Samenvoeging Stompwijk en Zoeterwoude lijkt onafwendbaar fliMil Leimuiden krijgt markt op dinsdag JOUR NAAL 079-53195; Uitstekende start aktie Sint Jan GEMEENTELIJKE HERINDELING WEER STAP VERDER Nieuw huis voor bouwvereniging Zoeterwoude in de ban vari racefietsen en solexen 4 LEIDEN OMGEVING QcidócQommd VRIJDAG 13 JUNI 1986PAGI1 Nieuwe surf steiger deugt niet WOUBRUGGE De nieuwe aanlegsteiger voor windsurfers aan de Wijde Aa deugt niet. Dit meldde gisteravond raadslid J. Markx (CDA) tijdens de raadsvergadering. Waterschap De Oude Veenen heeft bij de restauratie van de dijk langs de Wijde-Aa gezorgd voor een aanlegsteiger voor windsur fers. Raadslid Markx. watersportdeskundige van het CDA, was er echter helemaal niet blij mee. Hij was gisteravond van mening, dat de ontwerpers geen verstand van windsurfen hebben. De uitvoe ring in geperforeerde stenen zou namelijk de dure surfplanken be schadigen. Ook de constructies die zijn aangebracht om de zeilen te laten drogen, zijn naar zijn mening onbruikbaar. Over de nieuwe zwemplaats had het raadslid ook al geen goede woorden over. Voor de voeten van de zwemmers zou die gevaarlijk zijn. Op 20 juni kan de heer Markx zijn grieven kwijt, want dan komen er wel vier gedeputeerden naar Woubrugge om de vernieuwde dijk en de re creatie-accommodaties te openen. Het onlangs ingestelde, tot 21.00 uur geldende rookverbod in de Woubrugse raad, leidde tot een ver makelijke situatie. Tegen negenen begonnen de rokers voorberei dingen te treffen om klokke negen de schade in te halen en spoe dig daarop stegen de rookwolken dan ook naar het plafond. ZOETERWOUDE De start van de verkoop van „instrumentcertifica ten" van de Zoeterwoudse Sint Jans fanfare is gisteravond buitengewoon goed geweest. In nauwelijks ander half uur tijd waren de muzikanten 200 certificaten a 10 kwijt en toen moest men onverrichter zake huis waarts keren omdat de voorraad was uitgeput. Volgende week gaat de fanfare weer op pad in de hoop dat het succes een vervolg krijgt. De le den van het muziekgezelschap zijn gisteravond op bezoek geweest in de Weipoort, Zuidbuurt met aangren zende straten, Schenkelweg en Zwetkade. Botenshow Aqua Sport HAZERSWOUDE Het watersportbedrijf Aqua Sport van de Hoge Rijn dijk 136 in Hazerswoude geeft het komend week einde een show van (rub berboten en buiten boordmotoren. Dit houdt verband met het 5-jarig bestaan van het bedrijf. De boten en motoren kunnen niet alleen be wonderd worden, ook kan men op de Rijn proefvaren. De show heeft plaats op zaterdag van 9 tot 18 uur en zon dag van 10 tot 17 uur. Fietsavondvierdaagse in Zevenhoven ZEVENHOVEN Het kindervakan- tiewerk Zevenhoven houdt van 16 tot en met 19 juni een fietsavondvierdaag se. Er kan gekozen worden uit drie af standen: 15, 25 of 40 km. Elke avond kan men starten tussen zes uur en half zeven vanaf de tenniskantine aan de Stationsweg. De laatste avond worden de deelnemers op feestelijke wijze inge haald. Speciaal voor gezinnen zijn er ook dit jaar gezinskaarten. Inschrijf geld: in de voorverkoop 5 gulden, bij de start 6 gulden, gezinskaarten 15 gulden, een dagkaart kost 2,5 gulden. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij P. den Dekker, Schoterstraat 15, O. Pluim, Verlaat 1 en M. Bos, De Dobbe 12. DIERENWEIDE VOOR RHIJNENBURCH HAZERSWOUDE Een stuk grond langs de spoorbaan achter de velden van SV Ber- nardus kan bestemd worden voor een die renweide. De gemeente zal het stukje aan bieden aan de groep mensen uit het Wijkco- mité Rhijnenburch, die al lang ijveren voor een dierenweide voor de kinderen. De raadscommissie voor Openbare Werken be sloot gisteren om aan het weitje de voorkeur te geven boven de aanleg van volkstuinen. De grond ligt in het verlengde van het spoorweggebied achter de wijk Rhijnen burch, dat al een recreatieve bestemming heeft gekregen. Daar zijn inmiddels onder andere een jeu de bouleveld en een fiets- crossbaan aangelegd. Het gedeelte achter de voetbalvelden