„Tour is geknipt voor mij" Damesfinale Praags onderonsje Op de losse tour Renners en rugnummers MACK THE KNIFE FAVORIET IN GP DER LAGE LANDEN -SPORT Ceidoe Courant VRIJDAG 4 JULI 1986 PAGINA 7 1(och kans Spelen in Koord- èn Zuid-Korea ,AUSANNE Noord-Korea zou in 1988 en deel van de Olympische Spelen kun- en organiseren, als het zijn overige eisen »at vallen. Dat voorstel heeft het Inter nationaal Olympisch Comité 11 juni al "edaan teneinde een boycot te voorko- len. Dit maakte woordvoerder Michèle lerdier van het IOC gisteren in Lausan- e(3je bekend. Zowel Zuid-Korea, dat in Se- scpl de feitelijke olympische stad heeft, als !x).|oord-Korea staat volgens Verdier posi- B:ef tegenover dit voorstel. Beide delen an het Aziatische schiereiland hebben nkele weken de tijd gekregen zich over et idee te beraden. Bovendien moeten e noordelijken aantonen over een ge- 'hikte infrastructuur te beschikken. Pas jn.^n zal het IOC een nieuwe onderhande- ar-ngsronde openen. Spaanse hotels kopen extra lange bedden MALAGA De wereldtitelstrijd bas ketbal, die zaterdag in Spanje begint, heeft de hoteliers in Malaga in de pro blemen gebracht. Voor de lange azen van 's wereld beste basketbalploegen moesten extra grote bedden worden aangekocht. Hotel Melia Torremolinos, waar de teams van de Verenigde Sta ten, China, Italië, Porto Rico, West- Duitsland en Ivoorkust zijn onderge bracht, heeft speciaal voor het wereld kampioenschap 65 nieuwe bedden aan geschaft: 55 van 2,20 meter en 10 van 2,40 meter voor de reuzen, die de ge middelde Spanjaard ver overtreffen. Het Zuidspaanse hotel heeft ook de gangen en deuropeningen in het hotel vergroot, zodat de spelers zich gemak kelijker kunnen bewegen. DRECHSLER EVENAART WERELDRECORD DRESDEN De Oostduitse atlete Heike Drechsler heeft gisteren haar eigen wereldrecord verspringen geëvenaard. Bij de „Olympische Dag" in Dresden, deel uitmakend van het Grand-Prixcircuit, sprong zij in haar zesde po ging 7.45 meter. Twaalf dagen geleden in Tallin, tijdens een atletiek-wedstrijd tussen Oost-Duits- land en de Sovjet-Unie, sprong de 21-jarige atlete dezelfde afstand. De Nederlandse hordenloopster Marjan Olijslager naderde in Dresden haar Ne derlandse record op de 100 meter horden (13,01 seconden) dicht. De atlete liep de afstand in 13,07 seconden, waarmee ze als vierde eindigde. De overwinning op dit nummer was voor de Oost duitse Oschkenat in 12,67. Ook Els Vader kwam dicht in de buurt van haar nationale record, dat op de 200 meter, dat sinds augustus 1981 op 22,81 staat. Vader finishte als tweede achter de Engel se Heather Oakes in 23,03. Heike Drechsler sprong in Dresden weer erg ver. Troostprijs Brazilië MEXICO STAD Het Braziliaanse voetbalelf tal is alsnog geëerd als wereldkampioen. Door de voorzitter van de we reldbond, FIFA, landge noot Joao Havelange, werd het elftal onder scheiden als winnaar van het klassement om de sportiviteitsbeker. In de vijf wedstrijden, die het Zuidamerikaanse land in Mexico speelde, kregen drie spelers een gele kaart. Edinho bracht het totaal op vier door er twee te ontvan gen. Amerikaanse boksers mogen niet naar Goodwill Games COLORADO