Armand Pien houdt het BRT-scherm voor gezien gekleurd gezien IO/TELEVISIE EeidaeOou/ta/nt DINSDAG 24 JUNI 1986 PAGINA 13 I KONSUMENTENMAN VKT VERGEEFS HET ITE VAKANTIELEED dat nou nog kosten, naar Zuid-Spanje met een Konsufhentenbus volgeladen imspullen, cameramensen, kopieermachi- fTjfeluidsmensen, schrijfmachines en een *1 taf redacteuren onder aanvoering van Bom, nog vergezeld van een speciaal be- personenautoZo op het oog heel wat, fynisschien valt het reuze mee. Dat laatste ietkunnen afleiden uit de royaal uitgevallen Zing, waarin de VARA dank betuigt aan drjcse groep bedrijven en instellingen voor ibieuze zaak. Wil je geloofwaardig blijven fchermer van de rechten van de consu- a3Idan moet je je natuurlijk niet openlijk atSveren aan de gunsten van het bedrijfs- Kun je later ooit nog een (al dan niet m|n<fe> snier leveren aan het adres van zo 'n reisonderneming, als je wel (op haar kosten een bus met chauffeur meekrijgt om naar de zonovergoten stranden van de Costa Brava te toeren? Nee dus. Weg neutraliteit. Nog afgezien van deze overweging leveren Boms avonturen in de van patat en zonne brandolie vergeven toeristenoorden uitzendin gen op om van te griezelen. Het lèek zo'n aar dig idee: de vakantievierders ter plekke opzoe ken om meteen daadwerkelijk al die klachten in ontvangst te nemen waarmee Konsumenten- man, Consumentenbond, Konsumenten Kon- takt, Kieskeurig, de Geschillencommissie Rei zen en de ANVR altijd in het najaar over stroomd worden. De overboekingen, de lekken de hotelkamers, de te grote afstand tot de zee, de te dure restaurants - al dat overbekende va kantieleed uit de Middellandse Zeegebieden. In de praktijk pakt het anders uit. Het genieten van zon en zee en vrolijke uitstapjes stelt al die kleinere en grotere ongemakken duidelijk in de schaduw, en Frits Bom moet werkelijk tot het uiterste gaan om iemand te vinden die écht problemen heeft. Die mag dan in de bus komen om een klachten formulier in te vullen in de hoop dat na zijn terugkeer in Nederland smar- tegeld of andersoortige genoegdoening op hem of haar ligt te wachten. Als het iets heel overzichtelijks betreft wil Bom zelfs wel even a la minute de telefoon pakken om ten overstaan van tv-kijkend Nederland twee meisjes een paar tientjes reductie op de reissom te bezorgen - een soort Robin Hood is hij dus eigenlijk, opkomend voor de 'kleintjes' die worden platgewalst in het grootkapitalige tourwezen. Maar de meeste vakantiegangers ondergaan on bekommerd de geneugten van de Spaanse kust. Ze boeken massaal voor een tachtig gulden de man kostende ezeltjes-safari inclusief maaltijd en spelletjes, en de Konsumentenman kon maar niemand vinden die vond dat dat te duur was: „Welnee, we hebben een prachtige dag en we hebben flink gelachen!" Wel leverde het onthutsende beelden op van landgenoten die zich onhandig op ogenschijnlijk veel te kleine ezeltjes hijsen en gierend meedoen aan de knul- ligste spelletjes die da handige Spanjaarden maar weten te bedenken. Dat de grootspraak van Bom, dat hij wel eens even de vinger op de wonde plek van het va- kantiegebeuren zal leggen, op deze manier wordt gereduceerd tot gemompel in de marge is misschien niet zo erg. Het gaat er maar om dat die mensen een plezierige vakantie hebben, en de fijnbesnaarde ziel van de Konsumentenman moet dan maar wat eelt krijgen. Erger is, dat de geplande uitzendingen nu moe ten