Verontruste katholieken bepleiten trouw aan kerkelijk gezag Boesak teleurgesteld in Nederlandse houding aan tafel fieidóeSouia/nf kerk wereld Missionaire Agenda boekwijzer Weer scherpe kritiek bisschoppen op Amerikaans economisch systeem weer ACHTERGROND £eidóc(2otvicMit DONDERDAG 5 JUNI 1986 PAGINA 2' Nigeria weigert visa aan missionarissen De regering van Nigeria weigert visa te verstrekken aan bui tenlandse priesters die door de bisschoppenconferentie zijn uit- nodigd als missionarissen in het land te werken. De autoritei ten in de hoofdstad Lagos geven als reden op dat het maximum aantal buitenlandse priesters reeds is bereikt, aldus het Nigeri- aanse r.-k. weekblad „IndependentOndanks toezeggingen van overheidswege wachten sinds februari verscheidene mis sionarissen op een visum. Het weekblad oefent kritiek op de maatregel uit omdat zakenlieden wel worden toegelaten. Als missionarissen die niet naar Nigeria komen om er rijker van te worden, de toegang wordt geweigerd, dan is er sprake van me ten met twee maten, aldus „Independent". „Waakt en Weegt" tegen remonstrantse steun ANC De vereniging van remonstranten „Waakt en Weegt" roept de algemene vergadering van bestuur van de Remonstrantse Broederschap op geen steun te geven aan de Zuidafrikaanse bevrijdingsorganisatie ANC. Mede gezien de nauwe relatie tus sen het ANC en de Zuidafrikaanse communistische partij is steun aan het ANC in strijd met de belijdende uitspraak van de Broederschap van 1935, waarin de leerstellingen en methoden van geweld van de totalitaire ideologieën worden afgewezen, aldus „Waakt en Weegt" in een verklaring. De vereniging noemt het een dwaalleer te geloven dat „de Kerk van Jezus Christus buiten haar goede boodschap om ook nog andere gebeurtenissen, bewegingen of ideeën als bron van haar belijden en handelen zou mogen erkennen". Alleen maar met je hart kun je goed zien. Het wezenlijke is voor je ogen onzichtbaar. A. de Saint-Exupéry INITIATIEF TWENTSE HOOGLERAAR GROOT WASSINK De Stichting Bevordering Contact Rooms-Katholieken (CRK), een groep verontruste katholieken, organiseert in het Nijmeegse Gofferthal op zaterdag 7 juni een landelijke contactdag om de toenemen de polarisatie in de rooms- katholieke kerk' in Neder land het hoofd te bieden. Ini tiatiefnemer is de Twentse prof. ir. drs. J. Groot Was- sink, sinds 1965 hoogleraar in de chemische procestechniek, maar van opleiding tevens fi losoof en theoloog. In verschillende publicaties stelt Groot Wassink dat voor de geloofsbeleving van velen de dagelijkse gebeurtenissen vaak normgevend zijn ge worden. Men beroept zich daarbij op begrippen als emancipatie, rationaliteit en democratie. Diezelfde men sen hanteren naar de mening van Groot Wassink het 'con flictmodel' om hun doelein den te bereiken. Het ont breekt hen echter aan histo risch inzicht en gevoeligheid voor de traditie van de kerk. Groot Wassink meent dat in de katholieke kerk van Ne derland een intellectuele eli te de toon aangeeft. Deze is volgens hem terug te vinden op de theologische hogescho len, in de pastorale raden, de kenaten en parochies. Dank zij de aandacht die zij krijgen in de media, slagen zij erin de richting aan te geven van hoe de kerk zich in de toe komst moet ontwikkelen. Hun voornaamste doel is vol gens Groot Wassink de kerk te willen aanpassen aan wat zij zien als de eisen van deze tijd. Groot Wassink verwijt deze spraakmakers dat zij begrip pen als democratie en eman cipatie achteloos toepassen op de Kerk. Hij meent verder dat zij ten onrechte veel te veel verwachten dat weten schap en techniek alles zul len verklaren. Dat leidt er toe dat bepaalde kerkelijke uitspraken en uitingen van geloof, zoals ook vormen van devoties, als onverklaarbaar en onaannemelijk worden af gedaan. Doordat de spraakmakers in de Nederlandse kerk zich