Volvo 360 lust alles Hyundai opent aanval op Europese markt fê§V©°(y§IIs)@GD Stoomfestival in Medemblik TWEELITERS VOORTAAN „SCHOON" VOLVO dealer Chryslêr en Maserati haler banden aan brieven lezers Internationale workshops zijn aanzet tot dialoog Holland Festival wil niet 'colored' Filmproducenten vrezen nieuwe videorecorder AUTO-HOME B.V. AUTO CoicbcCotvuMit DONDERDAG 5 JUNI 1986 PAGINA'J Golf nummer 8.000.000 Bij de Volks wagen fabriek in het West- duitse Wolfsburg is de aehtmiljoenste auto van het model Golf van de band gelopen. Het model is sinds 1974 in pro- duktie en is in 1983 geheel vernieuwd. Dagelijks produ ceert VW in fabrie ken in West-Duits- land. de VS, Joego slavië, Oostenrijk, Zuid-Afrika en Mexico ongeveer 8700 Golfs. Met een roadrunnershow van Me demblik naar het Buitenmuseum te Enkhuizen beleeft het derde Stoomfestival op vrijdag 20 juni aanstaande zijn ouverture. Aan deze show tussen half twal en twee uur nemen deel Engelse stoomwerktuigen en mobielen, een double-decker en stoomsche pen. Het Stoomfestival duurt za terdag 21 juni van 10.00 tot 22.00 uur en zondag 22 juni van 10.00 tot 17.00 uur. Aanwezig zijn ruim honderd stoommachines, trams, locomotieven, stoomwalsen en stoomschepen. Volgens de Nederlandse im porteur van Hyundai is het moment nabij om het Kore aanse merk een degelijke po sitie op onze markt te gaan bezorgen. Daartoe wordt de Nederlander nu een hele rij nieuwe Hyundai's voorgeto verd die binnen vier a vijf jaar beschikbaar zullen zijn. Vorige week kondigden we de nieuwe Pony XP Sedan aan. Die kunnen we voortaan gewoon Pony zonder „XP" erbij gaan noemen, want het oude model Pony wordt niet meer geïmporteerd. Voorlopig is het Hyundai-gamma dus geheel gebaseerd op de veel moderner XP en de Stellar sedan. Zeer binnenkort komt er nog een Stellar met tweeli ter motor en een driedeurs Pony-variant. Daarmee meent importeur Greenib Car dan een volledig basisprogramma te hebben om vanaf begin volgend jaar krachtig te gaan bouwen aan een gezond marktaandeel voor Hyundai; directeur Kre- ber spreekt van vier procent marktaandeel, ongeveer 17.000 verkochte autos per jaar. Dat zal mede mogelijk gemaakt worden door het vele nieuws dat Hyundai nog in petto heeft tot 1990. Daar over doet men niet geheim zinnig. Er komt een klein model met een motor van minder dan 1000 cc, er komen diesels en inspuitmotoren en een groot model boven de Stellar. Daar in zal een V-zescilinder motor huizen die de voorwielen aan drijft. Dat is niets minder dan een licentiebouw van de Mit subishi Debonair, een status- model dat nu nog aan Japan voorbehouden is. Nou ja, li centiebouw: volgens de heer Kreber gaat Hyundai het ko mende nieuwe model Debo nair voor Mitsubishi bouwen, dat dan ook geëxporteerd gaat worden als Mitsubishi èn als Hyundai. Verder heeft men in Korea nog een fabriek uit de grond gestampt die binnenkort be gint met de bouw van een truck- en bestelwagenserie. Was Hyundai pas enkele ja ren geleden nog een in groot te vergelijkbare producent als Volvo in Nederland (met 100.000 tot 150.000 auto's jaar- produktie), vanaf 1990 hoopt men de capaciteit te hebben opgevoerd tot maar liefst een miljoen auto's per jaar! Dat il lustreert een trend waar we al vaker van hoorden. Japan kan niet meer concurreren met lage-lonenlanden als Zuid-Korea en zal zich daar om gaan afkeren van de goed kope gezinsauto's. In plaats daarvan wordt de aanval geo pend op