Kijkje in keuken van minderheden-muziek DIO/TELEVISIE gekleurd gezie ÉRO doet "nieuw roep op ielliet- ïdtijd van ^ropa-tv £eidóc2ouoant DINSDAG 20 MEI 1986 PAGINA 11 en vuurwerk op televisie I, de verkiezingsstrijd <rv eizocnloopt weer eens af. De heren en e programmamakers nemen bij bosjes jpi'o van hun trouwe kijkers met de ge- ?t, ellende verwijzing naar het winter- ge ij, als ze allemaal weer ontspannen te ren van vier of vijf maanden zomerre st is al jaren zo in het Nederlandse buisgebeuren, en elk jaar weer worden itter teleurgesteld in de hoop dat de ai|nodige rustperiode voor de dolgedraai- -coryfeeën ook resulteert in een verfrist 1 ammapakket In de meeste gevallen bet uit op een nieuw decortje... 111 seizoen dat slaat deze keer ook op de 'ei 'loed aan politieke uitzendingen, die zijn apotheose vindt in de tweede rverkiezingen. In de zendtijd voor poli- tieke partijen, in de actualiteitenrubrieken, in allerlei specials, in de journaaluitzendin gen - het kon niet op, we zijn wekenlang achtervolgd door de modale prietpraat van de lijsttrekkers, de voorzitters, de lijstduwers, de campagneleiders, de al dan niet op ver kiesbare plaatsen gedeponeerde kamerleden. Om nog maar niet te spreken over de weinig verheffende tafereeltjes waarop we zijn ver gast bij reportages uit de verkiezingskarava nen. Fietsende fractievoorzitters, applaudis serende achterzaaltjes, kinderen aaiende pre miers, bloemen uitdelende oppositieleiders en hun vrouwen - geen middel wordt onbe proefd gelaten om de zwevende kiezer te vertederen en te bewegen alsnog zijn stem te gunnen aan de lijstaanvoerder met de meeste persoonlijke charme. De debatten, waarin we de concurrerende politici aan het woord horen en zien, hebben meestal meer beloofd dan gebracht. Wie re kende op enig verbaal vuurwerk kwam be drogen uit. We zijn in de meeste gevallen af gescheept met mistige discussies in de welles- -nietes-sfeerwaarin op kinderachtige ma nier werd gehakketakt over de verschillende manieren waarop cijfers over zaken als werkgelegenheid, uitkeringen, bezuinigingen en dergelijke kunnen worden geïnterpre teerd. Zoveel werklozenWelnee, het zijn er maar zoveel. Minima gekortWelnee, ze zijn er juist op vooruitgegaan. Het enige leuke in de hele verkiezingsstrijd vond ik persoonlijk het optreden van Dries van Agt, die als een soort geheim wapen door Lubbers en de zijnen was ingehuurd om het dreigende verval van het CDA in het zuiden des lands een halt toe te roepen. Met zijn barokke taalgebruik („Neen! driewerf neen!") probeerde hij te suggereren dat Bra bant en Limburg voor de toppers van de PvdA een soort verboden gebied zijn: laat ze eerst in Amsterdam maar eens orde op zaken stellen. Nu is er in Amsterdam best nog wat te ver beteren, maar toevallig zijn Den Uyl en Kok landelijke politici, en zolang Brabant en Lim burg zich nog niet hebben losgemaakt uit het Koninkrijk, moet hun toch op z'n minst de mogelijkheid worden gegund de grenzen van deze voormalige Roomse enclave te over schrijden. Maar mooie beelden levert het wel op: Van Agt op zijn beproefde manier ore rend op het spreekgestoelte, met die gevou wen handjes, dat mondje, die bezwerende oogopslag, en genietend van de applausjes uit zijn al even beproefde aanhang. Maar mooi was het STER-spotje: reis met de trein, uitgerekend op de dag van de spoorsta king. RENÉ DE COCQ IRSUM De AVRO minister Brinkman VVC opnieuw een aan- indienen de niet ge- e zendtijd van Europa- iion te mogen benutten eigen gebruik. In '83 ie AVRO ook al eens >ging gewaagd, maar ird door de bewinds- ifgewezen. Reden voor irnieuwde aanvraag is rief van de regerings- lissaris voor de omroep it NOS-bestuur, waarin het bestuur om een punt vraagt ten aanzien je aanvraag die enige jleden door Veronica is lend voor