ockeydames HGC onovertrefbaar Were slotbeurt fan FC Den Haag MdAcSouAcmt l ;VENSLANG DRDT TIENJAAR Onder invloed de baan op Oude Wesselink gaat marathons lopen 'RAINER STEENS: „IK VOEL ME EEN SOORT LEO BEENHAKKER •>n DINSDAG 20 MEI 1986 PAGINA 13 rtconventie tegen Apartheid zonder Westen ondertekend YORK Afgevaardig- i 43 landen uit Derde en Oostblok hebben bij nigde Naties een inter- ale conventie tegen ieid in de sport onderte- De conventie was in de- na zeven jaar durend tot stand gekomen. Het treedt in werking zo- landen de conventie ge- rd hebben. Nederland behoort niet tot de ondertekenende landen. Wes terse afgevaardigden achten de conventie niet te vërenigen met de democratische grond rechten. In de conventie wor den regeringen opgeroepen sportlieden, officials en veren gingen van hun land ieder contact met Zuid-Afrika te verbieden. „Wij moedigen der gelijke contacten niet aan, maar kunnen geen verbod uit vaardigen", aldus een Westeu- ropese diplomaat in New York. Wegens de Apartheids politiek is Zuid-Afrika al jaren uitgesloten van het lidmaat schap van van het Internatio nale Olympische Comité en de grote meerderheid van de in ternationale sportbonden. lEN Een Brits hof van beroep heeft enslange gevangenisstraf die in novem- as opgelegd aan de 26-jarige supporter Ihelsea, Kevin Whitton, veranderd in ar. Ook andere straffen die aan Whitton opgelegd wegens het toebrengen van ndingen werden gewijzigd, zodat Whit- in totaal een straf van 10 jaar moet uit- De omstandigheden die rechter Michael er in november toe brachten om Whit- t levenslang te veroordelen waren vol- ,ane nog niet bij benadering voldoende n levenslange gevangenisstraf te recht- E;en. Whitton kreeg toen zeven jaar voor pleging in een café, waarbij de eigenaar pub lichamelijk letsel opliep. MONZA De Westduitse motorsport fan Erich Seefried zweeft sedert zater dagavond tussen leven en dood. Na af loop van de eerste dag van de Grand- Prix wedstrijden in Monza was de West duitser met zijn Kawasaki 750 cc het circuit opgegaan. Zonder valhelm botste de onder invloed van alcohol verkeren de Westduitser op volle snelheid tegen een ijzeren hek. Volgens de politie, die na het gebeurde met 100 man uitrukte, is de motorsport-liefhebber zwaar ge wond naar een ziekenhuis in Milaan ge bracht. Na een operatie wordt nog steeds voor zijn leven gevreesd. Groningse fans wel vlag, geen voetbalwedstrijd DEVENTER Tien suppor ters van FC Groningen heb ben gistermiddag de wedstrijd van hun club tegen GA Eagles moeten missen. Ze zaten tij dens het duel in de politiecel, omdat zij zich schuldig hadden gemaakt aan diefstal van een vlag. Dit heeft de politie van Deventer meegedeeld. Ze namen 's ochtends bij een winkel in de Deventer bin nenstad een vlag met vlagge- stok weg en werden direct aangehouden. Verder deden zich voor, tijdens of na afloop van de wedstrijd geen inciden ten voor. Martina Navra- tilova werd af gelopen week einde in Berlijn verslagen door Steffi Graf, het geen de Ameri kaanse (foto) niet vrolijk stemde. Zie verder elders. DEVENTER Johnny Oude Wesselink gaat marathons lo pen. De 35-jarige verdediger van Go Ahead Eagles nam gis teren in de thuiswedstrijd te gen FC Groningen afscheid van het Deventer publiek. Oude Wesselink, die achttieq jaar deel uit maakte van de se lectie van Go Ahead, gaat lo pen in gezelschap van Andrê Oostrom (33), gisteren even eens voor het laatst actief in de Adelaarshorst. Oude Wesse link, die zijn loopbaan bij LONGA '30 begon, heeft be sloten zijn voetballoopbaan niet als amateur te beëindigen. De