SPRINGS Elf Amerikaan- se boksers, allen militair, hebben geen toe stemming gekregen deel te nemen aan de Goodwill Games, die van 5 tot 20 juli in Moskou worden gehouden. Woordvoerder Bob Prucha van het ministerie van defensie zei, dat hij geen reden mocht geven voor het uitgevaardigde verbod. Het atletiekprogramma krijgt krijgt daaren tegen mede dank zij de Amerikaanse spor tieve en financiële inbreng een hoogwaardig karakter. Het evenement wordt onder anderen aange daan door Carl Lewis, Evelyn Ashford, Greg Foster, Henri Marsh, Mike Tully en Tom Petranoff. Hoewel ze niet aan de kwa lificatie hebben voldaan, komen Edwin Mo ses, Willy Banks en Valery Brisco-Hooks op uitnodiging aan de start. fijFIat, briljanten en geld sis -Een flat en een trofee in goud wet briljanten plus 80.000 gul- w-den in baar geld zijn klaargelegd voor de winnaar van de 73e Ronde van Frankrijk. Het prijzengeld in de zwaarste Tour sinds jaren werd in vergelijking met 1985 met ruim vier ton (400.000 gulden) verhoogd. Voornaamste verant- iei- woordelijke is de juwelier. Hij maakte op een gouden stan- on-ddard in 23 briljanten de routekaart van de Ronde van FrankrijkWaarde van de trofee is 105.000 gulden. Elke 'etappewinnaar krijgt eveneens een diamant op een zilveren trofee met een waarde van 7.000 gulden. Verder wijkt de prijzenpot niet veel af van vorig jaar. Elke etappezege wordt met 6.000 gulden contant beloond. Voor de zestigste in elke .etappe is nog 35 gulden beschikbaar. Verder zijn er geldprij- zen voor de gele trui, de groene trui, het bergklassement, de 7-ibeste debutant, tussensprints, de beste helper, de strijdlustig- [ste renner, de beste tijdrijder, de beminnelijkste renner en nejspeciale doorkomsten. viDopingcon troleur .Jean Houben uit Sittard fungeert dit jaar in de Ronde van 'frankrijk opnieuw als dopingcontroleur. Hij neemt elke dag ra.van vijf renners urinemonsters af. Houben deed dit werk in ikoj'77, '78 en '79 ook. In '79 was er in de Tour een dopingschan- *9*daal. In de Alpen raakte de doos met urinestalen, met onder andere die van Hinault, zoek. Bij de slotrit naar Prijs werd betrapt. De jaren daarna kreeg Houben geen uit- gg'inodiging meer in de Tour als jurylid op te treden. „Ik had nooit verwacht nog eens terug te keren in de Tour. Er wa dit iaar driehonderd kandidaten uit de hele wereld voor plaatsen in het jurykorps. Dat ik er weer bij ben ver- SrtJast me daarom wel'. tPlanckaert Joe Belg Walter Planckaert zal nog een jaar als ploegleider appaast Peter Post fungeren. Bij de Zuiderzeetoer in Dronten verlengde de Vlaming zijn contract bij Panasonic. Zijn broer Eddy blijft in 1987 als sprinter aan de ploeg verbonden. Zijn contract loopt pas eind 1987 af. De succesvolste renner (zes tien overwinningen) van dit jaar heeft de verschillende aan- an biedingen om voor een hoger salaris kopman in een andere enploeg te worden om die reden naast zich neergelegd. '^Olympisch Parijs fanDe concurrenten van Amsterdam i i de race voor de organi- '*%atie van de Olympische Spelen 1992 proberen dezer dagen de Ronde van Frankrijk sympathie voor hun nominatie winnen. Alle volgers in de karavaan van