EEsnsnnEsisM Slechts verliezers op „Nieuw Zuid" De Sleutels blijft met lege handen achter lachende derdj Zevenhoven LSW70 BEZORGT KRV DEBACLE RCL NA OVERWINNING IN VEILIGE HAVEN Ter Leede blijft weer overeind Laks Noordwijk afgestraft RIJNSBURGSE BOYS KLOPT QUICK BOYS: 1-3 £eidóc6otmmt DINSDAG 20 MEI 1986 PAGINA LEIDEN In de nacompeti- tie van de afdeling zaterdag (eerste klasse), met als inzet een plaats in de zaterdag vier de klasse, heeft LSVV'70 KRV een zware nekslag toege bracht: 5-2. Tweedeklasser LFC bleef Meerburg in een in cidentrijk duel met 1-2 de baas. waardoor de strijd om promotie naar de eerste klasse spannend blijft. LSVV'70 en KRV hielden el kaar voor de rust nog keurig in evenwicht: 0-0. Maar in de thee van de Leidse studenten zat blijkbaar een zeer probaat middeltje, want zij schoten na de pauze letterlijk uit de start blokken. Arjan Wiltink (2 maal). Edwin Heespelink (2 maal) en Ron Stein zetten LSVV op een 5-0 voorsprong, waarna KRV in de slotminu ten via John van de Eshof en Arjan van der Werf (penalty) nog iets terug kon doen. Meerburg verspeelde het eer ste half uur nogal wat kansen. LFC kwam op 0-1 door een even mooi als gelukkig doel punt. Cees Vermeulen kopte uit een voorzet van Kees Ha genaars even later toch 1-1 in. Na de pauze liep het duel vol ledig uit de hand. De vecht partijtjes volgden elkaar in een hoog tempo op. Arbiter Ou- werkerk boekte in totaal drie mensen (twee van Meerburg en één LFC'er), maar hij had er zeker drie uit moeten stu ren en vier man op moeten schrijven. Meerburg bleef drukken, maar tien minuten voor tijd werd het door een uitval 1-2. Door dit resultaat hebben alle ploegen nog kans op promotie. Als Abbenes don derdag bij LFC gelijk speelt of wint is die ploeg door. Wint LFC met één of twee doelpun ten verschil, dan gaat Meer burg door. Is het verschil meer dan twee, dan promoveert LFC. FC Lisse sluit af met zege LEIDEN FC Lisse won op de valreep van Excelsior Pernis. Het slotduel van de FC werd op sportpark Ter Specke in 2-1 winst omgezet. De 39-jarige Frans van der Laan speelde zijn laatste wedstrijd voor Lisse in het eerste. Kam pioen ARC had donderdag zijn laatste uitpartij in de tweede klasse, die bij Xerxes, al met 0-0 afgesloten. De opvolger van FC-trainer Wim Eilander. Hans van der Vlist, dient het volgend jaar in ieder geval zonder Frans van der Laan te doen. De 39-jarige routinier kreeg 5 minuten voor het einde een applauswissel. Eerst had hij zijn steentje bijgedragen aan een 2-0 voor sprong. De debuterende A-junior Richard Mul der verzorgde het fraaie openingsdoelpunt in de 37e minuut, waar Arie Schalk nog een Lis- ser doelpunt aan toevoegde. Twintig minuten voor tijd schoot Pernis nog een keer raak. LEIDEN RCL heeft de laatste competitiewedstrijd benut om zich definitief in veilige haven te spelen. Door de eigen opmerkelijke 0-3 zege op VVOG èn het nog verrassender 1-5 verlies van Huizen tegen De Valleivogels, hoeft de Racing, in te genstelling tot vorig jaar, zelfs geen nacompetitie af te werken. Die ver velende nasleep viel zaterdag dus definitief toe aan Huizen, de ploeg die RCL een week eerder nog een op papier „winnend" gelijkspel af dwong. Het werd in Harderwijk de wed strijd van Peter van der Heijden. De betrouwbare goalie speelde zijn laat ste partij voor RCL werkomstan digheden dwingen hem bij de Lei derdorpers tot stoppen op voor treffelijke wijze. De andere uitblin ker was Ruud Boendermaker. Bo vendien kon een compliment gege ven worden aan het complete team. De mannen van