Siemerink en Van der Berg voldoen aan de verwachtingen Barend Huveneers sterke winnaar IWAZ Veel belangstelling bij terugkeer zeezeilers Nauta en Van der Lugt fieidaeSowa/rtt WELKOM THUIS He|ly-Hansen KI DINSDAG 20 MEI 1986 PAGINA 20 NOORDWIJK Maar zelden was de finale van de Internationale Wieier Avond Zesdaagse zo span nend als afgelopen zater dag in Noordwijk-Binnen. Barend Huveneers moest er alles aan doen om de rode leiderstrui niet meer af te staan. In deze laatste etappe waren er zeker nog een handvol renners die aanspraak maakten op de eindoverwinning. Peter Hogervorst, al derde in de eerste etappe in Leiden, pakte de overwinning, maar de vijfde plaats van Barend Huveneers was genoeg voor de eindover winning. In Noordwijk lag het tempo erg hoog. Al snel sprongen Pe ter Hogervorst en de Rijswijk- se Carlo van der Berg weg uit het peloton. Daarin bleven de kopmensen uit het klassement, Barend Huveneers, Jan Ho gervorst, Dirk-Jan van Reek en Robert Jan Nuyens maar ook de Engelsman Karl Smith constant bij elkaar in de buurt. Het tweetal koplopers bouwde een grote voorsprong op. Met nog zo'n tien ronden te gaan, was het verschil zelfs een hal ve minuut. Maar in de laatste ronde kwamen de achtervol gers van een groep van acht erg dichtbij. Toch greep Peter Hogervorst de overwinning; voor Carlo van der Berg, Ri chard Ippel, de Westlander Nico Toussaint en Barend Hu- „Wat werd er vandaag enorm hard gereden. Wat een bikkel harde finale. Het leek wel een beroepskoers. Ik heb nog nooit de IWAZ gewonnen en toen ik hoog in het klassement voor de eindzege stond, was ik er erg nuchter onder. Maar nu ben ik erg blij. Fijn dat ik zo iets als amateur mocht mee maken", aldus één van de oud ste renners uit de rijen der amateurs. Barend Huveneers uit Berkel van de ploeg R.W.C. Ahoy. Gesteund De jarige Peter Hogervorst: ,,Ik ben blij met de zége. Het is de eerste overwinning van het jaar. Dat het een mooie koers is geworden, is ook te danken aan Carlo van der Berg. We hebben elkaar onderweg erg goed gesteund. En wat een tempo". Het algemeen ploe- genklassement werd gewon nen door Westland Wil Voor uit. De ploeg bestond uit Onno Anten, Marcel Duyvestein, Marco Middelburg, Peter Ho gervorst en Nico Toussaint. Toussaint: „In het verleden heb ik met een gastrenners- vereniging ook weieens de ploegprijs van de IWAZ ge wonnen. Maar met de vereni ging is dat de eerste keer. De samenwerking was enorm. Dat moet ook want de bezet ting van deze IWAZ was beter dan de laatste jaren het geval is geweest. Vooral de inbreng van de Engelse selectie was enorm". Op de laatste dag waren er ook nog bloemen voor de Lei- denaar Richard Ippel. Hij werd derde. Er was hier en daar twijfel over of deze rui kers ook werkelijk verdiend waren. Tijdens de vierde etap pe in de Betje Wolfstraat was hij namelijk een rondje uit koers geweest. De jury nam hem gewoon in de uitslag op. Maar omdat het een jurylid niet was ontgaan werd hij de volgende dag uit de uitslag ge nomen maar mocht wel ge woon starten. Oud-jury voor zitter en oud consul Bertus Ouwerhand: „Als zoiets ge beurt moet je zo'n renner uit sluiten voor de rest van de wedstrijd en staat hem een schorsing te wachten. Nu doet de jury het met een waarschu wing af. Waar blijf je dan bij een volgende overtreding van een andere renner". ARTHUR VAN RIJSWIJK HILLEGOM Jan Sie- merink en Heieen van der Berg hebben de plaat singscommissie van de Districts Jeugdkampioen schappen niet teleurge steld. De twee meest ta lentvolle tennissers van het district haalden in Hillegom beiden twee vooraf aan hun toebedeel de titels binnen. Sieme- rink werd zonder setvfer- lies kampioen bij de jon gens tot