dijkers haken in op het eigen gezicht van NCRV CeidaeGoimwl ttHA-deejee Jeroen loer naar de TROS RECLAMEBUREAU'S MENGEN ZICH IN3e-NET DISCUSSIE ■rADIO/TELEVfSÏÊ VRIJDAG 16 MEI 1986 PAGINA 17 LVERSUM - Jeroen Soer, disc-jockey bij de VARA-radio, eft laten weten dat hij deze omroep binnenkort zal veria- om een dienstverband aan te gaan met de TROS. Soer, zijn carrière bij de zeezenders begon, verhuist naar de [OS om het gat dat Erik de Zwart daar heeft achtergelaten te vullen. roen zal samen met Ferry Maat de Nationale Hitparade op donderdagmiddag gaan presenteren. Verder zal hij ook op t zondagnacht te beluisteren zijn in het programma 'Nacht- t cht'. Soer's stap van de VARA naar de TROS lijkt op een i s van de noord- naar de zuidpool, maar zelf ervaart hij dat 11 zo: 'Een omroep is niet meer dan een werkgever. Een r 'tballer verandert ook wel eens van club en het is niet zo 11 cht om dat af en toe eens te doen'. DEN HAAG De Stuurgroep Recla me, de bestuursvoorzitter van de FHV-Groep, Giep Franzen, en het be stuur van de Nederlandse Vereniging van Erkende Reclame Adviesbureaux (VEA) hebben zich elk afzonderlijk schriftelijk tot minister Brinkman van WVC gewend. In deze brieven maken zij hun opinie kenbaar over de invul ling van het derde net en de twee be staande Nederlandse tv-stations. Dit is voor het eerst dat representanten van de reclamewereld zich in de Derde Net- -discussie mengen. De Stuurgroep en de VEA constateren beiden een dramati sche ontwikkeling voor de adverteer ders. Door het groeiende buitenlandse tv-aanbod worden de Nederlandse zen ders slechter bekeken. Het bereik van de adverteerder daalt evenredig. Ad verteren op een buitenlandse zender, bijvoorbeeld Music Box, vinden de ad verteerders slecht, omdat er dan ook heel veel kijkers bereikt worden die het produkt waarvoor geadverteerd wordt, vaak niet eens kunnen kopen. Wie nu naar de buitenlandse zenders kijkt, krijgt reclames voorgeschoteld voor bij voorbeeld een Noors popblad. VEA en de FHV-Groep pleiten voor een uitbrei ding van de STER-zendtijd. Er moeten kortere blokken komen, van maximaal drie minuten. De FHV-Groep stelt dat een maximum van tien procent reclame (zes minuten per uur) voor adverteer der en kijker acceptabel is. Zij pleiten ook voor een voorspelbare programme ring. De adverteerder wil in staat zijn om de reclame op een speciale doel groep te kunnen richten; hij wil weten of zijn spotje wordt uitgezonden na Countdown of voor Frank Kramer's 50-plus. Zij pleiten in dat kader voor een horizontale programmering. De re clameblokken moeten tussen de pro gramma's door worden uitgezonden en niet 'op de spannende momenten' in een programma. Geen van de drie staat 'Amerikaanse toestanden' voor. De Stuurgroep verwijst duidelijk naar het Britse model, waarin volgens hen com mercie en kwaliteit blijken samen te gaan. K WERSUM - De profilering, i eigen gezicht van de om- i pen, wordt in de nood de- 3i commerciële tijden steeds t delijker. Tenminste dat 3$dt NCRV-tv-hoofd mr. J. Maanen. En dat nog wel E dubbel opzicht. Niet alleen igt zijn omroep er in in ;t wel elk programma qua in- 1 of opstelling iets te bren- van het eigen karakter, bij de kijkers wordt dit zo repen blijkens de kijkdich- den die voor de NCRV ove- u ;ns minder tellen dan de irdering. een terugblik op het afge- C winterseizoen stelde van en vast, dat „Het wassen- water" met rond 5,5 miljoen ;ers, een tweede prijs bij de evizier-beoordeling en een n irdering van bijna 7,5 er ëg zijn. Dat geldt ook voor Cosby, Hillstreet Blues en a iers. Deze drie laatste pro- J mma's zullen de komende v ier schitteren door afwezig- c 1 doordat de NCRV sneller e|endt dan ze in Amerika kunnen maken. Maar het t in het vat zitten, minder