coach Laurens Mouter begrepen, dat er als eenheid gepresteerd diende te worden, nu het er echt om ging. Wat in Vee- nendaal prima uitpakte. Pierre van Gemerden schoot na een kwartier 0-1 op het bord. De immer actieve Peter Siera had vanaf de achterlijn de voorzet verzorgd. René Kam- menga kopte even later tegen de lat. VVOG wenste zich bepaald niet neer te leggen bij de 1-0 achter stand. De Harderwijkers verlieten de kleedkamer om de Leiderdorpse ploeg ondere druk te zetten. Wat een halve helft lukte. Echt gevaar lijk werd de thuisformatie ec niet. Toen de roodwitten het in tief weer naar zich toe hadden trokken zou dat een tweede tn opleveren. Van Gemerden vastgehouden. Peter Siera ma optimaal gebruik van de 11-mi mogelijkheid: 0-2. Waarmee wedstrijd was beslist. Invaller Dijkman bracht RCL vervol nog de derde goal. Vanaf de 16 'I terlijn haalde de voor Sieto Sc j] kers ingevallen A-junior uit on bal in de uiterste bovenhoek te verdwijnen. Scoreverloop: 15 Van Gemerden 0-1, 71 ra (strafschop) 0-2, 75 Dijkman 0-3. RCL: Van der Heijden, Brasker, Van gel. Hans Braat, wesel (Ab Braat). Boendermaker. Kammenga, Van Gca den, Ruis, Schalkers (Dijkman). FrA* LEIDEN Zoals de laatste ja ren gebruikelijk is, was het ook nu Ter Leede dat zich het vege lijf redde in de laatste wedstrijd. Bij een „gehavend" JAC werd een broodnodige 0-0 remise afgedwongen. Katwijk eindigde het seizoen met een 2-3 overwinning op HVO. JAC - Ter Leede 0-0 Ondanks het feit, dat er geen goed voetbal te zien was bij HVO, kon best genoten wor den van de werklust, die met name Ter Leede aan de dag legde. JAC had er weinig zin in; de ploeg telde maar liefst 6 invallers als gevolg van even veel afzeggingen. Marco Ver- bree, Frits Hoekstra, Jan van Harskamp en Eric Grosman hadden kansjes voor de Sas- senheimers. Het bleef ook na de spannende slotfase 0-0, wat voor Ter Leede voldoende was om zich veilig te stellen. HVO - Katwijk 2-3 (2-1) Katwijk had er niet veel zin ih, getuige de snel opgelopen 2-0 achterstand. Pas toen werd de kustformatie wakker, wat zich uitte in beter voetbal. Jan van Duyn bepaalde de rust stand op 2-1. Na de hervatting trok de club van Peter Ciere de goede lijn door. Via twee treffers van Amerik van Duy- venvoorde werd de winst zelfs binnengehaald, waarmee de Katwijkers nog een eervolle vijfde plaats veroverden. ONDANKS WINST OP BERKEL LEIDEN Het is De Sleutels niet gelukt uit de vierde klasse te promove ren. De misstap was vori ge week al begaan, toen van Valken'68 werd ver loren. Zaterdag diende de ploeg van trainer Jan van Bemmelen te winnen van Berkel, dat samen met de Leidenaars tweede stond. En dat gebeurde ook, met 1-0. Maar omdat koploper Zevenhoven wel alles in eigen hand hield (0-2 zege bij WDS), bleef de Vliet- club met lege handen ach ter op de tweede plaats. Zowel De Sleutels als Berkel diende op sportpark De Vliet de twee punten te pakken om nog voor de titel in aanmer king te komen. Dus „gingen" de 22 spelers stuk voor stuk voor de doelpunten. Dat de ploegen elkaar daarbij goed in evenwicht hielden, werd be wezen door de weinige kan sen, die werden gecreëerd. Met name voor de rust. Berkel was nog het dichtst bij die ope ningsgoal met enkele goede schoten van afstand. Doelman Rob Groenendijk bewees zijn klasse bij schoten van Jan Treurniet (tweemaal) en Ed win van der Schuyt. De thuis club kwam kort voor rust goed weg, toen Paul de Vos Treur niet haakte in het 16-meterge- bied. De scheidsrechter had de overtreding niet gezien en liet LEIDEN Door de slechte