volgens Groot Wassink blind staren op menselijke ervarin gen en op de politieke kant inzake geloof en moraal zien zij de band met het verleden niet meer en dreigt de Ne derlandse kerk in het geheel van de wereldkerk te verval len tot een provincialistisch gebeuren. In discussies over wat er gaande is in de Nederlandse katholieke kerk worden deze uitgangspunten van de spraakmakers nooit helder uiteen gezet. Daardoor ko men juist deze uitgangspun ten nooit onder kritiek te staan. In een vraaggesprek met het Bossche bisdomblad ver klaarde Groot Wassink dat de door hem opgerichte stichting „in kritische over eenstemming met de officiële geloofsleer een bijdrage wil leveren tot de discussie over actuele problemen." De stich ting wil een juiste interpreta tie van de officiële geloofs leer bevorderen. Op de bij eenkomst in Nijmegen zal dan ook volgens Groot Was sink in de eerste plaats aan dacht gevraagd worden voor de katholieke leer op basis van bijbel en traditie. Dat be tekent volgens hem niet een terugkeer naar het verleden of louter herstel van vroege re waarden, maar een getui gen van goede wil tegenover het spreken van de Kerk en de bisschoppen. Afgaande op de reacties die hij heeft binnen gekregen verwacht hij vijfhonderd tot duizend mensen in Nijmegen te kunnen verwelkomen. Groot Wassink: „Als het ons lukt een aantal gelijkgezin den bij elkaar te brengen, die elkaar kunnen bemoedigen in hun trouw aan de opvol ger van Petrus en de opvol gers van de apostelen, dan zijn we meer dan tevreden", aldus de Twentse hoogleraar. Een groot aantal bisschoppen heeft Groot Wassink succes toegewenst. De bisschoppen Ter Schure en Bomers zijn zaterdag aanwezig op de bij eenkomst in het Nijmeegse Goffertdal. De laatste zal Prof. ir. drs. J. Groot Wassink daar ook een lezing houden. Kardinaal Simonis en de bis schoppen Gijsen, Ernst en de hulpbisschoppen Castermans en De Kok hebben hun in stemming betuigd met de bij eenkomst. Zij hebben hem echter laten weten geen tijd te hebben de bijeenkomst bij te wonen. Prof. Groot Wassink wilde niet reageren op een ingezon den brief van Marinus van den Berg, een streekgenoot van de hoogleraar en werk zaam in de pastoraal in Al melo, zoals die afgelopen za terdag in ons blad werd ge publiceerd. Door het voor gaan van juist de bisschoppen Ter Schure en Bomers in Nij megen meende de Almelose pastor dat er niet meer ge sproken kan worden van een overbruggingsinitiatief. Beide bisschoppen vertegenwoordi gen volgens Van den Berg nu juist een stroming in de Kerk waarin velen zich niet kun nen herkennen. De toegang voor de bijeen komst in de Nijmeegse Gof ferthal is gratis. Ter wille van de organisatie wordt men echter dringend ver zocht zich telefonisch dan wel schriftelijk op te geven bij mevroyw J.B.C. Roerlofs Dr. Benthemstraat 34, 7514 CM Enschede. Tel. 053 - 35.86.49 of 33.39.39. VROUWELIJKE LEDEN RAAD VAN KERKEN: „Vergeten" van vrouwen bij de paus is symptoom De vrouwen in de Raad van Kerken in Nederland, hebben hun „buitengewoon grote teleurstelling" naar voren ge bracht over het „vergeten" van de zaak van de vrouw tij dens de ontmoeting met paus Johannes Paulus II in maart jl. De voorzitters van de hervormde, gereformeerde en luther se synodes, die in maart deelnamen aan het overleg van de protestantse kerken met het Vaticaan, vroegen tijdens de ontmoeting met de paus op vrijdag 21 maart aandacht voor de problemen in de oecumene, maar „vergaten" de positie van de vrouw in de kerk. De vrouwen hebben hun brief gericht aan de moderamina (besturen) van de hervormde, gereformeerde en lutherse sy nodes. Zij wijzen erop dat tijdens de „Rome-week" ruim schoots aandacht is besteed aan de vrouw. De vrouwen in de Raad menen dat het niet om een incident gaat, maar om een symptoom. De vrouw en de zaak van de vrouw lijken niet