„KBV laat onze flats verpauperen parkeersituatie op Wilhelmina ioulevard nog jaar ongewijzigd College Katwijk: geen hekjes in Rijnsoever Stichting wil Warmondse speeltuinen gaan beheren tupdeling parkeer- Jjn Terweeweg 'jTGEEST Het par- rafrcm aan Terweeweg de ingang van De JOjiof) wordt thans op- 0 ingedeeld waardoor er lrebtal parkeerplaatsen bij- ^nMen hoopt het werk op t'egereed te hebben waar- ciat De Kempenaerstraat faciliteiten krijgt. Nu ®?oor de werkzaamheden oot aantal plaatsen mist, parkeren in de winkel- rHproblematischer en wor- regels nogal eens over- JSommige winkeliers ih{en zich zaterdag aan het at de politie ongeveer iinuten voor sluitingstijd ^en-verbaal ging schrij- 0"p het adres van de fout- j_(rders. ni ,^ijk honderdste Jfipier software DJflJK Nog geen week de gemeenteraad in ik besloot om onderhan- t7±n te openen met het 4vens computersoftwa- rijf „L T Internatio- SEmeldt het bedrijf dat adk de honderdste afne- i van zijn programma- Zoor het Brabantse be- Jrjden genoeg om in Kat- gg-ootscheeps feest te ko eleren. In het zalencom- fripodia zal donderdag [SRtelijk omlijste onderte- voor het contract '^hebben. Het eind mei O.Keurde automatise ert an voor de gemeente 3Yk kost ongeveer een '.°rt. Wethouder J. van der JNenkt dat per 1 januari i apparatuur gebruikt rorden. KATWIJKSE FLATBEWONERS WEIGEREN HUURVERHOGING KATWIJK Bewoners van flats aan de Helm bergweg en Boekhorst- straat in de Katwijkse woonwijk Hoornes wei geren de huurverhoging van 1 juli te betalen. Hiermee proberen ze de aandacht te trekken van de eigenaar van deze flats, de Katwijkse Bouwvereniging (KBV), die in de ogen van de be woners de wooneenhe den laat verpauperen. Van enig onderhoud is totaal geen sprake, aldus een woordvoerder van de bewoners. Eerder deze maand besloten ze gemeenschappelijk de huurverhoging te weige ren als protest tegen het achterstallig onderhoud. Zicht op een snelle aan pak van de flats is er echter niet, aldus een re actie van de kant van de KBV. De flats van de KBV aan de Helmbergerweg en Boek horststraat staan er vrijwel verveloos bij. Het hout ver toont duidelijke sporen van verrotting, terwijl het glas werk vaak met spijkers in de kozijnen zit. „Stopverf ken nen ze zeker niet bij de KBV", aldus de geïrriteerde woordvoerder namens de 27 huisgezinnen van de flat aan de Helmbergerweg. Zelf woont de heer A. J. Smaling sinds de oplevering van de flats in 1965, aan de Helber- gerweg. Hij verbaast zich over de nalatigheid bij het onderhoud van deze flats. Bij een fikse regenbui gutst het water naar binnen, omdat het hout op diverse plekken rot is. Verf is allang afge bladderd van de kozijnen. Een betreurenswaardige situ atie, aldus de heer Smaling, vooral omdat andere flats in de Hoornes er redelijk ver zorgd bij staan. Zonder echt een bewonerscommissie te vormen, hebben de diverse gezinnen van deze flats kon- takt met elkaar gezocht om te situatie te laten verbete ren. „Twee maanden geleden schreven we zelfs de ge meentelijke commissie voor toewijzing aan. Kort daarop kwam wethouder J. van der Plas kijken, die ons volledig gelijk gaf. We hebben echter verder niets gehoord, zodat we nu proberen via andere middelen de aandacht te trekken. Per 1 juli gaat de huur landelijk met drie pro cent omhoog. We drijven het bewust op de spits door niet te betalen", aldus Smaling, die zegt nu niet kontakt met de KBV gezocht te hebben. Wel werd dat eerder meerde re malen geprobeerd, maar steeds kregen we een vaag verhaal te horen dat eindigde met „er wordt aandacht aan besteed". Het bestuurslid Berkhey van de KBV betreurt het, dat de mensen te kampen hebben met overlast van nalatig on derhoud. Toch moeten de mensen nog enig geduld heb ben, aldus Berkhey. Voor re-, novatie van deze flats zijn nog geen concrete plannen. Wel is het zo, dat de nieuwe directeur Bartelse die de op non-actief gestelde Duindam opvolgde, de zaken aan het reorganiseren is. Dat bete kent dat ook de technische dienst gereorganiseerd wordt. Misschien kan daardoor de dienstverlening aan de flats van de Helmbergerweg en Boekhorststraat in de nabije toekomst verbeteren. Wat het weigeren van de huurverhoging betreft, geeft Berkhey de bewoners weinig kans. „Zo'n actie wordt zon der meer een fiasco". Wel kunnen de bewoners volgens hem bezwaar tegen de verho ging aantekenen bij de „Huurcommissie" in Leiden, die kan adviseren over de prijsstelling. Dat gebeurt dan aan de hand van regels en het bekijken en beoordelen van de klachten. 