worden opgevuld met niet ter zake doende shots van slechts in broekjes gehulde meisjes aan het strand, waarvoor de VARA-camera man een fijne neus heeft ontwikkeld (en den kelijk speciaal een telelens heeft meegenomen). Samen met het optreden van de populaire bus chauffeur en de onbenullige tentenopzetwed- strijd levert dat onsmakelijke programma's op, waarvoor de VARA zich zou moeten schamen. Eén ding is zeker: ik breng straks mijn vakan tie ergens door waar ik niet het gevaar loop 'ijf te lopen. DE COCQ ™iO-tv filmt Je met vdigret-reeks ^«ERSUM De KRO deel aan een internatio- 1. coproductie om romans e Franse schrijver Geor- cpenon te verfilmen. Er als dertien films worden sidkt; zes door de Franse at yee door de Zwitserse, redoor een Duits-Oosten- inj maatschappij en twee zie KRO. |tember wordt begonnen iaf opnamen van de eerste ijlandse bijdrage: het ver- ?eiL'Homme Riche (De n jrd), waarvoor Don Dek- laitet script maakte. Jan wordt de regisseur. Voor ginamen is het Zeeuwse ^Jce gekozen. De tweede t (Ierland te verfilmen ro- ;tefnoet nog worden geko- )oije kosten van deze KRO- jiqworden geraamd op 1,6 gil gulden. Dat is de ii#)ijdrage aan het hele he^ Voor dat bedrag krijgt jiijroep ook de beschikking jigie elf in het buitenland leken films. De KRO-films s ]n met Nederlandse en ieise akteurs opgenomen ïkjor de buitenlandse om- ei nagesynchroniseerd. ;npzet tot dit project is ge- ha door Warry van Kam- (Opioofd gevarieerde pro- Wia's bij KRO-tv. Hij lipij buitenlandse collega's esT voor het idee samen te :rjn. niet bij het maken ir^éér een Maigret-serie, inpm romans van Simenon arfilmen. De samen wer- clp ook ingegeven door fi- v^le overwegingen. Van e)en: „Het maken van zo'n jeiserie is veel te duur om omroep alléén te kun- ipkostigen". BRUSSEL - Weerman Ar mand Pien houdt het op het BRT-scherm voor ge zien. Hij nam al afscheid wegens zijn leeftijd, maar samen met BRT-kopstuk- ken zoekt hij nog steeds naar een opvolger. Die is moeilijk te vinden. Dit heeft mede te maken met de manier waarop Armand na drukkelijk aanwezig was. Wie zal hem op hetzelfde niveau kunnen vervangen? Toch wordt er niet gezocht naar eenzelfde soort figuur als hij zich manifesteerde. Hij zegt: „Binnen de vijf jaar heb ben wij een heel nieuwe maat schappij". Pien, een fenomeen, een le gende al tijdens zijn leven, nam vorig jaar al afscheid van het Weerkundig Instituut waar hij in 1948 als eerste Vla ming in dienst trad. Het is moeilijk zoeken naar een op volger voor deze onvervang bare man, die zijn regelmatige weerpraatjes kruidde met anekdotische dingen van de dag, graag toespelingen maak te op Belgische toestanden en de wonderlijke verschijnings vormen van de natuur even min ongemerkt aan de kijker voorbij liet gaan. Zo zagen we hem eens een conférence van vijf minuten plegen over een hem door een boer toegezon den misgroeide aardappel, die gelijkenis vertoonde met het menselijk onderlichaam. Hij wilde maar zeggen: de wonde ren der natuur zijn de wereld nog niet uit: Vanaf 31 oktober 1953 ver zorgde hij voor de BRT-tv het weerbericht. Dat is zo geble ven tot heden toe, zij het dan met een frekwentie van twee maal in de week. Pien heeft zowel via radio als televisie veel bijgedragen tot de popularisering van de we tenschap. Armand Pien wordt best ten voeten uitgetekend als een man vol levensblijheid die, zowel in de dagelijkse om gang als