de luxe-klasse, dus op de Europese merken. Door technische kennis aan te bie den aan merken als Hyundai blijven de Japanners dan in direct betrokken bij de lagere prijsklassen. PETER FOKKER Nu er ernst wordt gemaakt met de stimulering van „scho ne"' motortechniek komen er ook in redelijk snel tempo au to's uit die aan de voorgestel de eisen voldoen. De aanzet daartoe geeft de subsidie (kor ting op Bijzondere Verbrui kers Belasting) voor „beperkt schone" en „schone" auto's die het soms mogelijk maakt de prijs van bestaande model len te verlagen. Dat kan dan alleen wanneer met betrekke lijk eenvoudige middelen de uitlaatgassen geschoond kun nen worden, zodat die maat regelen minder kosten dan de subsidie opbrengt. Ook de Ne derlandse Volvo-afdeling zag zo'n mogelijkheid. Enerzijds past het wel in de Volvo-filosofie om zo snel mogelijk met milieuvriende lijkere auto's te komen. Aan de andere kant doet het nu wat merkwaardig aan dat bij de invoering van die stimule ringsmaatregelen voor schone auto's ooit een op uitstel is aangedrongen omdat Volvo dergelijke auto's nog niet kon bieden en dus concurrentiena deel zou ondervinden (Volvo Car is immers in feite staat seigendom, dus verlies bij Volvo is verlies voor de Staat). Desalniettemin kon digt Volvo nu in grote adver tenties aan dat de 360-model- lerr (de tweeliters dus) voort aan „schoon" zijn. Omdat Volvo Car toch al bezig is met het ontwikkelen van auto's voor de Amerikaanse markt heeft men wel enige ervaring met uitlaatgasreiniging. Met bekende middelen slaagde men erin de tweeliter motor zonder gebruik van een (kost bare) katalysator voldoende schoon te maken. Dat biedt grote voordelen, niet alleen door het omzeilen v^n die ka talysator zelf. Het houdt ook in dat loodvrije benzine niet strikt noodzakelijk is. De tweeliter loopt op loodvrije normale benzine, maar ook op ouderwetse super. We spreken van „de" tweeli ter waren er tot voor kort nog twee verschillende moto ren in de 360-serie, nu is dat er nog maar één. De versie met carburator die in de stan- daardveïsie en GL zat, is ver vangen door een inspuitver- sie, zoals die voorkwam in de GLE (Sedan) en GLT (Hatch back). Die inspuitversie kreeg dan voor de uitlaatgasreini ging luchtinjectie in de uitlaat" (Pulsair-systeem) en uitlaat gas-recirculatie. Dat levert al genoeg naverbranding van de uitlaatgassen voor een „scho ne" kwalificatie. Het kost een beetje vermogen: werden de GLE en GLT eerst opgegeven voor 85 kW/115 pk, nu be schikt de 360-serie over de hele linie over 82 kW/112 pk. Ook het maximaal koppel liep iets terug, maar ten opzichte van de oude carburateurver sie is sprake van een vermo gensstijging (die leverde 75 kW/102 pk). In de praktijk betekent het natuurlijk wei nig. Belangrijkste effect is dat de GLT en GLE nu niet meer sneller zijn dan de eenvoudi gere 360-versies. Voor Volvo heeft het uiteraard nog een gunstig bij-effect, want er hoeft nu nog maar één soort tweeliter motor geproduceerd te worden en dat betekent kostenverlaging door efficiën tere produktie. Zo komen we dan op de prijzen. Een inspui- tinstallatie is duurder dan een carburateur, en dan zijn er nog de uitlaatgas-behande lingssystemen bijgekomen. Dat alles wordt niet geheel vergoed door subsidie en (eventueel) doorberekende la gere produktiekosten. De 360 en 360 GL varianten worden daarom toch nog ongeveer driehonderd gulden duurder. Bij de GLE en GLT zien we de