Met woorden heb ik niets bereikt MDIO/TELEVISIE EaidaeSoinq/nt DONDERDAG 5 JUNI 1986 PAGINA 19 jtomatisch BBC- iteem voor temming radio's n onze correspondent Roger Simons) jDEN De BBC neemt lend jaar een datasysteem radio's in gebruik dat jaal daarvoor gebouwde jangers automatisch zal af- kmen op het beste FM-sig- Ditzelfde systeem zal la- isschien ook worden ge it voor het zenden van nieuwsberichten in de van visuele teksten, nieuwe uitvinding wordt io Data System of RDS ge- nd. BBC-ingenieurs heb- er tien jaar aan gewerkt, oude FM-afstemschalen radio-ontvangtoestellen pn door RDS overbodig tien gemaakt. Het is de be- jing, dat vanaf september f alle FM-zenders van de i doorlopend een onhoor- digitale code in de ether ^iigen. 'Ouderwetse' radio's Hn dit RDS-signaal niet Invangen. Alleen speciale ^Vangtoestellen, die nog Jten worden gebouwd, ^^nen het decoderen. Voor H zender is de RDS-infor- ^Be anders. Tijdens het de- ^ftren wordt ze omgezet in stortvloed van gegevens, ^^de nieuwe radio-ontvanger ^Hermeer vertellen op welk ^■-station hij is afgestemd. Hlrdoor komt het, dat derge- S ontvangtoestellen geen ^^afstemschaal meer nodig ^Hben. De luisteraar moet alleen een knopje indruk- ■i naast de naam van de zen- ,die hij wil kiezen. De ont- iger zoekt die dan zelf auto- n wofisch uit. Meteen is het toe- op de zuiverste manier af- temd. Voor vele luisteraars ïkent dat een hele stap ruit. Bijna iedereen heeft gr gn eens moeite met het kie- van een FM-zender op een rone radio. Er staan geen nen op de afstemschaal en dagktisch niemand kent de jjahertzcijfers uit het hoofd, i dag worden wel geregeld om- oepen, maar de leek heeft piet veel aan. Daarom kie- ;our< we praktisch allemaal de 1-zenders op goed geluk af. o» i®r op de FM-band zitten te- iwoordig zoveel zenders ht bij elkaar, dat men vaak t precies weet op welk sta- nenï men zijn radio heeft afge- md. Vooral oudere mensen iden dat een probleem. Het 78 |S van de BBC lost dit iagstuk op. De befaamde ar. tse omroep heeft zo'n i.OOO pond uitgegeven om n nieuwe uitvinding te per- o» poneren. Ze gelijkt op tele- jst-informatie, die in de nstjer wordt gestuurd op de hoej van het gewone tv-signaal. I ge KIJKERS BUNDELEN ZICH TEGEN TV-GEWELD HAARLEM/OOSTBURG Verontruste kijkers uit Haarlem en omgeving hebben deze week een zeven man sterke werkgroep opgericht met het doel het geweld op tv drastisch te verminderen. De werkgroep, die onderdeel uitmaakt van de radikaal pa- cifische beweging 't Kan Anders', beroept zich bij haar vreedzame strijd tegen het tv-geweld op de omroepwet, waarin staat dat programma's die 'schadelijk zijn voor kinderen', niet vóór 20.00 uur mogen wor den uitgezonden. Ellen Wagenaar uit Haar lem is één van de leden van de werkgroep. 'Deze actie komt voort uit de werkgroepen die streven naar een geweldloze maatschap pij. In principe zijn we een landelijke bewe ging, maar we beperken ons hoofdzakelijk tot de regio rond Haarlem en het IJmond- -gebied. Niet bewust, maar min of meer noodgedwongen: hier hebben we ons sterk ste kader. We zijn tegen elke vorm van ge weld, dus ook tegen geweld op tv". TV. Natuurlijk is het niets nieuws. Er wordt regelmatig onderzoek verricht, naar de in vloed van TV-geweld op kinderen. De me dia publiceren de resultaten altijd wel, maar er verandert nooit iets'. Men richt zich voor al tegen series als Magnum, The A-Team, The Fall Guy, Buck Rogers, Knight Rider en allerlei tekenfilm-series zoals Tom en Jerry en Mask. Men heeft voorbeelden bij de hand. In een aflevering van Kojak werd de boef gevangen door een draad over de weg te spannen. Een paar jongens deden dat de avond na de uitzending op een brug in Alkmaar na. Een man reed nietsvermoe- dendop z'n brommer over de brug en werd door het touw onthoofd. Men verwacht veel van het schrijven van