„De zon gestranddoet verlangen naar herhaling Residentie Orkest te gast op Festival van Hohenems Kunstenbond woedend over afschaffing BKR Dansvakopleiding brengt „Sylphides Kostelijk optreden Haags Matrozenkoor bioscopen KUNST EetdócGouomxt MAANDAG 23 JUNI 1986 PAGj AMSTERDAM De Kun stenbond FNV protesteert „krachtig" tegen het vrijdag door het kabinet genomen be sluit om de BKR (Beeldende Kunstenaars Regeling) af te bouwen en de daardoor vrijko mende gelden - circa 60 mil joen gulden - over te hevelen van Sociale Zaken naar WVC. Dit departement zal het geld gebruiken voor aanvullend beeldend kunstbeleid, maar hoe is nog onbekend. De Kunstenbond acht een de missionair kabinet blijkens een zaterdag uitgegeven ver klaring „niet gerechtigd" tot het nemen van ingrijpende be slissingen. Er bestaat ook geen politiek draagvlak voor dit be sluit. meent de bond. Gewezen wordt op een uitspraak van de Tweede Kamer in 1985, waar in wordt gevraagd om onder zoek naar alternatieven voor de BKR. De Kunstenbond FNV zegt dat „al jaren zonder enige vorm van overleg onzinnige maatre gelen worden doorgevoerd, die de kunstenaars in voortduren de onzekerheid houden en zeer schadelijke gevolgen heb ben voor het kunstklimaat". De bond verlangt een parle mentair debat over deze zaak. De bond presenteerde zaterdag een eigen plan, dat voorziet in een aanvullende beroepskos tenvoorziening voor beeldhou wers en schilders. Dit plan kan volgens de bond „gemak kelijk binnen de bestaande budgetten worden gereali seerd". De bond gaat er daarbij van uit dat circa 5000 kunste naars voor zo'n regeling in aanmerking komen. Zij zou den bovenop hun uitkering 10.000 gulden per jaar moeten krijgen voor hun (altijd hoge) onkosten. De onkostenvergoeding zou steeds voor vijf jaar moeten gelden. De kunstenaars wor den volgens het FN V-plan wel steeds „getoetst" via het om de zes maanden inzenden van een soort werkbrief, waaruit de „waardering" voor hun werk moet blijken. Met „waar dering" bedoelt de bond het geld dat de kunstenaars krij gen via verkopen, opdrachten, werkbeurzen, projectsubsidies etcetera. Circa 2300 kunstenaars maken nu nog gebruik van de BKR- regeling. Dat waren er tot voor kort nog 3600. Voor hoe veel kunstenaars de afschaf fing van de BKR nadelige ge volgen heeft, is niet bekend. Minister Brinkman sprak vrij dag voor de televisie over en kele honderden kunstenaars. Ook de BBK (Bond Beeldende Kunstenaars) heeft geen goed woord over voor het jongste kabinetsbesluit. De BBK ver gadert deze maand over deze zaak. Vincente Minnelli in ziekenhuis LOS ANGELES De Ame- rikaanse filmregisseur Vin cente Minnelli is in het zie kenhuis opgenomen met ern stige ademhalingsproblemen. De 83-jarige regisseur, die films heeft gemaakt als „An American in Paris" en Kis met, kreeg in 1956 een Oscar voor de regie van Gigi. Min- nelli's dochter Liza heeft deze week een toernee in de VS afgezegd om bij haar va der te kunnen zijn. Liza Min nelli is een dochter uit Min- nelli's eerste huwelijk met Judy Garland. Praktijkcursussen voor koordirigenten DEN HAAG Het ministerie van WVC heeft 20.000 gulden per jaar beschikbaar gesteld om koordirigenten gelegenheid te ge ven praktijkervaring op te doen met een professioneel orkest. Dit was noodzakelijk om het niveau van koorzang verbeteren. Tot dusverre waren er praktisch geen mogelijkheden om koor dirigenten voldoende praktijkervaring op te laten doen. De practicaregeling is landelijk