voordelen in de prijs wel duidelijk, die worden bijna vijftienhonderd gulden goed koper. Wel zien we volgens ECE-cijfers een hoger brand stofverbruik ten opzichte van alle oude modellen. In praktisch opzicht koos Vol vo in elk geval een slimme Volvo 360 GLE. weg door de katalysator in de uitlaat te omzeilen. Daarbij, herhalen we nog maar eens, is loodvrije benzine absoluut vereist. Officieel is er nu overal loodvrije normale ben zine te koop. Binnenkort moeten de opslagtanks zoda nig zijn doorgespoeld dat bij de tankstations het bordje „nog niet voor katalysator" kan verdwijnen. Feit blijft echter dat de meeste auto's op super moeten rijden, en lood vrije super is er nog lang niet overal. Zelfs met loodvrije normaal kunnen zich nog problemen voordoen, name lijk tijdens de vakantie, want Engeland. Frankrijk en de meeste zuidelijke landen ma ken bepaald geen haast met het invoeren van welke lood vrije benzine dan ook. Daar heeft die Volvo 360 dus hele maal geen last van, want hij lust alles. PETER FOKKER (ADVERTENTIE) Officieel Hoge Rijndijk 352-354 Leiden - Telefoon 071-899307 Het Amerikaanse autoconcerr Chrysler zal zijn belang in dt, Italiaanse autobouwer MaseJ rati vérgroten van 4,37 toy 15,6 procent door in te schrij, ven op tweederde van de oj stapel staande kapitaalvergro-' ting van Maserati van 75 mil' jard lire, ongeveer 125 miljoerf gulden. Chrysler krijgt verdel de mogelijkheid om zijn deelj neming tot 48 procent te ver» groten door een belang vaii' 32,4 procent over te nemen van het Italiaanse staatsconl cern GEPI. Als Chrysler vaij die mogelijkheid gebruik maakt mag in januari 199(j nog eens drie procent van he( aandelenkapitaal worden ver» worven, zodat het Ameri-' kaanse autoconcern eed meerderheidsbelang krijgt van 51 procent in Maserati. Maserati zal Chrysler per jaaL 6000 wagens leveren plus tus sen de 4000 en 6000 motoren met vier cylinders en tussen de 10.000 en 15.000 zescylin- der motoren. De auto's en mo toren zijn bestemd voor ver koop op de Noordamerikaanse markt. Chrysler heeft toege zegd de helpende hand te zul-! len bieden bij investeringen, van in totaal 120 miljard lirej in nieuwe machines in Masej rati's fabriek in Modena. Kort na de tweede wereldoor log was Masdrati een van d^ grote namen in de autoracerij. In de jaren zeventig dreigde evenwel een faillissement ware het niet dat de Argen tijnse industrieel Alejandro de Tomaso, eigenaar van de De' Tomaso-autofabriek, te hulp schoot. Op het ogenblik is het" meerderheidsbelang van 6fi procent in Maserati gezamen-, lijk in handen van Benelli, een Italiaanse producent van- motorfietsen, en American Fi nance, een maatschappij van De Tomaso. Mitsubishi mag ir Peru produceren Mitsubishi Motors gaat einc dit jaar kleine bestelwagen: ^produceren in Peru met on derdelen die uit Japan zuller worden verscheept. De Peru aanse regering, die de invoei van geheel nieuwe complett auto's verbiedt, heeft Mitsu bishi toestemming voor d( produktie van de bestelwager gegeven. Jacoba van Beieren, Lisse LHNO: Marijke Aalse, Corina Beutick, Martine Bouthoorn, Anne Braaf. Vera Cu- velier, Brenda Dikkeboom. Hannie van Dijk. Brigitte Dusoswa. Thea van Eersel, Marieke Everaarts. Sonja Groen. Anita van Groningen. Simone Hartman. Lies- beth v.d. Helm. Christina Honcoop. Corina Kelfkens, llona Kwint, Ingrid Leemburg. Silvia Leichtenberg, Annette v.d. Luijt. Na- dia Aen Messaoudi, Wilma Nieuwenhuis, Anjorie van