vele brieven naar de omroepen. Gastpresentatoren in Van 12 tot 2 HILVERSUM In de maand juni vervalt het vrijdagse KRO-radiopro- gramma „Van twaalf tot twee" van Ted de Braak. Daarvoor in de plaats komt dan „De 100 minu ten van..." (12.03-14.00 uur, Radio 2). Vier gast-, presentatoren doen hier aan mee: Hans van Willi- genburg, Henny Huis man, Ad Langebent en Joost Middelhof, in deze volgorde ook. De uitzen dingen worden onder broken door het nieuws (13.00) en de actualitei tenrubriek Echo (13.05). Van Dis niet meer terug op VPRO-tv HILVERSUM - Adriaan van Dis keert voorlopig niet terug op VPRO-tv. Hij ver telde dit gisteravond in een gesprek met Johan Thielemans in de BRT-kunstrubriek „Eiland". Het getal van gemiddeld twee miljoen kijkers bleef beneden de verwach ting, maar vooral beklaagde van Dis zich over zijn publiek. Hij omschreef dat „als snobs die van Dis op zeker moment voor gezien hielden, ook al haalde hij op hun wens schrijvers voor de buis om aan hun interesse tegemoet te komen". VPRO-tv-di- recteur Roelof Kiers liet kortgeleden nog weten, dat Adriaan van Dis zou terugkeren op het scherm in een andere formule. Blijk baar is dat voornemen op niets uitgelopen. Hij wil zich voornamelijk gaan wijden aan het schrijven van boeken. BISSCHOP TUTU IN „WITNESS TO APARTHEID": 99 99 HILVERSUM De lip- pen van de jongen zijn dik gezwollen; zijn tong steekt een beetje naar buiten; hij praat als een dronken- man. Maar aangeschoten is de zwarte jongen in het minst: „Ik heb het gevoel alsof ik doodga". De jon geman, een scholier nog is tijdens demonstraties op gepakt door de Zuidafri- kaanse politie, in elkaar geslagen en weer vrijgela ten. Voor de zekerheid vraagt de Amerikaanse journaliste Sha ron I. Sopher of het slachtoffer al voor zijn arrestatie een spraakgebrek had. Nee, dat was niet het geval. De jongen vormt een van de vele getui gen die Sharon Sopher in de documentaire „Witness to Apartheid" aan het woord laat. Het programma wordt zondag om 22.55 uur uitgezon den via Ned. II. Treurige boodschap van de uitzending: De zwarten in Zuid-Afrika kunnen niet an ders dan met geweld het juk van apartheid afschudden. Bis schop Desmond Tutu, die in 1984 de Nobelprijs voor de Vrede ontving, vindt het ver bazingwekkend dat het volk hem als leider wil houden: „Ik heb absoluut niets bereikt. Het is een wonder dat ze mij nog als leider zien". Hij beschrijft verbijsterd hoe een jongetje van twaalf hem vroeg: „Kijk, wat wij in een jaar hebben ge daan met stenen en wat u heeft bereikt met woorden". Bisschop Tutu: „Het angstwekkende is dat kinderen er niet om geven te sterven voor de strijd". Tutu: „Het is angstwekkend te zien dat kinderen er niet om geven te sterven voor de strijd". De scholieren in de do cumentaire laten er ook geen misverstand over bestaan dat zij bereid zijn hun leven te ge ven als de uiteindelijke prijs „de vrijheid" is. Dat betekent niet dat er geen angst onder de bevolking zou zijn: angst onder de ouders, die hun kinderen opgepakt en afgevoerd zien worden, angst bij de broer van het 12-jarige jongetje dat op een schoolplein door een onbe kende blanke wordt doodge schoten, angst bij de sociaal werkster, die tijdens detentie wordt geslagen en elektros hocks kreeg te verduren. Paradijs In „Witness to Apartheid" worden beelden getoond van ernstig mishandelde mensen, die met zwepen zijn afgeran seld, die beschoten zijn en ge slagen. Of, zoals een scholier vertelt: „Het lijkt wel of het de politie niet kan schelen, alsof het hen niets doet, scholen aan te vallen met zwepen in de hand. De politie schiet om te doden, niet om af te schrik ken. Vandaar dat een geweld loze verandering niet kan". De politie zelf verschuilt zich ach ter „opdracht van hogerhand", iets dat volgens bisschop Tutu lijkt op wat in nazi-Duitsland ter vergoeilijking