nog in ijskast ITOMPWUKSE BOYS kLOPT KICKERS '69 HND DRUKT STEMPEL OP JUNIORENCOMPETITIE Dames HVV kopje onder LMHC heeft lot niet meer in eigen hand lockeydames Alecto kampioen tweede klasse PORTTRIBUIME CcidóeSou/ta/nl MAANDAG 12 MEI 1986PAGINA 17 j DEN De soms jachtige wind heeft d nadrukkelijk een •u ipel gedrukt op de P^te ronde van de junio- öompetitie. Verrassend waren dan ook veel ij' ïttijden die helaas niet a records in aanmer- ze komen. Bataven Jj m er als ploeg nog het r af, zij het in de laag- v| fdeling. Keimpe Roosjen (Bataven) haalde uit met de kogel (10.82 meter) en Waldo de Boer be naderde zijn speerwerprecord met een afstand van 42.48 me ter Na een sterk optreden van Michel Versteegen op de 800 meter was het wederom De Boer die sterk acteerde. Op de 400 meter kwam hij tot 52.7 se conden. Op de 100 meter toon de Michel Meyers zijn talent met een seriewinst in 11,6 se conden zodat een tweede plaats in de poule het resultaat was. Bij de meisjes viel de snelle 12.5 seconden op van Ellen Silverentand en het ster ke optreden van Hellen Bank met name in de estafette. Een vijfde plaats kort achter de nummer drie was de eindsco- De AAV '36 jongens werden danig geplaagd door het uit vallen van Tonnie Verkade op de 800 meter en het te vroeg naar huis gaan van een sprin ter. Sterk was daarentegen weer het werpen met Rob de Jong in een hoofdrol bij discus (30.50) en speer (46.54 meter). Huub Postma zorgde met 1.80 meter voor een hoogtepunt, vergelijkbaar met de 3.30 me ter polshoog van Pieter Hanse laar. Hans Waterham noteerde een goede 11.4 seconden op de 100 meter, wat een achtste plaats opleverde in het ploe- genklassement. Bij de noeisjes was Sandra Zirikzee behoor lijk op dreef met 1.60 meter hoog en 15.7 seconden op de 100 meter horden. De 35.16 meter van Julia van de Berg behoorde met de 34.46 meter discus van Evelien Groen tot de weinige uitschieters in de Alphense ploeg die zevende werd in deze poule. Thuisploeg Holland zag vooral Jeroen Sunter (11.5 seconden op de 100 meter) en Harold van Dooren goed presteren. Op de 110 meter horden kwam hij met 15.7 seconden tot serie winst en ook zijn 3.20 meter polshoog was een uitschieter in de ploeg die uiteindelijk ne gende werd. De Holland meis jes-ploeg bevat veel jonge ta lenten waardoor de meer er varen Sandra Parlevliet en Anneke Hoek de ploeg moeten dragen. Parlevliet had nog te veel last van de wind, maar smaakte wel het genoegen sneller te zijn dan Hellen Bank en Hoek kwam als een van de weinigen wel uit bij de verspringbalk en sprong 5.02 meter. In Haarlem trad de Spartaanse jeugd aan en ook daar stond veel wind, die de sprintnum mers nadelig beïnvloedde. Bij de jongens een op dreef zijnde Thijs de Vries die met 12.11 meter kogel en 34.68 meter discus van zich af beet. In de verspringbak leverden Coen Rosdorff en Ruud van Graven een enerverend duel, wat in de laatste poging gewonnen werd door Van Graven: 6.12 tegen 6.13 meter. William Au- gustinus oogste bewondering door in slechts 9.01.8 minuten drie kilometer afgelegd te heb ben. Rick van Tol bewees zijn talent op de horden door een goede 16.7 seconden te laten optekenen. Bij de meisjes pro fiteerde Astrid Oostermeyer optimaal van de wind door haar speer pas na 40.84 meter neer te laten komen. Margret van de Peet en Annet van Velthuizen zweepten elkaar op de 800 meter op tot 2.30.9 mi nuten voor Van de Peet en slechts een tiende meer voor Van Velthuizen. Gemma Oude Velthuis groeit uit tot een sprintster van formaat door te gen de wind in tot 13.0 secon den te komen. GERT VELTHUIZEN LEIDEN De dames van HVV