Het Beest" Jan -aan slaat weer toe Positie Ajax zorgwekkend wee zwemzeges ;!arti jn Busseher Jeroen Piket mist snelschaaktitel Warmerdam weer baas in eigen huis RTTRIBUIME Njord wint op karakter Alphians denderen door C&tdóeSowm/ni MAANDAG 23 JUNI 1986 PAGINA 17 'erse zesde impioenschap JN Hanneke Lieverse 1 ise heeft het nationaal genschap voor dames, nig in Geulle, op de zesde 'peëindigd. Lieverse was r«eer tevreden" mee, al Ij in de beginfase gehin- <;(oor een onwillige ket- een scheef lopende Jichter de drie eerste da- tijrd Lieverse derde in de -fan het peloton, r Jan Hendrik Lager- /oubrugge) is gisteren 'eworden in Wijdenes, _jet peloton een 112 kilo- jware koers werd voor leid. LEIDEN Ajax heeft een goede kans om de penibele positie op de ranglijst te verbeteren, laten liggen. De cricketers verloren van mede-degradatiekandidaat VCC en bezetten nu de laatste plaats met 4 punten achterstand op de Voor burgers. Na een verloren toss mocht Ajax in Voor burg als eerste het wilgenhout hanteren. De opening was ditmaal vrij redelijk, voorna melijk dankzij captain Danny Eldering die met 25 runs daarvoor een goede basis legde. Dirk-Jan Rijks werd te snel gebowld zonder tot enige score te kunnen komen (45 voor 3). Vlak voor de lunch liet de goed battende Mark Verbeek (37) zich verschalken, 92 voor 4. Met uitzondering van Erik Spruyt (34) kon Ajax daarna tot een uitbundige slot- prestatie komen; via 120 voor 6 werd het in de 58e over 155 all out. Het batten van de gastheren was goed. Van af het begin werden de openingsbowlers De Wit en Brouwer aangepakt, zodat de eerste VCC-run snel werden gescoord. De Wit nam wel de eerste twee wickets (45 voor 2). Van de overige bowlers had alleen Frits de Jongh vervolgens nog enig succes (3 voor 40 in 12 overs), maar via 114 voor 4 en 125 voor 5 kon VCC zonder verder wicketverlies de buit binnenhalen. De Wit 2-39 in 12 overs. SN Door zijn j)e vechtlust en snel- <yordt over Jan Laan nie Spartaan slechts tfken met de bijnaam jBeest". Ook in de ^e competitieronde hij zijn naam li Hij blonk ander- Ti uit op de slopende 'jnatie 1500 (winnaar) ,j)0 meter (tweede). ^aan ■i Spartaan dames niet reren is er iets drama- 'ebeurt in de finaleron- opzienbarend gaan de /'dames te keer in de 'felasse. Met 12.271 pun- Mnnen zij de poule wed- In Gorkum. De zusjes 'JKortekaase en Lea van Vt kwamen weer tot een ')el op de werpnum- ^Marga won met 10.79 <het kogelstoten, Lea no- 1 een zeer fraaie 35.86 adiscus. Met de speer is Oostermeyer constant 'lu haalde ze 40.66 meter. van der Poel liep 2.23.4 op de 800 meter. De herbergen „Het Beest" ploeg. Deze vol ontzag oken bijnaam slaat op an. Ook nu weer dub- ij en ook nu weer wa it tijden zeer aanspre- winst in 3.53.8 op de neter en tweede in minuten op de 5000 Hij wist zich gesteund ;n ploeg uitstekende at- Polsstokkers Tom de (4.30) en Hein van (4.10) kwamen beide ver de vier meter. De ohnnen scoorden op de ter horden 56.2 en 56.6 •n, waarbij Van Loon ste was. Van der Zwet melijk eerder al een "50.4 seconden op de 400 vlak laten optekenen, Van Loon tot 15.5 se- j op de 110 meter hor- ^am. Nico van Noort is goed voor 45.52 meter en 13.39 meter kogel. Ie Koning noteerde 50.06 «peer en bleef daarmee Hein van Heek nog geen me ter voor. De estafette over 400 meter was al na 43.9 seconden klaar waarmee De Spartaan zich op kan maken voor de fi naleronde. Bataven Naast Hellen Bank (een sei- zoensbeste tijd van 58.8 secon den over de 400 meter) noteer de ook Thea Kouwenhoven een zeer fraaie tijd. De pre-ve- terane haalde oude herinne ringen op met haar 61.7 secon den. Marian van Klink en Jo- landa Dorlas noteerden exact dezelfde tijden als in de eerste ronde: 2.24.6 en 2.30.1 minu ten. De afsluitende estafette leverde voor de zoveelste keer een tijd van 