en zal gespreid worden over acht jaar. De deelnemende orkesten zijn: het Noordelijk Filharmo nisch Orkest (NFO), Frysk Orkest (FO), Overijssels Filharmo nisch Orkest (OFO), Gelders Orkest (HGO), Brabants Orkest (HBO), Noord-Hollands Filharmonisch Orkest (NPhO), Lim burgs Symphonie Orkest (LSO). Per jaar vinden twee cursussen plaats, die gelegenheid geven aan maximaal 10 actieve deelne mers, en maximaal 15 hospitanten. De actieve deelnemers zullen via audities worden geselecteerd. Docent is artistiek directeur van de Stichting Samenwerkende Nederlandse Koren-organisa ties (SNK), Jan Eelkema, die elk jaar zal worden geassisteerd door een dan aan te wijzen tweede dirigent. Overigens gaan de dirigentenpractica van de Kurt Thomas-cursussen dit jaar ge woon door. HET GEBEUREN GEEFT NOGMAALS VISITEKAARTJE AF SCHEVENINGEN De manifestatie op het strand bij de terminal naar Engeland, aan het einde van de Houtrust- weg, zou eigenlijk Het Gebeuren moeten heten. Enkele duizenden kon den zaterdag genieten van de meest aantrekkelijke performances op het strand: „Arcanum" van Rathan van de meest uiteenlo pende actuele kunsten onder de noemer „De zon gestrand". Vanuit di verse disciplines wa<, *on en zee als uitgangspunt gekozen voor een kleine happening tussen twee uur 's middags en twaalf uur 's nachts. Het hoekje strand naast het zuidelijk havenhoofd was bij zonder gezellig gemaakt. De vriendelijke verzorging van de Appel- en Theater aan de Haven-horeca maakte dat de zonaanbidders niet hoefden te verdrogen. Het kunstge- beuren was afwisselend en veelal verrassend. Welke ma nifestatie kan bogen op zowel performances, beeldende kunst, theater, muziek én een vuurvreter, dansers, mode show en community-singing? De zes prachtige vlaggen van Bob Bonies die het veld afba kenden waarop Naomi Du- veen haar solodans uitvoer de, stonden naast Mieke Vis sers dekenboot. Die boot was met grillig gekleurde dekens behangen en leek zonder hulp met de vloedlijn te be- Een van de hoogtepunten van „De zon gestrand": de Boléro van Ravel gedanst en gezongen tegen het decor van een ondergaande zon. wegen richting bedekte ba saltblokken. Met een „nog één Han" moesten slagwer kers Han Bennink en Frank lin Ardin hun lange set tot twee maal toe vervolgen, swingend tegen de golven op. Stef Feld en Robert de Jon ker trotseerden de seizoenen door in winterse kledij sleet jes trekkend het zand door te ploegen op zoek naar de veelbelovende pan erwten soep, die de basis vormde voor een schaatstocht de zee in. Een honderdkoppig koor improviseerde ruim een half uur op Ravels Boléro, bijge staan door uit de maat slaan de drummers en een handje vol halfnaakte zanddansers en -danseressen. Met Cor de Lange's variaties op vuurvreten, de geniale zand- en waterontploffingen van Peter Zegveld onder het motto „Ondergronds kon- sert" en Wim Kannekens perfecte bewegings- en dans- techniek en het toppunt van de avond, „De dansende ka naalzwemmer" was per slot van rekening meer verschil lends te beleven dan op het gemiddelde festival. Toegegeven, het was niet al lemaal van het hoogste ni veau en ik heb mij meerma len afgevraagd of dit nu mode of theater, performan ce dan wel exhibitionisme was, miaar toch...je kon op dat strand gezellig genieten van het vele en het leuke. En dat is iets wat jaarlijks terug dient te komen. Met iets meer continuïteit zodat je niet al te lang hoeft «e wach ten tussen de diverse acts. Maar wel met subsidie