andhaaft frank Huls wint triathlon ESTEC Han Kulker knullig tweede in Aken Hoofdprijs voor Pernix Onno Regensburg sterk in Veenendaal PORTTRIBUNE Criteriumzege Van Duivenbode Oostblokroeiers veel te sterk CeidóeSouACMii Mar ja van Dijk naar Grasshoppers 1 Dubbel verlies Ajax tlphense dames ded< beter, maar konden Jprsprong tegen Jek pouden: 6-7 was de gV junioren ^venen af op leede plaats lEN De basketballende meisjes junio- -an MSV lijken af te stevenen op een /oljde plaats bij de nationale kampioen- letpen, die dit weekeinde een aanvang pn in Weert. De ploeg van Peter Vlaar de eerste confrontatie met het Bossche te j (101-66). maar zag center Arine Vlie- die wedstrijd een vervelende enkel- ire oplopen. Vandaar dat de huizenhoge ppel Douche Den Helder in de Istrijd niet afdoende tegenstand len kon worden: 72-58. Aanstaande za- ontmoet MSV in Eelde Jolly Jumpers fercitia. LEIDEN De Noordwijkse liefhebber Ton van Duivenbode heeft gisteren het criterium van Roosendaal gewonnen. De Bollenstreker ontsnapte vlak voor de finish uit een kopgroep van vier man. Katwijker Adrie Kruger (Swift) boekte een negende plaats, zijn clubgenoot Piet Kralt kwam zonder ernstige gevolgen ten val in pelotonssprint. Lissenaar Gerrit Kleinveld sleepte een derde plaats uit het vuur in Uithoorn, waar acht man uit het peloton ontsnapten. Karei Teeuwen (De Zilk) passeerde de streep als negende. Nieuwe- linge-dame Petra Grimbergen liet zondag een tiende plaats noteren in Dordrecht (Molshoop). Gisteren werd de Swiftrenster vierde in Zwa nenburg (Kinheim). DINSDAG 20 MEI 1986 PAGINA 19 LEIDEN Op een knullige manier vergooide Han Kulker zaterdag in Aken de winst op de 800 meter. Ed van Gemeren ging goed mee in de boemelende 1500 meterrace. Op de laatste meters van de 800 meterrace keek de in winnende positie lopende Han Kulker over zijn schouder achterom. We reldkampioen Willi Wüllbeck profiteerde van deze wat onerva ren actie/en passeerde Kulker op de streep. Voor Kulker bleef de klok stil staan op 1.48.19 minuut, Wüllbeck was vijf hondes ten sneller. Op de 1500 meter kon Ed van Gemeren makkelijk bijblijven door het lage tempo wat aangehouden werd. In de snelle laatste ronde (die er voor moet zorgen dat de tijden die enigzins de moeite waard zijn) versloeg Van Gemeren met een rondje van 55,5 onder andere Cor Lambregts en finishte als vierde in 3.48.64 minuten. In Alphen aan den Rijn realiseerde Marjan Goedhart bijna een nieuw persoonlijk record op de zevenkamp. Dankzij een goede 14.4 seconden op de 100 meter horden, een uitstekende 1.69 me ter hoog, een sterke 11.27 meter kogel en een zeker op een sin- telbaan aansprekende 25.7 seconden op de 200 meter zag het er na de eerste dag florissant uit voor de Bodegraafse. Sandra Zi- rikzee bleef alleen bij het hoog nog naast Goedhart, scoorde eer der een goede hordentijd, maar gaf karakterloos de brui aan de meerkamp uit angst voor de 800 meter. Die 800 meter was voor Goedhart van vitaal belang. Met een vertesprong van 5.94 meter en een speerworp van 37.84 meter had zij aan 2.20.7 minuten genoeg voor het realiseren van een nieuw record. Met Laura Bosman werden dus goede afspraken gemaakt om die tijd geen enkel probleem te laten zijn. Bosman kon in de eerste ronde het tempo van Goedhart niet