Bewogen leven van componist Verdi schitterend verfilmd QeidóaQowuvnt Nog meer keuze voor kijker door betere BBC-on tvangst AVRO gaat meer doen met minder mensen - ADIO/TELEVISIE WOENSDAG 2IULI1986 PAGINA 9 DEN HAAG „De beste zijn en de beste blijven" is de slo gan die de BBC al jaren hanteert. De sinds gisteren betere ontvangst van de Britse staatsomroep op het Casema kabel net niet langer afhankelijk van mooi weer betekent dan ook een kwalitatieve vooruitgang voor de kijker en een nieuwe concurrent voor de Nederlandse zendgemachtigden. Bestaat er in Nederland een strijd tussen de verschillende omroepen, de BBC moet in eigen land opboksen tegen de commerciële ITV en Channel 4. Hoewel de strijd een aantal jjaren geleden leek beslist in het voordeel van de adverten- n- itie-wervende omroepen, heeft de BBC hard teruggeslagen. L. Hun soap-opera „East Enders" heeft inmiddels het door ITV uitgezonden „Coronation Street" verslagen. Laatstgenoemde reeks bezette jarenlang de eerste plaats van meest bekeken di series. Ook de door iedereen geprezen nieuws-uitzendingen iy- („News At Ten") van de commerciële ITV kregen hevige concurrentie toen de BBC besloot zijn nieuws in een ITV- 10 jasje te steken. Er kwamen dus twee nieuwslezers, het decor g": onderging fikse wijzigingen en ook de onderwerpen kregen O* een wat andere aanpak. Gevolg was een grotere kijkdicht- )0, heid. >0. De staatsomroep heeft twee zenders in bedrijf: BBC 1 en 2. Beide netten stonden model voor wat sinds een jaar bij onze ai)! zuiderburen op BRT 1 en 2 is terug te vinden. BBC 2 is dus O- het net waar heel veel ruimte wordt geboden aan volledige na. sportwedstrijden, lange discussies en zaken die niet direct grote publiekstrekkers zijn. BBC 1 daarentegen heeft de se- ries, de speelfilms en de spelprogramma's. (ei. Behalve voor sportliefhebbers, die elke zaterdag met 45. „Grandstand" hun hart op kunnen halen, is de BBC een pa- at- radijs voor liefhebbers van series, mits zij natuurlijk de En- gelse taal beheersen. De Britten worden alom geprezen voor 30 hun kwalitatief hoogstaande produkties, denk bijvoorbeeld 16); aan „Jewel In The Crown". Niet voor niets won de Engelse 5 1 televisie eind vorig jaar vier van de vijf Emmy Awards, die )2)j jaarlijks worden toegekend door de Amerikaanse Academy of Television. De Nederlandse tv-kijker hoeft dus niet lan- ger te wachten tot België of Nederland overgaat tot de aan- tot schaf van deze feuilletons. Samen met de speelfilms, die en- vaak van meer recente datum zijn, vormen ze een hevige concurrent voor de Nederlandse omroepen, ook omdat de y.BBC de betere Amerikaanse reeksen aankoopt. 3': Die strijd om de kijker zal ook losbranden als het om pop- i*yen praatprogramma's gaat. Maar ja, als je zoveel sterren om Ade hoek hebt wonen, is het natuurlijk niet moeilijk om een •^•goede show te brengen, zoals bijvoorbeeld „The Grey Old 'Whistle Test", waar elke Britse popster wel zijn opwachting maakt. i«*:Wie snel een favoriet van de Nederlandse kijker zal worden, |J?"is Terry Wogan. Na jarenlang op de Britse Radio 2 de luiste- oo'raar te hebben vermaakt met zijn gevoel voor humor en, tij- 'dens interviews, vriendelijk brutale vragen, heeft hij sinds vorig jaar, drie keer in de week zijn eigen show op televisie. behoort in Engeland tot de best bekeken praatprogram ma's en alle sterren, of ze zich nu met politiek, literatuur of popmuziek bezighouden, komen graag even bij Terry langs. Kwaliteit zal er op de beide BBC-zenders dus volop aanwe zig zijn, maar net als bij het kijken naar de Belgische en Duitse televisie is het aan de kijker om er net die program- ma's uit te kiezen, die voor hem interessant zijn. Voordeel 's vvan de BBC boven bijvoorbeeld de Duitse zenders is echter !evdat films niet worden nagesynchroniseerd en dat de actuali- ?r. *eitenrubrieken. dankzij een wijd verbreid net van corres- dist-)ondenten. vaak interessanter (maar wel Engels) zijn dan op Intqe Nederlandse televisie. 