onder hoede van Het Gebeuren, want met „De zon gestrand" heeft Den Haag er iets unieks bij: een heel bijzondere ge beurtenis op de langste dag. PETER SNEL Foto's: TJERK HERINGA 9? Dansvakopleiding Koninklijk Conservatorium, herhaling 23, 24, 25 en 27 juni. Na Petipa, de Fransman in Rusland, kwam Fokine, de Rus in Frankrijk. Hij maakte in 1909 „Les Sylphides", dat synoniem is geworden voor het klassiek romantische ballet, ook al ontstond het eigenlijk pas na de grote romantische periode. Als een dans vakopleiding dit absolute meesterwerk als eindexamentoets aan durft. moet zij wel stevig in haar schoenen staan. En dat bleek nu bij het Koninklijk Conservatorium verrassenderwijs het ge- val. Het gevaar voor sentimentaliteit en kitsch ligt hier in elke podi- umhoek op de loer, want dit hypergevoelige ballet reageert op de minste technische oneffenheid. De muzikale structuur is mede bepalend en daarom is het slecht werken met danskunste naars die niet muzikaal zijn. De lyrische ballerina (Cora Kroese) in de wals, de prima-ballerina (Lydia Harmsen) in de mazurka en de danseur noble (Frank Holstein) als de enige man in deze gefeminiseerde maannacht, waarin licht, lucht en liefde zich verstrengelen. Hij moet tevens dichter zijn, want alleen een poëet kan dit feeënrijk der dromen als werkelijkheid beleven. Ruim driekwart eeuw geleden dansten de grootsten der groten - Pavlova, Karsavina en Nijinsky - in dit ballet blanc, waarvan de schoonheid en de vormende waarde altijddurend zijn. Terug tot onze koninklijke examenklas: alle passen waren er, het spitzenwerk was gelukkig minder klosklos dan in Harkar- vy's „Fragmenten", eveneens op muziek van Chopin. De uitstra ling was er individueel natuurlijk nog niet, maar wonderkinde ren als een Marianne Hilarides worden nu eenmaal hooguit tweemaal per eeuw geboren. De carrière van deze Haagse dans- jeugd moet nog beginnen. Frank Holstein gaat naar het staats- ballet in Hessen. Dat zal hem scènisch en disciplinair zeker deugd doen. Voor de aankomende caractère-dansers schreef Hanna Samson „Zeven Miniaturen" op muziek van Strawinsky en in de Roemeense Danssuite van Tom Bosma kon alles en ie dereen, van klein tot groot, natuurlijk folkloristisch voluit uit de voeten. Resumerende: een bijzonder geslaagde einduitvoering. FRANK DELBOY Haags Matrozenkoor o.l.v. Sipke de Jong, solist: Willibrord van Hierop, pia no; Abdijkerk, Loosduinen. Nu het Haags Matrozenkoor om duidelijke redenen zijn tournee door Rusland heeft moeten afzeggen, liet het gistermiddag in de stampvolle Abdijkerk horen wat het in zijn muzikale bagage zou hebben meegenomen. En dat was heel wat en van voortreffelijk gehalte. Want dirigent Sipke de Jong traint zijn koor, zowel de concert klas als de „aankomertjes" (de B-klas) op uitstekende en strenge wijze in zangtechniek en discipline en in zijn programma ver bindt hij het serieuze en meer luchtige element werkelijk voor beeldig, waarmee hij de aandacht vasthoudt zowel van zijn koor als van het publiek. Zo'n canonische Sound the trumpet en Brit ten's Psalm 150, twee nieuwe werken in het repertoire, zijn lang niet gemakkelijk, met name in toonzuiverheid en ritmiek. En hoe stralend konk Gallus' dubbelkorige Haec Dies met het klei ne echokoor op het orgelbalkon. De hele kerkruimte was gevuld met de prachtige klank van de jongensstemmen. Daartegenover stond de reeks van 4 dansante Russische werkjes en natuurlijk ons eigen Nederlands lied