Haringrace op Noordzee J ongerensociëteit Ex-Voto kan van start f ARKEERPLAATSEN EN DANS- CHOOL AAN CONCORDIASTRAAT Spaarpotten en computers op Duinrell BURGERLIJKE /STAMP 't hoekje om Gevolgen van gebruik bestrijdings middelen lijken mee te vallen •katwijk "erstelt -porthallen Lelieparade Keukenhof geopend aiEIDEN OMGEVING QaidMQowubtd VRIJDAG 16 MEI 1986 PAGINA 15 LEIDEN Ondertrouwd: M. T. C. Hoedt en A. van der Schaar; E. J. W Diks en W. F. H. Schreiner; G. van der Heijden en D. M. Sneijers; J. B. Korenhof en E. Zirkzee; E. M. M. Spijker en A. B. Kok; A. G. Mossel en T. Y. Brons; F J. M. Zoutendijk en B. J. Bakker; R. S. P. Smits en H. M. de Haan; J W. Heij en E.C.W.M. Schouten; E. H. Runia en E. S. G. Jongeneel; J. Woudstra en B. A. W M. Janssen; H. H. L. Pröpper en D. E. de Jong; L. Gijsman en I. D. van Leeuwen. Geboren: Marieke d.v. C. J. A. Op dam en A. R. Stijlaart, Paul Maarten 7V T r AkWmnr. »n T.'R van Hen Akker; Tony d.v. P, L. M. van Die- men en C. B. Hemerik; Sander z.v D van Sprang en J Verbaan; Maria Va- lentijn d.v F. G. V. Lange en A M. A. W. Dijstelbloem; Bahar d.v. M Dursun en D. Yazici; Liduina Te resa 'd.v. R, F. Warns en A. A. Ver- steegen; Jacoba Grietje d.v. P. N. van Boxcel en W. Zuijderduijn; Samantha Mathilda Petronella Adriana d.v. R. Ypeij en G. J. A. van Loe; Jenny Es ther d v. J. F. T. Kuipers en E. A. M. Hilders; Gerry Remco Amor z.v. M. A. de Waard en M. Christoffel; David Martinus z.v. J. D. Pelmelay en I P. B. van Kessel; Alida d.v. G. J. Tuin en H. A. Buurmeijer; Christine d.v. G. J. Tuin en H. A. Buurmeijer; Jessica d.v. J. Jansen en J. J. Zand- stra; Marloes d.v. E. Griekspoor en A. Hofer; Nicolaas Johannes z.v. W. Rietkerken en E. M. Simons; Klaas z v S K Schuur cn C, M Visseher: Menno z.v. T. F. van der Geugten en K. Bartelsman, Elinde d.v A. J. J. Crama en M Bastiaan; Mark z.v H. J Zirkzee en J. C. de Jong; Gerrit Herman z.v. F. Burgel en B. S. Admi raal; Wilhelmina Christina d.v. J. van Leeuwen en M. L. C. Wolfaart; Kevin z.v. J. Bavelaar en C. M. van Abswoude; Lisette Daphne d.v. J. van Dijk en P. van der Burg; Sabine d.v. H. W. Sneijders en J. van Delft; Philip Johannes Antonius z.v. J O. H. N. van der Linden en J. E. A. van der Voor; Trijntje Arina d.v. B. van Dijk en IJ. J. W. van Duijvenbo- de; Richard Elias Paulus z.v. R. P. Vermond en F T. Sloos; Jan Jona than Nicolaas z.v. E W. Westhoek en J. P. van Duijvenboden; Kim d.v. J. P. Binnendijk en H. Muller, Tomas z.v. B. A. Blansjaar en E. M. Noorde loos; Geert Jan z.v. P Ravensbergen en I A M. Meijer: Sigaretten gestolen NOORDWIJKERHOUT Bij een opslagloods voor SR V-winkelwagens in de Noord wijkerhoutse Kerk straat is vanochtend vroeg ingebroken. De daders na men 26 sloffen sigaretten mee. Zij kwamen binnen door een toegangsdeur te for ceren. De politie heeft hen niet weten te achterhalen VOORHOUT De nieu we jongerensociëteit Ex- Voto, ondergebracht in de Stichting „Tussen voor en oost" krijgt een startsubsi die van 20.000 gulden. De gemeenteraad van Voor hout ging gisteravond ver der akkoord met een le ning van 12.000 gulden voor de nieuwe stichting, te gebruiken voor de in richting van een ruimte in het SEC-gebouw, waar vroeger de opgeheven jon gerenvereniging Kontakt verbleef. Na deze liquida tie bestond er in de ge meente Voorhout geen voorziening meer voor jongeren van 15 tot 25 jaar. In 1984 werd door een aantal jongeren een poging gedaan een de nieuwe sociëteit Alca- traz in het leven te roepen. Dit initiatief strandde, maar spoe dig daarna de nieuwe jonge rensociëteit Ex-Voto geboren. De initiatiefnemers kwamen met een uitgewerkt plan naar de raadscommissie en schoten daarmee midden in de roos. Na overleg werden de inrich tingskosten bijgesteld en