
2. Verstappen (Neklon) 57,10, 3.
Letderttz (DWK) 58.31.
100 meter rugslsg jongens 1973:
1 Van Haandel (Hydra) 1.09.13. 2.
Saai (AZPC) 1.09,27. 3. Van 'I
Veen (VZC/Ve) 1.10.50. Mem jon
gens 1972: 1. Jonker (TZC)
1.07.71. 2. Kroon (Noordwijker-
hout) 1.08.06. 3. Hogerbrug (Nau
tilus) 1.08.15. Wem Jongens 197*
1 Pronk (GZVW) 1.02.88. 2. De
Kort (PSV) 1.04,15. 3. Dijkstra
(SVW) 1.06,49 Wem jongens
1970: 1. Ter Brugge (Thlalf)
1.03.72, 2. Veenendaal (Zwemlust/
Den H) 1.04.00. 3. Hartman (SGG)
1.04.23. Wem jongens 1969/1969:
1 Bekhuis (ZPA) 1 00.18. 2. Smlls
(Dolfijn) 1.01.14. 3. Sloeserwl)
(Dolfijn) 1.01.81 Wem haren: 1.
Schhngemann (AZPC) 59.01, 2. P.
de Rover (Dolfijn) 59.75, 3. Kroes
(HPC) 1.00,54.
200 meter rugslag meisjes 1973:
1. Hogenhuls (Stadskanaal)
2.39,46. 2. Westhelm (MZPC)
2.40.76. 3. Lammens (Tolhekke)
2 40.79 Wem meisjes 1972: 1. De
Wit (Zeeschuimers) 2.26.19. 2.
Veenhuiten (Dedemsvaart)
2.26.32. 3. Van der Meer (Mosa
Regio) 2.28,62. Idem meisjee
1971: 1. Elzerman (Torpedo)
2.26.00. 2- Koeman (Ham) 2.30.05.
3. Post (VZPC) 2.31.67. Wem
meisjee 1970: 1. Wiersma (Orca)
2.24.21. 2. Janssen (ZlAN Vitesse)
2.25.19. 3. Lammerls (Tolhekke)
2.27.83 Wem meisjes 1966/1969:
1. Van der Lans (HPC) 2.21.36. 2.
De Jong (DZPC) 2.25.46. 3. Worm
(HPC) 2.25.76. Idem dames: 1. Oe
Rover (Dolfijn) 2.18.72. 2. Demuth
(KNZB) 2.22.76.
100 meter vlinderslag jongens
1973: 1. Van Haandel (Hydra)
1.08.33, 2. Elgersma (Dolfijn)
1.09.02. 3. L testing (Bevers)
1.09.61. Mem jongene 1972: 1.
Ouwerkerk (Zijl/LGB) 1.06.04. 2.
Donkers (Breda) 1.06.41, 3. Hll-
brlnk (DZPC) 1.07,37. Idem jon
gen* 1971: 1. Weezenbeek (Budel)
1,01,82, 2. Pronk (GZVW) 1.02,20,
3. Van Dam (Zwemlust/Den H)
1.03,44. Mem Jongen# 1970: 1.
Unders (Dolfijn) 1.00,17, 2. Vee
nendaal (Zwemlust/Den H)
1.00,81, 3. Weuetlnk (Kerkdrtel)
1.01,10. Idem jongens 1966/1969:
1. Machlelsen (Daphnla) 58,11, 2.
Tempelman (Mors) 59,71, 3. Van
den Berge (ZlAN Vitesse) 59.86.
Mem heren: 1. F. Drost (AZPC)
55.71, 2. Dyblona (AZPC) 56.69. 3.
Gerard de Kort (HPC) 56.73.
200 meter wisselslag persoonlijk
meisjes 1973: 1. Mulder (Budel)
2.34,75. 2. Bullen (Steur) 2.35.11.