50.2 seconden op. De nummers die in de eerste ronde enorme verliezen ople verden werden dit keer door flink schuiven stukken stevi ger bezet. Toch leverde dit nog niet die resultaten op die de Bataven onbezorgd de toe komst tegemoet doen zien. Door een 1500 meter race in Madrid van Han Kulker moest de herenploeg flink door el kaar gehusseld worden. Dat belette de Bataven niet de de gradatiepoule te ontlopen. Harry van der Velde evenaar de weer het clubrecord hoog springen met 1.90 meter, maar kon niet tegen de wind optor nen op de 100 meter. Die te genwind weerhield Waldo de Boer ervan een tijd op de 400 meter te lopen die bij zijn mo gelijkheden past. Nu verbeter de hij zich tot 52.6 seconden. Wybo Lelieveld zag een snelle laatste ronde op de 1500 meter niet beloond met de winst, maar zijn 3.54.6 minuten wa ren aanzienlijk beter dan de prestaties op de eerste compe titiedag. Ook op de 5000 meter lagen de tijden aanzienlijk beter. Jaap Duivenvoorde liep een beke ken race en werd in 15.27.4 minuten tweede, voor Henk van de Oever die verkeerd gokte en in 15.42.4 minuten aan de streep verscheen. Ger- rit Verdoes noteerde wederom een fraaie kogelstoot op van 13.48 meter. De 44.20 meter speer van Ed de Vos en de 6.46 meter verspringen van Theo Brusche zoigden voor veel punten. $N Zaterdag werden jnet Noordwijkse Bollen- ]joor de Kring Gouwe- tfeek sprint-zwemwed- £ti voor zwemmers en iters uit de regionale B •se georganiseerd. Zijl ijr Martijn Busseher e hier op zowel de vrije ji vlinder en schoolslag reen eerste plaats. Hij uit bij de j.o. 14. Bij de <won Marcel de Wit (LZ) fln rug in 41.1. Zijn club- t Richard Snoeker deed /(de op de 50 m vrij in SHij bleef hierbij Zijl/ iv Erik Ouwerkerk 0 5 sekonde voor. Snoe- jtrd ook derde op de 50 ïderslag. Bij de m.o. 12 if de naam van Jantien ostelen (Zijl/LGB) twee- »p de erelijst voor. Zij ze- rde op de 50 m vrij in pp de 50 m vlinderslag «gij Medea van Kampen iGB) bijna 1.5 sekonden laten gaan. Traditiege- verdween het meren- i«an de in de jongste leef- £sse beschikbaar gestel- mailles naar Leidse deel- js. Davina Juffermans jtGB), Monique Barment- f Joachim 4e Ruysscher in LZ) veroverden elk ttiedailles. Davina Juffer- iibleek op zowel de 50 m 5 de 50 m vrij de snelste. Uysscher zegevierde op ^derdeel en werd tweede In de herenploeg van Holland was Ruud Waayer de grote man. Met een nieuw record van 45.06 meter discuswerpen gaf hij vorm aan zijn eigen ambitie en was hij illustratief voor de ambitie van de ploeg. De ongemakken van de vorige ronde waren dit keer zo goed als opgelost en dat leverde Gert Jan Palm dan ook direkt een nieuw record hoogsprin gen op: 1.95 meter. Ook was hij op de 110 meter horden sterk met 15.2 seconden. Te gen de wind in noteerde Erik Taal 11.4 seconden op de 100 meter, waarna Menno Swier op de 400 meter vlak vlamde om in 48.7 seconden te fini shen. Sneller dan 54.8 secon den op de horden mocht daar na niet meer verwacht wor den. Martien van den Hoorn blijft een klasse apart op de steeple chase met 9.23.6 minu ten. Bij het polsstokspringen een leuk unicum: Alle vier re gionale deelnemers kwamen in Zwolle over de 4.00 meter. Van Holland waren dat Aijan den Haan en Marc van Vliet met allebei 4.20 meter. Bas in 't Veld noteerde een speer- worp van 52.96 meter, maar wist zich bij het kogelstoten geklopt door Michel Moll. Moll kwam op de 400 meter tot een fraaie 50.4 seconden. Niek Klinkenberg noteerde op de 1500 meter de verdienden 3.59.1 minuten. Vaste punten- gaarders als Rob Ultzen, Hans Verschuur en Jaap Dirkx stel den zeker niet teleur met 6.56 en 6.35 meter ver en 1.58.1 mi nuut op de 800 meter. Met een tijd van 1.57.0 minuut verraste Cor van der Kroft vriend, vij and en zichzelf op die 800 me ter. Daarna had hij ook een le vendig aandeel