1 staatsomroep maakt echter net als alle andere omroepen ecn de wereld gebruik van herhalingen. Bovendien zijn er re- eindeloos durende discussie-programma's en je vnoet wel een echte fanaat zijn om 's zomers de steeds voort- burende cricket-uitzendingen te willen volgen. r HANS PIËT HILVERSUM - De AVRO zal in de komende vijf jaar 45 arbeidsplaat sen moeten schrappen om aan de normen van de regeringscommissaris voor de omroep te kunnen voldoen. Tegelijkertijd wil de omroep de programmatische kant versterken, met name het Nederlands amuse ment, en zal daarvoor enkele miljoenen guldens uit de eigen vereni gingsmiddelen beschikbaar stellen. „We zullen meer moeten gaan doen met minder mensen", zo vatte AVRO-directeur Wibo van der Linde het samen. De reorganisatie is volgens Van der Linde noodzakelijk door de bezuinigingen die door het ministerie van WVC aan de omroep zijn op gelegd alsmede de negatieve financiële effecten van de statuswijzigin gen van de Evangelische Omroep en Veronica. Het schrappen van ba nen zal zich niet concentreren op een bepaalde sector binnen het be drijf. Van de boekhouding tot de televisie-afdeling zal gezocht worden naar arbeidsplaatsen die kunnen verdwijnen, aldus Van der Linde. Ge dwongen ontslagen zullen volgens hem niet hoeven plaats te vinden. Ad Langebent correspondent Rome voor de KRO HILVERSUM Ad Langebent (53), programma leider KRO-tv en adjunct-directeur van de KRO, is benoemd tot correspondent te Rome van deze omroep. Vanaf 1 januari 1987 gaat hij vanuit Rome verslag doen voor radio en televisie en in de KRO-bladen Studio en Mikro van ontwikke lingen binnen de RK kerk, met een accent op de lijnen naar de Nederlandse kerkprovincie. Te vens zal hij berichten wat er in de wereldkerk gaande is. Een van de eerste taken van Lange bent zal zijn de verslaggeving van de synode over plaats en taak van de leek in de kerk, najaar 1987 in Rome. Met deze benoeming wordt een belang rijke functie in het buitenlands correspondenten- net van de KRO weer bezet. Hij begon zijn jour nalistieke loopbaan bij het voormalige katholieke Nederlands persbureau, werkte nadien bij deze krant en bij de Volkskrant. HILVERSUM Meer dan een jaar lag de schit terende serie over het le ven van de Italiaanse componist Giuseppe Ver di bij de VARA op de plank. De reden daar voor zal duidelijk zijn: het is geen voer voor de grote massa. De tiendeli ge reeks die in België, Duitsland en Engeland al op televisie werd ver toond, vult nu een deel van de VARA-zomerpro- grammering, wanneer het merendeel van de Nederlandse bevolking op vakantie is en eigen lijk is dat zonde. „Het leven van Verdi" (van avond Ned. I om 22.10 uur) is namelijk met veel vakman schap gemaakt door regisseur en scriptschrijver Renato Castellani. De reeks houdt het midden tussen een docu mentaire en een speelfilm. Zo wordt in dit docu-drama, dat is ondergedompeld in zachte kleuren, die veel Ita liaans makelij typeert, ge bruik gemaakt van een ver teller. Hij plaatst in de eerste aflevering de geboorte van Verdi m een historisch per spectief. Met veel emotie in zijn stem schetst hij het leven en de gebeurtenissen die plaatshadden in Italië aan het begin van de negentiende eeuw. Behalve dat deze fei ten leerzaam zijn, is het een Ronald Pickup als Giuseppe Verdi en Daria Nicolodi als zijn eerste vrouw Margherita Barezzi. onderhoudende manier om de hiaten in Verdi's levens verhaal te verdoezelen De componist sprak namelijk niet graag over zijn familie en over zijn jeugd is niet veel bekend. De eerste jaren van Giusep pe's leven trekken daarom in snel