van de wan daden werd genoemd. De blanken, die op straat wor den geïnterviewd, tonen zich weinig geïnteresseerd in de zwarte meederheid van het land; toch is het te verdedigen dat samenstelster Sharon Sop her wel iets meer van het wit te gevoelen in „Witness to Apartheid" naar voren had kunnen halen. Nu blijft het bij een opmerkingen van bisschop Tutu: „Zuid-Afrika is een pa radijs: het is er mooi en schoon. Wij vragen veel van de blanken om daar iets van te delen" of zoals een blanke vrouw dat uitdrukt: „Het blan ke volk zal verdwijnen. Over een paar jaar hebben wij alle maal een chocoladekleur". Noch de blanke opstelling noch de zwarte geluiden vor men een nieuwsaspect in de documentaire. De kracht van ..Witness" ligt dan ook in het signaleren van de heftige emo ties waarmee de zwarten de strijd hebben aangebonden te gen de grondwet. „Witness" bezorgt de kijker koude rillin gen, maar gezien de opstelling van het Westen ten aanzien van de regering Botha, is het niet verwonderlijk dat Tutu zich afvraagt: „Wie kan het schelen?". JOOS PERSOON NEDERLAND 1 EO 16.30 Wild America, natuurfilm serie. Afl.: Dieren om het huis. In Amerika is het heel gewoon, dat in het wild le vende dieren zoals herten, prairiewolven en stinkdie ren, tot vlak bij de huisdeur worden aangetroffen 16.55 Kinderkrant, gevarieerd kinderprogramma NOS 17.30 V26-Journaal EO 17.46 Tijdsein-Buitenland, ac tualiteitenprogramma met Aad Kamsteeg 18.00 Daktari, Amerikaanse tv- serie met o.a. Cheryl Mil ler, Marshall Thompson en Yale Summers. Afl.: Spion Judy. Twee mannen zijn op zoek naar diamanten die tijdens de oorlog verbor gen zijn. Daarbij nemen ze Hedley gevangen 18.50 Familie Robinson (The Swiss Family Robinson), tekenfilmserie. Afl.: Pron ken met spelonken 19.10 EO Familiedag - kinder feest (1), verslag van de EO-Familiedag die op 31 mei j.l. gehouden werd in de Irenehal in Utrecht. In dit eerste deel aandacht voor de duizenden kinde ren die de Irenehal be zochten en daar met el kaar knutselde en zongen NOS 20.00 Journaal EO: 20.28 EO-Familiedag (2), twee de deel van een verslag van deze jaarlijkse evan gelische manifestatie. Sprekers: Ds. J.H. Velema en J.J. Frinsel. M.m.v. het koor Psalter e.a. 21.50 Tijdsein, actualiteitenma gazine met een reportage over het Oosteuropese mi lieubeleid. Voorts aan dacht voor het verkeers- onderwijs voor middelbare scholieren en tot slot een vraaggesprek met de voormalige Iraanse pre mier Bahktiar, die nu van uit Parijs oppositie voert tegen het bewind van Kho meini 22.20 Het ontstaan van het Christendom, documen taireserie. Afl. 9: Athene 22.55 In beeld... Britt Wikström, portret van de beeldhouw ster Britt Wikström NOS 23.25 Journaal 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 12.00 Studio Sport extra. Ten nis: Open Franse Kampi oenschappen op Roland 5 Journaal 3 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) 5 Pion®, kinderprogramma. Afl.: Plons en de jaarmarkt 3 Do snorkels, tekenfilm. Afl.: Schandalen met vandalen; en De verrader verraden 5 Allemaal beestjes. 'Denali. toendra en taiga', documentai re over dit bedreigde Afrikaan se dierenpark n.a.v. de Inter nationale Dag van het leefmi lieu, georganiseerd door de Verenigde Naties (herh.) j Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Afl.: Recepten op basis van Belgische kazen Uitzending door derden. Pro gramma van de stichting Syn dicale Omroepvereniging Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Kunst-zaken Dempsey en Makepeace, nieuwe serie afleveringen van deze Engelse politieserie. Met Glynis Barber. Michael Bran don, Ray Smith e.a. Afl.: Moord op een model. Het jon ge model Janine wordt dood gereden. Haar fotograaf ver wijst hen naar haar vriendin Lucy. Deze is echter na het be richt van Janine's dood op de vlucht geslagen bang dat