Arnesen roemt de sfeer in Deense selectie Algerije profiteert van uitputting Noord-Ierland Sponsors voor basketbalclub DAS Televisie-baas belooft beterschap SPORT £e4dóc(Soutfmt WOENSDAG 4 JUNI 1986 PAGINA 101 Selectie voor waterpolotoemooi EDE Bondscoach George Geurtsen heeft een selectie van zestien man uitgenodigd voor het waterpolotoemooi dat het komende weekeinde in Ede wordt gehouden. Van de geselecteerden, die al enige tijd regelmatig samen trainen ont breken de doellieden Bert Brinkman en Sicco Holman. Robert Bizot en Arnold Nonnekes zijn er in Ede evenmin bij. De selectie is: Doel: Misdorp en Helsing; veld: Stan van Belkum, Noordegraaf, Pielstroom, Jansen, Van Winsen, Redegeld, Marc van Bel kum, Van Groen, De Vries, Van Es, Havekotte, Verboom, Van Noort en Nieuwenburg. Het pro gramma is: vrijdag 6 juni: Cuba-Australië; Ne derland-Frankrijk; zaterdag 7 juni: Nederland- Australië; Frankrijk-Cuba; zondag 8 juni: Au- stralië-Frankrijk; Nederland-Cuba. DELFT In de kantine van de sporthal aan de Brasserskade in Delft is gisteravond het sponsor contract getekend tussen de basketbalvereniging DAS en De Boo-groep, een onderneming in bouwmaterialen en beton- produkten. Deze landelijk gespreide firma, die voor namelijk opereert als le verancier van de bouwnij verheid, wordt de hoofd sponsor van de eredivisie club. In het nieuwe seizoen kan DAS bovendien op de steun rekenen van maar liefst der tien co-sponsors. Na het ver dwijnen van Punch enkele ja ren geleden is er weer eredivi sie basketbal in de Prinsen- stad. Het team gaat onder de naam De Boo/DAS de thuis wedstrijden spelen in de sport hal aan de Brasserskade. De voorgenomen transfer van coach Charis Sideris van DAS naar Den Bosch gaat niet door. Hij blijft de vereniging waar mee hij enkele weken geleden naar de eredivisie promoveer de toch trouw. Voorzitter Bram van der Kooy van de Stichting Topbasketbal DAS/ Delft: „Er is nog een gat in de begroting van tienduizend gul den. Maar we hebben het ver trouwen dat dit voor de start van de competitie gedicht is". Zowel de hoofdsponsor als de co-sponsors zijn een overeen komst aangegaan voor een pe riode van drie jaar. Op de be groting staat een bedrag van negentigduizend gulden voor spelers en coach. Het is de be doeling dat DAS twee Ameri kanen aantrekt. Van der Kooy: „Indien Toon van Helf teren besluit om te blijven bas ketballen, dan komt hij in plaats van bij Leiden bij ontl spelen en dan trekken we nogu maar één Amerikaan aan", z Naast de spelers Jappie en' Hans van Dijk, Ruud en Mar;J tin Geelhoed, Gunther Webep en Marco van de Weerd heef|z DAS vlak voor het sluiten van' de transferperiode Martin' Dijkstra (Dragons) 2.11 metet* en 19 jaar en de even oud<* Daan van Egmond (Leiden]/1 van 2.04 meter aangetrokken.z ,WLJZUN ALLEMAAL IN TOPVORM' JULICA - „De sfeer in het Deense elftal is nooit slecht geweest, maar zo goed als die nu is, heb ik nog nooit meegemaakt". PSV'er Frank Arnesen heeft toch al het nodige beleefd in zijn rijke car rière, maar hij is deson danks verrast. Volgens Arnesen verkeert Dene marken zowel geestelijk als lichamelijk in een top vorm. dronde en die moet goed ver lopen. Arnesen: „Iedereen bij ons is in topvorm, echt ieder een, ook dat heb ik nog nooit meegemaakt. De spelers zijn vreselijk scherp. Vooral de kleintjes, Jesper Olsen, Alan Simonsen spelen de sterren van de hemel, ikzelf