voor micro en came ra, zijn gesprekken weet te kruiden met lichte humor; een man die sympathie uitstraalt, volkomen vreemd is aan ve- dettenkultus en zijn eenvoud weet te bewaren. En dat doet het altijd bij het publiek. Om een grapje meer of minder zit hij nooit verlegen. Zingend Toen wij enkele jaren geleden, samen met hem en enkele kol lega's terugkeerden uit Estepo- na (Spanje) en in een cafeetje nabij de luchthaven van Mala ga op het vliegtuig zaten te wachten het was snikheet en iedereen nam een fris drank- zag Armand de kans om de cola voortdurend aan te langen met een flinke scheut whiskey uit de fles die hij on der de tafel had verborgen. De kelner kon maar niet begrij pen dat die Belgen zoveel co la's achterover drukten. Het resultaat was navenant, want toen de tijd gekomen was trok de kleine bende zingend naar het vliegtuig. Of Armand geen spijt heeft dat ook voor hem de pensioen gerechtigde leeftijd was aange broken? „Eigenlijk wel, maar daar is natuurlijk niet onderuit te ko men. Ik ben een staatsambte naar en dan is de wet onher roepelijk. Weerkunde is niet alleen mijn vak maar ook mijn hobby en daarom ben ik altijd een gelukkig man geweest. Er is in de meteorologie ook altijd een snelle evolutie geweest en dat maakt het bijzonder boei end". Armand Pien, licentiaat in de wiskunde, specialisatie astro nomie en zeer vertrouwd met het Planetarium te Brussel waar hij een hoge funktie be kleedde hij was er lange tijd waarnemend direkteur is ook best op de hoogte van de ruimtevaart. „Het hangt allemaal samen" zegt hij en betreurt dat de kommunikatie daarover voor het publiek meestal beperkt blijft tot de miljardendans van de ruimtetuigen. Voor de rest blijft men schromelijk in ge breke. „Wie geeft er zich re kenschap van dat in de ruimte steeds harder en harder wordt gewerkt aan een betere ge zondheid voor iedereen en voor een langer leven van de mens. Ik ben geen ziener, maar toch weet ik zeker dat wij binnen de vijf jaar een heel nieuwe maatschappij zul len hebben. Dat is meteen ge ruststellend nieuws voor de duizenden jongeren die mo menteel werkloos zijn". Toptien In de kijk- en luistercijfers heeft Pien meer dan eens de eerste plaats in de Top-10 be- Armand Pien zoekt mee naar zijn eigen opvolger. haald. Toch is het ook zo dat hij af en toe wel eens kritiek krijgt van de kijkers. Van een weerman wordt in eerste in stantie verwacht dat hij zegt welk weer het morgen en eventueel de komende dagen zal zijn. Daar gaat het om. Maar precies omdat Pien zijn job zö sterk beheerst, brengt hij er wel eens beschouwingen en wetenswaardigheden bij te pas die aan de gewone kijker voorbijgaan. Toch was hij dan bezig met het leggen van de grotere verbanden. Hij maakte van het weer met hetzelfde gemak een komisch nummer als een stuk drama, al naag ge lang hij door de weersomstan digheden werd aangesproken. Toch zullen wij hem vroeg of laat moeten missen. Dan pas zullen wij weten wat wij aan hem hebben gehad. Een figuur die zich zowat 33 jaar ten dien ste heeft gesteld van het pu bliek, cijfert men zomaar niet weg. Is trouwens niet weg te denken van het scherm; Zijn grote zorg op het ogen blik: zijn kennis overdragen aan een jong talent. Daar is hij nu volop mee bezig! EMIEL JANSSENS 16.05 16.10 17.30 17.46 18.55 19.25 20.00 20.28 21.30 22.00 22.30 22.55 23.00 NCRV De Carsons, Australische serie. Gerard werkt zich behoorlijk