Villabouw op landgoed Offem zeer omstreden CDA-raadslid wil klaarheid over taakverdeling college Bouw PTT-gebouw aan Rijksstraatweg onzeker fieidaeSou/icwt Vrijwilligerswerk Warmond is enorm gevarieerd NIEUWE BURGEMEESTERSWONING VALKENBURG WORDT DUURDER Economisch wel en wee 'REIDEN OMGEVING WOENSDAG 4 JUNI 1986 PAGINA 17 Vootdorpse makelaar toch vervolgd voor uitlokken moord 3 he NOORDWIJK/NOOTDORP Een 36-jarige nakelaar uit Nootdorp wordt vervolgd voor het ïitlokking van een poging tot moord. Dit heeft ^e officier van justitie, mr. J.Th. de Wit, giste- en bekend gemaakt. De Nootdorper zou op- Iracht hebben gegeven de Noordwijkse projec- ontwikkelaar Kuijpers te vermoorden. Deze afcverleefde de aanslag van 30 december 1985. lo lierdoor kon hij van foto's de dader aanwijzen: ien 39-jarige café-eigenaar uit Rotterdam, die januari werd gearresteerd, samen met de foortdorpse makelaar. De makelaar werd later, a een verhoor van een maand, weer vrijgela- en. Nu is toch besloten hem te vervolgen, om- 00 lat men eerst de uitspraak van de rechter wil- '■pe afwachten over de cafébaas. Deze werd ver- lordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf. Meer dan ton bij kerkeveiling SASSENHEIM De kerkeveiling van de Pancratius- kerk in Sassen- heim heeft 101.115 opge bracht. Dit is een hoger bedrag dan vorig jaar, toen on geveer 86.000 werd vergaard. De veiling werd maandag- en gis teravond gehou den. Cursus bij Qbus LISSE Qbus, het centrum voor volwasseneneducatie aan de Vivaldistraat 69 in Lisse, begint volgende week donderdag met een cursus over de natuur, die bestaat uit drie lessen en een excur sie. De andere lessen zijn op 19 en 26 juni. De excursie door de waterleidingduinen wordt gehouden op zaterdag ochtend 28 juni. De kosten bedragen 20 gulden. Voor in formatie en aanmelding kan men terecht bij Qbus, 02521- 14118. Micro-elektronica doorbreekt isolement van gehandicapte DELFT Van de revolutionaire ont wikkelingen in de micro-elektronica kunnen ook gehandicapten profiteren. Er zijn nieuwe pespectieven waardoor het sociaal isolement, waarin deze men sen vaak verkeren, kan worden ver mindert. Hiervan biedt het symposium „Handicap en Communicatie" dat mor gen op de Technische Hogeschool in De|ft wordt gehouden een overzicht. Wetenschappers uit de Verenigde Sta ten, Canada, Engeland en Nederland leveren diverse bijdragen. Zij demon streren niet alleen de nieuwste appara tuur, maar besteden in spreekbeurten ook aandacht aan de belangrijke inter nationale ontwikkelingen. In de centrale ruimte in het gebouw Civiele Techniek aan de Mekeïweg is een informatiemarkt ingericht. Deze is gewijd aan onderwerpen rond het the ma „Handicap en Communicatie" en bestaat uit stands met presentaties van produkten op het gebied van communi catiehulpmiddelen. Een aparte ruimte van de markt is ingericht voor een vi deoprogramma met onder meer onder werpen als alternatieve communicatie bij motorisch gehandicapte kinderen en houdingscontrole en groei bij kinderen met cerebrale parese. Het symposium wordt bijgewoond door Prinses Juliana en is georganiseerd door het Centrum Medische Techniek en het Innovatiegericht Onderzoek Programma Hulpmiddelen en gehandi capten. Excursie Houtkamp LEIDERDORP De vogel- werkgroep Koudekerk/Ha- zerswoude houdt zaterdag een vogelexcursie in park De Houtkamp in Leiderdorp Verzamelpunt is het Milieu Educatief Centrum bij de kinderboerderij, achter het restaurant aan de Van Die- peningenlaan. De wandeling begint om 4.30 uur en duurl twee uur. Verrekijkers en onopvallende kleding wor den aanbevolen. Aanmelden