is pas sinds kort in handen van de gemeente. De commissieleden beslo ten om een andere plaats te zoeken voor de volkstuintjes, omdat er toch slechts plaats Op het volkstuinencomplex aan def mastraat in Hazerswoude-dorp, da-J enige maanden in gebruik is, zijn veij# lege plaatsen. Behalve het terreintje gemeente ook het ernaast liggende p gekocht. Hier kan in de toekomst PI neveld worden aangesloten op het langs de Oostvaart. Over de aanleg is sinds kort overeenstemming bert 4 sen de ruilverkavelingscommissie en meentebestuur. De beplanting in het staande recreatiegebiedje is nog nid maal aangelegd. Omdat het tracé f persleiding, die nodig is om de rioir zuivering in de wijk te ontlasten, ef heen gepland is. Daarom is voorlopil* zen voor het inzaaien van klaver. LEIDEN/RIJNSTEEK - De samenvoeging van Zoeterwoude en Stomp wijk lijkt onontkoombaar te zijn geworden. Het col lege van Gedeputeerde Staten is er een voorstan der van en kreeg gisteren over het algemeen de steun van de commissie bestuurlijke zaken, waar de gemeentelijke herinde ling in het noorden van Zuid-Holland aan bod kwam. De voormalige mi nister van binnenlandse zaken, de heer Rietkerk toonde zich een tegenstan der van de samenvoeging van Stompwijk en Zoeter woude. Dit omdat de fi nanciële gevolgen voor Leidschentlam, waartoe Stompwijk nu behoort, te nadelig zouden zijn. Inmiddels is door de gemeente Zoeterwoude uitgerekend dat het financiële nadeel nogal meevalt. Gedeputeerde drs. J.H. Boone, de voorzitter van de commissie, moest Zoeter woude gisteren daarin in grote lijnen gelijk geven. Met dat verscherpte financiële argu ment kunnen we de minister waarschijnlijk wel over de streep trekken, stelde hij na de discussie in de commissie vast. Diverse statenleden vonden ■het van groot belang dat Zoe terwoude en Stompwijk samen een sterk groen hart gaan vor men tussen de verstedelijkte gebieden van Leiden en Zoe- termeer. De samenvoeging van Alke made, Rijnsaterwoude, Lei- muiden en Woubrugge, ofte wel de vorming van de grote Braassem-gemeente is feitelijk al enige tijd van de baan. De minister toonde zich er een te genstander van, het college van GS nam dat standpunt over. De commissie bestuurs zaken kon zich vrijwel una niem vinden in dat gewijzigde standpunt. De zogenaamde kleine Braassem-gemeente, Rijnsaterwoude, Leimuiden en Woubrugge samengevoegd, gaat er voor wat betreft het provinciaal bestuur wel ko men, met inbegrip van de kern Hoogmade. De minister overwoog om deze te scheiden van Woubrugge en bijvoor beeld bij Leiderdorp onder te brengen. GS is daar echter te gen, evenals de meeste com missieleden gisteren. Overi gens zal de grens tussen de ge meenten Woubrugge en Alke made waarschijnlijk wel strak langs rijksweg vier worden ge legd. om duidelijker te maken welke gemeente verantwoor delijk is voor de weg, waar vrij veel ongelukken gebeuren. Woubrugge en Alkemade zijn het al eens over een beperkte grenswijziging, maar GS wil verder gaan en zal daarover overleg plegen met de beide gemeenten. Overigens merkte burgemeester Brouwer de Ko ning van Woubrugge, die sa men met vrijwel alle betrok ken burgemeesters aanwezig was op de vergadering giste ren als inspreker op, dat het wel wat ver gaat als Woubrug ge de Hoogmadese-, de Rode- en de Bospolder moet afstaan. In dat verband sprak hij van een „hap-snap-beleid bij grenscorrecties". krijgt er wat GS betreft nocl Aarlanderveen dat nu bij Al phen hoort, noch het buurt schap Noordsebuurt bij. Ook voor dat standpunt leek vol doende steun in de commissie aanwezig. Nieuwkoop wordt binnenkort overigens wel uit gebreid met Woerdens Ver laat. Over de samenvoeging van Nieuwveen, Ter Aar en Ze venhoven en van Hazerswou de, Koudekerk en Benthuizen werd gisteren nauwelijks ge sproken, ondanks de kritiek van diverse vertegenwoordi gers van de gemeenten op de herindeling. Voor wat betreft het provinciaal bestuur staan deze gemeentelijke fusies on wrikbaar vast. „De patient