het benutten 'Liet radio-kanaal op de Tet. De regeringscom- j-is zal op zijn beurt ad- Uitbrengen aan WVC. j-voorzitter Wallis de zei dat er „kennelijk" ^ijziging is opgetreden inzien van het gebruik fstzendtijd op het sa tel- naai van Europa-televi- T^ij zal dan ook zijn oor- Tcelijke aanvraag - voor en televisiezendtijd - nJjw bij de minister in- ■z;f ajjls Veronica denkt de ,y5) het gebruik van deze jjd te kunnen bekosti- pnder daarvoor een be te doen op de omroep- Drtlen. ONDERTONEN IN NEDERLAND" HILVERSUM Vier muziek stromingen in Nederland, die telkens het volle licht van de schijnwerpers aan zich voorbij zien trekken, kernen aan bod in de onderhoudende IKON- serie „Ondertonen in Neder land" (Vanavond, Ned. II om 19.12 uur). Hoewel elk pro gramma slechts vijfentwintig minuten duurt, krijgt de kijker de komende weken een goed beeld van vier verschillende stromingen, ook wel minder heden-muziek genoemd. Het gaat om klanken die het rand gebied van de Nederlandse popmuziek markeren en die in de hitlijsten en op de radio maar geen plaatsje kunnen veroveren zoals Molukse en Turkse muziek, hardrock en heavy metal. In tegenstelling tot de Veroni- ca-programmamakers, die vaak op schreeuwerige wijze en met snelgeknipte fragmen ten, de kijker van hun gelijk willen overtuigen, koos sa mensteller Lioni Schrederhof, voor een heel rustige aanpak. Het voordeel daarvan is dat je als kijker tijd krijgt om te ade men, het gebodenen op je in te laten werken om tenslotte aan het einde van de uitzending je eigen conclusies te kunnen trekken. De programma's zijn vooral opgebouwd rond de muziek, die ondanks het krap pe half uurtje ruimschoots aan bod komt. De muzikanten zor gen daarbij voor een toelich ting in de vorm van een vraag-antwoordspel dat zij met Boudewijn de Groot spelen. Deze ex-muzikant werd direct bereid gevonden zich als vra gensteller te manifesteren. Hij wilde wel eens wat anders dan zelf muziek maken. De IKON koos Boudewijn vooral om zijn goede smaak. „Hij is goed op de hoogte van wat zich op de Nederlandse podia afspeelt maar hij weet ook wat er op Hilversum 3 gebeurt. We ver trouwden hem blindelings als hij met een groep kwam aan zetten", aldus de IKON. Gecharmeerd Boudewijn de Groot was voor al gecharmeerd door het wer ken in een groep, maar vond het voor-onderzoek voor de programma-reeks het leukst. Voor de uitzending over hard rock reisde hij bijvoorbeeld het hele land af en kwam ten slotte met Vengeance op de proppen, een ionge, veelbelo vende hard rockgroep, die met hun eerste elpee op overtui gende manier imponeert. „Het was niet altijd even gemakke lijk om de juiste groep te vin den. Het ging ons namelijk niet alleen om de muziek, maar de muzikanten moesten ook nog onder woorden kun nen brengen waarom ze voor een bepaalde stroming hebben gekozen", aldus de IKON. In de eerste twee programma's blijken de muzikanten goed van de tongriem gesneden. De enige vraag die na het bekij ken van de eerste aflevering overblijft is: hoe moet ik Mo lukse muziek definiëren. De fantasievolle gitaarpatronen van Dries Alexander lijken meer beïnvloed door zijn wan delingen over het strand van Vlissingen, dan door zijn cul turele erfgoed; de muziek uit Nederlands-Indië. Hetzelfde geldt voor de swingende zang van Julya Loko, die vooral op Amerikaanse en Engelse leest lijkt geschoeid. Julya en Dries vormen binnen de stroming (als je daar van kan spreken) twee uitersten. Wat ze beiden gemeen hebben is een combinatie van twee elementen: de Nederlandse za kelijkheid en de Molukse emo tie. Bij Dries Alexander voert vooral die ontroering de bo ventoon, terwijl Julya lijkt te hebben gekozen voor de Ne derlandse zakelijkheid. De emotie komt bij haar vooral in de teksten en de zang om de hoek kijken. Toch blijft ook