instelling van Noordwijk is GVVV de laatste periodekam pioen geworden. Rijnsburgse Boys is hierdoor, ondanks de zege op Quick Boys, die be geerde titel alsnog misgelopen. Op sportpark Duinwetering overwonnen de Veenendalers de zeekanters met overtuigen de cijfers: 0-3. van John Eelman zichzelf bo vendien maar al te wijs had gemaakt, dat alle belangen al waren verdeeld. De ploeg was niet vooruit te branden. GVVV werd niets in de weg gelegd het initiatief naar zich toe te trekken en mocht vol komen verdiend de 0-1 rust stand voor zich opeisen. Wim van Brenk was de doelpunten maker. Noordwijk speelde duidelijk Ook na de rust ging het de laatste wedstrijd van het Noordwijk niet voor de wind. seizoen. Waarbij de pupillen Wel kwam de gastheer af en toe aardig door, maar vooral Klaas Vink miste de scherpte. Via een strafschop van Ton Muller kwam GVVV op 0-2, waarna Van Brenk er zelfs 0-3 van maakte. Een zwak compe- titieslot van Noordwijk. Score verloop: 34. Van Brenk 0-1, 75. Muller 0-2, Van Brenk 0-3. Noordwijk: Dortmund, Sluys (Van Beek), Nulkes (Hensber- gen), Van Beveren, Knauff, Smits, Marijt, Wendt, Her mans, Bakker, Vink. KATWIJK Uiteindelijk waren er zaterdag op het met zo'n vierduizend toe schouwers gevulde sport park Nieuw Zuid, behalve de penningmeester van Quick Boys, eigenlijk slechts verliezers te vin den. In de eerste plaats natuurlijk thuisploeg Quick Boys. De Katwij kers die de titelrace ei genlijk al eerder (tegen Marken en Nunspeet) van IJsselmeervogels hadden verloren en daarvan za terdag de bevestiging kre gen. Maar ook het in Kat wijk met 1-3 winnende Rijnsburgse Boys restte zaterdag eigenlijk slechts een nadelig saldo. Natuurlijk: de als immer bela den en door de geelzwarten soms te scherp gespeelde streekderby was in winst om gezet. Maar veel meer dan een schrale troost was dat niet voor de formatie van de schei dende trainer Arie Lagendijk. Het op zich matig verlopen seizoen '85-'86 mocht Rijns burgse Boys dan alsnog een vierde plaats in de totaalstand hebben opgeleverd, de veel meer begeerde (derde) perio- detitel was door een beter Veenendaals doelsaldo bij het zaterdag met 0-3 over Noord wijk zegevierende GVVV be land. Bij winnende oefenmeester Arie Lagendijk zaterdag dus geen juichstemming. „Ik spreek niet van een vrijwel verloren jaar. Maar een perio- detitel zou het seizoen voor de club wèl voor een groot ge deelte hebben goedgemaakt". Een seizoen dat naar de me ning van Lagendijk in de be ginmaanden is „vergooid". „In die periode functioneerde het team niet als team. Toen heb ben we de competitie verloren. Als we in die periode met de zelfde inzet hadden gespeeld als bijvoorbeeld de laatste vijf, zes wedstrijden van de compe titie, dan zou de ploeg nu niet met lege handen hebben ge staan". Een opmerking die bij Quick Boys trainer Rob Theuns een wat wrange nasmaak achter liet. De volgend seizoen als jeugdcoördinator van Baren- drecht actieve Theuns vond immers dat Rijnsburgse Boys zaterdag sterk had overdreven met die door Lagendijk geme moreerde inzet. De oefenmees ter van de Katwijkse Boys had zelfs geen goed woord over voor de wijze waarop de geel zwarten zich op Nieuw Zuid hadden gepresenteerd. „Er zijn door Rijnsburgse Boys overtre dingen gemaakt die niet op het voetbalveld thuishoren", stel de Theuns. „En dat is jammer, want die ploeg heeft genoeg klasse om het zonder dat soort zaken ook te redden". Reden voor Rob Theuns om tegen zijn gewoonte in de rol van scheidsrechter De Ruijter te laken. „Die man had strenger