in het bewustzijn van de kerkleiding te leven. „Dagelijks heb ben wij te maken met en ondersteunen wij de moeite die vrouwen aan de basis nog doen om bij de kerk betrokken te blijven, hoewel zij zich om allerlei redenen niet aanvaard en gehoord voelen. Nog meer vrouwen wenden zich af van de kerken, om niet steeds met een vergeefse strijd, die geen perspectief meer biedt, bezig te hoeven zijn", aldus de vrou wen in hun brief. De Nederlandse Missieraad heeft voor de derde achtereen volgende een Missionaire Agenda uitgegeven, waarin tien katholieke missionaire organisaties hun acties presenteren. De Missionaire Agenda beoogt samenwerking tussen de or ganisaties op het terrein van actie en mondiale vorming. Daarom wordt voor de vierde keer gewerkt met één geza menlijk thema: „Kiezen voor solidariteit met de armen". Omdat zo'n thema te veel is voor een actie en ook te veel is voor een jaar, gaat het om een proces van kleine maar be slissende stappen. Die weg probeert de Missionaire Agenda aan te geven. De missionaire organisaties die zich in de Missionaire Agen da presenteren zijn: MI VA, Pax Christi, Pauselijke Missie werken, Missiewerk van de Kinderen, St.-Willibrordvereni- ging, Solidaridad, memisa, Bisschoppelijke Vastenaktie, Apostolaat voor de Oosterse Kerken en Week voor de Ne derlandse missionaris. De Missionaire Agenda (36pagina's) is voor1,20 (exclusief portoverkrijgbaar bij d" *r~-'-- Bosch, tel. 073 - 142748. In „De twaalf gezichten van de messiaanse mens" taan Pius Drijvers en Peter chilling de actuele betekenis van het verhaal over Jacob die zijn twaalf zonen zegent. Ze doen dat aan de hand van rabbijnse uitleggingen. Om vang: 151 bladzijden, prijs 25.-. Uitgave Gooi en Sticht. James Bentley doet in „Het geheim van de berg SinaF' verslag van de moeiten die zijn gedaan om de Codex Si- naïticus in het Catharinak- looster in de Sinaï, voor de wetenschap toegankelijk te krijgen. Omvang: 202 bladzijden, prijs ƒ39,50. Uit gave De Haan. Evert van der Poli en Jurjen Beumer voeren in „Vroom en radikaal" „het noodzake lijke gesprek tussen evangeli- schen en basisbeweging": hebben beide groepen waar bij de eerste staat voor de persoonlijke beleving van een bekeerd leven en de an der voor een kritische hou ding in de samenleving, el kaar iets te zeggen? Prof. dr. H. Berkhof uit Leiden schreef een bijdrage aan de bundel. Omvang: 212 bladzij den. prijs ƒ27,50. Uitgave Ten Have. Abel J. Herzberg schreef on der de titel „Aartsvaders" over Jakob en Jozef, met als climax de hereniging van va der en zoon in Egypte. Door identificatie van de auteur met de joodse figuren ont staat een indringend en actu eel verhaal. Omvang: 92 bladzijden, prijs 19,50. Uit gave Querido. Praktische Theologie, het Nederlands Tijdschrift voor pastorale wetenschappen bracht een nieuw nummer uit: „Een komende genera tie gelovigen". Onder re- daktie van F.H. Kuiper en H.J.M. Vossen schreef een aantal auteurs over het brede probleemveld van jeugd en kerk. De paperbackeditie van het tijdschrift is uitgege ven bij Waanders, heeft 171 bladzijden en kost 17,50. De overvolle aula van de Theologische Hogeschool in Kam pen, met een ontroerde Boesak „Ik weet dat er in Nederland veel mensen zijn, die met één beslissing zouden kunnen helpen het bloedvergieten in Zuid-Afrika te stoppen, en ze doen het niet. Ze zitten in de regering, ze lezen hetzelfde Evangelie en ze zullen wel luisteren. Dat dacht ik drie jaar geleden. Ik geloof het niet meer". Dat zei de Zuid afrikaanse predikant dr. Al lan Boesak gisteren in Kam pen. Hij was te gast bij de Theolo gische Hogeschool om het eerste exemplaar in ont vangst te nemen van zijn nieuwe boek „Als dit verraad is, ben ik schuldig". Hij had Kampen uitgekozen, omdat hij daar in het begin van de zeventiger jaren gestudeerd heeft. Bij deze