de Tour werden Diuitgerust met een olympisch T-shirt waarop de kandidatuur erwan de Franse hoofdstad wordt aangeprezen. Bovendien wordt elke dag zevenhonderd gulden gegeven aan de spor wielrenner van de Tour. Amsterdam is van plan op 2pen dag van de komende drie weken eveneens in het Tour- wxircus reclame te komen maken. jHeiden 4 De steeds meer mondialiserende Tour ziet dit jaar een aantal rin-bijzondere renners debuteren. De Amerikaanse ploeg 7-Ele ven brengt uit een hoogtestage in Colorado de meest aparte .^renners mee. Voormalig schaatscrack Eric Heiden start haast de olympische wielerkampioen Alexi Grewal, de Ca- nadese reus Alex Steida en de Mexicaan Raul Alcala. Vol- gens Doug Shapiro, vorig jaar in de ploeg Raas, is Alcala een I talentrijk klimmer. PARIJS „Ik kan deze Tour de France winnen. Hij is zwaar, dus geknipt voor mij". Pedro Delgado weet het zeker: hij zal op de flanken van de Pyreneeen al in de aanval gaan om zo voldoende tijd winst te boeken voor de Alpen en om het eventuele verlies in de tijdritten weg te werken. Dat alles moet leiden tot de eerste Spaanse Tourzege sinds Luis Ocana in 1973 Bernard Thevenet maar liefst zestien minuten voor bleef. „Het zou schitterend zijn", al dus Delgado, die voor dit sei zoen het Spaanse Orbea ver ruilde voor het Nederlandse PDM. „Ik denk dat het geen slechte keus is geweest. Schui ten deed mij financieel een goed aanbod. Dat was niet het belangrijkste voor mij, want ik wilde graag eens in een goede ploeg rijden. Vorig jaar heb ik slechts met hulp van andere ploegen de Ronde van Spanje kunnen winnen en in de Tour de France kwam ik niet ver der dan de zesde plaats omdat ik op cruciale momenten door mijn eigen ploeggenoten in de steek werd gelaten. Bij ploe gentijdritten verloor ik bijna vier minuten en in de bergen moest ik het allemaal alleeen opknappen. Schuiten beloofde mij inspraak bij de samenstel ling van zijn nieuwe ploeg. Vooral daarom heb ik gete kend. Ja, met het oog op de Ronde van Spanje en de Tour de France". Mislukt Het eerste doel is inmiddels mislukt. Tijdens zijn eigen Ronde van Spanje kwam de 26-jarige renner uit Segovia niet verder dan een teleurstel lende tiende plaats, ruim elf minuten achter zijn landge noot Alvaro Pino. De goed lachse afdaler bij uitstek (zijn speciale „zit" zorgt voor onge kende snelheden bij het neer storten) heeft geen goede ver klaring voor die nederlaag. „Ik was enorm teleurgesteld, want ik wilde mijn nieuwe baas in eigen land een surprise aanbieden. Ik had echter te veel slechte dagen, terwijl alle Spaanse ploegen ook tegen mij samenspanden. Je zou kunnen zerggen dat ik de Vuelta heb verloren op de manier waarop ik hem vorig jaar gewonnen heb, alleen was vorig jaar geen Spanjaard de hoofdfiguur in het spel. Dat was Gerard Veld- scholten. Hij heeft mij op de voorlaatste dag aan de eindze ge geholpen door niet met Ro bert Millar in de slag te gaan. Deze pose, zoals in de Ronde van Spanje in 1984, hoopt Pedro Delgado ook aan het einde van de Tour te kunnen aannemen. ik gefaald. De tweede moet slagen". Het komt Pedro Delgado niet ongelukkig uit dat de kara vaan eerst de Pyreneeen aan