Nobelèn, Jolanda Philipse, Arianda Spies, Ilse Tammes, Natascha Te gelaar, Ingrid v. Tol, Alexandra van Van- eveld, Mijnie Vos. Arina de Vries. Rianne Wildeman, Marjolijn Zwijnenberg. PC Pabo. Oegstgeest Volledig bevoegd onderwijzer(es) Mehmet Akozbek: Marjon Barnhoorn; El len van der Bijl; Marlies Boter; Annemarie- ke Blanken; Peter de Bruin; Tienke Burg graaf; Tineke Dingemans; Ineke van der Ent Braat; Richard Ferweda; Ineke Fix; In- dra Goerdat; Anneke Goudriaan; Petra de Groot; Mirjam Janson-van der Salm; Joke van Klaveren; Evelien Korving; Marjolein Kraal; Mariëtte van der Luit; Carmen Mar tens; Jacky Missler; llona Mulder; Jacque line Ouwehand: Bouwien Perfors; Lianne van Reeuwijk. Marlies Rietkerk; Peter-Jan de Rijk; Conny van Rooyen; Marianne Schouten; Ikatya Sedney: Veronique Sen- ne; Carla Slinger; Ageeth Spaarman; Re- nate Steinhart; Elles Tisseur; Janke van Woerkom; Gerrina Zaalberg; Majorie Zie- RK MAVO Johannes XXIII MAVO: Patrick l'Ami, Alice Bakker, Melfa- nie Bakker. Saskia Bakker. Ruud Bakker, Etienne Barto. Peter v.d. Berg. Robbert v. Berkel. Sylvia Bouwmeester, Sigrid Bruinsma. Richard Bijl. Patricia Crama, El len Dobbe, Vincent Ellebrak. Wendy v.d. Geest. Barbara Goedhart, Marius Goed hart. Marco de Graaf. Marinka de Haan. Jolanda v. Hameren. Angelie Holleman. Marcha Homburg, Monique Hoogenboom, Paul Hoogenboom, Laurens v. Hoorn. Maurice v. Hoorn. Paul Huigsloot, Ronald Huigsloot. Margreet de Jong. Barbara Jongens, Anoeska Kennis, Sandra Klein, Arthur Koek, Mirande de Koning. Erika Krijger. Gabry van Leeuwen, Rob van Leeuwen, Roza Lek, Mirjam Lemmers, Danny Loos. Don v.d. Meer. Miranda v.d. Meer, Sander v.d. Meer. Wilfred v.d. Meer. Jos Mollers. Rob Möllers, Sylvia Pieterse. Frieda v.d. Poel. Ron de Pijper. Stefan Renèe, Nicole Rodewijk, Monique Rotteveel. Denise v. Ruiten. Lucy v. Rijke- lijkhuizen. Joost v. Rijn, Sandjai Sardjoe- persad, Pascal van Schagen, Cindy Schip per. Harry Straathof. Joep Straathof. Mar lijn Straathof. Marco Streng, Harriët v. Tol, Jaco Tukker, Brigitte v. Veen, Peter v.d. Veer, Els Verkley, Monique v. Velzen, Judith Versteeg, Ellen Vrijburg, Ronald de Wagenaar, Carolien Weber, Edwin Wub- ben. Clement v. Wijngaarden, Brigitte Zaal, Edwfn v.d. Zwel. Brieven graag kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten Open brief Ergens in de H. Schrift wordt Christus aangeduid als ..de wortel" van de Kerk en het geloof. Op grond van dat beeld ben ik zo vrij de Kerk te ver gelijken met een plant. Elke plant vertoont op gezette tij den knoppen, blaadjes, bloe sems en vruchten, die via het bekende systeem van kanaal tjes worden voorzien van drank en voedsel. Gezien het ontstaan en de geschiedenis van de Kerk mogen we in Pe trus en de andere apostelen ën in hun spoor in paus en bisschoppen het kanaalsys teem zien via hetwelk wij als kerkleden de benodigde vi- taalstoffen krijgen toegevoerd. Maar elke herfst vormen zich kurklaagjes tussen de twijgjes en de bladsteeltjes, waardoor de toevoer van die levensstof fen wordt geblokkeerd. De ge volgen zijn bekend: de blaadjes volgen de weg van de bloesem, ze verdrogen, verkleuren, sterven af en de herfstwinden hebben steeds minder moeite ze af te rukken. Helaas gaat de vergelijking met de Kerk ook wat dit betreft op. Bij de bis schopsbenoemingen en het pausbezoek aan onze enigszins troebele kerkprovincie werd helder als glas welke perso nen, groepen en instellingen