dat woordenritme veelal ver stoken van een echte culturele invloed. Volgens Dries is het veelal een balanceren tussen twee culturen en dat is soms prettig en soms niet. Wat dat betreft is hardrock en heavy metal wat gemakkelijker in een hokje te plaatsen. Niet al leen muzikaal onderscheiden deze twee groepen zich duide lijk van anderen, maar bij voorbeeld ook qua kleding ne men ze een aparte plaats in. Dat de twee groepen niet in één programma worden be handeld, heeft volgens de IKON te maken met het feit dat heavy metal bijvoorbeeld een heel andere sfeer uita demt, dan hardrock. „Beide zouden in de twaalf-en-een- halve minuut, die we dan had den, niet tot hun recht zijn ge komen", aldus de IKON. Geen videoclips Nergens in de uitzendingen wordt gebruik gemaakt van videoclips. Alle getoonde op namen werden door de IKON zelf gemaakt. De muziek van Dries Alexander en Julya Loko werd gefilmd op de laat ste 'Moluccan Moods'. Op deze muziekavonden in de Amster damse poptempel Paradiso stond de Molukse muziek cen traal. Het was een welkome uitlaatklep. De té bescheide opstelling van de musici zorgt er namelijk voor dat de klan ken onbekend blijven op zo wel de Nederlandse podia als de radio. „Ze timmeren te wei nig aan de weg. Bovendien leggen ze zichzelf een isole ment op door binnen het Mo lukse circuit te blijven functio neren", is volgens de organisa tor van de 'Moluccan Moods' de verklaring voor het uitblij ven van succes. De keuze van de vier stromin gen is volgens de IKON een heel willekeurige geweest. Met dit kwartet houdt de reeks ook niet op te bestaan. De bedoe ling is om volgend seizoen op nieuw vier soorten minderhe den-muziek onder de loep te nemen. HANS PIËT NEDERLAND 1 NCRV 15.40 'n Dik uur Dick, gevarieerd middagmagazine gepre senteerd door Dick Pas- schier 16.40 NCRV-jeugd-matinee, met om 16.40 Vrouwtje Theelepel, tekenfilm en om 16.55 Stel je voor... Alice, tv-bewerking van een jeu- gdtheaterproduktie van het Ka-theater naar de boeken van Lewis Caroll NOS 17.30 ^-Journaal NCRV 17.46 Popsjop-tv-special. Hits uit het afgelopen Popsjop- seizoen gepresenteerd door Jaap de Groot TELEAC 18.25 Klussen in huis. Les 9 NCRV 18.55 m De Fabeltjeskrant 19.00 The Cosby show, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Mrs. Westlake. Theo is ten einde raad, als zijn gehate wiskundelerares wordt uit genodigd voor een etentje bij hem thuis 19.25 Het Kolob mysterie, science-fiction serie voor de jeugd. Afl. 4: Buiten aardse oproep. Gretchen is niet bij het moeras weg te slaan. Ook niet als Ron- ny haar vraagt hen niet verder in gevaar te bren gen NOS 20.00 Journaal NCRV 20.28 De helemaal alleen in je eentje show, spelpro- gramma. Compilatie van de spel- en muziekhoogte- punten van de afgelopen twee jaar, gepresenteerd door Frank Masmeijer 21.30 Hier en Nu-special: Het grote lijsttrekkersdebat, studiodebat aan de voora vond van de verkiezingen tussen Joop den Uyl (PvdA), Ruud Lubbers (CDA) en Ed Nijpels (VVD), o.l.v. René Eijbersen 22.45 Meditatief moment 22.50 Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Afl.: Look homeward, Ninja. Buntz is ervan overtuigd dat zijn ex-partner een col lega heeft vermoord. Furil- lo's carrière zit in de lift NOS 23.40 Journaal 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 RVU 17.00-17.30 Binnenkant buiten kant, zesdelige serie over opgroeien en opvoeden. Afl. 3: Uiting door taal FEDUCO 17.40 Open Universiteit. De be drijfseconoom 18.10 Trekking Staatsloterij 18.20 18.30 18.45 19.00 19.37 20.00 Nieuws voor doven en slechthorenden Paspoort voor Italianen Sesamstraat GO Jeugdjournaal Journaal IKON Ondertonen in Nederland, vierdelige serie over pop muziek in Nederland, on der het motto 'Hoe op te vallen in een vlak land schap'. Afl. 1: Moluccan