zijn door een 3-9 ne derlaag bij Ancora gedegradeerd uit de tweede divisie veldhandbal. Olympia neemt de vrij gekomen plaats over. Het won met met 5-7 van Saturnus en werd afde lingskampioen. De divisieploegen wikkelden de laatste competitieronde af. Daarin illustreerde kampioen Rijn streek het grillige competitieverloop in de hoogste di visie door met 18-17 van het al gedegradeerde EHC te verliezen. Saturnus deelde met UVG: 11-11. OASE veegde HVOS met 10-25 van het veld. De dames van HVV zijn er niet in geslaagd het verblijf in de tweede divisie te verlengen. Marie Joseé Hooymans, Nina Kro- schell en Patty Leeman ontbraken tegen Ancora. HVV koos er- voor geen speelsters bij de jeugd of bij het tweede team weg te halen. Cees Lamboo verscheen dus met een schamel team van zeven speelsters in Rotterdam. Een half uur bleef de defensie, getuige de 2-1 ruststand, redelijk gesloten. In het tweede deel was HVV kansloos: 9-3. Olympia overblufte Saturnus met een forse inbreng op de cirkel. Olympia, zonder Tieske van Duinen, liep uit tot 5-1. Saturnus smoorde het gevaar in de tweede helft met een 4-2 defensie. In de aanval kwamen de Leidsen. die in de persoon van Conny van der Werf ook een belangrijke scha kel misten, kracht te kort. Weliswaar naderden zij in de slotfase, maar naast drie strafworpen kon het slechts twee velddoelpun- ten produceren. Veldkampioen Olympia haalde met 5-7 een sportieve revanche op zaalkampioen Saturnus. Rijnstreek zorgde op de laatste divisiespeeldag voor een blame rende surprise. EHC, eerder al gedegradeerd, won na 10-6 hal verwege met 18-17. Demotivatie, het ontbreken van wisselspe lers en een sterk schietende Leidschendammer zouden het zwakke optreden van de Alphense kampioen moeten verklaren. Saturnus speelde tegen UVG alleen een goed eerste kwartier. Met name de combinaties tussen Wim van Leeuwen en Hans Blansjaar waren van een hoog gehalte. De 4-1 voorsprong kon niet vastgehouden worden. De balans bleef zowel na 30 als na 60 minuten met 7-7 en 11-11 in evenwicht. Dat de scheidsrechtere een glaszuiver Schiedams doelpunt ontschoot compenseerden zij door 5 seconden voor tijd Saturnus geen strafworp te geven toen de doorgebroken Hans Blansjaar werd neergelegd. De heren van HVV hadden veel moeite met het vooral vanaf de cirkel ge vaarlijke DWS. Pas in de laatste minuut bezorgde Norbert Brou wer hen de 13-14 zege. De dames van OASE luidden de competitie uit met een knaller tegen HVOS. Roos van der Poel had met tien treffers het groot ste aandeel in de 10-25 zege. De heren van Quintus veroverden het afdelingskampioenschap tegen Foreholte, dat met minimale bezetting speelde moest toen Rik Maat wegens een vermeend obsceen gebaar de rode kaart kreeg, met vijf veldspelers verder. Quintus won met 22-14. Uitslagen: dames: CWP - Foreholte 16-13, HVS - Wings 7-8, Fairplay - Northa 5-15, Fairplav 2 - Rijnsoever 4-22; HVS - AHC 16-19, Schipluiden - Rijnsoever 15-26, Olympia - EDH 2 24-26, Hellas - MSV 35-16, Northa - DIOS 7-13. Olym pia 3 - Fairplay 6-25. OEGSTGEEST Door een teleurstellende 1-3 nederlaag op eigen veld tegen het Eindhovense Oranje Zwart, is de ploeg van Nol Baarschers in de resterende vier ronden volledig afhankelijk ge worden van HDM, dat met vier punten voor sprong de betere papieren heeft in het ontlopen van de degradatie. Het aanvankelijk zeer tam spelend Oranje Zwart had na de lange autoreis duidelijk pap in de benen gekregen. Met name hierdoor leek het ogen schijnlijk, dat de thuisploeg een felle start had. De eerste strafcorner voor Leiden na tien minuten via Hans-Willem Croll werd door de