draait op voor de kosten van deze operatie", merkte loco- burgemeester mevrouw Le- Large van Koudekerk nog op, doelend op de financiële af wikkeling van de herindeling, die mogelijk voor een belang rijk deel voor rekening van de betrokken gemeenten gaat ko men. Gedeputeerde Boone toonde zich bereid tot een ge sprek met Nieuwveen naar aanleiding van een afkeuren de motie uit deze gèmeente, maar hij voegde daaraan toe dat de gemeente nog niet met argumenten is gekomen die het standpunt van GS zouden kunnen wijzigen. Gedeputeerde Boone merkte gisteren nog op dat hij ver wacht dat de minister de voor stellen zal doorzetten en dat er nog steeds een meerderheid in de Tweede Kamer bestaat voor de herindeling. GS gaat nu een wetsontwerp samenste- len dat door de minister al dan niet gewijzigd aan de Tweede Kamer zal worden voorgelegd. Verkoop grond Weidedreef voor sport complex Koudekerk KOUDEKERK AAN DEN IJSSELDe gemeente Kou dekerk verkoopt bijna 3 hecta re grond aan de Weidedreef aan de Aannemingscombinatie Leiderdorp voor 4,5 miljoen gulden. Daarmee ging de ge meenteraad gisteravond ak koord. Na aftrek van alle kos ten blijft 2,1 miljoen gulden over voor de aanleg van zes nieuwe tennisbanen en vier voetbalvelden. Het tekort op dit plan wordt gedekt met de opbrengst van de grond aan de Kerklaan en door gebruik van de reserves van het grondbe drijf. De rest komt uit het Fonds Dorpsuitleg. Na afron ding van het gehele project verwacht de gemeente 55.000 gulden over te houden, wat weer in het Fonds Dorpsuitleg terecht zal komen. De ge meenteraad stemde gister avond in met een krediet van 2,3 miljoen, waarvoor het col lege van burgemeester en wet houders de sportcomplexen mag laten bouwen. Voor kan tines en kleedkamers stelde de raad voorlopig zes ton beschik baar. Mocht dit bedrag voor de gebruikers tot onoverkoomba re moeilijkheden leiden, dan bekijkt de raad dit laatste kre diet opnieuw. Het voorstel om het krediet voor de opstallen „voorlopig" op zes ton te stel len, kwam van CDA fractie voorzitter J. van der Vlugt. Het college wilde een bedrag van 595.000 gulden beschik baar stellen voor de bouw van de kleedruimten en kantines. De voetbalvereniging denkt evenwel een miljoen gulden nodig te hebben, tennisvereni ging Artesia 233.000 gulden, ruim zes ton meer dus. „Als de voetbalvelden worden ver plaatst moeten we iets neerzet ten naar de eisen van deze tijd," vindt voorzitter Peter van de Ploeg van voetbalver eniging Koudekerk. „Daar hoort ook een aparte jeug- druimte van 68 vierkante me ter bij. Als club hebben we ook een sociale functie, daar moet de gemeente rekening mee houden," aldus van de Ploeg. Het nieuwe 1,6 miljoen gul den kostende onderkomen van woningbouwvereniging „Alkemade" op Industrieter rein „De Lasso" langs de Al- kemadelaan in Roelofarends- veen nadert zijn voltooiing. De werkplaats is al in gebruik genomen en komende woensdag verhuizen ook de administratieve afdelingen. Het nieuwe bouwwerk is een creatie van de Roelofarends- veense architect J. van Rijn. Aan de bouw, die slechts ze ven maanden heeft geduurd, hebben uitsluitend plaatselij ke aannemers en onderaan nemers gewerkt. Tuinen kijken De Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkun de (KMTP) afdeling Lisse houdt zaterdag weer een Open Tuindag bij particulie ren. Een aantal KMTP-leden stelt de eigen achtertuin open voor belangstellenden. Dat gebeurt in Lisse, Sassenheim en Hillegom. Hoewel de Open Tuindag in principe alleen voor leden van de KMTP be stemd is, kunnen ook niet-le- den de tuinen komen bekij ken. Daarthe moet men zich telefonisch opgeven onder nummer 02521-10460. Munten De Numismatische Kring Bloembollenstreek houdt za terdag een open dag in Het Trefpunt, Schoolstraat 11 in Lisse. Vanaf 10.00 uur kan ie dereen komen kijken hoe het er bij een vereniging van muntenverzamelaars aan toe gaat. Ook wordt er vanaf 11.30 uur een demonstratie- veiling gegeven. Ten toonstelling Mevrouw