o.a. De Zilvervloot en Des Winters als het regent. Veel plezier verschafte het zangspel „De repetitie" met de jonge solist/dirigent Leon Spek. En de toegift kwam met Tsiribin. Omdat Thijs Sikking op zeer korte termijn verstek had laten gaan, nam Sipke de Jong het grootste deel van de begeleidingen op zich, maar gelukkig kon Willibrord van Nierop hem hier te hulp schieten. Zelf speelde deze oud-matroos ter afwisseling met de koorzang enkele piano-soli, o.a. Preludes van Rachmaninow en Skrjabin, op even muzikale manier. Zou het geen aanbeve ling verdienen om bij zo'n uitgebreid oefenschema en drukke agenda van dit jongenskoor te denken aan een vaste plaatsver vanger voor Thijs Sikking, zodat situaties als gistermiddag kun nen worden voorkomen? NOES KOKEE HET GELIJK VAN DIRIGENT NIKOLAUS HARNONCOURT VELDKIRCH „Nooit zal ik een Italiaanse opera dirige ren", zegt Nikolaus Harnon- court vol overtuiging in het Oostenrijkse Feldkirch, waar hij met het Residentie Orkest is neergestreken. „Ik ken al leen maar goede uitvoeringen van bijvoorbeeld Verdi-opera's die gebracht worden door Ita lianen. Verwacht van mij ook geen Berlioz, maar in de naas te toekomst wel een Purcell- cyclus. Met Beethoven ben ik nog maar net begonnen; van de symfonieën heb ik tot nu toe alleen de tweede gebracht. Of ik ooit de negende zal diri geren? Dat hangt af van een verdere ontwikkeling, maar in ieder geval voorlopig niet". Harnoncourt is de centrale fi guur in het jaarlijkse festival van Hohenems in Oostenrijk, dat gedeeltelijk wordt uitge voerd in het Stadstheater van het nabijgelegen Feldkirch. Voor de uitvoering van de opera Fidelio (in concert- vorm), het vioolconcert van Beethoven (fenomenaal solist Gidon Kremer) en de negende symfonie van Schubert nodig de Harnoncourt het Residentie Orkest uit. Inmiddels is het Haagse orkest hier een graag geziene gast na het succes dat twee jaar geleden werd be haald. Voor 1988 is het Resi dentie Orkest weer uitgeno digd. Onder leiding van we derom Harnoncourt zal Bee- thovens Missa Solemnis wor den uitgevoerd. Inmiddels zijn door de leiding van het festi val ook contacten gelegd met het Concertgebouworkest. In Feldkirch - „die schönste Stadt Voralbergs" - schitteren de vocale sterren, toppers van internationale allure. Geschat te totaal honoraria voor de cast van Beethovens Fidelio: een bedrag van 100.000 gulden. Za kelijk en artistiek directeur van het Schubertiadefestival (Schubert staat jaarlijks cen traal in dit festival), G. Nach- bauer, heeft voor dit bedrag de volgende solisten weten te en gageren: Dietrich Fischer- Dieskau, Peter Schreier, Julia Varady, Jan-Hendrik Roote- ring, Robert Holl (de Neder landse bas die in Hohenems op handen wordt gedragen), Krisztina Laki en Peter Jelo- sits. Hoe worden de kosten voor deze solisten, voor dirigent, or kest en koor (het Schönberg- koor uit Wenen) gedekt? Vol gens Nachbauer betaalt het publiek 86 procent van de kos ten. Een Fidelio-kaartje kost dan ook 160 gulden. Een der gelijk bedrag levert het pu bliek kennelijk geen proble men op. De helft van het aan tal concerten en recitals - met o.a. Janet Baker, Edith Mathis, Julia Hamari en Christa Lud- wig - is lang tevoren uitver kocht, Fidelio zelfs al een jaar geleden. Sensatie Harnoncourt daarover: „Ik doe niet meer dan lezen in de oorspronkelijke partituur en daarop bouw ik mijn interpre tatie. „Ik ben geen specialist, dat etiket heeft men mij opge plakt. Destijds was