gelegenheid toonde hij zich teleurgesteld over de houding van de Ne- hadden van Nederland een veel duidelijker standpunt verwacht. We hadden ver wacht dat de Nederlandse re gering éen voorbeeld zou stellen ook voor anderen in de EG. Dat is niet gebeurd". Met name de rol van de christenen in de politiek moest het ontgelden. „Ik ben zo dom en naïef te denken dat christenen wel sensitief zijn voor het leven van ande ren. Op grond van het evan gelie moet een christelijke re gering toch meer waarmaken dan anderen. Als dat niet ge beurt moet je niet te gauw roepen christen te zijn of je moet eerlijk zijn en zeggen dat politiek niets te maken heeft met het evangelie". Volgens Boesak was het moeilijk om op dit moment iets van mens tot mens te doen voor de mensen in Zuid-Afrika omdat de ver kiezingen in Nederland juist geweest zijn. „De Nederlan ders hebben die kans laten lopen". Ds. Boesak voorspelde dat de De R.-K. bisschoppen in de Verenigde Staten oefenen in het derde ontwerp van hun herderlijk schrijven over de economie opnieuw scherpe kritiek uit op het economisch systeem in hun land. Evenals in de twee eerder gepubliceerde con cepten eisen de bisschoppen verreikende economische hervormingen, zoals het scheppen van arbeidsplaat sen voor alle werkzoeken den, een verhoging van het minimumloon en betere so ciale voorzieningen. De financiële middelen voor deze hervormingen zouden moeten komen uit een verlaging van de defen sieuitgaven en een verho ging van de belastingen voor mensen met een hoog inkomen. De bisschoppen menen dat de Amerikaanse regering bij alle beslissin gen op economisch gebied moet nagaan, wat de gevol gen ervan zijn voor de ar men. De grote armoede van velen in de Verenigde Sta ten, een van de rijkste lan den ter wereld, is volgens de bisschoppen een „schan daal". In het derde ontwerp beste den de bisschoppen voor het eerst aandacht aan de economische betrekkingen tussen de Verenigde Staten en de ontwikkelingslanden. Zij dringen aan op een „grondige hervorming van de internationale economi sche orde" en roepen de re gering op haar buitenlandse hulp meer te richten op de ontwikkeling van een land en minder op versterking van de defensie. De bisschoppenconferentie zal het derde ontwerp vol gende week in Minnesota bespreken. Het zal ook in de parochies en katholieke organisaties aan de orde worden gesteld. De bisschoppen zullen de definitieve tekst van hun herderlijk schrijven waar- dagen van de Zuidafrikaanse regering, „de draak der apartheid", zijn geteld. De te kenen der tijden tonen dat aan. „Het geweld van de Zuidafrikaanse regering neemt toe. Dat is het teken van de uiterste desperaat heid. Men heeft geen ander antwoord meer dan een ge weer te pakken, en nog een en nog een... Ze zeggen: de wapenindustrie draait zo goed. Maar ze verkopen aan niemand dan aan zichzelf". Mompelend voegde Boesak er aan toe: „Bijna had ik ge zegd met of zonder u, maar nee. Ik nodig u uit om nu al in solidariteit met ons te de len in de overwinning die komt". Geweldloos Ds. Boesak zei het principe van de geweldloosheid niet los te willen laten, ook als dat zijn populariteit zou schaden. „Als ik daardoor impopulair wordt dan moet dat maar". Boesak pleegt dan ook stee vast te spreken over een „rustige" zwarte revolutie, dit in tegenstelling tot de ge welddadige revolutie van de regering. „Anders dan het feairos-document," zo schrijft Boesak, „geloof ik niet in de verschillen tussen geweld: het geweld van de onder drukker is verschrikkelijk, maar het tegengeweld van de onderdrukte is soms net zo verschrikkelijk." Het recente geweld tussen blanken onderling noemde Boesak „een hoopvol teken". „Als Terre' Blanche geweld dadig is, is dat omdat hij niet anders kent. De staat is met geweld gegrondvest. Het Afrikaner publiek heeft toch altijd Hitier bewonderd? Ook