de exploitatie-begroting aange past en kreeg de nieuwe socië teit levensvatbaarheid. De raadsleden spraken gister avond hun lof uit over het ini tiatief het jongerenwerk weer op poten te krijgen in Voor hout. Het bestuur van de Stichting Tussen Voor en Oost wil zo snel mogelijk met de aanpassing en herinrichting van de ruimte in het SEC-ge bouw beginnen. In september hoopt men de jongerensociëteit te kunnen openen met een fes tival waarbij diverse popgroe pen zullen optreden. VOORHOUT De Partij Gemeentebelangen bleek gis teravond definitief ,,'t hoekje om" te zijn gegaan. Niet in de figuurlijke betekenis die gewoonlijk aan deze uit drukking wordt gegeven maar letterlijk wel te ver staan. Fractievoorzitter Joop Warmenhoven wilde met zijn partij in de raadszaal naast het CDA zitten, omdat zijn partij sinds de laatste gemeenteraadsverkiezingen de op een na grootste partij is in het bollendorp. „En omdat" zo zegt de voorman van Gemeentebelangen „De G" in het alfabet eerder staat dan de „V" van de „WD". Voorheen zat de VVD naast het CDA. Maar omdat een fractie naast elkaar dient te zitten en er geen zetels ge noeg zijn aan één zijde, is de fractie genoodzaakt een van zijn leden - in dit geval de heer Ben Venne - „om de hoek" te zetten, met de rug naar de publieke tribune. De VVD vormt nu de overzijde met 2 zetels samen met de PvdA en PPR die elk 1 zetel bezitten. Winkeliers geven agje Efteling weg SSE De winkeliers van de »ereweg ip Lisse zijn een actie be nnen waardoor 80 kinderen in mei juni een geheel verzorgde dag- cht naar de Efteling kunnen win- n. Elke vijf gulden die wordt be- j'n >ed in de winkels, levert een kans je n op. Die bonnen moeten worden ;i geleverd, waarna de groepscom- 'j jndant van de rijkspolitie in Lisse g, trekking zal verrichten. De eerste ^ikking wordt verricht op zaterdag mei. De eerste bus met 40 kinde- n gaat op zaterdag 7 juni naar de teling. De tweede trekking heeft lats op zaterdag 14 juni, de bijbe ls rende bus vertrekt op zaterdag 21 Jongen gewond bij aanrijding VOORSCHOTEN Een 9-ja- rige jongen uit Voorschoten is gistermiddag met een zware hersenschudding en een scheurtje in de schedel naar het ziekenhuis Antoniushove in Leidschendam overge bracht. De jongen reed op zijn fiets en werd op de Prins Bernhardlaan nabij de Elzen- dreef door een auto aangere den, die werd bestuurd door een 45-jarige Voorschotense. Het is de politie niet duidelijk wie het rode licht heeft gene geerd. Getuigen worden ver zocht zich te melden: 01717- 4993. Vierde meubelzaak aan Ambaehtsweg KATWIJK De Ambaehtsweg in het Katwijkse industriegebied 't Heen krijgt zo langzamerhand het karakter van een „meubel- straat". De firma Plug Meubelen verhuist na zestig jaar gevestigd te zijn geweest in het centrum van Katwijk in juni naar indus trieterrein 't Heen. Het wordt de vierde grote meubelzaak aan de Ambaehtsweg. Detailhandel is of ficieel niet toegestaan in het in dustriegebied, maar voor de ver koop van grote artikelen wordt een uitzondering gemaakt. Eén van de drie vestigingen var» Plug aan de Princestraat blijft overi gens gehandhaafd. Engelse scholieren op bezoek in Katwijk KATWIJK Dertien leerlingen van het „Huddersfield Colle ge" uit Engeland brengen deze week een bezoek aan Katwijk. Öp uitnodiging van het Kort Middelbaar Beroepsonderwijs (KMBO) in Katwijk zijn zij in Nederland, nadat leerlingen van het KMBO eerder dit jaar in Engeland te gast waren. De Engelse scholieren werden dinsdag ontvangen in het Kat wijkse gemeentehuis door burgemeester C.A. Bos. Woensdag be zochten de dertien jeugdige Engelsen met hun begeleiders de bloemenveiling Flora in Rijnsburg, gisteren gingen ze langs bij de Leidse Duinwater Maatschappij waarna de groep naar de