in de 3.23,9 mi nuten van de 4 x 400 meter ploeg. De korte estafette ging in een snelle 43.9 seconden. Met een totaal van 53.672 pun ten staan de Holland heren derde en hebben betere voor uitzichten dan vorig jaar. Meer dan een goede eerste klasser zit er voorlopig voor de Holland dames niet in. Van Dorp noteerde op de 100 meter 12.2 seconden met tegenwind en kwam na 5.82 meter in de verspringbak neer. Uiteraard was naar irtbreng in de 49.6 se conden snelle estafetteploeg onontbeerlijk. Jacqueline Bal jet is een sleepte andermaal punten binnen met 16.2 secon den op de 100 meter horden en 10.62 meter kogelstoten. Op de „verliesnummers" presteerden een aantal jonge talenten op vallend. Sylvia de Pater was daarvan het beste voorbeeld met 2.29.0 minuten op de 800 meter. Tanja Mahieu kwam met de speer tot 41.24 meter en Esther Schouten hield pas op na 1.70 meter hoogspringen. AAV'36 Binnen de AAV'36 ploegen was de thuiskomst van Paul Boere reden voor een aantal fraaie prestaties. Zo fraai dat de dames ongetwijfeld dit jaar de status van hoofdklasse kun nen behouden. Met 14.84 se conden leverde Marjan Goed hart al direkt de eerste nuttige bijdrage. Sandra Zirikzee bleef met 15.71 seconden niet ver achter. Laura Bosman was be hoorlijk op dreef op de 800 meter met 2.13.82 minuten. De derde topper was zonder twij fel Carla Hertog die op kogel tot 11.50 meter kwam en later een discusrecord wierp van liefst 38.86 meter. Ook Tosca van Vliet was op dreef: 5.42 meter ver, waar Sandra Zirik zee nog 1.70 meter hoog aan toevoegde. Sandra Penders be naderde op de 400 meter de minuut tot op 0.09 seconden. In de herenploeg was de in Spanje werkende Paul Boere even terug en direkt wierp hij een goede 61.70 meter met de nieuwe speer. René Zorge volgde goed met 55.94 meter. Charles den Uijl vergaarde veel punten met 1.95 meter hoog en 16.1 seconden op de 110 meter horden. Ruud van Maurik bevestigde zijn faam door daar 14.8 seconden te lo pen en sprong later 7.06 meter ver. Naast deze opvallend goe de prestaties ook een tweetal matige tot slechte pretstateis: Ed van Gemeren wist het met 1.54.5 minuut op de 800 meter de schade nog tot zeer matig te beperken, Aart Stigter over trof hem op die afstand in on benul door niet eens onder de twee minuten te duiken. Al met al geen finaleronde voor de Alphense heren. GERT VELTHUIZEN Tennis Club De Leidse Hout vierde zaterdagavond haar 40-jarig bestaan. „Een gebeurtenis om bij stil te staan", wist C. Koole, die namens de Stichting LeiTenSa (Leidse Tennis Samenwerking) wees op het feit dat De Leidse Hout niet alleen de oudste tennis vereniging in Leiden is, maar met 400 leden ook de kleinste. Koole, die op bijgaande foto voorzitter P. van Leent een wissel beker overhandigt, memoreerde de reputatie van de jubilaris: „Een club waar gezelligheid en prestaties elkaar uitstekend in evenwicht houden". Wethouder J. Peters, aanwezig in zijn functie van tweede loco-burgemeester, had een plezierige mededeling in petto. Hij beloofde dat de vier banen aan de Van Beuningenlaan volgend jaar alle vernieuwd zullen worden, „al heb ik daarvoor wel de goedkeuring van de raad nodig", aldus Peters. Verwacht wordt, dat dit geen problemen zal opleveren. LEIDEN Het zeer sterk bezette open Leids snel schaakkampioenschap is gewonnen door Frans Cuijpers uit Eindhoven. Hij bleef een half punt voor op Jeroen Piket, die op onnodige wijze verloor van de nummer drie, Pe ter Gelpke. De jubilerende vereniging, Leithen, had als organisator voor een fors prijzengeld ge zorgd. Zaterdag streed dan ook een zeer sterk deelnemersveld om de vele honderden gul dens. Omdat echter het in schrijfgeld evenredig hoog was, bleven de velen kanslo zen weg, zodat er slechts dertig schakers aantraden. Jeroen Piket leek af te steve nen op