al wil men dat nu niet meer erkennen". Allan Boesak: „Als dit ver raad is ben ik schuldig". Ten Have Baarn, 152 blz. f 16,50. Gebakhen schol met spek en aardappel-groentesalade hopjesvla Nodig voor twee personen: 2 schollen a circa 250 g, zout, 1 ui, 10 g margarine, 50 g champignons, 50 g ontbijtspek in dunne plakjes, bloem, olie; 500 g verse doperwten, zout, 2-3 lepels azijn, peper, sui ker, mosterd, 1 lepel olie, half bekertje zure room, stukje komkommer, Vz tot 1 kg gekookte en afgekoelde aardap pelen, dille, (peterselie); 75 g suiker, 0,5 liter melk, 25 g maïzena, half pakje vanil lesuiker, 1 theelepel oploskoffie. Spoel de schollen (ook de buikholte) af met koud water. Snijd het vel van de vissen aan beide kanten twee keer in, zout ze daar en in de buikholte. Fruit de kleingesneden ui lichtbruin in de margarine, bak de in plakjes gesneden champignons op een groot vuur mee tot hun vocht verdampt is en doe er het wat kleiner gesneden spek bij. Zet de pan op een sudderplaatje. Haal de schollen door bloem en schud die er vervolgens zo veel mogelijk weer af. Bak de vissen in warme olie in acht minuten bruin en gaar. Leg de schollen op een voorverwarmde schotel en verdeel er het spekmeng- seltje over. Kook de gedopte erwten drie minuten in weinig water met zout, laat ze uitlekken en afkoelen. Meng een saus van azijn, zout, peper, suiker, mosterd, olie en zure room. Snijd de ge schilde komkommer in blokjes en de aardappelen in dunne plakken. Meng alle groenten en de aardappelen met de fijn geknipte dille door de saus. Wie geen verse dille heeft, kan peterselie gebruiken. Laat de suiker in een droge braadpan op een matig vuur lichtbruin worden. Voeg, zodra de helft van het suikeropper vlak bruist, een lepel water en de melk toe. Laat de karamel rustig oplossen en bind de bruine melk met een papje van maizena en iets koude melk. Doe van het vuur vanillesuiker en oploskoffie bij de vla en laat haar afkoelen. JEANNE Na Tsjernobyl De ramp in Tsjernobyl heeft ervoor gezorgd dat de publP' ke aandacht sterker dan voorheen is gericht op alles wat n^, kernenergie te maken heeft. Het blijkt dat daartoe ook afe reden is. Sinds uit de centrale in Tsjernobyl de besmefci deeltjes over bijna de hele wereld zijn verspreid, worden of' van andere kerncentrales „ongelukken" of „bijna-ongeluf1 ken" bekend. Sommige van die onvoorziene omstandighed^ deden zich al eerder voor, maar werden verzwegen. Dat wpl zo met de kerncentrale in het Westduitse Hamm, waar begj mei een radioactieve wolk ontsnapte. u Wat Tsjernobyl ons leerde, maar ook wat daarna bekef werd over andere centrales, is dat er meer risico's aan keiy centrales kleven dan de meeste mensen denken. De produkten van menselijk technisch kunnen zijn niet h betrouwbaar als werd gedacht en als noodzakelijk voor e< verantwoord energiebeleid. Het verzwijgen van het lek Hamm is een aanwijzing dat er aan de problematiek van kernenergie ook andere dan technische aspecten zitten. Ey daarvan is de enorme verantwoordelijkheid die op de scho ders van mensen wordt gelegd. Al kort na het bekei worden van de ramp in Tsjernobyl, meldden de Russiscj autoriteiten dat de „verantwoordelijke man" voor het on^ luk zou worden bestraft. En bij het verzwijgen van de ori1 snapte radioactieve stoom uit de centrale in Hamm spel^, ook een of twee mensen een hoofdrol. De vraag komt op een samenleving het kan accepteren dat zoveel verantwoqo delijkheid rust op een heel kleine groep mensen. B' Voor regeringen geldt in feite hetzelfde. In Frankrijk Italië is grote verontwaardiging ontstaan, toen bleek dat wfl lens en wetens informatie over de gevolgen van Tsjernotf in de betreffende landen werd achtergehouden. Een mot|, daarvoor kon zijn het voorkomen van paniek, maar ook t angst voor economische schade. Daarbij mag men er van uie gaan dat de betreffende overheden hun voorlichtingsbeleid hebben bepaald na ruime afwegingen. En juist hierin zit He probleem: van de gevolgen van de diverse doses straling?: namelijk feitelijk niet zo veel bekend. 