bij A. Renniers, tel. 071- 411315, van 20.00 tot 21.00 Diefstal uit kantine LEIDEN Uit de kantine van de voetbal vereniging Roodenburg aan de Pieter Both- straat is gistermiddag de kassa gestolen. Dé kassa vertegenwoordigde een aanzienlijk hogere waarde dan de inhoud. De kassa is 5500 gulden waard, terwijl de inhoud niet meer dan tien gulden bedroeg. De dieven namen ook nog snoepwaren en ijs mee voor een waarde van 300 gulden. Politie komt voor niets LEIDEN De politie, die een wegens mis handeling aangeklaagde man aan wilde houden, kwam gisteren voor niets. De man, die zich op een camping in Noordwijker-. hout bevond, had net de vrouw die de aan klacht had ingediend op bezoek. Zij had haar vriend afgelopen vrijdag aangeklaagd na een ruzie. De vrouw trok de aanklacht schielijk in en de politie vertrok onverrich: terzake huiswaarts. OORDWIJK De oordwijkse gemeente- lad zal binnenkort moe- n besluiten over de raag of een beperkt aan- il villa's gebouwd mag orden op het landgoed Iffem. De commissie uimtelijke ordening wam gisteravond niet tot en eensluidend advies. )e standpunten stonden aaks op elkaar. Aan de ne kant de eigenaar van et landgoed die zegt met e bouw van villa's de ex- loitatie van het landgoed kunnen verbeteren en an de andere kant de lensen die vrezen dat de illabouw het einde van iet prachtige gebied in- iiidt. Iet onderhoud van het land- oed, dat grote cultureel-histo- ische en landschappelijke 'aarde heeft, kost handen vol geld. Vandaar dat de eigenaar zich is gaan bezinnen op mo gelijkheden, die financiën zou den kunnen verschaffen om het landgoed in stand te hou den. Zo'n mogelijkheid is het toelaten van villabouw op het terrein. Hierover werd reeds gesproken bij de vaststelling van het bestemmingsplan Bui tengebied. Bij de behandeling van een beroepsschrift van de eigenaar tegen de vaststelling van dit plan, oordeelde de Raad van State, dat de ge meente de bestemming van het landgoed zodanig diende te wijzigen, dat een zekere be bouwing, met name in de zuid west-hoek van het gebied, zou worden toegestaan. Daarvoor was een bestemmingsplan „Of- fem" nodig. Het ging daarbij om acht villa's. Het ontwerp-bestemmingsplan had een maand ter visie gele gen. Een rij organisaties had tegen het voornemen van het gemeentebestuur protest aan getekend. Men vond dat er te veel panden op het landgoed gebouwd mochten worden en dat deze bebouwing de adel van het natuurgebied zou on dermijnen. Achterliggende ge dachte van dit standpunt was veelal, dat men „Offem" liever in de handen van de gemeen schap zou zien, bijvoorbeeld als wandelpark of natuurre servaat. Van Rijnberk (Noord- wijks Belang) signaleerde deze wens onomwonden. Ir, A. van der Laan, op de hoorzitting de vereniging „De Oude Dorpskern" vertegen woordigend, meende dat de beoogde bebouwing afbreuk zou doen aan de landschappe lijke aard van „Offem". Naar zijn oordeel was nu voor de ei genaar het moment gekomen om het landgoed voor het pu bliek open te stellen. Boze ver moedens etaleerde M. Wierse- ma, vertegenwoordiger van de Leefbaarheidsvereniging Kri tisch Noordwijk. De geplande woning van 2500 kubieke me ter, die op de plaats van het voormalige, in 1946 afgebro ken landhuis zou mogen ver rijzen, deed hem denken aan een groot kantoorgebouw. Smit vertolkte het standpunt van de Stichting Zuid-Hol lands Landschap. De in het ontwerp voorgestelde bebou wing, achtte hij niet overeen komend met de eerder Kroon- uitspraak. Om met eigen mid delen een landgoed in stand te houden, moet je een tikje gek zijn, had een grondeigenaar hem eens gezegd, vertelde