tempo aan de kijker voorbij. Wat natuurlijk dui delijk naar voren komt, is zijn vroege interesse voor muziek. Het wonderkind speelt op jonge leeftijd al (il legaal) op het kerkorgel. Hier en daar worden de ge beurtenissen op onnodige wijze wat aangedikt. De ge biologeerde manier waarop de heel jonge Verdi bijvoor beeld naar de toetsen van het orgel kijkt, is ronduit over dreven. De rol van de verteller, die regelmatig naar musea ver wijst waar bijvoorbeeld Ver di's muziek of zijn eerst spi net is terug te vinden, is wel belangrijk, maar neemt naar mate de serie vordert af. De hoofdmoot van „Het leven van Verdi" bestaat uit geac teerde scènes. Carlo Colombo speelt de jonge Verdi. Zijn rol wordt aan het eind van de eerste aflevering overgeno men door Ronald Pickup, die de componist gestalte geeft vanaf zijn zeventiende tot en met zijn dood op 88-jarige leeftijd. Hij weet zich ge steund door honderd acteurs en duizenden figuranten. An dere hoofdrollen worden vertolkt door Daria Nicolodi als zijn eerste vrouw Marg herita en door sterdanseres Carla Fracci als zijn tweede vrouw Giuseppina Strepponi. De serie werd geheel op 35 mm film vastgelegd en kostte rond de zeven miljoen dollar. Het is aan het produkt af te zien. Als decors dienden loca ties in Parijs, Leningrad en Egypte, terwijl er natuurlijk ook in de Scala van Milaan werd gefilmd. De makers, de Italiaanse staatstelevisie RAI, besteedde vijf jaar aan de voorbereidingen, liet in die periode rond de vijfduizend kostuums maken en wist be roemde opera-sterren zoals Maria Callas, Mario del Mo naco, Luciano Pavarotti en Giuseppe Taddei te strikken hun vocale bijdragen te leve ren. Zelfs voor degenen die niet van opera houden is „Het leven van Verdi" een uiterst onderhoudende serie. HANS PIËT NEDERLAND 1 15.20 15.47 16.11 20.00 20.28 Garfield, tekenfilmserie. Afl.: Daar komt Garfield Webster, Amerikaanse co- medy-serie met Emmanuel Lewis in de hoofdrol. Afl.: Weggelopen Onze levende planeet (The living planet), Britse documentaireserie van David Attenborough over het ontstaan van het leven op aarde. Afl. 5: Golvende grasvelden NOS V26-Journaal VARA Da's lachen..., tekenfilms Zomerpop, oude en nieu we clips en opnamen uit 'Clipparade' en 'Je Ziet Maar' Gil Julie, tekenfilmserie De amurfen, tekenfilmse rie. Afl.: Houtblokken sta pelen Vijf tegen vijf, spelpro- gramma gepresenteerd door Willem Ruis NOS Journaal SOCUTERA Voorkom dat alcohol le vens kapot maakt, pro gramma van de Nationale Commissie tegen het Alco holisme VARA i De Konsumentenbus, Frits Bom bezoekt vakan tiegangers in Spanje en lost ter plaatse diverse problemen op i Man over de vloer, Engel se comedyserie. Afl.: Drie is teveel en twee is te wei nig, (herh.) Achter het nieuws, actua liteitenmagazine. Geheel gewijd aan dr. Willem Drees, die zaterdag zijn honderdste verjaardag viert. Aan het woord ko men onder andere oud-mi nister en oud-president di recteur van de Nederland se Bank, dr. J. Zijlstra, oud-minister H.J. Hofstra, de socialistische fractielei der J.M. den Uyl en oud minister S. Mansholt. i Het leven van Verdi, tv-se- rie van Renato Castellani. Afl. 1: Jeugd en jonge ja ren i Simon Carmiggelt. Het verhaal 'Uitstapje' uit de bundel 'Mag 't een ietsje meer zijn?' NOS Journaal i Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 18.30 18.45 19.00 19.12 Clara, jeugdfilm van Jele- na Masinova en Pavel Ko- hout 1-17.30 De vlieger, kinder film NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Sesamstraat m Jeugdjournaal Journaal Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine. Re-, portages over o.a. Cor Bruyn en het wonen in bol- woningen i Hendrik VI, Engelse uit-, zending van het konings drama van Shakespeare. Regie: Jane Howell. Na de dood van Hendrik V ont staat er