mededelingen gemeentebestuur 9 t/m 13 juni '86 DE MOOISTE TWEELING VAN DE NOORDZEE Fvussingen' i kleintjes leplaan Den Haag sheerness LEIDSE COURANT VRIJDAG 6 JUNI I Commissie voor Volkshuisvesting en Sport Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken, Verkeer en Milieu Woensdag 11 juni a.s. om 20.00 uur In kamer 12/13 van het Gulden Vlies. Agenda: Behandeling bezwaarschriften inzake bouwplan Barbera/Camera/Cunera-com- plex (cie. ROVM) Presentatie bouwplan 17 woningwetwo ningen Evertsenstraat/Kortenaerstraat (de V en S en ROVM) Presentatie bouwplan 10 woningwetwo ningen Valeriusstraat (cie V en S en ROVM) Presentatie oouw van 46 premie-A en 6 premie-B woningen ter afronding van de vlekken 11 en 13 (cie V en S en ROVM) Presentatie 5 vrije sector premie-D wonin gen Oude Rijn (cie V en S en ROVM) Verplaatsing Handelsmij Bracol Ned. B V Verkoop onroerend goed Koddesteeg 34 incl. een aangrenzende strook grond Verkoop resp. verhuur grond achter de Clarensteeg Uitgifte in erfpacht perceel grond in de Me- renwijk aan Taxibedrijf Schutte Uitgifte in erfpacht perceel grond in de Waard Aanvulling op gronduitgifte perceel hoek Levendaal/Korevaarstraat Aanvullende bijdrage vochtbestrijding Hof Meermansburg Commissie voor Sociale Zaken en Maat schappelijke Aangelegenheden Woensdag 11 juni a.s. om 20.00 uur in kamer 23/24 van het Gulden Vlies Agenda: meldpunt discriminatie/personele bezet ting en begeleidingscommissie stadskantoor Langebrug (tweede fase) samenstelling ABW-commissie Commissie voor Financiën, Personeel en Organisatie Oonderdag 12 juni a.s. om 20.00 uur in Behalve de punten die reeds in andere com missies behandeld zijn. komen aan de orde: Vervanging arbeidsovereenkomsten- regelement 1958 door de arbeidsovereen komsten-verordening 1986 Oninbaarverklaring ontvangsten dienst jaar 1982 Vacaturevervulling 36/38 uur in relatie tot arbeidstijdverkorting en deeltijdarbeid Aanvangssubsidie voor vereniging van n de wandelparken" Overname huur Blauwpoortsbrug Verhuring van de Berlagestraat 4 Nota prestatie-elementen Nota "Reorganisatie in retrospectief" Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht in het informatie centrum in de hal van het stadhuis. Werkgroep Hogewoerd Dinsdag 10 juni a.s. om 20.00 uur, in het Gulden Vlies (kamer 13). Agenda: Bouwplannen Camerabioscoop/Barbera/ Cunera Aanleg riolering Hogewoerd Parkeergarage Sanders Commissie voor de Beroep- en Bezwaar schriften Vrijdag 13 juni a.s. om 9.45 uur in kamer 219 van het stadhuis. Er zullen vier beroep- en bezwaarschriften, ingediend door garage Janson. behandeld worden. Agenda: Er zullen twaalf bezwaarschriften behandeld worden. Alle bezwaarschriften zijn gericht tegen de afwijzende beslissing op het ver zoek om een eenmalige uitkering 1985. Voor nadere informatie kunt u bellen 254168. Voor informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Volgende week zijn aan de beurt: 27 en 29 maandag 9 juni 24,28 en 32 woensdag 11 juni Belangrijk! De grofvuilregellng zoals in bovenstaand schema aangegeven geldt niet meer voor wijken waar minicontainers in gebruik zijn. Bewoners uit die wijken moeten in het vervolg zelf de Reinigingsdienst bel len om hun grofvuil af te laten voeren. Morspoortbrug vanaf maandag 9 juni afgesloten Vanaf a.s. maandag 9 juni a.s. zal de Morspoortbrug in verband met schilder- en nastel werkzaamheden zijn afgesloten voor autoverkeer. Voetgangers en fietsers kunnen ge bruik maken van een noodvoorziening, direkt naast de brug. De