en met 16 en tot en met 18 jaar. Heieen van der Berg was de on bedreigde winnares bij de 14- en 16-jarige meisjes. Bij de oudste meisjes werd Wil den Hollander we gens een blessure van Margot van Overloop zon der te spelen kampioene. Dat Siemerink in twee catego rieën zou zegevieren, was niet zo'n verrassing; de Rijnsburger speelt immers hoofdklasse bij Unicum, drie klassen hoger dan finale-tegenstander bij de oudste jongens, Michael van der Berg, en vier klassen ho ger dan Erik Snellenberg, fi nalist in de andere categorie. Grootste probleem was voor de nummer twee van Neder land in zijn leeftijdsklasse om zich in elke partij volledig te concentreren. Dat bleek eens te meer in de voorronde tegen Mark Post, tegen wie een „verlengde" set nodig was. Siemerink was in de winderi ge finales een gewaarschuwd man en stond zowel Van der Berg als Snellenberg geen ver lenging toe. De laatste haalde het beste finale-resultaat (6-4, 6-4) tegen zijn clubgenoot, wat voor de Koudekerker een kroon betekende op een sterk toernooi. Snellenberg versloeg bij de oudste jongeheren eerst dorpsgenoot Thomas Koemans om vervolgens na 3-0 voor in de laatste set nipt van even eens dorpsgenoot Van der Berg te verliezen. Bij de meisjes tot en met 18 jaar bleef een finale uit door- ,dat de gedoodverfde favoriet Margot van Overloop in de moeizaam („Ik heb haar dui delijk onderschat") gewonnen wedstrijd tegen Madelijn Da- men een liesblessure opliep. Van Overloop bleef aan de kant met het oog op de belang rijke competitiewedstrijd van aanstaande zondag van Uni- Madelijn, bang zou zijn voor Hollander, dat zij met het maal in ontvangst nam. In de cum tegen Popeye. „Natuurlijk verlies. Maar ik weet gewoon, kampioenschap niet gefelici- een-na-oudste leeftijdscatego- baal ik ervan, vooral omdat er dat, als ik speel, ik me zal for- teerd wenste te worden. rie moest Madelijn Damen de nu gesuggereerd wordt dat ik ceren. Dat heb ik er niet voor Gelukwensen die Heieen van speelster van Dekker Tennis na de moeilijke partij tegen over". Het pleit voor Wil den der Berg wel en liefst twee- de stevige hand schudden, bij de zestienjarigen was dat de verrassende finaliste Bionda Zonderop. De Ripse speelde zich in de eindronde via afge tekende zeges op Fleur Meyer en Carola Geerlings, die een leeftijdscategorie hoger beter uit de verf kwam. Geerlings versloeg Jacquelien Paauw en Irma van den Oudenrijn en bleef uit de finale door net aan van Madelijn Damen te verlie zen: 6-3, 5-7, 5-7. Opvallend was de notering bij de meisjes tot en met 16 jaar van Mirjam Siemerink. Het jongste talent uit het Rijnsburgse nest werd hier als twaalfjarige derde. In haar „eigen" klasse stak Sie merink met kop en schouders boven de anderen uit, hoewel vriendinnetje Nathalie van der Voort een geduchtere tegen standster was dan de cijfers doen vermoeden: 6-3, 6-1. Bij de meisjes tot en met 11 jaar en bij de 14-jarige jongens was er succes voor het aan de weg timmerende De Munnik. De Leiderdorpse vereniging mag Saskia Paauw en Kees Jan Schuilenburg als kersverse disctrictsjeugdkampioenen binnenhalen. Voor Benthui zen, een andere club die de laatste tijd veel aandacht be steed aan de jeugdopleiding, was dat niet weggelegd, alhoe wel dat een haar scheelde. Benthuizense Renske Jonke ren kwam tegen Merenwijk- speelster Ingrid Kruit welis waar na een 2-5 achterstand in de derde set terug, maar moest de laatste twee games toch af staan. Een zege bij de 10-jari- gen die de kleine Kruit blijk baar niet verwacht had, want toen de umpire de partij „af blies", wilde de Leidse de bal len halen voor het volgende punt... Tot zes maal toe had Matthijs van Sterkenburg de man op de