zijn zoveelste snel schaak-overwinning. Al vroeg in het toernooi versloeg hij de latere winnaar Cuijpers, maar op het einde leed hij een ne derlaag tegen Philidor-speler Peter Gelpke. In die partij speelde Gelpke. net terug van het Nederlands Kampioen schap in Hilversum, een onre glementaire zet. Jeroen claim de dan ook de winst, deed dat echter volgens de toeschou wers een zet te laat, zodat zijn claim niet geldig was. Vervol gens verloor hij van Gelpke, die zelf ook al uitgeschakeld was door twee nullen tegen Cuijpers en Knoppert. Frans Cuijpers gaf, na zijn verlies te gen Piket, zelf niets meer uit handen en stelde in de laatste ronde met een snelle remise de eerste prijs van 750,- vei lig. De beste promotieklasser werd Folkert Geertsma met een score van vijftig procent. In de tweede groep ging de eerste prijs evenmin naar een speler uit de regio. B. de Boer en D. Sanijs waren de sterk- sten. Uitslag: 1. Frans Cuijpers 11,5 uit 13, 2. Jeroen Piket 11, 3. Peter Gelpke 10, 4. Knoppert 8,5, 5/7. Marcel Piket, Van Ga len en John van Baarle 8, 8. Wim Heemskerk 7,5. VOORHOUT Het jaar lijks terugkerende triath- lonspektakel in Voorhout kende in Ronald Warmer dam opnieuw de belang rijkste man. De 21-jarige student inspanningsfysio- logie wist de halve tria thlon voor de derde keer op zijn naam te schrijven. Zijn winnende tijd van 4 uur en 53 minuten was vrij rede lijk, indien in aanmerking wordt genomen dat de twee verplichte rustpauzes van een kwartier, die de atleten na het zwem- en fietsonder deel kregen voorgeschoteld, hierbij inbegrepen zijn. De basis voor zijn latere zege legde Warmerdam in alle vroegte in het Noordwijkse Bollenbad. Met een tijd van 29 minuten en 8 seconden over 1900 meter was hij ver reweg de snelste op het zwe- monderdeel. Het fietsen ging als vanouds goed. Vooral zijn ervaring als amateurwielren ner kwam Warmerdam niet slecht uit. Dankzij een ge middelde snelheid van meer dan 37 kilometer per uur zet te hij iedereen op definitieve achterstand. Tijdens het af- op de 50 m rug. Monique Bar- mentloo kwam tweemaal voor zilver in aanmerking. De LZ- zwemmers Xandra Fieret en Olivier Deelen vielen net als Zijl/LGB-er Sander Biever éénmaal in de prijzen. Diezelf de Sander Biever kwam een dag later nogmaals voor zijn club in het water. Tijdens de laatste aflevering van de Bol- lenzeskamp tikte hij tweemaal als derde aan. De acht-jarige Esmeralda Verkade was sa men met Erwin Siera de enige Zijl/LGB-er die een program ma-onderdeel wist te winnen. Verkade won de 100 m rugslag m.o. 10 in 1.50.2, Siera zege vierde op de 50 m schoolslag j.o. 14. Renate Vlasveld en Da nielle Emid haalden elk twee medailles uit het water. Vlas veld werd bij de Dames twee maal tweede. Op de 50 m schoolslag ondervond zij hevi ge concurrentie van haar Zijl LGB-clubgenote Minerva van Kampen. Danielle Emid greep twee bronzen plakken. Op de 50 m schoolslag m.o. 12 moest zij Medea van Kampen voor laten gaan. Bij de j.o. 12 scoor den verder Erik Ouwerkerk, Guydo Reyneveld en Stan Spijker een fors aantal punten voor hun vereniging. Linda Anker werd middels een tijd van 1.27.9 op de 100 m vlin derslag m.o. 14 de laatste prijs winnende Zijl/LGB-er. Vierentwintig uur zaalvoetbal Vierentwintig uur zaalvoetballen is geen kleinigheid. Toch konden de finalisten van het eerste Leidse 24-uurs Marathonzaalvoetbaf- toernooi, broederlijk bijeen met scheidsrechters en tijdwaarne- mer, na afloop nog een lach op hun gezicht toveren. Het best gestemd waren natuurlijk de winnaars van snackbar De Singel. ZijJA/érwezen BCJ/Stücshowroom naar de tweede plaats. sluitende looponderdeel was alleen Leon van den Zon nog in staat iets van zijn achter stand af te snoepen. Zijn ach terstand was op dat moment echter al gigantisch. Op de eindstreep bleek