ex-voetballer gaat op pad met Roelof Veld, die ook streekgenoot Gerard Nijboer en andere marathonlopers van adviezen voorziet. ECHT Nog maar paar tellen nadat voor de vierde de Europa Cup had iverd, cirkelde al een igtuigje boven het ld van Kampong. [GC gefeliciteerd", •ak het witte doek ig in de lichtblauwe :ht. Ook de clubspon- van de Wassenaarse keyclub had niet aan volgende prolongatie de Europese titel ge- jijfeld. Zoals eigenlijk lereen al wist dat HGC titel bij voorbaat niet ontgaan. Coach ank Dikmoet meldde ige week al dat HGC beker zou veroveren trainer Tim Steens rspelde voor het duel Borispol zelfs de uit- goed: 3-1. overtuigende manier irop het onovertrefbare rC het toernooi won, gaf maar eens aan hoe het de internationale ver- idingen binnen het da- clubhockey is gesteld, it komt Nederland, dan tijd niets. Vervolgens een stukje Sovjet-Unie lian weer een hele poos ts. Kortom, ons land staat eenzame hoogte. „Voor de opa Cup hebben we irschijnlijk voorlopig al- n uit het eigen land wat te izen", sprak Lisanne Le- die met dertien tref- in vier duels topscorer De meisjes van HGC waren heel blij met het veroveren van de Europa Cup hockey in Utrecht. Dat bewezen ze in een ereronde. Nog meer genoot Noor Hols- boer, de pas 18-jarige verde digster, die het hele seizoen op een basisplaats mocht re kenen. „Vorig jaar zat ik op de bank. Was het ook al leuk, maar dit is nog veel mooier". Holsboer had er evenals leef tijdgenote Annemieke Fokke overigens een zeer goed toer nooi, besloten met een uit muntende finale, opzitten. De speelster van Jong Oranje legde namelijk Natella Kras- nikova helemaal lam. En daarmee eigenlijk ook de hele Russische ploeg, die nu eenmaal al jaren afhankelijk is van het functioneren van de ijzersterke Krasnikova. „Ik was helemaal niet ner veus", aldus de nuchtere Holsboer, die niet alleen ver dedigend, maar ook in aan vallend opzicht een ruime voldoende scoorde. „Ik had er eigenlijk wel een beetje op gerekend dat ik haar moest uitschakelen". Die ene keer dat Holsboer niet in de buurt kon zijn bij Krasnikova was het overi gens ook direct raak. De Rus sische zorgde uit een rebound van haar eigen strafcorner voor het openingsdoelpunt. Uitgerekend Noor Holsboer tikte echter louter dertig tel len later al de gelijkmaker in door een korte combinatie met Eveline Kuik doeltref fend af te ronden. van het toernooi werd. „Maar omdat wij ook landskampi oen zijn geworden, zijn we volgend jaar weer de enige Hollandse club". En dus gaan de Wassenaarse dames, die eerder ook al de zaaltitel veroverden en daar mee de felbegeerde trilogie realiseerden, nog even door met winnen. De vreugde was er na de vierde bekertriomf in elk geval niet minder spontaan om. Een (afscheid nemende) coach op de schou ders en met champagne wild in het rond spuitende speel sters vermaakten zich best op het met bloemen bestrooide kunstgrasveld van Kampong, dat even later voor de heren- finale zou worden gebruikt. Geen verzadiging „Het is", beschouwde Lisan ne Lejeune na de ereronde langs het talrijk opgekomen publiek nog even na, „eigen- Wennen lijk net zo leuk als de eerste keer. Ik denk niet dat er sprake is van verzadiging. Ik vind het allemaal nog prach tig. En we zijn ook van plan om dit nog een paar keer te gaan bereiken". In het tweede gedeelte van de wedstrijd begon HGC - dat evenals de Russen gaarne het toernooi volgend jaar or ganiseert - pas echt goed te draaien. „Voor het eerst in dit toernooi werden we echt met tegenstand géconfron- teerd. Dat was toch weer even wennen", zei