een machtsva cuüm in Engeland. Zijn op volger is nl. nog te jong. In Frankrijk ondertussen worden de engelen ver jaagd door de Franse le gers onder leiding van Je anne d'Arc i Journaal Hendrik VI, vervolg van het programma van 20.00 uur i Studio Sport Extra: Ten nis Wimbledon. Samen vatting van de gespeelde wedstrijden met commen taar van Heinze Bakker Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma overzicht 17.35 Kinderprogramma's 18.05 Europa Countdown. Popmu ziek met Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Spectrum 19.20 World Watch, weerbericht en programma-overzicht 19.30 Ballet: The Romantic Era 21.00 Sports Report. Wimbledon- 22.30 World Watch an weerbericht FILMNET 17.00 Tank 18.55 An Elephant called slowly 20.30 Rocky II 22.35 Cliffhangers herh. afl.: Terror from the Sky/Return to Chime ra/Thirst for Death 23.25 Vice Squad 00.55-02.30 Hollywood Classic: The Great Gatsby IB Ondertiteling via TeleTekst. E Stereo- of tweetalige uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■IZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. Ei Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Lri»T 1 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kinderserie (herh.) E Keromar, dertiendelige Vlaamse jeugdserie met Mike Verdrengh, Senne Rouffaer, Jan Pauwels e.a. Afl. 8: De ban van de Gurwel Stop, verkeerstips voor de Dromen (Dreams), dertiendeli ge Amerikaanse serie over een groepje jongeren dat een eigen rockband wil oprichten. Met J. Stamos, Carin Devore. A. Mac- klin e.a. Afl. 5: Niks boven jon gens Uitzending door derden. Pro gramma van de Katholieke Te levisie- en Radio-Omroep Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Bill Cosby Show, Amerikaanse comedyserie met Bill Cosby. Phylicia Ayers-Allen, Lisa Bo- net e.a. Afl.: Cliff verliefd Kijk uit, verkeerstips Nachtdienst, Duits psycholo gisch drama van Krszystof Za- nussi en Edward Zebrowski. Met Elisabeth Bergner. Jadwi- ga Janowska-Cieslac e.a. Een grillige zieke oude dame huurt iedere nacht een andere ver pleegster in. Bij de Joegoslavi sche studente Milena Dukano- vic komt het tot een krachtme ting, waarbij ze Milena op een gemene manier op haar knieën krijgt In ds voetsporen van Felix Timmermans, biografisch pro gramma waarin vooral wordt nagegaan waar Timmermans zijn thema's en inspiratie vond. N.a.v. de 100e geboortedag op 5 juli van de schrijver (herh.) Journaal en Coda T 2 1-20.30 Tennis op Wimbledon. Rechtstreekse reportage van de internationale tenniskampi oenschappen vanuit Wimble don met commentaar van Da niël Mortier BF 1 i Mededelingen van de ONEM Ciné vacances, kinderpro gramma met o.a. Contes et lé gendes. Dare. Dare. Motus, De smurfen en Bbd et Bolek Regionaal magazine Contacts, verkeersinformatie Tour de France (1), documen taireserie over de geschiedenis van de Tour de France Coup de film, filmrubriek. Pre sentatie: Terry Focant Rox Box. Popprogramma. Pre sentatie: Ray Cokes Loterij-trekking Laatste nieuws Informations reflexions et in terrogations laïquee TV 5 16.00 5 ans déja, amusementspro gramma 16.45 25 fois de la Suisse 17.50 La vie d'artiste, cultureel ma- 19.00 5 ans déja, amusementspro gramma 19.45 25 fois de la Suisse 20.50 Le livre marginal, cultureel magazine 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 (SThe Simon Potter Show, met een overzicht van de En gelse hitparade 18.00 (SThe Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 EThe Amanda Redington Show (herh.) 20.00 (SThe Nino Firetto Show (herh.) 21.00 (SThe Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 (SThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 (SRox Box, tweetalig muziek programma in samenwerking met de RTBF. Presentatie: Ray Cokes 00.00 (SThe Shadow (herh.) 01.00 (SThe Gaz Top Show 02.00 (SThe Amanda Redington Show 03.00 (SThe Nino Firetto Show 04.00 (SThe Martin Buchanan Show 05.00 (SThe Simon Potter Show 06.00-07.00 (SThe Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende j Duitsland DUITSLAND 1 De voormalige president van de Verenigde Staten discussieert in „Erfahrungen" met de voormalige Duitse Bondskanselier Helmut Schmidt. Duitsland 2 om 22.10 uur. 