afsluiting geldt tijdens de totale duur van het werk. dat wil zeggen tot en met 20 juni a.s. Omleidingsroute Morsstraat e.o. Door de afsluiting zal de bereikbaarheid van de buurt d'Oude Morsch (Morsstraat en omgeving) een stuk moeilijker worden wat betreft het autoverkeer. Dat kan de buurt alleen nog vanaf de binnenstad bereiken. Men kan vanaf de Beestenmarkt zowel de Narmstraat als het Kort Galgewater als toegang tot de buurt gebruiken, zoals dat ge woonlijk ook kon. Als extra toegang tot d'Oude Morsch zal tijdelijk de 1 e Binnenvestgracht dienen voor auto's die uit de 2e Binnenvestgracht komen. De rijrichting van de 1e Binnen vestgracht zal voor wat betreft het stukje tussen de Kruisstraat en de Steenstraal worden omgedraaid. Het autoverkeer dat van de Morsweg en de Plesmanrotonde komt zal met behulp van duidelijke borden gewezen worden op de omleidingsroute via het wegenbe loop bij molen De Valk. Bijgaand kaartje brengt die omleidingsroute in beeld. Asfaltering Langegracht Zondagnacht 8 juni a.s. om 00.00 uur wordt de Langegracht i.v.m. asfalteringswerk- zaamheden aan een zijde afgesloten voor verkeer. De voorbereidende werkzaamhe den zijn reeds in volle gang. Het asfalte- ringswerk geschiedt in twee fasen. Het eer ste te asfalteren deel is de zijde van het Poli tiebureau, tussen Klokpoort en Reinevest- steeg. Met dat deel zal de aannemer (N.B.M.) t/m dinsdagochtend 06.00 uur be zig zijn. Als de weersomstandigheden voor de verwerking van het asfalt optimaal zijn kan het verkeer diezelfde ochtend weer de Langegracht op. Fase 2 komt later aan de beurt nl. zondag op maandag 29 en 30 juni. De tussenliggende penode is bedoeld voor het nodige voorwerk voor het andere njweg- deel. de zijde van het Energiebedrijf en Stadsbouwhuis. De asfaltering daar zal eveneens 's nachts van start gaan. Dinsdag ochtend 1 juli zijn de werkzaamheden aan de Langegracht afgerond. Verkeersafwikkeling Gedurende de uitvoering zal voor de Lange gracht éénrichtingsverkeer gelden. Bij de Lammermarkt wordt een éénrichtingsbord geplaatst en oranje omleidingsborderi met pijlen om het verkeer te verwijzen via de al- ternatieve route. Deze ziet er als volgt uit: Lammermarkt, Nw. Beestenmarkt, Bees tenmarkt, Blauwpoortsbrug, Steenstraat, Prinsessekade, Kort Rapenburg en Bree- straat. Het verkeer komend vla de Hool- gracht/Klokpoort kan normaal de Lange gracht op. Informatieavond voor bewo ners van de Valeriusstraat e.d. Op maandag 9 juni a.s. organiseert de ge meente een informatie-avond in clubhuis de Tamboerijn, Valeriusstraat 73. aanvang 20.00 uur. Op deze avond zal een toelichting worden gegeven op het woningbouwplan voor het terrein aan de Valeriusstraat waar nu het clubhuis staat. De direct betrokken omwonenden hebben een uitnodigingsbrief voor de avond ontvangen. Andere belang stellenden zijn eveneens welkom. Nieuw informatieblad gemeentegarantie Voor degenen die voornemens zijn binnen kort een woning te kopen met gemeente garantie liggen vanaf heden aan de infor matiebalies van het stadhuis en Stadsbouw huis informatiebulletins (no 9). In dit uitvoerig gemeentelijk informatiebulletin staat alles over woningaankoop met gemeentegaram tie, onderwerpen zoals; kostengrens, voorlopige koopkontrakt (ontbindende waarden), taxatie, benodigde formulieren betekenis aankoopkosten. etc. Meer infor matie en afwikkeling van de aanvraag ver strekt de direktie Volkshuisvesting in het Stadsbouwhuis. telefoon 254442. De openingstijden van het Buro Gemeen tegarantie (1e etage) zijn