in de nesten als hij zijn nieuwe baas te slim af is Bont-genoten, Ameri kaanse jeugdfilm. Twee vriendinnen hebben een vreemde hobby: bontjas sen voelen op straat Zeven Molens, Tsjechi sche tekenfilmserie. Aft. 2: De Maan Sabine Kleiat - zeven jaar, Oost-Duitse kinderfilm. Sabine voelt zich in de steek gelaten als de groepsleidster van het Berlijnse kindertehuis zwangerschapsverlof krijgt. NOS Journaal NCRV De kjnderen van de Vuur berg, Nieuwzeelandse jeugdserie (1) over de En gelse Sarah, die in Nieuw- Zeeland vriendschap sluit met vier kinderen. NCRV Kate Maggie, 10-delige serie over het leven van twee vrouwen in het Au stralië van de vorige eeuw. Afl. 2: Paardekracht De vrienden van de Roze Panter, tekenfilms Dodger, Bonzo en de rest, Engelse jeugdserie over een groep kinderen in een Londens kindertehuis. Afl.5 NOS Journaal NCRV Ik hou van Hollands, Ne derlandse liedjes, gezon gen door Carry Tefsen, Loeki Knol, Bill van Dijk en Gerard Cox Alles draait om Martin, Engelse comedy-serie Hier en Nu, actualiteiten magazine QlKerkepad, tocht langs fraaie kerken temidden van schilderachtige dor pen. Afl.: De Bommeler- waard Dertien persoonlijke ont moetingen, meditatie door drs. J. Ridderbos De avonturen van Sher lock Holmes, Engelse se rie over de detective Sher lock Holmes en zijn assis tent Dr. Watson gebaseerd op de verhalen van Sir Ar thur Conan Doyle. Afl.: Het geheimschrift NOS Journaal Nieuws voor doven NEDERLAND2 RVU 17.00-17.30 Sport, tussen ple zier en prestatie, Afl. 2. Amateur sporters over hun favoriete hobby FEDUCO 17.40-18.10 Open Universiteit: Cursus: Opslaan van gege vens: database NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Italianen 18.30 Sesamstraat 18.45 m Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 Ondertonen in Nederland. Hoe op te vallen in een vlak landschap. Deel 3: Heavy metal. Over zwart leer, ket tingen, armbanden, lang haar en aggressieve letter tekens en headbangers. Optreden: Vulture VARA 20.00 De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: Het toverwoord 20.13 The Rose, Amerikaanse musical-speelfilm van Mark Rydell. Met Bette Midler en Alan Bates. In de wereld van glitter en gla mour is het jonge soulzan geresje Rose op weg naar de top. Wanneer ze die heeft bereikt, is ze uitge blust NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven EUROPA TV Weerbericht en programma schema Kinderprogramma's: met Tic Tac; Oogtanian and the three Muskehounds Programma-overzicht Europa Countdown, popmu ziek met Adam Curry Weerbericht Natuurserie: Nordic Wildlife Schedule: tomorrow on W.C. Football Drama: Dick Turpin World Watch, weerbericht. Europa Report Science now: What is new in science, technology, and in dustry Documentary: Relsewege zur Kunst, "Galicien" Focus on European Culture: Holland Festival '86 Sporte Report: Tennis Wim- beldon 1982 Europa Report, Weerbericht FILMNET 17.00 Airwolf, afl. 21: American Dream 17.50 The Red Light Sting 19.25 Cliffhangera. afl. 8: Wheels of Destruction; The Last Gap; Se aled In Blood 20.15 Korte Film: Fly Away 20.30 The Producers 22.05 Southern Comfort 23.45-01.20 The Brain Machine «ggever Aart Zeeman praat in „Hier en Nu" met de 75-jari- ns Bernard over het Wereld Natuur Fonds. Ned. I om 22.00 «BRT 1 Journaal cTTik Tak, kleuterprogramma. ïf(herh.) Plons, kinderprogramma, j j(herh) Carolientje en kapitein Snor- irebaard, kinderprogramma. 