moeten optreden. Dan was er vanmiddag meer voetbal te zien geweest". De Haarlemse leidsman liet zaterdag inderdaad nogal wat kansen voor open doel liggen om de scherp spelende Rijns burgse elf tot de orde te roe pen. Een al te grove overtre ding van Johan de Kroon op de doorgebroken Frenk van der Kleij schreeuwde bijvoor beeld om méér dan de door De Ruijter uitgekeerde boeking. En een direct daarop volgende tweede, veel te forse overtre ding van De Kroon werd door de scheidsrechter maar hele maal vergeten. Desondanks haalde Rijnsburgse Boys het einde niet met elf man. Paul van der Blom was voor de pauze al wegens praten opge schreven de soms warrige leiding van De Ruijter leverde overigens ook andere spelers stof tot spreken op toen hij in de dertiende minuut van de tweede helft opnieuw een waarschuwing verdiende door Kees van Rooyen hard tegen de grond te werken. De constatering dat Quick Boys er ook tegen tien Rijns- burgers niet meer in slaagde de score een beter Katwijks aanzien te geven, geeft direct aan dat het de formatie van Theuns ook zaterdag aan de ware kampioensvorm ontbrak. En meer nog dan het felle ver weer van de Rijnsburgers of het matige optreden van scheidsrechter De Ruijter af gelopen zaterdag, moet dat ontbreken van de topvorm als de reden worden gezien waar om Quick Boys uiteindelijk ook dit jaar weer afhaakte in de strijd om het kampioen schap. Waar IJsselmeervogels na de nederlaag tegen Quick Boys de draad weer gewoon oppakte (en daardoor zaterdag via een 2-2 gelijkspel bij Spa kenburg op eigen kracht de ti tel kon grijpen), verkrampten de Katwijkers met de wed strijd. „We konden de druk gewoon niet aan", realiseerde ook Freek Rienks zich later. De Katwijkse aanvoerder, die dit seizoen zo vaak in scorend opzicht een hoofdrol voor zich opeiste, speelde zaterdag een minder gelukkige rol. Om zijn geblesseerde rechterknie te sparen, was Rienks door Theuns als laatste man gepos teerd. Een minder geslaagde oplossing, zo bleek in de twaalfde minuut van het tref fen. Rienks verdraaide toen z'n knie weer, op het moment dat een verdwaalde hoge bal zijn richting opkwam. Niet al leen bleek dat voor Rienks het einde van de wedstrijd, maar ook kon Rijnsburgse spits Hans Zwaan ongehinderd doorlopen en scoren. Een dub bele tegenslag die door de Kat wijkers traditiegetrouw karak tervol werd opgevangen. Ook al omdat Rijnsburgse Boys de fout maakte de sinds 9 novem ber 1985 ongeslagen thuisclub na die 0-1 teveel ruimte te Leo Wetselaar (rechts) ook komend seizoen speler van De Sleutels kijkt toe hoe invaller Marcel Groenendijk het Berkel-doel koppend „onder vuur" neemt. doorspelen. De tweede helft werd aange vangen in de wetenschap, dat Zevenhoven met 0-1 leidde bij WDS. De Sleutels ging van start met de enige treffer van de wedstrijd. Danny Minnema speelde De Vos aan in het strafschopgebied, die zwaar gehinderd door Rein Buiten huis het leer in de verste hoek tikte. De bal verdween via de binnenkant van de paal in het net: 1-0. De Leidenaars kwa men nu wel vaker voor het doel, vooral met uitvallen. De mannen van Van Bemmelen hadden na het bereiken van de voorsprong immers beslo ten om Berkel het initiatief te laten en zelf uitvallen te be nutten om een tweede doel punt te scoren. De counter werd echter slecht gebruikt en slechts sporadisch stichtte men gevaar voor het Berkeldoel. De zaterdag zwakke Leo Com peer, kilometervreter Hans van Eygen en invaller Marcel Groenendijk verzuimden bo vendien te scoren vanuit die spaarzame aanvallen. Berkel was