op werkdagen van 9.00-12.00 uur. N.B.: t Middags kunt u daar geen Informatie Inwinnen omdat men de behandeling van aanvragen aan het verwerken is. Nieuw busboekje is uit! Vanaf 1 juni jl. is er een nieuwe dienstrege ling voor bussen en treinen van kracht. De afgelopen 2 jaar heeft de gemeente Leiden de uitgave verzorgd van een regionale dienstregeling voor Leiden en omgeving, met daarin een overzicht van alle bussen van de NZH. Westnederland en Centraal Nederland, alsmede de vertrektijden van de trein. Nu heeft de NZH deze uitgave overge nomen. Dat betekent dat u op alle bekende verkoopadressen van bus- en spoorboekjes (grote boekwinkels. NZH kantoor) deze uit gave voor 4,- kunt kopen. Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verleflen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8. van de Woningwet: Breestraat 171, inwendig verbouwen be gane grond winkel; Schipholweg 70 t/m 128 (kantorenhuis) - indelen unit 51 - indelen en verhelen units 49 en 50; - indelen unit 12; Stevenshof vlek 6. Beppie Nooystraat 65. bouwen onderstation ten behoeve van stadsverwarming Stevenshof vlek 15, Lissy Ansinghstraat, bouwen onderstation ten behoeve van stadsverwarming 1e Binnenvestgracht 13. verbouwen bega ne grond tot tweekamerwoning; Nieuwstraat 27. aanbrengen twee dakka pellen in voor- en één dakkapel in achter- geveldakvlak Valeriusstraat. bouw 10 woningen Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Constantijn Huygenslaan 13. bouwen ber ging en erfafscheiding Haagse Schouwweg, volkstuinencomplex Veldheim, wijzigen plan tot uitbreiden tuin huisje op tuin 33 Mecklenburgerstraat 16, bouwen woning Utrechtse Jaagpad 113, plaatsen erfaf scheiding in voortuin Verdamstraat 60, uitbreiden keuken van woning Buitenruststrnat 6a, plaatsen dakopbouw ter plaatse van achtergeveldakvlak wo ning Sint Jacobsgracht 4. verbouwen tot kan toor met bovenwoning Haagse Schouwweg volkstuinencomplex Veldheim. bouwen clubhuis Cosijnstraat 25. bouwen dakopbouw ter plaatse van achtergeveldakvlak woning Groenoordstraat 4, wijzigen voorgevelko zijn en plaatsen dakkapel in voorgevel- dakvlak Boisotkade 6, verbouwen woning Levendaal 137, verbouwen woning Oude Vest 35, verbouwen en restaureren bijzonder woongebouw Zandstraat 6, verbouwen en uitbreiden woning Middelstegracht 71, verbouwen begane grond tot tweekamerwoning Haarlemmerstraat 88. verbouw winkel/ woonhuis Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 9 juni 1986 gedurende veertien dagen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis. Lange gracht 72. In die periode kan iedereen schrif telijk bezwaar tegen de bouwplannen indie nen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100. 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Weihouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de eventue le toelichting in de commissie ruimtelijke or dening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Welstands commissie Flevoweg (achter no. 13 en 15), bouwen van een garage met woonhuis Morsweg 97, verbouwen en uitbreiden wo ning Paul Krugerstraat 20a, plaatsen van een dakkapel in voorgeveldakvlak (wijzigings tekeningen) Levendaal. Korevaarstraat, St. Jonssteeg en Kaardesteeg. aanbrengen reclame-op- schriften t.b.v. de winkelvoorziening onder en grenzend aan de parkeergarage Lange Mare 98, verbouwen tuinmuren rond achtertuin Pieterskerkgracht 3a. verbouwen van de bovenwoning (wijzigingstekeningen) De Mey van Streefkerkstraat 53. verbou wen woning Hoge Morsweg 