overnemen en in de tweede ronde wil de ze dat niet meer. Haar meerkamp was op de horden (15.8 se conden) en het speerwerpen (34.52 meter) na aan de matige kant en blijkbaar ging Bosman alleen voor de winst op de 800 meter. Dat lukte wel, zij het dat het jonge talent Marian Kortman haar op de laatste meters nog danig bedreigde. Bosman haalde met haar tijd van 2.19.5 minuten de winst binnen en de (door teleur stelling ingegeven) woede van Goedhart. Zij bleef met haar tijd van 2.20.9 minuten slechts drie punten onder haar record (5418) en verweet dit Bosman, die uiteindelijk op 4438 punten kwam. Kortman profiteerde optimaal op de 800 meter en noteerde 2.20.2 minuten. Bij een plotseling ingelaste wedstrijd van Bataven over 3000 me- ter profiteerde Cees de Mooy van de ervaring van Kees van Klink. Nadat Van Klink eerst zijn vrouw Marian naar een 800 metertijd van 2.23.8 minuten had geholpen, nam hij De Mooy op sleeptouw met de opdracht onder de „negen" te komen. Dat luk te op het nippertje met tijden van 8.59.3 voor de haas zelf en 8.59.4 voor De Mooy. LEIDEN Pernix heeft op haar eigen Pinkstertoernooi de eerste prijs in de hoofdklasse senioren bemachtigd. De Leid- se korfbalclub won in de fina le met 3-1 van Fides Pacta, dat haar onlangs in de promotie klasse D nog wel van de eerste plaats kon afhouden. Coach Jasper Engel zag de winst in de finale echter niet als een revanche voor het 7-6 verlies in de competitie: „Misschien dat er bij een enkeling zulkë gevoelens waren, maar we wilden er in hoofdzaak een leuke wedstrijd van maken.f En dat is ondanks de warmte* toch wel gelukt, dacht ik zo". Zijn formatie, waarin Denise Smits, Carla Kuipers (enkel blessure) verving, beleefde in de eindstrijd tegen Fides Pacta tussen de vijftiende en drieën twintigste minuut haar sterk ste periode. Vlak voor de korf- verwisseling werd het via Kees Hortensius 1-0 en even later verhoogden Denise Smits en Geerten Breedveld (straf- worp) deze voorsprong zelfs tot 3-0. Intussen kreeg Fides Pacta nauwelijks een bal door het middenvak en miste ook nog een strafworp. Alleen Ka rin van der Zeeuw kon vier minuten vóór tijd nu nog wat terugdoen: 3-1. In de voorronde had Pernix al indruk gemaakt door in de sterke A-poule ongeslagen te blijven. De formatie van Engel won achtereenvolgens van Kinderdijk (1-2), Snel (3-1), Fiks (1-0) en bekerhouder VEO (2-3). Als tweede eindig de Kinderdijk vóór VEO, Snel en Fiks, dat door gebrek aan schot één gelijkspel boekte en driemaal met één doelpunt verschil verloor. Ook Fides Pacta onderscheid de zich in poule B al gauw van de rest door winst op VES (0- 3), VEO 2 (0-1) en De Algeme ne (2-1). De fusieclub was reeds zeker van de finale, toen zij haar laatste duel tegen KVS (1-3) verloor. De Scheveningse club eindigde hierdoor als tweede, waarna VES, VEO 2 en De Algemene, dat enkel van KVS won, volgden. De overige prijswinnaars uit de Leidse regio waren De Al gemene 2, Crescendo 2, Fiks 2, Fluks 1, Ons Eiland 2, Fides Pacta J1 en J2, KNS Jl, De Algemene Al, KNS BI en Fi des Pacta Dl en Ql. LEIDEN Op de, door de KNRB georganiseerde, internationa le roeiwedstrijden in Essen zijn door de geselecteerde Leidse roeiers wisselende prestaties geleverd. Uit het verloop van de wedstrijden kon worden opgemaakt, dat