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 (SP.I.T. - Peter lllmans Treff, live vanuit discotheek Bisque halle in Bonn. Met Kim Wilde. Status Quo, Level 42 e.a. 20.15 Kennzeichen D, Nieuws uit Oost- en West-Duitsland 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), Amerikaanse tv-serie met John Forsythe, Linda Evans, Joan Collins e.a. Afl.: Die Erbin 21.45 Heute-Journal, aktualiteiten 22.10 Erfahrungen. Richard Nixon en Helmut Schmidt bespreken de internationale politiek 22.55 Sommerfestival im ZDF - Filme unsere nachbarn: Baum der Erkenntnis (Kundsgabens Troe). Deense speelfilm uit 1981 met Eva Gram Scholda ger. Jan Johansen, Line Arlien- Soborg e.a. Elin, een 13-jarig meisje wordt ten onrechte als makkelijk te versieren be schouwd. Wanneer haar mede scholieren zich dit realiseren krijgt Elin te maken met de ja loezie van Mona 15.00 ARD-Sport extra: Tennia op Wimbledon, kwartfinale heren enkelspel 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.14 Amanda8 stilles Haus..., tv-se rie. Afl.: Nur Cartwright war sein Name 18.40 Abenteur Tierwelt im Reich der Mitte. Afl.: De Chinese nachtegaal 19.00 Hart aber herzlich, Ameri kaanse misdaadserie. Afl.: Zaubertricks 19.57 Programma overzicht 20.00 (ETagesschau 20.15 Laufen, leiden, langer leben (1), tv-spel met als onderwerp de fitness-rage. Met Gerhart Lippert. Claudia Wedekind. Stefan Schneider e.a. 21.40 Brennpunkt, actualiteiten 22.30 Tagesthemen 23.00 Susi, Meinë Suche nach Anna, tv-serie met Ingrid Stee- ger. Peer Augustinski, Klaus Dahlen e.a. (herh.) 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 3 DUITSLAND 2 15.30 Ferienkalender. Tips. amuse ment en spanning. Vandaag: Origami en Frisbee 16.05 Mickys Trickparade. Met buikspreker Fred Roby 16.30 Wayne und Shuster-Show, tv- serie. Afl.: Dr. Jekyll und Mrs. Hyde 17.00 Heute 17.15 Tele-llluatrferte. Actualiteiten. sport en amusement 17.45 E Western von gostern: Gier nach Gold, speelfilm met John Wayne, Noah Beery jr.. Noah Beery e.a. Rod Drew krijgt de opdracht een verdwenen goudzoeker en zijn dochter op te sporen. Hij wordt hierin bij- gesetaan door zijn vriend Wabi nadat Rod hem geholpen heeft 18.55 Lotto am Mittwoch 17.00 Schooltelevisie 18.00 Mit Telekolleg II zur Fach- hochschulreifa 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktueile Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Bürgerforum. 'Heile, heile, se- gen...'. Film over natuurgene- zing 21.45 Hobbythek: Seidanmalerel und Batik 22.30 Kanakerbraut, Westduitse speelfilm uit 1983 van Uwe Schrader. Met Peter Franke, Brigitte Janner, Gerhard Ol- schewski e.a. Paul leeft in een vervallen woning, Is werkeloos en zijn vrouw heeft hem verla ten. Het grootste gedeelte van de dag brengt hij door in zijn stamkroeg. En het ziet er niet naar uit dat hier ooit verande ring in komt 23.25 Der Starnenhimmel im Juli 23.40 Laatste nieuws iland BBC 1 Dastardly Muttley, kinder programma Dogtian and the three muske- hounds So you want to be top, kinder programma John Craven's newsround, jeugdjournaal Moonfleet, kinderserie Paddles up Journaal en weerbericht London Plus Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan Lame ducks Dallas, Amerikaanse serie met Larry Hagman, Linda Gray. Barbara Bel Geddes e.a. Journaal, regionaal nieuws en weerbericht The Africans, documentairese- 23.25 Match of the day, samenvat ting van de