0 DOOR de Tweede-Kamerverkiezingen, kort ha „Tsjerqe byl", dreigde het vraagstuk van de kernenergie vooral e(e politiek geladen item te worden. Nu, na de verkiezini dreigt een ander gevaar, namelijk dat van de verdringii Mensen zijn geneigd bedreigende omstandigheden te „verj ten". Vooral als het onmogelijk lijkt persoonlijk iets te dot aan de omstandigheden die "3e bedreiging veroorzaken. Pa)i tij-politiek gewin proberen te halen uit een ramp als die fc Tsjernobyl doet geen recht aan de ernst van de situatie. Wal11 die verheft zich boven alle partijen. Verdringing van de mPj gelijke problemen is óók onverantwoordelijk. De keuzen o,{ gemaakt moeten worden zijn daarvoor te vérstrekkend, L ernst en tijd gemeten. De Nederlandse regering heeft de besluitvorming o1 eventuele nieuwe kerncentrales opgeschort. Eerst moeten I analyses van de ramp in Tsjernobyl worden afgewacht, k de beoordeling daarvan moet de veiligheidsvraag echter nr louter „technisch" worden gesteld. Want dan komen weze: lijk menselijke waarden in het gedrang. En de gevolg» daarvan zijn dat de techniek de mens niet meer dient, ma tot een afschuwelijk monster wordt. Of, zoals bisschop Eri het vorige week in onze krant zei: De (technische) wetej schappen kunnen het voortbestaan van mensen niet gar; deren. Buien en koel DE BILT (KNMI) Een de pressie bij Skagerrak wordt geleidelijk wat minder diep, maar trekt wel langzaam "wat meer in de richting van ons land. Morgen blijft het weer beïnvloed door deze depressie. Er komen buien voor, de zon laat zich weinig zien en het blijft koel. De wind waait uit het westen tot noordwesten en is in het binnenland matig, aan de kust en op het IJssel- meer af en toe krachtig. In de komende dagen nadert van het westen uit een zwakke uit loper van een hogedrukgebied, waardoor de buiïgheid af neemt en er na zaterdag" een weers ver betering optreedt. De wind neemt af en wordt zwak, waardoor het weer een wat aangenamer karakter krijgt. De middagtemperatuur komt dan op ongeveer 19 graden. Vooruitzichten voor de Euro pese landen, geldig voor zater dag en zondag: Zuid-Scandinavië: Half tot zwaar bewolkt en perioden met buien. Middagtempera tuur tussen 14 en 19 graden. Groot-Brittannië en Ierland: Zonnige perioden en bijna overal droog. Middagtempera tuur tussen 13 graden en 18 graden. Benelux: Half tot zwaar be wolkt en zaterdag nog enkele buien, zondag overwegend droog. Middagtemperatuur rond 16 graden. Duitsland: Veel bewolking en van tijd tot tijd regen. Middag temperatuur tussen 10 en 16 graden. Frankrijk: Zaterdag ten noor den van de Loire half tot zwaar bewolkt en enkele bui en, zondag perioden met zon en droog. Middagtemperatuur 17 tot 20 graden, aan de Riviè- ra rond 22 graden. Spanje, Portugal: In het alge meen droog en flinke zonnige perioden, in Zuidoost-Spanje echter een enkele lokale bui. w eratuur van ki graden in het noorden tot j)l in het zuiden. Italië, Joegoslavische kir Zonnige perioden, maar ot. een enkele bui. Middagtemp ratuur tussen 20 en 26 grad^j Alpengebied: Noord-Alpr veel bewolking en vooral 2 terdag ai en toe regen. M# dagtemperatuur 10 tot 16 go den. Nulgraden niveau roti 2000 m, stijgend tot 2500 r Zuid-Alpen wisselend bewoli en overwegend droog, 16 tot i graden. De Bilt Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Aberdeen Barcelona Bordeaux Brussel Dublin Frankfort Genève Helsinki Klagenfurt *.bew. 28 16 ■v bew. 24 13 Wenen Zurich Casablanca 23 14 0^_ INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEK, THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA"

Leidse Courant | 1986 | | pagina 2