uitsteken de doelman Ronald Jansen lig gend met de stick gekeerd. Aan de andere zijde bewees Tom van der Meer zijn klasse, door eveneens een corner van Kwinten te stoppen. Het over wicht van Leiden resulteerde opnieuw in een corner (neer leggen van Eikenhout buiten de circel) welke strandde in de schitterende maar niet afge maakte variant. Even later schoot Evert Vixeboxe uit zo'n zelfde situatie maar zelf. „Op de voeten van Henk Meuter", oordeelde de zwakke leidsman Lutz in een van zijn weinig goede momenten en kende Leiden de strafbal toe die door Klijn koelbloedig werd benut: 1-0. Een drietal corners en een kans voor Maurits Eikenhout leverden geen verder resultaat op. Een aardige opmerking van een Leiden-speler in de wandelgangen naar de kleed kamers: „We hebben eigenlijk nog niets gedaan", benadrukte het feit, dat de thuisploeg ei genlijk met een riantere voor- sprong had moeten rusten. Vijf minuten na rust wisselde Baarschers Maurits Eikenhout voor Martijn de Kempenaer, waardoor een belangrijke schakel in de hoge bal (vooral in de eindfase noodzakelijk wapen) op de bank kwam te zitten. Kempenaer maakte het Kwinten met zijn „schaven" wel direct moeilijk. Een fatale passeerbeweging van Paul van der Meei* leverde Oranje Zwart de derde strafcorner op, welke via de klomp van de Leidse goalie op de schuiten van Vixeboxe belandde. Mare Schaeffers benutte dit buiten-" kansje uit de strafbal: 1-1. Leiden, (nogal ongecoördi neerd) op jacht naar een twee de treffer, had via drie straf- cornere de mogelijkheid op de voorsprong. Een enorme kans voor Vixeboxe uit een re bound vlak voor het doel ging knullig naast. Intussen werd de boel achter gigantisch open gelaten. Een misverstand tus sen de Leidse doelman en De' Kempenaer liet Van der Berg «profiteren: 1-2. In plaats van- Oranje Zwart (met elf man rond de eigen circel) te bestrij den via spel over de vleugels of door hanteren van de hoge bal, probeerde de ploeg met combinaties door het midden de Eindhovense muur te door breken. Hans Wagener had de treurigste hockeydag uit zijn carrière. Hij werkte tien minu ten voor tijd een onschuldige voorzet via de voet, onder het motto „alles heeft ritme", met zijn billen in eigen doel. „Als we degraderen vind ik nog wel een plaatsje bij FC Knud de, aldus de humoristische rechts-achter, die na de 1-3 ne derlaag alvast een inschrij vingsformulier kan halen. heeft het kam- van de eerste afdeling nog in de ïoeten laten. De wel overtuigend van Bernardus. kse Boys wenste og een spaak in te steken irf Kickers'69 met 0-2 £(g te wijzen. De Stomp- fers blijven dus op één jt afstand van de titel- iendent met nog één in het verschiet, j. P haakte wel af. De madese formatie ver- bij VNL met 3-2. jurg speelde het spelletje de pauze niet slim. De lijkers bereikten de rust ~^met 1-0, maar had daar te veel kansen voor nodig Meestal kleine kansjes, de sterke wind in de uitnodigde tot schieten id. Bovendien oogde lusdoelman Jan Groen it sterk. Het bleef ech- rommelen in de marge, hts" drie echt gevaar situaties opleverde. Ger der Werff lobte de bal zijn directe tegenstander L t 22e minuut en schoof de aag naast het doel. Tien iten later was het wel Hans Boom bereikte op s de achterlijn, legde de oor de voeten van de aan- ïende rechtsback René ltd Meyer: 1-0. Op slag van rust kopte Riny van Veen goed in, maar stond Henk Graafland op de lijn om het leer uit de doelmond te koppen. De hoek- schoppenverhouding van 9-2 geeft ai aan, dat het spel zich vooral op Bernardusterrein af speelde. De tweede helft gaf een iets minder timide Bernardus te zien. Toch werd de