ook mag „Rond- Tien" zich beroepen op 1 jende belangstelling. Op de deze rubriek behandelde, i geenszins simpele levens- jen blijken vooral steeds :r jongeren in te haken, igtepunten en typisch RV acht hij bovendien xkepad" en in het verleng- daarvan „Weg van de snel- die hij karakteriseert als :umenisch en tegelijk ge- g". Drie miljoen kijkers 'en regelmatig deze uit- >jes naar kerken en be- jswaardigheden en meer I 100.000 geïnteresseerden gen de gedrukte gegevens fim aan de hand daarvan de istippelde tochten te ma- Frank Masmeijer bepaald niet helemaal alleen in zijn eentje temidden van de deelnemers aan zijn spelshow. Dit geheel overziende stelt van Maanen vast, dat de NKV (NCRV, KRO en VARA) als club van geprofileerde omroe pen zich steeds scherper laat onderscheiden naast de ATV (AVRO, TROS en VOO). Daar heeft de kijker ook recht op, want de op publiek mikkende omroepen zoeken het vooral onder jeugdigen, alsof de ou dere kijker geen kijkrecht zou hebben. De ernst des levens moge aan de NCRV dan niet voorbij gaan, dat hoort bij de stijl van deze omroep, de luchtigheid, het plezier in de schepping, krijgt ook een plaats. Daartoe dienen programma's als „De helemaal alleen in je eentje show" met als grootste trekker het uitstapje naar Tirol met rond vijf miljoen kijkers en een waardering van 7,3. Bij de NCRV omschrijft men deze cijfers als „een geweldig ont haal". Presentator Frank Mas meijer komt op 20 mei het suc ces vieren door op die avond alle oude kennissen/deelne mers nog eens met wat spelle tjes in het ootje te nemen. Voortijdig verdween uit deze rubriek om verschillende re denen Leontien Ceulemans. Die heeft men bij de NCRV intussen nog niet vergeten. Zij komt deze zomer nog terug en wel te beginnen op 24 juni met muziek- en zangshows onder de titel „Ik hou van Hollands" met figuren als Marco Bakker, Wilma Driessen, Gerard Cox en Carry Tefsen. Als aanloop naar de winter wil de NCRV het de komende zo mer toch luchtig houden. Zij is al aan het surfen geslagen en zet dit deze zomer in verhevig de mate voort. Er volgen Jeugd Olympische Dagen en het Kuipspektakel staat voor de deur. Voor oud en jong moet als kijkplezier dienen de uitzen ding van de Friese revue „Dag ouwe, dag jonge", die al jaren draait in Drachten, maar nu via de ether het hele land zal bereiken. Jong en ongeschoold zangta lent gaat hoge ogen gooien in het programma „Start '86", waarvan de finale op 13 juni wordt gehouden in het Sche- veningse Circustheater. Het Kerkraadse Blaasfestival komt in september op de buis. Directiekeet Op 10 juni al belandt de kijker met de NCRV in de „Directie- keet", de titel van een zoge naamd nationaal onderne- mingsspel. Hierin moeten bruggen worden geslagen tus sen maatschappelijke groepe ringen. Het is de bedoeling, dat dit spel de komende win ter grote kijkerstallen aan de buis zal binden. Verder komt het „Mini-voet- bal" met een paar wedstrijden terug en ziet men het Aals- meerse bloemencorso. Jeugd koren krijgen uit volle borst de kans in „Zing een nieuw lied" en in september start een reeks „Catechese". Dan hecht de NCRV ook aan goede films en miniseries. Op de lijst staan titels als De avon turen van Sherlock Holmes, De vluchteling, Zeven bruiden voor zeven broers en niet te vergeten „Sybil", het naar de werkelijkheid verfilmde tragi sche verhaal over een meisje, dat worstelt met zeven ver schillende persoonlijkheden, in verdringing opgedaan in een jeugd vol kwellingen door haar overgodsdienstige moe der. TON OLIEMULLER NEDERLANDI^^ AVRO 16.00 Ik zag twee beren, kleu terprogramma 16.15 AVRO Service Salon, ge varieerd programma. Pre sentatie: Edwin Rutten 17.05 AVRO'8 Telekeuken, met Henk Molenberg 17.15 Ontdek je plekje, serie over