Smit. Een andere oplossing is het afstoten van het landgoed. Smit deelde mede, dat men daarop in het geval van „Of fem" niet behoeft te rekenen. Zijn stichting had reeds voel horens in die richting uitgesto ken, maar er bleek bij de eige naar geen bereidheid het land goed van de hand te doen. Rentmeester mr. ing. J.A. Janssen van Gellicum ver woordde het standpunt van de eigenaar van „Offem". Hij be toogde dat deze laatste er al leen op uit is het landgoed in stand te houden uit liefde voor de buitenplaats en z'n familie. Waar het om gaat is het mo gen bouwen van enkele villa's op enkele hoeken van het landgoed, waar geen bos is, en het vervangen van bestaande of eerder afgebroken panden. Verder staat de eigenaar voor ogen het zuidwestelijke tuin- gebied te ontsluiten naar de Nieuwe Offemweg. Daarover zijn indertijd afspraken ge maakt. Wethouder Salman als kers verse portefeuillehouder van ruimtelijke ordening, werd op deze hoorzitting geconfron teerd met een reeds jaren smeulende brandhaard in de plaatselijke politiek. Hij leidde voortreffelijk de soms moei- zaam verlopende discussie. Duidelijk werd, dat de verte genwoordigers van de PvdA en Noordwijks Belang bereid waren bebouwing in de zuid westhoek toe te staan, maar van verdere bouw of herbouw niets voelden. Willems (CDA) kon zich verenigingen met de gedachte aan bebouwing zoals die in het ontwerp-bestem mingsplan werd weergegeven. Met de wethouder stelde hij dat het in feite ging om slechts drie wooneenheden meer. Uleen klein mderhoud ian gebouwen catholieke asisscholen assenheim SASSENHEIM Geen nvestering van ruim 30.000 gulden, maar lechts acht mille voor het ioogst noodzakelijke on- erhoud. Dat was gister- vond het antwoord van le Sassenheimse gemeen- eraad op een verzoek van le Stichting Katholiek )nderwijs in Sassenheim. )e stichting had het be- _jrag gevraagd voor het —mderhoud van de depen- ances die in gebruik zijn loor twee katholieke ba- isscholen. )e basisscholen „De Over- laats" en „De Kinderburg" ijn gevestigd in nieuwe oofdgebouwen. Door de roei van het aantal leerlin- en moest men vorig jaar itzien naar extra school- uimte. In aanmerking daar- oor kwamen de voormalige Huppelhof" aan de Antoni- islaan en „De Zonnebloem" lan de Charbonlaan. Deze ebouwen, waar inmiddels 70 kinderen zijn onderge- racht, verkeren in zeer echte staat en staan op de ominatie om afgebroken te morden. De Stichting Katho- ek Onderwijs verzocht dan ok de gemeente bepaalde Oorzieningen ter verbete- ing van deze gebouwen te ■effen. Ie dependances moeten wa- :r- en winddicht gemaakt 'orden, goed verwarmd en ok in hygiënisch opzicht angepast worden. Naar aan- liding van dit verzoek stel- pn de direkteur van ge- leentewerken en het :hoolbestuur een onderzoek Er werd een bedrag ge- aamd van 42.150 gulden jor de „Huppelhof" en voor Je Zonnebloem" een be- rag van 88.236 gulden. Imdat er in de nieuwbouw wijk Postwijk over enige ja- 3n wellicht een derde ka- ïolieke basisschool gebouwd al worden waardoor de de- endances afgestoten kun- en worden, besloot de ge- leente Sassenheim dat al ten dringend noodzakelijke Öorzieningen getroffen Weten worden. Er zal daar- W slechts een bedrag van ilim acht mille beschikbaar gorden gesteld voor de leest urgente reparaties aan jê dependances. Gouden trouw Het echtpaar J.H. van Diest-v.d. Berg viert zaterdag het gouden huwelijksfeest Het gouden paar doet dat in de zaal van De Voorhof aan de Bondstraat in intieme kring, al zijn dat bij elkaar toch altijd nog zo'n zeventig het echtpaar in de Nieuwstraat bezocht door burgemeester G. v.d. Kroft van