doet. Vorig jaar koos Levitan nog voor de omgekeerde volg orde: eerst de Alpen en daarna naar het zuiden. Dicht bij zijn geboorteland is de opvallend rustige Delgado op zijn best. Daar ook is hij van plan de eerste tikken uit te delen aan de concurrentie. „De Ronde van Frankrijk is vergeleken met vorig jaar een stuk zwaar der geworden". Daardoor kon de kopgroep, waar ik ook in reed, een grote voorsprong nemen. Je kunt nagaan dat het niet toevallig is dat Gerard Veldscholten nu een ploegmakker van mij is. Goed, in Spanje nemen ze mij het erg kwalijk dat ik naar het buitenland ben vertrokken. Kijk, vorig jaar was ik nog hun held en nu zien ze me maar zelden. Een Spanjaard vindt dat een vorm van land verraad. Voor de andere ploe gen was dat blijkbaar een aan leiding om met z'n allen tegen mij te gaan rijden. Ieder zwak moment van mij werd genade loos afgestraft. Een enorme te genvaller, die ik in de Tour de France goed wil maken. Als dat lukt zul ie zien dat het pu bliek weer hosanna voor Pe dro Delgado zal roepen. Dat is voor mij echter niet het be langrijkste. Ik ben door de sponsor aangetrokken voor de grote ronden. In de eerste heb Niet ongunstig „Voor mij is dat niet ongun stig. Het gaat mij nooit hoog genoeg en mede daarom heb ik er Idle vertrouwen in dat ik heel kort ga eindigen. Dat lijkt op grootspraak, maar wie mij een beetje kent weet dat ik daar nooit aan mee doe. Ik ba seer mijn optimisme op de fei ten. En die zijn dat ik in de Pyreneen altijd alles kan, dat mijn ploeg een stuk sterker is dan de vorige en dat ik in Zwitserland heb bewezen ook in de Alpen stukken ben ver beterd. Het is alleen de vraag hoeveel ik ga verliezen in de tijdritten. Vooral de negende en twintigste etappe (indivi duele tijdritten over ruim zes tig kilometer) boezemen mij toch enige vrees in. Vorig jaar verloor ik daarin erg veel. Toch werd ik zesde in het al gemeen klassement. Kan ik het verlies tot twee keer een minuut beperken dan heb ik heel goede kansen om in het ijs te bereiken". jERHARD nijboer Ploeg Köchli (La Vie Claire) 1. Bernard Hinault (Fra) 2. Steve Bauer (Can) 3. Charly Berard (Fra) 4. Jean-Francois Bernard (Fra) 5. Andrew Hampsten (VSt) 6. Philippe Leleu (Fra) 7. Greg Lemond (VSt) 8. Niki Ruttimann (Zwl) 9. Alain Vigneron (Fra) 10. Guido Winterberg (Zwi) Ploeg Boifava (Carrera) 11. Stephen Roche (ler) 12. Guido Bontempi (Ita) 13. Beat Breu (Zwi) 14. Davlde Cassani (Ita) 15. Bruno Leali (Ita) 16. Eric Machler (Zwi) 17. Jorgen Pedersen (Den) 18. Francesco Rossignoli (Ita) 19. Eddy Schepers (Bel) 20. Urs Zimmerman (Zwi) Ploeg De Gribaldy (Kas) 21. Jorg Müller (Zwi) 22. Patrick Chesnault (Fra) 23. Dominique Garde (Fra) 24. Jean-Claude Garde (Fra) 25. Inaki Gaston (Spa) 26. Eric Guyot (Fra) 27. Jean-Claude Leclercq (Fra) 28. Joel Pelier (Fra) 29. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel) 30. Frederic Vichot (Fra) Ploeg Post (Panasonic) 31. Robert Millar (GBr) 32. Phil Anderson (Aus) 33. Jos Lammertink (Ned) 34. Henk Lubberding (Ned) 35. Guy Nulens (Bel) 36. Eddy Planckaert (Bel) 37. Eric Vanderaerden (Bel) 38. Johan van der Velde (Ned) 39. Erik van Lancker (Bel) 40. Peter Winnen (Ned) Ploeg Guimard (Système U) 41. Laurent Fignon (Fra) 42. Laurent Biondl (Fra) 43. Alain Bondue (Fra) 44. Eric Boyer (Fra) 45. Dominique Gaigne (Fra) 46. Bernard Gavillet (Fra) 47. Christophe Lavainne (Fra) 48. Yvon Madiot (Fra) 49. Thierry Marie (Fra) 50. Charles Mottet (Fra) Ploeg Schuiten (PDM) 51. Pedro Delgado (Spa) 52. Wim Arras (Bel) 53. Henk Boeve (Ned) 54. Gerrie Knetemann (Ned) 55. Marc van Orsouw (Ned) 56. Steven Rooks (Ned) 57. Jan Siemons (Ned) 58. Peter Stevenhaagen (Ned) 59. Gerard Veldscholten (Ned) 60. Jan van Wijk (Ned) Ploeg Geminiani (Café de Colombia) 61. Luis Herrera (Col) 62. Rafaël Acevedo (Col) 63. Edgar Corredor (Col) 64. Alfonso Florez (Col) 65. Patricinio Jimenez (Col) 66. Mario Leon (Col) 67. Alfonso Lopez (Col) 68. Fabio Parra (Col) 69. Abelardo Rondon (Col) 70. Pedro Soler (Col) Ploeg Echavarri (Reynolds) 71. Jose Luis Laguia (Esp) 72. Dominique Arnaud (Fra) 73. Samuel Cabrera (Col) 74. Marc Gomez (Spa) 75. Julian Gorospe (Spa) 76. Anastasio Greciano (Spa) 77. Carlos Hernandez (Spa) 78. Jesus Hernandez-Ubeda (Spa) 79. Miguel Indurain (Esp) 80. Celestin Prieto (Spa) Ploeg Legeay (Peugeot) 81. Pascal Simon (Fra) 82. Frederic Brun (Fra) 83. Bruno Cornlllet (Fra) 84. Gilbert Duclos-Lasalle (Fra) 85. Robert Forest (Fra) 86. Gilbert Claus (Zwi) 87. Dag-Otto Lauritzen (No) 88. Eric Louvel (Fra) 89. Ronan Pensee (Fra) 90. Sean Yates (Eng) Ploeg Raas (Kwantum) 91. Joop Zoetemelk (Ned) 92. Maarten Ducrot (Ned) 93. Nico Emonds (Bel) 94. Jelle Nijdam (Ned) 95. Ludo Peeters (Bel) 96. Twan Poels (Ned) 97. Cees Priem (Ned) 98. Luc Roosen (Bel) 99. Gerrit Solleveld (Ned) 100. Adri van der Poel (Ned) Ploeg Godefroot (Joker) 101. Mare Sergeant (Bel) 102. Carlo Bomans (Bel) 103. Michel Dernies (Bel) 104. Paul Haeghedooren (Bel) 105. Jef Lieckens (Bel) 106. André Durquin (Bel) 107. Eric McKenzie (Nze) 108. Jan Nevens (Bel) 109. Willem van Eynde (Bel) 110. Ronny van Holen (Bel) Ploeg Albert de Kimpe (Hitachi) 111. Claude Criquielion (Bel) 112. Philippe Delaurier (Fra) 113. Hendrik Devos (Bel) 114. Dirk de Wolf (Bel) 115. Rudy Dhaenens (Bel) 116. Jos Haex (Bel) 117. Stefan Morjean (Bel) 118. Rudy Rogiers (Bel) 119. Flip van den Brande 120. Jan Wijnants (Bel) Ploeg Minguez (Zor) 121. Alvaro Pino (Spa) 122. Francisco Antequera (Spa) 123. Philippe Bouvatier (Fra) 124. Angel Camarillo (Spa) 125. Juan Fernandez (Spa) 126. Anselmo Fuerte (Spa) 127. Francisco Rodriguez (Col) 128. Jesus Rodriguez (Spa) 129. Juan Carlos Rozas (Spa) 130. Guido van Calster (Bel) Ploeg Bazzo (Fagor) 131. Eric Caritoux (Fra) 132. Jean-Claude Bagot (Fra) 133. Jean-René Bernaudeau (Fra) 134. Argemino Bohorquez (Col) 135. Martin Earley (ler) 136. Frank Hoste (Bel) 137. Francois Lemarchand (Fra) 138. Pedro Munoz (Spa) 139. Martin Ramirez (Col) 140. Pol Verschuere (Bel) Ploeg Thevenet (RMO) 141. Thierry Claveyrolat (Fra) 142. Vincent Barteau (Fra) 143. Francis Castaing (Fra) 144. André Chappuis (Fra) 145. Jean-Louis Gauthier (Fra) 146. Bruno Huger (Fra) 147. Paul Kimmage (ler) 148. Gil Mas (Fra) 149. Regis Simon (Fra) 150. Bernard Vallet (Fra) Ploeg Mesa (Postboton) 151. Omar Hernandez (Col) 