ze. werkend voor dezelfde smok1- kelaarsbende, het volgende slachtoffer zal zijn Panorama, actualiteitenrubriek Dallas, Amerikaanse tv-serie met Barbara Del Geddes, Lin da Gray, Larry Hagman e.a. Journaal en Coda: sonate nr. 1 larghetto van Cherubini uit gevoerd door André Vandries- sche, hoorn en Jan Vermeulen, |7,00-19.00 Tennis. Open Franse Kampioenschappen vanuit het Roland-Garros stadion in Pa rijs. Rechtstreekse reportage van de halve finales dames en- H kei en de halve finales heren m dubbel. Commentaar: Daniël Mortier 'j.30-02.00 WK Voetbal. Samenvat- ting van de wedstrijd Schot- 110 land - Denemarken met corn et mentaar van Eddy Poelman. Om 19.45 Rechtstreekse repor- -j tage van de wedstrijd Frankrijk F - Sovjet-Unie met commentaar It van Alain Coninx. Om 21.50 -I Uitgestelde reportage van de >l| wedstrijd Italië - Argentinië 1.1 met commentaar van Eddy idr Poelman en om 23.25 Samen- vatting van de wedstrijd Frank rijk - Sovjet-Unie met com- t mentaar van Alain Coninx. Vanaf 23.45 Rechtstreekse re portage van de wedstrijd Bui lt*- garije - Zuid-Korea met com- mentaar van Rik de Saedeleer ITBF 1 •B.15 La boïte aux images, teken- films van Nils Holgerson, Dare Dare Motus en De Smurfen ■J.00 Ca soir, regionaal magazine JJ.30 Journaal Troo II était une fois la légion (March or die), Engelse speel film uit 1977 met Gene Hack- man. Terence Hill. Catherine Gene Hackman in 'March or die' op RTBF 1 om 20.00 uur. Deneuve e.a. Regie: Dick Ri chards. Majoor Foster treedt na de 1e Wereldoorlog in dienst bij het Vreemdelingenle gioen. Hij krijgt een uiterst ge vaarlijke opdracht.: De be scherming van een archeologi sche expeditie op zoek naar het graf van een Marokkaanse prinses 21.45 La crise commence demain, informatieve serie over de cri ses in Europa. Afl. 1: Y a-t-il un pilote dans la crise? Presenta tie: Jean-Michel Briou en Jean- Marie Putmans 22.35 Laatste nieuws 23.00 La pensèe socialists, politieke uitzending TV 5 16.05 Le grand échiquier: 1986 Can nes Film Festival-special. Amusementsprogramma ge presenteerd door Jacques Chancel. Gasten: Francis Lai, Placldo Domingo, Michèle Morgan e.a. (herh.) 19.00 Champs-Elysèes 20.15 Aujourd'hui en France, actua liteitenmagazine 20.20 Machinations 21.20 Projection privée, cultureel magazine 22.00-22.30 Nieuwe MUSIC BOX 17.00 ElMusic Box Roadshow, van uit Denemarken 18.00 EL.And that's a fact. Gaz Top en Sunie geven feiten uit de popgeschiedenis 19.00 ElJulie Brown 20.00 GDPatti Labelle/Peter Gabriel- special (herh.) 21.00 [SEuro Tour guide, concerta genda voor Europa met Sunie 22.00 SlMartin en Gary, videoclips met Martin Buchanan en Gary Crowley 23.00 [SMusic Box Roadshow (herh.) 00.00-01.00 (SL.And that's a fact (herh.) tB Ondertiteling via TeleTekst. O Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 15.30 Peach Weber: 'So bin ich alt...' Programma over de Zwit serse cabaretier Peach Weber 16.15 Die Abenteuer von Tom Sa wyer und Huckleberry Finn, kinderserie. Afl.: Das grosse Regen 16.40 Fussballschule, kinderpro gramma 17.15 Mexiko-Magazin. Reportages en informatie over de WK Voetbal 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Hauta, regionaal ma- 18.14 Mein Freund Winnetou, jeugd serie. Afl.: Bloedsporen 18.50 Detektivbiiro Roth, misdaad serie. Afl.: 12.000 Jeans auf Termin 19.50 CEWK Voetbal. Rechtstreekse uitzending van de voetbalwed strijd Italië - Argentinië of Frankrijk - Rusland. In de rust, om ca. 20.45 Tagesschau. Om 21.50 Aansl.: Samenvatting van de niet rechtstreeks uitgezon den wedstrijd 22.57 Der 7. Sinn 22.30 Tagesthemen, aktualiteiten 23.30 40 Jahre CARE-Pakete 23.45 H)WK Voetbal. Rechtstreekse uitzending van de voetbalwed strijd Bulgarije - Zuid Korea. In de rust, om ca. 00.45 Tages schau 02.00 Tagesschau 02.05 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.00 