de nationale ploegen weliswaar aan elkaar gewaagd zijn, maar dat zij het in het inter nationale veld niet redden en de Oostblokploegen ver voor moe ten laten gaan. Zaterdag behaalde de zware 8, waarvan De Haan deel uitmaak te, in de finale een vijfde plaats. Onder perfecte weersomstan digheden werden Wessel en Algie (uit de zw&re vier van Njord). in de finale van hun 4+ veld vierde. Zondag roeiden laatstgenoemden samen met De Witt en Florijn als Njord/Laga/Die Leijthe combi in een KNRB acht, waarmee een verdienstelijke derde plaats behaald werd. Winnaar werd de USSR, tweede West-Duitsland. Voor Florijn is dit waarschijnlijk de laatste wedstrijd in een boordnummer geweest dit seizoen; hij zal de volgende wedstrijden uitkomen in een 4x van de Bond. In het lichte heren veld kwam de Nederlandse 4+ (met Willem Drayer van Asopos) niet in de finale. Dit tegen alle verwachtin- Bij de dames 2x streden Jos Compaan en Piëta van Rijn tegen elkaar; zij werden respectievelijk vijfde en zesde in hun catego rie. Lambooy trainer De Algemene LEIDEN Bart Lambooy wordt volgend seizoen de nieuwe trainer van De Algemene. De Leidenaar, zelf actief lid van de tweedeklasser, is de opvolger van Lenie Slegtenhorst, ook al uit de club zelf afkomstig. Eerder was Lambooy in dienst van Fiks, waarmee hij in veldseizoen 1975-1976 promoveerde naar de tweede klasse. Daarna verzorgde hij de trainingen van jeugd- ploegen van De Algemene en korfbalselecties van Rijndelfland. Bij Crescendo heeft Ruud Niesing zijn contract met één seizoen verlengd, maar hij heeft wel aangegeven, dat het zijn laatste jaar bij de nieuwe derdeklasser wordt. Op dit moment zijn Zuider kwartier, Fiks, Velocitas en Fluks nog altijd op zoek naar een nieuwe trainer voor hun selecties. LEIDEN Het vertrek van Marja van Dijk bij MSV (naar Grasshoppers) en de vermoedelijke komst van de beide Joegoslaven Mladen Fili- pan en Tony Vujanic (nu nog Zoebas) naar Blitz zijn de belangrijkste mutaties bij de basketbal- ploegen in de Topsport Liga. Grasshoppers krijgt versterking van Marja van Dijk (MSV) en Jaqueline Varkevisser. Voor coach Ed Zaal is dat reden genoeg om in Katwijk te blijven, maar het bestuur van de Grasshoppers is nog niet met Zaal rond de tafel gaan zitten. En het zou verstandig zijn om dat wel te doen. De leegloop die dreigde bij Blitz is een halt toe geroepen door de nieuwe Voorschotense coach Frans Broekhof. Als Broekhof er in slaagt een behoorlijke versterking naar zijn ploeg te ha len. wat hem met de vermoedelijke komst van de Joegoslaven Filipan en Vujanic goed gelukt is, dan blijven Wil Moerer, Peter Verkerk en waarschijnlijk ook John Raan. Erik Paul van Weeren, Paul van Houten en Wim van Niekerk hebben al definitief toegezegd te zullen blijven. MSV-coach Titus Flapper raakt Marja van Dijk en Annet Zondervan in het komend seizoen kwijt. De weg lijkt daardoor vrij voor de terug keer van Marjolein ter Laak in de Noordwijkse dames promotiedivisieploeg. Zaterdag 31 mei kan Flapper de kracht van zijn „nieuwe" for matie tijdens het MSV-toernooi testen tegen PSV, DAS, Hoofddorp en Leiderdorp. hians ortuinlijk LEIDEN In het afgelopen weekeinde werd op twee zwemfronten gestreden. Er waren limietwedstrijden in Veenendaal en LZ'86 organi seerde in het kader van het 