Lejeune, die met haar ploeggenoten na de drie poule-wedstrijden op een voordelig doelsaldo van 24-2 kon bogen. Illustratief voor het overwicht was het feit dat HGC zich in die laat ste 35 minuten liefst tien strafcorners verschafte. Uit de tweede was het overigens direct raak: Lejeune had haar vizier weer eens op scherp staan. Na het derde doelpunt - een strafbal van Marieke van Doorn na een overtreding van de keepster bij een actie van Sandra le Poole - strib belden de Russische dames niet langer tegen. „Ik heb dan ook al tijdens de wed strijd vanuit de dug-out de felicitaties naar het veld overgebracht", meldde coach Frank Dikmoet later. Voor Dikmoet was het, gaf hij toe, een pijnlijk afscheid. „Dit is het einde. Of nee: dit doet de deur dicht", merkte de coach met gevoel voor een woordspeling op. Dikmoet gaat zich volgend seizoen zo als bekend met het jeugdbe leid van HGC bemoeien en wordt opgevolgd door Tim Steens, die de zaken in één hand wil houden. Het heeft dit seizoen niet al tijd geboterd tussen beide technische begeleiders. De ideëen van Dikmoet en Steens lagen nog al eens uit een. Voor de buitenwacht wordt dat in hockeykringen nu eenmaal per traditie ver borgen gehouden, maar daar om was het gisteren wel van veel betekenis te horen dat zowel Steens als Dikmoet er zich desgevraagd op beroem den Noor Holsboer op Kras nikova te hebben gezet. Naast het doel De ex-international, die zijn eigen hockeyloopbaan door een blessure voortijdig moest beëindigen, nestelde zich tij dens het toernooi overigens niet in de dug-out. Steens was immer naast het vijande lijk doel te vinden. Maar daar hoeven we niks achter te zoeken: „In de dug-out zie je toch helemaal niets. Daar ga ik volgend seizoen dus ook niet zitten", aldus Steens. Voor Steens wacht de tame lijk ondankbare taak de suc cessen van Dikmoet te eve naren. Immers, er valt niet méér te winnen. „Ik voel me een soort Beenhakker", ver wees de voetbalgekke Steens naar de toekomstige trainer van Real Madrid. „Maar toch kan het allemaal nog wel be ter. In de competitie zijn wedstrijden onnodig verlo ren. Dat komt volgend sei zoen niet meer voor. En spel- technisch gaat er ook nog wel wat veranderen. Ik denk dat het nog leuker wordt om te zien". Steens ziet de toekomst dus, gezien zijn KZ-achter- grond, optimistisch tegemoet. „Ik verwacht niet veel muta ties. Sandra le Poole stopt na het WK en Eveline Kuik weet het nog niet. Er zullen een paar speelsters bij ko men", aldus Steens, die weet dat Carla Nusteling van Klein Zwitserland wellicht de overstap zal maken. DENNIS MULKENS Pag 15: Kampong onverzet telijk HAAG FC Den heeft gistermiddag 4700 kijkers in de thuiswedstrijd de overwinning in de divisie geboekt. Te- IC Cambuur, num- 19 en laatst op de verzorgden de •ioenen een pover af- Ispotje, dat dank zij I lendijk, Otto en De e drie Haagse tref- pleverde. Namens de en schoot in de slot- illeen invaller Iede- lak: 3-1. pporters van FC Den >enutten het laatste eer- 1 Yisieduel in het Zuider- im de waardering voor Rob Baan in materiële >m te zetten. In de mid- :el kreeg de naar Roda Irekkende oefenmeester aanvang van de wed- •loemen, een ellenlang en een fraaie ring idigd. De inscriptie moet Baan blijven her in aan de Haagse fans 'lidden-Noord". Ook op wijze vestigde de be- Haagse aanhang de 'ht op zich. Als eersten Ierland ontrolden zij een che vlag naar Italiaans ild. Het geel-groene dundoek heeft een grootte van 36 bij 18 meter en kan zich daarmee uitspreiden over de volle oppervlakte van „Mid den-Noord". Het ontneemt dan het zicht van