38. bouwen van een per gola-veranda aan de voorgevel Vederwier 9, plaatsen van een aanbouw- Mariënpoelstraat 4 en 6. plaatsen van een hekwerk rondom de schoolgebouwen Witte Rozenstraat 39, vervanging raamko zijnen (achtergevel) Haarlemmerweg 20a. bouwen van een carport Draadzegge 16. plaatsen van een 2e dak raam in voorgeveldakvlak Rijndijkstraat 26. schilderen van de wo ning in witte tint Hekkensteeg. bouw 40 woningen (keuze kleuren en materialen) Burggravenlaan 247, vervanging raamko zijnen Haagweg 3. vervanging raamkozijnen Hansenstraat 16, verbouwen keuken en zolder (ondermeer het plaatsen van een dakkapel in voorgeveldakvlak en een dak kapel in achtergeveldakvlak) Gerard Brandtstraat 24a. verbouwen en uitbreiden van de keuken Zonneveldstraat 10, verbouwen en aan passen politiebureau Koddesteeg 34, verbouwing woning Nieuwe Houtmarkt, bouw woningen (keu ze kleuren en matenalen) Nieuwe Houtmarkt, renovatie woningen (keuze kleuren en materialen) Nieuwe Houtmarkt, bouw school (keuze kleuren en materialen) Aalmarkt 1-2-3. verbouwing (wijzigen deurindeling) Diamantlaan/Robijnstraat, uitbreiding Jan van Goyenkade 21/21a, plaatsen dak kapel in voorgeveldakvlak Willem de Pijperstraat 3. verbouwing voor gevel Oosterkerkstraat 18 (Meelfabriek), ver bouwen van een garage tot electro-techni- sche ruimte in het magazijn Stille Rijn, bouw appartementengebouw met winkels Merenwijk-aan de Zijl (nabij Rozenpad/ Zwanenzijde), bouw kunstwerk Haarlemmerstraat 92 t/m 102. aanbren gen reclame-opschriften t.b.v. vestiging C&A diepenbrocklaan 28, wijziging gevels Noordemde 37. verbouw tot 8 woningen Tasmanstraat 82. plaatsen dakkapel Evertsenstraat/Kortenaerstraat. bouw 20 woningen W. de Zwijgerlaan 44, bouw van 2 noodlo- kalen Rijndijkstraaf 50. vergroten dakkapel Morsweg 9, wijzigen dakkapel voorgevel en kap ter plaatse van de achtergevel. Bovengenoemde bouwplannen liggen maandag a.s. tussen 10.00 en 12.00 uur ter inzage bij de secretaris van de welstands commissie, kamer 116a van het Stadsbouw huis. Langegracht 7. Voor telefonische in lichtingen en aanmelding spreekrecht kunt u bellen met telefoonnummer 254543 b.g.g. 254559 Ruimtelijke ordening --I Bestemmingsplan Waardeiland Met ingang van 9 juni 1986 ligt gedurende één maand in kamer 241 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72 voor een ieder ter inzage het bestemmingsplan Waardeiland. Dit plan is op 21 april 1986 door de Gemeen- teraad vastgesteld. Het gebied waarvoor het bestemmingsplan geldt, wordt omspoeld door de Oude Rijn. de Nieuwe Rijn en het Rijn-Schiekanaal. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder die zich tij dig met bezwaren tegen het ontwerpplan tot de Gemeenteraad heeft gewend of die be zwaren heeft tegen de wijzigingen, die bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht, schriftelijk bezwaren tegen het vastgestelde plan indienen bij het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Koningskade 1 -2 2596 AA 's-Gravenhage. Ontwerp-bestemmingsplan De Waard De burgemeester maakt bekend, dat met in gang van 10 juni 1986 gedijende een maand in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 kamer 241voor een ieder ter inzage zal liggen het ontwerp-bestemmingsplan De Waard. Het ontwerp heeft betrekking op het gebied, dat globaal wordt begrensd door het Rijn en Schiekanaal. Oude Rijn, Bontekoe straat. Admiraal Banckertweg gedeelte van de Evertsenstraat en de Oude Rijn. Gedu rende de termijn van de terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bij