152. Raoul Acosta (Col) 153. Israel Corredor (Col) 154. Carlos Jaramillo (Col) 155. Sergio Jaramillo (Col) 156. Antonio Londono (Col) 157. Gerardo Moncada (Col) 158. Reynel Montoya (Col) 159. Nestor Mora (Col) 160. Heriberto Uran (Col) Ploeg Perurena (Seat) 161. Marino Lejarreta (Spa) 162. Antonio Esparza (Spa) 163. Mathieu Hermans (Ned) 164. Pascal Jules (Fra) 165. Joaquim Mujika (Spa) 166. Erwin Nijboer (Ned) 167. Vicente Ridaura (Spa) 168. Pello Ruiz-Cabestany (Spa) !69. Jose Salvador Sanchis (Spa) 170. Jaime Villamajo (Spa) Ploeg Vannucci (GIS) 171. Silvano Contini (Ita) 172. Maco Giovanetti (Ita) 173. Walter Magnago (Ita) 174. Palmiro Masciarelli (Ita) 175. Giuseppe Petito (Ita) 176. Marino Polini (Ita) 177. Alessandro Pozzi (Ita) 178. Ennio Salvador (Ita) 179. Graziano Salvietti (Ita) 180. Ennio Vanotti (Ita) Ploeg Gonzalea-Linares (TEKA) 181. Raimund Dietzen (Wdl) 182. Antonio Agudelo (Col) 183. Enrique Aja (Spa) 184. Guillermo Arenas (Spa) 185. Jesus Blanco (Spa) 186. Manuel Cardenas (Col) 187. Eduardo Chozas (Spa) 188. Federico Echave (Spa) 189. Alfonso Guttierrez (Spa) 190. Angel Jose Sarrapio (Spa) Ploeg Zandugo (Malvor) 191. Mario Beccia (Ita) 192. Stefano Allochio (Ita) 193. Pierangelo Bincoletto (Ita) 194. Primoz Cerin (Ita) 195. Acacio da Sllva (Por) 196. Robert Dill-Bundi (Zwi) 197. Renan Ferraro (Bra) 198. Luigi Furlan (Ita) 199. Roberto Pagnin (Ita) 200. Renato Piccolo (Ita) Ploeg Neal (7-eleven) 201. Alexi Grewal (VSt) 202. Raoul Alcala (Mex) 203. Chris Carmichael (VSt) 204. Eric Heiden (VSt) 205. Ron Kiefel (VSt) 206. Davis Phinney (VSt) 207. Jeff Pierce (VSt) 208. Bob Roll (VSt) 209. Douglas Shapiro (VSt) 210. Alex Steida (Can) DNDEN Zal er nu hdelijk eens een door- 'aak ontstaan in ae he- jmonie bij het damesten onjs? Na de „Ladies Day" >er)B gisteren Wimbledon ^heerste, mag dat wor- ttein verondersteld. 35 l23andlikova heeft meer kan 0rs finale te winnen van Na- ■28atilova dan Chris Lloyd", OOfak Betty Stöve gisteren na- haar Tsjechoslowaakse pu- in de halve eindstrijd oobyd in twee sets had versla- I9<U (7-6, 7-5). m Lendl favoriet «Jij bookmakers 40LONDEN De Tsjecho- 32lowaak Ivan Lendl is fa- 'oriet bij de Londense de lookmakers voor de eind zege in het herenenkelspel Ivi^an Wimbledon. Met ,endl, als eerste geplaatst, s van de vier halve-fina- 14jisten het minst te verdie nen voor de gokkers. Hij jo taat 5 tegen 4 genoteerd, ir" ien kwartje per ingezette [ulden dus. De titelverde diger Boris Becker heeft lei Ie cóte 13 tegen 8. De 35 tansman Henry Leconte -1'0 'taat 4 tegen 1 genoteerd :n de Joegoslaaf Slobodan .3 Sivojinovic is de grote out- 20üider: 12 tegen 1. De Nederlandse begeleidster van de 24-jarige Mandlikova keek gistermiddag zoals ge bruikelijk vanaf de tribune toe. „We hadden de wedstrijd zoals altijd van te voren be sproken. Het voornaamste was dat ze rustig zou blijven. En dat heeft ze lange tijd goed ge daan. Alleen in de tweede set maakte Hana een aantal fou ten, maar ze kwam uitstekend terug door bij een achterstand van 5-2 maar liefst veertien punten achter elkaar te beha len". Stöve en Mandlikova hebben gezamenlijk een woning in