de schoonheid van stad en land. All.: Beesd NOS 17.30 Vi6-Journaal AVRO 17.46 De Bennie Bang Show (slot), kinderprogramma gepresenteerd door Eli As- 18.00 20.00 20.28 Ruud en Leonie, praatpro gramma met Ruud ter Weyden en Leonie Sazias AVRO cursus Bridge, Les 12B ffl De Fabeltjeskrant Wordt vervolgd, strip- en tekenfilmmagazine gepre senteerd door Han Peekei AVRO's Toppop. Presen tatie: Kas van lersel NOS Journaal PP Zendtijd voor de Federa tieve Groenen AVRO Kane en Abel (1). zeven delige Amerikaanse mini serie, gebaseerd op het gelijknamige boek van Jef frey Archer. Met o.a. Peter Strauss, Sam Neill en Da vid Dukes. William Kaneen Abel Rosnovski worden beiden op 18 april 1902 geboren. De één komt uit een rijke familie. De ander is een onwettige zoon van een boerin. Beiden groeien op onder moeilijke om standigheden AVRO's Televizier in de wandelgangen. 'Nog vijf nachtjes slapen - Verkie zingen '86', verkiezings programma vanuit de Rol zaal op het Binnenhof. In de eerste anderhalf uur wordt samen met premier Lubbers en de dertien mi nisters de balans van 3Vz jaar CDA/VVD-kabinet op gemaakt. Verder gesprek ken met diverse lijsttrek kers over de verkiezingen en de uitslag van een NI PO-enquéte NOS Journaal nederland2 RVU 17.00-17.30 Vloedlijn: Terug van weggeweest (3) NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 E Jeugdjournaal 19.00 Journaal TROS 19.12 De eerste de beste, Tom Blom en Walter Tiemessen presenteren spectaculaire stunts en opmerkelijke re cords 20.00 Simonskoop, filmrubriek van Simon van Collem. Met fragmenten uit 'Op hoop van zegen' van Guido Pieters, 'Enemy mine' van Wolfgang Pedersen, 'The runaway train' van Andrei Konchalovsky en 'Highlan der' met o.a. Sean Conne- ry 20.30 Door het oog van de naald (Eye of the needie), Ameri kaanse speelfilm uit 1981 van Richard Marquand naar het boek van Ken Fol- lett. Met o.a. Donald Su therland, Kate Nelligan en Christopher Cazenova. Tij dens WO II werkt Faber als nazi-spion in Engeland. Wanneer hij een belangrij ke ontdekking door wil sei nen, wordt hij hierin ge stoord door een echtpaar PP 22.20 Zendtijd voor de SP NOS 22.35 Journaal IKON 22.50 Het latente talent, vijf jaar later. Vier van de negen vrouwen die vijf jaar gele den kandidaat stonden voor de Tweede Kamer en met wie toen in het pro gramma 'Latent talent' ge sprekken zijn gevoerd, zijn inderdaad gekozen. Van avond wisselen Ina Brou wer (CPN), Andrée van Es (PSP), Louise Groenman (D'66)en Ria Oomen (CDA) hun ervaringen uit 23.33 Wilde Ganzen NOS 23.35 Nieuws voor doven TROS 23.40-01.20 Een vrouw als Eva, Nederlandse speelfilm uit 1979 van Nouchka van Brakel. Met o.a. Monique van de Ven, Maria Schnei der en Marijke Merckens europa tv 17.30 Weerbericht en programma overzicht 17.35 Kinderprogramma's 17.55 Progrramma-overzicht 18.00 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.40 Hands, documentaire 19.00 Europa Sports Report. Voet bal: Denemarken - Polen (in de rust om 19.45 World Watch, weerbericht en Business Euro pe 22.10 El Jardin de Venus, Spaanse tv-serie 22.55 World Watch en weerbericht filmnet 17.00 Lies my Father told Me 18.45 The Lonely Guy 20.10 Elephants - Their laat Stand, natuurfilm 20.30 I'm Dancing as Fast as I can 22.20 The Seekers 23.10 Four Seasons 01.05-02.55 Psycho II y Spacek speelt de hoofd- in 'Coalminer's daughter'. 