er nog een gat van 21 minuten tussen hem en winnaar Warmer dam te gapen. Als derde ein digde Aad van den Zwet. Als enige vrouw begon Joke Jesse aan deze slijtageslag. Ook zij haalde door alle hart stochtelijke aanmoedigingen gezond de finish. Op de kwart triathlon was het Con nie van Haasdrecht die als eerste binnenkwam van het gestartte vrouwenveld. De 21-jarige Fred Berg lukte het om als eerste man binnen te komen. Zijn winnende tijd van 2.48 gaf hem zelf zeer waarschijnlijk genoeg vol doening. Landelijk gezien is het echter een tijd die achter in de middenmoot thuis hoort. Het was Fred Berg een zorg. Ook voor hem stond het plezier voorop. LEIDEN Op de eerste wedstrijddag in Gronin gen roeiden de dames overgangs vier met stuur- vrouw van Njord en Aso- pos een spannende finale; Njord ging goed van start, maar de Asopos dames wisten een kilometer lang een kleine voorsprong te houden. Zij maakten ech ter enkele technische fou ten, waardoor Njord de kans schoon zag om voor Asopos te kome* en te blijven. Hoewel technisch de mindere, won Njord op mentaliteit (7.24.17). D. van de Pol en J. Smeding uit de Asopos vier wonnen gis teren de finale van de dames twee zonder stuur met flinke voorsprong. De nieuwelingen acht van Njord werd winnaqr van hun veld; evenals de da mes nieuwelingenacht, die met overmacht als eerste over de streep kwam. Opvallend bij de skiffeurs was de snellere tijd van de lichte nieuwelingen (Sikking van Asopos, 2e in 7.40.27), vergeleken met de zware senioren A (van Ee van Asopos, 2e 7.47.00). Knook, de Kleuver, Jansen en Schipper van Njord trokken blik in het lichte overgangs- veld, in 6.42.90. B. kreuger en O. Steenis hebben door deel name in de winnende lichte senioren A-acht nu de SA sta tus. LEIDEN Alleen de naar het zich laat aanzien le lijke armblessure van pit cher Erik Meulenbroek wierp gisteren na de 3-7 overwinning op VUC een schaduw over de Alphense honkbalfeestvreugde. Meu lenbroek, tot dan toe sterk op de heuvel, vergooide zich en verdraaide zijn arm. Met een 0-2 voorsprong op zak kwam vervolgens de derde werper Dennis Maat op de heuvel, nadat starting-pitcher Remco Koppenol al na anderhalve inning weer naar de kant ge haald moest worden. Maat kreeg prompt een homerun tegen, waarop drie VUC-ers konden scoren (3-2) en de derdè Alphians-reliefer, Clarence Kennepa, moest uit de bullpen komen om de wedstrijd te redden. Kenne pa deed dat bekwaam en kreeg aanvallend hulp van Ron Achterberg, die met een drie honkslag drie man bin nenbracht (3-5) en later zelf ook scorend over de thuis plaat mocht komen (3-7). Het derde team van VUC kwam op bezoek bij Ade- geest en ook daar moesten de Hagenaars een nederlaag incasseren. Dick de Goede pitchte een uitstekende wed strijd voor de Voorschotena ren (werpcijfers De Goede: 15-2-4-2, VUC: 7-2-7), die in de derde innings de basis legden voor de uiteindelijke 5-2 overwinning. In die der de innings scoorde Adegeest 4 punten op honkslagen van Van Tuyll en Van Dijk, 4 wijd voor De Goede en een twee-honkslag van Cor Pot. Volle Bak sloeg de pitcher van Power 66 compleet van de heuvel. Maar liefst 19 honkslagen van de Leide- naars leverden een duidelijk 16-6 Leidse zege op, met een fraaie solo homerun van Louis Pelgrim in de vijfde innings. Pitcher Trinidad: 4- 4-2-5. Mocht Volle Bak van daag in Den Haag het duel tegen Storks in winst weten om te zetten, dan bestaat er een grote kans op promotie. De dames van Volle Bak volgden het voorbeeld van hun mannelijke clubgenoten. In de laatste innings kreeg het Delftse DSBSC maar liefst 10 punten om de oren (uit 7 honkslagen), waarmee de 15-1 niet verwonderlijk meer was. In Leiderdorp trokken de Scorpions-heren met 11-12 aan het kortste eind tegen Storks.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17