de gemeente raad (Stadhuisplein 12311 EJ Leiden) be zwaren tegen het ontwerp indienen. Ontwerp-stadsvernieuwings- plan Zeeheldenbuurt De burgemeester maakt bekend, dat met in gang van 10 juni 1986 gedurende een maand in het Stadsbouwhuis. Langegracht 72, kamer 241voor een ieder ter inzage zal liggen het ontwerp-stadsverniewingsplan Zeeheldenbuurt. Het ontwerp heeft betrek king op het gebied, dat globaal wordt be grensd door de Oude Rijn, een deel van de Evertsenstraat. Admiraal Banckertweg, Bon tekoestraat, Nieuwe Rijn en de Zijlsingel. Gedurende de termijn van de terinzageleg ging kan een ieder schriftelijk bij de gemeen teraad (Stadhuisplein 12311 EJ Leiden) be zwaren tegen het ontwerp indienen. N a KUNST EN ANTIEK VOOR BABY EN KLEUTER ONROEREND GOED AANGEBODEN MOTOREN EN I SCOOTERS MOTOR ACTION de nieuwe zaak voor elke motorrijder/ster. Alle onderhoudsprodukten voor de populaire Japanse motoren, grote keus in helmen, motorkle- ding en acc. Aanbieding KIWI integraalhelm van 225 voor T.k.a.: motor HONDA 550 four, bj. aug. '79. i^.g.st., Laser uitl. Vr.pr. 2250,-, verz. dagwaarde plm. 3000,-. Tel. 070-609194 of 494105. BROMFIETSEN EN RIJWIELEN boottrailers nw. en gel 495. Van Zeist Wat< Voorweg 161, Zoeterma 079-517018. OSSENJUK ANTIEK. Eethoe- ken, salontafels, buffet- en lin nenkasten, commodes, laden- kasten, bedden en nachtkastjes, ook restaureren wij uw meubels met vooraf prijs opgaven. "s Zaterdags hele dag geopend. D. Meijer. Korteraar- seweg 104, Ter Aar. Tel. 01722- 2092. Te koop eiken hang/legkastje met 6 laden en LEDIKANTJE. nw.pr. 1200,- vr.pr. ƒ450,-. Kapitaal herenhuis te koop aangeb. Bevat ruime suite. 4 ruime slaapkmrs. elk met aangrenzende bad/toiletkamer, inkl. fraaie stoff., ingericht als luxe kamerverhuurbedrijf. Koopsom 260.000.- k.k. Voor bezichtigingsafspraak - ook weekend 070- 243550. KAWASAKI crosser 125 cc. bj. '83, met toebehoren, Te koop KREIDLER 5-bak als nieuw, 1981, met racekuip en motorsterwielen, vr.pr. f 1500. VAKANTIEVERBL BUITENLAND n 071-122244H k TE KOOP JAANGEBODEN Anker huishoud NAAIMACHI NE. zwaar, Singer industrie- naaimachine en dlv. Tel. 070- 242423. T.k.a. SUZUKI G5 550E, b.j. 1979, snelle motor. Vr.pr. 1600.-. Tel. na 17.00 uur 070- torolie 6.95 p.ltr. Datheenstr. 59, Scheveningen t/o de jacht haven. Tel. 070-520449. Don- derdaq koopavond. 1 LESSEN EN CLUBS 1 COMPUTERS EN SYSTEMEN pide bus naar Benidorn v.a. 385.- p.p. Bel Euri d LEIDSE COURANT Zonder omwegen uw RIJBE WIJS. Bel voor 'n spoedkur- sus rechtstreeks (en gratis) het centrale no. 06-0229229. CBM 64 -f diskdrive cass.rec. printer, monitor, viditel, joys tick, paddies en 50 disks soft ware 1500. Tel. 070-472945. Boek nu voor PARIJS v.i Bel Pullman Tours/Ma Lid ANVR/SVR. Tel, 645836. BMW 750 bj. '77 erg mooi 4750. Tel. 079-517018. tor. bjr. '80, prijs 950, inruil mogelijk. Tel. 070-682405. Wie met Olau naar Engeland vaart, gaat altijd met één van die mooie schepen. Want alleen Olau vaart met twee precies dezelfde schepen dag en nacht van Vlissingen naar Sheemess. Schepen met alle komfort aan boord, zoals gratis sauna, solarium en zwembad. Voor de kleintjes heeft Olau een leuk ingerichte speelhoek en voor de ouderen zijn er bijvoorbeeld films. Een eerste klas tfr overtocht voor 'n tweede klas prijs. En een retourtje Zend mij de Olau brochures Naam. Zenden aan: Olau-Line (U.K.) Ltd.. Antwoordnummer 303. 4380 WB Vlissingen. DAG EN NACHT DE VRIENDELIJKSTE WEG NAARENGELAND

Leidse Courant | 1986 | | pagina 12