tenniswedstrijden op Wimbledon 00.25 Late night in concert: The Style Council at Wembley 00.55 Weerbericht BBC 2 14.55 Tennis vanuit Wimbledon 21.10 Gevarieerd programma 22.00 M.A.S.H., Amerikaansew co medyserie met Alan Alda, Mike Farrell, Loretta Switt e.a. 22.25 A very peculiar practice, tv- serie. Afl.: Catastrophe theory 23.20 Sing country 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35 Open University Basil's Joke Machine Razzmatazz Roadrunner Bellamy's Bugle Connections About Anglia, regionaal maga- Crossroads Where there's life- Coronation Street Mike Yarwood in persons Robert Millar. Afl.: The high life l Nieuws I Sphinx, Amerikaanse speelfilm uit 1981 i Shalom Chaverim SKY CHANNEL 16.45 (SYoung, Free Single, met Gary Davies 17.30 (SJump, met Tony Blackburn 18.30 The Tales of Wells Fargo. Afl.: Belle Star 19.00 Dennis. Afl.: Dennis and the Signpost 19.30 Green Acres. Afl.: The Enga gement Ring 20.15 The Greatest American Hero. Afl.: It's only Rock and Roll 20.55 The Man in black, Engelse speelfilm uit 1950 met o.a. Sid James en Betty Ann Davies 22.15 International Motor Sports 1986 23.20 Roving Report 23.50-00.50 (SYoung, Free Single (herh.) /-Morgén NEDERLAND 1 NOS: 09.30 en 13.00 Nieuwsover zicht voor doven. EO: 16.30 Wild America, natuurserie 16.55 Recht door zee 17.05 Anders is ook ge woon NOS: 17.30 Journaal EO: 17.40 Het kleine huis Amerikaanse serie. NEDERLAND 2 FEDUCO: 10.30-10.50 Telebord: Tema in Groepsverband. Les 7 NOS: 13.00 Nieuwsoverzicht voor doven 15.00 Studio Sport. Tennis Wimble don: Rechtstreeks verslag van de hal ve finale dames enkelspel met com mentaar van Heinze Bakker BRT 2 15.00 Rechtstreekse reportage van de internationale tenniskampioen schappen Wimbledon. Commentaar van Daniël Mortier MUSIC BOX 07.00 [^Muziekprogramma's. Gaz Top Show (07.00). Amanda Redington Show (herh.) (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Martin Buchanan Show (10.00), Simon Potter Show (1100) en 'The Shadow' (12.00). 13.00 EMu- uakprogramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf 10.00 Heute 10.03 Laufen, leiden, langer leben 11.25 P.I.T. Peter III- manns Treff 12.10 Kennzeichen D 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 13.45 Unsere kleine Farm 14.30 Die Abenteuer von Tom Sawy er und Huckleberry Finn 15.00 ARD Sport Extra, Tennis 17.45 Tages- BBC 1 07.50 Breakfast time 10.20 Informa tieve serie 11.30 Play School 14.00 Journaal 14.30 Hokey Cokey 14.45 Tennis vanuit Wimbledon 17.12 Re gionaal niéuws 17.15 Laurel Hardy 17.20 Treasure in Malta 17.35 Dun geons Dragons 17.55 John Cra ven's Newsround ITV 10.25 Anglia News and Weather 11.30 Cartoon Time 11.35 Glenroe 12.00 Once Upon a Time..man. (herh.) 12.30 About Britain 13.00 Ta les from Fat Tulip's Garden, (herh.) 13.10 Puddle Lane, (herh.) 13.30 The Sullivans 14.00 News at One 14.20 Anglia News 14.30 Falcon Crest 15.30 Something to treasure 16.00 Take the high road 16.25 Anglia News 16.30 Sons and Daughters 17.00 Tales from Fat Tulip's Garden, (herh.) 17.10 The Moomins. (herh.) 17.20 Nature Trail 17.45 Under the Same Sky SKY CHANNEL 08.45(3 Sky Trax. Popmuziek (herh.) 14.15 Skyways 15.05 A country practice 16.00(3 The Pat Sharp Show 16.45(3 Jensen's Dimensions 17.30 (3 The Great Video Race. Rechtstreeks uitzending met Gary RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 NOS Podium van de Neder landse lichte muziek. 20.30 NCRV: Zomeravondmuziek. 22.30 NOS: Akkoord. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Late date. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 Hier en Nu. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: The John Peel Show. 20.02 Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands RADIO 4 18.00 NOS: Nieuws. 18.02 AVRO: Het betere werk. 19.00 Compact Concert. 