2 om 21.15 uur. t 1 Schooltelevisie Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) 5 Plons, kinderprogramma (herh.) Prikballon, kleutermagazine over het maken van allerlei voorwerpen en een tekenfilm. Presentatie: Francis Verdoodt (herh.) i Knappe koppen (The misfits of science), Amerikaanse tv-serie over twee jonge wetenschap pers die problemen op hun manier oplossen. Met Dean- Paul Martin, Kevin Peter Hall, Mark Thomas Miller e.a. Afl.: Tweelingmotoren Uitzending door derden. Pro gramma van de Liberale Om roep Mededelingen en program ma-overzicht i Journaal Weerbericht Het einde van een imperium (End of Empire), Engelse docu mentaireserie over de tanende Britse invloed in overzeese ge bieden. Afl. 4: Palestina Goede vrienden (Just good friends). Engelse comedyserie met Jan Francis. Paul Nicho las. Sylvia Kay e.a. Vince ver zint een plannetje om zijn ta nende relatie met Penny nieuw leven in te blazen. Hij wil met haar een 'afscheidsreisje' naar Portugal maken Het scherzo in de symfonie, driedelige informatieve serie over het scherzo in de symfo nie van Beethoven tot Mahler. Afl. f: Omtrent Beethoven. Met fragmenten uit werken van Mozart, Beethoven en Schu bert. Presentatie: Peter van Bouwel EK Basketbal Challenge Round te Antwerpen, samen vatting van de vandaag ge speelde wedstrijd. Commen- taar: Louis de Pelsmaeker 5 Journaal en Coda: 'Boeda pest: Lotz Karoly' uit 'Springtij in de flanken' van Wim Hazen IT 2 Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische tv-se rie met Pat McDonald, Rowena Wallace. Alexandra Fowler e.a. Jills mogelijke bezoek aan Melbourne veroorzaakt wrijvin gen tussen Kevin en Lynn 19.25 Oshin, Japanse serie 19.38 Juke box 19.42 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerbericht 20.25 Videomatch, spelprogramma met Marleen Gordts 20.25 Première, filmrubriek met Jo Röpcke 21.15-23.20 Mijnwerkersdochter (Coalminer's daughter), Ameri kaanse speelfilm uit 1980 met Sissy Spacek, Tommy Lee Jo nes. Beverly d'Angelo e.a. Re gie: Michael Apted. Het ver haal van Loretta Lynn. In de arme mijnwerkersstreekt waar ze woont is er weinig toe komst. Haar zangtalent vormt een uitweg. Loretta wordt een country-idool rtbfT 17.20 Nouba Nouba, kinderprogram- 17.50 Carrefours, gevarieerd kinder programma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Minute Papillon, consumente ninformatie 20.05 Les Colby (The Colbys), Ame rikaanse tv-serie die een af splitsing is van 'Dynasty'. Met Charlton Heston, Barbara Stanwyck. John James e.a. Kroniek van een immens rijke familie uit Los Angeles, die aan het hoofd van een machtig olie-imperium staat 20.55 Ei Grand ócran: Showbus Ho neysuckle Rose, Amerikaanse musicalfilm uit 1981 van Jerry Schatzberg. Met Willie Nelson, Oyan Cannon. Amy Irving e.a. Het levensverhaal van country- zanger Buck Bohnan, wiens le ven louter uit muziek, concert- tournees en vrienden bestaat 22.40 Laatste nieuws tv 5 16.53 Le jour Ie plus court, komedie van Pierre Kast 18.18 La fête du ciel, amusements programma 18.45 Prelude, muziek 19.00 Thalassa, maritiem magazine met ditmaal aandacht voor het gebruik van computer-softwa re in de zeevaart 19.28 Kinderprogramma 19.48 Panurge, toneelstuk van J.M. Royer, naar Rabelais 21.38 Decibels, rock'n'roll-program- 22.00-22.30 Nieuws music box 17.00 SFirst sight show. Simon Potter en een popartiest kijken naar nieuwe videoclips 18.00 EGaz Top Running Trivia Quiz 19.00 [SlMartin en Julie 20.00 GDThe videomakers. Simon Potter kijkt achter de scher men bij het maken van video clips 21.00 SGary Crowley 22.00 CDWrite on, correspondentie rubriek met Edwina 23.00 (SFirst Sight show (herh.) 00.00-01.00 EJGaz Top Running Tri- W via Quiz (herh.) Tagesschau Frau Not, poppenfilm Fatty Finn, Australische jeugd film. Fatty Finn is tien jaar oud en wil graag een metaaldetec tor hebben. Ze moet dus zien dat ze aan geld komt Tagesschau Hier und Heute, regionaal ma gazine (SWWF-Club, amusements programma Programma-overzicht (DTagesschau Die Lachbombe (Knock on wood), Amerikaanse speelfilm komedie uit 1954 met Danny Kaye, May, Zetterling, Abner Biberman e.a. Regie: Norman Panama. Buikspreker Jerry Morgan, op weg naar Zürich om behandeld te worden door een psychiater, heeft geen en kel vermoeden van de geheime wapenplannen die men in het hoofd van zijn poppen heeft gestopt Gott und die Welt: Das ganze Jahr Plingsten, documentaire over de Pinkstecgemeente, een beweging die de kerk wil ver nieuwen Tagesthemen, met Bericht aus Heut'abend..., de ARD-talk- show met Joachim Fuchsber- ger. Gast: Professor Hans Die haarstriubende Reise in einem verriickten Bus (The big bus), Amerikaanse speel film uit 1976 met Joseph Bo logna, Harold Gould, Stockard Channing e.a. Regie: James Frawley. Professor Baxter heeft de wonderbus Cyclops uitgevonden', een bus van 36 meter lang die aangedreven wordt door kernenergie. Voor al dit is de oliemagnaten een doorn in het oog en zij smeden een plan om de eerste bus tocht te verhinderen Tagesschau Nachtgedanken duitsland 2 15.00 Vergissmeinnicht: Mit Musik geht alles besser, programma met schlagers die men nooit vergeet. Met Rocco Granata, Greetje Kauffeld, Caterina Va- lente, Lou van Burg, Imca Ma rina, de Blue Diamonds e.a. 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann, program ma over vrijetijdsbesteding. Met o.a. fotograferen zonder lens, standbeelden goed gefo tografeerd en wandelen met de videocamera 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, aktualitelten, sport en amusement 17.45 Rauchende Colts (Gunsmoke). Amerikaanse westernserie met James Arness, Milburn Stone, Amanda Blake. Afl.: Kitty's (B Ondertiteling via TeleTekst. (S Uitzending in stereo. B Zwart/wit-uitzending. ■BZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Danny Kaye is vanavond te zien in 'Knock on wood' op Duitsland 1 om 20.15 uur. droom over het geluk 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournel 20.15 Derrick, Duitse politieserie met Horst Tappert, Fritz Wepper, Evelyn Opela e.a. Afl.: De char me van de Bahama's. Bettlna Brosch staat versteld als zij hoort dat haar broer verdacht wordt van moord. Alle bewij zen zijn tegen hem. Inspecteur Derrick moet dit weer zien op te lossen 21.15 Showfenster, aktueel amuse mentsmagazine 21.45 Heute-journal 22.05 Cannes, reportage over het filmfestival 22.45 Die Sport-Reportage. Met In ternationale Duitse Tenniskam pioenschappen dames in Ber lijn en WK boksen voor ama teurs vanuit Reno in de USA 23.15 B Machinenpistolen (White Heat), Amerikaanse speelfilm uit 1949 met James Cagney, Edmond O'Brien, Virginia Mayo e.a. Regie: Raoul Walsh. Cody Jarrett en zijn bende hebben een buit gemaakt van 300.000 dollar. Ze duiken on der in het huis van Cody's moeder. Als de grond te heet wordt onder hun voeten be sluiten ze te vluchten 01.00 Heute duitsland 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II: Cursus biologie 18.30 Hallo Spencer, comedyserie 19.00 Aktuelle Stunde 20.00 Tagesschau 20.15 Lander - Menschen Aben- teuer. 'Dschungelburger, Hackfleischordnung internatio nal', reportage over de her komst van het consumptie vlees 21.00 Pazifik, achtdelige documen taireserie over de zeventien landen die de Stille Oceaan omringen. Afl. 7: Lernen statt leben 21.45 Auf Tra be, jungendliche Aus- reisser einst und heute, re portage over Jongens en meis jes die vijf jaar geleden om verschillende redenen van huis zijn weggelopen en nu, vijf jaar later, terugkijken op deze tijd 22.15 Zum 75. Geburtstag: Max Frisch, Gesprache lm Alter. Fragmenten uit gesprekken die Philppe Pilliod gevoerd heeft met de Zwitserse schrijver Max Frisch 00.40 Laatste nieuws BBC 1 17.20 Dogtanian 17.45 Friday Film Special 18.35 The Flintstones, tekenfilmserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plue 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.40 I've