Londen betrokken om zich in alle rust voor te bereiden op de aanslag in de richting van de dames top-twee. De in Praag geboren tennister ont zegt zich tegenwoordig zelfs alle geneugten des levens om haar doel te bereiken. „Noem het maar een levensdieet dat ik mezelf heb opgelegd", aldus Mandlikova. Verstandiger Gedurende de zes jaar dat Stö ve en Mandlikova samen op- tfekken, heeft laatstgenoemde een gedeeltelijke metamorfose ondergaan. „Ik ben ouder ge worden", zegt ze zelf nuchter. „Hana is verstandiger gewor den", vult Stöve aan. In het verleden kon de grillige Tsje choslowaakse zich vaak enorm druk maken over scheidsrech terlijke beslissingen. Daarnaast had ze, niet geheel ten onrech te, met het idee dat het Wim- Het spannende karwei is voorbij: Chris Lloyd-Everts (rechts) feli citeert Hana Mandlikova, die ditmaal haar meerdere is geweest. bledon-publiek haar geen warm hart toedroeg. Ook over haar eigen verrichtingen toon de ze zich veelvuldig ontevre den, met als gevolg een versto ring van de zo broodnodige concentratie. In 1982 stond ze eveneens in de eindstrijd. Toen was Lloyd nog veel en veel sterker (6-2, 6-2). In totaal verloor de Tsje choslowaakse 19 van de 24 ontmoetingen van Lloyd. „Ik had op gras zelfs nog nooit een set van haar gewonnen", on derstreepte Mandlikova giste ren de waarde van haar winst. Stöve vulde aan: „We wisten wel zo'n beetje wat haar te wachten stond. Meestal ging Hana te snel naar het net' De nummer vier van de we reldranglijst voor vrouwen, die in Nederland vertier vindt op haar zeilboot „Feeling", wist zich gisteren op het weer door 15.000 mensen bezochte Centre Court uitstekend te be heersen. Zelfs bij discutabele beslissingen van de umpire, liet ze zich niet gaan. Een blik naar Betty Stove op de tribune was doorgaans voldoende om haar te kalmeren. Over de finale van morgen te gen de zesvoudig Wimbledon- winnares Navratilova had Stö-, ve gisteravond nog niet nage dacht. „Hana speelt eerst nog de halve finale van het dames- dubbel. Dat is goed voor haar wedstrijdritme. Tegen Navra tilova heb ik zelf ook vaak ge speeld. Hier op Wimbledon heb ik in de kwartfinale eens van haar gewonnen. De speelster zelf had gister avond al wat nadrukkelijker gepiekerd over haar eindstrijd op Wimbledon, waar trouwens steeds meer stemmen opgaan om in de toekomst af te wijken van de traditionele data: laat ste week van juni en eerste week van juli. „Als mijn op slag zo is als vandaag en ik kom wat vaker naar het net, heb ik misschien wel een kans", aldus Mandlikova. „Het wordt beslist een andere wed strijd dan tegen Lloyd. Die was vooral mentaal erg zwaar". Eenvoudig Daartegenover had de heer sende kampioene, de oorspron kelijk ook uit Praag afkomsti ge Navratilova, gistermiddag een eenvoudig klusje. Gabriela Sabatini kon Navratilova in de halve finale geen moment naar de kroon steken. Alsof er nooit een Falkland-oorlog is feweest en alsof Maradona de Ingelsen niet „handig" uit het WK voetbal heeft gegooid, had het Londense publiek de zes tienjarige Argentijnse als nieu we heldin in de armen geslo ten. Na Lottie Dod, die 99 jaar geleden met haar 15 jaar en 10 