stoel na twee sets naar beneden kunnen halen. Een keer was de finalist in de jongste jongensafdeling er maar twee millimeter vanaf. Roeland Kuiper profiteerde gretig van de „misslagen" van Van Sterkenburg. Waarmee Unicummer Kuiper zich schaarde in het rijtje onver wachte winnaars in de drie jongste jongensklassen. Want dat Ronald Klein sterkste zou blijken bij de 11-jarigen was zeker een verrassing. Finalist Alexander van de Akker, Robbert Paul Hartwijk (3) en Alexander Bos (4) plaatsten zich in de winter immers voor het Jarino Masters, een graad meter voor 's lands topjeugd. Dat lukte Klein niet, maar in Hillegom bleek de Leimuide- naar wel de taaiste: tegen Hartwijk 6-7, 7-5, 6-3 en tegen Van de Akker 6-3, 7-5 (na 5-2 achter). Eveneens opmerkelijk was de winst van Maurice Lij ster. Het thuisspelende „bijter tje" zette zich vast in favoriet Armando Paolini. Eventjes liet Lijster nog los (bij 4-1 voor in de tweede set), maar hij haak te op tijd weer aan. ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN Uitslagen: M 10: Halve finales: Renske Jonkeren - Davina Feekens 7- 5, 6-0; Ingrid Kruit - Barbara Kieboom 6-1, 6-1. Finales: Kruit - Jonkeren 6-2, 2-6, 7-5. 3e/4e plaats: Feekens - Kie boom 6-0, 6-2. M 11: Halve finales: Saskia Paauw - Tamera Canters Vis- scher 6-2, 6-2; Muriël Kengen - Renée Crama 7-5, 7-5. Finale: Paauw - Kengen 6-2, 7-6. 3e/4e plaats: Crama - Canter Visscher 6-2, 6-1. M 12: Halve finales: Mirjam Siemerink - Saskia Paauw 6-0, 6-0; Nathalie van der Voort - Cindy Berkhout 6-1, 3-6, 6-4. Finale: Siemerink - Van der Voort 6-1, 6-3. 3e/4e plaats: Paauw - Berkhout 7-5, 7-6. M 14: Halve finales: H< van der Berg - Mirjam Si rink 6-2, 6-2; Bionda Zone - Fleur Meyer 6-0, 6-2. Fi Van der Berg - Zonderop 6-0. 3e/4e plaats: Siemeri Meyer 7-6, 6-4. M 16: Halve finales: H van der Berg - Bionda Z( rop 6-1, 7-5; Madelijn Dar Carola Geerlings 3-6, 7-5 Finale: Van der Berg - Di 6-0, 6-4. 3e/4e plaats: lings - Zonderop 3-6, 7-5, M 18: Halve finales: M van Overloop - Madelijn men 6-7, 6-3, 6-2; Wil den lander - Irma van Seeters 6-3. Finale: Den Hollanc Van Overloop w.o plaats: Van Seeters - Dam 1. 6-2. J 10: Halve finales: Rot Kuiper - Jerry Buys 6-2,' Matthijs van Sterkenbui Joost Weerheim 6-1, 6-0. 1 le: Kuiper - Van Sterker! 4-6, 7-5, 6-4. 3e/4e plaats: -Weerheim 6-1, 6-4. J llr Halve finales: Rc Klein - Robbert Paul Har, 6-7, 7-5, 6-3; Alexander v( Akker - Alexander Bos 6i 2. Finale: Klein - Van de ker 6-3, 7-6. 3e/4e plaats: wijk - Bos 6-3, 7-6. J 12: Halve finales: Arm Paolini - Robbert Paul wijk 4-6, 6-0, 6-0; Maurici ster - Jeroen Vink 6-2, 7-j nale: Lijster - Paolini 6-3 3e/4e plaats: Vink - Har 6-4, 6-4. J 14: Halve finales: Kees Schuilenburg - Patrick boom 6-4, 6-4; Onno Guiij Jan Pieter Hartwijk 6-2 Finale: Schuilenburg - Gv 6-4, 6-3. 3e/4e plaats: Kief - Hartwijk 0-6, 7-5, 6-2. J 16: Halve finales: Jan Si rink - Erik Bakker 6-1, Erik Snellenberg - Onno Paridon 7-6, 6-2. Finale: merink - Snellenberg 6-4 3e/4e plaats: Van Parid Bakker 6-1, 6-3. J 18: Halve finales: Jan Si rink - Martijn Krans 6-2 Michael van der Berg - Snellenberg 5-7, 6-4, 6-4. le: Siemerink - Van der 6-2, 6-4. 