DONDERDAG 26 JUNI 1986 De nieuwe manier van betalen begint bij 100 tankstations. Vandaag: 100 grote tankstations waar u met een giromaatpas op een nieuwe manier makkelijk kunt betalen. Girorekeninghouders bij de Postbank gaan het vanaf nu nog gemakkelijker krijgen. Want deze maand wordt bij 100 grote Shell- tankstations landelijk een nieuwe manier van betalen geïntroduceerd: elektronisch betalen. Elektronisch betalen is bij uitstek een veili ge en gemakkelijke manier van betalen. Hoe gaat dat bij het tankstation. Een girore keninghouder loopt na het tanken naar binnen, steekt zijn nieuwe giromaatpasje in een betaalautomaat, toetst zijn geheime code in, kijkt op een schermpje of het bedrag klopt, drukt voor accoord op een knopje. En de betaling is op dat moment verricht. Zonder dat er zelfs maar een pen aan te pas is gekomen. Als u regelmatig bij de Shell-stations langs de autosnelwegen, of bij de grotere Shell-stations in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag tankt of andere aankopen doet, biedt zo'n giromaatpas u een heleboel gemak. Voor alle duidelijkheid: dat nieuwe pasje is niet alleen geschikt voor elektronisch betalen, maar kan Afrekenen bij het tankstation: Pasje erin, geheime code in toetsen, bedrag op het beeldscherm controleren, knopje indrukken, klaar. ook als legitima tiemiddel bij giro betaalkaarten en kascheques worden gebruikt. Het is de bedoe ling van de Postbank om dit veilige, gemakkelijke elektronisch betalen algemeen geaccepteerd te krij gen in Nederland. En het ziet er naar uit dat dit op niet al te lange termijn zal gebeuren. Er zullen meer tank stations volgen. We treffen voorbereidingen om winkels, warenhuizen en supermarkten van betaalautomaten te voorzien. 'Het wordt dan steeds aantrekkelijker om een giromaatpas aan te vragen en te gebruiken. t A De Postbank zal haar reke- ninghouders uiteraard op de hoogte JU houden van de ontwikkelingen op dit gebied. Overigens werkt de Postbank niet alleen aan een makkelijke manier van betalen, voor het makkelijk opnemen van geld kunt u ook uw giromaatpasje gebruiken. Binnen afzienbare tijd plaatsen we in de buitenmuren van de grotere postkantoren zo'n 400 geldautomaten, die we Giromaten noemen. U kunt hierdoor dag en nacht over uw geld beschikken. In de regio Eindhoven en Tilburg zijn we die Giromaten nu al aan het installeren en begin volgend jaar komen ze in Amsterdam. Daarna volgt de rest van Nederland. Met andere woorden, binnen afzienbare tijd kan een girorekeninghouder dezelfde pas zowel elektronisch betalen als dag en nacht geld opnemen. Veilig, efficiënt, overzichtelijk en snel. Het spreekt vanzelf dat de Postbank haar rekeninghouders ook op de hoogte zal houden wanneer er Giromaten in hun buurt worden geïnstalleerd. Waar het op neerkomt is dat de Postbank bezig blijft om het zijn klanten zo makkelijk moge lijk te maken. Waar het bovendien De giromaatpas: Een giropas met op de achterzijde een spe ciale magneetstrip. Maakt samen met een code die alleen aan u bekend is, betalen nog makkelijker en veiliger. op neerkomt is dat de Postbank op weg is om voor girorekeninghouders elektronisch betalen ook wer kelijk tot een landelijk gemak te maken. Als u nog geen girorekening heeft, vraag dan meteen een folder om er een te openen. Mocht u meer willen weten, bij de Shell-stations waar u elektronisch kunt betalen ligt een folder over de giromaatpas klaar. Die kunt u 1 trouwens ook aanvragen r^o^n/TvilZ' door gratis 06-0400 te bellen, rv/ö I K/VIN tv Als u even doordenkt neemt u een girorekening. Nabije toekomst: Met een giromaatpas kunt u door heel Nederland op die nieuwe manier makkelijk betalen en geld opnemen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 18