hier te lande de functie van het isolerende kurklaagje ver vullen. Tientallen Bossche de kens vormen een ijzig gordijn tussen Ter Schure en zijn dio- cesanen. De boodschap van de paus werd bedolven en lucht dicht afgesloten onder een karrevracht aan voorbeschou wingen en commentaar, krachtig versterkt door het klankbord van KRO's „elek tronische kerk". Dezelfde werking heeft m.i. Van den Bergs pastorale ru briek van zaterdag 31 mei. Zijn „open brief" staat bol van liefde, hoogachting, pastorale zorg en verlangen naar over brugging van tegenstellingen. Maar als tot dat laatste doel een bijeenkomst wordt belegd, slaat „de schrik" hem om het bange hart, omdat daar ook twee bisschoppen zijn uitgeno digd die niet precies zo denken als hij. Tussen mensen die al lemaal hetzelfde denken hoef je geen brug te bouwen. En hoe wil je bruggen slaan zon der een bisschop, wiens taak dat per definitie is? De eenzij dige gehoorzaamheid waar hij zo benauwd voor is, lijkt mij het laatste waar onze Kerk de laatste decennia door geplaagd wordt. En als hij „kritisch wil dialogeren" wat belet hem dan naar bedoelde samenkomst te gaan? In het Mandement van 1953 werden de katholieken gewaarschuwd tegen buiten kerkelijke contacten. Van den Berg vervalt 33 jaar later in het andere uiterste en waar schuwt vanuit „de Achter hoek" mondige katholieken tegen contacten met hun eigen bisschoppen. Over achterklap gesproken, wat wordt er alle maal gezegd achter de deuren van de „stroming" waarbij hij zich meer thuis voelt? Wat je ver haalt is lekker. Maar het geluid dat ons nu vanuit Al melo bereikt, toont aan dat het niet allemaal wijzen zijn die uit het Oosten komen. K. Bourgonje DEN HAAG Prikactie Als trouw bezoeker van de voorstellingen van het Neder lands Dans Theater moest ik vrijdag jL een grote teleurstel ling incasseren. De directie van het NDT had namelijk be sloten om Sinfonietta van het programma te halen. Dit als gevolg van het feit dat de mu sici van het Nederlands Ballet Orkest prikacties aangekon digd hadden. Bestudering van het pamflet, dat de musici voor de voorstelling uitdeel den, maakte mij duidelijk, dat de prikactie slechts vijf minu ten onderbreking van de gene rale repetitie inhield. Naar mijn mening hebben ook mu sici het recht om voor hun rechten op te komen. Wanneer blijkt dat zij dit willen doen op een tijdstip dat publiekvrien delijk is (namelijk tijdens de generale repetitie) dan heeft de directie van het NDT haar publiek wel een hele slechte dienst bewezen, door deze mijn inziens buitensporige re actie. W. de Gruijter, VOORBURG DEN HAAG Aan on geveer 1000 beeldende kunstenaars in en rond Den Haag werd twee weken geleden een brief gestuurd met de vraag of hij/zij zou willen deelne men aan één van de vijf internationale workshops die het Haags Gemeente museum in de maand juni, eveneens in het ka der van het Haags Zo merfestival, organiseert. Volgens de organisator zijn de reacties niet overweldi gend: „Misschien is het een teken van onze tijd dat kuns tenaars zich niet met elkaar willen verstaan, iedereen is invidueel bezig". De work shops, die op verschillende plaatsen in de stad van start gaan, worden begeleid door de uit de Verenigde Staten afkomstige Russische perfor mance-kunstenaars Komar Melamid, de Japanner Tadas- hi Kawamata, de Canadees George Trakas en de Engels man Steven Willats. Kawa mata zal aan het Spui, tegen over het toekomstige Mu ziektheater