A. Wolthaus-Van Klaveren, voorzitster Vereni ging voor Protestants-Christe lijk Basisonderwijs in Rijns- burg, heeft vandaag de ten toonstelling „Toen ik op school was..." geopend over het onderwijs van toen en nu in het museum aan de Oude Vlietweg 6 in Rijnsburg. De tentoonstelling duurt tot 1 ja nuari 1987 en is op vrijdag ge opend van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Fietsenkijkdag De Noordwijkse politie houdt zaterdag weer een fiet senkijkdag. Degenen van wie de laatste tijd in Noord wijk een fiets is ontvreemd, kun nen bij het politiebureau aan de Oude Zeeweg komen kij ken of het exemplaar zich op het bureau bevindt. De kijk dag begint om 11.00 uur en duurt tot 15.00 uur. Er wor den geen fietsen te koop aan geboden. Wijziging Het vieringenschema van de Zoeterwoudse katholieke kerken St. Jan en Christus Dienaar is gewijzigd. In ver band met de feestelijke vie ring op 22 juni voor Pater La- mot om 10.30 uur in de St. Jan is er geen viering in de Christus Dienaarkerk. De laatste kindernevendienst wordt gehouden op zondag 15 juni. De eerstvolgende kin dernevendienst wordt gehou den op zondag 17 augustus. Het vieringenschema kon tot nu toe door medewerking van de gepensioneerde paters ge handhaafd blijven, maar in de vakantie wordt dat anders. Avonden dat er mis met zang is wordt de viering door een organist begeleid. De koorle den nemen niet plaats op het koor, maar in de kerk om het zingen van de parochianen te ondersteunen. Bilson Boys De Belgische formatie Bilson Boys geeft zaterdagavond acte de présence in Het Kasteel aan de Concertweq in Al phen aan den Rijn. Bilson Boys bestaat vier jaar. On langs verscheen hun eerste single „Our heroes". Het op treden begint om 21.00 uur. De toegang bedraagt drie gul den voor leden. Niet-leden betalen vijf gulden. Expositie Erica Sijnja, Gisela Schmidt en Will van Aggelen expose ren van zaterdag tot en met 29 juni in de Nederlands Her vormde kartel aan de Hoofd straat in Noordwijk. Sijnja maakt met verschillende technieken afbeeldingen van mens en dier, Van Aggelen schildert portretten en Schmidt maakt keramische kunstobjecten. De expositie is geopend op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur, woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en za terdag en zondag van 13.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. De deelnemers aan de solexrace. h ZOETERWOUDE Dat Zoeterwoude een bijzonder wielerminded dorp is. blijkt wellicht het best uit de mede werking van het gemeente bestuur om jaarlijks een grote wielerdag te organiseren. Vo rig jaar augustus zijn in de dorpskern diverse verkeers- remmende maatregelen ge nomen waarvan twee „obsta kels" de Dr. Kortmannstraat. Juist die straat maakt onder deel uit het parkoers voor de wielrenners. Het gemeente bestuur heeft steeds gezegd grote waarde te hechten aan de wielerronde en het blijft niet bij woorden. Vanwege de wielerdag - komende zon dag - ziin alle remmingen die een veilig parkoers in de weg staan verwijderd, terwijl on effenheden in het wegdek al lemaal zijn weggenomen. Kortom: het eerste lustrum van de ronde onder auspiciën van het „Wielercomité Zoe terwoude" kan zender hob bels worden gevierd. Zoeterwoude telt veel wiele- renthousiasten. Een flink aantal renners rijden onder de vlag van de KNWU ter wijl zo'n 50 man als pure re creant wekelijks heel wat ki lometers draait. Beide catego- riën komen zondag in de oude dorpskern van Zoeter woude in actie. Overigens kent de burgerronde (voor niet-licentiehouders) dit maal een bijzonder tintje, omdat ook wielrenners uit Stomp wijk zijn uitgenodigd. Zij zul len over 40 kilometer moeten uitmaken wie zich *voor een jaar de sterkste mag noemen. De renners gaan om 11.45 uur van start op de Schen kelweg. De bezoekers van de wieler dag, men verwacht er zo'n 2000, krijgen voorts diverse wedstrijden voor solexen voorgeschoteld. Solexclub 't 1 Plofke uit Marum (Gr^' gen) is uitgenodigd er,L spektakel van