20.00 NOS: Nieuws. 20.02 Sviatoslav Richter 22.00 De mooiste kleren van de kei- 23.00 Zeg. luister 's RADIO 5 18.10 TROS: Tempo Doeloe extra. 18.30 Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 FEDUCO: Medelanders 21.00 NOS: NOS-Cultuur REGIONAAL Radio Rijnmond 07.30 Actualiteiten magazine: Report., spel, weer, ver keer, etc. 9.00 leder uur na het ANP- nws region, nws. 16.30 Middagmaga zine: Report., spel. weer, verkeer, cul tuur, sport. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Actualiteiten en 19.00-20.00 Geestelijk leven. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Cocktail. 20.03 In de club. 21.05 Knokke Cup 1986. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 22.05 Radio Tropical. 23.30 Twee voor twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Een halfuurtje salonmuziek. 19.00 Symposium. 19.45 Home-made. 20.30-23.45 Musica Antigua. Deel I. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NQS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aanl 07.15 Jeugdradiojournaal. 08.30 AVRO's Sportpanorama. 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 De burgemeester is jarig. 12.56 NOS: Mededelingen voor land en tuinbouw. 13.08 AVRO: Middageditie 14.05 Toppers van toep. 15.05 Muziek met Meta op Radio 1. 16.05 KRO: In plaats van. 17.08 Echo-magazine. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag ...donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Plein Publiek. 10.03 Denk je nog aan die tijd? 10.30 Kletsmajoor. 10.40 Het blijft Hollands. 11.30 De groeten thuis. 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en Nu. 13.20 Trekken van Drees. 16.03 Studio 55. 17.03 VOO: Hollandse hits RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 De Hugo van Gelderen Show. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Polderpopparade. 15.03 De TROS presenteert de Natio nale Hitparade RADIO 4 08.00 NOS: Nieuws. 08.02 VOO: Veronica's Meesterwer ken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 NOS: Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland Klas siek. 14.00 EO: Metronomium. 16.00 VPRO: Het Portret: Duke El lington RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leergeld. 10.00 KRO: M/V Special. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 Vijftig plus. 12.00 Nieuws. 12.05 Sporen in het achterland. 12.30 De Derde wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Kruispunt. 13.30 Boekenwijsheid. 13.43 Thuis en in de synagoge. 14.00 Zin in muziek educatief. 15.00 Glas in lood. 16.00 NOS: Zo kan het ook. 16.30 Een leven lang. 17.00 Er zijn grenzen. 17.30 Hobbyscoop. REGIONAAL RADIO RIJNMOND 7.30-8.30 Actuali teitenmagazine: Report., spel, weer, verkeer, etc. 9.00-18.00: leder uur na het ANP-nws region, nws. 16.30-18.20 Middagmagazine: Report., spel, weer, verkeer, cultuur, sport. Omroep Rijn land: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 11.00-12.00 Program ma voor Ouderen, 17.00 Mini Magazi ne over vrijetijdsbesteding, 17.30 Ver- zoekplatenprogramma BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 06.20 Uit de band. Knokke Cup. 11.30 Het vermoeden: op zijn zomers. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Accordeonm. 15.03 Zo d'Ouden zongen. 16.05 Neem je tijd Wimbledon. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muziekboetiek. 10.03 Parkeerschijf: Bont magazine. 12.00 Regioprogr. 13.10 De middagpost. 14.00 Hitbox: Top 30-hits. 17.00 Focus. 17.05 Radio twee: poptelefoon. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 St. Martial de Limoges. 11.00 Matinee: Hommage. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Musica Facile. 16.30 Wel thuis met Herbert! 17.00 Mikrokosmos: Bartok.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9