moods. Waarom timmeren Molukse popgroepen niet aan de weg en wat is hun invloed op de Nederlandse popmuziek. Interviews: Boudwijn de Groot Kenmerk, actualiteiten- magazine NOS Voor niks gaat de zon op, informatief programma over consumentenzaken. Afl.: Fitness. Is gezondheid te koop en welke metho den zijn verantwoord om fit te blijven? Presentatie: Ingrid Drissen Panoramiek, actualiteiten rubriek. N.a.v. de Tweede Kamerverkiezingen van morgen een reportage over hoe buitenlanders te gen Nederland aankijken. Met o.a. een gesprek met Richard Ellis, correspon dent van de Financial Ti mes in Nederland (B Morgen gaat 't beter (slot), vijdelige documen taireserie over het ont staan en de ontwikkeling van de Nederlandse speel film vanaf 1900 tot heden. Deel 5: Op zoek naar pu bliek Journaal Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma schema 17.35 Kinderprogramma's 17.55 Programmaschema 18.00 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.40 Weerbericht 18.45 Pierre Rabien, tv-seriè 19.20 World Watch, weerbericht en Europa Report 19.30 Science now, informatief pro- 19.55 drager Frühling, uitvoering van de Negende Symphonie van Beethoven 21.00 Sports Report. Atletiek: Bos ton Marathon 22.35 World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 Airwolf, afl.: HX1 17.50 Kuifje: Het geheim van de Eenhoorn, tekenfilm 19.25 Curiosity and the Cat, natuur film 19.40 Cliffhangers, afl.: Thundering Doom 20.30 Breakdance 22.00 Jaws II 23.40-01.15 Baby Love .nurnaai (ik Tak, kleuterprogramma Ions, kinderprogramma (herh) larolientje en kapitein Snor- ibaard, kinderprogramma. III.: Bestaan kabouters echt? met Hans Kazèn Bloem, Poolse tekenfilm het heelal, in- jrmatieve tekenfilmserie. Afl.: vreemde terugkeer van ega andere Belgen (slot), serie lortages over Franstalige-, luitstalige Belgen en Brusse- tars. Afl.: Van repressie tot Mtonomie (herh.). Hoewel de >stkantons in 1940 door i-Duitsland geannexeerd srden en alle dienstplichtin- ingelijfd werden in de fehrmacht, wordt de repres- de oorlog ongehoord srp. Wie de oorlog en het pjgsgevangenschap overleefd td, maakt nadien nog eens mnis met de Belgische ge- mgenissen. Presentatie: laike Cornells ■gramma-overzicht il richt [unstzaken spelprogramma gepresen- berd door Herman van Molle lyrint: De magie van het eld (slot), informatieve serie, rengt beeldtechnologie de jrensen dichter bij elkaar, of ift het de mens alleen maar vreemd en geïsoleerd? I.m.v. de Universiteit van Se ine, PTT-Biarritz, Columbus |hio. K.U. van Leuven en het v-York Institute-of Techno- J tzending door derden. Pro- i de Christen-De- «ratlsche Omroep Basketbal: Challenge >und Antwerpen. Samenvat- j van de wedstrijd Belglë- >emenië met commentaar n Louis de Pelsmaeker ■naai en Coda: Adagio für i Spieluhr' van Beethoven, r pentafoon ten en dochters (Sons and tughters), Australische tv-se- met Rowena Wallace. Jxandra Fowler. Peter elps e.a. Patricia's gekonkel eft toch succes ihin, Japanse serie programma-overzicht journaal Weerbericht etch, spelprogramma I Marleen Gordts Farrar (1), zesdelige En- filse misdaadserie naar de ro- Josephine Tey. Met ^.a. Francis Matthews, Angela en Dominique Barnes Jan van Rompaey en ïsie de Caluwé lichten de dia door £.50 Nationale Wetenschap- lelijke Instellingen, documen- Blreserie. Afl. 4: Koninklijke Bibliotheek Albert I. Aanslui tend een studiodiscussie over le zin en de problematiek pnd de Koninklijke Biblio theek Albert I 17.20 Nouba Nouba, kinderprogram ma 17.50 Carrefours, gevarieerd pro gramma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.25 Lotto en lotto-joker 19.27 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 Contacts, verkeersinformatie 20.05 Billet de taveur Un clé pour deux, toneelstuk van John Chapman en Dave