'Afl.: Het Pinguineiland. (herh.) iv Er was eens... het heelal (II [s était fois l'espace), tekenfllm- |Serie. Afl.: Het super-brein 'De zeven van Blake (Blake's 3®seven), Engelse science-fiction serie. Met: Garreth Thomas rÉPaul Darrow e.a. Afl.4: Horizon Mededelingen en program- ma-overzicht Journaal 1 Weerbericht Kunstzaken IfBrat Farrar. (slot) Engelse se- jrie naar de roman van Jose- jphine Tey. Met: Francis Mat- ithews, Angela Browne, Domi- "nique Barnes e.a. De waarheid irbrengt wraak met zich mee [Argus, praatprogramma met „Jan Rompey en Jessie Caluwè jjover de binnen- en buitenland se media el Uitzending door derden: Pro- rigramma van de Christen-De- jmocratische Omroep ^23.00 Journaal. Aansl.: Coda: "Romance nr2, Schumann, uit- gevoerd door Piet van Bock- u stal, hobo en Beheydt, piano IF 1 Mededeling van de ONEM La boïte aux images, teken films: Klimbo, Dare Dare Mo- Jus en de smurfen, tekenfilms Ce soir, regionaal magazine Lotto uitslagen en lotto-joker Journaal Les sentiers du monde, na tuurfilmserie. Vandaag: Oreno- 'que-Amazonie: sur les traces de Humboldt. Presentatie: Fa- Indertitellng via TeleTekst. lifzending in stereo. !wart/wit-uitzending. !wart/wlt-ultzending met on- lertiteling via TeleTekst. 3ij niet-Nederlandstalige zen- Iers: uitzending in orginele versie met ondertitels. niet-Nederlandstalige zen- Iers: zwart/wlt-uitzending in Jrginele versie met ondertitels. bienne VandeMeersche 21.20 C'est a voir special: L'enseig- nement Renove 22.05 Les amants terribles, Franse speelfilm (1984). Met: Sranko Molnar, Jean-Noël Picq, Da- nlèle Dubroux, e.a. Regie: Da- nièle Dubroux. Een derderangs hotel in Rome. De Fransman Adrien is naar Rome gekomen om zijn vriendinnetje, Stèpha- nie, te zoeken. Alice is haar Italiaanse vriendje, Sergio, ge volgd. En Laure vindt hier haar Joegoslavische minnaar. Hans 23.40 Laatste nieuws TV 5 16.05 La village dans Ie nuages 16.35 Le jeu de la verte. Bernard Ta- pie, met onder anderen Serge Lama, Daniel Lavoie en Marie- Myriam. 17.35 Sport. 18.30 Les trios premieres minutes. Filmrubriek. 19.00 La village dans nuages. 19.30 Le jeu de la véritó. Roger Bor- niche. 20.30 Sport 2l.30Les trios premieres minutes. Filmrubriek. 22.00 Nieuws. 22.30-00.05 Marie-Octobre. Franse speelfilm (1959). MUSIC BOX 17.00 EThe Simon Potter Show, met o.a. de 'Music Video Chart' 18.00 EThe Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 (SThe Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' (herh.) 20.00 EThe Nino Firetto Show, met verzoekvideo's en de Europese concertagenda (herh.) 21.00 (SThe Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 (SThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 BJMusic Box classic 00.00 (SThe Shadow (herh.) 01.00 EThe Gaz Top Show 02.00 EThe Amanda Redington Show 03.00 EThe Nino Firetto Show 04.00 EThe Martin Buchanan Show 05.00 EThe Simon Potter Show 06.00-07.00 EThe Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende DUITSLAND 1 16.15 Spass am Dienstag, kinder programma met tekenfilms 17.15 Voetbal in Mexico, feiten, re portages en interviews 17.45 Tage8schau 18.25 Kontakt bitt©Afl.: Geschie- dene Leute 19.00 Karussel der Puppen. Afl.: Co- lette 19.57 Programma-overzicht 20.00 IH Tagesschau. 