100-jarig bestaan een interna tionale zeskamp. Zijl/LGB-er Onno Regensburg deed twee maal in positieve zin van zich spreken. In Veenendaal verze kerde hij zich van een plaatsje in de Zijl/LGB-afvaardiging voor de Nationale Zomerkam- pioènschappen. De Merenwij- ker legde de 100 m schoolslag af in 1.16.0, een volle sekonde sneller dan de vereiste tijd. Een dag later in de Zijl deed hij er nog een schepje bovenop en snelde op de dubbele ai- stand naar een tijd van 2.41.6, goed voor zijn tweede NZK- startbewijs. Tevens wist hij LZ-er Jacco Baan achter zich te houden en al doende een gouden plak te veroveren. Een tweede Leidse schoolslag- zwemmer, LZ-er Antoine van Weerden, realiseerde tijdens de jubileumwedstrijden van zijn eigen club een nieuw kringrecord op de 200 m voor Heren. Zijn 2.24.9 plaatst hem ook bij de nationale top. Op de 200 m vrij moest Van Weerden Reinier Haasnoot (Zijl/LGB) voor laten gaan. Bij de meisjes onder de 14 leverden Paulien Stastra (LZ) en Ingrid van Veen (Zijl/LGB) fel strijd om de ereplaatsen. Op de 100 m rugslag en de 200 m wisselslag vielen zij beiden in de prijzen. Op de 100 m schoolslag wist Van Veen, vóór Winny van Deelen (LZ), nog een tweede plaats te bereiken. Stastra en Van Veen realiseerden beiden tijden die onder de NZK-li- mieten lagen. Ditzelfde pres teerde De Zijl/LGB-ers Robert Janssen en Niels Ouwerkerk. In de Zijl werden ze respektie- velijk eerste en tweede op de 200 m wissel j.o. 14, beiden in snelle tijden. In Veenendaal vlinderden zij op de 200 m bei den naar goede, onder de NZK-limiet liggende tijden. Laurens van Kampen (Zijl LGB) was de laatste zwemmer d'é zich plaatste voor de NZK. IN 2.39.4 besloot hij zijn race op de 200 m vlinderslag j.geb.'73, een volle 5 sekonden onder de bondseis. Gedurende de in twee dagen afgewerkte wedstrijden in de Zijl versche nen vooral bij de meisies en jongens jonger dan 10 jaar veelal dezelfde mensen op het ereschavot. Bianca Singeling, Bianca Hoeks en Fleur Bakker verzekerden zich elk van min stens twee medailles. Bij de iongens waren Jeffrey Korte- kaas en Robert Jan Bakker ie der goed voor ten minste drie plakken. De enige Zijl/LGB-er die hier wat tegenover stelde was Raymond van der Hoe ven, die op de 100 m rugslag achter de al eerder genoemden als derde aantikte. Bij de meis jes onder de 12 jaar konden Nancy Kijk in de Vegte (LZ), Maaike Parrel en Amarentia Verkade (beiden Zijl/LGB) met de gemak de slag aan met hun Duitse en Belgische leef tijdsgenoten. Gedrieën ver overden zij 75% van de be schikbare prijzen. Bij de jon gens was het iets eerlijker ver deeld. Alleen Dennis Schouten stond tweemaal op het scha vot, Chris Ravensbergen, Mark Schouten, Richard Snoe- ker (allen LZ) en Mike van Beukering sleepten elk één medaille uit het water. Alleen Alexander Willemse (LZ, j.o. 16) breidde zijn prijzenbe- stand met twee uit 20 -ORDWIJK Een /ai|al toppers heeft voor J<( interessant verloop v^gd tijdens de tweede arc- triathlon. Als uit- rb(jelijke winnaar kwam tn)k Huls uit Gendrin- 1tevoorschijn. Zijn fiende tijd van 2.09.33 _Jit er gezien de zware grsomstandigheden ze- zijn. De winnaar van g jaar, Jaap van den ïh, gaf vooral tijdens fietsonderdeel kostba- kinuten prijs op de la- winnaar. Frank Huls, de nummer vier van de Europese