Keukenhof vertrok. Vandaag brengt de groep van Engelse en Nederlandse leerlingen en hun begeleiders een bezoek aan Fok ker en Amsterdam. Het weekeinde is geheel bepaald door de gastgezinnen en derhalve vrij. De leerlingen uit Huddersfield vertrekken Tweede Pinksterdag weer naar hun eigen eiland. Voor dit vertrek bezoeken zij ech ter nog gezamelijk de Zeeuwse eilanden. Afhankelijk van de in teresse bekijkt men dan de Deltawerken of een expositie daar over. Zolder uitgebrand Vier gezakt bij verkeersexamen VOORSCHOTEN Een zolderetage van een wo ning aan de Prins Bern hardlaan is gistermorgen volledig uitgebrand. Een aangrenzend pand liep waterschade op. De politie schat de schade op ander halve ton. Volgens de poli tie bestond eerst de kans, dat omliggende panden ook brandschade zouden oplopen, maar mede door de gunstige windrichting kon dit worden voorko men. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De brandweer had het vuur binnen een half uur controle. WARMOND Vier mannelijke deelnemers aan het prak tisch verkeersexamen in Warmond zijn gisteren gezakt. Zij krijgen onder begeleiding van de politie nog een herkan sing. De overige deelnemers, vijfdeklassers van de basis scholen Oostergeest en De Leerhoeve (in totaal deden er 60 mee) toonden gisteren in de stromende regen aan dat zij in staat zijn veilig aan het verkeer deel te nemen. De verkeers regels werden soms zo voorbeeldig in praktijk gebracht dat het weggedrag soms toch weer enigszins onveilig werd. In de gemeente Warmond wordt de verkeersproef door Vei lig Verkeer nog steeds zowel theoretisch als praktisch uitge voerd. In veel gemeenten is de verkeersdruk zo groot ge worden dat plaatselijke afdelingen van Veilig Verkeer het niet meer verantwoord vinden om een grote groep leerlin gen van het basis-onderwijs met de fiets de straat op te stu ren. In Warmond is de verkeersintensiteit ook aanzienlijk toege nomen, maar niet zodanig dat scholieren er niet meer een praktisch examen zouden kunnen doen. d VTWIJK Voor het ?l,rst sinds de heropening vn de Noordzee voor de ■e ringvangst lijkt er spra in te zijn van een echte ringrace. Waren diverse iepen de voorgaande ja- al op zee, of zelfs al in ei buurt van de locaties s lar men haring kan ngen, nu koersen de iepen tegelijkertijd naar J visgronden op maan- jtg 26 mei. Dat is een miek eerder dan gebrui- lijk, en dat vindt zijn ^rzaak in het feit dat de jjelhuizen haast leeg zijn V de visverwerkende in- ij strie schreeuwt om aan- n sr. N De vijfentwintig visserssche pen die op 26 mei uitvaren worden voornamelijk door Katwijkers bevolkt. Vooral de schepen voor de verre visserij, de hektrawlers domineren de haringvangst, doordat zij met hun geweldige invriescapaci- teit voor een grote aanvoer van nog niet schoongemaakte of ingezouten haring zorgen (de zogenaamde walkaak). Daarnaast zullen acht kotters op maatjesjacht gaan. Deze kotters, die met twee schepen gemeenschappelijk een net sle pen, beoefenen de zogenaamde spanvisserij. In tegenstelling tot de veel grotere hekboten koersen de kotters naar min der noordelijk gelegen vis gronden om daar de haring boven water te krijgen. Van de acht tot tien spanvissers zijn er zeker vijf van Katwijk- se rederijen. De voorzitter van het Visserij schap, de heer B. Daalder ver wacht dat de kotters een aar dig graantje mee zullen pikken van de gegroeide belangstel ling voor haring. De prijs wordt altijd nog mede door de vraag bepaald, aldus Daalder, die niet verwacht dat de kotte- raanvoer, net als de voorgaan de jaren, met een te lage ver koopsprijs te maken gaan krij gen. Wel is het zo, dat de be langstelling van de kotters voornamelijk komt door de te ruggang in de rondvisserij (de kabeljauwvangst, bijvoor beeld). Een