met aivalhout een ruimtelijke constructie maken. Het proces van bre ken en bouwen, zoals dat in elke stad plaatsvindt, staat bij hem centraal. Op het Plein legt architect/ beeldend kunstenaar Raoul Bunschoten momenteel twee .jutterwegen" met pergola's aan en ook deze kunsttoepas sing hoort bij het plan van het Gemeentemuseum. Het ligt in de bedoeling om Geor ge Trakas te vragen voorstel len te doen voor de inrich ting van één van de pleinen in een stadsvernieuwingsge bied. Tijdens de workshops gaat het erom met elkaar tot een uitwisseling van ideeën te komen over kunst in de ge bouwde omgeving. Het Ge meentemuseum stelt geen ei sen aan het eindresultaat, de kunstenaars bepalen zelf of ze het bij discussies houden, een voorstel voor een tijdelij ke kunstwerk formuleren of aan het werk gaan. Na afloop zal er een documentaire ten toonstelling in het museum te zien zijn en er staat een pu- blikatie op stapel. De opzet van deze internatio nale workshops is ondermeer ontstaan uit bezorgdheid en ergernis. In het Gemeente museum zijn sinds vorig jaar voortdurend bezorgde gelui den over de kwaliteit van kunsttoepassing en architec tuur in Den Haag te beluiste ren. Men heeft uitgerekend dat 4% van het totale beel denbestand in de stad door buitenlandse kunstenaars is gemaakt en die beelden staan in de groene gebieden, en niet in de binnenstad. Uit de „Haagse Beeldengids" (1982) blijkt o.a. dat beelden van Henry Moore, Antoine Pevsner of Jean Arp inder daad ver van het centrum staan, en bovendien allemaal uit de jaren zestig dateren. Het Gemeentemuseum vindt het tijd om een spannings veld te scheppen tussen loka le en internationale kunst. Wethouder A. Duivesteijn probeert hetzelfde op het ge bied van architectuur door de Portugese architect Alvaro Siza uit te nodigen. Boven dien worden de internationa le workshops „kunst in de buurt" betaald door Stads vernieuwing. Zo wordt er van buitenaf druk gesleuteld aan kwali teitsverbetering van een stad, waarover Rudy Kousbroek tijdens het symposium „stads vernieuwing als kulturele aktiviteit" vorig jaar zei: „Den Haag, je tikt ertegen en het stort in elkaar". Zeker zo belangrijk is de interne des kundigheid over beeldende kunst in de gebouwde omge ving, die onder de Gemeen telijke Commissie voor Beel dende Kunsten valt. Vorig jaar was tijdens het bovenge noemde symposium veel kri tiek te beluisteren op die des kundigheid en de toenmalige wethouder van cultuur zou een advies uitbrengen om de deskundigheid van de Ge meentelijke Commissie te verbeteren. Hij stelde toen dat het mogelijk was om on afhankelijke deskundigen in te schakelen. Wie meer wil weten over de internationale workshops kan bij het Haag se Gemeentemuseum terecht. INGRID VAN SANTEN DEN HAAG Van de Haagse rechtbank wordt op korte ter mijn de uitspraak verwacht, of de Stichting Makandra Grup- po de manifestatie Colored Holland Festival zo mag blij ven noemen. Als het aan de stichting Holland Festival ligt, gebeurt dat niet. De stichting eiste dat vanmorgen in een kort geding. Het Colored (Hol land) Festival wordt van 19 tot en met 22 juni tjp het Plein ge houden. De stichting Holland Festival meent dat bij het pu bliek ten onrechte de indruk wordt gewekt dat ze ook be trokken is bij het Colored Hol land Festival. Een sommering de naam te veranderen legde Makandro Gruppo naast zich neer. Het Holland Festival eis te vanmorgen een dwangsom van 10.000 gulden voor