alle daar op gestelde supporters, maar ge zien hét vertoonde spel van FC Den Haag, hoefde niemand er gisteren rouwig om te zijn hierdoor enkele minuten van de „strijd" te hebben gemist. Geen motivatie De thuisclub toonde op een en kele uitzondering na geen greintje motivatie. Met de ge wenste resultaten (promotie en kampioenschap) „op zak", res teert nog slechts het uitbreiden van de reeks ongeslagen duels. Alleen Stam, Jol, Otto en Groenendijk bleken nog enigs zins geïnspireerd, de anderen lieten het stuk voor stuk afwe ten. Vooral spits Remco Boere was niet vooruit te branden. Zijn schamele poginkjes om de koppositie op de topscorers- ranglijst te verstevigen, leken bij voorbaat tot mislukken ge doemd. Toen hij twintig minu ten voor het einde dan einde lijk oog in oog stond met doel man Melle Visser, aaide de spits veel te zacht tegen het leer. Luid gejoel was zijn deel. Boere moest toestaan dat ande ren de eer voor zich opeisten. Al in de zesde minuut kogelde Alfons Groenendijk een direc te vrije trap rechtstreeks ach ter Melle Visser, de enige doel man die met SC Cambuur uit Leeuwarden was meegereisd. Ver in de tweede helft kopte Heini Otto zijn ploeg naar 2-0. Hij deed dit na een hoekschop van Ron de Roode, die acht minuten voor het einde 3-0 inknikte. Boere zag het succes van zijn collega lijdzaam aan en was als een haas van het veld verdwenen nadat Loek Iedema de Friese eer had ge red en scheidsrechter Luinge het laatste signaal had gebla zen. Boere deed niet mee aan het bedanken van het publiek en bevestigde daarmee nog eens dat hij het komend sei zoen liever elders voetbalt. „Je hoort van alle kanten over aanbiedingen, maar concreet weet ik helemaal niks", aldus de spits, wiens contract nog doorloopt, na afloop. „En als ik geen goeie aanbieding krijg, blijf ik gewoon bij Den Haag. Goed gemotiveerd, natuur lijk". Ordedienst Het bestuur van FC Den Haag bestijgt in ieder geval goed ge luimd het hoogste voetbalplan, al beginnen de supporters-pe rikelen nu ook Dé Stoop en zijn mannen zorgen te baren. Nu het Haagse bestuur door de tuchtcommissie van de KNVB officieel in staat van "beschul diging is gesteld (naar aanlei ding van het tumult tijdens Ron de Roode heeft koppend uitgehaald en doelman Melle Visser kansloos gelaten Foto Milan Konvalinka. het duel tegen DS '79), heeft ik volgende week naartoe Stoop gevraagd om een onder- gaan, suggesties", houd met de Zeister bond. Stoop benaderde gisteren ook „We willen daar begrip voor enkele Haagse aanhangers, de situatie", zegt Stoop. „Het gaat maar om enkele tiental len raddraaiers. De rest is po sitief. We verwachten van de KNVB, waar Fred van Hal en „We moeten binnenkort eens praten over het komend sei zoen", zei hij tegen hen. Met hondstrouwe ogen verkondig den zij het met Stoop eens te zijn dat Midden-Noord zich in de eredivisie ..gedeisd" moet houden. Zij willen in verband daarmee overgaan tot het op richten van een eigen orde dienst. „Op zich positief, al zit ten er natuurlijk ook negatie ve kanten aan", aldus Stoop deze burgerwacht-ge-, ROB LANGEVELD FC Den Haag - SC Cambuur 3-1 (1- 0): 6. Groenendijk 1-0; 72. Otto 2-0; 82. De Roode 3-0; 83. Iedema 3-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschou- FC Den Haag: Stam; Van Geene, Jol, Purvis, Plak; Van Alphen (Janssen), Otto, Groenendijk; Dijkstra (Danen), Boere, De Roode. SC Cambuur: Visser; Bults, Schouwe- naar, De Haan, Erkelens; Koetje, Haatrecht, Haverkort; Peltzer (Wol- sink), Van der Linden, Huitema (Ie-

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13