Kampioen schappen in Almere, bracht geen afzonderlijk onderdeel op zijn naam. Andermaal een be wijs dat de triathlon geen sport is voor specialisten. „Tegen woordig is het zeis noodzaak dat je in alle drie de onderde len zeer bedreveq bent", aldus een blije Huls, die als volgende wedstrijd de Europese kampi oenschappen sprinttriathlon in het vooruitzicht heeft. Hans Bouwmeester uit Leiden noteerde in alle vroegte de snelste zwemtijd. De wed strijdzwemmer komt zelden niet als eerste uit het water en heeft zo in korte tijd de nodige bekendheid opgebouwd in deze discipline. Zijn tijd van dertien minuten en veertig se conden over één kilometer bleek achteraf geen garantie voor een goede eindklassering. Ronald Warmerdam gooide wel hoge ogen. Tijdens het fietsen klom de Voorhouter naar de kop van het klasse ment. De straffe wind was voor hem zeker geen nadeel en zo kon hij achter Frank Huls als tweede zijn loopschoe nen aantrekken De student fysiologie was tijdens het loop onderdeel echter niet opge wassen tegen de betere lopers uit het gezelschap zodat een uiteindelijke vijfde plaats hem ten deel viel. Met zijn tijd van 2.14.29 bleef hij de Noordwij- ker Thomas Steenvoorden, die een eindtijd van 2.14.45 no teerde, nipt voor. Goede prestaties waren er ook van Carla Krauwel en Edward Hagen. Hagen was op zijn- ei gen gebouwde futuristische fiets de snelste fietser: 45 kilo meter in 1.15.44. In het eind klassement werd de jonge Lis senaar zevende. Carla Krauwel bleef haar zes concurrenten ruim voor. On danks het zeer magere start- veld tekende de Noordwijkse, na een goed opgebouwde wed strijd, voor een knappe eind tijd van 2.33.40. Haar enige te genstander van formaat Mia Wijten uit Heerle volgde op ruim zes minuten. De tijd van de wereldkampioene vetera nen bedroeg 2.40.08. Als derde finishte Corinne Heemskerk- Meer op ruim negen minuten van winnares Carla Krauwel Rob Oremus, één van de orga nisatoren van het evenement, keek na afloop bij het opma ken van de balans tevreden te rug. "Alles is zonder ongeluk ken verlopen. Er kan altijd van alles misgaan, maar met 120 vrijwilligers dek je je als organisatie tegen de meeste gevaren wel in. Als nieuwtje hebben we dit jaar voor het eerst met prijzengeld gewerkt. Ook dat is door de deelnemers goed ontvangen. We zullen er alles aan doen om er een jaar lijks terugkerend evenement van te maken". De enige die het liet afweten tijdens het sportieve gebeuren was Wubbo Ockels. De sinds enkele maanden bekende Ne derlander liet verstek gaan bij de prijsuitreiking. De aanwezi ge triatleten en toeschouwers zagen in Rob Oremus echter een waardig vervanger. IEN Zowel de dames heren van Alphians gin- weekeinde onderuit. Ie heren van Adegeest en verloren hun ontmoetin- ren van de Alphians n de onderste regionen iet district West 2 niet hten. In Alphen blekqn iwks te sterk. Alphians t de zesde innings (6-5) leiding, moest in de ne- innings een 7-7 gelijke toestaan en werd in de innings door een onver- homerun geveld: 7-8. Koppenol (6-4-4-1), oljMeulenbroek (6-0-3-8) en ïnts Cenepa (2-0-1-0) be en voor de Alphians de e einduitslag. Leo Smit op de heuvel de Flags in de eerste flink klop (11-0) bij ent OG2. Met een relie- or Smit bleef de schade kt: 12-8. De Lisser dames ntegen wonnen