Lisse, die hen namens de gemeente van harte gelukwenste. Het huis rechts, het BP-station zelf en het pand daarachter gaan in de plannen tegen de vlakte. WASSENAAR Lukt het de PTT in Wassenaar om ondanks alle bezwa ren een voorsorteercen- trum te bouwen aan de Rijksstraatweg Buurtbe woners, PTT en de ge meente Wassenaar zijn het grondig oneens over de gekozen plaats. Het gaat om een terrein even voor bij het drukke kruispunt Rijksstraatweg/Lange Kerkdam in de wijk Den Deyl, waar momenteel midden tussen de huizen een benzine-station ligt. Behalve het voorsorteercen- trum voorzien de plannen in het uitbreiden van het BP-sta tion met zes pompen tot een aantal van elf. Ook liggen er tekeningen voor de bouw van een nieuwe afrekenbalie an nex sportshop. Voor de gebou wen moeten het benzinesta tion en twee aangrenzende woonhuizen wijken. Het doorgaan van de bouw hangt voor een belangrijk deel af van onderhandelingen tus sen de PTT en het internaat Maritima over de aanleg van weg. Dat pad, lopend over het terrein van het tehuis voor moeilijk opvoedbare kinderen, is volgens directeur P. Trieling van de PTT in Wassenaar een „absolute voorwaarde". Trie ling: „Zonder de aanleg van dat pad gaat de hele zaak niet door. Wij willen en kunnen onze postbodes niet dwingen, van de toekomstige in- en uit ritten aan de Rijksstraatweg gebruik te maken. Dat is veel te gevaarlijk". Directeur Philip Visser van Maritima wil de postbodes, best over een nieuw aan te leggen fietspad laten rijden, maar hij wil, anders dan de PTT, tege lijk de mogelijkheid openhou den om de overeenkomst over een aantal jaren op te zeggen. De bewoners van de wijk Den Deyl zijn furieus. „De man die dit plan heeft gemaakt, is" gek", aldus één van hen. De omwonenden, die anoniem willen blijven, willen via in spraakprocedures en eventueel via de Raad van State de plan nen verhinderen. Sommige bewoners hebben hun bezwa ren schriftelijk bij de gemeen te gedeponeerd, anderen de den dat mondeling tijdens een onlangs gehouden hoorzitting op het raadhuis De Paauw. De buurtbewoners vinden dat de Rijksstraatweg een veel te druk punt is voor de vestiging: van zo'n centrum. De gemeen te Wassenaar echter noemt het plan bij monde van een ambte naar „ijzersterk" en ziet nog geen reden om af te zien van het verlenen van de benodigde vergunningen. Ook de Wasse- naarse PTT heeft geen andere locatie voorhanden. Het huidi ge voorsorteercentrum ligt achter het hoofdkantoor aan de Lange Kerkdam, maar is te klein geworden. Behalve dit pand zit ook dé verbouw en uitbreiding van het tankstation de omwone- nenden niet lekker. De nieu we afrekenbalie wordt, met een sportshop op de eerste etar ge, acht meter hoog en daar; mee is volgens de klagende omwonenden hun uitzicht op de lommerrijke omgeving richting Voorschoten letterlijk verkeken. Bovendien komen er extra pompen voor het tan ken van LPG. De bewoners klagen over het lawaai dat het tanken met zich meebrengt, bovendien voelen zij zich met zo'n grote LPG-tank in dé buurt niet langer veilig. „Een tijdbom", meent een- omwo nende. WARMOND Het vrijwilli gerswerk in Warmond is enorm gevarieerd. Dat is- ge bleken uit een inventarisatie door de Initiatiefgroep Vrij willigerswerk Warmond, die gisteravond voor het eerst in het gemeentehuis bijeen kwam. Het doel van deze groep is de mogelijkheden voor vrijwilligerswerk in Warmond .bekend te maken bij alle mensen die vrije tijd beschikbaar willen stellen voor anderen. In Warmond wordt al bijzon der veel vrijwilligerswerk verricht: de ruim honderd Warmondse verenigingen drijven allemaal op vrijwilli