na de rust helemaal niet gevaarlijk meer, wat puur aan de onkunde van de eigen spe lers lag. De achterhoede van De Sleutels leed nogal eens aan paniekverschijnselen. Het bleef bij de 1-0, zodat de Leidenaars juichend van het veld kwamen. De armen gin gen echter direct weer omlaag, toen de speaker op uiterst trieste toon bekend maakte, dat Zevenhoven met 0-2 bij WDS had gewonnen... TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 48. De Vos 1-0. De Sleutels: Rob Groenendijk, Van Eygen, Schroder, Boot, De Vos, Van Steenbergen, Van de Berg (Van der Mark), Wetselaar. Compeer, Minne- ma, Guldemeester (Marcel Groenen dijk). Gerrit Solleveld dertiende. Voetbal FC Sion is voor de vijfde maal bekerwinnaar van Zwitserland ge worden. In de fina le won de ploeg uit Wallis met 3-1 van Servette Genève. Bij de rust was het 1-1. Tennis Christi- aan Feenstra heeft gisteren een A-toer nooi in Apeldoorn gewonnen. In de fi nale versloeg hij Chris Vermeeren met 6-1, 5-7, 7-6 (10- fn Sportwereld Waterpolo Het Nederlands heren- team is bij het we reldkampioenschap, dat van 13 t/m 23 augustus aanstaan de in Madrid wordt gehouden, in één poule ingedeeld met aartsrivaal West- Duitsland, Canada en Frankrijk. De nummers één en twee van vier pou les gaan over naar de finaleronde. Dammen Iser Knenerman Hp 64- Iarige ex-wereld- campioen, heeft be sloten niet naar de „Olympiade" in Valkenburg te ko men. Het Ameri kaanse team zoekt nu nog een derde speler. Koeperman, die voor zijn vertrek naar de Verenigde Staten in Kiev woonde, noemde als reden voor zijn be sluit het gevaar van terrorisme in Euro- handbal De Ne derlandse heren h°bhprj 7otorHa<» ip Challans ook de derde wedstrijd te- fen de Franse zaal- andballers verlo ren. Ditmaal werd het 24-30 na een ruststand van 13-16. Wielrennen Maarten Ducrot is tijdens een weg wedstrijd in Purno- de bij Namen als tweede geëindigd. Winnaar werd de vroegere wereld kampioen Claude Criquielion, die de 183 kilometer afleg de in 4 uur en 40 minuten. Ad Wij- n»nH<5 werH pifH®. gunnen, kregen de Katwijkers kansen en kwam Quick Boys ook snel weer op gelijke hoog te. Frenk van der Kleij was door goalie Henk van Voor bergen gevloerd en Kees van Rooyen benutte de strafschop. Zo oppermachtig als Quick Boys in dat resterende deel voor de pauze was, zo machte loos was de Katwijkse elf nu ook met Dennis Jan Mieras voor geblesseerd geraakte Leen van der Plas na de thee. Het was zelfs Rijnsburgse Boys dat aandrong en in de elfde minuut tot scoren kwam. Arie van Dijk en Hans Zwaan hadden de paal al geraakt, op het moment dat de voor zieke Martin de Louw in de ploeg gekomen Rob Gillissen z'n waarde als spits weer eens fijntjes benadrukte door de bal na een vrije trap van Paul van der Blom koppend langs Theo Guyt te werken. Met de moed der wanhoop trok het voor de laatste titelkans strijdende Quick Boys nu ten aanval om de zoveelste achterstand in deze competitie te vereffenen. Dat offensief leverde twee doelrijpe mogelijkheden op. Van der Kleij en Johan Jon ker scoorden echter niet. Hans Zwaan deed dat aan de andere kant nog wel. Na een vrije trap van Martin Toet en een inzet van Gillissen, toonde Zwaan zich weer eens een koelbloedige „kopper": 1-3. Een nederlaag die voor te- leurgstelde Theuns na afloop overigens geen réden bleek om z'n team ook maar heel even af te vallen. Een gedeelte uit de afsluitende (lof)rede van Theuns, die inmiddels al een opbouwend gesprek met op volger Hans van der Zee ach ter de rug heeft: „Waarom zou ik m'n ploeg afvallen? We