Hazere- woudse ploeg nooit echt ge vaarlijk, behalve dan met een kopstoot van Peter de Braban der. Thuisgoalie Rob Hannaart was echter alert. De kampi oenskandidaat had tijdens de pauze Peter Vlasveld ingewis seld voor Piet de Koning en die daad bleek van grote waarde. De Koning kopte eerst na een voorzet van Riny van Veen perfect in, waarna de invaller zelfs voor 3-0 zorg de. Weer gaf Van Veen de voorzet. De Koning maakte de bal professioneel „dood" met de borst en schoof hem vervol gens onder keeper Groen door. Verdediger Jan van Dijk had toen met een leeg doel voor zich al gemist. Van Veen schoot twee minuten voor het einde voor de thuisclub nog te gen de lat. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 32. Meyer 1-0, 70. De Koning 2-0, 78 De Koning 3-0. Meerburg: Hannaart, Meyer, Van der Meer, Van Dijk, Hagenaars. Van der Werff (Van de Wal). Straathof. Van Kins, Boom, Van Veen, Vlasveld (De Koning). Bernardus: Jan Groen, Ad de Jong. Graafland. De Brabander, Klerks, Selier, Van de Haas, Meyer, Loek de Jong, De Groot, Ton Groen. Terwijl Piet de Koning (Meerburg) liggend de felicitaties ontvangt na zijn eerste doelpunt, rest Bernardus-doelman Jan Groen niets anders dan de bal weg te schoppen. Het Zoeterwoudse kampioensfeest echter kon nog geen doorgang vinden. Na ruim twintig jaar zonder on derbreking de kleuren van VNL 1 te hebben verdedigd, nam de 39-jarige Bert Mulder giste ren afscheid van het standaar delftal. Voorzitter John ter Beek overhandigde Mulder bij die gelegenheid een cadeau bon en een bos bloemen. ajjpEN De beslissing 3lg)e afdeling zondag zal mPp de laatste speeldag d In. Gisteren won kop- atf Meerburg weliswaar 3-0 van Bernardus, ieT Stompwijkse Boys j J in de running door Miers '69 met 0-2 te ver ia. Na de 3-2 nederlaag ïeie uitwedstrijd tegen l heeft MMO geen -4 meer op het kampi- chap. ZLC was de rdere van Alkmania; j)ude Wetering werd l-4. In de strijd om de ie plaats won Oranje i \tn met 1-4 van VNA. almunda, tenslotte, de baas over Leidse iat i. .6, Stompwijkse ehl 0-2 ((H)) al I eerste helft waren beide id^en aan elkaar gewaagd, uitgedrukt werd in de ind. Hoewel de Stomp- s na de thee de wind in tzicht kregen, opende Ed- beveling de score na een ier. Invaller Jan van de bracht het tweede iwijkse doelpunt op zijn 'i Met één punt achter- 4 op Meerburg, treden de op de laatste speeldag laan tegen Warmunda. - MMO 3-2 (1-1) jj toonde de hele wedstrijd 'Jjrotere inzet dan de ploeg ïoogmade. Door een du- p penalty van Johan man kwam MMO welis- 0U op voorsprong, maar al voor rust scoorde And ré de Jeu de gelijkmaker. Wim van Gaanderen en Wouter Brak hoven tekenden voor de ande re Leidse doelpunten. Vlak voor tijd was het wederom Vaneman die MMO dichterbij bracht, maar in de negen mi nuten blessuretijd kon VNL het spel èn de stand consolide ren. tering zagen een kleurloze eer ste helft en veel doelpunten in de tweede. Henk Mink was met een ware hattrick de man of the match en ook Antoine Offermans vond voor ZLC het Alkmaniadoel. Alleen Ronald de Rijk kon de ZLC-keeper passeren. Warmunda - Leidse Boys 3-1 (1-1) „Als je vier keer alleen voor de keeper komt en de kansen niet benut, ben je een terechte verliezer". Elftalbegeleider Luiten zag alleen Raimond Fa- gel voor de Leidenaare scoren. Drie treffers van de thuisclub stonden daar tegenover. Kees van Rijn (twee keer) en Rob Vink brachten de zege, zoals de stand op de ranglijst zou doen verwachten, aan War munda. VNA - Oranje Groen 1-4 (1- 1) De festiviteiten ter gelegen heid van het 40-jarig VNA-be- staan lieten zich voelen gister middag. Hoewel