overigens ook. Alan Simonsen ging om dat hij zoveel verdiensten had voor het Deense voetbal, ei genlijk mee als toerist, als 22e man. Ik denk dat hij nu bij de beste 16 hoort". Arnesen ziet zichzelf nog niet in de basiself verschijnen: „Het gaat tussen Jesper, Berg- green en mijzelf om twee plaatsen. Jesper is in topvorm dus hij speelt, Berggreen is verdedigend sterker dan ik en dat telt tegen de Schotten. Maar ik vind het niet zo erg. Natuurlijk wil ik spelen, maar als het de eerste wedstrijd niet is, dan de tweede wel. En zo denkt iedereen erover. Je vindt het misschien naief klin ken, maar bij ons heerst echt het gevoel: we zijn een ploeg, samen moeten we presteren. En dan moeten de besten spe len, ook al hoor je daar zelf op dat moment niet bij. Boven dien, je hebt op de WK min stens zestien man nodig". „Ik zal je nog een voorbeeld geven van de veranderde sfeer. We mogen elke dag een biertje drinken. Je weet hoe dat vroeger in het buitenland toeging, dan bleef het vaak niet bij één. En nu ziet vrijwel iedereen van zelfs dat ene biertje af". Scherp Ook Jesper Olsen voelt zich fantastisch: „Ik speel eindelijk weer goed. Het kan komen omdat ik uit die sfeer van Manchester United weg ben, maar ik denk dat het met de mentaliteit van de Denen te maken heeft. Dit heb ik nooit meegemaakt, zo scherp als ie dereen is. We hebben vreselijk hard getraind en nu moet dat er tegen de Schotten uit". Jan Mölby is de enige die niet zo opgetogen rondloopt. De letterlijk en figuurlijk grote man van Liverpool rekent niet op een basisplaats. Molby: „Ik heb me een ongeluk getraind, terwijl ik al zo moe was. Op twee na heb ik alle wedstrij den gespeeld voor Liverpool. De dag na de Uup-finale al, ging ik meteen met Deense elftal het trainingskamp in. Ik moet wel voluit trainen, want anders acclimatiseer je niet. Bovendien ben ik op deze hoogte wel in het nadeel ten opzichte van die kleintjes bij ons. Mijn lichaam heeft veel zuurstof nodig". „Van al dat trainen word ik wel eens gek, er is nooit rust. Sepp Piontek is een Duitser en die is bang voor elke minuut vrije tijd. Maar verder is de sfeer optimaal, iedereen is in vorm, ik voel me overigens ook beter dan ooit. Ik kan het accepteren niet te spelen, maar niet zoals Frank, met een blij gezicht. Ik heb er moeite mee, want of ik nu moe ben of niet, spelen wil ik altijd". Arnesen schuift weer aan. „We hebben het eerste record al te pakken", zegt hij. „Voor we weggingen hebben we in Denemarken een plaat uitge bracht. „Re-Sepp-ten" heet het ding, compleet met video-clip. Ik zing de eerste twee couplet ten solo. In een week zijn er 50.000 singles verkocht, dat was nog nooit vertoond in de geschiedenis van de Deense platen-industrie". „Dat draagt bij tot een prachti ge sfeer waarvan ik elke dag met volle teugen geniet. Deze week kwam hier i bus, een dubbeldekker voorrij- - den, gespoten in de Deense' kleuren. Daarin zaten 23 per-; soneelsleden van de SAS. Die hadden allerlei sponsors ge-; I vonden en zelf per man 600* gulden gelapt. Ze zijn naar Los i Angeles gevlogen en hebben, daar een nieuwe dubbeldekker1 c gekocht voor 400.000 gulden c en er de namen van alle spon- i sors op laten spuiten. En nu toeren ze door Mexico met dat c ding. Als het toernooi is afge-1 lopen, verkopen ze die bus i weer en komen ze nog met t een leuke zakcent thuis ook. i Dat maak je toch nergens mee, t behalv^bij ons". 