te maker^ verse malen zullen de gL toriseerde snelheidsduiv», bewonderen zijn (t( 13.15-13.45 uur en tt 15.05-15.35 uur). Er worden diverse mart] verreden die uitmondejj een finale terwijl als kl^f de vuurpijl ook alle sol^ tegelijk in aktie komen. L De hoofdmoot van het f lerprogramma bestaat a, wel uit wielrennen. Om j, uur rijden de liefhebbeuj veteranen hun weds, over 50 kilometer terwijl, slotnummer wordt opgevj door de amateurs die 80 meter voor de boeg heh. De officiële KNWU-wedL den worden door het wijj comité georganiseerd irj( menwerking met ,de Lt wielervereniging „Swift"' - LEIMUIDEN Er komt een wekelijkse markt op het dorpsplein aan de Dokter Stapenséastraat in Leimuiden. Alle leden van de raad van Leimui den gingen hier gister avond mee akkoord. Het is de bedoeling dat de markt wekelijks op dins dagochtend wordt gehou den. Met de keuze van dit tijdstip is rekening gehou den met marktdagen van omliggende plaatsen zoals Roelofarendsveen en Ter Aar. De markt gaat onge veer dertig kramen tellen. Hoewel de raadsleden het ero ver eens waren, dat een markt de moeite van het proberen waard is, zette het CDA-raads- lid H.J. Kok nog wat vraagte kens bij de haalbaarheid van de weekmarkt. „Wanneer we er na een jaar achter komen, dat de markt alleen maar koopkracht weghaalt bij de overige winkeliers in het cen trum, zijn we er niets mee op geschoten", meende hij. Bur gemeester M. Boelen bena drukte dat belangrijkste doel van de instelling van een weekmarkt de verhoging van de koopkracht van de winke liers in het centrum is. „Daar naast is het belangrijk om die koopkracht die er in het dorp is ook vast te houden en niet weg te laten vloeien naar de buurgemeenten". Een onder zoek naar de haalbaarheid van de markt, zoals Kok voorstel de, achtte hij niet wenselijk, omdat koopgedrag niet of nau welijks te voorspellen is. De heer Kok stelde vervolgens voor om de markt eerst voor een proefperiode van een iaar in te stellen en dan te bekijken of de verwachtingen uitgeko men zijn. Boelen echter stelde dat na een jaar altijd nog be sloten kan worden de markt op te heffen wanneer zou blij ken dat deze niet levensvat baar is of geen enkel effect op het handhaven van de koop kracht bij de winkeliei Burgemeester Boelen ui teravond zijn teleui over de mening van vinciale commissie besl ken, die zich gistermii het standpunt stelde muiden vanwege de telijke herindeling saj voegd dient te worde Rijnsaterwoude en Wc ge. „Het is vechten windmolens", meende 1 blijft ons nu niets andei over dan te lobbyen richting van de Twei mer. Daar zal ik mij tijde voor inzetten", burgemeester. De heer C.N.W. Vinkj gisteravond tijdens de! vergadering officieel alsj lid beëdigd. Hij komt plaats van de voormalig houder en raadslid Haan. Den Haan traij april af omdat hij „in t personen geen vertil meer heeft". Hij achtj goede samenwerking] meer mogelijk. LESGELD MEER INFORMATIE: Iedereen die op 1 juli aonstounde iervoor kunf u afhankelijk van 18 jaar of ouder is en voortgezet I I hef inkomen van de ouders onderwi|s volgt (LBO, MBO. VWO, een vergoeding krijgen via de HAVO of MAVO) moet met regeling Tegemoetkoming in de mgang van het schooljaar 1986/ Studiekosten. 1987 lesgeld gaan betalen in plaats van schoolgeld. Dat is f 1.030 Tot een belastbaar inkomen von anvraagformulieren en f 42.300, is dit het volledige brochures van Tegemoet- bedrag. Tussen f 42.300,- en koming in de Studiekosten zijn f 45.640,- kan men een gedeelte verkrijgbaar op de scholen of bij: vergoed krijgen Voor ouders met Ministerie van Onderwijs en meer kinderen geldt een hoger Wetenschappen, belastbaar inkomen. Centrale Directie Voorlichting, Bibliotheek en Documentatie, Postbus 25000, 2700 LZ Zoetermeer De school int het lesgeld en I nfobrief over lesgeld bij school treft daarvoor een regeling. beschikbaar. Het hele bedrag moet voor 1 december 1986 zijn voldaan. Minister ie var Onderwijs en Wetenschappen

Leidse Courant | 1986 | | pagina 12