de stand voor rust nog gelijk was, namen de gebroeders De Ridder in het tweede part het Oranje Groen- heft in eigen handen. Twee maal Bert-Jan en twee maal Johan en een prachtige moe derdag voor mëvrouw De Rid der. *4 'EN De dames van :o hebben door een 5- 'rwinning het kampi- :hap in de tweede anke behaald. Omdat de 'fejn zich nipt wisten te ]haven was het dub- 'eest in Leiderdorp, o stond zowel in punten b doelpunten gelijk met zaak zoveel moge lijk te scoren. Al na zeventig seconden bracht Marjolein van de Aldewerelt haar ploeg op voorsprong. Voor rust liep het saldo al op tot plus vier. Na de pauze groef de tegenstander, Bennebroek, zich echter in, zo dat pas een kwartier voor tijd Eugenie Westerduin nog een treffer toe kon voegen. Groen- Geel was blijven steken op 2-0. Forescate won rommelig van Rijswijk en eindigde in de middenmoot. Roomburg over klaste het reeds gedegradeerde Nieuwkoop met 4-1. Inge Oud- kerk Pol nam drie treffers voor haar rekening. In de eerste klasse A konden de dames van Noordwijk wei nig inbrengen tegen de kam pioen Ring Pass. Na een straf bal in de twintigste minuut was de weerstand gebroken. Uiteindelijk werd het 0-4. Lei den beëindigde het seizoen te leurstellend en keerde punt loos terug uit Dordrecht: 0-1. De heren van Roomburg klop ten Cartouche met 4-1. Kees Wendt vond drie maal het net. Het leverde een derde plaats op achter Asvion en Forescate. Op een „rampveld" smoorden alle kansen en de tien straf- corners van Forescate in het hoge gras, zodat zij niet verder kwamen dan 0-0 tegen VCL. Alecto behield de plek in de tweede klasse door een 0-3 overwinning op Pollux. Van Helfteren blijft ook LEIDEN Leiden-coach Ruud Harrewijn zal in de bas ketbalcompetitie 86-87 kunnen beschikken over de bijna vol tallige selectie van het afgelo pen seizoen. Met het aanblij ven van Toon van Helfteren, die eerder deze week rond kwam met het management van de club, is het totaal aan tal „blijvers" gekomen op zes. Alleen Emill Hagens (Den Bosch), Oscar Kales (Amerika) en Léon Zaal zullen niet te rugkeren in de de Leidse for matie. Van Helfteren zal vermoede lijk ook in het nieuwe seizoen basisspeler blijven, terwijl cen ter Bert Kragtwijk vanaf de bank zal komen. Harrewijn gaat intussen op zoek naar re gionaal talent (Rick Driessen van MSV, Theo van Leeuwen van BVO en Nathan Dijkstra van Dragons worden in dat verband genoemd) en Ameri kaanse versterking. Vijf medailles naar „Aad van der Luit" ZOETERWOUDE Vijf leer- lingen van de Sportschool Aad van der Luit waren succesvol bij de West-Nederlandse kam pioenschappen Taekwon-do voor senioren. Margreet Kraan en Willem Ziegelaar verspeel den door een gebrek aan routi ne een gouden medaille. Zij moesten genoegen nemen met zilver. Ook Junior Soelish Ramdas sleepte een tweede plaats in de wacht. Johan Kraan en Corrie du Prie wer den beiden derde. Stormachtig afscheid Hollandia Leiden Diverse Leidse roei- ploegen boekten dit weekein de succes op de laatste uitgave van de Hollandia roeiwedstrij- den in Alphen aan den Rijn, georganiseerd door de plaatse lijke roei- en zeilvereniging. Enkele boten vielen gisteren bovendien ten prooi aan de stormachtige wind en zonken. Zaterdag haalden Van Ee en Gijsman (Asopos dé Vliet/Die Leijthe) de overwinning naar zich toe in de 02x categorie. Zij legden de kilometer af in 3 min. 30.39 sec. De dames Lars- son, Levert, Klinkert en Del- vaux van Njord zegevierden hierna in de D04+ (7.47.20). Daarop volgde nog een blik voor Njord: de L04+ behaalde een nipte overwinning in 7.11.37.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17