20.15 Expeditionen ins Tierreich, natuurfilm. Afl.: Unternehmen Monal, reis naar het land van herkomst van de fazant 21.00 Report, Baden-Baden 21.45 Dallas, Amerikaanse serie met Barbara Be) Geddes, Linda Gray, Larry Hagman, e.a. Afl.: De nieuwe baas 22.00 Panorama, reportages, analy ses en meningen 22.30 Tagesthemen 23.00 Kulturweltspiegel, met Hans- jürgen Rosenbauer 23.45 ARD-aport extra. Met: De In ternationale Tenniskampioen schappen vanuit Wimbledon en Nationale Kampioenschap pen zwemmen vanuit Hanno- 00.15 Tagesschau 00.20 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulem- kampff DUITSLAND 2 Pinnwartd Pfiff, sportprogramma voor de jeugd Heute met aansl. Aus den Lan- dern Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement Da lacht daa Kënguruh, pro gramma van en met Paul Ho- gan en Peter von Zahn. Aansl. Heute-Schlagzeilen Mit dem Kopt durch dia Wand, familiekwis gepresen teerd door Blrgit Lechtermann Programma-overzicht Haute Die Reportage: Gehen oder bleiben? Reportage over jonge joden In Frankfurt 20.15 CS Carry on cruising, Engelse speelfilm (1962) van Gerald Thomas met Sidney James, Kenneth Williams, Kenneth connor e.a. Kapitein Crowther viert zijn tienjarig Jubileum op een middelgroot cruise-schip. Bij vertrek blijkt er een geheel nieuwe bemanning aan boord te zijn die voor veel komische toestanden zorgt 21.42 Mach mit dar Umwalt zu lie- be 21.45 Heute-journal 22.05 Das kleine Femtehsplel: Intl- me Distanzen, tilm van Man fred Kaufmann met Smirma Komad, Eva Under, Manfred Kaufmann e.a. Twee vrouwen en twee mannen brengen een week door in een badplaats. Er bestaat een stilzwijgende af spraak tussen hen over de om gang met elkaar. Er ontstaan echter al snel problemen 23.10 Zeugen des Jahrhunderts. Marcel Reich-Ranicki in ge sprek met de schrijver Wolf- jang Koeppen C3 K< te DUITSLAND 3 16.00 Sport im Westen, reportage van de Internationale tennis kampioenschappen op Wim bledon 18.00 Mit Telekolleg II zur Fach- hochschulreife: Die Fëcher im Telekolleg 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tagesschau 20.15 Aualandsreporter. Die reichen Leute von Deauville, reportage uit Frankrijk 20.45 Riickblende: Vor 50 Jahren: Der erste Hubschrauber fliegt, reportage 21.00 Formal Eins: De ARD-hitpara- de gepresenteerd door Stefa- nie Tücking 21.45 Zweites Tanzfestival NRW 22.15 Drei vor MittemachL Vorsicht Atomfachleute! Geloven of er aan geloven? Aansl.: Laatste nieuws Sydney James speelt als kapitein Crowther de hoofdrol in ..Carry op cruising". Duitsland 2 om 20.15 uur. BBC 1 16.45 Tennis vanuit Wimbledon 17.12 Regionaal nieuws 17.15 Laurel and Hardy 17.20 Da8tardley Muttley, kinder programma 17.25 Wacky races, kinderprogram- 17.35 Thing of a number, kinderpro gramma John Graven'e Newsround, jeugdjournaal We are the champions, kin derserie W.K. Voetbal, reportage Journaal en weerbericht London plus Terry and June, serie. EastEnders McGuigan boxing, samenvat ting Points of view Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 'Allo, 'Allo Miami vice, serie. Tennis vanuit Wimbledon Weerbericht BBC 2 16.35 Cricket: 2e test match en Wimbledon-Tennis 21.00 The old grey whistle test 22.00 Beat of Oz: Summerfield 23.35 Cricket: 2e test match, samen vatting 00.00 Newanight, actualiteiten 00.45 Weerbericht 00.50-01.20 Open University ITV Star choice Anglia News The Young Doctors Cockleshell Bay The Moomina. (herh.) Sooty Woody Woodpecker, (herh.) Splash Emmerdale Farm News at 5.45 About Anglia About Anglia Crossroads Me and my girl (herh.) Duty Free, (herh.) Magnum Brideahead Revisited, (herh.) Serie naar het boek van Evelyn Waugh News at ten The disappearance of Azaria Chamberlain. (1983). Over de 01.40 Tuesday Topic SKY CHANNEL 16.00 Pat Sharp Show 16.45 Monsters of rock 17.30 The UK Network Tp 50 met David Jensen. 