Heute 16.04 Feste feiarn mit auslandi- schen Mittbürgern, documen taireserie. Afl.: 4. Het einde van de ramadan 16.35 Der Stein des Marco Polo, jeugdserie over avontuur in Venetië met Nicola di Pol, Chioara Doardo, Giuseppe To- nini e.a. Afl.: De truc van de 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Aktualiteiten. sport en amusement 17.45 Dar rosarota Panther, teken filmserie 18.20 Wanderjahre, tv-serie met Rai- ner Schmitt, Eric Bergkaut. Pierre Franckh e.a. Afl.: Zim- mermann küsst Hexe 18.56 Programma-overzicnt 19.00 Heute 19.30 Der groBe Preia, spelprogram- ma ten bate van de Aktion Sorgenkind, gepresenteerd door Wim Thoelke 20.50 Die grosse Hilfe, resultaten van de Aktion Sorgenkind - 21.00 Die Welt in der wir wohnen, documentaire over de keuken van gisteren en vandaag 21.45 Heute-journal, aktualiteiten 22.05 Sie sind uns lieb und teuer. 'Schlechte Zeiten (ür die Bauern', reportage 22.50 Auslese: Plutonium, tv-film van Rainer Erler. Met Charlotte Kerr, Wolf Roth, Werner Rundshagen e.a. Uit een kern centrale in een Derde Wereld land, opgezet door Duitse be drijven, verdwijnt ondanks alle voorzorgsmaatregelen een grote hoeveelheid plutonium, genoeg voor vier vijf bom men van het Hiroshima-type. Anna Ferroli. coorespondente voor een tv-station, gaat op onderzoek uit maar wordt tel kens weer door de veiligheids dienst van het land tegenge werkt. Uiteindelijk weet zij zon der toestemming het verboden gebied binnen te dringen en daar de Duitse leiding, weten schapsmensen en technici te interviewen 00.20 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II: Cursus Natuur kundige technologie. Les 11 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagaaschau 20.15 Film am Donneratag: Strasse der Geatrauchelten (On the nickel). Amerikaanse speelfilm uit 1980 met Ralph Waite, Do nald Motfat, Hal Williams e.a. Regie: Ralp Waite. Schets van een straat in Los Angeles waar mensen aan de rand van de samenleving wonen. Sam, ooit alcoholist, keert terug in de straat van de allerarmsten om zijn oude vriend C.G. op te zoeken. Het wordt een lange ontmoeting met zijn verleden 21.45 Gewinn durch Umweltschutz, film van Helmut Gassmann 22.15 Junge Arbeitslosen machen Theater 23.00 Experimente 23.40 Tips fiir Leser. Aansluitend: Laatste nieuws De Roze Panter bijt van zich af op Duitsland 2 om 17.45 uur. BBC 1 Laurel Hardy, tekenfilm Professor Popper, kinderserie Dungeons and Dragons, kin derserie John Craven's Newsround, jeugdjournaal Blue Peter, kinderprogramma WK Voetbal Journaal en weerbericht London plus Top of the pope, popprogram- 20.30 Eastendera, tv-serie met Wen dy Richard, Bill Treacher, Su san Tully e.a. 21.00 The laughter show 21.30 Bread, comedyserie met Jean Boht, Jonathon Morris, Peter Howitt e.a. 22.00 Journaal, weerbericht en re gionaal nieuws 22.30 Kane and Abel (3), zevendeli ge Amerikaanse miniserie 00.00 Question time, readies van kijkers 01.00 WK voetbal: Bulgarije - Zuid- BBC 2 Sport. Golf en cricket Mission Impossible, Ameri kaanse misdaadserie Eureka, jongerenprogramma Will succes spoil Rock Hun- ter? Amerikaanse speelfilm uit 1957 van Frank Tashin. Met Jane Mansfield. Tony Randall, Betsy Drake, Joan Blondell e.a. Moonlighting, politieserie Bath festival: Stam Tracey Weerbericht Newsnight, actualiteiten Cricket. Test-match tegen In dia lords, samenvatting Open University ITV Treasures of the Mindlord The Little Vampire Connection» Nieuws About Anglla World Cup '86 Alfred Hitchcock presents, serie misdaadfilms Tv eye Nieuws Blade Runner, Amerikaanse SF-film uit 19Ö2 met o.a. Harri son Ford en Rutger Hauer Starting Point SKY CHANNEL 16.45 HUensen'8 dimensions, met David Jensen 17.30 EIThe great video-race, met Ronnie the Runner 18.30 The Tales of Wells Fargo. Afl.: The Thin Rope 