hun ont- met OG3: 11-7. >ns-coach Paulina zorg- met een „grand slem"- in voor de 6-5 zege op igse Laakkwartier. De uit Leiderdorp nestel- daarmee op de twee- laats in de hoofdklasse iet rayon. komer Adegeest ging ig thuis met 4-11 ten on- jen het Haagse VUC 3. oi^er Dick de Goede (8-1-5) daar met zijn homerun aan veranderen. De boter dames walsten met gemak over Full >0-4. •ftbaltoernooi van Volle ïverde een thuisoverwin- op voor de dames. Zij wa- jte sterk voor Storks en ïions. De heren eindigden Be tweede plaats, achter *r '66. maar voor Hygia. Ajax-batsmen Fazil Mahmoud en Evert Brouwer (midden) worden begroet door een jeugdige fan. Ook het duel met VVV zou verloren gaan voor de cricketers van Ajax. LEIDEN De cricketers van Ajax kwamen het afgelopen weekeinde opnieuw niet tot winst. Zowel Quick Haag 2 als VVV bleek te sterk voor de Oegstgeester formatie. Met name de Hagenaars wa ren (zaterdag) veel te sterk voor het dit seizoen duidelijk verzwakte Ajax. Quick sloeg 301 runs bijeen voor het ver lies van 7 wickets. Alleen Frits de Jongh kwam namens Ajax tot redelijke cijfers: 2 voor 38. Zelf kwam Ajax niet verder dan 86 runs. Dirk Jan Rijks sloeg er dertig bij elkaar, Fazil Mahmoud scoorde 16 punten. Een dag later was mede-degra datiekandidaat VVV uit' Am sterdam eveneens te sterk. Ajax batte overigens wel zorg vuldig. Frits de Jongh (14), Mahmoud (14), Evert Brouwer (35) en captain Eldering (31) verzorgden een hoopvolle tus senstand van 104 voor 4. De telegraaf stokte voor het in tijdnood gekomen Ajax deson danks al op 128. Even leek VVV moeite te gaan krijgen met dat totaal. Na de met 21 voor 3 bereikte thee, sloeg VVV evenwel toch toe. Via 105 voor 4 en 116 voor 5 werd het Ajax totaal gepasseerd. m* )EN Leython blijft 1 )ogst spelende volley- ub van de regio. In ïalve competitie werd ze week gespeeld om tuele promotie van nhuizen of VCW, öf datie van Leython. dag viel de beslis- na de 3-1 zege op zijn de Leiderdorpse yballers zeker van aving in de tweede ion, dat zich zelden za- was geen uitzondering ieund weet door een luid ruchtig supporterslegioen, had het moeilijk in de eerste set. Hoewel Leython de heren uit Wormerveer duidelijk maakte dat het niveau in de tweede divisie tactisch en technisch hoger ligt, waren serve- en be oordelingsfouten schering en inslag bij de thuisploeg. Over rompeld door de Wormerveer- se toeters en bellen „VCW holladiejee" verloor Ley thon met 12-15. Met John Groen aan service kwamen de Leiderdorpers in de tweede set indrukwekkend van een 2-8 achterstand terug en dat bleek het keerpunt in de wedstrijd. Leython stelde met 15-8, 15-9 en 15-4 de winst èn het be- Rob Mudde (3) voor Leython in de aanval. Speler/coach John Groen kijkt toe. Leython won met 3-1 van VCW en blijft in de tweede divisie. houd in de tweede divisie vei- zwakke eindklassering in de ling van de competitie maakte NÖVÖ 2 eindigde als eerste en lig promotieklasse, hebben de een beslissingstoernooi tussen handhaaft zich zodoende in de Ook de heren van NOVO 2 Noordwijkers degradatie kun- vier promotie- èn eerste-klas- promotieklasse; LUSV promo- waren succesvol Ondanks een nen voorkomen. De herinde- seploegen noodzakelijk, veerde naar diezelfde klasse.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19