'JtDWIJK De ver- icommissie wil deze het parkeren op de ojgin Wilhelmina vard nog eens aan- 3!Wel denkt men aan itraffere politiebege- •jg. Na het seizoen wil )2) de parkeersituatie l2üw in de commissie ®5*eken. In de gister- Mi gehouden vergade- 3n{)leek het niet moge- ROt een eenstemmig i te komen. 3)EN OMGEVINGQeidócQowumt DINSDAG 10 JUNI 1986PAGINA 17 djeo gestolen idp RiSJTGEEST Bij een inbraak in in Irweeschool in Oegstgeest is tij- Set afgelopen weekeinde beeld- ■Éuidsapparatuur ontvreemd. De Tfc kwamen binnen door een flqte forceren en namen een vide- JNj-der, een cassettedeck, een ver- bm en k°xen mee- ^aak op klaarlichte dag iMVIJK Bij een inbraak in een 0Jg in de omgeving van de Zand- n Katwijk aan den Rijn zijn gis- •l*op klaarlichte dag cheques en QJen gestolen. De dieven, die hun fissen acht en zes uur sloegen, (airden de voordeur. De waarde MAe buit is onbekend. Striptease op Irislaan OEGSTGEEST De zo- merzotheid sloeg gister avond toe toen een groep jongelui zich nogal luid ruchtig op de Oegstgeester Irislaan manifesteerde. Op de muziek uit een der aan wezige auto's, begon een meisje aan een striptease. Toen zij het topless-stadi um had bereikt en zo langs de winkelstraat pa radeerde, greep de politie in. Na zich aangekleed te hebben werd de danseres voor een afkoelingsperio de meegenomen naar het bureau. Rommelmarkt moet auto opleveren RIJNSBURG Burgemeester F. Jonkman zal zaterdag 14 juni om 9.00 uur het startsein ge ven voor een rommelmarkt van de Hervormde jeugdraad. Deze rommelmarkt wordt gehou den van 9.00-17.00 uur op het plein achter de Hoftuin en de Voorhof. Er zullen 50 kramen staan en daarbij komt nog een plaats voor meubelen, antiek, een rad van avontuur en het verkopen bij opbod. Voor de jeugd komen er diverse spelen zijn. De Jong Floraband zal de burgemeester muzikaal ondersteunen om daar na een rondgang door het dorp te maken. De totale opbrengst van de markt is bestemd voor de aanschaf van een auto voor een dorpje in de Filippijnen. Het comité hoopt 15.000 bijeen te brengen. Ze zijn inmiddels al behoorlijk op weg. Een huis aan huis aktie en sponsortocht leverde ƒ8000,- op. Wie nog goederen voor de rommelmarkt heeft, kan tot zaterdag nog bel len met 01718-30244 of 20435. Weerkundig apparaat aangespoeld KATWIJK De poli- tie heeft op het Zuid- strand in Katwijk een meteorologisch appa raat aangetroffen. Vol gens de politie gaat het om een apparaat dat onder een weerballon hangt. De herkomst van het meetinstru ment is onbekend. Het is mogelijk dat het af komstig is van een ballon die door een weerschip is opgela ten. Hotelketen zoekt ruimte in Oegstgeest OEGSTGEEST De in ontwikkeling zijnde hotelketen Bastion-Hotels is op zoek naar ruim te in Oegstgeest. Vertegenwoordigers van de hotelketen hebben het college benaderd. Men heeft het oog laten vallen op een terrein aan de Rijnzichtweg ter hoogte van Buitenlust. „Vast omlijnde plannen bestaan er nog niet" aldus wethouder Kohlbeck gisteravond tijdens de vergadering van de commissie openbare wer ken. „Er zullen nog gesprekken plaats vinden met de plaatselijke hoteliers, de provinciale pla nologische dienst en andere betrokkenen". In augustus zouden de besprekingen afgerond kunnen worden. De gemeente staat niet onwel willend tegenover de plannen voor een Bastion hotel in Oegstgeest. Het eerste Bastion-hotel staat sinds dit voorjaar