vette boterham valt er voor de kottersector echter niet mee te verdienen, aldus Daalder. De Katwijkse reder en haring- handelaar L. Ouwehand is veel enthousiaster over het voor de deurstaande haringsei zoen. Zoals de biologen, de heer Boddeke was er tijdens de presentatie één van, al heb ben laten doorschemeren valt er een erg goed haringjaar te verwachten, zowel voor wat betreft de kwaliteit als het aantal. Met name de kans op goede „zuidharing", haring die van oudsher de Hollandse maatjesharing is, lijkt dit jaar voor het eerst sinds het vangstverbod op haring, volop aanwezig. De verschillende haringrassen verzamelen zich in het vroege voorjaar bij de rijke voedsel plaatsen in de noordelijke Noordzee. De vroeg in het voorjaar op deze gronden aan gekomen haring begint zich snel vet te vreten. Is deze ha ring ook geslachtsrijp en dat zijn ze als ze ongeveer drie jaar oud zijn, dan noemt men ze „maatjes". De drie jaar oude haring is precies datgene wat de consument wenst: het vis vlees is mals en de grootte ide aal. De verwachting dat dit jaar en de volgende jaren, uitstekende vangstresultaten te verwach ten zijn komt mede door het spectaculaire herstel van de haringstand op de wat zuidelij ker gelegen gebieden. De heer Boddeke liet al weten, dat met deze groei het vangstquotum (dit jaar circa 70.000 ton) zeker fors kan groeien. Volgens de heer Ouwehand doet de handel alle moeite om het gezonde produkt verder te promoten en zo de afzet te be vorderen. Dit laatste is bij een grotere aanvoer zeker nodig. NADER ONDERZOEK NODIG LEIDEN/LISSE De Leid se Wetenschapswinkel, de Milieugroep Bollenstreek, de Voedingsbond FNV en de Leidse universiteit willen nader onderzoeken wat de gevolgen zijn voor de mens bij het gebruik van bestrij dingsmiddelen bij de bloem bollenteelt. Dat werd gister avond bekendgemaakt tij dens een bijeenkomst in Lis se waar de resultaten van het onderzoek tot nu toe werden besproken. Uit de eerste onderzoekresul taten is de voorzichtige con clusie getrokken dat er ge vaar aanwezig is bij het ge bruik van bestrijdingsmidde len, maar dat de gevolgen vooralsnog mee schijnen te vallen. Sporen van indivi duele bestrijdingsmiddelen bevinden zich in de bodem en in het oppervlakte- en grondwater van de bloem bollenstreek. Slechts zeer in cidenteel komen de concen traties daarvan boven de norm en meestal zijn de ge haltes zeer laag. Het totaal aan organisch chloor dat zich in de bodem of het water bevindt is ech ter aanzienlijk hoger dan uit de metingen verwachten zou mogen worden. Het chloor zou in die concentraties na delige gevolgen kunnen heb ben voor het centrale zenuw stelsel van het menselijk li chaam. Een nader onderzoek op dit terrein verdient de aanbeveling, stellen de on derzoekers. De algemene conclusie van het rapport is dat voor de gemiddelde situ atie van bodem, water en menselijk leefpatroon geen directe milieu-hygiënische risico's zijn. In sommige situ aties bestaat er echter wel degelijk gevaar voor de volksgezondheid en het mi lieu. b s, iTWIJK - In tegenstelling k eerdere plannen zal de g( twijkse sporthal Cleijn ijj in niet gesloopt worden, sr ze uit 1969 stammende h< rthal met zalen en cafetarie r |dt op dit moment nog aan veel verenigingen onder- k. Wel dient de verouderde iii rthal drastisch gerenoveerd it worden. De kosten daartoe beraamd op 625.000 gul- n. Tevens moeten de twee (ere sporthallen die Kat- c rijk is een gedegen onder- idsbeurt krijgen. Wethou- W. van der Plas wil der- w ve de raad volgende week irstellen een bedrag van bij- li een miljoen (9,5 ton) be- i.l! ik baar te stellen voor de re- ra ratie van de Katwijkse k' rtaccommodaties. 