3. Hogenhuls (Stadskanaal)
2.35.64. Mem meisjes 1972: 1.
Veenhulzen (Dedemsvaart)
2.25.54. 2. Van der Meer (Mosa
Regio) 2.29.47, 3. De Wit (Zee
schuimers) 2.29.47. Mem meisjes
1971: 1. H. de Jong (VZC/Ve)
2.27,56. 2. M. de Jong (ZlAN Vi
tesse) 2.30.9. 3. Hulleman (DZPC)
2.31.60. Mem meiejee 1970: 1.
Wiersma (Orca) 2.24.66. 2. Wlgger
(Dlnkel) 2.25,45. 3. M. van Stave
ren (Steur) 2.26,1. Mem meiejee
1968/1969: 1. Marianne Muls (De
demsvaart) 2.21.77. 2. Mildred
Muls (Dedemsvaart) 2.24.18. 3.
Van der Lans (HPC) 2.26.55. Mem
damea: 1. Moors (MZPC) 2.25,69,
2. Van der Kolk (ZPA) 2.25.91, 3.
Hlnrteh (Dolfijn) 2 29,48.
4x100 meter wlaseisleg estafette
jongene onder 18: 1. Zeeschui
mers 4.16.07, 2. Zwemlust/Den
Hommel 4.17.42, 3. AZPC 4.18,89,
4. HPC 4.23,64, 5. Thlalf 4.25.72.
6. GZVW 4.25.96. 7. AZC 4.29,39,
8. HZPC 4.31,85.
8.41.16, 4. Dlnkel 8.48,24, 5. ZlAN
Vitesse 8.55.71. 6. AZPC 8.56.35,
7. WVZ 8 58.6. 8. Zwemlust/Den
Hommel 9.11.52.
200 meter vlinderslag jongens
1973: 1. Van Haandel (Hydra)
2.31,47. 2. Llestlng (Bevers)
2.35,49, 3. Hulsman (Zeemacht)
2.36.17. Mem jongens 1972: 1.
Ouwerkerk (Zijl/LGB) 2.27,30. 2.
Donkers (Breda) 2.29.16, 3. 60
(Zeemacht) 2.29.45. Idem |ong
197* 1. Pronk (GZVW) 2 19.11
Van Dam (Zwemlust/Den
2 22.13. 3. Wezen beek (Bis
2.22,29. Wem jongens 19701
Llnders (Dolfijn) 2.11.60. 2. ri,
man (SGG) 2.16.39. 3. Weu£
(Kerkdrtel) 2.17.37. Mem jo<
1966/1969: 1 Weljtmans (I
2.11.62. 2. Van den
Vitesse) 2.12.33. 3.
(VZC/Ve) 2.09,29.
nans (Bvfj
Berge <L
A. de r
Mulder (Budel) 2.30.78. 3.
(BZV) 2.37.22 Mem meisjee
1. Veen huizen (Dedemsv*.
2.24,57. 2. Kleinhuts (Eemsrobf
2.28.22. 3. Dokter (Zeef
2.28.60. Wem meisjee 1971;,
Prent (Torpedo) 2.25.95. 2. Hj*
Jong (VZC/Ve) 2.27,18. 3 Veld*
zen (Tolhekke) 2.28.86. N(
metste* 1970e 1. Kuipers (Dffl
2.23.80. 2. Wlgger (DM
2.25.89. 3. M. van Staveren (SU
2.27.41. Mem meisje* 1966/6.
1. Spaans (OSZ) 2.22.49. 2. B1
ker (HPC) 2.24,21, 3. A. de
(DZPC) 2.24.46 Mem dsmoe"
Anema (AZPC) 2.18.50. 2. 0
kerk (Oilers) 2.20.14. 3. PtetP
(MZPC) 2.23.67.