maanden als jongste semi-fina- liste op Wimbledon aantrad, was Sabatini gisteren immers de jongste halve-finaliste aller tijden. Maar sinds gisteren is de appetijtelijke Argentijnse ook één van de degenen die daaruit weer het rapste ver dween. Martina Navratilova had im mers maar 53 minuten (twee minder dan Mandlikova en Lloyd voor hun eerste set) no dig om „Gab.y" van zich af te slaan. Tot grote opluchting van de kampioene. Want ze heeft zich dit jaar tot doel ge steld om als eerste tegelijker tijd alle drie de mogelijke titels (damesenkel-, damesdubbel en gemengd dubbelspel) te vero veren. Met een beetje „geluk" staat ze ook in de eindstrijd van het damesdubbel tegen de herboren Mandlikova. ROB LANGEVELD WASSENAAR Twaalf paarden komen er zondagmiddag om 15.40 uur op Duindigt aan de start in Ladbroke's Grote Prijs der Lage landen. Door een belangrijke sponsoring van Ladbroke to- talisator is het prijzengeld in de Grand Prix hoger dan ooit tevo ren. Drie Nederlandse paarden komen er slechts in actie. Dat zijn Ulaan (Luut Dooper), oud derbywinnaar Ymond Boekelte (Harry van Ooijen) en Veloce (Hugo Langeweg). Van dit drietal is Ulaan van de Haagse stal De Laak een aardige outsider. De favorieten van deze Grote Prijs komen uit het tweede gelid en moeten vijfentwintig meter aan de koppaarden geven. De Zweedse vijfjarige hengst Mack the Knife met Steen H. Johans son verdiende al meer dan een moeilijk. Hij is een zoon van Pershing die in 1979 op Duindigt de derby won. De uit Frank rijk afkomstige Noble Atout, die vorig jaar in de Grote Prijs der Lage Landen derde werd en in training is bij de oud-landgenoot Jan Kruithof kan het Mack The Knife moeilijk maken. Duindigt heeft zondag een zeer sterk programma waarvan de eerste start reeds om 12.30 uur is. In de K.N.H.R.V.-prijs staat de ontmoering op het programma tussen de zevenvoudig winnaar Yogi Bear van de Rijswijkse eigenaar Piet de Wit en de kam pioen van de Nederlandse paarden Yzeren Hein. Beiden zijn in training bij Roelof Kromkamp die in deze koers zelf de voor keur heeft gegeven aan Yzeren Hein. De volbloeds blijven deze dag ook niet achter want daar is de Grote Sprinters-prijs een waardige blinkvanger. Hiervoor komt de oud-Haagse trainster Margot van Dijk met twee paarden naar Duindigt over. Dat is de oud-derbywinnaar Wouter Raaphorst en Mister Menor. Ook de derbywinnaar van vorig jaar Sudney Raaphorst zal in deze ren vertrekken. Onze tips voor Duindigt luiden: JORKY-PRIJS: Yeah Be. Zeb van de Lente en Zita W. DRAFSPORTPRIJS: Hellow Dance, Moondigger en Le Corridor. CHARME ASSERDALPRIJS: Anjo Vredenburch, Alfa Nora en Attica. GROTE SPRINTERSPRIJS: Wouter Raaphorst, Sydney Raaphorst en Silver W5-2:Zimpuls P, Zoon Buitenzorg en Yorky. GROTE PRIJS DER LAGE LANDEN: Mack the Knife, Noble Atout en W5-3: Zozo Nevele, Zamajo Star en Yke Baker. W5-4: Wenri Princess, Yok van de Lente en Wilma Notice. W5-5: Yerry Buitenzorg, Yoboko du Bois en War Glory. K.N.H.R.V.-PRIJS: Yogi Bear, Yzeren Hein en Zorg van Boko. HAIROS II-PRIJS: Umienwil, Veric Brach en Wyjan Prinses. ARTHUR VAN RIJSWIJK

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7