hebben toch een heel goed sei zoen gedraaid? Aan werklust, aan de juiste instelling heeft het het team nooit ontbroken. Het is alleen jammer dat een ploeg met deze instelling naast het kampioenschap moet grij pen. Het is nu aan de jongens. aan de begeleiding en nieuwe trainer om ervod- zorgen dat dit alles geen l malige zaak is. Dat de J verder wordt geperfel neerd, zodat het niet bijf" tweede prijs blijft". GERT-JAN ONV| Scoreverloop: 12. Zwaan 0-1, 20 Rooyen (strafschop) 1-1, 56. GiQ 1-2, 78. Zwaan 1-3. Quick Boys: Guyt, Teun vai* Plas, Rienks (Haasnoot), Jd Hans van der Plas, Leen vat, Plas (Mieras), Van Rooyen, Ari? Duyn, Floor van Duyn, VarC Kleij, De Best. Rijnsburgse Boys: Van Voorb£ Toet, Manuputty, Driebergen! Kroon, Arroyo, Paul van der 1 Van Dijk. De Louw (Gilltf BINNEN JAAR TERUG IN DERDE KLASSE' LEIDEN Zevenhoven is na één jaar verblijf in de vierde klasse weer een trede gestegen. Na de ver rassende ontwikkeling van de vorige speeldag De Sleutels verloor van Valken'68, waardoor Ze venhoven aan kop kwam profiteerde de ploeg op het juiste moment van de misstappen, die de concur renten maakten. WDS werd door de mannen van trainer Ben Möllers op ei gen veld met 0-2 naar de Goudse afdeling verwezen. Valken'68 handhaafde zich ook zonder dit geschenk, want de andere degradant, CVC Reeuwijk, werd met 1-2 ver slagen. Hazerswoudse Boys en SV Voorschoten speelden 1-1 gelijk, terwijl Koudekerk met 4-1 van Jodan Boys verloor. WDS - Zevenhoven 0-2 (0-1) Met name in de startfase was de organisatie van Zevenho ven slecht geregeld. Deze ver beterde naarmate de wedstrijd vorderde. René Bon trok van van links voor, waar Jan Wouters met een goede kop stoot gebruik van maakte: 0-1. WDS kwam sterk terug en zette Zevenhoven flink onder druk. Toch bleef de kampi oenskandidaat het spel contro leren. Een kwartier voor tijd besliste Bon de partij na aan geven van Wouters en verze kerde zich en zijn teamgeno ten daarbij van de rondrit door zijn dorp en het daaropvolgen de feest. CVC Reeuwijk - Valken'68 1- 2 (1-1) Onoplettendheid in de achter hoede van Valken bracht CVC al vroeg de 1-0. De pupillen van Wil Henskens trok ver volgens langzaam maar zeker naar het Reeuwijkse doel. Theo van Rijn, die volgend voetbaljaar zijn geluk gaat be proeven bij Quick Boys, scoor de vlak voor en direct na de Voetballers geven voor rust 1-2. De degradant c toen geen weerstand mee j Hazerswoudse Boys Voorschoten 1-1 (0-0) I In de 20e minuut kwam d op voorsprong, toen Paul I tens de bal in het Hazersv i se net werkte. Max var Lubbe was eerst op doe René de Graaf gestuit. Kampman en Rienk Poot i den aan de andere zijde schotengoalie Herman K al flink op de proef ge Een kwartier voor tijd m invaller Ton Bogermai vanaf de stip 1 1 van. 1 Poot was onderuit gehaal j Jodan Boys Koudeker (2-0) Koudekerk was niet zo als de uitslag doet vermo I Jodan Boys kwam dooi i sterke beginfase op 1-0 e i Koudekerk toen komen. Huygens schoot goed in. zag de thuisdoelman de 11 maker voorkomen. H< I Kodekerk voortdurend i£ aanval was, scoorde Boys met uitvallen nog maal. Pas in de laatste i j ten kon A-junior Mark Bi er een doelpunt tegel stellen: 4-1. motoren ZEVENHOVEN Vo i zitter Harry van Noori i heeft namens de feesteil voetballers van Zevert I ven tijdens een ontvar i op het gemeentehuis b' gemeester Huigsloot i enveloppe met geld aan i boden. Het geld is beste I voor de stichting „Mót! rijders geven voor md ren" waarvan Huigsl' voorzitter is.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 18