Freeman. Met Claude Vignot, Mimi Be- dln. Georges Plrlet e.a. Regie: Freddy Charles. Henrietta, een mooie gescheiden vrouw, ver deelt haar gunsten tussen twee mannen. Beide heren echter, weten niets van eikaars be staan af 21.45 Dites-moi..., serie portretten van vrouwen. Vahdaag: De Franse chansonnière Annie Cordy 22.35 Journaal TV 5 16.35 Le jeu de la vérité: Michel Piccoli, muziekprogramma met o.a. Renaud en Richard Berry 17.35 Sport 18.30 Les trois premières minutes, filmrubriek 19.00 Le village dans les nuages, tv- serie 19.35 Le jeu de la vérité: Elton John in concert, muziekprogramma 20.30 Sport 21.00 Etoiles et toiles, verslag van het Filmfestival In Cannes. Met .o.a. aandacht voor de prijswin- 22.00 Nieuws 22.30-00.18 E Paradis perdu, Fran se speelfilm uit 1936 van Abel Gance. Met o.a. Fernand Gra- vey, Micheline Presle en EMre Popesco MUSIC BOX 17.00 (HEurochart, overzicht van de Europarade van Music Box met Julie Brown en Gaz Top 18.00 £)Sunie hits the screen, vide oclips met Sunie 19.00 EEd's elite, met Edwina 20.00 ERox Box, Belgisch getint popprogramma met Ray Co kes 21.00 CS Sound and vision, met Gary Crowley 22.00 (SOff Beat, Martin Buchanan bespreekt nieuwe muziekvide o's 23.00 CIlEurochart (herh.) 00.00-01.00 (SSunie hits the screen (herh.) Francis Matthews komt als Brat Farrar berooid terug in Engeland. BRT 2 om 20.25 uur. DUITSLAND 1 vrouwenprogramma Spass am Dienstag, kinder programma met o.a. Tom en Jerry en Fllp-Flop Tagesschau Hier und Heüte, regionaal ma gazine Kontakt bitte..., tv-serie. Afl.: Land des Lëchelns Karusell der Puppen, tv-aerie. Afl.: Blair Programma-overzicht mTagesschau CSViva Mexico, amusements programma in het kader van de WK Voetbal in Mexico ge presenteerd door Sigi Harreis. Met medwerking van o.a. Rudi Michel, Sepp Maler, Erich von Dëniken en People United Dallas, Amerikaanse tv-serie met Patrick Duffy. Linda Gray, Larry Hagman e.a. Afl.: Sue El lens tragedie. JR probeert Pam ertoe te bewegen Chris tophers aandelen aan hem te verkopen. Wanneer hij Sue-EI- len opzoekt in het sanatorium, vindt hij Dusty Farlow aan haar bed en raakt buiten zinnen van woede Tagestheman Studenten '86, reportage over de mentaliteit onder de huidige studenten Tagesschau Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulem- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Computer-Corner, program ma voor computervrienden 16.20 Superstars aus Rock und Pop, popmuziek met Scor pions, Kim Wilde, Michael CD Ondertiteling via TeleTekst. (El Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. KDZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (S Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orglnele versie met ondertitels. Jackson e.a. 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Da lacht das Kfinguruh, van en met Paul Hogan en Peter von Zahn 18.20 Rate mal mit Rosenthal, spel programma gepresenteerd door Hans Rosenthal 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: VerhQlle Dein Hauptl Reportage over Af ghaanse vrouwen, die hun toe vlucht in Pakistan hebben ge zocht 20.15 Du mein stilles Tal, Duitse speelfilm uit 1955 met Curd Jürgens, Winnie Markus, Inge borg Schöner e.a. Regie: Leo nard Steckel. In de steek gela ten door haar eerste grote lief de trouwt Elisabeth met de 10 jaar oudere Gert von Breltha- gen. Haar hart behoort echter toe aan de man die haar zo smadelijk heeft laten zitten en wanneer zij hem tien Jaar later weer ontmoet lijkt haar besluit vast te staan 21.45 Heute-joumal, actualiteiten 22.05 5 noch 10, rechtreeks discus sieprogramma over het thema: 'Vakcentrales, grote traditie, gevaarlijke toekomst? Aanslui tend: Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 17.30 Telekolleg II: Cursus Microp rocessors/computer 9 18.00 Telekolleg II: Cursus Wiskun dige vectoren en matrices. Les 6 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandsreporter, buitenland se reportages. Afl.: Cannes, Cannes!, reportage van Ulrich Wickert uit Frankrijk 20.45 RQckblende. 