mijn Bach- interpretatie een sensatie, maar dat was bepaald niet mijn opzet. Het is niet mijn schuld dat in tal van vertol kingen de laatste jaren tiental len fouten zijn geslopen. In de doorsneevertolkingen van bijvoorbeeld „Die Fleder- maus" van Strauss zitten wel duizend fouten. Zelfs een Piz zicato-polka is daaraan niet ontkomen. Men was, met name in Nederland, verbaasd dat ik na Bach met Mozart kwam. Maar weet u dat ik met mijn ensemble Concentus Mu sicus Wien jaren geleden al Mozart en Haydn speelde? Ik ben met muziek opgegroeid. In de dertiger jaren hield mijn vader zich bezig met Gersh win, toen nog een onbekende componist en met mijn twin tigste wist ik al dat ik me wil de bezig houden met het oor spronkelijke gegeven van het partituur. Nee, Gershwin is niet mijn volgende componist. Zoals Italianen de aangewezen musici zijn om Italiaanse ope ra's uit te voeren, zo hoort bij voorbeeld Porgy and Bess ge presenteerd ie worden door Amerikanen. Steeds weer her haal ik dat ik geen vernieuwer ben of wil zijn, dat ik geen specialist ben die zich alleen verdiept in de barok. Alle mu ziek waarin ik geloof, wil ik in principe uitvoeren". Inzet Harnoncourt gelooft in Fide lio. Dagenlang heeft hij in Feldkirch gewerkt met het Residentie Orkest en de or kestleden hebben zich maxi maal ingezet om al zijn inten ties te kunnen verwezenlijken. Geen eenvoudige zaak bij deze dirigent, die in zijn directie niet overduidelijk is. Zijn visie gaat uit van een vast concept en dat is het accentueren van tegenstellingen in lyriek en dramatiek, het aanzetten van die dramatiek, het verlevendi gen van de ritmiek. Een perfecte weergave? Zeker niet. Zijn wijze van dirigeren veroorzaakt ongelijkheden. „Een vertolking is altijd een kwestie van het sluiten van compromissen. Dit keer niet bij de solisten, die ik ideaal vind. Maar hoe fantastisch het Residentie Orkest ook heeft gespeeld, in zo'n korte tijd alle bedoelingen overbrengen bij een symfonieorkest dat zelden een Fidelio zal uitvoeren, is onmogelijk". Ideaal was Julia Varady, echt genote van Dietrich Fischer- Diskau, als Leonore, een zan geres met een fenomenale stem en een indrukwekkende uitstraling. Florestan wordt in de visie van Harnoncourt ge bracht door een heldentenor en daarvoor tekent Peter Schreier. „Ik ken geen betere Florestan", zegt Harnoncourt, „zo, en niet anders, moet deze partij klinken". Inderdaad maakt Schreier het Nikolaus Har noncourt met topviolist Gi don Kremer, werkend aan Beethovens vi oolconcert. onzingbare zingbaar. De dialo gen worden in deze opzet ver vangen door een spreker on der de titel „Roccos Erzah- lung", een terugblik van Rocco op het gehele gebeuren. Een goede oplossing, zij het dat Wolfgang Reichmann de me lodramatische tekst wat te dik aanzette. Na afloop van de uit voering bracht het publiek een 10 minuten durende ovatie, ook voor het fantastisch spe lende Residentie Orkest. Vioolconcert Wat kan anno 1986 nu nog zo bijzonder zijn aan de vertol king van Beethovens vioolcon cert? In de eerste plaats het su perieure spel van Gidon Kre mer, de top onder de toppers. En wat een belevenis die ca- denzen. „Noot voor noot van Beethoven", vertelt Harnon court, „genomen uit het kla vieruittreksel. Alleen op die plaatsen waar de instrumenta tie wat dun is, heeft Kremer enkele aanvullingen gegeven". Genie Kremer heeft het Resi dentie Orkest gestimuleerd tot een begeleiding van interna tionaal niveau. Aan de ovatie voor