18.30 The Tales of Wells Fargo. Afl: Renegade Raiders. 19.00 The Lucy Show. Afl: Lucy and The Stolen Stole. Lucy en mr. Mooney worden opgepakt als ze een gestolen bondjas ko pen. 19.30 Green Acres. Afl: Enterprising EB. Eb wil Indruk maken bij zijn meisje en neemt de leiding van de boerderij over. 20.00 Pathfinders. Afl: Sweets from a Stranger. 21.00 The Outsiders. 21.55 Cimarron City. Afl: Beast of the Cimarron. 22.50 US College Football 1986 00.30-01.00 Monsters Of Rock NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven 13.00 Nieuws voor doven. VARA 15.00 De Smurfen 15.15 Puppies 15.40 Letty 16.05 Webster 16.30 Onze levende planeet NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuwe voor doven. VPRO 15.30 Een baby in Boedapest, Hongaarse speelfilm 16.44 Laurel Hardy MUSIC BOX 07.00 EMuziekprogramma's. Gaz Top Show (07.00), Amanda Redington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Martin Buchanan Show (10.00), Simon Potter Show (11.00) en The Shadow (12.00). 13.00 EMu ziekprogramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber, Het internatio nale TV-kookboek. 10.00 Tages schau en Tagesthemen 10.23 Die Reportage 11.10 Alles was Recht ist 12.10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15-13.30 Te letekst. 14.30 Teletekst 14.50 E Klamottenkiste: Das Auto rennen, korte film met Charlie Cha- DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.15- 13.30 Teletekst-overzicht 15.40 Te- tetekst-overzicht 15.56 Programtna- overzicht 16.00 Heute 16.04 L&- wenzahn, serie 16.35 Griau, der kleine Drache, tekenfilmserie. BBC 1 11.50 Gharbar, magazine voor Azia tische vrouwen 12.15 Teletekst 13.25 Home on sunday 14.00 Jour naal 14.30 Bertha, kinderserie. Afl.: The flying bear 14.45 Tennis vanuit Wimbledon SKY CHANNEL 08.45 Jensen's Dimensions (herh) 09.15 The Pat Sharp Show (herh) 10.00 First Run (herh) 10.45 New Music (Herh) 11.45 The Pat Sharp Show (herh) 12.30 Monsters of rock (herh) 13.45 The UK Network Top 50 Show (herh) 14.15 Skyways. Doolans huwelijk komt in gevaar. 15.05 Ame rican College Basketbell 16.00 The Pat Sharp Show (popmuziek) ITV 10.25 Anglia News and Weather. 11.30 Cartoon Time. 11.35 Glenroe (herh.). 12.00 Once upon a time... (herh.). 12.30 About Britain. 13.00 Portland Bill. 13.10 Our Bac kyard. (herh.). 13.30 The Parlour Game. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News 14.30 A Country Practice. 15.30 Cooking (or Cele brations 16.00 Take the high road 16.25 Anglia News 16.30 Sons and Daughter RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Uit het land. 22.02 Ronduit-Story. 2240 Als mensen veranderen. 23.00 NOS: Nieuws en mededelingen. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwarlier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Klassieke muziek. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Cello en pianomuziek RADIO 5 17.46 Uitzending voor de landbouw. 17.56 Mededelingen en Nieuws 18.10 NCRV: Literama-poëzie. 