elke keer dat de naam Colored Hol land Festival wordt gebruikt. Makandra Gruppo zegt dat de publiciteitsstroom al te lang op gang is om nog tot naamswijzi ging over te gaan. De naam van het Haagse festival tast bovendien de reputatie van het Holland Festival absoluut niet aan. CHICAGO Amerikaanse filmproducenten dreigen de Zuid- koreaanse elektronicafabrikant Samsung met een proces, als het bedrijf zijn nieuwste model video-recorder op de Amerikaanse markt brengt. Het apparaat combineert twee afspeelsystemen en maakt het mogelijk VHS-banden te kopiëren op 8 mm en omge keerd. Samsung zegt dat er nog geen plannen zijn voor export naar de VS. Vorig jaar bracht het Japanse bedrijf Sharp al in het Midden-Oosten een soortgelijk apparaat op de markt. Na protes ten werd er van afgezien dit apparaat in Amerika op de markt te brengen. Samsung beweert dat het nieuwe apparaat vooral bedoeld is voor amateur-filmers die hun 8 mm-opnamen op VHS kunnen monteren. ADVERTENTIE HYUNDAI-DEALER voor Leiden en omgeving Touwbaan 2. 2352 CZ Leiderdorp Telefoon 071-899275 ALPHEN AAN DEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800); Out of Africa (al); 20.15. EUROCI NEMA II: Fright night (12); 18.45. 21.15. za. zo. wo. ook 13.45. EUROCINEMA III: Tea- chert (al); 18.30, 21.00. za. zo. wo. ook 13.45, di geen voorstel lingen. EUROCINEMA IV: De Aanslag (al); 20.00. NACHTVOORSTELLINGEN EUROCINEMA I: Meisjet voor extra wensen (18); za 24.00. EU ROCINEMA II: Fright night (16); za 24.00. EUROCINEMA III: Teachers (16); za. 24.00. EU ROCINEMA IV: Pussycat Oalore (18); za. 24.OT. KINDERVOORSTELLINGEN EUROCINEMA I: De wonder lijke wereld van Oz (al); za. zo. wo. 13.45. EUROCINEMA IV: Sjors en Sjimmie en het zwaard van Krijn (al); za. zo. wo. 14.00. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Les uns et les autres (al); 20.00. za. zo. wo. ook 14.00. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39. tel. 124130): Abel (al); 19.00, 21.15. do. vr. ma. di. ook 14.30. Runaway train (12); The Delta Force (16); Jewel of the nile (al); 14.30, 19.00, 21.15. Out of Africa (al); 20.00. zo ook 14.30. TRIANON (Breestraat 31. tel. 123875): Be droom eyes (16) 14.30. 19.00, 21.15. zo. 14.15. 16.30. 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071-125414); De sex- muskiet (16); 14.30. 19.00. 21.15. zo 14.15, 16.30, 19.00. 21.30. KINDERVOORSTELLINGEN LIDO: Peter Pan (al); za. zo. wo. 14.30. NACHTVOORSTELLINGEN REX: Meisjes die begeren (18); vr. za. 23.30. NOORDW1JK LIDO THEATER (Pr. Bernhardstraat 56. tel. 01719-12800): Weird Science (al); vr. 19.00. za. 15.00. ma. 19.00 Rocky IV (12); za. 19.00. zo. 15.00. di. 19.00. wo. 15.00. Fright night (12); vr. 21.15. zo. 20.15. ma. di. 21.15). KATWIJK CITY THEATER I (Badstraat 30, tel. 01718-74075): Pyramid of fear (al); do. vr. za. zo. wo. 14.45, 19.00. 21.15. ma. di. 19.00, 21.15. CITY THEA TER II: Plenty (12); tijden zie City I. CITY THEATER III: Schi- mansky (16); tijden zie City I. CITY THEATER IV: Private function (al); Tijden zie City I. KINDERVOORSTELLINGEN CITY THEATER IV: Pyramid of fear (al); za. wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354): Rocky IV (12); do. t/m zo. 19.00. White nights (al); vr. za. 21.15. ma. dl. wo. 20.15. Stevie (16); do. zo. 21.15. De wonderlijke wereld van OZ (al); za. zo. wo. 15.45. KINDERVOORSTELLINGEN Dick Trom weet raad; za. zo. wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA (tel. 01751-13269): Mi ami supercop8 (al); do. t/m zo. 20.00. Hair (al); ma. t/m wo. 20.00. ^4.00** r DEN HAAG* ASTA 1 (Spui 27 tel. 463500): The jewel of th« Nile (al); 14.00, 18.45. 