solisten en orkest van een juichend publiek kwam moeizaam een einde. Toeval wil dat de Negende Symfonie van Schubert in Feldkirch werd uitgevoerd on der Harnoncourt en dat het Resientie Orkest dit opus we derom op de lessenaar zet voor een grammofoonplaatopname onder Hans Vonk. Orkestle den zijn als cameleons, zij moeten zich voortdurend kun nen aanpassen. De visie van Harnoncourt, Weens als Schu bert zelf, was intens, hartvero- verend, fascinerend en span ningsvol. Harnoncourt lijkt het gelijk aan zijn kant te hebben. ADRIAAN HAGER „Rabarber": Kindertheater met toekomst Kindertheater „Rabarber" o.l.v. Re becca van Leeuwen met „Dag '86" In het Ned.Congreagebouw, gister middag Uit de erfenis van kinderthea ter „Van alles wat" van Len v.d.Maaten heeft Rebecca van Leeuwen kunnen putten om haar kindertheater „Rabar ber" gestalte te geven. Het is opmerkelijk hoe Rebecca in een jaar tijd het leerlingenaan tal heeft verdubbeld. Met haar eigen manier van werken heeft zij het kindertheater een geheel nieuw, fris aangezicht gegeven. Gistermiddag presenteerde zij haar leerlingen in een voor stelling, in het Ned.Congresge- bouw, die is ontstaan uit im provisaties tijdens de lessen. Het programma is getiteld „Dag '86' en geeft een beeld uit het leven van kinderen tussen de 7 en 16 jaar. Een geel koffertje is het attribuut dat als een rode draad door de voorstelling loopt. Het is een programma van ruim twee uur, waarin 108 leerlingen hun theatereigenschappen aan het publiek tonen. De opzet is mo dern, fris en herkenbaar. De realiteit wordt niet uit het oog verloren. Veel mimiek en drama omlijsten het spel dat, aangevuld met zang en dans, een totaalgebeuren weet te scheppen. Vooroordelen, school en disco vormen de herkenbare onderdelen uit de belevingswereld van de leef tijdsgroep die aan „Rabarber" deelneemt. De goed gecoördi neerde enscènering en de vaart in het spel bewijzen dat Rebecca van Leeuwen haar mannetje staat. Het simpele décor, wit achterdoek met wat gekleurd licht, hield de aan dacht gevestigd op het spel. Helaas verloren door de slordi ge belichting wel wat scènes hun kracht en gesproken frag menten achter op het toneel waren door het ontbreken van microfoons slechts als gefluis ter waarneembaar, maar kin dertheater „Rabarber" laat zien dat er aan deze theater vorm een grote behoefte be staat. Voor mii mag het pro gramma „Dag 86" worden op gevolgd door „Hallo '87". ROB VAN DER MIJL Raad voor de Kunst mag Kamer adviseren DEN HAAG Het kabinet wil dat de Raad voor de Kunst rechtstreeks advies kan uit brengen aan de Tweede Ka mer over vanuit de Kamer zelf aanhangig gemaakte initi atief-voorstellen. Het is ak koord gegaan met een wijzi ging van de wet op deze raad. Voor een uitgebrj. agenda, ook voor de, mende dagen, raadp men „UIT", de gratisj Hf StZÉ 00' ALPHEN AAN DEN RIJN ROCINEMA I (Van Boetz(_ straat 6. tel. 01720-20800) wel of the Nile (al); 18.45, 2 wo. ook 13.45. EUROCIN II: D.A.R.Y.L. (al); 18.45, wo. ook 13.45. EUROCIN* III: Teachers (al); 18.30, f wo. ook 13.45. di. geen voop lingen. EUROCINEMA IV|j of Africa (al); 20.15. KINDERVOORSTELLINGEN EUROCINEMA IV: De avonturen van Dlck Tront wo. 14.00. LEIDEN LUXOR (Statlonl 19. tel. 071-121239): Les u»r les autres (al); 20.00. wo- 14.00. LIDO en STf (Steenstraat 39, tel. 124 Out of Africa (al); 20.00; P" in Pink (al); 14.30. 19.00, fc Jewel of the nile (al); f 19.00, 21.15. The Delta F (16); 14.30. 19.00. 21.15.J .R.Y.L. (al); 14.30. 