gers. Dat' loopt uiteen van klaarovers en bezorgers van maaltijden van tafeltje dekje tot de leden van het brand weerkorps en de houthak kers in het Bos van Krantz. Daarnaast blijkt er nog steeds behoefte te bestaan aan meer man- en vrouwkracht en zijn er mensen die graag iets zou den willen doen, maar niet precies weten waar zij hun diensten kunnen aanbieden. De Initiatiefgroep heeft in eerste instantie nagenoeg alle verenigingen, stichtingen en clubs aangeschreven om de behoefte aan vrijwilligers te peilen en om te inventarise ren hoeveel vrijwilligers er al werkzaam zijn. De verzoeken om vrijwilli gers zullen in kaart worden gebracht in een zogenaamde „Vrijwilligers-vacaturebank". Het is de bedoeling dat adspi- rant vrijwilligers uit de voor raad aangeboden werkzaam heden een keuze kunnen ma ken. Alle mogelijkheden voor vrijwilligerswerk ko men daardoor onder het oog van diegene die enkele uren of dagen nuttig wil besteden voor anderen. VALKENBURG De nieuw te bouwen ambtswoning voor burgemeester C. Sinke be heerste gisteravond de discus sie in de gemeenteraad van Valkenburg. De raad had des tijds een bedrag van 250.000 gulden voor de nieuwe woning uitgetrokken. Dat bleek te weinig. Met de stemmen van PvDA/PPR tegen ging men uiteindelijk toch akkoord met het verstrekken van een aan vullend krediet van 32.500 gulden. Bij de inschrijving voor de bouw op 14 mei bleek het door de raad ter beschikking gestel de krediet al te laag. De laag ste inschrijver, aannemersbe drijf G. Ooms, wilde wel voor 260.000 bouwen. Met het be drag dat de architecten in re kening brachten, kwam het totaal op ruim 320.000 gulden. Na een aantal bezuinigingen kwam het te besteden bedrag uit op 282.500 gulden. De raadsleden waren gister avond allen teleurgesteld over deze overschrijding. H. Dijk huizen (CDA): „We hebben het bedrag niet in de hand kunnen houden. Toch zal het CDA zich tegen het extra kre diet niet verzetten". Een ander standpunt verkondigde de fractie van PvdA/PPR, die een overschrijding van dertig procent niet wenste te accepte ren. Die steun kwam wel van GJ'V/RPF. Woordvoerder De Vries wilde wel graag bezuini gen op de gevelstenen, maar dat werd van de hand gewe zen. Wethouder M.J. Vos be greep de teleurstelling, maar constateerde toch dat op de oorspronkelijke kosten nog 40 mille was bezuinigd. Alterna tieven zouden echter niet goedkoper zijn, aldus de wet houder. Tegen de verkeers drukte in het dorp door de werkzaamheden aan de Zand- laan in Rijnsburg valt weinig te doen. Aldus burgemeester Sinke op vragen van raadslid A.P. Bremer. „Vorig jaar had den andere gemeenten over last van de renovering van onze Hoofdstraat", aldus de burgemeester. DEINING IN KATWUKSE VISSERIJKRINGEN KATWIJK In visserij kringen in Katwijk is dei ning ontstaan over het on derbrengen van de sector visserij in de portefeuille van de socialistische wet houder mevrouw R. Hiet- kamp. Het CDA-raadslid J. van Leeuwen, tevens directeur van het grootste visverwerkende bedrijf in Katwijk, noemt het om springen van het gemeen tebestuur met deze be langrijke Katwijkse eco nomische peiler, onele gant. De heer J. van Leeuwen zegt nog steeds niet zeker te weten, in zijn of haar portefeuille heeft. De officiële brief van gemeentesecretaris mr. J. Feenstra deelt visserij in bij de CDA wethouder W. van der Plas, die ook de afgelopen vier jaar de portefeuille met visserij beheerde. Uit de woordén van burgemeester C.A. Bos valt echter te beluisteren dat Hiet- kamp visserij in haar porte feuille heeft, aldus een verbol gen Van Leeuwen, die het on juist vindt als deze