21.15. zo 13.30, 16.00. 21.15. ASTA (Spui 27. tel. 463500): Enem] mine (16); 14.00. 18.45, 21.15 zo. 13.15, 15.45, 18.45. 21.15 ASTA 3: Out of Africa (al) 14.00. 20.15. BABYLON (naast Centraal Station, tel 471656): Out of Africa (al) 14.00, 20.15. BABYLON 2: At ter hours (al): 14.00, 19.00,', 21.30. zo. 13.30, 15.45, 19.00, 21.30. BABYLON 3: 3 mannen en een wieg (al); 18.45. 21.15. do. vr. ma. di. 14.00. CINEAC 1 (Buitenhof 20. tel. 630637): Murphy's law (16); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45. 21.30. CINEAC 2: Attack For ce Z (16); 14.00, 18.45. 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45. 21.30. CINEAC 3: The Coca-Cole kid (16); 18.45. 21.30. do. vr. ma. di. ook 14.00. EUROCINEMA (Leyweg 910. tel. 667066): The jewel of the Nile (al); za. wo. 19.00. 21.30. zo. 16.00, 19.00, 21.30. METROPOLE 1 (Carne- gielaan, tel. 456756): Runaway train (12); 14.00. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30." METROPOLE 2: Police (al); 14.00. 18.45. 21.30. zo. 13.15/ 16.00. 18.45. 21.30. METRO-l POLE 3: Gejaagd door de wind: (12); 13.30. 19.30. METROPO-1 LE 4: Abel (al); 14.00, 18,45,! 21.30. zo. 13.15. 16.00, 18.45,, 21.30. METROPOLE 5: Fool for love (al); 18.45, 21.30. do. vr.l ma. di. ook 14.00. ODEON 1r (Herengracht 13, tel. 462400):- Blastfighter (16); 13.45, 18.45,t 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45,7 21.30. ODEON 2: The Delta, Force (16); 13.45, 18.45. 21.30.' zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30.C ODEON 3: House (16); 13.45,, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00. 18.45, 21.30. ODEON 4: Abso-ï lute beginners (al); 18.45, 21.30.p do. vr. ma. di. ook 13.45. LE, PARIS 1 (Kettingstraat 12b, tel.c 656402). Great sexpectations£ (18); 12.00 tot 22.30. zo. v.a.. 13.30. LE PARIS 2: Dear Fan-* ny (18); 12.15 tot 22.45. zo. v.a.ll 13.45. LE PARIS 3: Meisjes, an Manhattan (18); 12.30 tot 23.00. zo. v.a. 14.00. HAAGS* FILMHUIS (Denneweg 56. tel.r 459900): Zaal 1: Rumble fish., 14.00. 16.15, 19.30, 21.45. za.E zo. 19.30. 21.45. The tame tra-E velera; za. 23.30. Zaal 2: Himat-. suri; 14.00, 19.30. za. zo. wo.' 19.30. Wetherby; 16.15, 21.45.1 za. zo. 21.45. Zaal 3: Shake-- speare filmfestival: A midsum mer night's dream; do. 14.00/' 19.15, 21.45. vr. 14.00, 19.15,) 22.00. A midsummer night's, sex comedy; za. 14.00, 19.15,f 21.45. Romeo Juliet; zo.L 14.00, 19.15, 22.00. The taming, of the shrew; ma. 14.00, 19.15," 21.45. Henry V; di. 14.00. 19.15Jf 22.00. Throne of blood; wo.-, 14.00. 19.15. 21.45. NACHTVOORSTELLINGEN: ASTA 1: Pretty in pink (16);l< za. 24.00. CINEAC 1: Murp-? hy's law (16); (16); za. 00.15.) CINEAC II: Attack force Za (16); za. 00.15. CINEAC lll;.L The Coca-Cola kid (16); za., 00.15. EUROCINEMA: Meisjes" wear je op valt (18); za. 24.02. Ol KINDERVOORSTELLINGEN: BABYLON 3: De troetelbeer-e tjes; za. wo. 14.00. zo. 13.15;'r 15.15. CINEAC 3: Peter Pan;c za. wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00.A EURO CINEMA: Donald DuckL in het wilde wasten; za. zo. wo. f 14.00. METROPOLE 5: Peter* Pan; za. wo. 14.00. zo. 13.15.iB 16.00. ODEON 4: Sneeuwwit- a ja en de zeven dwergen (al); za. u WO. 13.45. zo. 13.15, 16.00.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 16