18.20 P.P.: Uitzending van de PSP. 1840 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 2040 TELEAC: Planten verzorgen. REGIONAAL RADIO RIJNMOND 1640 Middagma gazine: Reportages, spel, weer, ver keer, cultuur, sport. Omroep Rijn land: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Rijnland Politiek en 19.00-20.00 Popwetenswaardighe den, jazz en blues. 20.00-23.00 Sport- café. BRT 1 18.10 Actueel 1840 De BRT Big Band 18.45 Vakbondskroniek: ACV 1845 Beiaardmuziek 19.10 Actueel 1943 Apo mas ja sas, voor Grieken 20.03 Pandora, muziekmagazine 21.03 Jazz Middelheim 22.05 't Chanson 23.10 Crooners en Soft Music 23.30-2.00 Twee tot twee BRT 2 22.05 Je weet het maar nooit 2340-2.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel 1840 Volks- en etnische muziek 19.00 Essay: De wereld van Paul Van Ostaijen 19.45 Uit een verborgen kamer 20.30 Hedendaagse muziek. 2240 Dood van de vlinders, Tsje chisch luisterspel 23.30- 2345 Habil, nocturne van Bernstein MORGEN RAOIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VARA: De rode draad. 07.30 NOS: Nieuws. 07.33 Journaal WK Voetbal. 0745 De rode draad, vervolg. (NOS: 8.15-8.30 W.K. Voetbal Jour naal). 12.56 NOS: Mededelingen voor land en tuinbouw. 13.08 TROS: TROS Aktua. 1340 Journalistenforum. 14.03 TROS klantenservice. 15.05 Helpers weg. RADIO 2 leder heel uur nieuws. (NOS) 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 1243 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 1543 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur RAOIO 3 07.03 EO: Ronduit music-time. 09.03 Muziek motief. 0947 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 1343 VPRO: Toga-party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon RADIO 4 08.00 NCRV: Nieuws. 06.02 Het levende Woord. 06.10 Preludium. 0645 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Kamermuziek u.d. barok. 1040 Orkestpalet. 1140 Orkestmuziek van Handel (19). 12.00 Promenade: De Zarzuela (3). 13.00 NOS: Nieuws. 1342 Holland Festival Journaal. 13.10 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Van minstreels en pelgrims. 15.00 AVRO: Telefoon 39211. 17.00 Muziektheater RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0945 Waterstanden. 0940 RVU: Leesvoer. 10.00 TROS: Café chantant Continu. 1040 De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 12.00 Nieyws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 13.13 Wereldwijzer, 14.00 Frontaal, 1440 Randstad en Regio. 15.00 Meer over minder.) TROS: 16.00 De Pina Colada Show. 1640 TROS Huiswerklijn. 1746 Gesprekken met vrouwen. REGIONAAL Radio Rijnmond 0740 Actualiteitenmagazine: Report., spel. weer, verkeer, etc. 09.00 leder uur na het ANP-nws region, nws. BRT 1 5.31 Met 1 wakker. 840 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Acteel. 1343 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 15.15 „De triomf van de volkwil", luisterspel. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 5.30 Goede morgen, morgen. 8.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis, 1145 Medlatips. 12.00 Regioprogr. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf, jong geluid. 17.00 Focus. BRT 3 7.00 Goede morgen. 8.15 Ochtendconcert (1). 9.15 Ochtendconcert (2). 10.00 Matinee - Kamermuziek. 11.00 Faurê en de Franse kamermu ziek (11). 12.30 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 1340 The musical snuff box. 14.00 Ramuz - Stravinsky. 16.00 Kamermuziek in Frankrijk.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13