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and Robert Goulet 19.30 World Cup report, achter grondinformatie en interviews, gepresenteerd door David Bo- bin en Ray Clemence (Totten ham Hotspur) 19.45 Green Acres. Afl.: The Case of the Hooterville Fraud 20.15 Charlie's Angels. All.: Angels on Skates 21.15 A Gift to Last 22.10 D The Untouchables. Afl.: Mr. 23.05 All Star Wrestling 00.00-01.00 EThe great video-race NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 15.00 Double Trouble, cursus Engels voor de basisschool 15.10 Schwarzwaldkliniek, Duitse tv- serie 15.55 AVRO-Service Salon, ge varieerd programma 17.15 Ontdek je plekje, afl.: Nijmegen NOS 17.30 V26- Journaal AVRO 17.46 Karei van de Graaf (herh.) NEDERLAND 2 NOS 12.00-17.00 Studio Sport extra. Tennis op Roland Garros RVU 17.00 Vloedlijn NOS 17.30-18.15 Studio Sport extra. Tennis op Roland Gar- BRT 2 14.00-19.30 Tennis op Roland Gar ros. Rechtstreekse reportage van de halve finales heren enkel MUSIC BOX 07.00 [^Muziekprogramma's. Julie en Martin (07.00), 'Sit tight' (08.00), Gary Crowley (09.00), 'Write on' (10.00), 'First Sight' (11.00) en 'GTRTQ!' (12.00). 13.00 EHerh. DUITSLAND 1 06.00-09.00 Von sechs bis neun. Voetbal bij het ontbijt 10.00 Heute 10.03-11.25 Der groBe Preis (herh.) 12.00 ARD-Sport extra. Tennis op Roland Garros 13.15 Mexiko gestern und heute 13.45 ARD-Sport extra. Tennis op Roland Garros 17.15 Mexi ko-Magazin 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 13.15 GDTele- tekst-overzicht 14.40 Programma overzicht 14.45 Der Bettelstudent, operette van Carl Millöcker (herh.) 16.30 Freizeit... und was man daraus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Rauchende Colts, westernserie BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20-10.35 In formatieve serie 11.30 Play school 11.50 Cricket. 1e test match tegen India Lords 14.05 Regionaal nieuws 14.25 Gran 14.30 Stop go 14.40 Sportmagazine 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Morph, kinderprogram ma 17.00 Mike, Mop and the Moke SKY CHANNEL 08.45 ESky Trax. Popmuziek 14.15 Skyways 15.05 The Down Under Show 16.00 (3Pat Sharp Show 16.45 (SHere comes the weekend ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 Teeti- me and Claudia 13.10 Rainbow 13.30 Jobwatch 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 E Friday Film Matinee: The Birthday present 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.08 KRO: Echo-magazine. 18.05 Pierement. 18.30 Da Capo. 19.02 KRO's country time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VPRO: Het koude zweet. 01.02 Dandruff: unsightly menace or: miracle cure, a doctor writes. 03.02 Musica exotica. 05.02 Q, Q. Le Q. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat's Soul Show. 21.02 De CD en LP Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De Wandelende tak. Portret van de Javaanse musicus Nar- topangrawit. 21.30 Voorland. Nanquidno-group. 23.00 NOS: Liszt. Pianoconcours Journaal. RADIO 5 18.00 Nieuws. 18.10 KRO: Marktberichten. 18.15 Scheepspraat. 18.20 PP: Uitzending van de EVP. 18.30 KRO: Lezen voor de lijst. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Leidinggeven. Les 1 (herh.) 21.00 Bonjour, tout le monde, les 4. 21.30 Klussen. Les 11. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.00 Mini Magazine oyer vrijetijdsbeste ding, 17.30 Verzoekplatenprogramma, 18.00 Ga jij de klas maar in over on derwijs, 19.00 Kunstuur en 20.00-23.00 Live muziek vanuit een Leidse Loka- tie. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Politieke tribune: PVV. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Paso a paso, voor Spanjaar den. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Passage '86, populaire muziek. 21.30 Hafabra, blaaswereld. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 23^0-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 El Cante Flamenco. 19.00 Dossier. 19.45 Jazz Criss-Cross. 20.30 Let us know the names. 22.05 Actualia. 22.30 Kamermuziek. 23.00-23.45 Nieuwe Muziek. Garros. Commentaar: Heinze Bakker 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Turken 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal TROS 10.12 Calimero, een extra lang avontuur van het kuiken Calimero 19.25 Olympiaplein (1). Serie programma's met markan te mensen en momenten uit een eeuw Olympische Spelen. Presentatie: Wim Bosboom, Eva Smit, Fanny Blankers-Koen en Alida Neslo NOS 19.55 WK Voetbal. Rechtstreeks verslag van de wedstrijd Italië - Argentinië vanuit het Cuauhtémoc-stadionn in Puebla. Commentaar: Eddy Poelmann. Om 21.50 Samenvatting van de wed strijd Frankrijk - Rusland met commentaar van Alain Coninx 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden 23.05 Studio Sport extra. Ten nis: Open Franse Kampi- oenschappen op Roland.: Garros 23.50-01.50 WK Voetbal. Recht-, streeks verslag van der wedstrijd Bulgarije - Korea', in het Olimpico '68-stadiom in Mexico-City. Comment taar: Rik de Saedeleer 5 EUROPA TV Weerbericht en programme- overzicht Tik Tak, kinderprogramma Programma-overzicht p Europa Countdown, poppro-. - gramma met Adam Curry 'Z Weerbericht Sports Report: WK Voetbal 2 World Watch en weerbericht Europa Report Special Amadeus Quartet plays Beet-' hoven, muziekprogramma Focus on European Culture.-; Holland Festival '86 Sports Report World Watch en weerbericht FILMNET MORGEN 17.00 Tales ot the Gold Monkey, afl.: Boragora or Bust 17.50 The prisoner of Zenda, avon turenfilm uit 1979 van Richard Quine. Met o.a. Peter Sellers. Lynne Frederick en Lionel Jef- 19.35 Voyagers, afl.: Barriers of 20.30 Southern Comfort, Ameri kaanse speelfilm uit 1981 van Walter Hill. Met o,a. Powers Boothe en Fred Ward 22.10 The Deserter, western uit 1970 van Dino De Larentiis. Met o.a. John Huston, Richard Crenna en Chuck Connors 23.50-01.20 White Dog, thriller uit 1982 van Samuel Fuller. Met o.a Kristy McNichol. Paul Win- field en Jameson Parker 87.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 Van huis uit. 15.05 Volgspot. 16.05 VARA: De Rode Draad. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 87.03 KRO: Het levende Woord. 87.12 Ontbijtshow. 88.50 Frans Broekhof. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 11.50 Frans Broekhof. 12.03 De 100 minuten van Hans van Willigenburg. 14.03 Ratel. 15.03 De trouwe vriend, hoorspel. 15.30 TROS: Café de praatstoel. 16.03 André van Duin. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.02 Goud van oud. 11.02 Erik de Zwart. 13.02 Rinkeldekinkel. 15.02 De Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: Vroeg ochtendconcert. 09.00 Het int. concertcircuit. 10.20 Jessye Norman, sopraan. 11.02 Symfonie Orkest van de Staat- sacademie van de Sovjet Unie. 12.00 Jazz-op-vier concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Holland Festival Journaal. 13.12 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Ouderen actief. 10.00 AVRO: AVRO's vijfluik. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift, informatie. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.30 De berg heeft een muis ge baard. 14.00 Schoolradio. 15.00 Telepoons. 15.30 Minjon voor 2. 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw met Michel Follet. 08.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 12.00 Nieuws en amusement. 13,10 Ha die Micha. 14.00 De Stemming, weekendmuziek. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee: Nieuwe Muziekgroep. 12.00 Tatelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Liszt, mens en musicus (18). 14.30 Russisch Casinoconcert. 1&25 Een roep uit de verte...

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19