traditionele sector als wisselgeld bij de laatste portefeuilleverdeling heeft gediend. „Mij is ter ore gekomen", aldus Van Leeuwen, „dat de visserij niet bij Van der Plas is onder gebracht. Wie echter de visse rij enigszins serieus neemt, en dat verlangen wij als visver- welke wethouder deze sector werkende en -aanvoerende bedrijven, moet maar bevesti gen dat dat ook zo is. Indien het college daar echter ont kennend op antwoordt en dus blijkt dat mevrouw Hietkamp visserij in haar portefeuille heeft, verwachtten wij als vis serij nadere uitleg. Vooralsnog ga ik er van uit dat we onder de portefeuille van Van der Plas vallen". Van Leeuwen verklaart zijn vraagstelling nader door te stellen dat in de gemeenteraad zijn fractievoorzitter Berkehey wel iets vernomen heeft over het onderbrengen van visserij bij Hietkamp, maar dat deze dan zeker in zijn verbaasdheid niet heeft kunnen reageren. Volgens Van Leeuwen moet er deze maand, twee maanden na de wethoudersverkiezingen, eindelijk eens klaarheid ko men. Bij het college bestaat die klaarheid. Alle zaken ten aan zien van de visserij zijn onder deel van de portefeuille Hiet;? kamp. De aangelegenheden- rondom de Staatsvissershavem in IJmuiden blijven echter bij; wethouder. W. van der Plas, omdat hij namens de gemeente Katwijk de laatste vier jaar onderhandeld heeft. Het CDA raadslid Van Leeuwen neemt hiermee geen genoegen. Na mens de Katwijkse visserijsec tor wenst hij het college hier over aan de tand te voelen. Vooral omdat hij zich als raadslid houdt aan de officiële brief van de gemeentesecreta-: ris, die „zwart op wit" mee-1 deelde hoe de verdeling uit eindelijk was geworden. Acal B.V., Breestraat 26, is opgeheven. Modehuis de Groot-Leiden B.V., Breestraat, is opgehe ven. Aan Grevenstraat 33A is ge vestigd Deelder B.V., exploi teren of doen exploiteren vrije eigentijdse cultuurui tingen. Techn. Handelmij. Cebato Benelux B.V., verrichten van timmerwerk van niet bouwkundige aard, Steen- schuur 3, is zaakadres gewij zigd in: Rotterdam. Cabello Cosmetics B.V., groothandel in kappersbeno digdheden, Breestraat 32, is zaakadres gewijzigd in: .^ijnsburg. Aan Zoeterwoudseweg 21-D is gevestigd: „Jan Zandber gen Slagerijen B.V.", exploi tant van slagerijen. t Holdingmij. Smitsloo Groep B.V., Breestraat 106, is zaak adres gewijzigd in: Noord- wijk. Handelsnaam van Atelier 't Kunstambacht Kooreman B.V., detailhandel tapijten etc., Nieuwe Rijn 13, is ge- wiizgd in: Kooreman Meu- beltoonzalen B.V.. Aan Stationsweg 40 is een filiaal gevestigd: Tapijtcen trale Leiden, kleinhandel in vloerbedekking. Aan Zoeterwoudsesingel 84 is gevestigd: Baay Beheer B.V., Beheermij. „M en B Investments B.V.", Beleg gingmij. Aan Meijerskade 15 is geves tigd: Irish Aerospace Ne therlands (1986) B.V., houd ster- en beheermij. i Aan Lammenschansweg 23 is gevestigd: Agpro Leiden B.V., teelt van en groothan del in agrarische produkten. i Handelsnaam en naam der B.V. van Automat.- en Ad- viesburo Holland Power Soft B.V., Sleedoorntuin 11, gewijzigd in H. B. E. Part ners in Automatisering B.V., Software dienstverlening. Aan Herengracht 10 is ge vestigd: Schimmepfeng B.V., verstrekken handels- en kredietinformatie. Stokro-Leiden B.V., afwik keling van de financiële za ken, Rooseveltstraat 36, is zaakadres gewijzigd in Zoe- termeer. Leli Trends Products B.V., Hoogstraat 5, is zaakadres gewijzigd in: Eindhoven. Omschrijving bedrijf van Groenewegen's Beurt. Vaart-, Exp.- en Transport bedrijf Leiden B.V., Utrechtseveer 3, gewijzigd in: beheer eigen vermogen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17