op de grens van Leiden en Voorschoten. Kort geding directeur Mariënhaven WARMOND De geschorste directeur van het Warmondse verpleeghuis Ma riënhaven en de kloosterbejaardenoorden Mariënweide en Mariëngaarde, J.H.A Roovers, spant een kort geding aan tegen de stichting Franciscaanse Bejaardenzorg. Het bestuur van de stichting, die het ver pleeghuis en de bejaardenoorden beheert, heeft de directeur vrijdag voorlopig ge schorst. De relatie tussen Roovers en het bestuur en personeel zou zodanig zijn verstoord dat die maatregel nodig was. Roovers wordt eigenzinning optreden verweten. Het kort geding, waarin Roo vers eist dat de maatregel ongedaan ge maakt wordt, dient donderdag om tien uur bij de president van de Haagse recht bank mr. M.R. Wijnholt. Massaal door rood KATWIJK Ruim 200 automobilisten zijn de af gelopen acht dagen op de kruising Zeeweg door rood licht gereden. De politie plaatste acht da gen geleden een rood- lichtcamera op de krui sing. Gisteren bleek de camera 210 auto's te heb ben gefotografeerd. Op de Valkenburgseweg, Boslaan en Zeeweg zijn afgelopen woensdag 65 snelheidsovertredingen geconstateerd. De snelhe den varieerden van 60 tot 95 kilometer per uur. Reconstructie Parklaan nadert einde SASSENHEIM De reconstructie van het wegdek van de Parklaan in Sassenheim nadert zijn voltooiing. Het gedeelte tus sen de Kerklaan en de Molenstraat aan de noordzijde van de gemeente zal op 19 juni voor alle verkeer worden afgesloten en op 24 en 25 juni van een asfaltlaag worden voorzien. Drie jaar geleden begon men met de werkzaamheden, die in 3 etappes hebben plaatsgevonden. Beoogd werd een verbetering van de verkeersveiligheid op deze voor het streekverkeer belangrijke doorgangsweg. Met de verkeersveiligheid was het vooral gedu rende de laatste periode slecht gesteld Verschillende verkeers ongelukken vonden plaats binnen enkele weken De bewoners van de Parklaan zullen dan ook opgelucht ademhalen, als na de bouwvakvakantic de laatste hand gelegd wordt aan het installe ren van de verkeerslichten. Gift voor Lisses koor LISSE De christelijke zang- en oratoriumvereniging „Looft den Heer" uit Lisse heeft van het Anjerfonds driedui zend gulden gekregen. Deze gift is bestemd voor de aanschaf van koorkleding voor de dames-afdeling van de oratorium- vereniging. Voor dat doel heeft men ook geruime tijd een oud-papier-aktie in Lisse voert. De kleding is inmiddels al aangeschaft. Op 28 november is het koor in de nieuwe kle ding te zien tijdens de uitvoering van „Die Jahreszeiten" van Joseph Hayden. dnjïBO-oefening in Oegstgeest ,rfSTGEEST Het seizoen van de EHBO-afdeling cistgeest werd gisteravond besloten met een spectaculaire s enoefening waaraan door een ambulancebedrijf en de Eppolitie werd meegewerkt. Er waren twee ongevallen in gezet: een auto-ongeval op de Terweeweg en een be- lejBongeval in de winkelstraat De Kempenaerstraat. De ütoffers waren afkomstig van de Lotusgroep en levens- toegetakeld. 3tejhet geheel nog echter te maken had men op de Terwee- een autowrak tegen een verkeerszuil geplaatst. De EH- gïrs werden vanuit een verzamelplaats in de Terwee- V>1 opgeroepen en waren van te voren niet ingelicht over Vze te wachten stond. De belangstelling van de zijde van ^publiek was groot. Het verloop van de oefening stemde tevredenheid. EHBO-arts dokter Voorzaat: „Er is goed erkt". Ook voorzitter Dirkse was ter plekke aanwezig tals de heer Van Deursum die met dr. Voorzaat de oefe zien „had verzonnen". Voor de pas geslaagden was het ^Spannende gebeurtenis. WARMOND De stich ting Speeltuinwerk „Het Vossenhol" in Warmond kan verdere activiteiten voor de Warmondse jeugd gaan organiseren. De commissie maatschappe lijk welzijn toonde zich gisteren enthousiast over het werk van „Het Vos senhol" en stelde ruim 2500 gulden beschikbaar. Een deel van dat bedrag is bestemd voor de opening van de speeltuin aan de Ber- nhardstraat. Die heeft een opknapbeurt gehad. Een