got a secret, spelprogram ma 21.10 The colby's, Amerikaanse tv- serie 22.00 Journaal 22.24 Regionaal nieuws 22.30 Big Deal, tv-serie. Afl.: Down and under 23.30 Omnibus, gevarieerd cultuur magazine 00.10 The Late Film: Gable and Lombard, Amerikaanse speel film uit 1976 van Sidney J. Fu rie. Met o.a. James Brolin en Jill Clayburgh 02.15 Weerbericht bbc 2 18.25 QBJoumaal en weerbericht 18.30 An englishman's home, docu mentaireserie 19.00 Speelfilm 20.35 House and home, informatieve serie. Afl.: Two up two down 21.00 Orchestra baroque 21.30 Gardeners world, informatief magazine 22.00 Entertainment USA 22.30 Your Life in their Hands, me dische serie. Afl.: Acute buik pijn 23.05 Did you see.»? 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01.35 Whistletest, poppro gramma itv 17.25 Scooby Doo 17.50 The Bizz, kinderprogramma 18.15 Connections 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 21.30 Home to Roost (herh.) 22.00 Auf Wiedsrsehsn, Pat 23.00 Nisuws 23.30 Cross Question 00.10 Friday Late Film: Superdome, Amerikaanse tv-fllm ult 1978 van Jerry Jameson 01.55 Say it in mime sky channel 16.45 SHero comes the weekend, met Amanda Redington 17.30 iSLlve on friday, met Gary Da- vies 18.30 The Deputy. Afl.: The deal 19.00 The Lucy Show. Afl.: Viv visits Lucy 19.30 Green Acros. Afl.: Beauty is skin deep 20.00 The New Dick van Dyke Show. Afl.: After the ball is over 20.30 The New Candid Camera Show 21.00 Vegas. Afl.: The black cat killer 21.50 The Friday Movie: Twenty shades ol pink, Amerikaanse sf>eelfilm van Anthony Masucci met o.a. Eli Wallach, Anne Jackson en Keenan Wynn 23.40 (2Monsters of rock (herh.) 00.25-01.00 IS Pat Sharp Show (herh.) rtbf 1 06.30 Nouba-Nouba, gevarieerd kin derprogramma 09.30 Cursus Nederlands 10.00-10.20 Allo, bonjourl 11.50 Interwallonie: Zdravo, zdravo, zdravo, programma voor Joe- goslaven 12.30 Interwallonie: Ciao Amici, programma voor Italianen music box 07.00 SGaz Bag, met Gaz Top 08.00 (^Between the lines. Sunie bekijkt de Engelse muziekbla den van deze week 09.00 (SVideopix 2, verzoekvideo's met Simon Potter en Martin Buchanan 10.00 (SOne night stand: Hugh Ma- sekela live, concertregistratie 11.00 (SChart attack, overzicht van de Music Box top 40 (herh.) 12.00 (SRox Box, tweetalig muziek programma vanuit België met Ray Cokes 13.00 EGaz Bag (herh.) duitsland 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe men 10.23 Die Sport-Reportage 10.55 Walter Sedlmayrs Fernseh-il- lustrierte (herh.) 11.40 Showfenster 12.10 Aualandsjournal 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Programma-weekoverzicht duitsland 2 10.00 Zie Duitsland 1 11.00 Programma-overzicht 11.30 Chemio (6). informatieve serie 12.00 Nachbarn in Europa. Informa tie en amusement voor buiten landers en Duitsers (12.00 Tur kije, 12.40 Portugal. 13.20 Ita lië) bbc 1 07.45 Open University 09.30 Saturday picture show, kin dermagazine 11.55 Grandstand, sportprogramma met o.a. Paarderaces te New bury en Cricket: Finale Benson Hedges Cup sky channel 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Paul Henley. Met o.a. te kenfilms van 'He Man and the Masters of the Universe'. 'In spector Gadget' en 'Emily' 10.45 The Elephant Boy, kinderserie. All.: Elephant Dance 12.00 EPat Sharp Show 12.45 EJump, met Tony Blackburn 13.35 EJTbe great video-race, met Ronnie the Runner (herh.) itv 07.25 TV-AM, ontbijttelevisie 10.25 Get trash 12.30 Tsrrahawks, kinderserie 13.00 Nieuws 13.05 Saint a I 13.30 Worstelen RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad 19.02 AVRO: Teddy's Tip Tijd. 20.02 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 21.02 Water en vuur. 21.30 Het Metropole Orkest. 22.02 NCRV-vrijdag-sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 EO: True light. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 TROS: Rondje Ralph. 18.03 AVRO: Wordt vervolgd Radio. 18.15 Minjon na 5. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 15.02 VOO: De Top 40. 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 17.15 EO: De Bachcantates. 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 PromeNOS. 1. Radio Fllhar- mornisch Orkest met cello. 2. Spaanse volksmuziek door de groep Almadraba. 3. Omroep RADIO 5 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. 17.46 Tekst en uitleg. 17.56 Mededelingen en Nieuws 18.10 EO: België totaal, gevarieerd magazine voor de Vlaamse en Nederlandse luisteraars. 1840 PP: Uitzending van AR'85. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 Oe schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.00-20410 Leiden Lokaal. 16.05 Neem je tijd. 16.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber, voor Turken. 20.03 Imago, jongerenmagazine. 21.03 Klapstoel. Gesprek met iemand die in de culturele actualiteit staat. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee, radioblok voor wie jong en/of jong van hart is. 22.05 Country-Side. 23.00 Notturno, zachte muziek. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 3 1645 Muziek van Rossini. Rodrigo, Rimski-Korsakov en Offen bach. 18.10 Actueel en weerbericht. 18.30 POP-3, alternatieve pop. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Zelden gehoord. 2040 Festival van Vlaanderen: BRT Filharmonisch Orkest o.l.v. Da vid Shallon, m.m.v. Jeffrey Swann, piano. 2240 Kamermuziek. 23.00-2345 Jazz in Europa. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 0743-1840 TROS: TROS Nieuws Show. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Tussen Barend en Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Muziek uit studio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non-stop. 09.03 Gospelrock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast Amerika Specials. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO. Mooi zo. 09.00 Muziek, wat heet...? 11.00 Kurhausconcert: Orkest Andrei Serban. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 1342 Veronica Klassiek. A. Radio Symfonie Ork. en het Groot Omroepkoor. Werken v. Schu bert. B. Ensemble de Fontaine- bleau. C. Nieuwe grammofoon- en compact platen. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 0945 Waterstanden. 06.30 FEDUCO: Ruim Baan. Les 3. (her(i.) 0945 Werken aan werk. Aft.: 2. 10.00 Taal van Alledag. Les 5 (herh.). 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Waar waren we ook al weer? 1240 EO... in regio. 1245 Vragen naar de weg. 1340 Nieuws. 13.10 Opo Doro (open deur). 1340 Kayen Rasja (Er is hoop). 1345 lyi Haberler (Goed nieuws). 14.00 NOS: Homonos. 1440 VPRO: Euroburo. 1540 Het spoor. REGIONAAL Radio Rijnmond: 1040 Nieuws. 10.03 Cultureel magazine. 1140 Nieuws. 11.03 Het onderwerp van de week: De lokale omroep. 1240 Nieuws. 1243 Wat Nu Weer? BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0840 Voel je thuis: voor en door mi granten. 10.03 Onze keuze: kritisch overzicht van de nieuwste platen. 11.03 Het Kraaienest. 13.15 Casino-, operette- en balletmu ziek en populaire opera-aria's met BRT-produkties. 14.03 BRT Filharmonisch Orkest. 15.03 Fragmenten uit Nordring. BRT 2 0540 Welkom weekend. 06.12 Te bed of niet te bed. 1043 Buitenspel. 11.00 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. 1440 Radio Rljswijck: popradio met Paül De Meulder. BRT 3 07.00 Goede morgen. 06.15 Ochtendconcert. 10.00 Woordprogramma. 1140 Werken van Tinei. Sibelius en Franck. 12.15 Koormuziek. 13,15 Keuze voor discoflelen. 1140 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17