1 TED VAN LEEUWEN 1 Sportwereld Voetbal Eredivisieclub Fortuna Sittard heeft de 22-ja- rige linkermiddenvelder An ton Janssen van NEC voor twee jaar gecontracteerd. Jans sen behoorde tot de spelers, die het sterk verlaagde con tract bij NEC weigerden te te kenen. Voetbal De komende twee seizoen zullen de wedstrijden uit de Engelse league weer wekelijks op hun televisie scherm verschijnen. De Engel se voetbalbond bereikte deze week een overeenkomst met de televisie-maatschappijen BBC en ITV. Voor twee jaar ontvangt de FA bijna twintig miljeon gulden. Voetbal Armin Görtz ver trekt van het Belgische Ware- gem naar het Westduitse 1. FC Koln. Hij tekende een contract voor twee jaar. Görtz is d( derde aankoop van de West duitsers na Thomas Allofs en Michael Wollitz. Voetbal Ernst Happel raakt andermaal een basisspeler kwijt. Michael Schroder stapt van Hamburger SV over naar VFB Stuttgart. De 26-jarige middenvelder moet in Stutt gart de vacature opvullen die Karl-Heinz Förster schiep met zijn vertrek naar Marseille. Voetbal Alan Brazil ver trekt bij Coventry City. De 26- jarige aanvaller, die door slechte prestaties in de compe titie niet in aanmerking kwam voor een plaats in de Schotse selectie, speelt volgend seizoen bij Queens Park Rangers. De Londense club wordt zijn vijf de werkgever in drie jaar tijd. Voetbal René Roord en Pa trick Bosch spelen ook het ko mende seizoen voor FC Twen te. Beiden werden het gisteren met de leiding van de Ensche- dese eredivisionist eens over verlenging van hun contract met één jaar. Voetbal MVV heeft in de laatste fase van de sanering een nieuw bestuur gekregen. De wegenbouwer Bert Lieben is de nieuwe voorzitter en oud-speler Giel Haenen vice- voorzitter. Oud-voorzitter Leon Melchior blijft voorzitter van de Raad van Beheer. Voetbal Frank Hartmann vertrekt van Schalke '04 naar 1. FC Kaiserslautern. Over het transferbedrag is ni^ts bekend gemaakt. De 26-jarige speler maakte afgelopen seizoen der tien doelpunten voor de Bun- desligaclub uit Gelsenkirchen. Voetbal Rudy Metz speelt de komende twee seioenen voor de eerste-divisieclub Em- men. De 27-jarige Metz kwam uit voor Heracles, dat het afge lopen voetbaljaar uit de eredi visie degradeerde. Metz heeft al tien seizoenen betaald voet bal op zijn naam staan. Norman Whi teside zet Noord-Ierland met een harde vrije trap op een voor sprong. De verdedigers van Algerije zien de bal in het doel ver dwijnen. GUADALAJARA Het enthousiasme van de 25.000 toeschouwers in het stadion in Guadalajara was groot. Echter niet voor de zwoegers van Noord-Ierland en Algerije, die in hun eerste wed strijd 1-1 speelden, maar voor de mededelingen van de omroeper. Die hield de fanatieke Mexi canen op de hoogte van de ontwikkelingen in de 565 kilometer verderop gele gen hoofdstad, waar Mexi co een overwinning van 2- 1 op België behaalde. Elke" mededeling, behalve die over het Belgische doelpunt, werd met ge juich begroet. De ontmoeting tussen Noord- Ierland en Algerije was een confrontatie van twee geheel verschillende speltypen. De Britten speelden simpel, recht lijnig en hard. De Noordafri kanen probeerden hun techni sche capaciteiten en snelheid uit te buiten. Pas in het twee de gedeelte was Algerije opge wassen tegen de ploeg waarin de 22-jarige Norman Whitesi de, vier jaar geleden één van de verrassingen in Spanje, een opvallende rol vervulde. Na vijf