groep ouders heeft hard ge werkt aan dê renovatie van de speeltuin. Voor de reno vatie was een bedrag van 70.000 gulden beschikbaar gesteld en dankzij de mede werking van de ouders kon de renovatie voor dat bedrag gerealiseerd worden. Er is nu een stichting opgericht die de speeltuin gaat beheren. De stichting heeft als doel het beheer van veilige speelac- commodatie in Warmond, het organiseren van activi teiten en beperkt onderhoud van de betreffende terrei nen. De leden van de com missie welzijn kwamen de stichting graag tegemoet in de kosten. Minder bereidwillig was de commissie ten aanzien van een subsidieverzoek van de stichting Iris-film. De War mondse beginnende filmer Bas van Leeuwen wil in Warmond een speelfilm ope nen van anderhalf uur. Om dat er een bepaalde promo tionele waarde voor War mond aan de film gehecht kan worden en omdat de film als een kunstwerk be schouwd kan worden vraagt de filmer een subsidie van 10.000 tot 15.000 gulden. Als de stichting Iris-film er in slaagt zelf ongeveer een der de van de totaalkosten voor de film bij elkaar te brengen maakt men een redelijke kans om bij de Stichting Steunfonds voor de Neder landse Film een subsidie van 70.000 gulden te krijgen. Hoewel verschillende com missieleden er in principe wel iets voor voelden een be ginnend kunstenaar te hel pen wilden zij geen potje aanspreken om de subsidie uit te halen. Bij een eerdere behandeling in de commissie werd het verhaal in de film als weinig waardevol om schreven. De mening werd nu, na het lezen van het sce nario, herzien maar toch bleek de behoefte aan pro motie voor Warmond door een speelfilm niet zo gewenst dat men 10.000 gulden subsi die beschikbaar wilde stel len. Er zal met de stichting Iris npg nader overlegd wor den omtrent de mogelijkhe den voor een echte promotie- film voor Warmond. Reisbureau bouwt hoofdkantoor bij Den Deyl WASSENAAR De reis- organisatie NRV Holiday wil een nieuw hoofdkan toor bouwen aan Rijks straatweg in Wassenaar, even voorbij het knoop punt Den Deyl op het gro te parkeerterrein naast de supermarkt Torro. Het college van B en W is ak koord, de gemeenteraad moet zich nog uitspreken over de bouwplannen. Het gaat om twee kantoren (respectievelijk 40 bij 15 meter en 26 bij 22 meter), verbonden door een glazen gang op de be gane grond. Voor de nieuwe vestiging zullen een benzine pomp en een witstenen ge bouw aan de Dahliahof wor den gesloopt. Bij het hoofd kantoor wil NRV een parkeer terrein met 110 plaatsen; de helft voor eigen personeel en bezoekers, de helft voor Torro- bezoekers. Probleem vormt, evenals bij het mogelijke PTT- voorsorteercentrum aan de overkant van de Rijksstraat weg, de bereikbaarheid. B en W onderhandelen mo menteel met het reisbureau over verbeteringen, bijvoor beeld het doortrekken van de ventweg vanaf het Rozenplein tot de toekomstige NRV-loca tie. De reisorganisatie wil weg uit Den Haag, waar zij in de Zeestraat zetelt. Het bedrijf telt 84 werknemers, mogelijk wordt dat aantal uitgebreid tot ongeveer 105. Nestje op verkeerslicht fjnberk stelde boos vast, j.ipas na de fractieverga- van Noordwijks Belang ,_jOtitie was verschenen 'tel een aantal mogelijkhe- C'erd geëtaleerd om de Jfirproblematiek aan te Als dit weer gebeurt, *de de fractievoorzitter .joordwijks Belang aan, ,(dna september geen me king meer verlenen aan «stellen van adviezen. KATWIJK Volgens het college van B en W van Katwijk hoeven er geen hekken te komen langs de watertjes in de Katwijkse woonwijk Rijnsoever. Verontruste ouders had den daar om gevraagd. Zij vrezen dat er, met name nabij de basisschool Reho- both, ongelukken gaan gebeuren. De angst daar toe ontstond voornamelijk tijdens de vorstperiode af gelopen winter, toen di verse kinderen door het ijs van deze waterpartijen zakte. De ouders van veel in die wijk spelende of wonende kinderen zijn bang, dat het open water vooral de kleuters in ge vaar zal brengen. Een vijftigtal