1973: 1. Van Warmendam
schulmera) 2.47.05. 2. Nolte (I
ddberg) 2 48.59. 3. Ten Br
tongi
>m (f
ifte (I
(Polar "Bears) 2.49.60. Wem
gens mt 1. Flechle* (TRB/R
2.42.29. 2. Donkers (Bri
2.42.39. 3. Cats (DZPC) 2.45
Idem jongens 1971: 1 Steeg#
(Zeeschuimers) 2.31.32, 2. Mo
man (LAC) 2.36.47. 3. S. de
(PSV) 2.36.14. Mem jongen# li
1. Laven (Geul) 2 39.06. 2.
Soest (Zwemlust/Den H) 2.4 li
3. Bontje (AZC) 2.42.00. Mem
(VZC/Ve) 2.32.51. Idem heren
Vijver (Het Y) 2.26.73. 2. Juni
(HPC) 2.27.31. 3. Comeliaae (f
Stein (VCZ/V1) 2.57.00. 3. I
Vliet (ZPB) 2.57.46. Idem meij
1972: 1. Van Ea (Zeeschuim
2.52.11. 2. Raedts (Mosa Rsr
2.54.74. 3 Kramer (Tolhel
2.55,54. Wem melaje* 197*
Moes (Eemsrobben) 2.43.92.I
Basl (GZC) 2.47,26, 3. Van Bifc
(AZPC) 2.47.47. Mem melf
1970: 1. Ugtenberg (Mors) 2.45k
2. M. van Slaveren (Steur) 2.451
3 Prins (Ham) 2.45.47. M
malste* 1966/1966: 1. Hllteti
(HPC) 2.40.53, 2. Mildred if'
(Dedemsvaart) 2.42,90, 3. Marl
ne Muls (Dedemsvaart) 2.451
Wem dames: 1. P. van Stavd
(Steur) 2.37.89. 2. Wlllemse l\
schuimers) 2.43.98. 3. Knoar
(Stormvogel) 2.49,3$. Ij
200 meter wlaeetatag pers serf
jongens 1973: 1. Elgersma (Doé
2.30,68, 2. Van den Akker (Zwf.
lust/Oen H) 2.31.88, 3. Ten 8r|'
(Polar Bears) 2.32.90. Wem H
gans 1972: 1 Wouda (Zees.
2.24.73. 2. De WlWe (AZS
2.25.15, 3. Hulshof (Stadska*
2.26.99. Mem jongens 197*
Steegeling (Zeeschuimers) 2.171
2. Pronk (GZVW) 2.19.39. 3. f
der Spoel (DWK) 2.21,17. W
jongens 1970: 1. Joustra (i
schuimers) 2.13,31. 2. Un#
(Dolfijn) 2.15.58, 3. Veenenii
(Zwemlust/Den H) 2.17.01. M1
jongens 1966/1969: 1. Weljtné
(Budel) 2.15,02. 2. De Boer (0«
2.15,72, 3. Bekhuis (ZPA) 2.15)
Idem herent 1. Schllngeml,
(AZPC) 2.09,07, 2. Stalman (Hf
2.12.35. 3. Guy da Kort <H(
(Odl) 2.01,91. 2. Has*
2.02.99, 3. Cassldy (Vst) 2.0)1
100 meter vlinderslag: 1. Water
(Odl) 1.00,36. 2. Bunadu <R
*01.56. 3. Myer* (Vst) 1M
lk«ri?|é
rugstag: 1. Bunaclu (Roe), Pat*
cotu (Roe) 1.02.63, 3. Sjlb*
(Sov) 1.02,93. 200 meter «M
slag: 1. Lung (Roe) 2.17,321
Dendeberova (Sov) 2.18.03, 3. ff
jjomllova (Sov) 2.18,68.
200 meter vrije slag: 1. WlJf
(Vst) 1.50,17, 2. Jevsejev
1.50,32, 3. Robinson (Vst) 1.511
(Vst) 54,23, 2. Flaherty (Vsl) 5
3. Garro (Sov) 55,11. 100 r
schoolslag: 1. Volkov
1.03,69, 2. Kllmentjev
1.04,29, 3. Podmarev
1.04.49. 200 meter i
Poljanskl (Sov) 1.58.73, 2.
totnov (Sov) 2.00,10. 3. Gavr
(Sov) 2.02,50. 1500 meten 1.T
nlkov (Sov) 15.10.87, 2. Bralf
(Vst) 15.17,34, 3. Petrov f
15.25.28.