minuten spelen gaf de goed leidende scheidsrechter Boetenko de Noordieren een vrije trap aan de rand van het strafschopgebied. Maroc had zijn directe tegenstander Pen ney gevloerd. Whiteside ont dekte een gaatje in de muur. Via een schouder van een van de Algerijnen verdween de bal met een vreemde curve in het Het team van bondscoach Bil ly Bingham kreeg kort daarop nog twee riante doelkansen. Na een harde kopbal van Whi teside kon Abdellah Medjadi de bal ternauwernood van de lijn werken. Billy Hamilton had op voorgeven van de aan valsleider moeten scoren, maar schoot naast het doel van El Hadi Larbi. Met het verstrijken van de tijd kregen de spelers, vooral de Noordieren, meer last van de hitte. De Afrikanen profiteer den in de 58ste minuut van het verzwakken van hun tegen stander. De linksbenige Zida- ne Djamel passeerde record- international Pat Jennings - de 40-jarige doelman speelde zijn 117e interland-wedstrijd - met een fraai schot. Gaande weg gingen de Britten ook harder spelen. Worthington, Whiteside en O'Neill kregen evenals de Algerijn Mansouri de gele kaart. De Algerijnse aanvaller Rabah Madjer werd nog tijdens de wedstrijd in een ziekenhuis van Guadalajara opgenomen. Madjer was in de 23e minuut in onzachte aanraking geko men met het hoofd van de ste vige verdediger Donaghy. Tien minuten na het incident - beide voetballers gingen kei hard met de hoofden tegen el kaar - moest Madjer het veld verlaten. Algerije - Noord-Ierland 1-1 (0-1): 6. roy, Whiteside (Noord-Ierland). Algerije: Larbi; Kourichi, Madjadi, Guendouz, Mansouri; Benmabruk, Kaci-Said, Maroe; Madjer (Harkouk), thington; Whiteside (Clarke), Hamil- MEXICO STAD De chef van de Mexicaanse omroeporganisa tie bij het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal heeft beloofd dat de kwaliteit van de beeld- en geluidverbindingen met de rest van de wereld zal worden verbeterd. De buitenland- t omroepen hebben felle kritiek geleverd op de chaos die tij- toernooi in de audio-visuele cir- De president van Telemexico, de Mexicaanse omroep, verklaar- de in bijzijn van president Miguel de la Madrid en officials van de FIFA dat de technische voorzieningen binnen enkele dagen zullen worden verbeterd. De bij een overdaad aan spelen en ge- - j brek aan brood door zijn volk uitgefloten De la Madrid gaf de problemen rond de straalverbindingen zijn persoonlijke aan- dacht en hij ontving de omroepbaas en de FIFA-officials achter gesloten deuren in het Azteken-stadion, tijdens de wedstrijd. Mexico-België. Om verdere kritiek op de technische vaardigheden van de Mexicaanse televisie voor te zijn, benoemde Telemexico de erva ren Victor Rogas tot algemeen hoofd operationele activiteiten rond de Mundial. De Europese omroepen hadden de organisatie- van de televisie-verslaggeving maandag de ramp van de sport verslaggeving genoemd. Zij zeiden dat vooral gebrek aan coördi natie debet was aan de problemen. Veel omroepen slaagden er niet in het commentaar van hun verslaggevers ter plaatse door te geven aan hun thuisbasis, ter wijl de uitzendingen de eerste dagen van het toernooi ook door andere technische problemen werden geplaagd. Een woordvoerder van de Europese omroeporganisatie, Manuel Romero, eiste dat er een enkele functionaris aan het hoofd van de Mexicaanse organisatie werd gesteld. Tot de benoeming van Rogas werkten verschillende organisaties, los van elkaar