'Vor 75 Jahren: Prewssen erlaubt die Feuerbe- stattung', reportage over het goedkeuren van crematies in Pruisen 75 jaar geleden 21.00 Formel Eins, overzicht van de ARD-hitparade gepresenteerd door Stefanie Tücking 21.45 Ina Deter - Neckt im Wind, documentaire over de zange res Ina Deter 22.15 Drei vor Mittomacht Thema: Halbgötter im Zwielicht? Groeit het wantrouwen tegen artsen? Aansl.: Laatste nieuws BBC 1 Laurel Hardy Jonny Briggs, kinderserie Lift off... John Graven's Newsround, jeugdjournaal Gentle Ben, kinderprogramma Rolf Harris's Cartoon Tim# Journaal en weerbericht London plus Terry and June, tv-serie EastEnders, tv-serie met Wen dy Richard. Bill Treacher, Su san Tully e.a. 21.00 Juliet Bravo, politieserie 21.50 Points of view 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 The Kenny Everett TV Show, comedyshow 23.00 Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie met Don Johnsson, Philip Michael Thomas e.a. 23.50 Film *88 00.20 Summer of *66 (3), seriue do cumentaires over de WK-voet- bal van 1966. Afl.: Enter Euse- bio 00.55 Weerbericht BBC 2 I Crioket i The old grey wiatle test, pop- programma I The Natural World, natuurfilm- serie. Afl.: Invaders of truck la goon I Top gear, auto- en motorma gazine I Tim, Australische speelfilm van Michael Pate. Met o.a. Piper Laurie en Mel Gibson i Nawsnight, actualiteiten ITV About Anglla, regionaal maga zine Crossroads Mouthtrap Duty Free, comedyserie (herh.) Magnum, Amerikaanse tv-se rie. Afl.: The legacy of Gar wood Huddle Ladies in charge, tv-serie. Afl.: Double act Nieuws Viewpoint: Victims T.J. Hooker Tuesday Topic SKY CHANNEL 16.45 (SMonstsrs of rock, met Amanda Redlngton 17.30 (SDe Engelse fop 50, met Da vid Jensen 18.30 The Deputy. Afl.: The Next Bullet 19.00 The Lucy Show. Afl.: Main Street USA 19.30 Green Acres. Afl.: The Four of Spades 20.00 Pathfinders. Afl.: Fog 21.00 A Country Practice 21.55 Cinfhrron City. Afl.: The Medi cine Man 22.50 U8 College Football 1985/1986 00.10-01.00 (SMonsters of rock (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven VARA 14.30 VARA's Filmclub, kinderprogramma 14.55 De Smurfen, tekenfilmserie 15.20 Super-Oma, kin derserie 15.45 Harvey wint de grote prijs, jeugdfilm 16.07 Mr. Belvédère, comedyserie 16.32 Leven in het oceaanoppervlak, natuurfilm NOS 17.30 1A6-Journaal VARA 17.46 Sportlaan 80, sportprogramma NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Blikskaters 15.48 Joni Jones, kinderserie 16.21 De draak met handschoenen, tekenfilm 16.49 E Laurel Hardy: Helpmates (1931) 17.09 De grote dikke beer vertelt, tekenfilmserie 17.19 Pol 17.25-17.30 Wil Kwak Kwak MUSIC BOX 07.00 [^Muziekprogramma's. 'Ed's elite' (07.00), 'Sit tight' (08.00), 'Gaz bag' (09.00), 'News flash' (10.00), 'Chart Attack' (11.00) en 'The Power Hour' (12.00). 13.00 (3Herh. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Die Reportage 10.50 SViva Mexico (herh.) 12.25 Cannes '86 (herh.) 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 ARD-Sport extra. Tennis WK voor teams In Düsseldorf 15.50 Tagesschau 16.00 So groSe -Miih und Arbeit, diese Heyden zu gewin nen, documentaire 16.45 Wildwege, aufgespürt von Erik Zimen, kinder serie 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.15 (ElTele- tekst-overzicht 15.56 Programma overzicht 16.00 Heute 16.04 Löwen- zahn, kinderserie 16.35 Grisu, der kleine Drache, tekenfilmserie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.50 Ein Helm fOr Tiara, tv-serie BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30 Play school 