19.00. TRIANON (Breestraat 3| 123875): Bedroom eyes 14.30. 19.00. 21.15. e| (Haarlemmerstraat 52. tel.§ 125414); Beverly Hills Exk (16); 14.30. 19.00. 21.15. J KINDERVOORSTELLINGEN LIDO: Peter Pan (al 14.30. NOORDWIJK LIDO THE§ (Pr. Bernhardstraat 56. 01719-12800): Beverly Hill£ (al); ma. di. 21.15. Supergie ma. di. 19.00. wo. 15.00. KATWIJK (Badstraat Remo (12); wo. 14.45. 21.15. ma. di. 19.00 en 21 CITY THEATER II: De haai (16); tijden zie Cl< CITY THEATER III: King L (al); tijden zie City I. THEATER IV Kramer vit Kramer (al); tijden zie CityS] VOORSCHOTEN j GREENWAY (tel. 01717-/ Twee smerissen slaan hurr (al); wo. 15.45. Westside r (al); ma. di. wo. 20.15. KINDERVOORSTELLINGEN Donald Ducks verjasrdsgil tijtje (Ned. gespr.); wo. 14.|f WASSENAAR ASTRA (tel. 01751-13261] Corus line (al); 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN Het grote Ewok avontuur? 14.00. 3 DEN HAAG* ASTA 1 (Spu, tel. 463500): The Jewel of Nile (al); 14.00, 18.45. I ASTA 2 (Spui 27. tel. 463, Pretty in pink (al); 14.00, r BYLON 1 (naast Centraal tion, tel. 471656): Out of A (al); 14.00. 20.15. BABYLP After hours (al); 14.00. 1) 21.30. BABYLON 3: 3 m*. en een wieg (al); 18.45. 1, ma. di. 14.00. CINEAC V tenhof 20. tel. 630637): e .R.Y.L. (12); 14.00. 18.45. 2 CINEAC 2: Murphy's law* 14.00. 18.45. 21.30. e Clfj} 3: Never say never again. 18.45, 21.30. ma. dl. ook EUROCINEMA (Leyweg tel. 667066): The jewel of Nile (al); 14.00. 19.00. 21.3Qi 19.00, 21.30. METROPO (Carnegielaan, tel. 456756)l lini's: Ginger 8i Fred (al); I 18.45, 21.30. METROPOk REunaway train (12); 16.45. 21.30. e Reds (16); ma. derwoman (12); toria (al); wo. 21.30. ma. 14.00. 20.15. TROPOLE 4: Abel (al); 1 18.45. 21.30. METROPOI Fire ft Ice (12); 14.00, 21.30. ODEON 1 (Hereng» 13. tel. 462400): At close tl (16); 13.45, 18.45. 21.30. e C ON 2: House (16); 13.45. f 21.30. ODEON 3: De ld dollar) op vakantie (al); 1, 18.45. 21.30. ODEON 4: Delta Force (16); 13.45. f 21.30. e LE PARIS 1 (Ke straat 12b. tel. 656402): Zi zondig leven (18); 12.01* 22.30. e LE PARIS 2 Soup sex (18). 12.15 tot 22.45. PARIS 3: Pikant kant (18); tot 23.00. e HAAGS FILM (Denneweg 56. tel. 459900)' 1: Violence and passion; V 19.30. 21.45. wo. 19.30. Zaal 2: Rumble fish; V 19.30. wo. 19.30. Police. V 21.45. za. Zaal 3: Films o fifties II: Calamity Jane;1 14.00, 19.30. 21.45. A st' born; di. 14.00. 20.00. k back on Broadway; wo. 19.30. 21.45. 1 train (12); i METROPOL ia. Kiss of thd 12); di. Victor] wo. 14.00. f TV-sterren brei; anderhalve ton i kankerfonds op NIJMEGEN Ruim I halve ton was de opP van een gala-avond, dié dag in De Vereeniging" megen gehouden werd hoeve van het Koningij helmina Fonds. Op he waren tal van bei tv-sterren aanwezig, John James (Jeff Col' 'Dynasty'), David H^ ('Knight Rider'), i Wendt ('Cheers'), Glynr ber en Micheal B* ('Dempsey and Makepei de Hill Street Bluesy Veronica Hamel, r Warren en James Sikkl avond werd gepresf door Willem Duys en l van Hill Street Blues j voor zesduizend guldeE beeldje van Kees V) haalde hetzelfde bedrag James was de enige s» iets op de veiling koel oude (volgens de vorig1 naar niet meer te drink* wijn. Hij had er 300 f voor over. Optredens t verzorgd door Lori Spet zie Sizzle en René Schi In totaal werd er tijcf veiling voor tussen de 1 en vijftigduizend guide handeld. Een entree-U kostte 125 gulden, en eit rond de achthonderd b de gasten.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 6