ongeruste ouders hebben afgelopen week het verzoek om hekwerken te plaatsen voor de open water partijen in de woonwijk Rijn- soever nogeens herhaald. In de koude maand februari moesten minstens tien kinde ren uit het koude water gered worden, omdat het broze ijs hen niet hield. Daarnaast vin den de ouders dat het water een te grote aantrekkings kracht uitoefent als het niet zichtbaar afgeschermd wordt. Het college is het in 't geheel niet met deze aanvraag eens. In navolging van een nota van de Dienst Openbare Werken vindt zij, dat de waterpartijen passen in een uitgedacht plan binnen deze woonwijk. Men gaat er daarbij van uit, dat het kind al spelend zijn omgeving en derhalve de daaraan gekop pelde gevaren leert kennen. In eerste instantie zal het kind op de speelplekken tussen de woonhuizen, de woonerven hebben uitgebreide speelmoge- lijkheden, in contact komen met het verkeer. Tijdens het doorlopen van de verschillende spelfasen leert het kind zijn grenzen te ver leggen en wordt het gecon fronteerd met zijn eigen moge lijkheden en beperkingen. Daarin moet dat kind, aldus het college, begeleid worden door opvoeders zodat het ver trouwd raakt en leert omgaan met verschillende gevaren. Een van die gevaren is het, in Nederland veel voorkomende water. Op kinderen oefent het water altijd een grote aantrek kingskracht uit. Daar waar water is zal men kinderen spe lend langs de waterkant aan treffen, of er nu wel of geen hekken staan, aldus de ge meentelijke nota. Bij de aanleg van de parkstroken in Rijnsoe ver is daarom bewust gekozen voor waterpartijen zonder af rastering, omdat deze slechts een schijnveiligheid zouden geven. De beste bescherming voor de kleuters, de groep waar de ou ders het angstigst voor waren, is begeleiding door ouderen naar de school, aldus de me ning van het college. „Het idee dat een omgeving zodanig in gericht zou kunnen worden, dat kinderen in deze leeftijds categorie zonder begeleiding naar school kunnen gaan, zon der op deze weg gevaar te lo pen, berust op een illusie." Voorhout heeft er sinds een paar dagen een stel nieuwe inwoners bij. Dit keer niet in de nieuwe wijk Oosthout, maar op het verkeerslicht bij de Nagel- brug. Een tortelduif heeft daar haar nestje gebouwd, temidden van het drukke verkeer. De vogel heeft in middels jongen, die af en toe nieuwsgierig een blik werpen op verkeer van en naar Noordwijk en Voor hout. De tortelduif staat er om bekend dat ze weinig kieskeurig is in het vinden van een nestplaats. •notitie werd een aantal Jtieven aangedragen om ^rkeren op de trottoirs e boulevard fysiek on- "?jk te maken. Een en an- ;|u ƒ43.000 kosten. Eén 1 van dit plan was de voor het fietsverkeer op de rijbaan werd ge- |jrd. Een duurder plan ,W00) beoogde de aanleg vjn fietspad met verhoog- jcheiding. Dit zou de rij- Aan de boulevard aan- Y smaller maken. Hier- fe echter weer het nadeel Ader meer het laden en van de touringcars bij Voorlopig kan er nog zeker een jaar worden geparkeerd op de Koningin Wilhelmina Boulevard. de hotels. De commissie kwam er niet uit. In het algemeen vond men dat op de Koningin Wilhelmina Boulevard aan de zeezijde ge parkeerd diende te worden of in het geheel niet (Schelvis PPR). Voor de fietsers zag men voorhands geen oplos sing. Wethouder Salman vroeg zich, af of het wel verantwoord was voor een tijdelijke maatregel zoveel geld uit te geven. Dit was koren op de molen van mevrouw Coenraads Neder- veen (VVD). Voor de Konin gin Wilhelmina Boulevard lig gen nog enkele bouwplannen en de kans bestaat dat we later zeggen: hadden we het toch maar anders gedaan. Daarom voelde het VVD-raadslid er meer voor te streven naar een oplossing op langere termijn. Voor die enkele topdagen zag mevrouw Coenraads Neder- veen meer in een straffere po litiebegeleiding. Uiteindelijke conclusie van de discussie was, dat men het nog een jaartje wilde aankijken.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17