11.50-12.15 Gharbar 13.30 Nieuwsoverzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45-15.05 Bertha 15.15-16.50 Paarderaces vanuit Goodwood 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Up our street 17.10 Dogtanian SKY CHANNEL 08.45 Sky Trax. Herhalingen 14.15 Skyways 15.05 American College Basketball 16.00 BPat Sharp Show 16.45 (S Young, Free Single ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 Port land Bill 13.10 Our Backyard 13.30 Three Little Words 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 A Country Practice 15.30 Farmhouse Kitchen 16.00 University Challenge 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Portland Bill 17.10 The Blunders RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 14.05 VOO: Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Uit het land. 22.02 Ronduit-story. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Het bericht. 18.03 Buiten Bëeld. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbelllsjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. zarl. 18.00 Nieuws. 18.02 Lied van de week. 18.15 Leger des Hellskwartier. 18.30 Muziek In vrije tijd - vocaal. 19.30 Pianowerken van Liszt. 20.00 Nieuws. 20.02 Muziek in NCRV Studio 2. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 17.25 NOS: Anders dan anderen. 17.46 Uitzending voor de landbouw. 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Literama-poëzie. 18.20 NOS: Dichter bij de dichter... 18.30 Radio Thuisland. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: De moestuin. Les 6. 21.00 Klussen. Les 8 (herh.). REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Rijnland Politiek en 19.00-20.00 Pop- wetenswaardigheden, jazz en blues. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek het ABW. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas, voor Grieken. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 Het BRT Jazzorkest. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. popradio. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Volksmuziek en etnische mu ziek: Het Bal Musette (1). 19.00 Essay: Galerie. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Nieuwe Muziek. 22.30 Keizerwals: een Duits luister spel. 22.50 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 07.30 Nieuws. 07.35 De rode draad, vervolg. 14.03 TROS klantenservice. 15.05 Helpers weg. 16.02 EO: EO-Metterdaad Hulpverle ning. 16.05 Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Rond-uit op 3. 13.03 VPRO: Toga-party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 06.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 06.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de Hoogtezon. 10,00 Kamermuziek door het Raphael Kwartet. 10.30 Orkestpalet. 12.05 Orkestmuziek van Hëndel. 12.30 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: Telefoon 39211. 1645 Muziektheater. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Spqrtief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leesvoer. 10.00 TROS: Café chantant. 10.30 De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: De Pina Colada Show. 1640 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten- magazine. 1640 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0840 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 15.15 Johnny de Beer, luisterspel. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 0540 Goede morgen, morgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf. Jong geluid. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Faure en de Franse kamermu ziek. 12.30 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Intermezzo. 14.00 Rusalka, opera van Antonin Dvorak. 16.50 Tsjechische kamermuziek.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11