aan te levisie, radio, straalverbindingen en telefoon. Romero zei te ver wachten dat het nog drie tot vijf dagen zal duren voor de uitzen dingen uit Mexico helemaal in orde zijn. Gel uk wensen Koning Hassan e RABA T Koning Hassan II heeft de voetballers van Marokko gelukgewenst met het gelijkspel (0-0) dat maandag tegen Polen werd behaald. In een telegrafische boodschap noemde Hassan de verrichting „excellent". Hassan sprak voorts de wens uit dat zijn spelers vooral „op deze voet moeten doorgaan Volgens het Ma rokkaanse persbureau zouden de voetballers door deze aanmoe digingen zeer geroerd zijn. Han Kulker vierde in Essen ESSEN De Leidschendamse atleet Han Kulker is bij interna tionale wedstrijden in Essen op de 1500 meter als vierde geëin digd in 3.39,32. De atleet van De Bataven uit Leiden moest de wereldkampioen op de 800 meter, de Westduitser Willi Wül- beek, laten voorgaan. Wülbeck, die driejaar geleden in Helsinki Rob Druppers te snel af was, noteerde 3.38,68. ^sportuitslagen weerd) 3.20,9-1.22,3; 2. Arjen Steen koppel 11,20, trio 100,50. TWEE DE KOERS. 2000 meter: 1. Zeus van Echten (A. de Wrede) 2.42,8-1.21,4; 1,30. koppel f 4 50 Zeno Oostland; 3. Zefanja Mejon. Toto: winnend 27,10, plaats 5,40 1,70 4,60, koppel 51,00, trio 2 42.4-1.21.2; 2. Zombi Vitesse; 3. taaitijden v Blonk) 2.03,0-1.16,4; 2. Whippet Pos tille;^. Star of Goldstar. Niet gestart: Varna Pluto. Toto: winnend 4,40, plaats 5,90 4,20, koppel 16,00, f 106,90. Na optelling i s 1e en 2e h t (5e e Toto: winnend 10,40, plaats 5,90 8,60, koppel 45,30, trio 303,80. ELFDE KOERS. 2440 meter: 1. Yong- ka Corosa (J.F.C.M. van Koolwijk) 3.15.8-1.20.2; 2. Zuncasindra; 3. Wodjek. Niet gestart: Wino Weber. 4,40, plaats 2,00 pel 5,10, trio 28,80. ZESDE KOERS. 2000 meter: 1. Usefull Rose (C.A. van Doleweerd) 2.41,0-1.20^5; 2. 1,60, koppel 55,50, 1 3 20 983i£0. 3. Yvere Westfri- 1,60 3,90 6,60, koppel 56,80, trio f 637,10. NEGENDE KOERS, 2900 meter: 1. United Power (C Kammlnga) 3.54,0-1.20,7; 2. Uhlan D; 3. Sammy Norton. Toto: winnend 4,10, plaats 2,60 1,40, koppel 5,80, trio 37.40. TIENDE KOERS. 2000 meter: 1. Wonder Willem (G. de SOFTBAL Hoofdklasse HHC-Twins 3-2; Klnheim-Heiloo. Bloemendaal-DSC '74 en HCAW-Ter- rasvogels afgelast Herenenkelspel, kwartfinales: Lendl (Tsj)-Gomez (Equ) 6-7(4-7).7-6(7-3).6- 0,6-0; Kriek (Vst)-Vilas (Arg) 3-6,7- 6.7-6.7-6 Herendubbelspel, kwartfinales: Fi£- gerald/Smfd (Vst/Eng) 6-0,è-3; (Zwe)-Casal/Sanchez (Spa) 6-4,6-2; Gunthardt (Zwl)/McNamee (Aus)- Flach/Sequso (Vst) 6-2.6-1 Gemengd dubbelspel, tweede ron de: Marsikova/Campos (Tsj/Bra>-Ma- leeva/Sanchez (Bul/Spa) 6-3,1-6,6-3; Derde ronde: Jordan/Flach (Vst>- Scheuer-Larsen/Mortensen (Den- /Noo) 3-6,7-6(7-5),7-5; White/Davis (Vst)-Monteiro/Motta (Bra) 6-4,6-2 Halve finale landelijke title Eindhoven - FC Utrecht 4-0 Damesenkelspel, kwartfinales: Na- bij Moscenicka vratilova (Vst)-Rinaldi (Vst) 7-5,6-4; Sukova (Tsi)-Fernandez (Vst) 6-2,6-4 Damesdubbelspel, derde ronde: Katharina/Maleeva (Bul)-Evert- Lloyd/White (Vst) 1-6,6-4,6-2 Jongensenkelspel, tweede ronde: Sanchez (Spa)-Van Duyn (Ned) 6-3.6- Sommariva (Itaj, 2 Sato (Jap), 3. Diesch (Wdl), 25. Ko ning/Schelling (Ned), 29. Van Vianei* /Winter, 34. Haakman/Alkemacf Paulich/Coffeng, 50. Van der /Schrier. Stand: 1. Sato, 2. Schwarl (Wdl), 3. Sommariva, 17. Koning, 11

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10