13 hjt name de Katwijkse sport- i07 Cleijn Duin kent een hoge lk- ettingsgraad. Behalve veel |o* rtverenigingen die gebruik 'ken van" de hal, wordt de liaommodatie overdag voor- iiij nelijk voor onderwijsdoe- ^'iiden gebruikt. Toch is er ir een gemeentelijke werk- ia eP gezocht naar mogelijk- k>. len om de zaal te sluiten en verenigingen elders onder- E' te bieden. Directeur D. imermans van de dienst 17 rtzalen van de gemeente igstwijk is het echter totaal n,)t met de zienswijze van de »missie eens. Voor de sport- enigingen is het een ramp, in de sporthal Cleijn Duin i- dwijnt, is zijn mening. thouder W. van der Plas /A) zelf is voorstander van renovatie van de Katwijkse Si rthal. Daarnaast wil hij de :.i e andere hallen die Kat- ''9 k telt, niet zo groot als j" ijn Duin maar ook met een sc elijke bezettingsgraad, la in. opknappen. Bij de sporthal 3' ijn Duin gaat het dan voor gelijk om het vervangen lM i de centrale verwarmings- allatie, terwijl er in alle len de daken gedicht en 31 iderwerk verricht moet den. Zowel bij dc-Rijnsoe- sporthal als bij de hal in de jrfönwijk Cleijn Duin moet er teen reparatie aan de vloe- l(H plaatsvinden. a i de hallen goed te renove- oo is 920.000 gulden nodig. De ira imissie voor vorming, re- ïtie en ontmoeting kan zich den in dit krediet, zij het 0',( de SGP en RPF nog be- ikingen hebben. Volgens - houder Van der Plas kun- 511 de sporthallen na de voor- telde renovatie weer jaren- 3g goed functioneren binnen gemeente. mee aanzienlijk worden uitge breid, temeer daar er ook aan de Teijlingerlaan in de nabij heid van het nieuwe bejaar dencentrum De Schutse par keerplaatsen zullen worden aangelegd. SSENHEIM Het terrein 'Ij irop zich het gebouw van voormalige kleuterschool Hummelhoek bevond, op hoek Hoofdstraat/Concor- yjstraat in Sassenheim, zal jwel zeker worden benut iw >r de aanleg van parkeer- W atsen en de bouw van een Op het voormalige perceel van de .,„tlluul. Er zullen veertig De Hummelhoek jg keerplaatsen aangelegd we dansschool van de heer J. A. van der Pavert worden ge- rden. De parkeeraccommo- ie aan de rand van het cen- •2 m van Sassenheim zal daar- Hoofdstraat. Daar hebben de directe buren geklaagd over geluidsoverlast. Van der Pa vert wilde zelf ook wel weg, omdat hij. te weinig ruimte had voor zijn 450 leerlingen. Aan gezien de gemeente Sassen heim in eerste instantie, uit gaande van het bestemmings plan Noord het terrein wilde gebruiken voor parkeerruimte werden de plannen voor de bouwd. Van der Pavert huurt bouw van 'de dansschool zo- momenteel nog bedrijfsruimte veel mogelijk aan deze doel- boven de Amrobank in de stelling aangepast. Om zoveel mogelijk parkeerruimte houden wordt de dansschool op palen gebouwd, in twee verdiepingen met een totale zaalruimte van 600 vierkante meter. Van der Pavert hoopt snel te kunnen gaan bouwen. De eer ste paal gaat zeker binnen een half jaar de grond in, maar dat kan mogelijk ook al binnen drie maanden gebeuren, aan gezien de gemeente Sassen heim alle medewerking wil verlenen. Het echtpaar Van Doesburg opent de Lelieparade. LISSE J. van Doesburg, voorzitter van de Vereniging Bloemenveilingen in Neder land en voorzitter van het Bloemenbureau Holland, heeft gisteren de grootste le liebloemententoonstelling ter wereld in de Keukenhof geo pend. Van Doesburg opende de expositie door de laatste leliebloemstukken in de 3.500 vierkante meter grote expositieruimte te plaatsen. Van Doesburg meldde in zijn toespraak dat de aanvoer van lelies op de veilingen de laatste jaren spectaculair is gestegen. Ook wat betreft het assortiment is in de loop der jaren enorme groei gereali seerd, aldus Van Doesburg. Alleen al bij de zogenaamde Aziatische typen is het assor timent in enkele jaren tijd uitgebreid van dertien naar bijna negentig soorten. Veel van die