3e/4e plaats: Kr Snellenberg 7-6, 6-2. (ADVERTENTIE) Helly-Hansen FELICITEERT DIRK NAUTA EN BEMANNING MET HET BEHAALDE RESULTAAT SCHIPPER DIRK NAUTA: "KLEDING TIJDENS ZEILRACES VAN DOORSLAGGEVEND BELANG DE Helly-Hansen ZEIL- EN WARMTE KLEDING, ZAL ZEKER HEBBEN BIJGEDRAGEN AAN HET BEHAALDE SUQCES VRAAG NAAR ONS INFORMATIE BULLETIN 070-824371 SCHEVENINGEN „Ik zal Ruud Lubbers bellen dat hij jullie net als hoc keyers en voetballers moet ontvangen op het Catshuis. Het is toen een prestatie van wereldfor maat die schipper Dirk Nauta, van de „Philips Innovator", en zijn be manning hebben gele verd in de Whitbreadrace rond de wereld. Een tweede plaats dat is zil ver. En ook Pleun van der Lugt met ziin „Equity Law" is heelhuids bin nen. Ik ben trots op jullie en blij dat jullie juist op tijd voor de verkiezingen weer in het land terug zijn", aldus de minister van Verkeer en Water staat Neelie Smit-Kroes gistermiddag. Zij was van de partij in de Scheve- ningse visafslag bij de verwelkoming van de twee Nederlandse zeil schepen die op 28 septem ber vanuit de Scheve- ningse haven waren ver trokken en gistermiddag terugkeerden. Rond de klok van half één kwamen de twee schepen in de Scheveningse haven aan. Burgemeester mr. dr. A.J.E. Havermans maakte deel uit van een groot gezelschap dat had plaats genomen in enkele boten die de twee jachten te gemoet ging. Ook de sponsors lieten lieten zich op het water uiteraard niet onbetuigd. Een feestelijke vloot kwam op deze manier de Scheveningse haven in. Mede door het zo merse weer was daar erg veel belangstelling. Eerst kwam de „Innovator" binnen met daar op de bemaning in een goed verzorgde outfit. Daarna arri veerde de „Equity Law". Aan de zeilers was duidelijk te zien dat ze een behoorlijke zeereis achter de rug hadden. De uitrusting was bepaald niet uniform. Een man langs de kade deed dan ook een duidelijke uitspraak. „Philips laat weer duidelijk blijken overal de beste in te willen zijn. Maar de kleding van de bemanning van Pleun van der Lugt is daarentegen zeker bij zo'n aankomst geen recla me voor de sponsor". In de visafslag stonden de door de gemeente Den Haag betaalde drankjes en hapjes voor de zeilers, hun vrienden en familieleden en de geno? digden al klaar. Het liep daar een beetje, gezellig, uit de hand. Voor - niet geïnviteerde - strandgasten die dorst had Minister Smit-Kroes, geflankeerd door de schippers Dirk Nauta (links) en Pleun van der Lugt. den en de weg wisten, was het namelijk niet al te moei lijk om ook een toast uit te brengen op de „helden". Overboord Neelie Smit-Kroes tegen Dirk Nauta: „Dirk, ik hoorde dat jullie tijdens de reis plannen hebben gehad om de kok over boort te zetten. Er was zeven tig kilo balast te veel. Maar gelukkig ben je daarop terug gekomen. Dat had ik je ook hoogst kwalijk genomen. Je kan iedereen over boort zet ten, de dokter, de schipper, maar echt nooit van je levens dagen de kok". Uit handen van burgemeester Havermans kregen Dick Nau ta en Pleun van der Lugt de sportpenning van de gemeen te Den Haag. „Wij zijn trots op jullie. Scheveningen en Den Haag zijn één en als ge meente zijn we helemaal in voor de zeilsport. Volgend jaar is hier weer de start van een Europese zeilwedstrijd en regelmatig zijn er belangrijke wedstrijden voor onze kust", aldus Havermans. Nauta was niet zichtbaar ver moeid. „Ik hoop het over vier jaar nog een keer te doen. Met deze tweede plaats achter het Franse schip L'Esprit d'Equi- pe ben ik tevreden. Er zat achteraf toch niet meer in. Maar het moet toch ook mo gelijk zijn om deze race te winnen. Als mijn vrouw straks weer de mogelijkheid heeft om mij op te zoeken in de etappe-plaatsen, dan stap ik nog een keer op. Toen wij een week geleden over de fi nishlijn in Portsmouth gin gen, had ik trouwens gedacht dat ons later zo' vangst in Scheveningei 'j wachten". Straaljagerpiloot Pleun der Lugt doet in elk over vier jaar niet mee aan de Whitbreadrace. een gevoel van opluchtii i we weer allemaal veilig t zijn. Het is mooi om hebben meegemaakt. D negende plaats ben ik ni tevreden. Maar het mee l ik ingenomen dat we al] weer gezond terug zijn' ARTHUR VAN RIJS1

Leidse Courant | 1986 | | pagina 20