soorten, maar ook de allernieuwste variëteiten zijn in de kassen van Keukenhof in grootse bloemstukken ver werkt. Daartoe behoort on der meer de lelie zonder stuifmeeldraden die door kweker Hoff is gerealiseerd. Deze zogenaamde Betlehem steriel is na tien jaar experi menteren tot stand gekomen. Voordeel van de lelie is, dat het probleem van de vlek ken, die stuifmeel achter laat, tot het verleden beho ren. Vooral bloemisten die bruidsboeketten maken, zit ten te springen om de stuif- meelloze lelie. De tentoonstelling duurt tot en met zondag 25 mei. Dat is dan tevens de laatste dag van het Keukenhof-seizoen 1986. „Een seizoen dat we ons lang zullen heugen", aldus de vice-voorzitter van Keuken hof, ir. H. van Os, die daar mee doelde op een achterblij vend bezoekersaantal en het late bloeiseizoen. „Laten we hopen dat na drie van dit soort seizoenen inderdaad zal blijken dat driemaal scheeps recht is en dat we volgend jaar weer eens een normaal seizoen zullen beleven", al dus Van Os. WASSENAAR Staatsse cretaris G. van Leijen- horst van onderwijs en wetenschappen heeft gis termiddag op attractie park Duinrell in Wasse naar de manifestatie „Spe len met computers" en een tentoonstelling van spaarpotten geopend. De microcomputers trokken in 1985 al veel bezoekers. Van daar dat er dit seizoen niet minder dan tien apparaten op Duinrell zijn gekomen, waar mee iedereen zijn vaardigheid kan testen. Vier computers be vatten spelletjes, vier wat meer educatieve programma's en op twee computers kan men zelf programmeren. De attractie is in samenwerking met de Nutsspaarbank en Phi lips opgezet. Computers hebben ook alles te maken met sparen. Zeker nu aan de horizon het zogenaam de telebankieren gloort: door middel van de huiscomputer kan men in de zeer nabije toe komst via de telefoon contact leggen met de centrale compu ter van de bank en direct be taalopdrachten verrichten, dan wel bedragen overschrijven op een spaarrekening. Een bijde tijdse, efficiënte manier van sparen, maar voor een toene mend aantal mensen ook een interessante toepassing van hun micro: de huiscomputer als modern spaarvarken. Spa ren moet immers ook leuk vzijn. Wat dat betreft is er niets nieuws onder de zon, alleen de methoden om het sparen aan te moedigen zijn in de loop der tijd veranderd. Spaarpotten Hoe het vroeger, en misschien nog wel tot voor kort was, valt ook op Duinrell te zien. Direct naast de hal met de microcom puters namelijk heeft de Nuts spaarbank een tentoonstelling ingericht over spaarpotten. Daaronder niet alleen ver schillende spaarvarkens, maar ook de vele soorten blikken potjes en busjes die spaarban ken uitgaven om de jeugd tot een spaarzaam leven aan te moedigen. Uncle Sam en een munten slikkend negertje stonden model voor spaarpot ten. Stel Joop den Uyl, Dorus en John F. Kennedy voor met een gleuf in de schedel en men heeft een spaarpot. Ook de be kende stenen monnik, die een familielid blijkt te zijn van de monnik die als zoutvaatje door het leven gaat, is op de exposi tie aanwezig. Maar ook geld, althans aardewerken uitvoe ringen daarvan in de vorm van het oude tientje met de beeltenis van Hugo de Groot en oude dollarbiljetten, blijken de mensheid te hebben kun nen aanzetten een appeltje voor de dorst te reserveren. De spaarpottenverzameling is een selectie van ongeveer 400 exemplaren uit de privé-ver- zameling van de heer N.M.A. ter Wolbeek, oud-directeur van de Spaarbank voor de stad Amsterdam. Uit een mobiel kantoor van de Nutsspaarbank verscheen een computerterminal, waarop staatsse cretaris Van Leijenhorst een knop moest indrukken. Daardoor werden de tien microcomputers in de hal van Duinrell in werking gesteld.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15